Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (25)Реферативна база даних (1201)Книжкові видання та компакт-диски (1860)Журнали та продовжувані видання (2034)
Пошуковий запит: (<.>U=Ч518.1$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 47
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Устименко Л.М. 
Реалізація культурно-просвітнього потенціалу туризму в організації дозвілля молоді: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.06 / Л.М. Устименко ; Київ. нац. ун-т культури і мистец. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Досліджено культурно-просвітній потенціал туризму, обгрунтовано пріоритети культурно-дозвіллєвої діяльності в організації раціонального відпочинку молоді за соціокультурних умов сучасної України. Розглнято поняття "культурно-просвітній потенціал туризму", визначено шляхи його реалізації. Розроблено й експериментально перевірено структурно-функціональну модель реалізації культурно-просвітньої діяльності в закладах туризму, яка забезпечує ефективну реалізацію культурно-просвітнього потенціалу туризму та його головних соціальних функцій і включає такі блоки: теоретичну модель інтеграції (сутність, мету, принципи, структуру, технологію розробки на її основі культурно-просвітніх програм); організаційно-управлінські умови її впровадження у практику діяльності туристичних фірм і закладів; педагогічні умови організації дозвілля туристів у контексті інтегративної моделі; систему заходів для практичної реалізації моделі з урахуванням визначених умов; критерії і показники її ефективності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч518.1 в2:471 + Ч71 в2:471
Шифр НБУВ: РА313413 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Жукова 
Розвиток системи маркетингу туристичних послуг: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Неталія Леонідівна Жукова ; Донецький держ. ун-т економіки і торгівлі ім. М.Туган-Барановського. — Донецьк, 2002. — 18 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ДОН)49:Ч518 + Ч518.14(4УКР-4ДОН) к94
Шифр НБУВ: РА322129

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Головашенко О.В. 
Туризм як форма соціальної активності людини: соціально-філософський аналіз: Автореф. дис. канд... філософ. наук.: 09.00.03 / О.В. Головашенко ; Запоріз. держ. ун-т. — Запоріжжя, 2002. — 18 с. — укp.

Розглянуто методологічний аспект дослідження туризму як певного виду людської активності, форми прояву свободи сучасної особи, соціального інституту та чинника суспільного розвитку. Проаналізовано категоріальний ряд, що відображає зміст туризму. Доведено, що він є важливим фактором соціального прогресу українського суспільства за умов недостатньої кількості енергоресурсів та низької конкурентоспроможності вітчизняного товаровиробника. Визначено, що соціальними функціями туризму є соціально-демографічна, економічна, екологічна, культуротворча, гуманістична та людинотворча. Виявлено фактори оптимізації туристичної діяльності в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*671*32 + Ч518.1 +
Шифр НБУВ: РА321765

Рубрики:

      
4.

Гавран В.Я. 
Управління інвестиційною діяльністю в рекреаційно-туристичній сфері: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / В.Я. Гавран ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2002. — 19 с. — укp.

Наведено концепцію розвитку рекреаційно-туристичної сфери, яка передбачає створення організаційних формувань інноваційного типу в сфері рекреакції, впровадження ринкових механізмів і підвищення економічної віддачі галузі, організацію та проведення маркетингової діяльності з метою формування привабливості рекреаційно-туристичних комплексів і залучення інвестицій до даної сфери діяльності, підвищення якості послуг і сервісу обслуговування, розвиток підприємництва та рекреаційного бізнесу, розширення масштабів природоохоронної діяльності. Обгрунтовано необхідність впровадження до структури управління організаційних формувань інноваційного типу в сфері рекреації підрозділу маркетингу. Запропоновано основні напрями оцінки інвестиційної привабливості рекреаційно-туристичної сфери на основі системного підходу з використанням показників і характеристик для оцінки наявної матеріально-технічної бази, географічного розташуванння, кваліфікаційного складу, управлінської структури, екологічної ситуації, фінансово-економічного стану, законодавчого і комерційного аспектів діяльності. Розроблено структуру організаційно-економічного механізму управління інвестиційною діяльністю в даній сфері, яка грунтується на фінансово-економічних і організаційно-правових складових його функціонування: плануванні та використанні акціонерного капіталу, оновлення основних фондів і технологій, залученні позичкових коштів, мотивації та економічному регулюванні, структурно-організаційному удосконаленні, правове регулювання. Удосконалено методику розрахунку економічної ефективності інвестиційних проектів рекреаційно-туристичної сфери.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)49:Ч518 + Ч518.14(4УКР)к94
Шифр НБУВ: РА317852 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Зінченко В.А. 
Молодіжний туризм в Українській РСР у 70 - 80-х рр. XX ст. (на основі діяльності "Супутника"): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / В.А. Зінченко ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2003. — 19 с. — укp.

Висвітлено чинники, які сприяли піднесенню молодіжного туризму в УРСР у 1970 - 1980 рр. на базі діяльності Бюро міжнародного туризму "Супутник" ЦК ЛКСМУ та його регіональних бюро. Розглянуто організаційну структуру цієї організації, форми та методи її туристсько-екскурсійної роботи з вітчизняною та іноземною молоддю. Проаналізовано внесок "Супутника" в розвиток міжнародного та внутрішнього молодіжного туризму в УРСР у даний період. Зазначено, що хоча "Супутник" був інструментом комуністичного впливу на молодь, він активно сприяв її залученню до громадсько-корисної, краєзнавчої, пошукової та проорієнтаційної роботи, був важливим каналом "народної дипломатії", пропаганди на міжнародній арені культурно-історичної спадщини народу, реальних досягнень української науки та культури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч518.13(4УКР)6 + Ч518.13(4УКР)6
Шифр НБУВ: РА323690

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Костюкова О.М. 
Розвиток краєзнавчо-екскурсійної справи в Україні в 20-х роках XX ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.М. Костюкова ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2003. — 20 с. — укp.

Проаналізовано основні етапи формування мережі центрів краєзнавчо-екскурсійної роботи (екскурсійних баз і бюро) та основні напрямки їх діяльності: методичне забезпечення краєзнавчих екскурсій, підготовку кадрів з краєзнавчо-екскурсійної справи, створення та організацію краєзнавчо-екскурсійних маршрутів місцевого та республіканського значення по Україні, надання пільг центрам краєзнавчо-екскурсійної роботи та екскурсантам. Комплексно досліджено керівні структури краєзнавчо-екскурсійної справи, визначено періодизацію їх діяльності. Доведено, що розвиток зазначеної справи відбувався на грунті краєзнавства, охорони пам'яток, музеєзнавства. Простежено запровадження краєзнавчих екскурсій у навчально-виховному процесі загальноосвітніх шкіл, середніх спеціальних і вищих навчальних закладів, у роботі культосвітніх установ, у науковій та просвітницькій діяльності наукових товариств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-7 + Ч518.112.1 + Ч771.321 + Д891(45УКР) +
Шифр НБУВ: РА325281

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
  

      
7.

Слободенюк Е.В. 
Туризм як чинник гуманізації відносин між народами: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.03 / Е.В. Слободенюк ; Ін-т філос. ім. Г.С.Сковороди НАН України. — О., 2003. — 19 с. — укp.

Уперше у вітчизняній філософії здійснено цілісний аналіз соціальних, антропологічних, етичних, світоглядних проблем туризму. Доведено, що тимчасове та добровільне переміщення масових людських потоків до іншого географічного, природного та соціокультурного середовища з метою подорожі є новим глобальним соціокультурним явищем і вимагає належного філософського осмислення. Відзначено, що задовольняючи специфічний комплекс потреб людини, туристична діяльність підносить і розкриває та гуманізує ці потреби. Показано, що туризм, здійснюючи крос-культурну передачу екзистенційних цінностей, збагачує світогляд, систему цінностей людини, сприяє встановленню діалогічних відносин між представниками різних соціумів і народів, створює між ним атмосферу взаєморозуміння та довіри. Тому, на відміну від інших чинників глобалізації, які можуть загострювати конкурентні відносини між країнами, туристична діяльність сприяє кооперативній взаємодії індивідів, спільнот, культур, народів. Зроблено висновок, що міжнародні та національні туристичні організації, проводячи цілеспрямовану політику покращання взаємодії між народами, створюють засобами туризму умови для гуманізації цих відносин, активізації моделей співпраці у напрямку розв'язання загальних глобальних проблем світового соціуму, досягнення якісно нового рівня суспільного розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*328.95 + Ю6*671*321 + Ч518.1 +
Шифр НБУВ: РА328265

Рубрики:

      
8.

Федорченко В.К. 
Теоретичні та методичні засади підготовки фахівців для сфери туризму: Автореф. дис... д-ра пед. наук: 13.00.04 / В.К. Федорченко ; Ін-ут педагогіки і психології проф. освіти АПН України. — К., 2004. — 43 с. — укp.

Досліджено особливості розвитку туризму в Україні, здійснено періодизацію та визначено основні тенденції у сфері підготовки фахівців для туристської галузі на різних історичних етапах. Запропоновано концепцію неперервної туристської освіти в Україні, розроблено її оригінальну ступеневу модель, встановлено відповідні стандарти та принципи їх реалізації. Виявлено необхідні організаційно-педагогічні умови підготовки фахівців для сфери туризму, а саме: забезпечення цілісного підходу щодо змісту освіти й професійної підготовки, врахування органічної єдності загальноосвітнього та професійного навчання, взаємозв'язку теорії та практики, встановлення партнерських відносин між сферами туристської освіти і професійної діяльності у даній галузі, реалізація принципу наступності у змісті й організаційних формах професійної підготовки фахівців для сфери туризму на всіх освітньо-кваліфікаційних рівнях, впровадження педагогічних технологій особистісно орієнтованої професійної підготовки спеціалістів. Розроблено науково-методичний комплекс для підготовки фахівців напряму "Туризм", визначено тенденції розвитку соціального партнерства на загальнодержавному, регіональному рівнях і на рівні навчального закладу, а також неперервної туристської освіти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч518.1 р30 +
Шифр НБУВ: РА332981

Рубрики:

      
9.

Чечель А.О. 
Удосконалення державних механізмів управління розвитком туризму в Україні: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / А.О. Чечель ; Донец. держ. акад. упр. — Донецьк, 2004. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Здійснено теоретичне обгрунтування організації та механізмів державного управління розвитком туризму в Україні, що сприяють активізації та підвищенню рівня інформаційно-фінансового, кадрового та матеріально технічного забезпечення в індустрії туризму. Проведено аналіз місця та ролі державних органів влади у регулюванні основних процесів надання туристичних послуг: розглянуто механізми впливу на розвиток сфери туризму, розкрито їх недоліки, визначено особливості інвестиційних процесів за ринкових умов інтеграції в європейський економічний простір. Запропоновано методику формування концепції державної політики щодо розвитку туризму в Україні. Створено організаційно-економічний механізм удосконалення державного управління розвитком сфери туризму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)49:Ч518 + Ч518.14(4УКР) к +
Шифр НБУВ: РА330403

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Ма Цзиньган 
Організаційно-методичні основи розвитку спортивно-оздоровчого туризму в Китаї: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.02 / Ма Цзиньган ; Харк. держ. акад. фіз. культури. — Х., 2005. — 19 с. — укp.

Досліджено проблему розвитку спортивно-оздоровчого туризму (СОТ) в Китаї. Визначено місце та роль СОТ у житті сучасного суспільства. Наведено характеристику даного виду рекреаційної діяльності. Розкрито зміст різноманітних форм, типів і видів туризму. Проведено рекреаційну оцінку природного середовища, створено схему туристсько-географічного районування Китаю та систематизовано численні природні, археологічні й архітектурні пам'ятки, а також історичні, культові та інші споруди з метою їх подальшого використання під час розробки маршрутів спортивно-оздоровчих походів для всіх видів туризму. На підставі аналізу становлення та розвитку СОТ у країнах Східної Європи та сучасного стану туристичної діяльності в Китаї розроблено проект оптимізованої організаційно-управлінської структури, а також державної Програми розвитку СОТ до 2010 р. Сформульовано нові науково-методичні принципи реалізації спортивно-оздоровчого туризму в Китаї. Результати наукового дослідження рекомендовано використовувати для розробки соціологічних, історичних, економічних, медико-біологічних та інших напрямків туристичної діяльності, а також у процесі формування планів соціально-економічного розвитку регіонів і державної політики у сфері активного відпочинку й оздоровлення населення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч518.14(5КИТ) +
Шифр НБУВ: РА336898

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Давиденко Л.І. 
Державне регулювання сфери туризму на обласному рівні: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / Л.І. Давиденко ; Донец. держ. ун-т упр. — Донецьк, 2006. — 20 с. — укp.

Проаналізовано питання державного регулювання сфери туризму на обласному рівні. Розкрито взаємозв'язок понять "державне регулювання" та "державне управління", в результаті якого виявлено сутність поняття "державного регулювання" взагалі та на його базі - "державне регулювання в сфері туризму". Обгрунтовано класифікацію механізмів державного регулювання сфери туризму. Запропоновано розмежувати повноваження щодо здійснення державного регулювання сфери туризму центрального та місцевих органів виконавчої влади. Визначено шляхи співробітництва органів місцевого самоврядування та суб'єктів господарювання, які здійснюють діяльність з надання туристичних послуг. Обгрунтовано пропозиції щодо створення обласної координаційної ради з питань розвитку туризму. Запропоновано концептуальні підходи щодо організації підвищення класифікації державних службовців і посадових осіб місцевого самоврядування, які виконують обов'язки в сфері туризму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)135 + Х819(4УКР)011.2-97 + Ч518.14(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА341585

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Мусієнко Д.В. 
Постмодерністська трансформація комунікативної культури в Україні в контексті розвитку туризму (1922 - 2003 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 17.00.01 / Д.В. Мусієнко ; Київ. нац. ун-т культури і мистец. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Досліджено процес трансформації комунікативної культури України у контексті розвитку туризму від модерн-парадигми, характерній для радянського періоду, до постмодерністської парадигми, яка утверджується за роки незалежності України. Уточнено поняття комунікативної культури, проведено її класифікацію. Визначено специфіку туризму як історичної практики. З'ясовано особливості даної культури радянських часів, яка має відображення у характері здійснення туристичної діяльності та її організаційно-адміністративних форм за часів СРСР. Визначено показники трансформації комунікативної культури в Україні у аспекті розвитку туризму та на підставі їх аналізу доведено висновок про її постмодерністський характер.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч111.155 + Ч518.13(4УКР)6 +
Шифр НБУВ: РА345258

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
13.

Бондарчук-Чугіна І.Ю. 
Розвиток культурно-історичного туризму на Миколаївщині (друга половина ХХ - початок XXI ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 17.00.01 / І.Ю. Бондарчук-Чугіна ; Київ. нац. ун-т культури і мистецтв. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Досліджено розвиток культурно-історичного туризму на Миколаївщині другої половини XX - початку XXI ст. Здійснено порівняльний аналіз його розвитку радянського та пострадянського періодів. Визначено туристичний потенціал області та його історико-культурні ресурси. На підставі аналізу кількісних показників туризму в області, даних поточних архівів обласного управління культури щодо туристичної інфраструктури та рекламно-інформаційного забезпечення галузі проаналізовано динаміку розвитку історико-культурного туризму за роки незалежності України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4НИК)6-7 + Ч518.14(4УКР-4НІК) +
Шифр НБУВ: РА349640

Рубрики:

      
14.

Жукова О.В. 
Замкові комплекси XII-XVII ст. Хмельницької області на сучасному етапі: стан, проблеми збереження і використання: Автореф. дис... канд. іст. наук: 17.00.08 / О.В. Жукова ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2007. — 21 с. — укp.

Досліджено сучасний стан збереження та використання замкових комплексів XII - XVII ст., що збереглися на території Хмельницької області. Доведено, що незадовільний стан пам'яток переконливо свідчить про необхідність вирішення питань їх охорони, що, перш за все, залежить від наукового обгрунтування історико-культурної цінності замкових комплексів. Показано, що для об'єктів фортифікаційної спадщини Хмельниччини, рівень збереженності яких дуже низький, найефективнішим засобом збереження є музеїфікація та створення умов для екскурсійного відвідування, що сприяє перетворенню пам'яток на туристичний продукт. Обгрунтовано необхідність створення екскурсійних і туристичних маршрутів, які б охоплювали всі замкові комплекси області.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ХМЕ)6-7 + Т492.5 + Ч518.14(4УКР-4ХМЕ) + Ч774(4УКР)76:Т +
Шифр НБУВ: РА349660

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
15.

Хмілярчук Н.С. 
Педагогічні умови організації навчальної практики майбутніх менеджерів туристичної сфери: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / Н.С. Хмілярчук ; Вінниц. держ. пед. ун-т ім. М.Коцюбинського. — Вінниця, 2007. — 20 с. — укp.

Показано, що формування педагогічних умов організації навчальної практики менеджерів сфери туризму має базуватися на основних її завданнях (ознайомленні студентів зі специфікою майбутньої спеціальності й одержанні ними первинних професійних умінь і навичок з професійно орієнтованих дисциплін) та світових тенденціях у розвитку туризму. Визначено, що засадничими підходами до організації практики є інтегративний, діяльнісний і компетентнісний. Інтегровану навчальну практику розглянуто як окремий вид професійної підготовки фахівця, зумовлений спеціальними завданнями та взаємопов'язаний з реалізацією відповідного інтегративного змісту, форм і методів навчання. Обгрунтовано принципи організації навчальної практики майбутніх менеджерів туристичної сфери та розроблено методику етапної організації інтегрованої навчальної практики. У запропонованій програмі навчальної практики максимально реалізовано інтегрований підхід до використання інформаційних технологій та іншомовних джерел інформації у професійній діяльності менеджерів у галузі міжнародного туризму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч518.11 +
Шифр НБУВ: РА354725

Рубрики:

      
16.

Заневська Л.Г. 
Застосування інформаційних технологій у рекреаційно-туристській діяльності фахівців фізичного виховання: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.02 / Л.Г. Заневська ; Харк. держ. акад. фіз. культури. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Уперше сформульовано наукове завдання щодо створення науково-методичних засад для застосування інформаційних технологій у рекреаційно-туристській діяльності фахівців фізичного виховання, розглянуто шляхи його виконання. Визначено потреби практики активної рекреації та спортивно-оздоровчого туризму стосовно необхідності застосування інформаційних комп'ютерних технологій (ІКТ), що підтверджує загальну тенденцію розвитку галузі фізичної культури та спорту. Розроблено інформаційну модель туристського походу з використанням широко доступних офісних та Інтернет технологій, на базі якої сформовано навчальні модулі для фахівців фізичного виховання стосовно застосування сучасних ІКТ у рекреаційно-туристській діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч511.14 + Ч518.104 +
Шифр НБУВ: РА352180

Рубрики:

      
17.

Галицька М.М. 
Формування у студентів вищих навчальних закладів сфери туризму готовності до іншомовного спілкування: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / М.М. Галицька ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Вперше розроблено структуру готовності майбутніх фахівців сфери туризму до професійного іншомовного спілкування, компонентами якої є: комунікативно-мотиваційний, змістовий, процесуальний і самооцінний. Запропоновано педагогічну технологію формування у майбутніх фахівців сфери туризму готовності до іншомовного спілкування. Визначено зміст, форми, методи, засоби та педагогічні умови формування готовності до іншомовного спілкування. Охарактеризовано основні етапи впровадження педагогічної технології формування готовності до іншомовного спілкування, встановлено критерії та рівні її сформованості. Удосконалено навчально-тематичний план і програму з дисципліни "Іноземна мова професійного спрямування" для студентів вищих навчальних закладів сфери туризму. Уточнено принципи добору змісту навчання іншомовного спілкування та умови впровадження компетентнісного підходу у процес професійної підготовки майбутніх фахівців сфери туризму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч518.11 +
Шифр НБУВ: РА349417

Рубрики:

      
18.

Гарбар Г.А. 
Становлення і розвиток соціокультурного інституту гостинності в українському туризмі: остання третина XIX ст. - 1990 р. (на матеріалі Миколаївської області): Автореф. дис... д-ра іст. наук: 17.00.01 / Г.А. Гарбар ; Київ. нац. ун-т культури і мистец. — К., 2007. — 39 с. — укp.

Наведено визначення поняття "соціокультурний інститут гостинності", виявлено його відмінності від гостинності як соціального явища. Розкрито співвідношення гостинності та туризму як відносно нового виду історичної практики. Розкрито суть понять "сфера гостинності" та "культура гостинності". Розглянуто передісторію формування сфери гостинності на Миколаївщині у дорадянський період. Виявлено специфіку відродження цієї сфери у міжвоєнний період. З використанням широкої джерельної бази, зокрема, архівних документів Державного архіву Миколаївської області та друкованих матеріалів, досліджено процес інституалізації гостинності у повоєнні роки, період хрущовської "відлиги", період укріплення командно-адміністративної системи Радянського Союзу, визначено особливості розвитку соціокультурного інституту гостинності у кожний з цих періодів. Запропоновано періодизацію процесу інституалізації гостинності у контексті історичної практики туризму на Миколаївщині.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч518.14(4УКР-4МИК) +
Шифр НБУВ: РА351015

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Фастовець О.О. 
Екологічна підготовка майбутніх менеджерів з туризму у вищих навчальних закладах: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / О.О. Фастовець ; Ін-т пед. освіти і освіти дорос. АПН України. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено основні тенденції розвитку екологічної освіти у теорії та практиці навчання. Висвітлено історичний аспект екологічної підготовки майбутніх менеджерів туризму в Україні й узагальнено її стан за кордоном. Обгрунтовано зміст екологічної складової підготовки майбутніх менеджерів туризму. Визначено доцільність і алгоритм екологізації професійно-орієнтованих дисциплін. Обгрунтовано критерії відбору змісту екологічної складової професійно-орієнтованого курсу "Організація транспортних подорожей і перевезень туристів". Запропоновано інноваційні форми та методи екологічної підготовки майбутніх менеджерів туризму. Завдяки впровадженню розробленої методики виявлено позитивні зміни в екологічній підготовці студентів, зокрема, показників: екологічної освіченості, свідомості та діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч518.1р(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА361439

Географічні рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
20.

Дутчак С.В. 
Туристсько-рекреаційні ресурси ландшафтів (на прикладі території Чернівецької області): автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.11 / С.В. Дутчак ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Г.Шевченка. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано концепцію ландшафтного підходу щодо питань вивчення ресурсної бази туристсько-рекреаційної галузі господарства. Виділено сім сегментів туристсько-рекреаційної діяльності (ТРД) - курортно-лікувальний, комерційно-діловий, релігійний, пізнавально-розважальний, екологічний, спортивно-оздоровчий, екзотичний, охарактеризовано їх ресурсну базу. Визначено сутність поняття "туристсько-рекреаційний ландшафт" як території здійснення туристсько-рекреаційної діяльності. Розроблено ієрархічну структуру таксономічних одиниць туристсько-рекреаційних ландшафтів. Для кожного сегмента ТРД систематизовано інформацію протуристсько-рекреаційні ресурси території Чернівецької області. Проаналізовано закономірності поширення туристсько-рекреаційних ресурсів стосовно ландшафтних комплексів. Для кожного сегмента ТРД виділено ареали поширення відповідних ресурсів. Розглянуто варіант можливої спеціалізації туристсько-рекреаційної діяльності на базі наявних наборів туристсько-рекреаційних ресурсів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д820.9 + Ч518.1 +
Шифр НБУВ: РА356301

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського