Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (7)Реферативна база даних (441)Книжкові видання та компакт-диски (606)Журнали та продовжувані видання (15)
Пошуковий запит: (<.>U=Х999$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 74
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Акіменко Ю. Ю. 
Особливості цивільно-правового статусу господарського товариства однієї особи (на прикладі законодавства України та ФРН): автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.03 / Ю. Ю. Акіменко ; Нац. ун-т "Одес. юрид. акад.". — О., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні проблеми регулювання господарського товариства однієї особи на прикладі законодавства України та ФРН. Розглянуто історію запровадження такого товариства у країнах різних правових систем, обумовлену застосуванням правової фікції. Розкрито основні тенденції історичного розвитку товариства однієї особи, його правову природу, визначено місце серед інших учасників цивільних правовідносин. Проведено порівняльно-правовий аналіз законодавчої бази, яка визначає особливості цивільно-правового статусу господарських товариств однієї особи в Україні та ФНР, внесено пропозиції щодо вдосконалення національного законодавства в цій сфері.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839( 4УКР)901.4 + Х839(4НІМ)014.1 + Х999.83
Шифр НБУВ: РА386207 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
  

Географічні рубрики:
  
  

      
2.

Акрам Трад Аль-Фаїз 
Відповідальність за хабарництво за кримінальним законодавством Йорданії і України (порівняльно-правове дослідження): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / Акрам Трад Аль-Фаїз ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2002. — 16 с. — укp.

Надано загальну характеристику посадового злочину та посадової особи за кримінальним законодавством Йорданії та України. Проаналізовано співвідношення хабарництва та корупції, визначено поняття хабарництва. Проведено юридичний аналіз складу дачі, одержання та провокації хабаря (з урахуванням положень української кримінально-правової доктрини). Розроблено критерії та проведено розмежування хабарництва з суміжними складами злочинів (з огляду на положення науки кримінального права України). Сформульовано та обгрунтовано пропозиції та рекомендації щодо удосконалення чинного кримінального законодавства Йорданії стосовно відповідальності за хабарництво.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4Укр)127.4 + Х881.9(5Йор)114.4 + Х999.88
Шифр НБУВ: РА318524 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Альбертини 
Правове регулювання громадянства в європейських державах (порівняльний аналіз): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / Ламара Михайлівна Альбертини ; Київський ун-т ім. Тараса Шевченка. — К., 1999. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4)31 + Х999.80
Шифр НБУВ: РА314660

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Арнаут А.Г. 
Земельна реформа в Україні та Румунії: порівняльний аналіз законодавства: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.06 / А.Г. Арнаут ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2007. — 16 с. — укp.

У порівняльному аспекті здійснено комплексне дослідження проведення земельних реформ в Україні та Румунії. Виділено спільні та відмінні риси земельних реформ, засади інституту права власності на землю, формування та розвитку ринку земель у двох країнах. Розглянуто питання "моделей" земельних реформ у двох державах. Обгрунтовано правильність обрання Україною "моделі" земельної реформи за принципом "встановлення права власності на землю на нових засадах". Проаналізовано суб'єкти та об'єкти права власності на землю в Україні та Румунії. Розглянуто проблему народної власності у цих країнах, визначено основні спільні та відмінні риси формування та розвитку ринку землі. Наведено пропозиції щодо вдосконалення земельного законодавства України, яке регулює відносини у сфері власності на землю, формування та розвитку ринку земель.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР)110 + Х859(4РУМ)110 + Х999.85 +
Шифр НБУВ: РА353027

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Аскеров С.С. 
Принцип незалежності і недоторканності суддів у кримінальному процесі України та Азербайджану (порівняльно-правове дослідження): автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / С.С. Аскеров ; Акад. адвокатури України. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено правову природу, суть і зміст принципу незалежності та недоторканості суддів у кримінальному процесі України й Азербайджану. Проаналізовано процес становлення, а також розвиток цього принципу у кримінальному процесі даних країн. Вивчено та проаналізовано їх конституції та законодавства, міжнародно-правові акти про незалежність і недоторканість суддів. Досліджено проблеми сучасного стану та шляхи подальшого правового врегулювання принципу незалежності та недоторканості суддів у кримінальному процесі. Проаналізовано співвідношення даного принципу з іншими принципами кримінального процесу України й Азербайджану. Проведено порівняльно-правовий аналіз національного законодавства цих країн щодо незалежності та недоторканості суддів, рівня забезпечення та системи гарантії незалежності суддів, відповідність законодавства цих держав їх міжнародно-правовим зобов'язанням. Обгрунтовано необхідність удосконалення законодавства України й Азербайджану щодо притягнення суддів до юридичної відповідальності (дисциплінарної та кримінальної). Зроблено пропозиції законодавцям даних держав стосовно приведення правової бази щодо незалежності та недоторканості суддів у відповідності до міжнародних зобов'язань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)-2 + Х893.9(5АЗЕ)-2 + Х999.891/896 +
Шифр НБУВ: РА355589

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Бєлов Д.М. 
Порівняльно-правовий аналіз інституту президентства в Україні та Франції: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / Д.М. Бєлов ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Здійснено порівняльно-правове дослідження становлення й еволюції інституту президенства в Україні та Франції. Проаналізовано причини заснування поста президента у цих країнах, досліджено фактори, що сприяли формуванню специфічних рис українського та французького президентства. Визначено спільні та відмінні риси чинних конституцій України та Франції. Висвітлено подібні ознаки напівпрезидентської форми державного правління в цих країнах. Розглянуто роль президента стосовно інших органів державної влади, на підставі досвіду Франції запропоновано законодавчо закріпити за Президентом України статус арбітра. Порівняно процедуру виборів президента України та Франції, значну увагу приділено питанням строку президентських повноважень, здійснено аналіз окремих етапів виборчого процесу та дослідження виборчої системи щодо виборів президентів даних держав. Значну увагу приділено нормам конституційного законодавства щодо вступу на посаду й усунення з посади глав цих держав. Визначено особливості правового статусу президентів України та Франції. Досліджено компетенцію президентів в аспекті їх взаємовідносин з парламентами та урядами своїх країн. Сформульовано концептуальні положення, обгрунтовано нові пропозиції та висновки щодо досліджених питань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)612 + Х809(4ФРА)612 + Х999.80 +
Шифр НБУВ: РА338361

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
7.

Бірюков В.І. 
Правовий режим іменних пайових цінних паперів за законодавством України і Республіки Польща (порівняльно-правовий аспект): автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / В.І. Бірюков ; НДІ приватного права і підприємництва Академії правових наук України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Визначено ознаки іменних пайових цінних паперів, що дозволяють виділити їх серед інших видів цінних паперів. Обгрунтовано необхідність закріплення норми, згідно з якою правопричини щодо цінних паперів підлягатимуть укладенню в письмовій формі, недотримання якої робить їх недійсними. Зазначено, що всі пайові цінні папери засвідчують майнову участь їх власників у юридичній особі або в інвестиційних фондах чи фондах операції з нерухомістю. На підставі аналізу законодавства, судової практики та доктрини України та Республіки Польща, порівняння вирішення вказаних проблем в обох правових системах визначено правову природу й описано особливості даних об'єктів, виявлено недоліки правового регулювання в українському праві. На основі цих результатів розроблено пропозиції щодо реформування чинного вітчизняного законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)02 + Х839(4УКР)211.121.12 + Х839(4ПОЛ) + Х999.83 +
Шифр НБУВ: РА368544

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
8.

Басс В. О. 
Організаційно-правові засади створення місцевої міліції в Україні: порівняльний аналіз з діяльністю муніципальної поліції зарубіжних країн: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / В. О. Басс ; Акад. упр. МВС України. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Розглянуто теоретичні питання щодо створення місцевої міліції України, досліджено історичну ретроспективу нормативних документів з питань місцевої міліції. Проаналізовано аспекти становлення та розвитку сучасних концепцій організації адміністративної діяльності поліцейських муніципальних структур зарубіжних країн і зроблено спробу сформулювати стратегічні напрями формування підрозділів місцевої міліції в Україні з використанням досвіду діяльності муніципальної поліції зарубіжних країн. Проведено порівняльний аналіз службової діяльності підрозділів міліції громадської безпеки України та муніципальної поліції окремих зарубіжних країн, на підставі чого обгрунтовано необхідність створення в Україні місцевої міліції та визначено шляхи і напрями втілення в життя даної пропозиції. Запропоновано зміни до законопроектів і чинних нормативних актів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.011.019 + Х819(4/8)112.011.019 + Х999.81
Шифр НБУВ: РА375800 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
9.

Бигич О.Л. 
Порівняльне правознавство: природа та методологічне значення: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / О.Л. Бигич ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2002. — 17 с. — укp.

Досліджено проблему розвитку порівняльно-правового методу, становлення порівняльного правознавства як науки, проаналізовано його природу, функції, методику та методологію, а також визначено предмет та об'єкт порівняльного правознавства. Обгрунтовано положення, що ця галузь правознавства є юридичною наукою, а порівняльно-правовий метод - одним з основних її методів, який широко використовується іншими юридичними науками. Визначено способи та види порівняльно-правового аналізу, в процесі якого виявляється загальне, особливе та одиничне, позитивне та негативне в державно-правових явищах та процесах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х999 в-0
Шифр НБУВ: РА321658

Рубрики:

      
10.

Бойко О.В. 
Інститут президентства в Україні і США (порівняльно-правовий аналіз): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / О.В. Бойко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Проведено порівняльно-правове дослідження становлення та еволюції інституту президентства в Україні та США. Проаналізовано причини заснування поста президента в цих країнах. Досліджено фактори, що сприяли формуванню специфічних рис українського й американського президентства. Порівняно процедуру виборів президентів України та США, вступ їх на посаду та усунення з неї. Визначено особливості правового статусу президентів даних країн, досліджено компетенцію президентів у аспекті їх взаємовідносин з парламентами. Запропоновано концептуальні положення, обгрунтовано нові пропозиції та висновки щодо досліджуваних питань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)612 + Х809(7США)612 + Х999.80 +
Шифр НБУВ: РА329683

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
11.

Булеца С.Б. 
Право фізичної особи на життя та здоров'я як об'єкт цивільно-правової регламентації: порівняльно-правовий аналіз регулювання в Україні, Угорській, Словацькій та Чеській республіках: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / С.Б. Булеца ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2005. — 22 с. — укp.

Проведено комплексне вивчення права фізичної особи на життя та здоров'я як об'єкта цивільно-правового регулювання. Здійснено порівняльний аналіз законодавчого забезпечення досліджуваного виду права в Україні, Угорській, Словацькій та Чеській республіках й обгрунтовано шляхи удосконалення його правової регламентації. Розглянуто складові елементи права на життя та здоров'я та систематизовано їх характерні риси, на основі яких запропоновано визначення права фізичної особи на здоров'я, медичну допомогу та охорону здоров'я. З'ясовано юридичну природу права на життя та здоров'я, обгрунтовано його зміст та шляхи подолання недоліків законодавства у даній сфері. Встановлено доцільність впровадження в науковий обіг договору на лікування та обстеження, легалізації пасивної еутаназії та закріплення прав пацієнтів на законодавчому рівні. Встановлено особливості та проблеми захисту права на життя та здоров'я. Наведено пропозиції до чинного законодавства України та розроблено рекомендації щодо його застосування у практичній діяльності працівників юридичної та медичної галузей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х999.83 + Х830.24 +
Шифр НБУВ: РА336889

Рубрики:

      
12.

Валах В. В. 
Порівняльно-правова характеристика спадкових правовідносин в Україні та зарубіжних країнах (Російській Федерації, Франції, Німеччині, США): автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.03 / В. В. Валах ; Науково-дослідний інститут приватного права і підприємництва Академії правових наук України. — К., 2009. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)8 + Х839(4/8)8 + Х999.83
Шифр НБУВ: РА369378 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
13.

Волощук О.Т. 
Інститут Президента у Франції, Росії та Україні: конституційні норми і політична практика: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / О.Т. Волощук ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

На підставі узагальнення результатів, одержаних вітчизняними та зарубіжними дослідниками завдяки дослідженням проблеми стосовно інституту Президента у Франції, Росії та Україні, його конституційних норм і політичної практики проведено порівняльно-правое дослідження процесів становлення, розвитку та функціонування даного інституту. Досліджено причини введення поста Президента, фактори, які вплинули на формування специфічних рис французького, російського й українського інститутів президентства. Головну увагу приділено питанням юридичного та фактичного становища президентів у механізмі здійснення державної влади їх країн. Проаналізовано конституційні функції та повноваження, проблеми їх перевищення як джерела конфліктів між Главою держави та Парламентом. Зроблено спробу проаналізувати роль і місце правових актів і допоміжних органів при Главі держави у виконанні ним покладених на нього функцій і повноважень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4ФРА)61 + Х809(4РОС)61 + Х809(4УКР)61 + Х999.80 +
Шифр НБУВ: РА357298

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
14.

Гайова О. В. 
Закон як джерело сучасного континентального права (загальнотеоретичні та порівняльно-правові аспекти): автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / О. В. Гайова ; Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. — Л., 2011. — 16 с. — укp.

Досліджено загальнотеоретичний та порівняльно-правовий аналіз законів у континентальному праві, зокрема, і в Україні. Здійснено класифікацію законів континентального права, виявлено їх подібні та відмінні ознаки. Встановлено основні типи взаємодії законів, законів і підзаконних актів, законів і міжнародних договорів, виявлено місце законів у системі джерел континентального права та тенденції розвитку. Розмежовано поняття "закон" і "законодавчий акт" та уточнено поняття "система законодавства". Проаналізовано основні види законів України: конституція, конституційні закони, кодекси, основи законодавства, виявлено їх місце у системі джерел права України та взаємозв 'язки з іншими джерелами права. Визначено основні деформації у системі законодавства України й їх причини, а також сформовано пропозиції щодо його вдосконалення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.31 + Х002.61 + Х999.8
Шифр НБУВ: РА382880 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Галюк С.Є. 
Порівняльно-правова характеристика джерел сучасного мусульманського права: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / С.Є. Галюк ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2009. — 16 с. — укp.

Проаналізовано передумови формування, а також подібні та відмінні ознаки джерел мусульманського релігійного, національного та міжнародного позитивного права в контексті вирішення проблем забезпечення їх правової взаємодії як засобу національної, регіональної інтеграції та міжцивілізаційного діалогу. Висвітлено поняття й ознаки мусульманського права та його норм. На підставі цивілізаційного та типологічного підходів визначено місце мусульманських правових систем серед сучасних правових систем світу. Виявлено типологічні особливості та закономірності поширення мусульманського права у виокремлених групах правових систем. Наведено рекомендації щодо укладання міжнародних договорів України з мусульманськими державами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(0)416 + Х999 +
Шифр НБУВ: РА367386

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
16.

Григоренко А. О. 
Конституційно-правовий статус народного депутата України та парламентаріїв Італії, Польщі та Угорщини: порівняльний аналіз: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.02 / А. О. Григоренко ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2010. — 24 с. — укp.

Розкрито значення нормативного регламентування та соціально-правову сутність статусу народного депутата України. Обгрунтовано конституційно-правові особливості статусу парламентаріїв Італії, Польщі й Угорщини, репрезентовано систему їх функцій і повноважень. Проведено аналіз інституту гарантій здійснення повноважень народним депутатом України та парламентаріями Італії, Польщі, Угорщини. Проведено полемічну аргументацію рекомендацій щодо запровадження досвіду регулювання правового статусу парламентаріїв відповідних зарубіжних країн у національну правову систему.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)624 + Х809(4ІТА)624 + Х809(4ПОЛ)624 + Х809(4УГО)624 + Х999.80
Шифр НБУВ: РА371028 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
17.

Дамірчиєв М. І. 
Порівняльно-правовий аналіз системи оподаткування України та Республіки Азербайджан: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / М. І. Дамірчиєв ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено чинну податкову систему України й Азербайджанської Республіки, визначено їх недоліки та напрямки вдосконалення. Розкрито поняття системи опадаткування, співвідношення й ієрархію платежів, що складають її. Проведено аналіз конструкції податкового обов'язку й особливостей національного закріплення його елементів. Визначено спільні та відмінні риси в побудові системи податкових органів в Україні й Азербайджанській Республіці, розроблено пропозиції щодо покращання регулювання їх правового статусу. Визначено основні підходи до створення проекту Податкового кодексу України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)2 + Х829(5АЗЕ)2 + Х999.82
Шифр НБУВ: РА373915 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
18.

Дахова 
Конституційно-правовий статус уряду в зарубіжних країнах: порівняльно- правовий аспекти: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / Ірина Іванівна Дахова ; Національна юридична академія України ім. Ярослава Мудрого. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4/8)63 + Х999:80
Шифр НБУВ: РА349014

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
19.

Жукова Т. С. 
Соціальні засади запобігання злочинності молоді в Україні та Італії (порівняльне дослідження): автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.08 / Т. С. Жукова ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2011. — 20 с. — укp.

Висвітлено комплекс проблем теоретичного та практичного характеру, пов'язаних з інститутом запобігання молодіжній злочинності. Для успішної інтеграції України в ЄС, зближення законодавства України та практики його застосування з сучасною європейською системою обгрунтовано доцільність здійснення узагальнень та аналізу законодавства й інших нормативно-правових актів, які регулюють правові й організаційні засади запобігання злочинам в Україні й Італії. Для якісного проведення порівняльного дослідження обрано вікові межі найбільш схожої частини молоді України й Італії, а саме від 16-ти до 21-го року. Подано кримінологічну характеристику молодіжної злочинності. Проаналізовано причини, умови та фактори, що детермінують злочинність. Виявлено особливості злочинності молоді в Україні й Італії. Висвітлено напрями використання в Україні досвіду Італії з запобігання молодіжній злочинності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х883.9(4УКР)52 + Х883.9(4ІТА)52 + Х999.88
Шифр НБУВ: РА381600 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
20.

Заросило 
Порівняльний аналіз адміністративної діяльності міліції України та поліції зарубіжних країн (Великобританії, США, Канади та Франції): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Володимир Олексійович Заросило ; Національна академія внутрішніх справ України. — К., 2002. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х999.811.12 + Х819(4УКР)112.03 + Х819(4/8)112.03
Шифр НБУВ: РА322138

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського