Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (69)Книжкові видання та компакт-диски (138)Журнали та продовжувані видання (10)
Пошуковий запит: (<.>U=Х916.5$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
1.

Рибій О.В. 
Міжнародно-правове регулювання інвестиційної діяльності: теорія та практика: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / О.В. Рибій ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 21 с. — укp.

Досліджено актуальні теоретичні та практичні проблеми міжнародно-правового регулювання інвестиційної діяльності за сучасних умов на підставі аналізу міжнародно-правових документів, вивчення процесу зародження та розвитку міжнародних інвестиційних правовідносин, теоретико-методологічних особливостей норм міжнародного права в інвестиційній сфері, аналізу теоретичних і практичних питань, пов'язаних з імплементацією даних норм у внутрішнє законодавство України. Проаналізовано етапи становлення та розвитку системи міжнародно-правового регулювання іноземних інвестицій. Розглянуто форми та методи регулювання іноземних інвестицій на дво- та багатосторонній основі. Досліджено міжнародний арбітражний механізм вирішення інвестиційних спорів. Узагальнено теорії співвідношення міжнародного та внутрішнього права та теорії реалізації норм міжнародного права у межах внутрішньодержавного правопорядку у контексті специфіки норм міжнародного інвестиційного права. Проаналізовано проблеми взаємодії міжнародного та національного інвестиційного права у даній сфері. Встановлено ефективність створеного в Україні конституційного механізму імплементації норм міжнародного інвестиційного права у внутрішнє законодавство. Розкрито особливості участі України у системі багато- та двосторонніх договорів в інвестиційній сфері з метою визначення шляхів їх ефективної імплементації у систему вітчизняного законодавства.Наведено пропозиції щодо подальшого реформування законодавства України відповідно до норм міжнародного права у сфері інвестицій та стратегічного курсу України на інтеграцію її правової системи в європейський та загальносвітовий правовий простір.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х916.5 + У9(4УКР)0-56-21 +
Шифр НБУВ: РА362106

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Селезень П.О. 
Міжнародно-правове співробітництво держав у сфері оподаткування: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / П.О. Селезень ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 22 с. — укp.

Досліджено зміст і форми міжнародно-правового співробітництва держав з питань оподаткування й обгрунтовано напрямки удосконалення діяльності України у даній сфері. Висвітлено еволюцію співробітництва держав з питань оподаткування, наведено характеристику кожного з його етапів. Проаналізовано зміст та особливості розвитку суверенітету держави у сфері оподаткування за умов глобалізації. Визначено юридичну природу явища конкуренції податкових юрисдикцій держав, розглянуто основні засоби усунення її негативних наслідків. Досліджено інституційний і договірний рівні співпраці держав у відповідній сфері на сучасному етапі та визначено перспективні напрями їх подальшого розвитку. Розкрито роль практики Суду ЄС та Європейського суду з прав людини у процесі реформування податкової системи України. На підставі аналізу договорів України про уникнення подвійного оподаткування розроблено пропозиції щодо удосконалення їх норм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х916.5 +
Шифр НБУВ: РА370097 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Петраш І.Ю. 
Міжнародно-правові аспекти співробітництва України з питань подвійного оподаткування: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / І.Ю. Петраш ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2003. — 16 с. — укp.

Досліджено природу міжнародних податкових правовідносин, вдосконалено теоретичні засади понять, характерних особливостей міжнародного договірного регулювання оподаткування, вдосконалено теоретичну базу механізму усунення подвійного оподаткування, як одного з напрямів співробітництва держав у сфері оподаткування. Показано, що основним предметом правового регулювання співробітництва держав у сфері оподаткування є усунення міжнародного подвійного оподаткування, яке перешкоджає нормальному рухові товарів та послуг. Критерієм класифікації міжнародних договорів з питань оподаткування визначено їх функціональну спрямованість, що дає змогу виділити умовноподаткові договори, власне податкові договори та спеціальні податкові договори. Зазначено, що поряд з державами, які регламентують правила оподаткування та виступають рівноправними суб'єктами міжнародного податкового права, діють підпорядковані їм суб'єкти цього права - фізичні та юридичні особи, на яких покладено обов'язок стосовно сплати податків. Відзначено, що міжнародні договори про уникненння подвійного оподаткування є ефективним правовим механізмом захисту порушеного права платника податку на одержання податкових пільг, що гарантує йому право звернення до фіскальних органів договірних держав. З'ясовано особливість угод про уникнення подвійного оподакування, яке полягає в тому, що вони складаються з норм міжнародного права та характеризуються як полісистемні міжгалузеві акти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х916.5(4УКР)-329 +
Шифр НБУВ: РА323433

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Айеле Надемо Атісо 
Міжнародно-правові форми розрахунків у транскордонному обігу фінансових коштів: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / Айеле Надемо Атісо ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2004. — 16 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження проблем правового регулювання міжнародних розрахунків у транскордонному обігу фінансових коштів. Встановлено, що важливою особливістю міжнародно-правового регулювання міжнародних розрахунків є взаємодія публічно-правових норм міжнародного фінансового права з нормами міжнародного приватного права, що стосуються фінансових операцій держави. Проаналізовано сучасну міжнародну фінансову систему, охарактеризовано діяльність міжурядових та неурядових фінансових установ, встановлено їх внесок у кодифікацію торговельних правил та звичаїв, враховуючи ті, що застосовуються у сфері міжнародних фінансових розрахунків. Досліджено основні форми та види міжнародних фінансових розрахункових зобов'язань та оборотних документів, особливо документарних акредитивів та документарного інкасо.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х916.5 +
Шифр НБУВ: РА331506

Рубрики:

      
5.

Демянчук Ю. Г. 
Організаційно-правові засади уникнення міжнародного подвійного оподаткування в Україні: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / Ю. Г. Демянчук ; Акад. праці і соц. відносин Федер. проф. спілок України. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено правову природу явища міжнародного подвійного оподаткування, проаналізовано стан наукової розробки даної наукової проблеми, визначено поняття міжнародного подвійного оподаткування та його основні ознаки. Розроблено організаційно-правові засади уникнення міжнародного подвійного оподаткування. Проаналізовано правові засади уникнення міжнародного оподаткування, зокрема досліджено акти внутрішнього законодавства, а також систему укладених Україною договорів про уникнення подвійного оподаткування доходів і капіталу, проведено їх класифікацію та визначено структуру таких договорів. Проведено аналіз окремих аспектів застосування договорів про уникнення міжнародного подвійного оподаткування, зокрема досліджено питання їх дії в Україні. Досліджено організаційні засади уникнення подвійного оподаткування, виходячи з черговості їх застосування. Висвітлено питання правового статусу резидента та нерезидента та правила "оподаткування біля джерела формування доходу" як елементів системи уникнення міжнародного подвійного оподаткування в Україні, також визначено особливості методів уникнення міжнародного подвійного оподаткування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х916.5
Шифр НБУВ: РА384009 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Максак О. І. 
Правове регулювання уникнення подвійного оподаткування : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / О. І. Максак ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2010. — 16 с. — укp.

Досліджено необхідність внесення змін в чинні нормативні акти, які регулюють оподаткування, й важливість приведення чинного законодавства у відповідність із теоретичними моделями запобігання подвійному оподаткуванню та теоретично обгрунтованими методами впливу на суспільні відносини, спрямовані на гармонізацію оподаткування в цілому. Розкрито правову природу подвійного оподаткування. Проаналізовано правове регулювання оподаткування та співвідношення даного інституту з іншими галузями права. Сформульовано теоретичні висновки про напрями та методи ефективного уникнення подвійного оподаткування. Запропоновано зміни до чинного законодавства України, спрямовані на вдосконалення оподаткування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)2 + Х916.5-329
Шифр НБУВ: РА369972 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
7.

Морозов С. М. 
Правове регулювання усунення подвійного оподаткування: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / С. М. Морозов ; Нац. ун-т держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2010. — 18 с. — укp.

Досліджено вдосконалення регулювання підприємницької діяльності завдяки впровадженню оптимізованої моделі оподаткування, який передбачає встановлення середньої оптимальної податкової ставки та формує ряд стимулів. Проаналізовано сутність міжнародних засобів, спрямованих на усунення подвійного оподаткування. Зазначено, що впровадження даних засобів в Україні відбувається повільними темпами, відсутня належна деталізація особливостей їх застосування на рівні підзаконних нормативних актів і судової практики у спорах, пов'язаних із застосуванням міжнародних джерел права. Сформовано й аргументовано ряд пропозицій щодо внесення змін у чинне законодавство.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)2 + Х916.5-329
Шифр НБУВ: РА374640 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
8.

Дунас О.І. 
Правовий статус міжнародних фінансових організацій: автореф. дис... канд. юрид. наук : 12.00.11 / О.І. Дунас ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні аспекти правового статусу міжнардних фінансових організацій. Проаналізовано поняття міжнародної правосуб'єктності міжнародних міжурядових організацій. Розкрито історичні етапи розвитку міжнародних фінансових організацій у системі міжнародного права. Доведено ознаки наднаціонального характеру окремих міжнародних фінансових організацій на базі Міжнародного валютного фонду та Міжнародного банку реконструкції та розвитку. Визначено особливості регламентації користування міжнародними фінансовими організаціями привілеями й імунітетами. Проаналізовано договірну правоздатність і особливості внутрішньоорганізаційного механізму даних організацій на сучасному етапі. Висвітлено засади й особливості правового регулювання співробітництва України з універсальними та регіональними міжнародними фінансовими організаціями. Наведено рекомендації щодо підвищення його ефективності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х916.502 + У582.64-65 +
Шифр НБУВ: РА367121

Рубрики:

      
9.

Палій Є.В. 
Правовий статус угод Міжнародного валютного фонду та Міжнародного банку реконструкції та розвитку: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / Є.В. Палій ; НАН України, Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К, 2009. — 20 с. — укp.

Проведено комплексний порівняльний аналіз правового статусу кредитно-фінансових механізмів Міжнародного валютного фонду (МВФ) та угод Міжнародного банку реконструкції та розвитку (МБРР), розглянуто історичні умови створення даних організацій, початкові завдання та цілі їх діяльності. З урахуванням особливостей правосуб'єктності МВФ і МБРР, досліджено процес їх функціонування, висвітлено участь держав у їх роботі й у процесі прийняття ними рішень. Досліджено питання правового регулювання фінансових відносин у межах МВФ і МБРР, розкрито роль і місце специфічних механізмів МВФ та угод МБРР у системі сучасного міжнародного права. Зроблено відмежування кредитних механізмів цих організацій від споріднених міжнародно-правових матерій, зокрема від правочинів, ускладнених іноземним елементом міжнародного приватного права, досліджено їх співвідношення із міжнародним договором і міжнародно-правовим звичаєм, а також "джентельменськими" угодами та рішеннями міжнародних організацій. Розкрито правовий зміст фінансових механізмів Фонду й угод Банку, розглянуто їх основні елементи, характерні риси, стадії укладання й істотні умови. Наведено характеристику суб'єктного складу таких правовідносин, визначено їх місце у системі джерел міжнародного права. Проведено порівняльний аналіз правової природи актів даних організацій. Проаналізовано особливості виконання зобов'язань у межах МВФ і МБРР, а також застосування санкцій у разі їх порушення. Розглянуто питання застосування різних видів фінансових механізмів МВФ та угод МБРР у міжнародному праві. Виявлено недоліки у внутрішньому праві організацій, які негативно впливають на використання ними форм співробітництва держав з МВФ і МБРР, обгрунтовано шляхи їх усунення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х916.502.2 + Х916.502.3 + У582.64-651 + У582.64-652 +
Шифр НБУВ: РА367700

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського