Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (5)Реферативна база даних (300)Книжкові видання та компакт-диски (724)Журнали та продовжувані видання (155)
Пошуковий запит: (<.>U=Х915.232.4$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 25
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Анісімова М.Ф. 
Зобов'язання України щодо прав людини у зв'язку зі вступом до Ради Європи: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / М.Ф. Анісімова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 16 с. — укp.

Висвітлено проблеми виконання Україною своїх членських зобов'язань перед Радою Європи стосовно забезпечення та захисту прав людини. У систематизованому вигляді за кількісними, якісними та змістовими показниками детально проаналізовано стан і динаміку виконання державних зобов'язань перед європейською спільнотою. За допомогою критеріїв (реформування суду, прокуратури, системи юридичної освіти, перебудови роботи та структури пенітенціарної системи) визначено фактори, що гальмують їх чітке та своєчасне виконання і сформульовано рекомендації щодо їх усунення. Розглянутол деякі громадські права (право на життя, право на свободу, пересування та вільний вибів місця проживання, право на свободу світогляду та віросповідання) досліджено відповідність чинного законодавства України вимогам Європейської конвенції про права й основні свободи людини, внесено пропозиції щодо його удосконалення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.39(4УКР) + Х915.232.4-7(4УКР)
Шифр НБУВ: РА315599 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Андріанов К.В. 
Роль контрольного механізму Конвенції про захист прав і основних свобод людини в процесі реалізації її норм: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / К.В. Андріанов ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 18 с. — укp.

Розглянуто інституційні та функціональні особливості побудови контрольного механізму Конвенції про захист прав і основних свобод людини та його завдання. Проаналізовано доктринальні та практичні підходи до проблеми функціонування цього механізму. Розкрито роль міжнародного контролю в процесі реалізації норм міжнародного права, зокрема, в галузі прав людини. Надано характеристику компетенції та функцій контрольних органів, розкрито особливості їх взаємодії. Досліджено функціональні взаємозв'язки між Європейським судом з прав людини та Комітетом міністрів Ради Європи, а також актуальні питання подальшого підвищення ефективності контрольного механізму. Розкрито зміст поняття "прецедентна практика Суду", а також міжнародно-правову природу його рішень. Досліджено шляхи впливу Конвенції на національне право її держав-учасниць, зокрема, в контексті виконання рішень Європейського суду з прав людини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.34 + Х915.232.44 +
Шифр НБУВ: РА323601

Рубрики:

      
3.

Верланов С.О. 
Економічні і соціальні права людини: європейські стандарти та їх впровадження в юридичну практику України (загальнотеоретичне дослідження): автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / С.О. Верланов ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2008. — 16 с. — укp.

Проведено загальнотеоретичне дослідження економічних і соціальних прав людини, розглянуто їх європейські стандарти та правовий механізм забезпечення в Україні. Розкрито специфічні властивості економічних і соціальних прав людини, сформульовано визначення загального поняття стандартів таких прав, встановлено їх ознаки та розроблено класифікацію. Охарактеризовано судовоподібну природу діяльності Європейського комітету з соціальних прав у межах контрольних процедур за Європейською соціальною хартією (переглянутою), встановлено основні принципи тлумачення даним Комітетом її норм. Обгрунтовано шляхи оптимізації процесу національної імплементації в Україні європейських стандартів економічних і соціальних прав людини, зокрема, розроблено пропозиції щодо уточнення їх окремих конституційних формулювань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.232.4-3 + Х809(4УКР)3 +
Шифр НБУВ: РА357621

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Войченко С. В. 
Договори Ради Європи в кримінально-правовій сфері та їх імплементація в Україні: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.11 / С. В. Войченко ; Нац. ун-т "Одес. юрид. акад.". — О., 2010. — 20 с. — укp.

Визначено поняття договорів Ради Європи в кримінально-правовій сфері. Висвітлено місце Європейської конвенції про захист прав людини й основоположних свобод (ЄКПЛ) у системі договорів Ради Європи в кримінально-правовій сфері, досліджено особливості її імплементації до правової системи України. Проаналізовано практику Європейського суду з прав людини щодо найбільш поширених порушень відповідних положень ЄКПЛ. Досліджено концепцію міжнародної та національно-правової імплементації в теорії сучасного міжнародного права, на основі якої аналізується стан національно-правової імплементації договорів Ради Європи в кримінально-правовій сфері в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.35 + Х915.232.4-3 + Х915.232.4-96(4УКР)
Шифр НБУВ: РА376224 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
5.

Гіждіван Л.Ю. 
Становлення та розвиток співробітництва України з Радою Європи у сфері прав людини: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / Л.Ю. Гіждіван ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2001. — 16 с. — укp.

Досліджено міжнародно-правові аспекти співробітництва України з Радою Європи у сфері прав людини у контексті участі нашої держави в європейській системі захисту прав людини, що діє під егідою Ради Європи. Висвітлено діяльність органів Організації, проаналізовано зміст основних конвенцій у даній галузі, надано відповідну їх класифікацію. Головну увагу зосереджено на питаннях стосовно вступу України до Ради Європи, її участі в інституційній системі Організації, а також виконання Україною зобов'язань як держави-члена Ради Європи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.232.4-74(4УКР) + Х911.39(4УКР)
Шифр НБУВ: РА314265 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Дір І. Ю. 
Захист громадянських прав людини в Україні у рамках Ради Європи: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.02 / І. Ю. Дір ; Ін-т законодавства ВР України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Проведено аналіз чинних нормативно-правових актів України та документів Ради Європи у сфері захисту громадянських прав людини, практики діяльності уповноважених суб'єктів у сфері захисту громадянських прав людини в Україні у межах Ради Європи, процесу реформування органів Ради Європи, що здійснюють діяльність у сфері захисту громадянських прав людини. Проаналізовано основні проблеми та перспективи розвитку захисту громадянських прав людини в Україні у межах Ради Європи. Наведено практичні пропозиції щодо вдосконалення системи захисту громадянських прав людини в Україні у межах Ради Європи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)3 + Х911.3 + Х915.232.44
Шифр НБУВ: РА373587 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
7.

Заїка С.О. 
Строки у кримінальному процесі України в контексті європейських стандартів: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / С.О. Заїка ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Висвітлено питання розробки наукових засад інституту кримінально-процесуальних строків, удосконалення їх правової регламентації та практики застосування з метою підвищення ефективності кримінального судочинства, забезпечення прав і законних інтересів осіб, які беруть в ньому участь. На підставі аналізу чинного кримінально-процесуального законодавства України, проекту КПК України, міжнародних документів, які стосуються порядку провадження судочинства, рішень Європейського суду з прав людини, законодавства інших країн, судової статистики, результатів анкетування практичних працівників і наукових праць обгрунтовано теоретичні положення та викладено практичні рекомендації, спрямовані на вдосконалення діяльності слідчих, прокурорів і суддів щодо порядку обчислення та правової регламентації окремих видів кримінально-процесуальних строків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)6 + Х915.232.44 + Х916.8 +
Шифр НБУВ: РА343433

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
8.

Кавун В.Ф. 
Механізми міжнародного контролю у сфері прав людини: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / В.Ф. Кавун ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2008. — 18 с. — укp.

Розкрито суть поняття та значення міжнародного контролю у сфері захисту прав людини. Проаналізовано види міжнародного контролю у цій сфері та надано їм кваліфікацію. Висвітлено процедури вивчення доповідей держав-учасниць на підставі міжнародних договорів, а також процедуру розгляду індивідуальних скарг про порушення прав людини, процедуру міждержавних скарг, проблему дослідження на місцях. Значну увагу приділено дослідженню механізмів міжнародного контролю у сфері прав людини у межах Ради Європи, зокрема позасудового механізму контролю у даній сфері, контрольної діяльності Комітету Міністрів, Парламентської Асамблеї, Комісара Ради Європи з прав людини, а також спеціальних позасудових механізмів контролю у сфері прав людини Ради Європи, системи контролю за дотриманням Європейської соціальної хартії, контрольного механізму Європейського комітету з питань запобігання катуванням чи нелюдському або такому, що принижує гідність, поводженню чи покаранню та Рамкової конвенції про захист національних меншин, а також питань щодо контрольної діяльності ОБСЄ у сфері захисту національних меншин. Висвітлено питання ефективності механізмів міжнародного контролю у сфері прав людини та значення критеріїв ефективності для підвищення рівня цих механізмів в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.3 + Х911.361 + Х915.232.4-9 +
Шифр НБУВ: РА356427

Рубрики:

      
9.

Капустинський 
Вплив діяльності Європейського суду з прав людини на формування національних правозахисних систем і дотримання державами стандартів захисту прав людини: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / Віктор Анатолійович Капустинський ; Інститут законодавства Верховної Ради України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.232.44 + Х809(4)3
Шифр НБУВ: РА354043

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
10.

Климович О.В. 
Конвенція про захист прав людини та основних свобод як складова внутрішнього права та особливості її застосування національними судами держав-членів Ради Європи: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.11 / О.В. Климович ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено доктрину, нормативну базу та судову практику з питань реалізації права Конвенції про захист прав людини та основних свобод у внутрішніх системах права та в практиці національних судів. Визначено напрямки розвитку стандартів у сфері прав людини, основні методи їх імплементації на рівні держав-членів Ради Європи та їх національних судів. Розроблено наукові рекомендації щодо приведення у відповідність Конвенції про захист прав людини та основних свобод законодавства та застосування права Конвенції в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.3-3 + Х915.232.4-3 + Х915.232.4-7
Шифр НБУВ: РА372580 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Кононенко В.П. 
Звичаєва природа прецедентного характеру рішень Європейського суду з прав людини: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / В.П. Кононенко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Розглянуто особливості діяльності міжнародних судів. Комплексно проналізовано практику Міжнародного Суду ОН, Суду ЄС, Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ). Розкрито специфічність тлумачення Європейської конвенції про захист прав людини та засадничих свобод 1950 р. ЄСПЛ. Розглянуто процес формування міжнародного звичаю вважати рішення цього Суду прецедентами та застосовувати їх у цій якості. Зроблено висновок, що практика ЄСПЛ є джерелом тлумачення Конвенції 1950 р., а рішення Суду - прецедентами її тлумачення, і суди України повинні застосовувати практику ЄСПЛ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х91-383 + Х915.232.44-383 +
Шифр НБУВ: РА363563

Рубрики:

      
12.

Лобода К.С. 
Міжнародно-правове регулювання соціальних відносин в Європі: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / К.С. Лобода ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Визначено історичні етапи розвитку міжнародно-правового регулювання соціальних відносин в Європі, взаємопов'язаних з участю інститутів ЄС, Ради Європи та держав-членів, а саме: перший етап віддзеркалює імплементацію положень Римського договору шляхом приняття у 1974 р. "Першої програми дій у соціальній сфері", Хартії основних соціальних прав трудящих ЄС, Європейської соціальної хартії 1961 р. (Ради Європи); другий етап, що розпочався у 1990-ті рр., характеризується розширенням співпраці держав-членів у рамках ЄС, прийняттях Маастрихтської угоди, а пізніше - Амстердамського договору, Протоколу до Європейської соціальної хартії 1995 р., в якому встановлено систему колективного оскарження; та третій етап, зумовлений прийняттям у 1996 р. у рамках Ради Європи Переглянутої Європейської соціальної хартії та Хартії основних прав ЄС 2000 р. Значну увагу приділено характеристиці інституційного механізму регулювання соціальних відносин у межах Євросоюзу та соціальним стандартам Ради Європи. Проаналізовано організаційно-правові засади співробітництва України з Євросоюзом у сфері даних відносин і участь України в Переглянутій Європейській соціальній хартії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.232.4-95 + Х915.232.5-95 +
Шифр НБУВ: РА355880

Рубрики:

      
13.

Луць Л.А. 
Європейські міждержавні правові системи: загальнотеоретична характеристика: Автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.01 / Л.А. Луць ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2005. — 32 с. — укp.

Здійснено загальнотеоретичне дослідження проблем європейської правової інтеграції, вивчено її найбільш досконалі форми - правової системи Ради Європи та Європейського Союзу. Розглянуто питання формування концепції становлення та функціонування європейських міждержавних правових систем. Виявлено юридичні ознаки, сформульовано поняття правової системи суспільства, проаналізовано її структуру та структурну організацію. З використанням методологічних можливостей виокремлено новий тип - міждержавної правової системи, зроблено висновок щодо їх визначального місця у якісно новій світовій інфраструктурі. Відзначено, що утворенню європейських міждержавних правових систем Ради Європи та Євросоюзу, сприяли процеси глобалізації та регіоналізації. Висвітлено структурні особливості даних правових систем. Розкрито суть поняття "європейська правова інтеграція" та "правовий механізм взаємодії міждержавних і національних правових систем". З'ясовано особливості правових механізмів взаємодії Ради Європи, Євросоюзу з державами-учасницями, зокрема України. У цьому контексті проаналізовано ідентифікаційні та основні юридичні ознаки сучасної правової системи України, виявлено особливості інституційної, функційної та нормативної структурних її частин. Визначено заходи щодо її реформування та інтеграції з правовими системами Ради Європи та Європейського Союзу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.6 + Х915.232.4-91 + Х915.232.5-91 +
Шифр НБУВ: РА335082

Рубрики:

      
14.

Нуруллаєв І.С.О. 
Міжнародно-правове співробітництво в системі Ради Європи у боротьбі з корупцією: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / І.С.О. Нуруллаєв ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Комплексно досліджено співробітництво держав Ради Європи у боротьбі з корупцією. Таке співробітництво розглянуто як складову зусиль держав світу у подоланні цього негативного явища. Надано загальну міжнародно-правову оцінку міждержавного антикорупційного співробітництва на універсальному рівні. Досліджено міжнародні договори, укладені у межах ООН і організації економічного співробітництва та розвитку. Зроблено висновок, що правовий простір Ради Європи єдиний, де таке співробітництво є найбільш ефективним. Висвітлено міжнародні договори Ради Європи, визначено межі правового антикорупційного співробітництва - Кримінальної та Цивільної конвенцій про боротьбу з корупцією та основного європейського органу міжнародного співробітництва у цій боротьбі - Групи держав проти корупції. Досліджено правову природу, повноваження та процедури Групи держав проти корупції, принципи, на яких заснована її діяльність. Увагу приділено питаням формування Групою правової практики - "юриспруденції" у сфері запобігання та покарання корупції. Наведено приклади сучасної практики оцінювання Групою держав проти корупції виконання міжнародних зобов'язань за антикорупційними конвеціями Ради Європи. Наведено правову оцінку місця України у системі міжнародних антикорупційних договорів та і прикладі Групи держав проти корупції. З'ясовано особливості внутрішньодержавної імплементації в Україні рекомендацій міжнародних антикорупційних органів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.232.4-9 + Х916.881.9 +
Шифр НБУВ: РА360702

Рубрики:

      
15.

Пашук Т.І. 
Право людини на ефективний державний захист її прав та свобод: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Т.І. Пашук ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2006. — 16 с. — укp.

Проведено загальнотеоретичний аналіз права людини на ефективний державний захист її прав і свобод. Визначено сутність юридичних засобів як способу забезпечення виконання державою обов'язку щодо захисту прав і свобод людини, розглянуто існуючі види соціальної діяльності, спрямовані на його реалізацію. Сформульовано визначення поняття державно-юридичного захисту та з'ясовано його співвідношення з державно-юридичною охороною прав. На підставі комплексного аналізу даних понять розглянуто загальне поняття юридичного засобу захисту. Визначено зміст права на ефективний юридичний засіб захисту (у контексті європейських стандартів) і співвідношення даного права з суміжними правами, зокрема, з правом на справедливий судовий розгляд. Обгрунтовано визначення ефективності юридичного засобу захисту права людини та запропоновано нетрадиційну методику її виявлення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.9 + Х809(4УКР)3 в + Х915.232.4-3 +
Шифр НБУВ: РА344606

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
16.

Сімонович Д. В. 
Європейські стандарти забезпечення прав людини у досудових стадіях кримінального процесу України: автореф. дис. ... канд. юрид. наук: 12.00.09 / Д. В. Сімонович ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено європейські стандарти (ЄС) забезпечення прав людини (ЗПЛ) у досудових стадіях (ДС) кримінального процесу (КП) України. Визначено поняття ЄС ЗПЛ у КП, їх природу, систему та функціональне призначення. Проаналізовано правову регламентацію та реалізацію ЄС ЗПЛ у ДС КП. Розкрито зміст права на "розумні" строки досудового слідства як складової права на справедливий судовий розгляд.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.3-3 + Х915.232.4-3 + Х893.9(4УКР)72 + Х809(4УКР)3:Х89
Шифр НБУВ: РА381925 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
17.

Свида Т.О. 
Міжнародно-правове співробітництво держав у рамках Європейської Комісії "За демократію через право": автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / Т.О. Свида ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2009. — 21 с. — укp.

Досліджено процес створення сучасних інтегрованих міждержавних об'єднань з метою формування в межах інтеграції єдиного (спільного) правового простору для захисту міжнародно-правовими засобами певних спільних політичних і правових цінностей, серед яких особливу увагу привертає демократія. Зазначено, що включення РЄ до таких цінностей демократії стало важливою передумовою розвитку європейського співробітництва у зміцненні демократії у її загальноєвропейському розумінні та створеннні ВК. Розглянуто функції, структуру, правову природу й юридичне значення актів Європейської Комісії "За демократію через право", а також основні напрями діяльності ВК і співробітництво України з ВК.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.232.4-91 + Ф023 +
Шифр НБУВ: РА368876

Рубрики:

      
18.

Святун О.В. 
Європейські механізми боротьби із торгівлею людьми: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / О.В. Святун ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 18 с. — укp.

Проведено дослідження механізмів боротьби з торгівлею людьми, які діють у межах Ради Європи та Європейського Союзу. Проаналізовано вплив на національне законодавство держав-учасників міжнародних об'єднань. Розглянуто питання регулювання правової діяльності щодо запобігання торгівлі людьми. Висвітлено особливості становлення міжнародної правової думки щодо протиправності торгівлі людьми. Проаналізовано відповідність законодавства України стандартам Ради Європи та Євросоюзу та визначено сфери вітчизняної правової діяльності, що потребують удосконалення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.33 + Х915.232.4-91 + Х915.232.5-91 +
Шифр НБУВ: РА335480

Рубрики:

      
19.

Севостьянова Н. І. 
Звернення до Європейського Суду з прав людини як реалізація права на правосуддя: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.11 / Н. І. Севостьянова ; Нац. ун-т "Одес. юрид. акад". — О., 2011. — 19 с. — укp.

Доведено, що на фоні позитивного впливу реформи Протоколу №14 на строки розгляду індивідуальних заяв, існує вірогідність зниження рівня доступу до ЄСПЛ у зв'язку з доповненням переліку умов прийнятності критерієм обов'язковості "суттєвої шкоди", що є абстрактною категорією, передачею питання про початок судової процедури у провадження одного судді, застосуванням практики розгляду заяв у порядку їх пріоритетності, а це є свідченням того, що процес конституалізації Суду набирає обертів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.232.44
Шифр НБУВ: РА381542 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Соловйов О. В. 
Застосування Європейської конвенції з прав людини та практики Страсбурзького суду в Україні (загальнотеоретичні аспекти): автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / О. В. Соловйов ; Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. — Л., 2011. — 16 с. — укp.

З'ясовано причини дії Конвенції в Україні як складової її національного законодавства. Подано характеристику особливостей застосування приписів Конвенції в даному статусі. Визначено обсяг й юридико-технічні умови застосування правоположень практики Суду як джерела права в Україні. Розглянуто наявний стан і можливості вдосконалення державно-юридичного забезпечення застосування в Україні практики Суду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.232.4-3 + Х915.232.44-383
Шифр НБУВ: РА381259 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського