Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (111)Реферативна база даних (1252)Книжкові видання та компакт-диски (2125)Журнали та продовжувані видання (1122)
Пошуковий запит: (<.>U=Х892$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 134
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Коваль Д. О. 
Система заходів процесуального примусу у фінансовому праві: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / Д. О. Коваль ; Акад. праці і соц. відносин Федер. проф. спілок України. — К., 2011. — 19 с. — укp.

Досліджено проблему застосування заходів процесуального примусу у фінансовому праві, проаналізовано його правову природу, принципи та методи застосування, а також види примусових заходів, умови та підставі їх застосування. Охарактеризовано законодавчо закріплені повноваження суб'єктів процесуального примусу, з'ясовано їх роль і місце у реалізації заходів процесуального примусу. Проаналізовано види та зміст заходів фінансово-процесуального примусу, здійснити їх класифікацію. Визначено процесуальні аспекти застосування заходів процесуального примусу у фінансовому праві. Обгрунтовано закономірності та тенденції розвитку примусу у фінансовому праві, його місця в механізмі правового регулювання, здійснено аналіз рівня ефективності практики застосування заходів фінансово-процесуального примусу. Запропоновано пропозиції та рекомендації щодо підвищення ефективності застосування заходів процесуального примусу у фінансовому праві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)207 + Х892.19(4УКР)189.491
Шифр НБУВ: РА384479 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Андрійчук Ю. А. 
Правове регулювання відшкодування податку на додану вартість в Україні: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / Ю. А. Андрійчук ; Держ. НДІ МВС України. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Визначено у вітчизняній правові науці поняття інституту відшкодування податку на додану вартість (ПДВ) як сукупності правових норм, що регулюють податкові відносини, які виникають між платником ПДВ і податковим органом з приводу відшкодування з бюджету раніше сплачених сум, та характеризуються специфічними правами й обов'язками сторін таких правовідносин. Проаналізовано порядок судового розгляду спорів з відшкодування ПДВ як найбільш дієвий спосіб вирішення конфлікту інтересів платника податків і держави. Вказано на двоаспектність проблем у сфері правового регулювання відшкодування ПДВ: несвоєчасність і незаконність його відшкодування, що зумовлюється неправомірною поведінкою контролюючого органу з фіскальними функціями або неправомірною поведінкою платника податків. Розкрито переваги та недоліки автоматичного відшкодування ПДВ, з'ясовано дієвість даного процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)221.1 + Х892.19(4УКР)189.491
Шифр НБУВ: РА383641 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Погребняк О. С. 
Судовий захист законних інтересів фізичних осіб при примусовому наданні медичної допомоги: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.03 / О. С. Погребняк ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено правову природу справ про надання медичної допомоги в примусовому порядку. Розкрито поняття медичної допомоги в примусовому порядку, з'ясовано умови її застосування. Розкрито особливості судового розгляду та вирішення справ про надання психіатричної допомоги в примусовому порядку. Досліджено процесуальні особливості судового розгляду та вирішення справ про обов'язкову госпіталізацію особи до протитуберкульозного закладу. Наведено висновки та рекомендації щодо удосконалення законодавства у сфері регулювання надання медичної допомоги в примусовому порядку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х892.19(4УКР)182.1 + Х881.9(4УКР)04
Шифр НБУВ: РА385045 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Шевчук С. Р. 
Господарсько-правові аспекти захисту непатентованих об'єктів права інтелектуальної власності: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.04 / С. Р. Шевчук ; Міжрегіон. акад. упр. персоналом, Ін-т права ім. князя Володимира Великого. — К., 2011. — 23 с. — укp.

Вперше систематизовано положення, які сприяють створенню цілісного уявлення про непатентові об'єкти права інтелектуальної власності суб'єктів господарювання, що дозволяє усунути термінологічні неточності загального визначення непатентованих об'єктів права інтелектуальної власності як ділової репутації суб'єктів господарювання. Доведено фактичне існування тісного зв'язку ноу-хау, ділової репутації та гудвілу, який дозволяє зробити висновок про те, що до видів непатентованих об'єктів права інтелектуальної власності можна віднести ноу-хау та гудвіл, які, в свою чергу, є складовими ділової репутації суб'єкта господарювання, а тому підлягають правовій охороні. Запропоновано розгорнуту класифікацію юридичних фактів, які припиняють дію на непатентовані об'єкти інтелектуальної власності: негативні правопричиняючі юридичні факти, наслідком яких є юридичне знищення непатентових об'єктів інтелектуальної власності як об'єкта правовідносин, і позитивні правопричиняючі юридичні факти, наслідком яких є припинення суб'єктивного права на непатентований об'єкт інтелектуальної власності в однієї особи, що є підставою виникнення чи можливістю за передбачених законом або договором обставин виникнення такого права в іншої особи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)340.6 + Х839(4УКР)901.326 + Х892.19(4УКР)189.4
Шифр НБУВ: РА384523 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Злакоман І. М. 
Господарсько-правові засоби та форми вирішення інвестиційних спорів: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.04 / І. М. Злакоман ; Нац. ун-т "Одес. юрид. акад.". — О., 2011. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано висновок щодо господарсько-правової сутності інвестиційного спору. Запропоновано удосконалити систему класифікації видів інвестиційних спорів шляхом доповнення їх переліку додатковими критеріями, за якими можливо визначити підстави виникнення інвестиційних спорів і форми, за допомогою яких можливо їх урегулювати. З метою усунення системних порушень прав інвесторів, захисту інвестицій та сприяння розгляду та врегулювання інвестиційних конфліктів, а також усунення чинників, що їх зумовлюють, запропоновано створити державну службу з нагляду та контролю за реалізацією інвестиційних проектів, до компетенції якої буде віднесено здійснення нагляду та контролю за реалізацією державними органами інвестиційних проектів. Запропоновано закріпити на законодавчому рівні поняття інвестиційного договору й інвестиційної вимоги, що дозволить розмежувати інвестиційний спір і суміжні види майнових спорів, а також надасть можливість судам України чіткіше визначати свою компетенцію під час відкриття провадження у справах, що виникають з інвестиційних правовідносин. Увагу приділено удосконаленню чинного законодавства, зокрема наведено пропозиції щодо внесення змін та доповнень до Господарського та Господарсько-процесуального кодексів України, законів України "Про інвестиційну діяльність", "Про режим іноземних інвестицій", "Про міжнародний комерційний арбітраж".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)921.25 + Х892.19(4УКР)189.4
Шифр НБУВ: РА384137 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Гаврік Р. О. 
Законна сила судових рішень у цивільних справах: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.03 / Р. О. Гаврік ; Н.-д. ін-т приват. права і підприємництва Нац. акад. прав. наук України. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Визначено зміст, умови та правові наслідки набрання рішенням суду законної сили, її об'єктивні та суб'єктивні межі, співвідношення законної сили та незмінності, неспростовності та виключності рішення суду. Обгрунтовано притаманність законної сили судовим наказам, ухвалам суду щодо закриття провадження у справі, щодо відмову у відкритті провадження у справі, а також ухвалам суду, якими встановлюються певні факти та обставини, в тому числі окремим ухвалам. Досліджено юридичні особливості законної сили судових рішень судів апеляційної, касаційної інстанцій, а також постанов Верховного Суду України. Розкрито різні підходи щодо сутності та змісту законної сили судових рішень у цивільних справах, притаманності законної сили судовим рішенням окремих видів і форм, на підставі чого подано конкретні пропозиції щодо вдосконалення цивільного процесуального законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х892.19(4УКР)175
Шифр НБУВ: РА382003 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Вечірко І. О. 
Правове регулювання процесуальних відносин у справах про банкрутство в Україні: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.04 / І. О. Вечірко ; Київ. нац. екон. ун-т ім. В. Гетьмана. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено проблеми правового регулювання процесуальних відносин у справах про банкрутство. Надано характеристику провадження у справах про банкрутство як самостійного виду судового провадження в господарському судочинстві. Визначено особливості суб'єктного складу, об'єкту та змісту процесуальних правовідносин у справах про банкрутство. Розглянуто характер повноважень господарського суду у справах про банкрутство та його функції на кожній із стадій провадження у справі. Проаналізовано процесуальні особливості застосування до боржника судових процедур банкрутства. Сформульовано пропозиції щодо вдосконалення процесуальних норм, які регулюють порядок розгляду справ про банкрутство.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)920.92 + Х892.19(4УКР)189.4
Шифр НБУВ: РА379063 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Пригуза П. Д. 
Правове регулювання процедур банкрутства юридичної особи - відсутнього боржника: автореф. дис. ... канд. юрид. наук: 12.00.04 / П. Д. Пригуза ; Київ. нац. екон. ун-т ім. В. Гетьмана. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Викладено науково обгрунтовану концепцію конкурсної природи правовідносин неплатоспроможності з застосуванням конкурсу як специфічного методу правового регулювання (ПР). Розкрито природу правових інститутів неплатоспроможності та банкрутства як сукупності окремих інститутів права неплатоспроможності у контексті об'єктивного складання особливих правовідносин у галузі господарського права (ГП) і законодавства, та утворення підгалузі ГП як "права неплатоспроможності". Визначено та сформульовано предмет ПР відносин неплатоспроможності - правовідносини у взаємозв'язку з управлінням господарською діяльністю та організацією виробничого процесу неспроможної юридичної особи - підприємства та відносин банкрутства - правовідносини у взаємозв'язку зі здійсненням процедури ліквідації банкрута. Охарактеризовано інститути неспроможності та банкрутства як генеральні інститути права, їх поняття та природу, склад (суб'єкти, об'єкти, зміст), підстави виникнення. Розкрито суть спрощеної процедури банкрутства відсутнього боржника, систематизовано його ознаки, досліджено особливий правовий статус учасників процедури ліквідації відсутнього боржника (ВБ). Розглянуто основні проблеми застосування спрощеної процедури банкрутства. Обгрунтовано рекомендації щодо вдосконалення права банкрутства ВБ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)920.92 + Х892.19(4УКР)187
Шифр НБУВ: РА381926 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Лисенко Я. О. 
Правове регулювання земельних юрисдикційних відносин в Україні: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.06 / Я. О. Лисенко ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Проведено аналіз доктринальних положень щодо земельних юрисдикційних правовідносин (ЮП)і проведено їх класифікацію. Значну увагу приділено поняттю, ознакам, структурі земельних ЮП. Запропоновано визначення земельної юрисдикційної діяльності та земельних ЮП, обгрунтовано самостійність земельних ЮП. Проведено порівняльно-правовий аналіз земельних ЮП за чинним Земельним кодексом України та земельним законодавством зарубіжних країн. На підставі дослідження практики реалізації земельних юрисдикційних норм в судовому та позасудовому порядку сформульовано наукові підходи до земельного юрисдикційного процесу. Запропоновано конкретні зміни та доповнення до чинного законодавства України, що забезпечить підвищення ефективності вирішення земельних спорів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР)111 + Х892.19(4УКР)189.4
Шифр НБУВ: РА379097 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Гусаров К. В. 
Інстанційний перегляд судових рішень у цивільному судочинстві: автореф. дис. ... д-ра юрид. наук : 12.00.03 / К. В. Гусаров ; Нац. ун-т "Юрид. акад. України ім. Ярослава Мудрого". — Х., 2011. — 37 с. — укp.

Досліджено інстанційний перегляд судових рішень у цивільному судочинстві, функцій правосуддя та прояву контрольної функції під час перегляду судових рішень. Визначено аспекти гармонізації міжнародно-правових стандартів здійснення правосуддя та систему факторів, що впливають на стан дотримання законності й обгрунтованості судових рішень. З'ясовано генезис форм перегляду у цивільному судочинстві та розвиток законодавства, що регламентує перегляд судових рішень з точки зору функцій судової влади та правосуддя. Досліджено взаємодію різних форм перегляду судових рішень з урахуванням особливостей національної судової системи й українського досвіду законодавчого регулювання. Одержала доктринальну оцінку ефективність інстанційних форм перегляду з точки зору їх впливу на забезпечення єдності судової практики. Для характеристики інстанційного перегляду судових рішень оцінюються такі властивості судового рішення, як його законна сила, остаточність та виключність з позицій його незмінності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х892.19(4УКР)176.1/2
Шифр НБУВ: РА382809 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Мельник К. В. 
Гармонізація норм національного трудового законодавства та міжнародних норм у сфері захисту трудових прав працівників: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.05 / К. В. Мельник ; НАН України, Ін-т держави і права ім. В.М. Корецького. — К., 2011. — 19 с. — укp.

Наведено авторську схему класифікації форм і засобів захисту трудових прав та інтересів працівників відповідно до юрисдикційності та неюрисдикційності їх природи. Виокремлено ряд проблем, що виникають у процесі гармонізації національного законодавства України про працю та міжнародних, регіональних норм у сфері захисту трудових прав працівників. Проаналізовано трудове законодавство України та доведено, що норми законодавства про працю, які регламентують захист трудових прав працівників є суперечливими, нестабільними та малозрозумілими, а також такими, що не передбачають сучасних форм і засобів захисту трудових прав працівників. Досліджено стан адаптації національного трудового законодавства до європейських і міжнародних норм, визначено проблеми реформування законодавства. Сформульовано рекомендації щодо покращання ефективності процесу гармонізації норм національного трудового законодавства та міжнародних норм у сфері захисту трудових прав працівників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР) + Х916.2 + Х892.19(4/8)189.4
Шифр НБУВ: РА383085 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
12.

Панаськов А. В. 
Функціональна семантика номінацій судочинства в англійській мові: автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.04 / А. В. Панаськов ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю. Федьковича. — Чернівці, 2011. — 20 с.: рис. — укp.

Досліджено структурні, синтаксичні, лексико-семантичні та функціональні особливості номінацій судочинства в системі англійської мови та її варіантах (британському, американському, канадському й австралійському) та структурі дискурсу (наукового, публіцистичного та художнього). Запропоновано комплексний підхід до вивчення номінацій судочинства з використанням концептуального, семантичного, дефініційного, компонентного, варіантологічного аналізів і дискурс-аналізу. Змодельовано концептосферу судочинства в мегаконцептосфері права в англійській мові. Встановлено підсистему номінацій цивільного процесуального права в лексиконі англійської мови. Визначено функціональну семантику номінацій судочинства у зазначених типах дискурсу, досліджено варіантологічний аспект номінацій судочинства в англійській мові.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-34:Х + Х892.19(4ВЕЛ) в4
Шифр НБУВ: РА382494 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
13.

Снідевич О. С. 
Позов у цивільних справах, що виникають із земельних правовідносин: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.03 / О. С. Снідевич ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 18 с. — укp.

Досліджено питання позову в цивільних справах, які виникають із земельних правовідносин. Встановлено поняття, елементи, класифікацію позовів, правові питання пред'явлення позову, його зміни, забезпечення позову у цивільних справах, які виникають із земельних правовідносин. Наведено пропозиції щодо вирішення проблемних питань судової практики, вдосконалення чинного законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х892.19(4УКР)18 + Х819(4УКР)072.89
Шифр НБУВ: РА381972 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Лукіна І. М. 
Цивільна процесуальна відповідальність: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.03 / І. М. Лукіна ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2011. — 18 с. — укp.

Досліджено питання правового статусу цивільної процесуальної відповідальності (ЦПВ). Розкрито змістову характеристику ЦПВ, підстави її виникнення. Доведено, що ЦПВ є самостійним різновидом юридичної відповідальності, яка з метою забезпечення єдності її застосування повинна мати легальне визначення в законодавстві України. Уточнено поняття ЦПВ. Сформульовано висновки та рекомендації щодо вдосконалення законодавства у сфері регулювання реалізації ЦПВ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х892.19(4УКР)
Шифр НБУВ: РА379384 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Саранюк В. І. 
Шляхи вдосконалення організації господарського процесу: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.04 / В. І. Саранюк ; Міжрегіон. акад. упр. персоналом. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Дослідженню теоретичні й організаційно-правові питання вдосконалення господарського судочинства в Україні. Встановлено, що реформування судової системи, зокрема, вдосконалення господарського судочинства вкрай необхідно для захисту порушених або оспорюваних прав осіб, які здійснюють господарську діяльність, прав і законних інтересів держави, її органів та органів місцевого самоврядування, забезпечення конституційних основ правопорядку в сфері господарювання. Сформульовано поняття ефективності господарського судочинства, визначено шляхи його вдосконалення, запропоновано посилити роль і значення недержавних форм судочинства, а також використання в Україні міжнародного досвіду - створення модельних господарських судів і запровадження медіації, як способу вирішення господарських спорів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х892.19(4УКР)189.4
Шифр НБУВ: РА383676 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Ясечко С. В. 
Цивільно-правова відповідальність за порушення права на інформацію: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.03 / С. В. Ясечко ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2011. — 17 с. — укp.

Розглянуто питання цивільно-правової відповідальності за порушення прав на інформацію в контексті права на інформацію як немайнового права. Акцентовано увагу на інформації як об'єкті права, на її ознаках та правовому режимі. Сформульовано поняття інформації та цивільно-правової відповідальності за порушення прав на інформацію. Визначено особливості цивільно-правової відповідальності за порушення суб'єктивних прав на інформацію, акцентовано увагу на визначенні підстав, умов і меж відповідальності деліквента. Розкрито підстави звільнення від цивільно-правової відповідальності за порушення прав на інформацію. Теоретично обгрунтовано пропозиції щодо вдосконалення механізму правового регулювання цивільно-правової відповідальності за порушення прав на інформацію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)030.6 + Х892.19(4УКР)181.1 + Х849(4УКР)04
Шифр НБУВ: РА381685 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Вангородська Н. А. 
Третейський суд в Україні у X - XVIII ст.: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / Н. А. Вангородська ; Нац. акад. внутр. справ. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Здійснено історико-правове дослідження виникнення та розвитку третейських судів України. Узагальнено та систематизовано архівні матеріали, нормативно-правові акти з питань третейського судочинства, а також визначено місце та роль третейських суддів в Україні у X - XVIII ст. Обгрунтовано, що третейський суд був найдавнішою формою суду, утворювався з первісних форм вирішення спорів на основі звичаю, який діяв на всіх землях давньої Русі. Розроблено класифікацію судів, які проводили розгляд справ за правилами третейського судочинства, а також встановлено їх правову природу. Доведено загальну поширеність інституту участі народних посередників, третейських суддів на усіх стадіях процесу. Розкрито правовий статус та організаційно-правові основи діяльності третейських суддів. Охарактеризовано особливості третейського судочинства на землях України у X - XVIII ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР)4-629 + Х892.19(4УКР)189.4-1
Шифр НБУВ: РА381112 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Глущенко Л. Г. 
Судові витрати в адміністративному судочинстві: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / Л. Г. Глущенко ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2011. — 20 с. — укp.

Наведено обгрунтування неприпустимості сприйняття судових витрат в адміністративному судочинстві як компенсаційного інституту і, як наслідок, заперечення поглядів на правосуддя як різновид державних послуг. Підставою для такого твердження є врахування завдання адміністративного судочинства - захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів за здійснення ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень. Наголошено на необхідності запровадження Державної програми надання грошової допомоги по компенсації судових витрат. Таке нововведення сприятиме впорядкуванню використання права на правову допомогу з точки зору його доступності для широкого загалу, оскільки особа отримуватиме кошти для повноцінної участі в процесі захисту своїх прав не після прийняття рішення у справі, а до розгляду справи по суті. Запропоновано ряд змін і доповнень до чинного законодавства з питань судових витрат в адміністративному судочинстві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)072.16 + Х892.19(4УКР)16
Шифр НБУВ: РА382499 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Кот О. В. 
Судові акти в господарському процесі України: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.04 / О. В. Кот ; Нац. акад. прав. наук України, НДІ приват. права і підприємництва. — К., 2011. — 21 с. — укp.

Досліджено правовий режим судових актів у господарському процесі України. Сформульовано доктринальне визначення поняття судових актів у господарському процесі та проведено їх класифікацію, з'ясовано правову природу судових актів у господарському процесі й їх місце у системі актів державних органів. Уточнено поняття та визначено зміст (елементи) правового режиму судових актів. З'ясовано особливості правового режиму рішення господарського суду першої інстанції, постанов апеляційної та касаційної інстанцій постанов Верховного Суду України у господарських справах. Уточнено перелік властивостей законної сили судових актів і межі її дії за такими критеріями як об'єктний та суб'єктний. Сформульовано ряд науково обгрунтованих пропозицій щодо внесення змін до Закону України "Про судоустрій та статус суддів" і Господарського процесуального кодексу України, спрямованих на вдосконалення правового режиму судових актів у господарському процесі, на забезпечення винесення законних та обгрунтованих судових актів органами господарської юрисдикції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х892.19(4УКР)15
Шифр НБУВ: РА384474 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Вербіцька М. В. 
Наказне провадження у цивільному процесі України: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.03 / М. В. Вербіцька ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 19 с. — укp.

Розкрито особливості наказного провадження та судового наказу як самостійного судового акта, зміст вимог, за якими може бути видано судовий наказ, а також підстави для відмови в прийнятті заяви про відкриття наказного провадження. Проаналізовано процедуру видачі судового наказу, повідомлення боржника про видачу судового наказу та скасування судового наказу за заявою боржника. Обгрунтовано пропозиції щодо внесення змін і доповнень до чинного ЦПК України, спрямовані на усунення суперечностей між окремими нормами, які стосуються наказного провадження, та його узгодження з іншими процесуальними інститутами. Доведено необхідність доповнення переліку матеріально-правових підстав для видачі судового наказу вимогою, яка грунтується на правочині, вчиненому в письмовій формі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х892.19(4УКР)172.07
Шифр НБУВ: РА379144 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського