Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (111)Реферативна база даних (1252)Книжкові видання та компакт-диски (2125)Журнали та продовжувані видання (1122)
Пошуковий запит: (<.>U=Х892$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 134
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Ясинок М.М. 
Принципи усності, безпосередності та безперервності у цивільному судочинстві: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / М.М. Ясинок ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

Досліджено поняття, характерні ознаки та зміст принципів усності, безпосередності та безперервності, визначено їх місце в системі цивільного процесуального права України, а також співвідношення з іншими принципами цивільного процесуального права. Досліджено історичний шлях та етапи розвитку даних принципів, особливості їх реалізації в суді першої інстанції, в апеляційному та касаційному провадженнях, а також у разі проваджень у зв'язку з винятковими обставинами та нововиявленими обставинами. Обгрунтовано значення принципів усності, безпосередності та безперервності для всіх стадій цивільного процесу та видів проваджень. Наведено положення про особливості документування як процесуальних дій у межах цивільної процесуальної форми, а також тих видів документування, які спричинені наявністю такої форми та мають обов'язковий характер для інших суб'єктів правовідносин. Запропоновано тезу, що документування судових процесів за допомогою технічних засобів має здійснюватись технічними секретарями, покладання таких обов'язків на секретарів судових засідань чи інших працівників суду є недоцільним. Наголошено на необхідності закріплення положення про можливість їх відводу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х892.19(4УКР)-2 +
Шифр НБУВ: РА334746

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Ясечко С. В. 
Цивільно-правова відповідальність за порушення права на інформацію: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.03 / С. В. Ясечко ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2011. — 17 с. — укp.

Розглянуто питання цивільно-правової відповідальності за порушення прав на інформацію в контексті права на інформацію як немайнового права. Акцентовано увагу на інформації як об'єкті права, на її ознаках та правовому режимі. Сформульовано поняття інформації та цивільно-правової відповідальності за порушення прав на інформацію. Визначено особливості цивільно-правової відповідальності за порушення суб'єктивних прав на інформацію, акцентовано увагу на визначенні підстав, умов і меж відповідальності деліквента. Розкрито підстави звільнення від цивільно-правової відповідальності за порушення прав на інформацію. Теоретично обгрунтовано пропозиції щодо вдосконалення механізму правового регулювання цивільно-правової відповідальності за порушення прав на інформацію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)030.6 + Х892.19(4УКР)181.1 + Х849(4УКР)04
Шифр НБУВ: РА381685 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Юлдашев С.О. 
Правове регулювання третейського розгляду господарських спорів: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / С.О. Юлдашев ; НАН України. Ін-т екон.-прав. дослідж. — Донецьк, 2006. — 18 с. — укp.

Розвинуто понятійний апарат третейського розгляду господарських спорів. Сформульовано визначення правосуддя у сфері господарювання, уточнено визначення третейського розгляду спорів. Удосконалено класифікацію третейських угод. Обгрунтовано необхідність і напрямки розширення диспозитивності правового регулювання третейського розгляду господарських спорів (міжнародного комерційного арбітражу). Аргументовано необхідність та визначено напрямки удосконалення чинного порядку виконання рішень третейськими судами та Міжнародним комерційним арбітражним судом (МКАС) при Торгово-промисловій палаті (ТПП) України. Запропоновано внесення змін у чинне законодавство щодо судоустрою України, колізії якого є перепоною на шляху розвитку третейського розгляду господарських спорів. Обгрунтовано пропозиції щодо часткової уніфікації правового регулювання розгляду даних спорів третейськими судами і МКАС при ТПП, а також державного та недержавного судочинства. Виявлено необхідність внесення системних змін до порядку державного і недержавного судочинства у частині стосовно третейського розгляду спорів, сформульовано пропозиції до законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х892.19(4УКР)189.4 +
Шифр НБУВ: РА341853

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Щербак С.В. 
Адміністративно-правове регулювання виконавчого провадження в Україні: Автореф. дис.... канд. юрид. наук: 12.00.07 / С.В. Щербак ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2002. — 16 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано місце виконавчого провадження в сучасній системі права України та висвітлено функції Державної виконавчої служби із захисту прав громадян та юридичних осіб, а також інтересів держави. Розкрито основні причини виникнення проблемних ситуацій у виконавчому провадженні та запропоновано комплексні шляхи їх вирішення, які базуються на структурі сучасної Державної виконавчої служби, створенні теоретичних основ виконавчого провадження та внесенні конкретних змін у чинне законодавство. Проаналізовано глибокі зміни в характері та змісті діяльності Державної виконавчої служби та у правовідносинах, властивих виконавчому провадженню, які відбулися у зв'язку з виходом Державної виконавчої служби зі складу судів України. Запропоновано включити виконавче провадження до адміністративного процесу, а Державну виконавчу службу - до адміністративних органів. Описано принципи виконавчого провадження, метод правового регулювання правовідносин у виконавчому провадженні як сакціонований примус.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х892.19(4УКР)177.01 + Х819(4УКР)112.03
Шифр НБУВ: РА321560

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Шутенко О.В. 
Проблеми диспозитивності в цивільному судочинстві: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / О.В. Шутенко ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2003. — 19 с. — укp.

Визначено поняття, роль та зміст принципу диспозитивності цивільного процесуального права. Проаналізовано дію цього принципу відносно всіх суб'єктів цивільного процесу, у різних цивільних провадженнях та запропоновано шляхи вдосконалення меж диспозитивності у цивільному судочинстві. Указано, що до складу процесуальних прав, які визначаються принципом диспозитивності, належить право заінтересованих осіб визначати межі судового захисту. Доведено, що принцип диспозитивності виконує в судовому процесі врівноважувальну функцію. Проаналізовано дію даного принципу відносно суду. Указано, що суд під час розгляду й вирішенні цивільних справ здійснює функції, похідні від функції здійснення правосуддя: забезпечення законності під час вирішення цивільних справ, компенсаторну, контролюючу та функцію захисту прав. Зазначені функції реалізуються шляхом здійснення судом диспозитивних прав і обов'язків. Висвітлено дію принципу диспозитивності у позовному, апеляційному, касаційному провадженнях, а також провадження у справах, що виникають з адміністративно-правових відносин, та у справах окремого провадження. Запропоновано новий підхід до розмежування підвідомчості зазначених справ. Деякі справи запропоновано віднести до компетенції адміністративних судів, а решту розглядати за правилами позовного провадження та назвати справами з питань публічно-правових відносин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х892.19(4УКР)-2 +
Шифр НБУВ: РА326634

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Штефан 
Позовне провадження у справах з авторських і суміжних правовідносин у цивільному судочинстві України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Олена Олександрівна Штефан ; Інститут держави і права ім. В.М.Корецького НАН України. — К., 2000. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)33 + Х892.19(4УКР)172
Шифр НБУВ: РА311125

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Шкарупа К. В. 
Адміністративна відповідальність за невиконання законних вимог державного виконавця: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / К. В. Шкарупа ; Нац. ун-т держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2010. — 18 с. — укp.

Розкрито місце адміністративної відповідальності за невиконання законних вимог державного виконавця в системі юридичної відповідальності, її ознаки, а також значення в забезпеченні реалізації правоохоронної функції держави. Визначено повноваження органів Державної виконавчої служби України щодо застосування адміністративно-примусових заходів під час здійснення виконавчого провадження. Обгрунтовано конкретні висновки та рекомендації, спрямовані на вдосконалення механізму притягнення до адміністративної відповідальності за невиконання законних вимог державного виконавця й організаційно-правових засад діяльності суб'єктів провадження в таких справах. Досліджено ефективність системи примусового виконання рішень державними виконавцями, міжнародне законодавство щодо адміністративно-правового статусу державного виконавця. Запропоновано зміни та доповнення до законів України, якими регулюється примусове виконання рішень публічних органів управління.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х892.19(4УКР)177 + Х819(4УКР)072.8
Шифр НБУВ: РА376130 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Шиманович О.М. 
Судові постанови у цивільному процесі України (на матеріалі рішень і ухвал суду першої інстанції): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / О.М. Шиманович ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Розглянуто проблеми сучасного та перспективного розвитку інституту судових постанов. Визначено поняття судового рішення, наведено класифікацію судових рішень, проаналізовано зміст та вимоги, яким повинно відповідати рішення суду. Розглянуто поняття і значення законної сили судового рішення, питання правових наслідків набрання рішенням суду законної сили, а також особливості усунення судом недоліків в ухваленому ним рішенні. Розкрито поняття, сутність і значення судової ухвали в цивільному судочинстві, за різними підставами проведено класифікацію ухвал суду першої інстанції, проаналізовано вимоги, які пред'являються до ухвал суду. Викладено питання про зміст і порядок постановлення ухвал, особливості законної сили ухвал суду першої інстанції. Обгрунтовано науково-теоретичні висновки та практичні пропозиції, спрямовані на удосконалення цивільного процесуального законодавства з питань щодо судових постанов, зокрема, про необхідність доповнення переліку підстав для скасування рішення суду і передачі справи на новий розгляд, про доцільність обмеження строку, протягом якого може бути подано заяву про ухвалення додаткового рішення, про необхідність розширення кола суб'єктів права на подачу заяви про роз'яснення рішення суду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х892.19(4УКР)175 +
Шифр НБУВ: РА340368

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Шевчук С. Р. 
Господарсько-правові аспекти захисту непатентованих об'єктів права інтелектуальної власності: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.04 / С. Р. Шевчук ; Міжрегіон. акад. упр. персоналом, Ін-т права ім. князя Володимира Великого. — К., 2011. — 23 с. — укp.

Вперше систематизовано положення, які сприяють створенню цілісного уявлення про непатентові об'єкти права інтелектуальної власності суб'єктів господарювання, що дозволяє усунути термінологічні неточності загального визначення непатентованих об'єктів права інтелектуальної власності як ділової репутації суб'єктів господарювання. Доведено фактичне існування тісного зв'язку ноу-хау, ділової репутації та гудвілу, який дозволяє зробити висновок про те, що до видів непатентованих об'єктів права інтелектуальної власності можна віднести ноу-хау та гудвіл, які, в свою чергу, є складовими ділової репутації суб'єкта господарювання, а тому підлягають правовій охороні. Запропоновано розгорнуту класифікацію юридичних фактів, які припиняють дію на непатентовані об'єкти інтелектуальної власності: негативні правопричиняючі юридичні факти, наслідком яких є юридичне знищення непатентових об'єктів інтелектуальної власності як об'єкта правовідносин, і позитивні правопричиняючі юридичні факти, наслідком яких є припинення суб'єктивного права на непатентований об'єкт інтелектуальної власності в однієї особи, що є підставою виникнення чи можливістю за передбачених законом або договором обставин виникнення такого права в іншої особи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)340.6 + Х839(4УКР)901.326 + Х892.19(4УКР)189.4
Шифр НБУВ: РА384523 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Шандрук С. М. 
Управління державною виконавчою службою в Україні: автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.01 / С. М. Шандрук ; Львів. регіон. ін-т держ. упр. Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — Л., 2010. — 20 с. — укp.

Висвітлено теоретико-методологічні засади формування державної виконавчої служби (ДВС) в Україні. Розглянуто генезис інституту примусового виконання рішень суду на українських землях, запропоновано періодизацію його становлення. Обгрунтовано основні принципи діяльності ДВС. Охарактеризовано адміністративно-правовий статус державних виконавців, удосконалено класифікацію груп суб'єктів виконавчого провадження за функціональною ознакою. Увагу приділено організаційно-правовому забезпеченню управління ДВС. Проаналізовано сучасні зарубіжні організаційно-правові форми інституту примусового виконання рішень. Розроблено проект Кодексу професійної поведінки державних виконавців. Обгрунтовано напрями вдосконалення управління та підвищення ефективності функціонування ДВС в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х892.19(4УКР)177.01
Шифр НБУВ: РА382166 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Шадура Д.М. 
Цивільна юрисдикція: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Д.М. Шадура ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено судову і, зокрема цивільну юрисдикцію як комплекс специфічних повноважень загальних судів у цивільному судочинстві, а також процесуальних форм її реалізації щодо об'єкта судового захисту у сфері приватноправових відносин. Проведено структурно-функціональний аналіз судової юрисдикції, визначено її складові елементи. Розроблено пропозиції щодо оптимальної структури судової системи та процесуального законодавства. Розглянуто види судової юрисдикції, а також поняття та процесуальні форми реалізації цивільної юрисдикції. Обгрунтовано універсальнсть цивільної процесуальної форми і доцільність прийняття єдиного Цивільного процесуального кодексу, що має містити правила цивільного, господарського й адміністративного судочинства. Охарактеризовано критерії відмежування цивільної від усіх інших видів судової юрисдикції (господарської, адміністративної, конституційної). Наведено пропозиції щодо вдосконалення цивільного процесуального законодавства та законодавства про судоустрій. Наголошено на необхідності забезпечення однаковості судової практики та єдності судової системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х892.19(4УКР)12 +
Шифр НБУВ: РА360747

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Черняк Ю.В. 
Інститут підсудності в міжнародному приватному праві країн Європейського Союзу та України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Ю.В. Черняк ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Здійснено комплексне порівняльне дослідження інституту міжнародної підсудності цивільних справ. Розглянуто історію становлення внутрішнього законодавства про міжнародну підсудність у країнах ЄС та в Україні, завдання та напрямки міжнародно-правової уніфікації норм інституту міжнародної підсудності. Досліджено Брюссельську Конвенцію 1968 р. та Брюссельську Постанову N 44/2001 як джерело правового регулювання міжнародної підсудності у країнах ЄС. Проаналізовано положення Луганської Конвенції 1988 р. і конвенцій, розроблених під егідою Гаазької Конференції з міжнародного приватного права, які замінили чи доповнюють положення Брюссельської Конвенції 1968 р. Сформульовано висновки по основні підходи українського законодавства щодо визначення міжнародної підсудності цивільних прав. Розроблено практичні рекомендації стосовно вдосконалення вітчизняного законодавства та практики його застосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х939.12 + Х892.19(4УКР)189.4 + Х915.232.5-91 +
Шифр НБУВ: РА344879

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
13.

Чернушенко Є.А. 
Апеляційне оскарження в цивільному процесі України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Є.А. Чернушенко ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2004. — 22 с. — укp.

Досліджено проблеми правового інституту апеляційного оскарження: історичний розвиток, правову природу та значення у цивільному процесі. Розглянуто чинні правові норми, основні проблеми судової практики. Проведено порівняльний аналіз зарубіжного законодавства, розкрито його суть, визначено поняття та завдання апеляції. Розроблено рекомендації щодо удосконалення правового регулювання та механізму застосування інституту апеляції як способу оскарження рішень суду першої інстанції та способу захисту прав.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х892.19(4УКР)176.1 +
Шифр НБУВ: РА328589

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Чернелевська О.Л. 
Конкурентне законодавство України: формування, зміст та розвиток: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / О.Л. Чернелевська ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 16 с. — укp.

Проаналізовано основні теоретичні засади перетворення антимонопольного законодавства у конкурентне, заборонні норми та норми контролю за економічною концентрацією, адміністративно-господарські санкції за порушення конкурентного законодавства та зарубіжний досвід правового регулювання конкуренції. З'ясовано місце і роль конкурентного законодавства й узагальнено окремі правові інститути антимонопольного регулювання господарської діяльності, захисту від недобросовісної конкуренції та правових норм, що стимулюють прояви добросовісної конкуренції. Зроблено висновок про виділення комплексного правового інституту захисту конкуренції у системі господарського права та конкурентного законодавства у системі господарського законодавства. Проведено класифікацію та систематизацію правових норм конкурентного законодавства, сформульовано конкретні рекомендації щодо його вдосконалення, а також науково обгрунтовані зміни до статей Господарського кодексу України. Підготовлено наукову модель проекту Закону України "Про внесення змін та доповнень до Закону України "Про захист економічної конкуренції".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)901.326 + Х892.19(4УКР)189.4 +
Шифр НБУВ: РА346693

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Черленяк М.І. 
Підвідомчість справ господарським судам України: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / М.І. Черленяк ; НАН України. Ін-т екон.-прав. дослідж. — Донецьк, 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено проблеми підвідомчості справ господарським судам України з метою вдосконалення захисту прав і законних інтересів суб'єктів господарювання. Обгрунтовано визначення підвідомчості справ господарським судам і встановлено її співвідношення з господарською судовою юрисдикцією. Розроблено пропозиції щодо термінологічної узгодженості господарського, цивільного й адміністративного процесуального законодавства. Сформульовано пропозиції щодо розмежування підвідомчості справ господарським судам і судам цивільної та адміністративної юрисдикції. Наведено визначення поняття та систематизовано критерії підвідомчості справ даним судам. Обгрнутовано необхідність і конкретні пропозиції щодо розширення кола справ, підвідомчих госоподарстким судам. Запропоновано нову редакцію ст.12 Господарського процесуального кодексу України. Розроблено пропозиції щодо вдосконалення законодавства з питань підвідомчості справ госопдарським судам та розмежування компетенції між судами різних юрисдикцій. Обгрунтовано необхідність віднесення до підвідомчості господарських судів справ, що виникають зі спірних госопдарських правовідносин, зокрема за участі суб'єктів владних повноважень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х891.9(4УКР)154-53 + Х892.19(4УКР)189.4 +
Шифр НБУВ: РА355376

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Чванкін С.А. 
Добровільне представництво у цивільному процесі України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / С.А. Чванкін ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2005. — 22 с. — укp.

Комплексно досліджено теоретичні та практичні питання правового регулювання добровільного представництва у цивільному процесі України. Проаналізовано основні ознаки та цілі представництва у цивільному процесі. Визначено поняття й удосконалено класифікацію видів цього представництва. Виокремлено характерні ознаки добровільного представництва, розглянуто порядок оформлення повноважень добробільного представника. Здійснено розмежування інституту представництва у цивільному процесі з іншими суміжними цивільно-процесуальними та цивільними інститутами, зокрема, з представництвом у цивільному праві; за участі органів і осіб, яким законом надано право захищати інтереси інших осіб; за участі у процесі особи, що надає правову допомогу відповідно до ст. 56 ЦПК України; за участі у процесі помічника особи, яка обирається відповідно до ст. 78 ЦК України. Проаналізовано особливості здійснення окремих видів добровільного представництва у цивільному процесі. Визначено основні напрямки удосконалення цивільно-процесуального законодавства щодо регулювання даного представництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х892.19(4УКР)117 +
Шифр НБУВ: РА341484

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Цюра Т.В. 
Суб'єкти доказування та оцінки доказів у цивільному процесі: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Т.В. Цюра ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2005. — 17 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано понятійний апарат і зміст діяльності суб'єктів у процесі доказування та оцінки доказів. Уточнено концепцію діяльності суду в сучасному цивільному процесі з урахуванням принципу змагальності. Визначено характерні особливості процесів доведення та доказування, збирання доказів та їх забезпечення. Наведено перспективні напрямки розвитку засобів доказування в цивільному процесі, зокрема такі, як вивчення та узагальнення судової практики на предмет дослідження тих обставин, які зумовлюють необхідність використання спеціальних засобів для їх підтвердження, аналіз і втілення новітніх досягнень науки і техніки в юридичну практику з метою надання рішенням суду більшої юридичної достовірності, і, наприклад, як наслідок збільшення джерел підвищеної небезпеки, якими стають випадки застосування засобів генної інженерії, новітніх ліків, добрив. Доведено доцільність удосконалення існуючих засобів доказування та процедури їх дослідження з метою надання їм більшої юридичної вірогідності. Наголошено на необхідності самостійного розвитку науки і техніки з метою наступного втілення результатів у цивільне судочинство.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х892.19(4УКР)140 +
Шифр НБУВ: РА337006

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Цал-Цалко Ю. Ю. 
Процесуальні особливості розгляду спорів щодо поділу спільного майна подружжя: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.03 / Ю. Ю. Цал-Цалко ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості процесуального порядку відкриття провадження у справах, пов'язаних із поділом спільного майна подружжя. Проведено аналіз передумов права на пред'явлення позову й умов його реалізації у справах даної категорії. Висвітлено питання щодо обов'язкового проведення попереднього судового засідання у справах щодо поділу спільного майна подружжя, розглянуто особливості доказування у справах даної категорії. Проаналізовано порядок стадії судового розгляду справ, які пов'язані із поділом спільного майна подружжя. Виявлено та детально проаналізовано особливості розгляду кожної стадії цивільного судочинства у справах даної категорії. Сформульовано рекомендації та запропоновано вдосконалення чинного законодавства з питань розгляду справ щодо поділу спільного майна подружжя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)73 + Х839(4УКР)116.2 + Х892.19(4УКР)182
Шифр НБУВ: РА373598 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Хотинська 
Обов'язковість судових рішень як конституційна засада судочинства України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.10 / Оксана Зіновіївна Хотинська ; Академія адвокатури України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х892.19(4УКР)177
Шифр НБУВ: РА346726

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Феннич В.П. 
Доказові презумпції в цивільному судочинстві: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / В.П. Феннич ; НДІ приват. права і підприємництва Акад. прав. наук України. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано концепцію доказових презумпцій (ДП), що використовуються у цивільному судочинстві. Визначено місце ДП у системі правових презумпцій, з'ясовано їх характерні ознаки, структурні елементи та причини закріплення ДП в нормах права. За допомогою теорії діяльності розкрито сутність ДП та доведено, що вони виступають процесуальним засобом, який урівноважує інтереси сторін під час доказування презюмованого факту. Охарактеризовано різні підходи щодо класифікації ДП, проаналізовано структурні елементи окремих ДП. Запропоновано механізм дії ДП та визначено його структурні частини. Надано пропозиції щодо вдосконалення вітчизняного цивільного процесуального законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х892.19(4УКР)142 +
Шифр НБУВ: РА367389

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського