Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (113)Книжкові видання та компакт-диски (97)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>U=Х881.9(4УКР)126$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
1.

Пашнєв Д.В. 
Використання спеціальних знань при розслідуванні злочинів, вчинених із застосуванням комп'ютерних технологій: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / Д.В. Пашнєв ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2007. — 18 с. — укp.

Досліджено типові способи застосування комп'ютерних технологій у злочинних цілях. Зазначені способи диференційовано згідно підготовчого, основного та заключного етапів вчинення комп'ютерних злочинів. Зазначено, що комп'ютерні сліди виникають під впливом комп'ютерних технологій і являють собою якісні та кількісні зміни комп'ютерної інформації. Досліджено структуру та форми використання спеціальних знань під час розслідування комп'ютерних злочинів. Відзначено, що фахівці повинні мати основні спеціальні технічні знання та додаткові юридичні знання. Запропоновано систему принципів створення комп'ютерних технологій збирання комп'ютерних слідів. Наведено існуючі програмно-технічні засоби їх дослідження. Значну увагу приділено застосуванню спеціальних знань на стадії порушення кримінальної справи. Наведено пропозиції щодо проведення на цій стадії судової експертизи. Розглянуто особливості роботи спеціаліста для проведення слідчих дій залежно від ситуацій. Надано визначення предмету комп'ютерно-технічної експертизи, її задач і об'єктів дослідження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)126 + Х894.9(4УКР)312.6 +
Шифр НБУВ: РА350241

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Плугатир М. В. 
Імплементація Україною міжнародно-правових зобов'язань щодо відповідальності за злочини у сфері комп'ютерної інформації: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.08 / М. В. Плугатир ; Держ. НДІ МВС України. — К., 2010. — 16 с. — укp.

Розглянуто питання приведення законодавства України у відповідність до міжнародних стандартів щодо встановлення відповідальності за злочини у сфері комп'ютерної інформації. Досліджено генезис кримінально-правових механізмів протидії цим злочинам. Наведено кримінально-правову характеристику злочинів, відповідальність за які передбачена статтями 361-363і КК України. Проаналізовано відповідні кримінально-правові норми іноземних законодавств. З'ясовано відповідність законодавства України нормам міжнародно-правових актів, спрямованих на протидію злочинам у сфері комп'ютерної інформації. Розроблено пропозиції щодо внесення змін для забезпечення реалізації міжнародних зобов'язань України у цій сфері.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х916.881.9 + Х881.9(4УКР)126.02-383.1
Шифр НБУВ: РА377187 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Паламарчук Л.П. 
Криміналістичне забезпечення розслідування незаконного втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп'ютерів), систем та комп'ютерних мереж: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / Л.П. Паламарчук ; Акад. адвокатури України. — К., 2005. — 18 с. — укp.

Уточнено поняття незаконного втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп'ютерів), систем і комп'ютерних мереж, охарактеризовано основні його ознаки. Обгрунтовано пропозиції щодо вдосконалення положень чинного кримінального та кримінально-процесуального законодавства щодо зазначеного виду злочинів. Запропоновано типологію злочинців та потерпілих у справах про незаконне втручання, типізовано слідчі ситуації, характерні для початкового етапу розслідування даного виду злочинів. Проаналізовано особливості тактики проведення слідчих дій, важливих для розслідування такого виду злочинів, використання спеціальних знань у процесі розслідування. Вперше обгрунтовано актуальність та доцільність створення системи запобіжних заходів протидії незаконному втручанню в роботу електронно-обчислювальних машин (комп'ютерів), систем та комп'ютерних мереж.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)126 + Х881.9(4УКР)126 + Х881.9(4УКР)126
Шифр НБУВ: РА335643

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Білоусов А.С. 
Криміналістичний аналіз об'єктів комп'ютерних злочинів: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / А.С. Білоусов ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Вперше в Україні проведено комплексне дослідження питань криміналістичного аналізу комп'ютерних об'єктів у процесі виявлення та розслідування злочинів у сфері використання електронно-обчислювальних машин (комп'ютерів), систем і комп'ютерних мереж і мереж електрозв'язку. Проаналізовано теоретичні та практичні аспекти сучасного стану криміналістичного аналізу комп'ютерних об'єктів. Зроблено концептуально-цілісний, системний аналіз місця та значення криміналістичного дослідження комп'ютерних об'єктів. Обгрунтовано пропозиції щодо пізнання закономірностей об'єктивної дійсності, пов'язаних із підготовкою, вчиненням і розслідування злочинів у сфері інформаційних (комп'ютерних) технологій. Визначено сутність поняття та структуру комп'ютерних об'єктів як об'єктів криміналістичних досліджень, наведено рекомендації щодо підготовки та проведення окремих слідчих дій під час розслідування комп'ютерних злочинів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)126 + Х881.9(4УКР)126 + Х881.9(4УКР)126
Шифр НБУВ: РА358549

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Козак Н. С. 
Криміналістичні прийоми, способи і засоби виявлення, розкриття та розслідування комп'ютерних злочинів: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.09 / Н. С. Козак ; Нац. ун-т держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2011. — 18 с. — укp.

Проаналізовано наукові праці вітчизняних і зарубіжних вчених, міжнародні нормативно-правові акти та вітчизняне чинне законодавство, досліджено поняття та види "комп'ютерних злочинів". Визначено складові криміналістичної характеристики таких злочинів, розкрито їх зміст. Розкрито поняття "комп'ютерний злочин", "способи вчинення комп'ютерних злочинів", "комп'ютерна інформація", запропоновано зміни та доповнення до чинного законодавства. Проаналізовано поняття "криміналістичний прийом", "криміналістичний спосіб", "криміналістичні засоби", сформульовано визначення цих понять. Висвітлено тактико-криміналістичні прийоми, способи та техніко-криміналістичні засоби виявлення, розкриття та розслідування комп'ютерних злочинів, досліджено міжнародний досвід і запропоновано рекомендації щодо їх вдосконалення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)126 + Х894.9(4УКР)312.6
Шифр НБУВ: РА383814 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Азаров Д.С. 
Кримінальна відповідальність за злочини у сфері комп'ютерної інформації: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / Д.С. Азаров ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2003. — 18 с. — укp.

Вивчено ступінь і характер суспільної небезпеки злочинів у сфері крмп'ютерної інформації, а також розглянуто питання, пов'язані з їх міжнародним характером. Здійснено юридичний аналіз ознак складів даних злочинів, а також санкцій, передбачених за їх скоєння. Узагальнено зарубіжний та міжнародно-правовий досвід протидії "комп'ютерним" злочинам. Запропоновано теоретичне визначення суспільно небезпечних діянь у сфері комп'ютерної інформації. Розроблено проект Закону України "Про внесення змін і доповнень до Кримінального кодексу України щодо відповідальності за злочини у сфері комп'ютерної інформації".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)126 + Х881.9(4УКР)126
Шифр НБУВ: РА323857

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Карчевський М.В. 
Кримінальна відповідальність за незаконне втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп'ютерів), систем та комп'ютерних мереж (аналіз складу злочину): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / М.В. Карчевський ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2003. — 19 с. — укp.

Розкрито кримінально-правовий зміст інформаційних відносин у сфері використання комп'ютерної техніки як родового об'єкта злочинів, передбачених розділом XVI КК України, обгрунтовано пропозицію про доцільність визначення їх загальним терміном "комп'ютерні злочини". На підставі визначення родового об'єкта розкрито зміст безпосереднього об'єкта незаконного втручання як суспільних відносин власності на комп'ютерну інформацію. Відповідно по-новому визначено комп'ютерну інформацію як предмет цього злочину і надано пропозиції щодо недоцільності передбачення в диспозиції ст. 361 КК України вказівки на носії інформації як самостійний предмет незаконного втручання. Визнано необгрунтованим передбачення комп'ютерного вірусу в ч. 1 ст. 361 КК України як самостійного предмета злочину. Замість цього запропоновано визначити предметами незаконного втручання програмні та технічні засоби, призначені для незаконного втручання, до яких відносяться комп'ютерні віруси. По-новому визначено знищення та перекручення комп'ютерної інформації як різні форми порушення права власності на комп'ютерну інформацію. Впрше у вітчизняній науці здійснено спробу класифікації способів незаконного втручання, що має важливе значення для встановлення об'єктивної сторони та ступеня суспільної небезпечності злочину, що досліджується. Доведено необхідність доповнення ч. 2 ст. 361 КК України кваліфікуючими ознаками, як "вчинення незаконного втручання шляхом несанкціонованого доступу до комп'ютерної інформації" та "вчинення незаконного втручання особою, яка має доступ до роботи на ЕОМ", у системі чи комп'ютерній мережі зважаючи виконувану роботу або посадою, яку займає особа. Обгрунтовано необхідність доповнення ст. 361 КК України частиною 3, яка б передбачала відповідальність за незаконне втручання, що спричинило тяжкі наслідки, та розкрито зміст таких наслідків. Запропоновано нову редакцію ст. 361 КК України "Незаконне втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп'ютерів), систем та комп'ютерних мереж".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)126.01 + Х881.9(4УКР)126.01
Шифр НБУВ: РА323038

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Орлов С.О. 
Кримінально-правова охорона інформації в комп'ютерних системах та телекомунікаційних мережах: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / С.О. Орлов ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано доцільність кримінально-правової охорони інформації в комп'ютерних системах та телекомунікаційних мережах. Оригінально визначено родовий об'єкт злочинів, передбачених розділом XVI КК України: сукупність суспільних відносин, що виникають у процесі обробки (збирання, введення, записування, перетворення, зчитування, зберігання, знищення, реєстрації), захисту комп'ютерної інформації та експлуатації засобів, що їх забезпечують (комп'ютерних систем і телекомунікаційних мереж), а також обов'язок інших учасників відносин. Відзначено фізичні, економічні та юридичні ознаки інформації у комп'ютерних системах і телекомунікаційних мережах (комп'ютерної інформації), як предмету злочину та предмету суспільних відносин. Наведено визначення інших предметів даних злочинів: носіїв комп'ютерної інформації, комп'ютерного вірусу, засобів захисту комп'ютерної інформації, електронно-обчислювальних машин (комп'ютерів), комп'ютерних систем, комп'ютерних мереж, мереж електрозв'язку. На підставі об'єктивних сторін кожного зі злочинів, передбачених розділом XVI, виявлено найбільш складні питання теорії та практики застосування цих кримінально-правових норм. Розглянуто нормативні правила: визначення незаконого втручання в роботу комп'ютерних систем, розповсюдження комп'ютерного вірусу, незаконного втручання в роботу мереж електрозв'язку, різних форм протиправного заволодіння комп'ютерною інформацією, порушення правил експлуатації комп'ютерних систем. Обгрунтовано доцільність уживання у кримінальному законі замість терміну "істотна шкода" як кваліфікуючої ознаки злочинів, передбачених XVI - терміну "значна шкода". Запропоновано доповнити КК України ст.351 "Створення, збут чи розповсюдження програмних або технічних засобів, призначених для незаконного втручання в комп'ютерні системи чи телекомунікаційні мережі".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)126 + Х849(4УКР)04:З97 +
Шифр НБУВ: РА334891

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Розенфельд Н.А. 
Кримінально-правова характеристика незаконного втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп'ютерів), систем та комп'ютерних мереж: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / Н.А. Розенфельд ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2003. — 17 с. — укp.

Надано визначення безпосередніх об'єктів злочину "Несанкціонований доступ до комп'ютерної інформації", під яким розуміється право володіння та розпорядження комп'ютерною інформацією, а також злочину "Умисне розповсюдження шкідливих комп'ютерних програм", який позбавляє права на користування комп'ютерною інформацією та комп'ютерними системами. На підставі аналізу можливих наслідків незаконного втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп'ютерів, систем та комп'ютерних мереж, запропоновано перелік альтернативних наслідків злочину у вигляді перекручення або знищення комп'ютерної інформації доповнити несанкціонованим копіюванням, пересиланням або поширенням комп'ютерної інформації. Досліджено випадки вчинення діянь стосовно незаконного втручання в роботу комп'ютерних систем в ідеальній та реальній сукупності з іншими злочинами, наведено правила кваліфікації таких діянь, зазначено випадки вчинення несанкціонованого доступу до комп'ютерної інформації та умисного розповсюдження шкідливих комп'ютерних програм як способу вчинення інших злочинів, а також їх вчинення з метою усунення перешкод або приховування вчинення злочинів. Розроблено модель диспозицій статей, які передбачають кримінально-правову відповідальність за злочини "Несанкціонований доступ до комп'ютерної інформації" та "Умисне розповсюдження шкідливих комп'ютерних програм".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)126 +
Шифр НБУВ: РА325795

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Рудик М.В. 
Незаконний збут, розповсюдження комп'ютерної інформації з обмеженим доступом: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / М.В. Рудик ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2007. — 19 с. — укp.

Досліджено суспільно-небезпечні дії, пов'язані з незаконним збутом і розповсюдженням комп'ютерної інформації з обмеженим доступом. Розроблено термінологічний апарат окремих видів таємниць, проаналізовано відповідні склади злочинів, що посягають на інформацію з обмеженим доступом, скоєних за допомогою засобів комп'ютерної техніки. Обгрунтовано єдиний підхід до застосування норм кримінального права щодо захисту комп'ютерної інформації з обмеженим доступом. Розглянуто актуальні питання кваліфікації злочинних посягань на інформацію з обмеженим доступом. Розроблено рекомендації щодо удосконалення чиннного кримінального законодавства та правозастосовчої практики. Проаналізовано законодавче регулювання різних видів таємниць, що закріплені в національному й іноземному законодавствах. Здійснено системний і порівняльний аналіз складів злочинів, які передбачають відповідальність за посягання на таємницю приватного життя, комерційну, банківську, державну. Наведено пропозиції щодо удосконалення чинного законодавства у сфері кримінально-правової охорони комп'ютерної інформації з обмеженим доступом. Результати наукового дослідження рекомендовано використовувати у процесі вдосконалення норм Кримінального кодексу України та практичній діяльності підрозділів ОВС України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х849(4УКР)042 + Х881.9(4УКР)126 +
Шифр НБУВ: РА352544

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Журба А.І. 
Особливості предмета доказування у справах про комп'ютерні злочини: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / А.І. Журба ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2008. — 19 с. — укp.

Здійснено комплексне дослідження особливостей предмета доказування у справах про комп'ютерні злочини. Наведено теоретичні положення та практичні рекомендації, а також висвітлено результати комплексного аналізу наукових досліджень у юридичному та технічному аспектах. Проаналізовано досвід, одержаний у інших країнах внаслідок боротьби з такими злочинами. Запропоновано визначення поняття "комп'ютерні злочини", шляхи вирішення питань щодо предмета доказування. Розкрито суть елементів предмета доказування у справах цієї категорії. Виявлено й обгрунтовано їх особливості. Досліджено певні елементи предмета доказування, а саме: події злочину, обставини, які характеризують особу обвинуваченого та впливають на його покарання, характер і розмір заподіяної комп'ютерним злочином шкоди, причини й умови, які сприяли його вчиненню. За результатами дослідження наведено пропозиції щодо вдосконалення чинного кримінального та кримінально-процесуального законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)126.01 + Х893.9(4УКР)4 +
Шифр НБУВ: РА356135

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Самойленко О.А. 
Особливості розслідування викрадень майна, вчинених із використанням комп'ютерних технологій: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / О.А. Самойленко ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості розслідування викрадень майна, вчинених з використанням комп'ютерних технологій. На підставі аналізу судово-слідчої практики останніх років, наукових досліджень і досвіду інших країн у боротьбі з комп'ютерними злочинами та злочинами проти власності сформульовано теоретичні положення та практичні рекомендації. Визначено суть викрадень майна, вчинених з використанням кмп'ютерних технологій, та проаналізовано технології їх вчинення. Досліджено елементи криміналістичної характеристики таких викрадень. Вирішено проблеми, взаємопов'язані з прийняттям обгрунтованого рішення про порушення кримінальної справи за ознаками таких злочинів і використанням спеціальних знань. Визначено зміст типових слідчих ситуацій на початковому етапі розслідування. Сформульовано нові версії, тактичні завдання розслідування та визначено засоби їх вирішення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)126 + Х893.9(4УКР)413.9 + Х894.9(4УКР)311.6 +
Шифр НБУВ: РА348521

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського