Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (12)Реферативна база даних (444)Книжкові видання та компакт-диски (311)Журнали та продовжувані видання (11)
Пошуковий запит: (<.>U=Х002.03$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 40
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Алаіс С.І. 
Проблема праворозуміння в основних школах права: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / С.І. Алаіс ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Надано характеристику категорії "праворозуміння" як центральної категорії теорії права і держави, філософії права. Визначено зміст типів праворозуміння: юридичного, легістського, широкого (багатоаспектного) та виявлено їх зв'язок зі змістом категорії "законність", що дає змогу прослідкувати взаємозв'язок правової теорії з юридичною практикою. З'ясовано погляди представників тих правових шкіл, які визначають право як явище надпозитивне (наддержавне), тобто розмежовують поняття "право" і "закон". Проаналізовано погляди представників неопозитивістських шкіл права, які ототожнюють право з законом. Визначено досягнення та недоліки наведених правових шкіл. Розглянуто етапи розвитку вітчизняної юридичної науки впродовж XX ст. та відповідні періоди вітчизняного праворозуміння. Визначено спрямованість сучасного праворозуміння та його вплив на юридичну діяльність (наукову, освітню, практичну). Обгрунтовано необхідність домінування широкого (багатоаспектного) розуміння суті права та доцільність формування інтегративної юриспруденції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.03 + Х0 в7 +
Шифр НБУВ: РА325732

Рубрики:

      
2.

Андреєв Д.В. 
Етносоціокультурні чинники формування національної правосвідомості (на прикладі судової системи Запорозької Січі XVII - XVIII століть): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.12 / Д.В. Андреєв ; Нац. акад. внутр. справ України МВС України. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Проаналізовано етнічні, соціальні, культурні ознаки національної правосвідомості запорозького козацтва на прикладі судової системи Запорозької Січі XVII - XVIII ст. Досліджено особливості формування правової свідомості, визначено її види та структуру. Висвітлено питання щодо феномену національної правосвідомості, її значення в реконструкції судової системи держави. Розглянуто принципи судочинства військової демократії Запорозької Січі та визначено можливості їх відображення в теоретичних розробках Концепції судово-правової реформи в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.03 + Х2(4УКР)46-629 + Ю6*622
Шифр НБУВ: РА326598

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
3.

Ануфрієнко О.А. 
Професійно-політична культура юриста (філософсько-правовий аналіз): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.12 / О.А. Ануфрієнко ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2007. — 18 с. — укp.

Вперше до наукового обігу введено термін "професійно-політична культура юриста". Дану категорію визначено як службово-функціональну складову політичної культури юриста, важливий компонент його професійної культури. Розроблено концепцію професійно-політичної культури юриста у контексті сучасної філософії права - визначено відповідні теоретико-методологічні засади, детермінанти, принципи та функції. Обгрунтовано філософсько-правові засади формування професійно-політичної культури юриста на мікрорівні, які пов'язані, насамперед, з філософією юридичної освіти. Запропоновано модель професійно-політичної культури українського юриста XXI ст., визначено загальну спрямованість правового забезпечення практичних заходів щодо її формування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.03 + Х8(4УКР) п +
Шифр НБУВ: РА349953

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Атоян О.М. 
Селянська правосвідомість в історико-правовій реальності 1917 - 1921 років (на прикладі повстанського руху на чолі з Нестором Махном): автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.01 / О.М. Атоян ; Ін-т законодавства Верхов. Ради України. — К., 2008. — 40 с. — укp.

Здійснено комплексне дослідження феномену селянської правосвідомості в історико-правовій реальності 1917 - 1921 рр. Значну увагу приділено конфлікту видів правосвідомостей (громадської та індивідуальної, соціальної та національної, центральної та периферійної, елітарної та егалітарної). Проаналізовано соціально-групові інваріанти правосвідомості. Доведено, що перехідне буття та перехідна форма суспільної свідомості реалізувалися у маргінальні типи соціальності, державності та права, зумовили наявність особливого комплексу маргінальної правосвідомості та розширення сфер аномії. Жоден політичний режим не визнав за селянами правоздатності цілісного суб'єкта, так само, як жодна з влад, що перманентно змінювалися, не закріпилася у селянській правосвідомості як легітимна. Показано, що особливості селянської правосвідомості зумовили феномен селянської Повстанської армії, яка відігравала самостійну роль у протистоянні всім видам влади в Україні. Досліджено феномен правосвідомості інсургентів. У правосвідомості селян Нестор Махно персоніфікував архетип батька, спасителя. Виявлено специфіку та суть махновщини - найбільшого соціального руху, у центральну проблему якого становили розподіл, збереження та захист одержаної та/або захопленої землі. Зазначено, що цей рух поєднував різні типи соціальності, був зумовлений могутнім сплеском селянської правосвідомості та захистом споконвічних селянських цінностей. Сформульовано висновок, що махновщина була просторово-часовою утопією. Проаналізовано недержавний ресурс правосвідомості. Здійснено категоризацію поняття "історико-правова реальність".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.03 + Х2(4УКР)61-512 +
Шифр НБУВ: РА356072

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Балтаджи П.М. 
Юридична мова правозастосовних актів: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / П.М. Балтаджи ; НАН України, Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Проведено дослідження юридичної мови як невід'ємного чинника правової системи та способу відображення мовної свідомості учасників комунікації у даній сфері. Проаналізовано історію становлення, традиції, функції юридичної мови в Україні, виявлено особливості мови актів застосування права залежно від рівня професійності, мовної підготовки, загальної та правової культури суб'єктів правозастосування, запропоновано визначення поняття "юридична мова". Охарактеризовано стан юридичної терміносистеми, яка формується в сучасній Україні, визначено роль і місце дефініцій у текстах правових актів, зроблено висновок про невизначеність даного питання на нормативному рівні. Показано відкритість мовної системи, що дозволяє визнати процеси запозичення й інтернаціоналізації мови як позитивні явища. У порівняльному аспекті досліджено мовно-юридичні характеристики нормативних і правозастосовних актів. Акцентовано увагу на композиційних особливостях правозастосованих актів вищих органів управління й актів органів внутрішніх справ. Розкрито подвійний характер актів застосування права. З'ясовано, що державно-владний характер зближує його з нормативним, регулювання конкретної ситуації свідчить про індивідуальний характер, який визначає специфіку тексту акта та потребує від суб'єкта певних умінь і навичок. Обгрунтовано твердження, що сучасна мовно-правова культура правознавців має будуватися на комутації - здатності знаходити, встановлювати та використовувати зв'язки для удосконалення засобів взаємодії, навчання та передачі вмінь і навичок, обміну інформацією, встановлення контактів і вирішення конфліктів. Обгрунтовано необхідність вивчення позитивного досвіду інших країн з підготовки та систематизації правових актів, визначено перспективи удосконалення їх мови.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.03 + Х002.30 +
Шифр НБУВ: РА361179

Рубрики:

      
6.

Бова А.А. 
Зміст і структура правосвідомості населення України: Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.03 / А.А. Бова ; НАН України. Ін-т соціології. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Визначено методологічні та методичні засади соціологічного дослідження правосвідомості, її змісту та структури. Розкрито поняття "інфраправо" та категорії, наближені до нього за змістом, розглянуто прояви цього феномену в соціальному житті України, формування на його підставі відповідних типів правосвідомості. Обгрунтовано тезу щодо інфраправа в сучасному суспільстві, що є соціальним інститутом, який має не лише позитивні для суспільства функції, але й дисфункції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.03 + С5*667.2*622
Шифр НБУВ: РА316161 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Богачов С.В. 
Теоретико-правові засади правової освіти в Україні: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / С.В. Богачов ; Ін-т законодавства ВР України. — К., 2010. — 19 с. — укp.

З'ясовано сутність, місце та роль, призначення правової освіти населення у вітчизняному освітньому просторі. Обгрунтовано основні засоби правової соціалізації населення (правова освіта населення, правове виховання учнівської та студентської молоді, нормативна правова система, законодавче поле держави, наукова юридична література, засоби масової інформації). Доведено, що правову освіту населення складає комплекс інформаційних, навчальних і виховних заходів державних, муніципальних і громадських структур, спрямованих на забезпечення певного обсягу правових знань, умінь і навичок, необхідних громадянину для формування стійких правових знань, переконань, цінностей, навичок правомірної поведінки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х8 р(4УКР) + Х002.03
Шифр НБУВ: РА375071 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
8.

Бурдоносова М. А. 
Теоретичні аспекти правового ідеалізму та правового нігілізму: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / М. А. Бурдоносова ; НАН України, Ін-т держави і права ім. В.М. Корецького. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Визначено поняття правового нігілізму, проаналізовано його ознаки та суть, систематизовано класифікацію. Розкрито поняття правового ідеалізму та його ознаки, здійснено класифікацію його видів залежно від правових цінностей, що перебільшуються. Висвітлено форми прояву та причини поширення правового нігілізму та правового ідеалізму в сучасному суспільстві. Приділено увагу їх характеристикам як формам деформації правової свідомості. Встановлено взаємозв'язок цих явищ і визначено їх самостійний характер як протилежних форм зазначеної деформації з однаковими спільними негативними наслідками. Охарактеризовано основні напрями зниження рівня цих явищ у суспільстві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.03
Шифр НБУВ: РА381189 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Войтов В.В. 
Соціально-філософський зміст правосвідомості: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.03 / В.В. Войтов ; Запоріз. нац. ун-т. — Запоріжжя, 2007. — 19 с. — укp.

Досліджено проблему органічної змістовної єдності соціальної філософії та правосвідомості. Її актуальність зумовлена тим, що виокремлення останньої з курсу філософії небезпечне, оскільки суть правосвідомості може бути зведена до її формування на базі емпіризму з його схильністю до суб'єктивізму та суб'єктивного ідеалізму. Обгрунтовано методологічно-світоглядний статус понять і категорій соціальної філософії, які трансформуються у правосуб'єктний спосіб суспільної життєдіяльності кожної людини, яка свідомо обирає для себе шлях самопізнання. Визначальні категорії філософії розглянуто у їх правовому вимірі. Наголошено на важливості підпорядкованості культури людини світоглядним домінантам соціально-філософського знання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*667 + Х002.03 +
Шифр НБУВ: РА351362

Рубрики:

      
10.

Волошенюк О.В. 
Правовий нігілізм у пострадянському суспільстві: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / О.В. Волошенюк ; Ун-т внутр. справ. — Х., 2000. — 18 с. — укp.

Комплексно досліджено правовий нігілізм як специфічний історично-рухливий феномен, що безпосередньо впливає на процес формування громадянського суспільства та демократичної правової держави. Розглянуто процес зародження і розвитку нігілістичного світогляду, висвітлено основні тенденції даного процесу та фактори, що сприяють його поглибленню. На основі аналізу сутності правового нігілізму розроблено класифікацію його видів і рівнів. Проаналізовано сучасний стан правосвідомості у пострадянському суспільстві з урахуванням його деформацій у минулому і специфіки перехідного періоду. Обгрунтовано необхідність розробки комплексного механізму подолання правового нігілізму, запропоновано конкретні заходи щодо підвищення авторитету права і закону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.03 + Х002.1 + Ф1(0) + Ф043.12
Шифр НБУВ: РА309967 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
  

      
11.

Ганзенко О.О. 
Формування правової культури особи в умовах розбудови правової держави Україна: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / О.О. Ганзенко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 16 с. — укp.

Досліджено суть, поняття і місце правової культури особи у правовій системі суспільства. Наведено визначення правової культури з урахуванням статичного та динамічного аспектів. Розглянуто теоретичне положення про можливість наявних негативних елементів правосвідомості у складі правової культури особи, але тільки на інтелектуальному рівні, не припускаючи їх реалізації у правовій поведінці. Проаналізовано чинники формування правової культури особи та визначено можливості їх урегулювання на підставі норм права. Сформульовано положення щодо порядку реалізації спеціальних принципів правового виховання як невід'ємного чинника формування правової культури особи. Визначено структурні елементи загального світогляду особи та її правової культури, які потребують першочергового формування та розвитку, а також з'ясовано критерії їх взаємозв'язку з іншими компонентами світогляду. Наведено порівняльну характеристику правової установки у співвідношенні з іншими елементами правової культури особи, а також визначення індивідуальної правової культури в динаміці як моделі належної правової культури особи, що відповідає Конституції України. Запропоновано положення про необхідність створення гуманістичної ідеологічної основи формування правової культури особи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.03 + Х8(4УКР) ф +
Шифр НБУВ: РА322913

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
12.

Гриньова Я. Г. 
Формування правової культури майбутніх фахівців транспортної галузі у процесі вивчення правових дисциплін: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.04 / Я. Г. Гриньова ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2011. — 20 с. — укp.

Проаналізовано сутність, структуру та функції правової культури майбутніх фахівців транспортної галузі, обгрунтовано модель її формування у процесі вивчення правових дисциплін. З'ясовано зміст категорії "правова культура майбутнього фахівця транспортної галузі". Побудовано, теоретично обгрунтовано й упроваджено на практиці модель формування правової культури майбутніх фахівців транспортної галузі з урахуванням педагогічних умов. Доведено, що запропоновані підходи щодо формування правової культури фахівців транспортної галузі в процесі вивчення правових дисциплін є ефективними та сприяють формуванню високого рівня правової культури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х. р(4УКР)3: О + Х002.03
Шифр НБУВ: РА 379750 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
13.

Дьоміна О.С. 
Формування правової культури студентської молоді в умовах сучасного українського суспільства: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / О.С. Дьоміна ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Базуючись на теоретико-методологічних засадах теорії та філософії права, досліджено суть, зміст, поняття, структуру, функції правової культури. Висвітлено співвідношення права та культури. На підставі аналізу тенденцій розвитку типів розуміння права доведено, що для інтегративного праворозуміння характерне сприйняття норми права як соціальної цінності, інтегрованої в правову культуру суспільства. За результатами дослідження співвідношення права та культури доведено, що право - явище культури, яке відображає існуючі моральні та культурні цінності. Правову культуру студентства розглянуто в різних аспектах, а саме: як елемент правового життя, відображення його якості; як спосіб (засіб) і критерій правової соціалізації; як ступінь правової орієнтованості суб'єктів права, правила їх правової поведінки та діяльності, надання виміру дійсності діалогу між владою та суспільством. Розкрито суть правовиховного процесу студенства, якою є єдність правової соціалізації, правового навчання, правового виховання, правового розвитку. Значну увагу приділено комплексному аналізу суті, принципів, завдань, системи правовиховного процесу, напрямів розвитку правової духовності, підвищення його ефективності. Доведено, що правовий прогрес в Україні можливий за умови одночасного формування правової культури громадян, зокрема студенства, і розбудови громадянського суспільства, демократичної, соціальної, правової держави у процесі здійснення політичної та правової реформи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.03 + Х8(4УКР)ф + Ч481.352.26 +
Шифр НБУВ: РА354181

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
14.

Каламаж Р.В. 
Психологічні аспекти формування правової культури виборців: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.06 / Р.В. Каламаж ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2004. — 19 с. — укp.

Досліджено сутність правової культури у контексті структурно-функціонального та аксіологічного підходів та проаналізовано правосвідомість як її якісну характеристику. Розкрито зміст та поняття правової культури виборців. Встановлено зв'язок між правовою культурою особистості виборця та правовою культурою суспільства, національним менталітетом, політичною культурою, функціонуванням засобів масової інформації, діяльністю політичних сил, що створюють виборчі технології. Доведено, що розв'язання проблеми формування правової культури виборців значною мірою залежить від врахування психологічного фактора пострадянських перетворень. Запропоновано комплексну методику впливу на правову культуру виборців, що передбачає активне функціонування в освітньо-виховному процесі всіх трьох сфер особистості: когнітивної, емоційної, поведінкової. Визначено психолого-педагогічні умови, що забезпечують ефективність діяльності з формування правової культури учасників виборів. Встановлено чотири типи виборців за критеріями поваги до морально-правових норм та соціальної активності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю952.2 + Х002.03 +
Шифр НБУВ: РА331616

Рубрики:

      
15.

Калиновський Ю.Ю. 
Правосвідомість українського суспільства як соціокультурний феномен: філософсько-правова рефлексія: автореф. дис. ... д-ра філософ. наук : 12.00.12 / Ю.Ю. Калиновський ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2010. — 36 с. — укp.

Досліджено правосвідомість українського суспільства, її генезу та сучасний стан. Узагальнено основні теоретико-методологічні підходи до визначення її сутності. Обгрунтовано комунікативно-дискурсивну концепцію правосвідомості. Проаналізовано цивілізаційне, історичне й етноментальне підгрунтя правосвідомості українського суспільства, визначено особливості повсякденної правосвідомості українців. Показано корелятивність стану розвитку суспільної правосвідомості та державотворчих процесів в сучасній Україні. Розкрито вплив глобального громадянського суспільства, засобів масової комунікації та правового суспільства на розвиток правосвідомості сучасного українського соціуму. Виокремлено деформації правосвідомості українського суспільства, причини їх виникнення, сутність і наслідки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.03 + Ю6*622
Шифр НБУВ: РА372232 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Капітанська С.А. 
Правомірна бездіяльність як форма правової поведінки: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / С.А. Капітанська ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2005. — 15 с. — укp.

Досліджено специфічну форму правової поведінки - правомірну бездіяльність, визначено її місце у структурі правової поведінки та в механізмі правового регулювання. Запропоновано класифікацію ПБ за суб'єктивним і об'єктивним критеріями, описано деякі її види. Наведено шляхи нормативно-правового регулювання ПБ і приклади даного регулювання з законодавства України. Показано роль ПБ у забезпеченні законності та правопорядку, встановлено зв'язок ПБ з громадською думкою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.03 + Х002.03 + Х002.03
Шифр НБУВ: РА336190

Рубрики:

      
17.

Кобець О.В. 
Особливості категоріальної структури правосвідомості юриста: автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.06 / О.В. Кобець ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2007. — 19 с. — укp.

На базі системного підходу виділено й обгрунтовано комплекс вимог до професійної компетентності та професіоналізму юристів. Побудовано психограму, яка базується на характеристиці якостей, що відповідають багаторівневій ієрархічній структурі психіки. Застосування комплексу методів професійного відбору згідно зі структурою розробленої психограми дозволяє визначити основні професійно важливі якості працівника органів прокуратури, а саме: мотиваційно-цільові, інтелектуальні, комунікативі, регуляторні. Розроблено структурно-функціональну модель організації правової поведінки юриста - працівника прокуратури. Виявлено фактори фахового становлення правосвідомості прокурора. Розкрито соціальну та суб'єктивно-психологічну детермінацію категоріальних структур правосвідомості професіонала - прокурора.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.03 +
Шифр НБУВ: РА353046

Рубрики:

      
18.

Коломійцев О.А. 
Соціально-психологічні чинники формування правової поведінки молоді: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.05 / О.А. Коломійцев ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Вивчено соціально-психологічні чинники, які зумовлюють формування правової поведінки студентської молоді. Теоретично проаналізовано основні положення психологічної науки стосовно соціальних і правових норм, які регламентують соціально-правову поведінку особистості. Визначено, що соціально-правова поведінка особистості залежить від впливу соціально-психологічних чинників, а саме: когнітивних, емоційно-вольових, мотиваційних, ціннісно-смислових і соціальних. Показано, що поведінку особистості можуть змінювати психокорекційні впливи на когнітивному та ціннісно-смисловому рівнях. Такі впливи дають змогу вдосконалити самоставлення студентів і підвищувати загальний рівень їх смисложиттєвих орієнтацій. Розроблено комплекс соціально-психологічних заходів, спрямованих на підвищення інтерналізації особистістю соціально-правових категорій, відповідних соціально-економічним перетворенням, що відбуваються у суспільстві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю959.7-990 + Ю936.2 + Х002.03 +
Шифр НБУВ: РА345788

Рубрики:

      
19.

Луценко І.М. 
Правові стимули: теоретико-правові засади та механізм реалізації: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / І.М. Луценко ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2009. — 18 с. — укp.

Визначено сутність та особливості правового стимулювання як цілісного правового явища, визначено його природу, мету, принципи та функції. Описано характерні ознаки та розроблено класифікацію правових стимулів. Запропоновано видову характеристику правового стимулювання залежно від сутності потреб та інтересів особи, напрямку її зацікавленості та виду правових стимулів (правових засобів), які застосовуються у даному процесі. Розглянуто основні ознаки та складові елементи механізму правового стимулювання. Встановлено критерії ефективності правового стимулювання за сучасних умов й обгрунтовано шляхи її підвищення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.03
Шифр НБУВ: РА370341 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Міленін О.Л. 
Правосвідомість учасників дорожнього руху: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / О.Л. Міленін ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2001. — 19 с. — укp.

Проведено комплексне загальнотеоретичне дослідження специфічного правового феномену правосвідомості учасників дорожнього руху. Здійснено дослідження чинного законодавства у галузі дорожнього руху. Окремо розглянуто вплив процесу реалізації права на керування транспортним засобом на формування правосвідомості водіїв та інших учасників дорожнього руху. Досліджено чинники, що впливають на правосвідомість учасників дорожнього руху. Здійснено спробу на сучасному рівні теоретично осмислити й узагальнити дані питання. Сформульовано рекомендації щодо підвищення рівня правосвідомості та правової культури учасників дорожнього руху.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.011.013.1 + Х002.03
Шифр НБУВ: РА314400 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського