Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (218)Реферативна база даних (1623)Книжкові видання та компакт-диски (3537)Журнали та продовжувані видання (410)
Пошуковий запит: (<.>U=Ф5$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 201
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Апселямова А. І. 
Міжетнічні комунікації народів Криму (політичний і соціокультурний аспекти): автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.02 / А. І. Апселямова ; Південноукр. нац. пед. ун-т ім. К.Д. Ушинського. — О., 2011. — 17 с. — укp.

Здійснено комплексне дослідження етнополітичних процесів, які є в АР Крим у контексті теорій міжетнічних комунікацій, визначено специфіку міжетнічних комунікацій народів регіону в політичному та соціокультурному аспектах. Визначено параметри, форми та фактори міжетнічних комунікацій, що спостерігаються в республіці. Обгрунтовано положення про те, що репатріація депортованих народів Криму є специфічним макросоціальним суперечливим процесом, що має свої суб'єкти, особливості, динаміку. Розкрито розуміння національного руху кримських татар як соціокультурного феномену, з властивим йому комплексом ознак: обгрунтовано значення національного руху як основи формування сучасної етнічної еліти. Уточнено взаємозв'язок макрополітичних і макросоціальних процесів з внутрішньоетнічними та внутрішньогруповими; специфічність етнічних інститутів з притаманними їм технологіями участі та мобілізації своїх етнічних груп. Систематизовано підходи та версії інтегративних моделей, запропонованих кримському соціуму політичними й етнічними елітами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф51(4УКР-6КРИ)
Шифр НБУВ: РА381078 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Географічні рубрики:

      
2.

Антонюк Я. М. 
Діяльність служби безпеки ОУН(Б) на території Волині та Полісся 1946 - 1951 рр.: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / Я. М. Антонюк ; Нац. ун-т "Остроз. акад.". — Острог, 2011. — 16 с. — укp.

Розглянуто діяльність Служби безпеки ОУН(б) на території Волині та Полісся в 1946 - 1951 рр., досліджено напрями її роботи та зміни в структурі. Детально проаналізовано розвідувальну діяльність, визначено методи боротьби СБ з радянською агентурою, охарактеризовано диверсійно-терористичну, слідчо-оперативну роботу та підготовку кадрів. Висвітлено протидію СБ радянізації регіону, зокрема, спроби зриву держпоставок, колективізації, перешкоджання проведенню виборів до місцевих і центральних органів влади, поширенню більшовицької пропаганди. Встановлено, що діяльність СБ загалом сприяла боєздатності оунівського підпілля.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР346)6-45 + Ф513(4УКР-9)
Шифр НБУВ: РА380979 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Бойко С. С. 
Етнократія в сучасному політичному процесі: форми проявів і засоби протидії: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.05 / С. С. Бойко ; НАН України ; Ін-т держави і права ім. В.М. Корецького. — К., 2011. — 19 с. — укp.

Здійснено комплексне дослідження проблеми етнократії, яка має тенденцію до домінування в сучасному суспільно-політичному житті. Розглянуто її прояви, методи та засоби, що виявляються в ігноруванні прав національних груп інших народів під час вирішення принципових питань суспільного життя. Запропоноввано теоретичне осмислення соціально-політичної сутності етнократії, що супроводжується аналізом її характерних ознак у різних сферах суспільного життя. Здійснено аналіз засад етнократії, які виявляються в суспільстві не відкрито, а камуфлюються під спектр соціально-політичних, культурно-освітніх аспектів суспільного життя, що не завжди відображає сутність етнократії як антидемократичної, антигуманної ідеології. Проаналізовано міжнародно-правові документи щодо запобігання різним формам дискримінації і захисту прав людини ООН, Ради Європи, ЄС та України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф088 + Ф51(4УКР)
Шифр НБУВ: РА379965 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Бекіров С. Н. 
Кримськотатарський національний рух як суб'єкт політичного процесу в Криму: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.05 / С. Н. Бекіров ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І. Вернадського. — Сімф., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено історичні та політичні передумови й умови зародження національного руху кримських татар, охарактеризовано основні етапи його розвитку, ідейно-політичні установки, особливості, форми та методи його діяльності, процеси диференціації, взаємодію з різними політичними силами Криму й України та з модельовано основні варіанти еволюції руху на сучасному етапі. Кримськотатарський національний рух - один з головних суб'єктів політичного процесу в Криму розглянуто як форму діяльності на основі етнічної мобілізації, типи якої - оборонний та наступальний - чергуються в процесі його еволюції. Параметрами функціонування руху виступають цілі, структура політичних можливостей, рольова диференціація, етнічна ідеологія, особливості політичної організації, мобільні ресурси, політична стратегія та тактика. Національний рух кримських татар є важливим чинником впливу на національну політику України, що дозволяє визначити напрями підвищення її ефективності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф51(4УКР-6КРИ)
Шифр НБУВ: РА384379 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Географічні рубрики:

      
5.

Плаксенко М. Л. 
Придністровська проблема та її вплив на реалізацію інтересів України у Чорноморському регіоні: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 21.01.01 / М. Л. Плаксенко ; Нац. ін-т стратег. дослідж. — К., 2011. — 22 с. — укp.

Визначено вплив невирішеного придніпровського конфлікту на реалізацію національних інтересів України у Чорноморському регіоні. Розглянуто основні підходи до вивчення етнополітичних конфліктів, зокрема, виявлено основні теоретичні підходи до дослідження придністровського конфлікту. Проаналізовано традиції використання поняття "заморожений конфлікт", висвітлено авторське бачення цього явища. На основі аналізу механізмів врегулювання придністровського конфлікту визначено найвірогідніший з них, який відповідає інтересам України у Чорноморському регіоні. На основі аналізу придністровського конфлікту та національних інтересів України визначено вплив неврегульованості даного конфлікту на реалізацію інтересів України у Чорноморському регіоні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф51(4МОЛ5) + Ф4(4УКР),9(922.8)
Шифр НБУВ: РА385736 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Сергєєва О. Ю. 
Державна мовна політика в Україні: європейський контекст: автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.01 / О. Ю. Сергєєва ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України, Харк. регіон. ін-т держ. упр. — Х., 2011. — 20 с. — укp.

Розроблено теоретичні підходи до адаптації європейського досвіду вирішення мовних питань на регіональному рівні України, зокрема принципу додатковості, відповідно до якого рішення про застосування мови приймаються на рівні місцевого самоврядування в межах чинного законодавства. Обгрунтовано статутність додаткової мови, сутність якої полягає в державній підтримці розвитку мови як засобу комунікації у разі задоволення специфічних етнонаціональних потреб, коли вона не є мовою державних установ, у т.ч. в державних навчальних закладах і засобах масової інформації. Удосконалено підходи до утвердження української мови на державному та регіональному рівнях як інституту державності та засобу міжнаціонального спілкування. Запропоновано форми розширення сфери застосування української мови в регіонах шляхом запровадження сучасних технологій і механізмів реалізації державної мовної політики та вдосконалення чинного законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш121(4) + Ф51(4УКР) в2:Ш + Ш121(4УКР)
Шифр НБУВ: РА381317 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Гаврильченко І. І. 
Етносоціальні процеси на півдні Бессарабії у другій половині XIX ст.: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.05 / І. І. Гаврильченко ; ДВНЗ "Прикарпат. нац. ун-т ім. В. Стефаника". — Івано-Франківськ, 2011. — 20 с. — укp.

Вперше віділено Південь Бессарабії як самостійний об'єкт дослідження, що відрізняється історичною й етнічною неповторністю та має свої особливості розвитку етносоціальної й інших сфер життя у другій половині XIX ст. В історичному аспекті проаналізовано динаміку чисельності етнічних груп у даному районі, визначено закономірності та спрямованість етнодемографічних процесів. Розглянуто господарсько-культурну специфіку життєдіяльності населення регіону. Введено до наукового обігу виявлені в установах Національного архівного фонду України та Республіки Молдова невідомі раніше документи та матеріали з проблеми дослідження. Удосконалено тези про вплив етнополітичного фактору на зміни поселенської структури населення краю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т52(45=УКР6А/Я)-32 + Ф51(45УКР3)5
Шифр НБУВ: РА383622 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Калінчик В. О. 
Становлення парламентської демократії Другої Речіпосполитої (1918 - 1926 рр.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.02 / В. О. Калінчик ; НАН України, Ін-т історії України. — К., 2011. — 20 с. — укp.

На підставі аналізу наукової літератури, архівних документів та нормативно-правових актів досліджено процес становлення та функціонування парламентської демократії II Речіпосполитої в 1918 - 1926 рр. Проаналізовано політико-правові передумови відродження Польської Республіки після Першої світової війни. Простежено конституційний процес в 1919 - 1921 рр. і розкрито передумови прийняття Конституції Польщі 17 березня 1921 р. З'ясовано особливості функціонування встановленого Конституцією режиму парламентської демократії, виокремлено причини та сутність конституційної кризи 1921-1926 рр. та спроби її подолання провідними політичними силами в 1925 - 1926 рр. Доведено, що проблеми політичного розвитку Польської держави в 1921 - 1926 р. створили передумови для поступової трансформації парламентської демократії та встановлення авторитарної влади.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4ПОЛ)61-5 + Ф50(4ПОЛ)
Шифр НБУВ: РА381648 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Білецька Ю. О. 
Формування етнічної ідентичності домінантних спільнот Криму: політико-культурологічний аспект: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.05 / Ю. О. Білецька ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І. Вернадського. — Сімф., 2011. — 19 с. — укp.

Досліджено формування етнічної ідентичності домінантних спільнот Криму під впливом діяльності політичних акторів та інститутів у сфері культури. На підставі аналізу різних історіографій досліджено політику пам'яті й історичні міфи домінантних спільнот Криму, а також протистояння між певними політичними акторами з приводу закріплення даних міфів у політичному ландшафті Криму в образі монументів, топоніміки, системі свят і пам'ятних дат, а також офіційних статусів даних груп на державному та регіональному рівнях. Проведено аналіз політичного впливу на процес етнічної ідентифікації через мову та релігію. Визначено особливості нолітизації даних сфер і використання етномовного й етнорелігійного фактора певними політичними силами для здобуття електорального капіталу. Вивчено геополітичний символізм Криму й його вплив на формування етнічної ідентичності. Висвітлено символічну роль Росії та Туреччини для кожної з етнічних спільнот в процесі етнічної ідентифікації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т52(45=УКР6А/Я) + Ф51(4УКР)
Шифр НБУВ: РА384020 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
10.

Плешко М. В. 
Витоки й еволюція ідеології українського державотворення в середньовічну і ранньомодерну добу: автореф. дис. ... канд. філософ. наук : 09.00.12 / М. В. Плешко ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 16 с. — укp.

Досліджено витоки й еволюцію ідеології українського державотворення в середньовічну та ранньомодерну добу. Розглянуто розвиток ідеосфери слов'янських племен на території України в ранньому середньовіччі. Розкрито ідейні першочинники державотворення Русі, структуру давньоруської ідеології, актуалізовано питання її ефективності в Галицько-Волинській державі. Розглянуто Литовсько-Руський і Річпосполитий періоди в контексті еволюції ідеології державотворення в Україні. Розкрито вплив зміни юрисдикції Київської митрополії на еволюцію ідеології українського державотворення. Розглянуто проблему мазепинства в контексті еволюції ідеології державотворення в Україні. Висвітлено зміни ідеосфери Гетьманщини під дією ідеології імперського централізму. Розкрито роль малоросійської ідеології, запропоновано авторське бачення витоків комплексу меншовартості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4УКР) + Ф50(4УКР)
Шифр НБУВ: РА381337 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Мизак Н. С. 
Боротьба УПА-"Захід" і збройного підпілля ОУН на західноукраїнських землях (1942 - 1960 рр.): автореф. дис. ... д-ра іст. наук : 07.00.01 / Н. С. Мизак ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю. Федьковича. — Чернівці, 2011. — 36 с. — укp.

На підставі аналізу архівних джерел, друкованих матеріалів, мемуарної й історичної літератури вперше визначено загальні закономірності розгортання національно-визвольної боротьби УПА-"Захід" на територіях західноукраїнських областей, які зазнали репресій від тоталітарних режимів. Охарактеризовано процес формування військових підрозділів УПА-"Захід" і допоміжних структур, що визначило збройне протистояння з німецькими окупаційними військами, каральними силами й іншими агресивними утвореннями. Досліджено причини й історичні обставини переходу УПА-"Захід" від активних бойових дій методами збройного підпілля ОУН за умов зростаючих репресій радянської влади у післявоєнний період XX ст. Проаналізовано тактику боротьби УПА-"Захід" та збройного підпілля ОУН у 1942 - 1960 рр., яка корелювалася конфліктом ідей і політикою тоталітарних режимів. Запропоновано підрахунок порівняльних втрат УПА-"Захід", збройного підпілля ОУН і жертв серед мирного населення та тоталітарного режиму. Визначено взаємозв'язок позитивних і негативних сторін визвольної боротьби УПА-"Захід" і збройного підпілля ОУН.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф513(4УКР3) + Т3(4УКР33)6-45
Шифр НБУВ: РА385200 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
12.

Ніколаєв О. А. 
Адміністративно-правове регулювання у сфері міжнаціональних відносин: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / О. А. Ніколаєв ; Запоріз. нац. ун-т. — Запоріжжя, 2011. — 16 с. — укp.

Визначено особливості механізму адміністративно-правового регулювання у сфері міжнародних відносин, основні пріоритетні напрями розвитку та реформування в цій сфері. Розглянуто державну систему суб'єктів регулювання, досліджено завдання, функції, принципи, форми та методи адміністративно-правового регулювання у сфері міжнародних відносин. Обгрунтовано та сформульовано пропозиції щодо підвищення його ефективності та вдосконалення чинного законодавства шляхом приведення діючих нормативно-правових актів відповідно до міжнародних норм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.01-9 + Ф51(4УКР)
Шифр НБУВ: РА383320 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Коцур В. В. 
Етнополітичний конфлікт у Придністров'ї в контексті українсько-молдовських міждержавних відносин: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.05 / В. В. Коцур ; НАН України, Ін-т політ. і етнонац. дослідж. ім. І. Ф. Кураса. — К., 2011. — 18 с. — укp.

Визначено причини конфліктогенності та геополітичне значення Придніпровського регіону Молдови в постбіполярній геополітичній системі. З'ясовано етнополітичну специфіку та сутність конфлікту в Придністров'ї, історичні умови, причини та фактори його виникнення, вплив на українсько-молдовські та інші міждержавні відносини, а також потенціал цих відносин у врегулюванні конфлікту. Проаналізовано позиції учасників конфлікту та "третіх" сторін, зацікавлених у деконфліктизації етнополітичної ситуації в регіоні. Доведено, що етнополітичний конфлікт у Придністров'ї продукує загрози національній безпеці Молдови та України, а також стабільності в усій Центрально-Східній Європі. Висвітлено досвід українсько-молдовсього співробітництва у вирішенні питань нормалізації суспільних відносин у регіоні на принципах забезпечення територіальної цілісності та державного суверенітету Республіки Молдова. Обгрунтовано авторську періодизацію, проаналізовано інтереси, можливості та ресурси політики України щодо врегулювання Придністровського конфлікту. Сформульовано пропозиції, врахування яких, на думку автора, сприятиме мінімізації суспільних загроз, пов'язаних з етнополітичним кофліктом у Придністров'ї, та формуватиме необхідні передумови досягнення євроінтеграційних цілей України та Молдови.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф51(4МОЛ5) + Ф4(4УКР),9(4МОЛ)
Шифр НБУВ: РА381679 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Кузьменко В.Б. 
Правове регулювання міжнаціональних відносин в Радянській Україні у 1917 - 1939 р.р.: автореф. дис. ... д-ра юрид. наук: 12.00.01 / В.Б. Кузьменко ; Ін-т законодавства ВР України. — К., 2010. — 40 с. — укp.

Досліджено питання правового регулювання міжнаціональних відносин у чотирьох важливих суспільних сферах (політично-управлінській, соціально-економічній, соціально-культурній і сфері охорони суспільного порядку). Акцентовано увагу на проблемах формування й особливостях застосування відповідної нормативно-правової бази.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф51(4Укр)6 + Х620.322.2(2Ук) + Х809(4Укр)341-1 +
Шифр НБУВ: РА370897 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
15.

Підлубний В.М. 
Діяльність ОУН та УПА на Буковині в 1940 - 1952 рр.: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / В.М. Підлубний ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2010. — 16 с. — укp.

Висвітлено підпільну політичну, організаторську та бойову діяльність окружних, районнних і надрайонних проводів ОУН, які послідовно очолювали боротьбу в краї впродовж 12-ти років. Проаналізовано обставини створення та бойову діяльність сотень і куренів УПА. Досліджено спроби румунського уряду та крайового проводу ОУН налагодити співпрацю в боротьбі з радянськими військами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР337)62-4 + Ф513(4УКР337)62
Шифр НБУВ: РА371900 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Хаялі Р.І. 
Етносоціокультурна еволюція кримськотатарського народу в XX ст.: автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.01, 07.00.02 / Р.І. Хаялі ; НАН України, Ін-т українознав. ім. І. Крип`якевича, Ін-т народознав. — Л., 2010. — 32 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження етносоціокультурної еволюції кримськотатарського народу у XX ст. Розглянуто тенденції, закономірності й особливості демографічного та соціального розвитку, освітні й культурні процеси, наведено відомості про національний рух. Висвітлено соціокультурну еволюцію кримських татар на початку XX ст. Проаналізовано демографічні та соціальні зміни, модернізацію освіти та культури. Досліджено генезис національного руху. Зроблено висновок, що домінантою соціокультурних процесів у даний період виступав джадидизм. Проаналізовано етносоціокультурну еволюцію кримських татар у Кримській АССР. Розглянуто соціальні зміни, розвиток радянської системи освіти та культури, діяльність національного руху. Зроблено висновок, що етносоціокультурні процеси у тоталітарній державі мали регресивний характер. Розглянуто етносоціокультурну еволюцію кримських татар у другій половині XX ст. Показано вплив депортації, ліквідації національної системи освіти та культурних установ на соціокультурні процеси. Виявлено, що досліджуваний період був найгіршим в історії кримських татар XX ст. Проаналізовано соціокультурну еволюцію у суверенній Україні. Зроблено висновок, що даний процес знаходився на новому якісному етапі розвитку, що характеризується відновленням етнічної цілісності, відродженням освіти та культури. Досліджено трансформацію національного руху за умов формування правової держави та громадянського суспільства. Встановлено, що демографічні зміни, система освіти, етнокультура та національний рух не завжди прогресували за зростаючою одночасно. Виявлено залежність даних тенденцій від політичних процесів і соціально-економічної політики. Доведено, що етносоціокультурна еволюція кримськотатарського народу в XX ст. мала періоди розвитку, стагнації з трансформацією у нову якісну стадію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-6КРИ)6 + Ф51(4УКР-6КРИ) +
Шифр НБУВ: РА370509 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Боднар О. М. 
Парламентська діяльність Української соціалістично-радикальної партії (1928 - 1935): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / О. М. Боднар ; НАН України, Ін-т українознав. ім. І. Крип'якевича, Ін-т народознав. — Л., 2010. — 15 с. — укp.

Досліджено діяльність УСРП в польському сеймі та сенаті у 1928 - 1935-х рр. в контексті суспільно-політичного життя західноукраїнських земель міжвоєнного періоду XX ст. Простежено політичну платформу та напрями діяльності представництва УСРП в польському парламенті, обгрунтовано його місце та роль в українському національно-визвольному русі. Розкрито проблеми: організаційні засади та політична платформа УСРП, перебіг виборчих кампаній 1928 і 1930-х рр., консолідаційні процеси в національно-державницькому таборі Західної України у зазначений період.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР33)61-4 + Ф513(4УКР)61 + Ф69(4УКР3)2
Шифр НБУВ: РА375976 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
18.

Лупул Т. Я. 
Політизація етнічності як інституційний фактор процесу формування сучасної канадської політичної нації: автореф. дис. ... д-ра політ. наук : 23.00.02 / Т. Я. Лупул ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю. Федьковича. — Чернівці, 2010. — 36 с. — укp.

Здійснено аналіз поняття "політизація етнічності" як інституційного фактору формування сучасної канадської політичної нації. Висвітлено основні парадигми етнонаціонального розвитку сучасної Канадської федерації. Встановлено роль статистичних категорій як політичною інструменту етнонаціонального самовизначення сучасних канадців. Розкрито та класифіковано кількісні й якісні параметри сучасної імміграції в контексті їх впливу на трансформації етнодемографічного складу сучасного населення Канадської федерації. Визначено реальне місце та стан розвитку української етнічної групи Канади в процесі формування сучасної канадської політичної нації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф042.3 + Ф088 + Ф5(7КАН)64
Шифр НБУВ: РА374499 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
19.

Гаврик В.Г. 
Державницька, суспільно-політична та громадська діяльність Ісака Мазепи (1884 - 1952 рр.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / В.Г. Гаврик ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Проаналізовано основні напрямки та форми суспільної активності І. Мазепи у різні історичні періоди, починаючи з часу його вступу до української студентської громади в Санкт-Петербурзі у 1904 р. і закінчуючи державотворчими заходами на посаді голови українського уряду в екзилі на початку 1950-х рр. Акцентовано увагу на особливостях його політичної тактики за різних історичних обставин на стабільній послідовності у реалізації стратегічної мети, зокрема, побудови суверенної, соборної, демократичної української держави. Розкрито, що незмінно надаючи пріоритет вирішенню національного питання, І. Мазепа не вважав його самоціллю, а лише засобом побудови соціально справедливого демократичного суспільства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф513(4УКР)6-8 Мазепа, Ісак + Ф69(4УКР)2'2 + Т3(4=9УКР)6-8 Мазепа, Ісак
Шифр НБУВ: РА371169 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
20.

Юрчук Л.В. 
Репресивні органи польської влади в боротьбі проти українського національно-визвольного руху у прикордонних повітах Волинського воєводства (1921 - 1939 рр.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 20.02.22 / Л.В. Юрчук ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2010. — 20 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження методів боротьби польських репресивних органів проти українського національно-визвольного руху у прикордонних повітах Волинського воєводства. Розкрито системний характер антиукраїнської політики польської влади. З'ясовано, що польська воєводська адміністрація, органи місцевого самоврядування, поліція, військові священники активно застосовували відкриті та непрямі форми впливу на свідомість волинян з метою виховання у них почуття лояльності до держави. Розкрито роль Корпусу охорони прикордоння у полонізації прикордонних територій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР346)61-49 + Ф513(4УКР346)61
Шифр НБУВ: РА372513 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського