Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (24)Наукова електронна бібліотека (118)Реферативна база даних (2509)Книжкові видання та компакт-диски (4037)Журнали та продовжувані видання (1558)
Пошуковий запит: (<.>U=Ф4$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 248
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Мхитарян Н.І. 
Чорноморське регіональне співробітництво як геополітичний чинник міжнародних інтеграційних процесів (1990-1998 рр.): Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / Н.І. Мхитарян ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т міжнар. відносин. — К., 1999. — 24 с. — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню інтеграційних процесів у Чорноморському регіоні в умовах створення і діяльності організації Чорноморського економічного співробітництва (ЧЕС). За допомогою багатовимірного аналізу висвітлено передумови, проблеми і основні складові інтегрування чорноморських держав. Показано історичну та поточну специфіку Чорноморського регіонального співробітництва, досліджено роль України і Туреччини в розвитку інтеграційних процесів у регіоні Чорномор'я, сформульовано пропозиції щодо використання накопиченого досвіду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф069 + Ф014 + Ф4

Рубрики:

      
2.

Сивак О.В. 
Формування та здійснення зовнішньої політики України (1990 - 1999 рр.): Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / О.В. Сивак ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т міжнар. відносин. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Досліджено витоки, нормативно-правову та науково-теоретичну бази, концепції та принципи, на основі яких здійснюється українська зовнішня політика. Розглянуто механізм формування зовнішньополітичного курсу України, а також проблемні питання та пріоритетні напрями його втілення. Проаналізовано особливості та проблеми взаємодії гілок влади в сфері здійснення зовнішньої політики України протягом 1990-х рр., сформульовано і надано оцінку критеріям та принципам визначення національних інтересів держави, а також встановлено і досліджено їх взаємозв'язок із пріоритетами зовнішньополітичного партнерства України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)64-6 + Ф4(4УКР)
Шифр НБУВ: РА311548 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Халіфа Мухамед Абу-Бдейда 
Особливості і перспективи інтеграційних процесів у регіоні Магрибу: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / Халіфа Мухамед Абу-Бдейда ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2002. — 18 с. — укp.

Доведено, що Магриб є автономною субрегіональною підсистемою в системі міжарабських відносин. Проаналізовано чинники, що зумовили формування цієї субрегіональної спільноти. На підставі аналізу домінуючих тенденцій процесів об'єднання в Північній Африці виокремлено основні етапи їх розвитку. Досліджено політичні передумови створення Союзу арабського Магрибу (САМ). Визначено етапи його функціонування. Проаналізовано причини, що зумовили уповільнення темпів інтеграційних процесів в магрибинському субрегіоні. Досліджено вплив конфліктів в Північній Африці на ефективність діяльності САМ. Запропоновано конкретні шляхи зниження негативного впливу конфліктів на розвиток інтеграційних процесів в субрегіоні. Виокремлено етапи еволюції політики Європейського Союзу щодо країн Магрибу, досліджено її вплив на розвиток доцентрових та відцентрових тенденцій в Північній Африці. Зроблено висновок, що взаємозалежність двох регіонів надалі має характер асиметричної взаємозалежності. Визначено пріоритетні сфери розвитку відносин України з країнами Магрибу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(61)6 + Т3(61)6-6 +
Шифр НБУВ: РА322370

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Радченко О.В. 
Політика Японії щодо країн АСЕАН (кінець 70-х - 90-і роки): Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / О.В. Радченко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Проаналізовано політику Японії щодо Асоціації країн Південно-Східної Азії (АСЕАН) періоду 1970 - 1990-х рр. Розкрито роль Японії в регіональній системі міжнародних відносин в азійсько-тихоокеанському регіоні (АТР), надано узагальнюючу оцінку основним концепціям політики Японії стосовно країн АСЕАН у зазначений період і визначено її основні принципи. Значну увагу приділено аналізу моделі безпеки в Південно-Східній Азії та підходів Японії та країн АСЕАН до проблем миру та гарантування безпеки в АТР, а також оцінці існуючих регіональних структур та ініціатив з питань безпеки, економічного співробітництва, в яких беруть участь країни АСЕАН та Японія, зокрема сутності, формам і результатам співпраці країн АСЕАН з Японією в рамках Регіонального форуму АСЕАН та Азійсько-тихоокеанського економічного співробітництва. Розглянуто вплив основних кроків японської дипломатії щодо реалізації інтересів держави та японських корпорацій на загальнополітичну ситуацію в Південно-Східній Азії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(5Япо)63-6(557) + Ф4(575)
Шифр НБУВ: РА317105 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Головинський К.С. 
Фактор особистості у формуванні та здійсненні зовнішньої політики у сучасній міжнародній системі: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / К.С. Головинський ; НАН України. Ін-т світ. екон. та міжнар. відносин. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Проаналізовано умови зростання фактора особистості у міжнародних відносинах та запропоновано шляхи дослідження психологічних особливостей політичних лідерів. Визначено механізми прийняття політичних рішень та рішень за умов зовнішньополітичної кризи. Розглянуто сучасні моделі прийняття рішень та можливості їх застосування для аналізу міжнародної політики. Простежено взаємозв'язки між внутрішньою та зовнішньою політикою держави, феноменом харизми та кризою, поведінкою лідера та функціонуванням його дорадчої системи. Зосереджено увагу на питаннях легітимності дій лідера у сфері зовнішньої політики. Умовою прогнозування дій лідера є науковий аналіз його особистості, зокрема, психологічних методів дослідження на відстані. Доведено, що особистість лідера перебуває під впливом системних та інституційних обмежень формальних і неформальних. Побудовано інтегрований психологічний портрет-модель лідера. Продемонстровано необхідність урахування фактора особистості на підставі аналізу зовнішньої політики окремо взятої держави за умов кризи та перехідного періоду. Вплив особистості на політику держави розглянуто на прикладі ситуації навколо колишньої федеративної Югославії а також зміни у зовнішній політиці Російської Федерації після зміни лідера країни.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф038.4 + Ф4(0)64 + Ф037.3
Шифр НБУВ: РА321289

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
6.

Шевчук О.В. 
"Тайванська проблема" в системі міжнародних відносин Азіатсько-Тихоокеанського регіону: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / О.В. Шевчук ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Розглянуто проблему трансформації дипломатичного статусу Тайваню. Розкрито фактори, що визначали зміну балансу сил у стратегічному трикутнику США - КНР - Тайвань. Досліджено вплив динаміки геополітичної ситуації на реалізацію основних вимірів національної безпеки Сполучених Штатів Америки та Радянського Союзу у Азіатсько - Тихоокеанському регіоні (АТР). На підставі опрацьованих матеріалів спрогнозовано перспективи взаємовідносин України з тайванською адміністрацією. Запропоновано практичні рекомендації щодо ефективного здійснення зовнішньополітичного курсу України у АТР та адаптації його з особливостями політичної ситуації навколо проблеми возз'єднання Тайваню з материковим Китаєм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(5КИТ891) + Т3(0)64-64(5) + Ф4(0)64 +
Шифр НБУВ: РА321183

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
7.

Моцок В.І. 
Сучасні українсько-польські міждержавні відносини: політичний аспект: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / В.І. Моцок ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю. Федьковича. — Чернівці, 2002. — 20 с. — укp.

Досліджено розвиток українсько-польських міждержавних взаємин у 1990-х рр. На підставі аналізу опублікованих джерел, вітчизняної та зарубіжної літератури розкрито особливості політичних стосунків між Україною та Польщею, зокрема становлення міждержавних відносин, збереження регіональної безпеки, вплив процесів розширення НАТО та ЄС, трансформацію двосторонніх взаємин у політичній сфері на рівень стратегічного партнерства. Наголошено, що українські та польські національні інтереси можуть бути збережені внаслідок дотримання стосунків між двома країнами та проведення спільного курсу на стратегічне партнерство. Визначено основні напрямки, тенденції подальшого розвитку та перспективи діалогу між Україною та Польщею.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(4Укр)64 + Ф4(4ПОЛ)64 + Т3(4Укр)64-64(4Пол)
Шифр НБУВ: РА318857 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Мітрофанова О.О. 
Безпекова політика Франції в контексті сучасних європейських геополітичних трансформувань: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / О.О. Мітрофанова ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Досліджено процес еволюціонування французьких зовнішньополітичних імператив щодо конструювання нової моделі європейської безпеки, реформування вже існуючих інститутів безпеки за умов глобальних трансформацій усієї системи міжнародних відносин. Розглянуто взаємодію механізмів практичного втілення політичних імператив офіційного Парижа з імперативами США, Росії, Великої Британії, Німеччини. Проаналізовано причини специфічних підходів цих держав та досвід досягнення компромісів. Досліджено становлення та еволюцію стратегічного курсу Франції щодо незалежної України в контексті трансформації системи європейської безпеки. Зроблено висновок, що Франція є не лише ініціатором, а й своєрідним рушієм реалізації ідеї автономізації Європи в царині безпеки та оборони. Візначено, що інститути системи європейської безпеки є механізмами реалізації стратегічної мети Франції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4ФРА)64-6 + Ф4(0)64 +
Шифр НБУВ: РА321199

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Біла К.О. 
Особливе партнерство Україна - НАТО як проблема національної та європейської безпеки: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / К.О. Біла ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2002. — 16 с. — укp.

Досліджено відносини України з Організацією Північноатлантичного Договору в рамках Хартії про Особливе Партнерство Україна - НАТО. Проаналізовано етапи розвитку та сучасний стан відносин нашої держави з Північноатлантичним Альянсом, зокрема, їх вплив на формування нової системи безпеки в регіоні. Розглянуто співробітництво України з НАТО в контексті радикальної зміни геостратегічного середовища в Європі після оновлення воєнно-політичної доктрини НАТО таа затвердження нової стратегії Росії. Зокрема, здійснено аналітичну обробку документів, прийнятих під час Ювілейного Вашингтонського самміту НАТО, а також нової Концепції національної безпеки та Воєнної Доктрини Російської Федерації з урахуванням інтересів безпеки України. Окреслено альтернативні схеми підтримки національного курсу нашої держави.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф083 + Ф4(4УКР)64 + Х915.232.3 + Х915.22(4)1
Шифр НБУВ: РА321702

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
10.

Весела Н.М. 
Інтеграційні процеси в Латинській Америці та Карибському басейні: особливості, тенденції, перспективи: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / Н.М. Весела ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Проаналізовано інтеграційні процеси в країнах Латинської Америки і Карибського басейну протягом 1990-х рр. Висвітлено роль інтеграції латиноамериканських і карибських держав у регіональній системі міжнародних відносин. На підставі вивчення досвіду інтеграції в межах основних угруповань держав регіону у 1990-х рр. виділено ряд узагальнюючих тенденцій, особливостей, перешкод і суперечностей розвитку інтеграційних процесів. Розглянуто політичні проблеми, оцінка яких здійснюється з урахуванням специфіки латиноамериканської моделі інтеграції, міжамериканської системи безпеки та суспільно-політичних процесів у країнах Латинської Америки та Карибського басейну.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф024 + Ф4(70)64-(9) + Т3(70)64-6(9)
Шифр НБУВ: РА319957 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
11.

Кривонос Р.А. 
Німеччина у структурі європейського співробітництва: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / Р.А. Кривонос ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 22 с. — укp.

Теоретично узагальнено сучасні наукові концепції системи міжнародних відносин, визначено місце у ній міжнародного співробітництва та його структуру як сукупність соціальних інститутів. З'ясовано, що місце ФРН у постбіполярній Європі визначено тим, що вона одержала засоби структурного впливу на політичну та економічну ситуацію на європейському континенті. Виявлено, що специфіка німецької зовнішньої політики полягає у збільшенні власного зовнішньополітичного потенціалу у межах діяльності у регіональних об'єднаннях і військових союзах, виключивши самостійні політичні стратегії та відмовившись від посилення автономності своїх дій у міжнародній системі (так званий мультилатералізм). Простежено, що особливістю концептуальних засад зовнішньої політики Німеччини на сучасному етапі, попри нові елементи у військовій доктрині країни, залишається використання переважно несилових засобів для реалізації політичних цілей. Доведено, що мультилатералізм як політична стратегія Німеччини відповідає не лише її державним інтересам, а і інтересам інших держав-акторів міжнародної системи, зокрема України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(4НІМ)65 + Т3(4ГЕР)65-6 +
Шифр НБУВ: РА322292

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
12.

Ігнатьєв П.М. 
Співробітництво України з державами Співдружності Націй: проблеми становлення та розвитку: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / П.М. Ігнатьєв ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 20 с. — укp.

На підставі аналізу стратегічних інтересів України щодо країн Співдружності встановлено пріоритетні сфери відносин і перспективні напрямки співпраці з ними України. Критично проаналізовано проблемні питання, що характеризують відносини України з державами Співдружності Націй у політичній, економічній, культурній сферах. Запропоновано практичні заходи їх вдосконалення. Шляхом ретроспективного порівняльного аналізу досліджено історичні підстави сучасного співробітництва України з країнами Співдружності, висловлено пропозиції щодо доцільності врахування досвіду співпраці з ними, набутого УРСР, у процесі розбудови стосунків з зазначеними країнами. На підставі проведеного дослідження сформульовано практичні рекомендації щодо розвитку стосунків з цими державами, зокрема, стосовно важливості врахування специфічних особливостей бізнес-культури та законодавства країн Співдружності, єдиної мови спілкування, сприятливого географічного положення, використання інституцій Співдружності Націй на користь українського бізнесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)64-6 + Ф4(4УКР)64 +
Шифр НБУВ: РА321995

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Кондратюк С.В. 
Європейська політика об'єднаної Німеччини: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / С.В. Кондратюк ; Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин НАН України. — К., 2003. — 20 с. — укp.

На підставі порівняльного аналізу європейської політики урядів Г. Коля (1982 - 1998 рр.) та Г. Шрьодера (1998 - 2002 рр.) досліджено еволюцію підходів правлячих кіл ФРН до європейської інтеграції. Визначено вплив європейської політики ФРН на досягнення державної єдності німецького народу в процесі подолання воєнно-політичного розколу континенту. Проаналізовано процес "нормалізації" німецької зовнішньої політики й адаптації німецько-французьких відносин до нового положення об'єднаної Німеччини в Європі. Розглянуто особливості формування основних напрямків німецької інтеграційної політики та з'ясовано причину невідповідностей в європейській політиці ФРН після 1990 р. Досліджено еволюцію підходів урядових і наукових кіл об'єднаної Німеччини до євроінтеграційного курсу України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(4ГЕР)65 + Т3(4ГЕР)65-6 +
Шифр НБУВ: РА323297

Рубрики:

      
14.

Бодрук О.С. 
Ситеми національної та міжнародної безпеки в умовах формування нового світового порядку: 1991 - 2001 роки: Автореф. дис... д-ра політ. наук: 21.01.01 / О.С. Бодрук ; Нац. ін-т стратег. дослідж., Нац. ін-т пробл. міжнар. безпеки. — К., 2003. — 24 с. — укp.

Комплексно досліджено нові чинники міжнародних відносин і глобальних трансформацій національних і міжнародних систем воєнної безпеки наприкінці XX-го ст. У контексті геополітичних змін, появи принципово нових воєнних загроз на національному, регіональному та глобальному рівнях розглянуто тенденції розвитку національної та міжнародної безпеки за умов формування нового світового порядку. Висвітлено роль трансрегіональних, регіональних і глобальних організацій у врегулюванні військових криз і збройних конфліктів. Проаналізовано стан і тенденції розвитку воєнної організації України та заходи щодо проведення воєнної реформи. Досліджено набутий країнами Центральної та Східної Європи, а також Росією досвід реформування національних збройних сил.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф087 + Ф4(4УКР)64 + Х918.112 + Х819(4УКР)112 +
Шифр НБУВ: РА324172

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
15.

Беззуб'як М.Й. 
Дослідження політичних відносин методом контент-аналізу: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.01 / М.Й. Беззуб'як ; Ін-т політ. та етнонац. дослідж. НАН України. — К., 2003. — 18 с. — укp.

Розглянуто умови використання методу контент-аналізу в політології міжнародних відносин. Визначено структурне місце розташування даного методу у предметно-методологічній базі політичної науки. Висвітлено перспективи застосування методу в політико-культурних та ідеологічних студіях. З метою адаптації предметної галузі для подальшого дослідження розроблено п'ятискладову систему конститутивних категорій. Розкрито роль контент-аналізу в системі зовнішньої політики. Визначено політико-культурні детермінанти, організаційні передумови та розглянуто механізми інтеграції методу в зовнішньополітичну практику.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф054 + Ф055.22 + Ф4 в
Шифр НБУВ: РА326839

Рубрики:

      
16.

Полторацький О.С. 
Роль НАТО у формуванні сучасної системи міжнародної безпеки: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / О.С. Полторацький ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 18 с. — укp.

Проведено аналіз формування системи міжнародної безпеки, визначено крізь призму її середовища основні фактори, загрози і виклики, що обумовлюють функціонування даної системи на сучасному етапі. Оцінено доцільність її подальшої розбудови навколо Північноатлантичного Альянсу з урахуванням набутого нею потенціалу та досвіду як високорозвинутої військово-політичної структури безпеки. Розглянуто питання трансформації НАТО в контексті її стратегічних концепцій 1991 і 1999-го рр. і конкретного внеску цієї структури в розбудову міжнародного миру та безпеки. Проаналізовано миротворчу діяльність організації, її роль у боротьбі з міжнародним тероризмом і здобутки України в результаті розвитку відносин Україна - НАТО.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(0)64 + Ф015.24 + Ф083 +
Шифр НБУВ: РА325075

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
17.

Мякушко С.В. 
Суспільно-політичні, економічні та наукові зв'язки України та Греції (90-ті роки XX ст.): Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / С.В. Мякушко ; НАН України. Ін-т політ. і етнонац. дослідж. — К., 2003. — 27 с. — укp.

Проаналізовано досвід українсько-грецького співробітництва та його перспективи. Висвітлено основні чинники становлення та розвитку суспільно-політичних відносин між Україною та Грецією. Розглянуто різноманітні форми українсько-грецьких відносин, основні напрямки діяльності наукових і громадських організацій, розкрито їх значення у зміцненні українсько-грецьких відносин, наведено практичні рекомендації щодо активізації двосторонніх стосунків. Проаналізовано вплив політичних, економічних та наукових чинників на розвиток міждержавних відносин та висвітлено головний результат українсько-грецької співпраці - утвердження України як важливого суб'єкта загальноєвропейського та світового процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)64-64(4ГРЕ) + Ф4(4УКР)64-(4ГРЕ) + Ф4(4ГРЕ)64-(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА328103

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Стадніченко О.І. 
Проблема забезпечення прав національних меншин у міждержавних відносинах України і Російської Федерації: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / О.І. Стадніченко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Проаналізовано основні причини, методи, шляхи та результати впливу української та російської національної меншини на зовнішню та внутрішню політику Російської Федерації та України та міждержавні українсько-російські відносини. Розглянуто роль національних меншин як фактора розвитку сучасних українсько-російських міждержавних взаємин. Визначено основні проблеми, актуальні для обох держав під час планування та реалізації політики щодо забезпечення прав та інтересів національних меншин. Запропоновано шляхи вдосконалення існуючих відносин, надання їм динамізму та виведення на якісно новий рівень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф51(4УКР) + Ф4(4УКР)64-(4РОС) + Ф4(4РОС)64-(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА327320

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Андрущенко Т.В. 
Європейська політика України: проблеми формування та реалізації (політологічний аналіз): Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / Т.В. Андрущенко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2003. — 19 с. — укp.

Проаналізовано актуальність, передумови формування та розвитку європейської політики України, її стратегічне значення та роль у загальнодержавній зовнішній політиці, інституційні засади та конкретні заходи її реалізації, особливості здійснення в контексті співробітництва з прикордонними європейськими державами. Доведено правомірність визначення європейської політики як одного з головних векторів зовнішньополітичної стратегії України. Висвітлено можливі переваги для України та Європи в результаті здійснення європейської політики, обгрунтовано механізми та засоби упередження та уникнення можливих ризиків. Запропоновано положення, що визначають європейський напрям як стратегічну лінію зовнішньополітичного курсу України. Проаналізовано особливості взаємодії зі стратегічними партнерами України в контексті динаміки осмислення та реалізації її національних інтересів, головні форми та методи співробітництва України з європейськими організаціями та державами. Зроблено висновок щодо системного, довготривалого й суперечливого характеру реалізації європейської політики України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(4УКР) + Ф043.1
Шифр НБУВ: РА326464

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
20.

Дударьов В.В. 
Зовнішня політика європейської середньої держави за умов глобалізації (на прикладі Великої Британії, Польщі і України): Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / В.В. Дударьов ; Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин НАН України. — К., 2003. — 16 с. — укp.

На базі теорій, вчень і доктрин - "глобалізації", "національного інтересу", "середньодержавності", "національної могутності", "імпралізму" та "неомарксизму" здійснено порівняльний аналіз зовнішної політики типових європейських середніх держав у глобалізаційному середовищі. Виокремлено основні теоретичні підходи вітчизняних глобалізаційних досліджень. Розглянуто негативні аспекти глобалізаційних процесів. Надано визначення імпералізму як "порушення національного інтересу". Сконструйовано синтетичну системно-порівняльну парадигму дослідження зовнішньополітичної поведінки європейської середньої держави за умов глобалізації. Розроблено систему глобалізаційних загроз сучасній державі. Виокремлено парадигми виживання та розвитку середньої європейської держави за цих умов. На прикладах Великої Британії, Польщі та України доведено оптимальність тривекторної моделі зовнішньої політики європейської в глобалізаційному середовищі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(4УКР)64 + Ф4(4)64 +
Шифр НБУВ: РА327131

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського