Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (3)Наукова електронна бібліотека (170)Реферативна база даних (2137)Книжкові видання та компакт-диски (4325)Журнали та продовжувані видання (823)
Пошуковий запит: (<.>U=Ф3$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 206
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Євтушенко О. Н. 
Державна влада і місцеве самоврядування в умовах модернізації політичної системи сучасного українського суспільства: автореф. дис. ... д-ра політ. наук : 23.00.02 / О. Н. Євтушенко ; Південноукр. нац. пед. ун-т ім. К.Д. Ушинського. — О., 2011. — 28 с. — укp.

Проаналізовано вітчизняну та закордонну політико-правову думку, що узагальнює теорію і практику становлення системи державно-владних відносин і перспективи її розвитку в Україні. Розкрито конституційно-правові механізми взаємодії державної влади та місцевого самоврядування; запропоновано принципи, які дозволяють забезпечити автономію місцевого самоврядування та більш повну реалізацію його управлінського потенціалу. Розроблено концепцію збалансованих взаємовідносин державної влади та місцевого самоврядування та обгрунтовано умови удосконалення системи державно-владних відносин через розвиток представницької демократії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4УКР)12
Шифр НБУВ: РА380108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Єропудова О. В. 
Політична субкультура хакерів в умовах інформаційного суспільства: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.03 / О. В. Єропудова ; Нац. пед. ун-т ім. М.П. Драгоманова. — К., 2011. — 19 с. — укp.

Розкрито сутність політичної субкультури хакерів за умов сучасного інформаційного суспільства, встановлено діалектичний характер взаємозв'язку її структури та функцій. Досліджено синергетичний механізм інституціоналізації субкультури хакерів у політичній сфері. Виявлено ознаки розвиту політичної субкультури хакерів в Україні та з'ясовано напрями оптимізації української державної політики відносно політичної діяльності хакерської субкультури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4УКР)15 + Ф3(4УКР)16
Шифр НБУВ: РА384000 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Іванюк М. І. 
Інституціоналізація та функціонування громадянського суспільства в західному регіоні України: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.02 / М. І. Іванюк ; Чернівец. нац. ун-т ім. Ю. Федьковича. — Чернів., 2010. — 20 с. — укp.

Проаналізовано характер впливу соціокультурних особливостей західного регіону України на процеси інституціоналізації громадянського суспільства. Охарактеризовано формування та розвиток громадських організацій як базового інституту громадянського суспільства. Досліджено взаємодію інститутів громадянського суспільства з органами влади, процес розвитку інформаційних інститутів та особливості функціонування системи громадського контролю. Доведено, що в західному регіоні України процес інституціоналізації громадянського суспільства може визначатися в категоріях відродження та пов'язаний з соціокультурними особливостями даного регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф036 + Ф3(4УКР3)12
Шифр НБУВ: РА372004 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Ігошина Ж. Б. 
Трансформація арабських країн в контексті процесів глобалізації: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.04 / Ж. Б. Ігошина ; Нац. ун-т "Одес. юрид. акад.". — О., 2011. — 19 с. — укp.

Проаналізовано фактори впливу процесів глобалізації на суспільно-політичний та соціально-економічний розвиток арабських країн, зокрема, на демократизацію арабських режимів, процеси регіональної інтеграції, вирішення гендерного питання, розвиток інформаційно-комунікативних технологій та регіональну безпеку. Відзначено, що процеси глобалізації на Арабському Сході на рубежі XX - початку XXI ст. стали важливою та невід'ємною складовою розвитку регіону. Зазначено, що близькосхідний регіон продовжує залишатися одним з найбільш нестабільних і насичених збройними конфліктами регіонів світу. Однією з найгостріших проблем для арабських країн на сучасному етапі залишається проблема тероризму та боротьби з ним. Проаналізовано традиційні та структурні джерела нестабільності, а також вплив арабських "повстань" 2011 року на геополітичну трансформацію близькосхідного регіону. Стверджено, що подальший розвиток процесів глобалізації в арабських країнах і загальної ситуації на Близькому Сході залежить від того, який шлях оберуть арабські країни як відповідь на виклики сучасності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(5)0 + Ф4(5),61
Шифр НБУВ: РА384135 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Іжа М. М. 
Система регіонального управління: світовий досвід і Україна: автореф. дис. ... д-ра політ. наук : 23.00.02 / М. М. Іжа ; НАН України ; Ін-т держави і права ім. В.М. Корецького. — К., 2011. — 36 с. — укp.

Досліджено особливості функціонування регіонального рівня управління у зарубіжних державах і в Україні з огляду на сучасні тенденції глобалізації, регіоналізації та децентралізації. Регіон, як базову складову системи регіонального управління, розглянуто у двох площинах: як одну з одиниць територіальної структури держави, та як повноправного учасника політичного процесу, що стає можливим у результаті тенденції регіоналізації у більшості сучасних держав. Встановлено, що регіоналізація, яка є основою формування регіонального рівня управління, процесом регіонального структурування простору, а також повноцінного включення регіонів у політичне, економічне та соціальне життя на національному та транснаціональному рівнях. На підставі аналізу процесів на регіональному рівні у країнах Західної та Східної Європи доведено, що глобалізація не призводить до стандартизації регіонів різних країн, не нівелює їх територіальні та культурні особливості, а створює для них нові можливості для розвитку в економічній, соціальній, культурній сферах. Показано, ще найкращим шляхом розвитку для держави та регіонів є пристосування до мінливих рамок глобалізації, що значною мірою залежить від адекватності інституційної структури регіонів. Розглянуто взаємозв'язок між членством у наднаціональній структурі - Євросоюзі й адміністративно-територіальним устроєм, системою відносин центр - регіони у країнах-членах. Надано характеристику регіонального рівня управління в Україні, визначено його найбільш гострі проблеми та визначено шляхи їх подолання. Вказано на небезпеки федералізації та формалізації у ході вдосконалення системи органів регіонального рівня управління, визначено ефективність застосування інструментів здійснення державної регіональної політики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4УКР)124 + Ф3(43/45)124
Шифр НБУВ: РА384255 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Ілляшов Г. О. 
Духовні засади політичного процесу (теоретико-методологічний аналіз): автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.01 / Г. О. Ілляшов ; Нац. пед. ун-т ім. М.П. Драгоманова. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Проаналізовано духовні засади політичного процесу, їх складові, що визначають його якість, тенденції та перспективи модернізації. Уточнено поняття "політичний процес", визначено його функції, місце та роль у політичній сфері. Систематизовано наукову методологію питання політичних процесів та їх духовної складової, які формувалися в сучасній політичній науці. Проаналізовано структурно-функціональні зв'язки духовної складової політичного процесу (політична духовність як синтез політичної ідеології, моралі та психології; політичні почуття та їх роль у забезпеченні політичного процесу; осмислення ціннісних аспектів політики тощо). Досліджено генезис духовних засад політичного процесу в Україні, їх соціально-культурне підгрунтя та проаналізовано проблеми легітимності влади, формування політичної духовності нації у контексті поєднання сукупності моральних, культурологічних і технологічних властивостей еліти й її здатності задовольнити нагальні потреби особи, суспільства, держави відповідно до вимог соціуму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4УКР)15 + Ф3(4УКР)13 + Ф055.256(4УКР)
Шифр НБУВ: РА383948 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Іовчу Г. М. 
Політична участь громадян країн ЄС та України: порівняльний аналіз: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.02 / Г. М. Іовчу ; Держ. заклад "Південноукр. нац. пед. ун-т ім. К.Д. Ушинського". — О., 2011. — 16 с. — укp.

Здійснено аналіз феномену "політична участь" і виявлено у компаративному контексті тенденції щодо політичної активності громадян країн ЄС та України у найбільш розповсюджених формах політичної участі: референдумах, виборах і політичних протестах. Встановлено, що у перерахованих формах політичної участі відстежується зниження активності громадян, зростання апатії та рівня абсентеїзму. Підтверджено гіпотезу існування дефіциту впливу громадян на політику - демократичного дефіциту. Розроблено систему рекомендацій подолання "демократичного дефіциту" як основної умови оптимізації політичного процесу на рівні національних держав і на наднаціональному рівні ЄС. Запропоновано універсальні стратегії збільшення політичної активності громадян і розроблено практичні рекомендації для України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4УКР)68 + Ф081 + Ф3(4)68
Шифр НБУВ: РА380612 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
8.

Іоненко Д. А. 
Політико-інституційні засоби контролю правоохоронних органів громадянським суспільством: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.02 / Д. А. Іоненко ; Дніпропетр. нац. ун-т ім. О. Гончара. — Д., 2011. — 18 с. — укp.

Проведено хронологічну класифікацію теоретичних підходів до вивчення змісту категорії "громадянське суспільство" в контексті його функції відносно державних органів. Визначено та проаналізовано концептуально-категоріальні засади дослідження політико-інституційних засобів контролю правоохоронних органів громадським суспільством та запропоновано на цій основі визначення понять "контроль" і "влада громадянського суспільства". Досліджено освітній досвід участі громадянського суспільства в контролі діяльності правоохоронних органів. Визначено особливості розвитку взаємодії правоохоронних органів і громадянського суспільства. Висвітлено можливості політико-інституційних засобів контролю правоохоронних органів громадянським суспільством в Україні. Окреслено напрями подальшого розвитку їх можливостей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4УКР)6
Шифр НБУВ: РА381032 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Ірха К.О. 
Інститут політичної опозиції: світовий досвід та специфіка становлення в сучасній Україні: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.02 / К.О. Ірха ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2010. — 20 с. — укp.

Проаналізовано світовий досвід і специфіку функціонування інституту політичної опозиції в сучасній Україні. Запропоновано класифікацію її функцій за демократичного політичного режиму. Досліджено діяльність політичної опозиції у демократичних країнах, на основі чого сформовано критерії ефективності діяльності інституту політичної опозиції. Проаналізовано нормативно-правову та традиційну бази функціонування політичної опозиції у країнах сталої демократії. Розглянуто нормативно-правове забезпечення політичної діяльності парламентської та позапарламентської опозиції в Україні. Запропоновано модель функціональної взаємодії опозиції та системи влади, визначено пріоритетні напрями політичного співробітництва влади та опозиції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4УКР)12
Шифр НБУВ: РА374880 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Іщенко В. О. 
Нові ліві як суспільний рух у суспільстві, що трансформується: на прикладі України: автореф. дис. ... канд. соцiол. наук : 22.00.03 / В. О. Іщенко ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 16 с. — укp.

Проведено релятивістський аналіз нового лівого руху та визначено причинно-наслідкові механізми його маргіналізації в українському суспільстві, що трансформується. Проаналізовано глобальний і локальний контексти розвитку нових лівих в Україні: їх відродження у вигляді альтерглобалістського руху, неоліберальна трансформація українського суспільства, маргіналізація "старих лівих" партій, поширення антинеоліберальних установок, локалізація та деполітизація соціально-економічних протестів у державі. Визначено основні етапи та механізми формування нового руху, спосіб дії самозамикання й інструменталізації як основних механізмів маргіналізації нових лівих в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4УКР)12 + Ф024
Шифр НБУВ: РА383829 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
11.

Адашис Л. І. 
Політичні партії як суб'єкти виборчого процесу на виборах народних депутатів України: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.02 / Л. І. Адашис ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Проведено історико-правовий аналіз процесу виникнення та розвитку політичних партій на території українських земель. З'ясовано місце та роль політичних партій у політичній системі суспільства та ступінь правового регулювання статусу політичних партій в Україні. Досліджено правові форми участі політичних партій у виборчому процесі на виборах народних депутатів України. Сформульовано дефініції "виборчий блок", "передвиборна агітація", "добровільний внесок", вдосконалено визначення політичної системи суспільства, політичної партії. Виявлено недоліки та запропоновано шляхи вдосконалення вітчизняного законодавства про політичні партії та виборчого законодавства, що сприятимуть вдосконаленню механізму реалізації громадянами їх політичних прав і свобод.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)526.2 + Ф3(4УКР)6
Шифр НБУВ: РА373562 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Аль-Темімі Д. Н. 
Модернізація політичної системи Іраку: передумови, етапи, тенденції розвитку: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.02 / Д. Н. Аль-Темімі ; НАН України ; Ін-т держави і права ім. В.М. Корецького. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Проаналізовано основні теоретичні моделі модернізації, показано їх сутнісний зв'язок з процесами глобалізації, з'ясовано специфіку суперечностей іракського суспільства у цілому та його певних сегментів зокрема. Виділено основні етапи політичної історії Іраку, особливості зовнішньополітичних впливів і внутрішньополітичної боротьби, обумовленої, насамперед, етнорелігійними протиріччями. На прикладі Іраку досліджено можливості реалізації теорії "демократичного миру" в сучасному світі, а також розглянуто ймовірні чинники та сценарії модернізації політичної системи країни на фоні доленосних подій, що відбуваються у арабському світі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(5ІРК)1
Шифр НБУВ: РА382231 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Біденко Ю.М. 
Ідеологічні детермінанти політичного процесу (державний та глобальний виміри): автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / Ю.М. Біденко ; Харк. Нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2009. — 18 с. — укp.

Розглянуто політичний процес як цілісне явище, що включає послідовність генерування, функціонування та кризових станів політики й обумовлюється системою детермінант. Особливу роль відіграють ідеологічні детермінанти, які мають різний ступінь впливу та функціонального навантаження залежно від стадії, типу та виміру політичного процесу. Розглянуто ідеологічно детермінанти в фокусі базових стадій політичного процесів і режимів держави, а також проаналізовано головні ідеологеми глобальноі політики. Досліджено етапи, характерні риси і перспективи політичного процесу в Україні. Відзначено відносна загальна слабкість ідеологічної детермінації, а також конфліктогенний дестабілізувальний вплив тих ідей, що запропоновано суб'єктами сучасного політичного процесу, їх відірваність від суспільних цінностей та організацій. Акцентовано на ризиках відсутності інтегрувальних ідей і цінностей для подальшого розвитку України в державному та глобальному вимірах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4УКР)12 +
Шифр НБУВ: РА364263

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Баєва Ю. Є. 
Проблема національної згоди в Україні в контексті історико-політичного аналізу: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.01 / Ю. Є. Баєва ; Нац. пед. ун-т ім. М.П. Драгоманова. — К., 2011. — 19 с. — укp.

Розглянуто поняття "суспільна згода" як системотвірна основа будь-якого суспільства, оскільки вона регулює операції "інклюзії/ексклюзії", відокремлення "своїх" від "чужих", які є базовими для конституювання суспільної системи. Подібне відокремлення конкретизується за допомогою функціональної тріади "орієнтація - інтеграція - агресія", яка охоплює всі напрямки ідентифікації й об'єднання людських колективів і спільнот. Обгрунтовано тезу про те, що в рамках операції "орієнтації" діють концептуальні метафори "сховища", "стежини", "сили" та "зв'язків", сценарій взаємодії яких є підставою для легітимації влади, символічного порядку та соціальної єдності, обумовлюючи тип суспільства. На підставі наданої концептуальної схеми проаналізовано типи згоди в історії суспільства, де основну увагу приділено аналізу типу згоди в політичних суспільствах, яка має вигляд "консенсус інтересів" і будується на основі принципів соціальної справедливості. Показано, що специфікою посткомуністичних суспільств є принциповий еклектизм досягнення сценаріїв суспільної згоди, серед яких основною моделлю виступає популістська модель згоди як змови лідера з масами. Виявлено системні параметри кризи всіх видів суспільної згоди в Україні та сформульовано висновок про те, що єдиним кроком подолання "консенсуального колапсу" може бути "консенсус еліт".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4УКР)13
Шифр НБУВ: РА382447 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Багінський А. В. 
Політична символіка як засіб демократичної консолідації суспільства: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.02 / А. В. Багінський ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 17 с. — укp.

Досліджено сутність і механізми політичної символіки (ПС) як засобу демократичної консолідації суспільства. Розроблено модель ПС демократичної консолідації суспільства "Міфологія - Релігія - Ідеологія - Маркетинг". За допомогою даної моделі виявлено спільні риси та відмінності ПС в процесі консолідації демократії в країнах першої та другої "хвиль демократизації" (стабільні демократії), а також третьої "хвилі демократизації" (консолідовані демократії). Виокремлено демократичну й автократичну консолідацію суспільства як альтернативні стратегії застосування ПС. Увагу приділено особливостям ПС в сучасній Україні в контексті функціонування гібридного політичного режиму. Розглянуто стратегії використання ПС для демократичної консолідації суспільства в країні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф022 + Ф3(4УКР)1
Шифр НБУВ: РА384542 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
16.

Балановський Я.М. 
Політичні коаліції в умовах плюралістичної демократії: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / Я.М. Балановський ; Дніпропетр. нац. ун-т ім. О.Гончара. — Д., 2009. — 16 с. — укp.

Розкрито особливості утворення, функціонування та розвитку політичних коаліцій у плюралістичних суспільствах. На підставі аналізу праць вітчизняних і зарубіжних фахівців з застосуванням комплексної методики, визначено, що політичні коаліції доцільно розглядати у контексті електоральних циклів і класифікувати їх на перед- та післявиборні. Запропоновано розглядати коляційний процес як сукупну діяльність суб'єктів політичних відносин, пов'язану з утворенням, функціонуванням і зміною політичних коаліцій. Виокремлено етапи коаліційного процесу - конституювання, функціонування, розвиток, розпад. Показано, що етапи створення, функціонування, розвитку, розпаду перед- і післявиборних політичних коаліцій формують цикл коаліційного процесу. Встановлено, що перед- та післявиборний цикли буття політичних коаліцій формують специфічний мегацикл коаліційного процесу. Визначено, що інституційний дизайн надає заохочувальні або стримувальні стимули до коаліційної взаємодії. Виділено блокову та власне коаліційну форми коаліційного процесу. Встановлено основні чинники коаліційної поведінки - потенціал учасників коаліції та їх ідеологічну близькість. Проаналізовано перебіг коаліційного процесу в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф023 + Ф3(4УКР)6 +
Шифр НБУВ: РА366745

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
17.

Баланюк Д.М. 
Стратегія міграційної політики в період національно-державного будівництва: автореф. дис... канд. політ. наук : 23.00.02 / Д.М. Баланюк ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2009. — 17 с. — укp.

Досліджено особливості становлення та реалізації стратегій міграційної політики в період національно-державного будівництва та визначено стан формування міграційної політики України. Проаналізовано проблеми становлення міграційної проблематики як об'єкта політологічного аналізу, простежено еволюцію становлення міграційної політики в історичній ретроспективі. Досліджено взаємовплив державних міграційних стратегій на динаміку міграційного процесу і форми міграційної політики. Досліджено особливості міграційних рухів, їх вплив на національну безпеку. Проаналізовано процес формування міграційного простору України, процес реформування інституційної бази міграційної політики. Наведено практичні рекомендації щодо міграційної політики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4УКР)3 + Х809(4УКР)345 +
Шифр НБУВ: РА366789

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Балацька О. Б. 
Формування інституту консолідації політичної еліти в сучасній Україні: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.02 / О. Б. Балацька ; Східноукр. нац. ун-т ім. В. Даля. — Луганськ, 2010. — 20 с. — укp.

Систематизовано основні теоретичні підходи щодо вивчення інституту консолідації. Проаналізовано особливості української політичної еліти та специфіку її формування. Досліджено модернізаторську роль політичної еліти. Обгрунтовано, що консолідація еліти на базі демократичних інститутів, норм, цінностей і процедур є необхідною умовою модернізації. Проаналізовано демократичні форми та засоби міжелітної взаємодії. Визначено та класифіковано чинники становлення інституту демократичної консолідації. Запропоновано етапізацію становлення консолідаційних засад.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4УКР)8 + Ф038.5
Шифр НБУВ: РА374755 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
19.

Балута Т.П. 
Групи інтересів у політичному процесі сучасної України: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.02 / Т.П. Балута ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2010. — 17 с. — укp.

Вивчено та систематизовано основні теоретико-методологічні підходи до вивчення проблеми, розкрито сутність і функції груп інтересів, виявлено соціально-політичні детермінанти їх діяльності. Досліджено основні форми та механізми взаємодії груп інтересів і держави в сучасному соціумі. Виявлено, що в сучасному світі групи інтересів використовують три основні стратегії дії на владу, зокрема, участь в електоральному процесі, систему "функціонального представництва" та лобіювання, які з часом зазнають еволюцію. Проаналізовано соціополітичні умови формування та функціонування груп інтересів в Україні, досліджено механізми їх політичного впливу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф016.1 + Ф3(4УКР)12
Шифр НБУВ: РА372040 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
20.

Барабаш Б.А. 
Політичні інститути та конституційне право штату Теннессі (США): автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / Б.А. Барабаш ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2008. — 19 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження конституційно-правового статусу інститутів політичної системи штату Теннессі у складі американської федерації. Розглянуто історичні, політичні та правові фактори, які впливали на процес становлення федералізму у США. Висвітлено ідеї про юридичну невизначеність норм Конституції США 1787 р., які обумовлюють гнучкий характер взаємин федерації та штатів. Наведено характеристику основних етапів конституційного розвитку штату Теннессі. Проаналізовано особливості інституціоналізації його політичних партій і лобістських організацій. Показано специфіку конституційно-правової регламентації виборчої системи штату Теннессі, визначено роль Генеральної Асамблеї у формуванні його законодавчої бази. Розкрито зміст конституційних принципів здійснення судочинства, висвітлено сучасні тенденції розвитку відносин органів державної влади та місцевого управління у даному штаті. Обгрунтовано значення місцевого управління штату Теннессі у створенні владної вертикалі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(7США-4) + Ф3(7СПО-4)12 +
Шифр НБУВ: РА363418

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського