Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (14)Реферативна база даних (796)Книжкові видання та компакт-диски (516)Журнали та продовжувані видання (72)
Пошуковий запит: (<.>U=Ф08$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 125
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Мучник А.М. 
Єврейський кредитно-кооперативний рух в Україні: етнополітологічний аспект: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.05 / А.М. Мучник ; НАН України. Ін-т політ. і етнонац. дослідж. ім. І.Ф.Кураса. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Проведено системне дослідження єврейського кредитно-кооперативного руху, розглянуто його господарську, соціальну та політичну складові. Концептуально визначено роль і місце грошової кооперації у політичному, професійному та соціально-культурному житті євреїв України. Встановлено взаємозв'язок між особливостями етнічної психології українського єврейства та його господарською діяльністю. З'ясовано характер залежності кооперативної діяльності від ідеології та практики іудаїзму. Розглянуто джерела та принципи формування єврейського кооперативного руху в Україні, охарактеризовано його найбільш розповсюджені форми та показано відмінності на різних етапах розвитку. Встановлено зв'язок між суто етнічними груповими єврейськими та загальнолюдськими цінностями в питаннях економічної діяльності. Проаналізовано сучасний стан соціальної взаємодопомоги у єврейській громаді України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф50(4УКР) + Ф088 + У9(4УКР)262.181.258 +
Шифр НБУВ: РА342470

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Полтораков О.Ю. 
Європейська політична інтеграція в сучасній цивілізаційній системі: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / О.Ю. Полтораков ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2004. — 16 с. — укp.

Встановлено можливості та межі застосування цивілізаційної теорії щодо процесів політичної інтеграції у Європі. Вперше досліджено роль і місце цивілізаційних факторів у європейських інтеграційних процесах, починаючи з 1990-х рр., встановлено вплив парадигм "європейської ідентичності" та "європейських цінностей" на політику країн-членів Євросоюзу з урахуванням унікальності даних феноменів. На підставі сучасного цивілізаційного підходу проаналізовано соціально-політичні та воєнно-політичні процеси. Аргументовано існування практичного співвідношення цивілізаційної ідентичності з діяльністю міжнародних регіональних організацій (НАТО та ЄС), що виявляється у зовнішньополітичних відносинах країн Європи у межах даних міжнародних організацій, а також з країнами, які не входять до складу НАТО та ЄС (США, Туреччиною, Росією та Україною).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф083 + Ф024 +
Шифр НБУВ: РА332261

Рубрики:

      
3.

Мацишина І.В. 
Ідейно-політичні процеси як детермінанта формування політичної системи суспільства: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / І.В. Мацишина ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2009. — 16 с. — укp.

З урахуванням надбань сучасної та зарубіжної політичної науки, на підставі аналізу джерел структуровано механізм впливу ідейно-політичного процесу на політичну систему. Обгрунтовано рівні політичної ідеології у межах політичної системи, за якої функціонування політичної свідомості на кожному рівні розвитку людства залишається незмінним. Проведено порівняльний аналіз традиційних ідейно-політичних доктрин на рівні політичних цінностей. Виділено та проаналізовано синергетичну модель взаємодії ідейно-політичного процесу на політичну систему, що дозволяє пояснити незмінність впливу. Увагу приділено виявленню ідеологічної потреби людини, яка є наслідком природної рефлексії. Проаналізовано можливості розвитку ідейно-політичного процесу з урахуванням виявлених особливостей, характерних сучасності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф022 + Ф055.25 + Ф084 +
Шифр НБУВ: РА366912

Рубрики:

      
4.

Петрунько О.В. 
Імпліцитні типології політичних лідерів у свідомості електорату України: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.05 / О.В. Петрунько ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Визначено поняття "імпліцитні типології політичних лідерів", як багатофункціонального когнітивного конструкту буденної свідомості, що опосередковує сприймання політиків електоратом. Розроблено концептуальну та емпіричну моделі дослідження, а також комплекс методів щодо емпіричного реконструювання та модельної репрезентації імпліцитних типологій політичних лідерів. Запропоновано трирівневу динамічну модель "розгортання" категоризаційного процесу під час сприймання та оцінювання політиків населенням. Відтворено універсальну систему еталонних типів політиків, з якими українські виборці зіставляють реальних політичних діячів за умов політичного вибору.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю954.05 + Ф08 + С5*666*332.6*4
Шифр НБУВ: РА310634 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Швидюк 
Інституційні процеси в етнонаціональній сфері Республіки Польща (на прикладі української національної меншини): Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / Сергій Мирославович Швидюк ; Чернівецький національний ун-т ім. Юрія Федьковича. — Чернівці, 2006. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф51(4ПОЛ) + Ф088
Шифр НБУВ: РА348062

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Марченко Ю.В. 
Антитерористична діяльність як складова національної безпеки (політологічний аналіз): Автореф. дис... канд. політ. наук: 21.01.01 / Ю.В. Марченко ; Нац. ін-т стратег. дослідж. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Вивчено антитерористичну діяльність як складову системи національної безпеки. Проаналізовано поточні геополітичні трансформації та зрушення в системах національної системи за умов постбіполярного світу. Визначено особливості впливу глобалізаційних процесів на реорганізацію структур безпеки та становлення мережевих структур. Розкрито роль публічної політики у стабілізації суспільно-політичних процесів. Досліджено актуальні зміни за умов антитерористичної діяльності, проблеми та специфіку концептуалізації феномену тероризму, а також наявні заходи щодо боротьби з цим суспільно-політичним явищем. Проаналізовано міжнародну та національну нормативно-правову базу боротьби з тероризмом і окреслено перспективи її удосконалення. Обгрунтовано необхідність більш тісного міжнародного співробітництва у сфері антитерористичної діяльності з метою створення глобальних і регіональних та удосконалення національних структур безпеки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф087 + Ф4(4УКР)64 + Ф015.24 + Х916.881.4 + Х881.9(4УКР)119.3 +
Шифр НБУВ: РА338135

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
  

      
7.

Смолянюк В.Ф. 
Військова могутність сучасної Української держави (політологічний аналіз): Автореф. дис... д-ра політ. наук: 23.00.02 / В.Ф. Смолянюк ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2001. — 36 с. — укp.

Здійснено комплексний аналіз сутності, змісту, структури, механізмів формування та напрямів практичної реалізації військової могутності сучасної Української держави. Розглянуто військову могутність як складне багатопотенціальне соціально-політичне утворення, що визначає характер адаптації незалежної України до регіональних і світових геополітичних реалій, а також впливає на кількісно-якісні характеристики подальшого становлення національної воєнної організації. Систематизовано й оновлено понятійно-категоріальний апарат теорії та практики забезпечення військової могутності держави. Розкрито взаємозв'язок між військовою могутністю сучасної держави та її воєнною безпекою і обороноздатністю. Визначено сукупність державних механізмів, призначених для формування військової могутності України. Досліджено шляхи підвищення ефективності їх функціонування. Висвітлено взаємовплив військової політики Української держави та її військової могутності на прикладі взаємодії України з Російською Федерацією та НАТО.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц4,8(4УКР)1:64 + Ф083
Шифр НБУВ: РА315567 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
8.

Панасюк В. В. 
Військово-політичні аспекти інтеграції України з НАТО: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.04 / В. В. Панасюк ; Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. — Л., 2010. — 18 с. — укp.

Досліджено особливості військово-політичної інтеграції в сучасному світі в контексті необхідності колективного подолання динамічних викликів і загроз національній та міжнародній безпеці. Розглянуто розвиток євроатлантичної співпраці України в контексті зміцнення її національної та міжнародної безпеки. Розкрито військово-політичні аспекти миротворчої діяльності України в зоні відповідальності НАТО. Показано об'єктивний та несуперечливий характер військово-політичної інтеграції України з НАТО з урахуванням становлення нової архітектури регіональної безпеки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.232.3-96(4УКР) + Ф083 + Ф4(4УКР)64 в2:Ц
Шифр НБУВ: РА373140 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
9.

Ковальчук С.М. 
Військово-політичні союзи як інструмент зовнішньої політики малих та середніх держав: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / С.М. Ковальчук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 18 с. — укp.

Досліджено військово-політичні союзи як інструмент зовнішньої політики малих і середніх держав, з використанням якого держави гарантують взаємну допомогу у вигляді значного ресурсного внеску у разі необхідності. Проаналізовано особливості ієрархії сучасної системи міжнародних відносин. Визначено мотиви та цілі середніх і малих держав. Розглянуто процес формування їх зовнішньополітичної стратегії. На підставі аналізу теоретичних і практичних аспектів військово-політичних союзів доведено, що дані союзи сприяють збільшенню рівня безпеки держав та її структурної сили, зменшенню ступеня автономності держави. Проаналізовано особливості участі малих і середніх держави у дво- і багатосторонніх союзах у аспекті реалізації зовнішньополітичних інтересів держави. Визначено, що структура союзу та механізм прийняття рішень визначають здобутки держави від участі у союзі. Розглянуто переваги та недоліки участі України у міжародних союзах. Доведено доцільність євроатлантичної інтеграції України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(4/8)64 + Ф083 +
Шифр НБУВ: РА363048

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
10.

Калиновський Ю.Ю. 
Вибір та реалізація етнонаціональної моделі в процесі державотворення: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / Ю.Ю. Калиновський ; Ун-т внутр. справ. — Х., 1999. — 17 с. — укp.

Розглядаються різнопланові етнонаціональні моделі, їх сутність та зміст, шляхом порівняння визначаються характерні риси демократичних, тоталітарних та перехідних конструкцій. Робиться спроба встановити загальні етапи формування етнонаціональних моделей, а саме: політизація етнічності, утворення нації, побудова незалежної держави. Встановлено, що тоталітарні режими активно практикують наступні етностратегії: депортації, насильницької асиміляції, фізичне знищення етноструктури. Для демократичних конструкцій типовими є етностратегії акомодації (або коренізації), природної асиміляції, "збереження етноструктури". У перехідних етнонаціональних моделях застосовуються різноманітні етностратегії в залежності від обраної парадигми державотворення. В Україні достатньо органічно запроваджуються такі етностратегії: "приймаючої сторони" до депортованих народів (кримських татар, греків, болгар), акомодації (або коренізації), інтеграції. Аналізуючи українську етнонаціональну модель необхідно підкреслити її демократичний характер щодо вирішення міжнаціональних конфліктів та наявність елементів "кланової" та "корпоративної" конструкцій. Розглядаються конфліктологічні аспекти української етнонаціональної моделі у декількох ракурсах: легітимація демократичного політичного режиму в Україні, особливості етнокультурної маргінальності в нашій країні та національна безпека української держави з точки зору етнополітичних досліджень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф088 + Ф023

Рубрики:

      
11.

Богайчук В.Ж. 
Визначення орієнтирів воєнно-політичного розвитку України в програмних документах політичних партій (історико-політологічний аналіз): Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.03 / В.Ж. Богайчук ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Здійснено комплексне історико-політологічне дослідження питань воєнної політики у програмних документах українських політичних партій. Показано зростання їх ролі у сучасному суспільному розвитку, розкрито засади та пріоритетні напрямки воєнної політики України. Розроблено методику аналізу воєнно-політичних орієнтирів у зазначених програмних документах. Вивчено історичний досвід воєнної політики українських політичних партій за умов державотворення 1917 - 1920 рр. Головну увагу приділено аналізу та систематизації воєнно-політичних орієнтирів у програмних документах партій різного ідеологічного спрямування суверенної України. Розглянуто проблеми військової реформи, нової Воєнної доктрини, розвитку оборонно-промислового комплексу, основні параметри майбутніх Збройних Сил, питання соціального забезпечення та військового виховання особового складу збройних формувань України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф083 + Ф69(4УКР) + Ф022.2 + Ф4(4УКР)64 +
Шифр НБУВ: РА345132

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
12.

Шлапаченко Д.М. 
Внутрішні, регіональні та міжнародні фактори в еволюції Косовського конфлікту: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / Д.М. Шлапаченко ; НАН України, Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2010. — 49 с. — укp.

Досліджено внутрішні, регіональні та міжнародні фактори еволюції Косовського конфлікту. Доведено, що сучасні етнонаціональні конфлікти істотно ускладнюються активним поширенням новітніх інформаційно-комунікативних технологій, які об'єктивно сприяють активізації націоналістичних радикальних ідеологій як чинників нестабільності у вимірах національної, регіональної та глобальної безпеки. Показано, що ефективне забезпечення національної, єврорегіональної та міжнародної безпеки неможливе без ліквідації загроз, пов'язаних з неконтрольованим загостренням етнополітичних конфліктів та їх переходом у фазу збройного протиборства, наслідком якої є розпад державності, нищення та дискримінація людей за етнічною ознакою, що підтверджено на прикладі конфліктів на території колишньої Югославії, зокрема, у Косовському краї. Косовський конфлікт проаналізовано у цілісному міжнародному контексті. Досліджено фазу його інтернаціоналізації, яка активізувалася з початку 1998 р. у зв'язку з загостренням ситуації у краї. Висвітлено міжнародне втручання миротворчих сил у березні 1999 р., яке трансформувалося у воєнну операцію НАТО проти керованої на той час С. Мілошевичем Союзної Республіки Югославії із застосуванням "повітряної війни". Дане втручання розцінено як прояв нової тенденції в міжнародних відносинах, за якої гуманітарні стандарти та дотримання прав людини набувають пріоритетного значення у порівнянні з державним суверенітетом. Проаналізовано проголошення у лютому 2008 р. Республікою Косово державної самостійності з усіма бажаними та небажаними наслідками "Косовського прецеденту", досліджено його вплив на систему міжнародних відносин. Показано, що одним з подібних наслідків є свідомі зусилля Російської Федерації (РФ), спрямовані на "розморожування" етнополітичних конфліктів у пострадянському політичному просторі, про що свідчить визнання РФ в односторонньому порядку державної самостійності Південної Осетії й Абхазії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф088 + Ф055.256 + Ф3(4СЕР-6КОС)6 +
Шифр НБУВ: РА370785 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
13.

Велешко О.М. 
Вплив віктимних чинників на політичну поведінку кримськотатарських репатріантів: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.05 / О.М. Велешко ; НАН України. Ін-т політ. і етнонац. дослідж. ім. І.Ф.Кураса. — К., 2008. — 16 с. — укp.

Проведено дослідження впливу віктимних чинників на політичну поведінку депортованих народів на прикладі кримськотатарських репатріантів. Наведено загальну характеристику віктимних чинників, якими є: наявність ситуації, що провокує поведінку жертви у депортованих етносів; відсутність злочинця, який у свідомості депортованих асоціюється насамперед з тоталітарною державою СРСР; відсутність в українському законодавстві механізмів відшкодування збитків жертвам політичних злочинів. Розглянуто депортацію народів як віктимогенерувальну проблему тоталітарної держави, виявлено вплив факту депортації на політичну поведінку кримськотатарських репатріантів та її віктимні наслідки. Зроблено висновок, що віктимність стає ресурсом, який етнічна еліта використовує у політичній боротьбі. Проаналізовано вплив віктимних чинників на процес прийняття політичних рішень у кримськотатарських репатріантів. Досліджено основні способи маніпулювання представниками кримськотатарського етносу, які формуються під впливом віктимної складової: консолідація етносу навколо ідеї національної державності та відновлення прав, втрачених внаслідок депортації 1944 р., надання соціальним проблемам національного забарвлення. В аспекті трансактного аналізу розглянуто специфіку механізмів прояву комплексу жертви у депортованих народів, з'ясовано причини виникнення радикальних настроїв у етнічному середовищі. Встановлено особливості розвитку феномену етнічного лобізму. Досліджено вплив віктимної складової на конструювання способів етнічного лобіювання у кримському соціумі та політикумі й обгрунтовано шляхи подолання етнічної віктимності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф50(4УКР-6КРИ) + Ф088 +
Шифр НБУВ: РА358841

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
14.

Кубай І.М. 
Вплив гуситської революції на інституційні та етнонаціональні процеси в чеських землях наприкінці XIV - у першій половині XVI ст.: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / І.М. Кубай ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2009. — 20 с. — укp.

Вперше здійснено системний політологічний аналіз інституційних та ентонаціональних процесів у чеських землях кінця XIV - першої половини XVI ст. у контексті вирішального впливу на них гуситської революції. З використанням методу політичної біфуркації вивчено докорінні зміни політичного та державного ладу Чехії після гуситського періоду. Удосконалено теоретичне обгрунтування специфіки структури та функціонування станово-представницької монархії в Чехії. Описано особливості ідейно-концептуальних засад формування "національної" та станово-представницької монархії у чеських землях в даний період часу. Вперше в українській політичній науці з'ясовано проблему представництва станів та їх боротьби за контроль над політичними інституціями у землях Чеської корони.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф085 + Ф51(4ЧЕХ) + Т3(4ЧЕХ)411.2 +
Шифр НБУВ: РА368203

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
15.

Локаш О.В. 
Вплив несвідомого на формування політичного простору: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / О.В. Локаш ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2001. — 20 с. — укp.

Комплексно вивчено прояви несвідомого як одного з основних компонентів, які мають вплив на позитивні та негативні тенденції в процесах політичної стабілізації та державотворення. Розглянуто виникнення та розвиток категорії "несвідомого" в соціальних науках в цілому та застосування поняття в політології зокрема. Акцентовано увагу на необхідності аналізу внутрішньої структури суб'єкта політики за допомогою метода якісних структур з метою дослідження впливу несвідомого на політичні процеси. Виділено основні класи проявів несвідомого у таких структурних компонентах політичного процесу, як політична соціалізація, політичний міф, політична культура та ідеологія, форми поведінки та методи прийняття рішення в політиці. Проаналізовано вплив проявів несвідомого в українській політиці, зважаючи на збільшення деструктивних і стохастичних або конструктивних і організаційних факторів суспільного життя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф084
Шифр НБУВ: РА315126 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Котелянець О. О. 
Врегулювання етнополітичних конфліктів на Південному Кавказі як чинник формування регіональної системи безпеки: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 21.03.02 / О. О. Котелянець ; Рада нац. безпеки і оборони України ; Нац.ін-т проблем міжнар. безпеки. — К., 2010. — 21 с. — укp.

Вперше проаналізовано безпекову політику геополітичних акторів у контексті врегулювання конфліктів на Південному Кавказі. Доведено вкорінення практики застосування провідними суб'єктами міжнародних відносин принципів подвійних стандартів до врегулювання регіональних етнополітичних конфліктів, що створює передумови для їх ескалації та поглиблення міжетнічного протистояння. Запропоновано комплексний підхід до вивчення історичних передумов виникнення етнополітичних конфліктів. Показано, що в основу еволюції південно-кавказьких конфліктів закладено процес політичного дозрівання залежних націй з перспективою їх державотворення. Вдосконалено наукове тлумачення феномену етнополітичного конфлікту та його впливу на формування регіональної системи безпеки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф088 + Ф51(53) + Ф4(922.8/961)64
Шифр НБУВ: РА374186 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
17.

Василенко С.Д. 
Геополітичні виміри України в загальноєвропейському політичному процесі: Автореф. дис... д-ра політ. наук: 23.00.02 / С.Д. Василенко ; Ін-т політ. і етнонац. дослідж. НАН України. — К., 2002. — 35 с. — укp.

Проаналізовано входження України у загальноєвропейський політичний процес. Розглянуто нову для політології галузь - геополітику, яка за умов разбудови незалежної України набуває особливо важливого теоретичного та практичного значення. На підставі аналізу багатого емпіричного матеріалу виявлено витоки та сучасні виміри української геополітики в широкому загальноєвропейському контексті. Обгрунтовано об'єктивну необхідність входження України у загальноєвропейський політичний процес. Розроблено концепцію сучасної української геостратегії. Проаналізовано інтеграцію України в європейські структури. Обгрунтовано необхідність розвитку двосторонніх зв'язків з західноєвропейськими країнами, державами Центральної та Східної Європи в контексті європейського вибору незалежної України. Проведено порівняльний політологічний аналіз співробітництва з країнами СНД у загальноєвропейському ракурсі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф087
Шифр НБУВ: РА317112 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Шмаленко Ю.І. 
Геополітичні пріоритети України в сучасному світі: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / Ю.І. Шмаленко ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2002. — 19 с. — укp.

Проведено комплексний аналіз змісту, закономірностей, тенденцій, особливостей національних інтересів і геополітичних пріоритетів України стосовно світових сил і регіональних особливостей власної геополітичної стратегії. Досліджено особливості формування української геополітики та визначено місце України у сучасній геополітичній ситуації. Акцентовано увагу на з'ясуванні базових національних інтересів, геополітичних пріоритетів і стратегічних завдань зовнішньополітичного курсу нашої держави. Різнобічно обгрунтовано позитивні та негативні фактори, що впливають на українсько-російські міждержавні відносини. Показано перспективи розвитку зовнішньополітичних і зовнішньоекономічних зв'язків між Україною та Росією. Виділено пріоритети геополітичної стратегії України стосовно її інтеграції в Європейських Союз, інші євроатлантичні структури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф087
Шифр НБУВ: РА317918 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Кирик В.Л. 
Геополітична експансія як державотворчий макропроцес: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / В.Л. Кирик ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено явище геополітичної експансії, її суб'єкти, ресурси та форми здійснення у контексті забезпечення національно-державного розвитку. Виявлено, що геополітична експансія здійснюється у просторах різного типу, а саме: фізичному, економічному, інформаційному, ідеологічному, кожен з яких вимагає застосування адекватних форм та інших засобів (ресурсів). Обгрунтовано, що захист від геополітичної експансії є метою та пріоритетом національної безпеки. Запропоновано побудувати таку систему забезпечення безпеки України, яка базується на об'єктивній логіці розвитку суспільства та поєднує усвідомлення внутрішньої суті безпеки особистості, суспільства та держави на рівні геополітичного розуміння забезпечення національної безпеки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф087 + Ф4(4УКР)64 + Ф022 +
Шифр НБУВ: РА354119

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
20.

Панченко Ж.О. 
Геополітичне позиціонування України в процесах євроінтеграції: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.03 / Ж.О. Панченко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Проведено дослідження геополітичного позиціонування України в процесах євроінтеграції. Розглянуто проблеми міждисциплінарного синтезу у контексті інформаційної парадигми геополітики. Вивчено геополітичні версії суверенності, "буферності" та багатовекторності геополітичного позиціонування України. Досліджено трансатлантичну стратегію її міжнародного співробітництва (з США, НАТО). Наведено характеристику регіональної складової інформаційних координат геополітичного виміру України (ЄС). Розглянуто інформаційну складову геополітичних конфронтацій української та російської концепцій зовнішньої політики. Проаналізовано інформаційний вимір двосторонніх взаємин України з провідними країнами ЄС (Німеччиною, Францією, Великою Британією, Польщею). Узагальнено результати зарубіжних і вітчизняних наукових досліджень з питань геополітики та формування геостратегії. Проведено компаративний аналіз інформаційного виміру двосторонніх відносин України з країнами-членами ЄС. Здійснено структурування та візуальне моделювання позиціонування України в процесах євроінтеграції. Доведено, що Україна розглядається провідними європейськими державами та ЄС як наддержавне утворення та потенційно важливий геополітичний "гравець", який, проте, актуально ще не визначився як самостійний суб'єкт геостратегії та прийняття важливих міжнародних рішень. Зроблено висновок щодо відсутності належної уваги з боку України як держави до міжнародної іміджевої політики та геополітичного позиціонування в процесі інтеграції до європейських структур. Показано негативний вплив даного факту на позиціонування України в геополітичних стратегіях провідних європейських держав та на перспективи набуття нею членства в ЄС. Запропоновано евристичну візуальну модель позиціонування України у "просторах" європейської інтеграції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф087 + Ф4(4УКР)64 +
Шифр НБУВ: РА345506

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського