Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (10)Реферативна база даних (260)Книжкові видання та компакт-диски (224)Журнали та продовжувані видання (14)
Пошуковий запит: (<.>U=Ф06$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 46
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Аль-Рукібат Хайел М.С. 
Діяльність Ліги арабських держав по врегулюванню палестинської проблеми (80-і - перша половина 90-х років): Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / Аль-Рукібат Хайел М.С. ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т міжнар. відносин. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Роботу присвячено актуальній проблемі розгляду в комплексі характеру, специфіки та еволюції позиції Ліги арабських держав (ЛАД) з палестинської проблеми, основних напрямків діяльності по її врегулюванню, що зумовлено зростанням впливу палестинського чинника на вироблення конкретних напрямів і проведення певних акцій в діяльності ЛАД. Проаналізовано практичну діяльність ЛАД по вирішенню палестинської проблеми в 80-і - першій половині 90-х років, форми і методи здійснення миротворчої діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф061 + Т3(0)63-611.61

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Хусейн Талаль Маклад 
Політика Європейського Союзу в арабському регіоні (70-80-і роки): Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / Хусейн Талаль Маклад ; Київський ун-т ім. Тараса Шевченка. Інститут міжнародних відносин. — К., 1999. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф061 + Т3(539=А)64-6

Рубрики:

      
3.

Мхитарян Н.І. 
Чорноморське регіональне співробітництво як геополітичний чинник міжнародних інтеграційних процесів (1990-1998 рр.): Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / Н.І. Мхитарян ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т міжнар. відносин. — К., 1999. — 24 с. — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню інтеграційних процесів у Чорноморському регіоні в умовах створення і діяльності організації Чорноморського економічного співробітництва (ЧЕС). За допомогою багатовимірного аналізу висвітлено передумови, проблеми і основні складові інтегрування чорноморських держав. Показано історичну та поточну специфіку Чорноморського регіонального співробітництва, досліджено роль України і Туреччини в розвитку інтеграційних процесів у регіоні Чорномор'я, сформульовано пропозиції щодо використання накопиченого досвіду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф069 + Ф014 + Ф4

Рубрики:

      
4.

Джаззан 
Проблема забезпечення загальноарабської безпеки в 1990-і роки та роль Ліги арабських держав: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / Нізар Джаззан ; Київський ун-т ім. Тараса Шевченка. Інститут міжнародних відносин. — К., 1999. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф061 + Т3(539=А)64-6
Шифр НБУВ: РА304488

Рубрики:

      
5.

Бхарі Абдула Хадер 
Курдська проблема в міжнародних відносинах на Близькому та Середньому Сході в середині 70-х - 90-ті рр.: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / Бхарі Абдула Хадер ; Київський національний ун-т ім. Тараса Шевченка. — К., 2000. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф061 + Т3(535)63-6
Шифр НБУВ: РА310706

Рубрики:

      
6.

Махмуд Ахмед Алі Аль-Намрі 
Екологічна безпека як предмет політики міжнародного співробітництва: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / Махмуд Ахмед Алі Аль-Намрі ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2000. — 16 с. — укp.

Досліджено екологічну безпеку як предмет політики міжнародного співробітництва та найважливіший засіб оптимізації природоперетворювальної діяльності людини та гармонізації її відносин з природою. З'ясовано сутність екологічної безпеки, визначено її авторське бачення. Проаналізовано концепції обмеженої та високої відповідальності людини за стан планетарних екосистем. Проілюстровано екологічні загрози міжнародній та національній безпеці, їх сутність, рівні, умови та шляхи запобігання. Доведено, що забезпечення екологічної безпеки людства є важливою складовою діяльності політичних інститутів, яка безпосередньо залежить від політики взаємодії національних і міжнародних природоохоронних стратегій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х916.33 + Ф062
Шифр НБУВ: РА311636 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Адель Ахмед Хайдар 
Політика США щодо країн Перської затоки в кінці 70-х - першій половині 90-х років (військово-політичні аспекти): Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / Адель Ахмед Хайдар ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т міжнар. відносин. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Визначено чинники, що впливали на формування політики США щодо країн Перської затоки, проаналізовано концептуальне наповнення даної політики та виявлено її взаємозв'язок з глобальною стратегією США. Особливу увагу приділено аналізу форм і методів здійснення американської політики у Перській затоці, спрямованої на збереження, зміцнення та розширення впливу США у субрегіоні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф061 + Т3(7США)63-6
Шифр НБУВ: РА308562 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Найрат Мухамед Раед 
Палестинська проблема в зовнішній політиці США наприкінці 80-х-90-ті роки: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / Найрат Мухамед Раед ; Київський національний ун-т ім. Тараса Шевченка. Інститут міжнародних відносин. — К., 2000. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф061 + Ф043.2
Шифр НБУВ: РА308187

Рубрики:

      
9.

Найрат Мухамед Раед 
Палестинська проблема в зовнішній політиці США наприкінці 80-х - 90-ті роки: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / Найрат Мухамед Раед ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т міжнар. відносин. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Досліджено політику США стосовно палестинської проблеми кінця 80-х - 90-х років XX ст. Визначено внутрішні та зовнішні чиннники, що впливають на механізм формування політики США щодо палестинської проблеми. Проаналізовано американські зусилля, спрямовані на врегулювання палестино-ізраїльського конфлікту і пошуку можливостей розв'язання палестинської проблеми, дипломатичну діяльність США у реалізації поставленої мети в період, що досліджується, а також висвітлено позицію США з проблеми палестинської державності. Особливу увагу приділено аналізу палестино-ізраїльських домовленостей та проблемі їх практичного втілення в життя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф061 + Ф043.2
Шифр НБУВ: РА308187 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Балдинюк О.В. 
Гуманітарна діяльність ООН у контексті врегулювання збройних конфліктів (1990 - 2000 рр.): Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / О.В. Балдинюк ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т міжнар. відносин. — К., 2000. — 18 с. — укp.

Проаналізовано сучасну концепцію гуманітарної діяльності ООН під час врегулювання конфліктів, а також визначено механізми її реалізації та показано їх еволюцію. Розглянуто практичну ефективність гуманітарних програм у ході розблокування військово-політичних криз, виявлено фактори негативного впливу на миротворчий ефект гуманітарних програм ООН. Доведено, що ООН вдалося досягти значного прогресу в гуманітарній сфері, а також визначено важливу роль гуманітарних заходів у досягненні миротворчих цілей. Розроблено пропозиції щодо посилення миротворчого потенціалу ООН.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф043.2 + Ф061 + Х915.212-921
Шифр НБУВ: РА309506 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Аль-Шбуль Алі Мухамед 
Йордано-ізраїльські відносини як фактор формування регіональної системи безпеки на Близькому Сході: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / Аль-Шбуль Алі Мухамед ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Висвітлено питання становлення та розвитку йордано-ізраїльських відносин та їх вплив на пошук шляхів формування регіональної системи безпеки на Близькому Сході. З'ясовано характер впливу регіонального середовища та внутрішніх процесів у Ізраїлі на еволюцію концептуального забезпечення близькосхідної політики Тель-Авіву. Визначено суть, спрямованість, теоретичні джерела ізраїльської концепції "нового Близького Сходу". Всебічно проалізовано йордано-ізраїльський мирний договір як оптимальну модель нормалізації відносин між арабами та Ізраїлем. Виокремлено етапи розвитку відносин між Амманом і Тель-Авівом. Зроблено висновок, що сучасний стан йордано-ізраїльських відносин не є адекватним моделі "теплого миру", а економічна сфера не стала домінуючою в комплексі двосторонніх відносин і не змогла відіграти провідної ролі у процесі нормалізації відносин між Йорданією та Ізраїлем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)63-611.6 + Т3(5ИЗР)63-6 + Т3(5ЙОР)63-6 + Ф061
Шифр НБУВ: РА313798 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
12.

Абдульдін Бассам Саїд 
Глобалізація і проблема відсталості у постбіполярному світі: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / Абдульдін Бассам Саїд ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2001. — 16 с. — укp.

Розглянуто питання наукової та практичної проблеми взаємозв'язку та взаємовпливів політичної глобалізації та соціально-економічної відсталості національних держав і суспільств. Вперше в українській політичній науці здійснено цілісну наукову спробу переосмислення витоків, причин і суті новітніх конфліктних ситуацій на глобальному, регіональному та національному рівнях. Доведено, що колишнє системне протистояння соціалізму і капіталізму, Сходу і Заходу замінюється на конфлікт між бідною та багатою частинами національних та інтегрованих учасників міжнародних відносин, умовно названими Півднем і Північчю. Проведено систематизацію існуючих концепцій та дефініцій глобалізації та бідності, на підставі чого розроблено концепцію та дефініції. Охарактеризовано концепцію відносності політичної глобалізації на її сучасному етапі з акцентом на висновку про те, що штучна де-факто відторгненість багатьох держав від розробки і прийняття фундаментальних політичних рішень міжнародних, зокрема, економічних організацій створює нові джерела конфліктності. Зроблено прогноз основних форм глобальної конфліктності у ХХІ ст.та подано пропозиції щодо їх запобігання та усунення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф024 + Ф062 + С5 в663.1
Шифр НБУВ: РА313675 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Німченко А.В. 
Концептуальні засади та політика США щодо миротворчої діяльності ООН: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / А.В. Німченко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 18 с. — укp.

Розглянуто погляди американських вчених, уряду та Конгресу США щодо ролі ООН в миротворчій діяльності та участь в ній Сполучених Штатів Америки. Проаналізовано зміни, що відбулися в підходах США щодо сфери діяльності ООН та причини цих змін. Обговорено питання переорієнтації політики Сполучених Штатів щодо миротворчої діяльності з урахуванням опори на НАТО. Визначено роль та місце Організації Об'єднаних Націй у військово-політичній стратегії Вашингтона. Вивчено досвід участі США у миротворчих операціях, зокрема, в Сомалі, Руанді та колишній Югославії та визначено його наслідки для політики США. Висвітлено проблему фінансування миротворчої діяльності. Наведено ряд рекомендацій українському зовнішньополітичному відомству.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф061 + Ф061
Шифр НБУВ: РА319229 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Васюта О.А. 
Проблеми екологічної політики України в контексті глобального розвитку: Автореф. дис... д-ра політ. наук: 23.00.02 / О.А. Васюта ; НАН України. Ін-т політ. і етнонац. дослідж. — К., 2002. — 38 с. — укp.

Проаналізовано теоретико-методологічні принципи політологічного аналізу екологічних проблем, процесуальність екологічної політики як критерій її формування та здійснення, політико-економічне реформування та екологічну стратегію безпеки, екологічну політику як складову економічної політики та її місце в структурі розвитку світової цивілізації, а також проблеми реалізації екологічної політики в період державної розбудови, екологічну політику. Відзначено, що підтримання екологічного стану на безпечному для життєдіяльності суспільства рівні може бути досягнуте цілеспрямованою діяльністю держави, в першу чергу через її екологічну політику з урахуванням інших чинників. Екологічну діяльність держави розглянуто не тільки як найважливішу умову підтримання необхідної якості оточуючого людину середовища життя, екологічної рівноваги у природі та раціонального використання її ресурсів, але як самостійну сферу суспільних відносин, пов'язаних з реалізацією національних і глобальних цілей, соціально-економічного розвитку сучасного суспільства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф062
Шифр НБУВ: РА321015

Рубрики:

      
15.

Поршакова Н.А. 
ОБСЄ у зміцненні миру і стабільності на Євразійському просторі: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / Н.А. Поршакова ; Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин НАН України. — К., 2003. — 19 с. — укp.

На підставі критичного аналізу основних напрямів сучасної міжнародно-політичної науки визначено концептуальні засади, внутрішні та зовнішні чинники функціонування Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ). З використанням критеріїв наявної практики визначено відповідність фактичної ролі ОБСЄ офіційно задекларованим нею положенням. Визначено співвідношення ОБСЄ щодо інших структур безпеки на європейському континенті, значення після розширення НАТО та ЄС. Виявлено можливості процесу подальшого становлення ОБСЄ як всеохоплюючої організації безпеки. На підставі виявлення та аналізу сутнісних і формальних проблем у діяльності ОБСЄ сформульвано низку пропозицій щодо можливого удосконалення її ефективності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(0)64 + Ф024 + Ф061 +
Шифр НБУВ: РА325956

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
16.

Веселовський А.І. 
Східне Середземномор'я в системі регіональних пріоритетів України: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / А.І. Веселовський ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнарод. відносин. — К., 2003. — 16 с. — укp.

Досліджено проблематику Східного Середземномор'я з погляду національних інтересів України. Проаналізовано іноземні джерела щодо субрегіону у складі Лівії, АРЄ, Ізраїлю, Йорданії, Лівану, Сирії та Палестинської Автономії, яких співставлено з науковим доробком вітчизняної політології та сходознавства. Виявлено глибинну однорідність політичних культур сучасних держав субрегіону, які формувались у ході існування спільних східносередземноморських цивілізаційних просторів (фараонічний, античний, еллінізм) та імперій (Римської, Візантійської, Османської), що значною мірою є причиною повільної еволюції та протиріч зі світ-системою. Показано існування глибокої зацікавленості української держави, суспільства та ділових кіл у поглиблені існуючих політичних, торговельних, технологічних і гуманітарних зв'язків із субрегіоном, потреби надавати сприяння в розв'язанні безпекової проблематики. Зазначено стосовно наявності необхідних передумов для успішних дій у цих сферах, зокрема в енергетичній, починаючи з глибокої історичної пов'язаності України зі Східним Середземномор'ям, а у політичному плані - послідовної та виваженої зовнішньої політики рівнонаближеності України щодо основних протагоністів ізраїльсько-арабського конфлікту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф061 + Ф031.1 + Ф015.24 +
Шифр НБУВ: РА327400

Рубрики:

      
17.

Ткачук Ю.В. 
Глобалізація в сфері політики: інститути і механізми наддержавного впливу: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / Ю.В. Ткачук ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2004. — 16 с. — укp.

Визначено зміст, основні ознаки, переваги та недоліки процесу глобалізації, проаналізовано його вплив на національну державу. Охарактеризовано співвідношення між глобалізацією та демократизацією, встановлено багатомірність та неоднозначність їх зв'язків. Визначено соціально-політичні механізми ринкової глобалізації, висвітлено тенденції розвитку даного суспільного явища. Досліджено емпіричні характеристики антиглобалістичного руху, його основні суперечності та перспективи. Проаналізовано сучасний соціально-економічний стан розвитку України, запропоновано його визначення як періоду інтернаціоналізації, що є поступовим взаємопроникненням технологічних та культурних стандартів і не впливає на державний суверенітет.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф06 + Ф022 +
Шифр НБУВ: РА329415

Рубрики:

      
18.

Кремень Т.В. 
Трансформація державного суверенітету в умовах глобалізації: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / Т.В. Кремень ; НАН України. Ін-т економіки і міжнарод. відносин. — К., 2004. — 18 с. — укp.

Проведено комплексний, системний та міждисциплінарний аналіз трансформації явища та категорії державного суверенітету за умов глобалізації. Розроблено теоретико-методологічну схему "парадигмальної пари" для дослідження явища державного суверенітету в емпіричному та смисловому зв'язках зі спорідненими йому явищами та категоріями. Запропоновано теорію розподіленого суверенітету. Проаналізовано стан і проблеми державного суверенітету в Україні та можливі шляхи повноцінного залучення держави до європейських політичних процесів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф022.1 + Ф4(0)64 + Ф06 +
Шифр НБУВ: РА330480

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
19.

Дергачова К.О. 
Сталий розвиток як предмет міжнародної співпраці. Політологічний аспект: Автореф. дис. канд. політ. наук: 23.00.04 / К.О. Дергачова ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2005. — 18 с. — укp.

Проаналізовано політичні аспекти формування та міжнародний досвід реалізації концепції сталого розвитку у контексті глобальних, регіональних та національних відносин. Проаналізовано новітні тенденції міжнародної співпраці у даній сфері і з'ясовано політичні механізми досягення сталого розвитку. Досліджено можливості узгодження інтересів та ефективної взаємодії основних політичних акторів на глобальному, регіональному та національному рівнях. Розкрито вирішальне значення глобалізації в процесі переходу до сталого розвитку. Сформульовано основні стратегічні напрямки реалізації концепції сталого розвитку в Україні, встановлено роль держави і типу політичного режиму у даному процесі. Розкрито вирішальне значення глобалізації й обгрунтовано необхідність посилення інтеграції, інтернаціоналізації, уніфікації умов співробітництва в інтересах успішного впровадження концепції сталого розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(0)64 в + Ф06 +
Шифр НБУВ: РА337609

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
20.

Ткаченко І.В. 
Політологічні аспекти міжцивілізаційних процесів в Центральній Азії: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / І.В. Ткаченко ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2005. — 16 с. — укp.

Вперше у вітчизняній політології комплексно розглянуто міжцивілізаційні процеси в регіоні Центральної Азії у контексті їх впливу на сферу міжнародної політики. Досліджено вплив китайської, індійської, християнської та ісламської цивілізацій на різних етапах історії центральноазійського регіону. Виявлено закономірності формування політичних систем країн Центральної Азії на сучасному етапі розвитку міжнародних відносин. Проаналізовано фактори, що сприяють або заважають внутрішньо-регіональній інтеграції. Досліджено участь країн Центральної Азії у світових цивілізаційних процесах. Розглянуто сучасні міжнародно-політичні суперечності в регіоні, що перешкоджають активізації політичної інтеграції держав Центральної Азії. Показано наслідки військової присутності США в Афганістані для регіональної підсистеми міжнародних відносин. Обгрунтовано концепцію міжцивілізаційних процесів в регіоні Центральної Азії у контексті геополітики. Виявлено основні тенденції та труднощі модернізаційного процесу й обгрунтовано необхідні завдання для країн Центральної Азії, спрямовані на забезпечення їх збалансованого політичного розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф087 + Ф06 + Ф4(544)64 +
Шифр НБУВ: РА336871

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського