Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (6)Реферативна база даних (408)Книжкові видання та компакт-диски (178)Журнали та продовжувані видання (19)
Пошуковий запит: (<.>U=Ф024$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 78
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Горбатенко В.П. 
Модернізація українського суспільства у контексті сучасних цивілізаційних процесів: Автореф. дис... д-ра політ. наук: 23.00.02 / В.П. Горбатенко ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 1999. — 36 с. — укp.

У дисертації систематизовано здобутки теорії модернізації і сформульовано основні параметри реформування українського суспільства у контексті сучасних цивілізаційних процесів. Розкрито характерні ознаки та особливості досвіду вдосконалення суспільно-політичних систем західного й незахідного світу. Показано специфіку модернізаційних імпульсів в історичній ретроспекції України. Здійснено аналіз сучасного кризового стану українського суспільства, функціонування перехідної постсоціалістичної держави, визначено стратегічні орієнтири вітчизняного державотворення та культурно-ціннісного забезпечення еволюційного розвитку. Запропоновано прогностичне передбачення постсучасного поступу людської цивілізації й охарактеризовано гуманістичні детермінанти політики для України ХХІ ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф024(4УКР)
Шифр НБУВ: РА306966 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Нгуен Куок Вінь 
Особливості сучасного розвитку політичної системи суспільства у країнах Південно- Східної Азії (політологічний аналіз): Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / Нгуен Куок Вінь ; НАН України; Інститут держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2000. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф024
Шифр НБУВ: РА311187

Рубрики:

      
3.

Тихоміров С.І. 
Досвід пострадянського політичного розвитку: аналіз і синтез: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / С.І. Тихоміров ; Одес. держ. юрид. акад. — О., 2000. — 16 с. — укp.

Дисертацію присвячено аналізу проблем політичного розвитку України, Росії та Білорусі. Розвинуто теоретико-методологічні концепції Д.Істона і Г.Алмонда, що застосовуються під час аналізу політичних систем у кризових і перехідних станах. Визначено, що основною проблемою пострадянського розвитку є відсутність ефективної системи політичного панування, яка виникла внаслідок форсованої демократизації. Визначено умови подолання проблем розвитку - загальнонаціональний компроміс з економічних, міжнаціональних, політичних і геополітичних напрямків, а також створення системи демократичного політичного панування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф024
Шифр НБУВ: РА307816 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Сіленко А.О. 
Соціальна держава: еволюція ідеї, сутність та перспективи становлення в сучасній Україні: Автореф. дис... д-ра політ. наук: 23.00.02 / А.О. Сіленко ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2000. — 38 с. — укp.

Обгрунтовано об'єктивну необхідність трансформації правової держави ліберального типу в демократичну, правову та соціальну. Досліджено процес розвитку соціальної держави за нових соціально-політичних та економічних умов і виявлено його перехід від етатистського типу до змішаної державно-приватної форми. Виявлено та детально проаналізовано сутність і функції сучасної соціальної держави. Обгрунтовано необхідність участі держави у соціально-економічній сфері. Проаналізовано роль некомерційних громадських організацій у структурі сучасної соціальної держави. Висвітлено політичні фактори формування соціальної держави. Проведено порівняльний політологічний аналіз моделей держав загального добробуту в сучасному світі. Окреслено передумови формування та перспективи розвитку соціальної держави в Україні. Різнобічно обгрунтовано позитивні та негативні характерні риси й особливості соціальної держави. Досліджено взаємозалежність соціально-економічних факторів і політичної стабільності. Розроблено концепцію соціальної політики України перехідного періоду. Уточнено поняття "соціальний захист" та його структуру. Виділено й обгрунтовано пріоритети системи соціального захисту в Україні. Доведено залежність легітимності влади від ефективності соціальної політики. Досліджено оптимальні механізми формування соціального партнерства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф024
Шифр НБУВ: РА311146 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Нгуен Ван Зунг 
Теоретичні проблеми взаємодії гілок влади у пострадянських суспільствах (Україна, Росія, Білорусь): Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / Нгуен Ван Зунг ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2000. — 18 с. — укp.

Обгрунтовано політологічну концепцію щодо проблем взаємодії гілок влади у зв'язку з новими історичними реаліями, що постали у пострадянських державах (Україні, Росії та Білорусі). Всебічно проаналізовано систему поділу влади в посттоталітарному суспільстві як засіб досягнення консенсусу між полярно протилежними політичними силами з метою подолання деструктивних процесів, що провокують руйнування політико-правової системи суспільства. Запропоновано комплекс різноманітних заходів, що дозволяють подолати суперечності між конституційно проголошеними у пострадянських державах системами влади та варіантами їх практичного втілення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф024
Шифр НБУВ: РА308435 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Грищенко Т.В. 
Соціально-політичний вимір в'єтнамського досвіду модернізації: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / Т.В. Грищенко ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Досліджено соціально-політичні проблеми розвитку Соціалістичної Республіки В'єтнам у період економічного реформування, спрямованого на побудову ринково-орієнтованої економіки (80 - 90-ті рр.). Проаналізовано соціально-економічне підгрунтя та політичні передумови реформування, визначено напрямки, ступінь та глибину економічних перетворень, а також їх наслідки. Висвітлено зміни у соціальній та внутрішньополітичній сферах країни, проаналізовано засоби здійснення даної політики в'єтнамськими керівними колами, розкрито співвідношення та рівень взаємозалежності політики й економіки у теорії та практиці реформаційного курсу у В'єтнамі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф024(5ВЬЕ) + Т3(5ВЬЕ)72-5
Шифр НБУВ: РА309072 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Яковюк І.В. 
Соціальна держава: питання теорії і шляхи її становлення: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / І.В. Яковюк ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2000. — 19 с. — укp.

Досліджено проблеми визначення змісту і сутності соціальної держави, притаманних їй принципів та виконуваних функцій. Проаналізовано її місце та співвідношення з традиційними засадами державного ладу. Обгрунтовано необхідність становлення соціального права. Зроблено комплексний аналіз моделей соціальної держави, визначено особливості її формування в Україні, а також запропоновано шляхи розбудови.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х001.01 + Ф024
Шифр НБУВ: РА309241 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Лісничук О.В. 
Групи інтересів у багатоскладовому суспільстві. Політологічний аналіз: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / О.В. Лісничук ; НАН України. Ін-т політ. і етнонац. дослідж. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Проаналізовано політичну діяльність груп за інтересами в контексті структурних та функціональних особливостей сучасного українського суспільства на підставі використання моделі багатоскладового суспільства. Розглянуто процеси сегментації суспільного простору, а також тенденції до політизації внутрішніх кордонів соціуму. Досліджено типи груп за інтересами, які формують основи системи політичного представництва за умов багатоскладового суспільства. Висвітлено можливості оптимізації системи політичного представництва, виявлено структурні особливості соціуму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф016.1 + Ф024
Шифр НБУВ: РА310475 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Зеленько Г.І. 
Україна і Польща: моделі політичної модернізації: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / Г.І. Зеленько ; НАН України. Ін-т політ. і етнонац. дослідж. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Досліджено в компаративному аспекті процеси політичної модернізації, які мають місце в Україні та Польщі з кінця 1980-х - початку 90-х років. На підставі порівняльного аналізу об'єктивних (стартової ситуації, економічних і геополітичних факторів) і суб'єктивних (характеру модернізаторської еліти, владної моделі) причин висвітлено специфіку процесів політичної модернізації в Україні та Польщі. Проаналізовано механізм взаємовідносин владних структур на горизонтальному та вертикальному рівнях, основні аспекти формування партійних систем. Сформульовано основні ймовірні напрямки використання польського досвіду в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф024 + Ф1(4УКР)64 + Ф1(4ПОЛ)64
Шифр НБУВ: РА312531 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
10.

Юрченко С.В. 
Геостратегія США в процесі становлення глобальної держави: Автореф. дис... д-ра політ. наук: 23.00.04 / С.В. Юрченко ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2001. — 36 с. — укp.

Уперше у вітчизняній політичній науці комплексно досліджено геостратегію США в 1940 - 60-ті рр., коли країна, вийшла на міжнародну арену як світова держава, стала одним з центрів біполярного світу, єдиною глобальною державою. Акцентовано увагу на геостратегічних імперативах американської зовнішньополітичної традиції, співвідношеннях геополітичної та ідеологічної складових зовнішньополітичного курсу, механізмах формування та реалізації геостратегії за умов трансформації міжнародної системи від багатополярної до біполярної та багатополюсної структури світу. Розкрито специфіку переходу США від "континенталізму" до "глобалізму", курс на зміцнення позицій щодо периферії Євразії та дроблення євразійського простору - найважливіший імператив американської геостратегії. Запропоновано періодизацію розвитку американської геостратегії. Викладено концепцію еволюції антигітлерівської коаліції. Розглянуто взаємодію США і СРСР у період "холодної війни" з позицій системи "конфлікт - співробітництво"; модель американського світового лідерства, що сформувалася на рубежі 1960-х р. Висвітлено принципи адаптації США до умов багатополярного світу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(7США)64-6 + Ф087 + Ф024
Шифр НБУВ: РА315564 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Дем'янець В.І. 
Інтеграційна політика владних органів країн Вишеградської групи щодо ЄС і НАТО у 1989 - 1999 рр.: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / В.І. Дем'янець ; НАН України. Ін-т політ. і етнонац. дослідж. — К., 2001. — 17 с. — укp.

Вивчено особливості процесу вироблення та реалізації інтеграційної політики держав Центральної Східної Європи (ЦСЄ), що посідають авангардні позиції серед молодих демократичних країн - Польщі, Угорщини, Чехії, Словаччини. Вперше в українській політичній науці комплексно розглянуто складові формування та втілення внутрішньо- та зовнішньополітичних стратегій даних країн на засадах національних інтересів і врахування процесів глобалізації на континенті у постконфронтаційний період розвитку. Проаналізовано форми співробітництва, особливості інституціалізації відносин, оцінено ефективність співпраці ЄС і НАТО з країнами Вишеградської групи щодо зміцнення демократичних перетворень та інтеграції їх до євроатлантичного простору.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф024 + Ф022.1
Шифр НБУВ: РА315653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Абдульдін Бассам Саїд 
Глобалізація і проблема відсталості у постбіполярному світі: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / Абдульдін Бассам Саїд ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2001. — 16 с. — укp.

Розглянуто питання наукової та практичної проблеми взаємозв'язку та взаємовпливів політичної глобалізації та соціально-економічної відсталості національних держав і суспільств. Вперше в українській політичній науці здійснено цілісну наукову спробу переосмислення витоків, причин і суті новітніх конфліктних ситуацій на глобальному, регіональному та національному рівнях. Доведено, що колишнє системне протистояння соціалізму і капіталізму, Сходу і Заходу замінюється на конфлікт між бідною та багатою частинами національних та інтегрованих учасників міжнародних відносин, умовно названими Півднем і Північчю. Проведено систематизацію існуючих концепцій та дефініцій глобалізації та бідності, на підставі чого розроблено концепцію та дефініції. Охарактеризовано концепцію відносності політичної глобалізації на її сучасному етапі з акцентом на висновку про те, що штучна де-факто відторгненість багатьох держав від розробки і прийняття фундаментальних політичних рішень міжнародних, зокрема, економічних організацій створює нові джерела конфліктності. Зроблено прогноз основних форм глобальної конфліктності у ХХІ ст.та подано пропозиції щодо їх запобігання та усунення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф024 + Ф062 + С5 в663.1
Шифр НБУВ: РА313675 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Шульга Т.М. 
Комунікаційні системи епохи формування глобального суспільства: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / Т.М. Шульга ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнарод. відносин. — К., 2001. — 16 с. — укp.

Досліджено вплив глобальних комунікаційних процесів на політичне життя суспільства і міжнародні відносини. Висвітлено дискурсивні питання щодо глобалізації, їх зміну протягом останніх десятиріч із розвитком політичної та соціальної думки. Систематизовано сучасні концепції глобалізації. На підставі історичного екскурсу продемонстровано залежність процесу глобалізації від розвитку комунікаційних технологій і систем. Розглянуто політичний аспект розвитку комунікаційних систем у контексті глобалізації та його перспективи. Проаналізовано державні стратегії входження до світового інформаційного суспільства, методи політичного, правового та соціального регулювання нових умов, що виникають внаслідок формування глобальних комунікаційних мереж.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф024 + С5*333.4
Шифр НБУВ: РА316003 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Таран В.О. 
Концепція ідеології перехідного суспільства в контексті соціокультурного аналізу: Автореф. дис... д-ра філос. наук: 09.00.03 / В.О. Таран ; Ін-т філос. ім. Г.С.Сковороди НАН України. — К., 2001. — 40 с. — укp.

Досліджено ідеологію перехідного суспільства як філософського поняття та духовно-практичного явища, що відображає найбільш типові риси суспільних перетворень, притаманних пострадянським країнам. На підставі переосмислення теоретико-методологічних підходів щодо визначення ідеологічного феномену та виявлення домінуючих підходів за умов соціальних змін проаналізовано особливості трансформації світоглядних і ціннісно-орієнтаційних уявлень соціальних суб'єктів, що зумовлюють формування провідних ідеологічних тенденцій в соціальному просторі. Запропоновано нове розуміння сутнісних, структурних і типологічних характеристик суб'єкта ідеології, визначено суб'єктів ідеологічних відносин, що виникають у процесі соціальної переструктуризації суспільства. Простежено змістові особливості ідеологічних орієнтацій даних суб'єктів, що набувають специфічних ідеологічних форм. Розроблено конкретні моделі ідеологічних відносин і висвітлено механізм ідеологічного впливу на націо- та державотворчий процес у сучасній Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*12 + Ф024
Шифр НБУВ: РА314975 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Бойко О.В. 
Зовнішньополітичний образ України та чинники його формування в друкованих англомовних ЗМІ в умовах трансформації суспільства: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / О.В. Бойко ; НАН України. Ін-т політ. і етнонац. досліджень. — К., 2001. — 22 с. — укp.

Здійснено контент-аналіз публікацій на українську тематику у зарубіжних англомовних мас-медіа, завдяки чому визначено консолідований політичний образ України, сформований у свідомості закордонних споживачів інформації. Досліджено теоретичний і практичний аспекти творення нових технологій формування об'єктивного зовнішньополітичного іміджу України. Наведено напрями цілеспрямованого ефективного використання інформації держави та про країну. Запропоновано шляхи використання іміджевого потенціалу щодо переорієнтації міжнародної громадської думки про Україну з метою її інтеграції у європейський і світовий політичний, економічний та культурно-інформаційний простір.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф018 + Ф024 + Ч612.11
Шифр НБУВ: РА317054 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Олексієнко Н.Д. 
Формування зовнішньополітичних орієнтацій суспільств перехідного періоду засобами масової комунікації (на прикладі України, Росії та Польщі): Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / Н.Д. Олексієнко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 17 с. — укp.

Проаналізовано особливості функціонування засобів масової комунікації (ЗМК) у посткомуністичних країнах, які є комунікатором між суб'єктами політики. Визначено, що ЗМК впливовий фактор формування та трансформації політичних режимів і держав, представляють їх легітимними або нелегітимними шляхом трансляції поведінкових актів і визначення громадської думки. Проаналізовано процес політичної соціалізації індивіда за допомогою ЗМК. Останні впливають на аудиторію та актуалізують політичні норми та цінності. Визначено взаємодію та взаємовплив національних і міжнародних інформаційних потоків. Україна, Росія та Польща формують свій національний інформаційний простір, а, отже, частково захищають себе від тиску глобальних інформаційних потоків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф024
Шифр НБУВ: РА315065 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Весела Н.М. 
Інтеграційні процеси в Латинській Америці та Карибському басейні: особливості, тенденції, перспективи: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / Н.М. Весела ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Проаналізовано інтеграційні процеси в країнах Латинської Америки і Карибського басейну протягом 1990-х рр. Висвітлено роль інтеграції латиноамериканських і карибських держав у регіональній системі міжнародних відносин. На підставі вивчення досвіду інтеграції в межах основних угруповань держав регіону у 1990-х рр. виділено ряд узагальнюючих тенденцій, особливостей, перешкод і суперечностей розвитку інтеграційних процесів. Розглянуто політичні проблеми, оцінка яких здійснюється з урахуванням специфіки латиноамериканської моделі інтеграції, міжамериканської системи безпеки та суспільно-політичних процесів у країнах Латинської Америки та Карибського басейну.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф024 + Ф4(70)64-(9) + Т3(70)64-6(9)
Шифр НБУВ: РА319957 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
18.

Сбітнєва Н.В. 
Порівняльний вимір демократизації постколоніальних і постсоціалістичних держав: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / Н.В. Сбітнєва ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2002. — 16 с. — укp.

Проаналізовано взаємозв'язок політичної культури та трансформацій у постколоніальних та постсоціалістичних країнах. Розглянуто методи дослідження даної проблеми, що використовуються в інших країнах, систематизовано позиції різних шкіл та їх відгалужень. Співставлено різні концепутальні підходи західної політології до з'ясуваня цієї проблеми, відзначено необхідність урахування кожного з них. Узагальнено досвід економічних і політичних трансформацій у постколоніальних та постсоціалістичних країнах Східної Європи, Індії та Латинської Америки. Підтверджено залежність якості, ідейної та патріотичної визначеності правлячої та опозиційної еліти. Доведено залежність між тривалістю перебування певного суспільства в колоніальній чи напівколоніальній залежності та успіхами посттоталітарних реформувань. Показано, що здатність національних еліт консолідувати демократичний процес значною мірою впливає на соціально-економічний процес. З'ясовано, що прозорість і відкритість національної політики сприяє подоланню зовнішньоекономічних проблем, зокрема, боргових, а також встановлено взаємозв'язок між рівнем позитивного іміджу держави та її керівництва в світі та темпами подолання негативної спадщини тоталітаризму. Зроблено порівняння між змістом та формами економічних (ринкових) і політичних (демократизація) перетворень в сучасній Україні, обгрунтовано пропозиції щодо критичного застосування в перехідний період досвіду різних країн у вітчизняній практиці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф023 + Ф024 +
Шифр НБУВ: РА321679

Рубрики:

      
19.

Коляденко В.А. 
Інфокомунікаційні технології як чинник політичної модернізації: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / В.А. Коляденко ; Одес. нац. юрид. акад.. — О., 2002. — 16 с. — укp.

Визначено, що сучасні інфокомунікаційні технології (ІТ) відкривають можливості в практиці організаційного, партійного будівництва, самоорганізації громадянського суспільства. Обгрунтовано розвиток Інтернету відповідно до демократичної спрямованості громадянського розвитку. Наголошено, що людину з пасивного об'єкта за допомогою мас-медіа перетворено в активного, самостійного суб'єкта добору плюралізованої маси інформації. Визначено, що за умов переходу до нових ІТ видозмінюються функції влади в суспільстві. Досліджено особливості інформаційного суспільства в контексті політичних процесів. Виявлено, що ІТ розширюють права громадян шляхом надання доступу до різноманітної інформації, збільшують ступінь їх політичної участі та контролю за діяльністю державної влади, дають можливість активно виробляти інформацію. Доведено, що метою включення в політичне життя технологій є створення відкритої для діалогу з громадянами прозорої вертикалі влади. Аргументовано, що за умов входження України в Глобальну інформаційну систему досягнуто підвищення правової грамотності населення, посилення процесів демократизації держави, розширення можливостей реалізації прав на свободу слова.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф018 + Ф024 +
Шифр НБУВ: РА321260

Рубрики:

      
20.

Погорська І.І. 
Євроінтеграційна політика Франції: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / І.І. Погорська ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Досліджено концепції історичної еволюції, сучасний стан і тенденції розвитку інтеграційної політики Франції в контексті її впливу на ЄС як регіональну політичну систему. Проаналізовано взаємозв'язок між трансформацією мікро- та макросистем на прикладі французького варіанта модифікації стратегії розвитку. Розглянуто еволюцію зарубіжних концепцій європейської інтеграції, а також розвиток державної інтеграційної стратегії Франції впродовж періодів президентства Ф. Міттерана та Ж. Ширака у концептуальному та практичному вимірах. Визначено можливості та межі регіонального консенсусу на підставі дослідження франко-німецького діалогу як провідної детермінанти європейського інтегрування. З позиції класифікування ЄС як підсистеми в системі трансатлантичного масштабу комплексно проаналізовано інтеграційний аспект франко-американських відносин. Відзначено особливості еволюції східноєвропейської стратегії Франції в контексті проблематики розширення Євросоюзу. Визначено характер та основні напрямки політики Франції щодо інтеграційних перспектив Української держави.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф024 + Ф031.1 + Т3(4ФРА)64-612.36
Шифр НБУВ: РА321730

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського