Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (161)Книжкові видання та компакт-диски (85)Журнали та продовжувані видання (32)
Пошуковий запит: (<.>U=Ф015.24$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 35
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Марченко Ю.В. 
Антитерористична діяльність як складова національної безпеки (політологічний аналіз): Автореф. дис... канд. політ. наук: 21.01.01 / Ю.В. Марченко ; Нац. ін-т стратег. дослідж. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Вивчено антитерористичну діяльність як складову системи національної безпеки. Проаналізовано поточні геополітичні трансформації та зрушення в системах національної системи за умов постбіполярного світу. Визначено особливості впливу глобалізаційних процесів на реорганізацію структур безпеки та становлення мережевих структур. Розкрито роль публічної політики у стабілізації суспільно-політичних процесів. Досліджено актуальні зміни за умов антитерористичної діяльності, проблеми та специфіку концептуалізації феномену тероризму, а також наявні заходи щодо боротьби з цим суспільно-політичним явищем. Проаналізовано міжнародну та національну нормативно-правову базу боротьби з тероризмом і окреслено перспективи її удосконалення. Обгрунтовано необхідність більш тісного міжнародного співробітництва у сфері антитерористичної діяльності з метою створення глобальних і регіональних та удосконалення національних структур безпеки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф087 + Ф4(4УКР)64 + Ф015.24 + Х916.881.4 + Х881.9(4УКР)119.3 +
Шифр НБУВ: РА338135

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
  

      
2.

Целуйко М.Є. 
Антитерористична політика держави як фактор суспільної стабільності: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / М.Є. Целуйко ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2006. — 19 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження методів функціонування антитерористичної політики та її ефективності щодо забезпечення суспільної стабільності держави. Розкрито сутність тероризму, виділено його ознаки та відокремлено від суміжних явищ. Доведено, що сучасний тероризм зберігає значну кількість напрямів розвитку та набуває ознак глобального явища. Сформульвано визначення тероризму як форми соціально-політичної боротьби, яка полягає в систематичній реалізації ідеологічно обгрунтованих, публічних, небезпечних для суспільства насильних дій або загрози з метою впливу на все населення або окремі соціальні групи для досягення цілей, що стосуються державної політики. Наведено характеристику силового напряму антитерористичної політики та її основних елементів. Виділено сучасні методи силової діяльності, які можна застосовувати у боротьбі проти тероризму. Встановлено, що ефективність антитерористичної політики держави ускладнена невідповідністю її методів особливостям міжнародної структури тероризму, сучасним засобам тиску терористів і специфіці суб'єкта. Досліджено проблеми якості інформаційного забезпечення антитерористичної політики щодо об'єкта терористичного нападу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф015.24 + Ф018 +
Шифр НБУВ: РА346630

Рубрики:

      
3.

Ляшенко В.М. 
Державна політика запобігання тероризму в Україні: автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.01 / В.М. Ляшенко ; Львів. регіон. ін-т держ. упр. Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — Л., 2007. — 19 с. — укp.

Досліджено теоретико-методологічні й організаційно-правові аспекти формування та реалізації державної антитерористичної політики в Україні. Визначено роль, місце й основні завдання органів державного управління та місцевого самоврядування в антитерористичній протидії на національному та міжнародному рівнях. Систематизовано типологію та класифікацію тероризму, охарактеризовано сучасну нормативно-правову базу протидії терористичним загрозам в Україні у контексті формування та реалізації державної політики щодо їх протидії. З'ясовано причини та фактори виникнення та посилення терористичних загроз в Україні, досліджено зарубіжний досвід антитерористичної боротьби. Проаналізовано діяльність міжнародних антитерористичних організацій, визначено напрямки співробітництва України з Європейським Союзом і НАТО. Запропоновано заходи щодо підвищення ефективності державної антитерористичної політики та концепцію терористичної безпеки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х883.9(4УКР)711.113 + Ф015.24 +
Шифр НБУВ: РА352865

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Сокур Н.В. 
Державна політика по зниженню соціальної напруженості у перехідному суспільстві (сфера трудових відносин): Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / Н.В. Сокур ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2001. — 20 с. — укp.

Акцентовано увагу на поняттях і категоріях, за допомогою яких здійснено науковий аналіз проблем державної політики у перехідному суспільстві щодо зниження соціальної напруженості. Розглянуто причини соціальної напруженості у сфері трудових відносин у перехідному суспільстві та основні напрямки державної політики щодо її зменшення. Досліджено становлення системи соціального партнерства, удосконалення політики на ринку праці, у сфері зайнятості, зниження конфліктогенності держави, удосконалення програми реформ, досягнення політичної та економічної стабільності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф015.24 + Ф043.2 + Х879(4Укр)7
Шифр НБУВ: РА312205 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
5.

Жовтенко Т.Г. 
Інформаційне забезпечення політики держави у боротьбі з міжнародним тероризмом на прикладі США: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 21.01.01 / Т.Г. Жовтенко ; Рада нац. безпеки і оборони України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Проаналізовано основні підходи до трактування поняття "міжнародного тероризму" та терористичної загрози як чинника національної та міжнародної безпеки. Розглянуто особливості теоретичного планування та практичної реалізації інформаційного забезпечення політики держави за умов протидії загрозі міжнародного тероризму. Висвітлено зміст, особливості та форми інформаційного забезпечення державної політики США в сфері боротьби з тероризмом на сучасному етапі. Проаналізовано діяльність державного апарату США щодо практичного інформаційного забезпечення державної політики країни в боротьбі з міжнародним тероризмом під час Афганської (2001 - 2002 рр.) й Іракської (2003 р.) військових кампаній в рамках оголошеної Глобальної війни з міжнародним тероризмом з урахуванням новітніх концепцій інформаційно-психологічного впливу - принципів Мережно-центричного протиборства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(7СПО)64 в2:Ч62 + Ф015.24 + Ч620.4(7СПО)
Шифр НБУВ: РА374291 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Руденко М.М. 
Інформаційний чинник політики США і Росії в питанні міжнародного тероризму: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / М.М. Руденко ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Проведено політологічне дослідження актуальної проблеми залежності державних політичних структур та їх інформаційної політики від глобального поширення міжнародного тероризму наприкінці XX - на початку XXI ст. На прикладі Сполучених Штатів та Росії встановлено тенденцію схильності демократичних систем до авторитаризму, що проявляється у трасформуванні політичних структур та їх інформаційної політики під натиском міжнародного тероризму. Розроблено концептуальні та методологічні підходи щодо розв'язання даної проблеми, застосовано діалектико-системний метод аналізу систем інформаційної політики даних держав. Запропоновано моделі формування державної інформаційної політики з відповідними параметральними характеристиками. Для політичних структур України наведено рекомендації щодо участі у боротьбі з міжнародним тероризмом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф018 + Ф015.24 + Ф023
Шифр НБУВ: РА330798

Рубрики:

      
7.

Вакулич В.М. 
Компаративно-політичні виміри та глобалізаційні імперативи протидії міжнародному тероризмові: автореф. дис... д-ра політ. наук: 23.00.04 / В.М. Вакулич ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. віднос. — К., 2008. — 42 с. — укp.

Здійснено комплексне дослідження явища тероризму в контексті цивілізаційних процесів. Уперше зроблено спробу розглядати його як одну зі специфічних форм відносин між індивідами, суспільствами, або між певними режимами правління та громадянами. Досліджено формат "тероризм - антитероризм - цивілізаційний розвиток - демократія - ісламізм - глобалізація - геополітика", що дозволило визначити тероризм як явище, іманентне процесам розвитку, тобто спростувати існуючий стереотип сприйняття як суто деструктивного. Одновимірна парадигма зумовила акцентування уваги на наслідковому аспекті проблеми, що призвело до її відсутності щодо причинних аспектів (цивілізаційного та понятійно-дефініційного, отже, до перервності логічного причинно-наслідкового зв'язку). Запропоновано альтернативний концептуальний підхід, який грунтується на сприйнятті тероризму як складного суспільно-політичного явища, яке виконує у процесах розвитку специфічну рольову функцію, тобто не лише суто деструктивну. Проведено компаративістський аналіз з'ясування ступеня причетності до явища тероризму стабільних, розвинутих політичних систем і суспільств перехідного періоду, на підставі якого спростовано тезу про більшу вразливість синдромом тероризму саме стабільних систем. З урахуванням наслідків застосування антитерористичних методів силової боротьби з тероризмом зроблено висновок, що це лише паліативні заходи протистояння цьому суспільному явищу, оскільки не дають можливості усувати корінні причини його проявів у міжнародному масштабі. Участь України в антитерористичній кампанії відповідає її стратегічним імперативам входження до кола цивілізованої спільноти, тобто іміджеві держави, яка робить певний внесок до забезпечення миру та стабільності у світі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф015.24 + Ф087 + Ф023 + Х916.881.4 +
Шифр НБУВ: РА354985

Рубрики:

      
8.

Невмержицький Є.В. 
Корупція як соціально-політичний феномен: автореф. дис... д-ра політ. наук: 23.00.02 / Є.В. Невмержицький ; НАН України, Ін-т політ. і етнонац. дослідж. ім. І.Ф.Кураса. — К., 2009. — 34 с. — укp.

Проведено комплексний аналіз корупції як соціально-політичного явища. Встановлено основні причини, які обумовили виникнення та поширення корупції в Україні, досліджено її вплив на розвиток українського суспільства. Проаналізовано співвідношення та взаємовплив корупції й організованої злочинності та мафії. Доведено, що корупція продукується у соціальному просторі, який охоплює політику, економіку та соціальну сфери життєдіяльності суспільства. Розкрито сутність політичної корупції. Наведено визначення корупції як соціально-економічного явища, описано форми та способи її проявів у сучасному українському суспільстві. Зазначено, що найбільш важливим фактором, який стимулює зростання корупції в Україні є "школа" стратегії економічних реформ, зокрема, прискорена приватизація державної та комунальної власності. Проаналізовано вітчизняні та зарубіжні наукові дослідження феномену корупції як універсального соціального явища, що набуло значення загальносвітової проблеми. Досліджено ефективність функціонування в Україні чинних антикорупційних механізмів, обгрунтовано необхідність їх суттєвого удосконалення та формування нових. Висвітлено досвід протидії корупції в окремих розвинених країнах, рекомендації міжнародних організацій з даної проблематики. Визначено основні механізми та напрями роботи державних структур управління щодо посилення боротьби з корупцією в Україні. Розглянуто соціально-політичні, економічні, організаційні, духовні та морально-етичні заходи протидії корупції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф015.24 +
Шифр НБУВ: РА362301

Рубрики:

      
9.

Вознюк В.С. 
Міжнародний тероризм в сучасних глобалізаційних стратегіях: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / В.С. Вознюк ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2005. — 16 с. — укp.

Проведено комплексний аналіз тенденцій "антитерористичного світу", політики провідних країн за умов глобалізації та ескалації міжнародного тероризму. На концептуальному рівні досліджено явище антитероризму з погляду оцінки його не лише як лиховісного чинника загрози мирові та стабільним міжнародним відносинам, а й намагання використати його як привід для поглибленої інвазії західних цивілізаційних цінностей. Розглянуто особливості зовнішньополітичної доктрини США в аспекті традиційного сприйняття Білим домом поняття "національні інтереси" та застосованих механізмів їх "узгодження" з довкіллям. Визначено національні інтереси України в контексті формування нового європейського та світового порядку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф015.24 + Ф061 + Ф087 +
Шифр НБУВ: РА337250

Рубрики:

      
10.

Авєріна О.І. 
Мінливість соціальних систем: теоретико-методологічний аналіз: автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.03 / О.І. Авєріна ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2008. — 18 с. — укp.

Розкрито принцип мінливості, його сутність, зміст, форму, а також роль в розвитку соціальних систем. Обгрунтовано, що для осягнення іманентної природи цих систем правомірним і продуктивним є застосування принципу мінливості, який разом з принципами спадкоємності та добору входить до відомих законів Ч.Дарвіна. Мінливість визначено як принцип, котрий обумовлює пластичність соціальних систем, забезпечує їх оновлення шляхом набуття якісно нових станів і форм існування з метою подальшого еволюційного розвитку. Запропоновано дві евристичні моделі соціальної мінливості: перша відображає її роль і функції в культурі соціуму, друга дає можливість описати механізм дії мінливості, визначити рушійні сили, умови, фактори, що її спричинюють, а також окреслити основні альтернативні варіанти вибору системою подальшого шляху розвитку. Визначено специфіку реалізації принципу мінливості в українському соціумі як суспільстві перехідного типу, яка зумовлюється певними ментальними рисами (соціальними обмеженнями), надмірною фрагментарністю політичного поля країни та сучасним глобалізаційним тиском.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф015.24 +
Шифр НБУВ: РА361241

Рубрики:

      
11.

Гуцало М.Г. 
Організація протидії сучасному тероризму: політологічний аналіз: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / М.Г. Гуцало ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Проведено комплексний аналіз процесів розвитку тероризму та напрямів протидії йому, які реалізуються завдяки певним діям державних і недержавних суб'єктів. Сформульовано дефініцію понять "тероризм" і "організація протидії тероризму". Окреслено сутнісні ознаки феномену тероризму на підставі змістового дискурсу поняття "тероризм" протягом тривалого історичного періоду та виділено досліджене явище з-поміж схожих, однак неідентичних форм кримінального та політично вмотивованого насильства. Проаналізовано теоретико-методологічні підходи до з'ясування природи сучасного тероризму. Визначено основні геополітичні, соціально-економічні та конфесійні чинники його ескалації на сучасному етапі. Розглянуто напрями протидії тероризму на глобальному та регіональному рівнях, що здійснюються основними суб'єктами антитерористичної дії. З'ясовано концептуальну суть американської та європейської безпекової стратегії протидії тероризму. Проаналізовано підходи до реалізації антитерористичних стратегій провідними країнами світу (США, Ізраїлем, Німеччиною, Великобританією). Зазначено провідну роль невоєнних засобів безпеки. Розглянуто структуру державних систем протидії тероризму, сформованих у США та Росії. Визначено прямі й опосередковані соціально-політичні чинники, що впливають на визрівання терористичної загрози в Україні. Окреслено деякі теоретичні підходи щодо вдосконалення державної антитерористичної політики та розробки Національної програми протидії тероризму й екстремізму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф015.24 +
Шифр НБУВ: РА358650

Рубрики:

      
12.

Боброва А.Г. 
Основні форми сучасного політичного насилля: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.01 / А.Г. Боброва ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 19 с. — укp.

На підставі вивчення сучасних наукових підходів щодо визначення сутності політичного насилля сформульовано визначення даного поняття як засобу влади, що полягає в обмеженні чи узурпації волі соціального суб'єкта (або групи соціальних суб'єктів), яке здійснюється за допомогою зовнішнього примусу, наслідком якого є нанесення шкоди матеріального та духовного (психологічного, емоційного) характеру. Відзначено, що політичне насилля необов'язково передбачає використання фізичного примусу. Доведено, що за сучасних умов для його реалізації активно використовуються засоби психологічного, ідеологічного або інших видів духовного примусу. Обгрунтовано необхідність впровадження нового критерію типологізації політичного насилля, яким є характер примусу, що використовується під час його здійснення. На підставі даної ознаки виділено традиційне та нетрадиційне насилля, розглянуто сучасні форми їх прояву, визначено причини виникнення та наслідки застосування. Проведено дослідження тероризму та етнічних війн як домінуючих форм традиційного політичного насилля. Встановлено транснаціональний характер тероризму, виникнення якого обумовлене процесами загальної глобалізації. З'ясовано, що етнічні війни як форма політичного насилля є наслідком опору культурній гомогенізації світу, виявом захисту власних ідентичностей від нав'язування однорідного способу життя. Вперше досліджено феномен нетрадиційного політичного насилля. Розглянуто його основні форми (символічне насилля, інформаційні, психологічні та консцієнтальні війни, характерною особливістю яких є використання інформаційних технологій та ведення бойових дій без фізичної участі людини).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф037.2 + Ф061 + Ф015.24 +
Шифр НБУВ: РА340084

Рубрики:

      
13.

Половко О.О. 
Особливості політичного тероризму в сучасному суспільстві: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / О.О. Половко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 16 с. — укp.

Висвітлено теоретико-методологічні засади дослідження політичного тероризму у світовій і вітчизняній науковій думці, проаналізовано зміст понятійно-категоріального апарата проблематики. За умови відсутності чіткого й однозначного розуміння суті тероризму проведено розмежування споріднених понять, на підставі чого виокремлено якісні ознаки феномену та розроблено його тлумачення. Досліджено характерні риси політичного тероризму та виявлено його особливості у сучасному суспільстві. З'ясовано історичні зміни, що відбулися у формальних і змістових характеристиках даного суспільно-політичного явища. Установлено, що основна тенденція прояву тероризму полягає у зростанні його суспільної небезпечності. Проведено аналіз об'єктивних і суб'єктивних причин тероризму як суспільно-політичного явища. Показано особливості організації протидії тероризму, зокрема у демократичних суспільствах та визначено залежність між цим явищем і політичним режимом країни. Здійснено прогноз стосовно можливих проявів тероризму в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф015.24 + Ф037.2 +
Шифр НБУВ: РА340523

Рубрики:

      
14.

Простова О.І. 
Політико-ділові цикли в контексті управління соціальними змінами: світова практика та український досвід: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / О.І. Простова ; Чорномор. держ. ун-т ім. П.Могили. — Миколаїв, 2009. — 17 с. — укp.

Досліджено механізми формування та функціонування політико-ділових циклів у контексті управління соціальними змінами. Розроблено модель взаємодії та взаємопроникнення політико-ділових циклів і процесів управління соціальними змінами, на основі якої встановлено залежність між наявністю раціональних очікувань виборців, амплітудою політико-ділового циклу, можливістю маніпулювання реформами і загальним станом розвитку суспільно-політичної системи. Наведено рекомендації щодо мінімізації негативного впливу політико-ділових циклів на стан соціальних змін у сучасному українському суспільстві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф037.1 + Ф015.24 + Ф053 +
Шифр НБУВ: РА363445

Рубрики:

      
15.

Постоловський С.Р. 
Політико-інформаційна детермінанта протиборства з сучасним міжнародним тероризмом: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / С.Р. Постоловський ; НАН України, Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Проведено політологічний аналіз концептуальних засад проблеми міжнародного антитероризму за умов глобалізації. Визначено місце та рольову функцію інформаційного чинника у протиборстві з сучасним міжнародним тероризмом на прикладі інформаційних стратегій США, Федеративної Республіки Німеччини та Держави Ізраїль. Виявлено, що чинник засобів масової інформації в антитерористичній війні є не лише засобом її підготовки та ведення, а водночас виступає цілком автономною за суттю категорією - інформаційним протиборством. На підставі результатів експертного опитування провідних фахівців визначено антитерористичні альтернативи України у порівнянні з США та Росією, висвітлено перспективи української держави у протиборстві з сучасним міжнародним інформаційним тероризмом, розроблено рекомендації для політичних і суспільних інституцій України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф018 + Ф015.24 +
Шифр НБУВ: РА362170

Рубрики:

      
16.

Шушпанніков О.М. 
Політичне управління соціально-трудовими конфліктами як фактор суспільної стабільності: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / О.М. Шушпанніков ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2006. — 19 с. — укp.

Досліджено концепцію політичного управління соціально-трудовими конфліктами як засобу підтримання суспільної стабільності на оптимальному рівні. Проаналізовано динаміку та методи діагностики виникнення соціально-трудових конфліктів, запропоновано засоби запобігання та профілактики конфліктних ситуацій. Розглянуто сучасні стратегії та механізми управління соціально-трудовими конфліктами, висвітлено різні аспекти та особливості реалізації даного процесу у перехідний період. Розроблено модель системи політичного управління соціально-трудовими конфліктами, охарактеризовано її складові, зокрема функції та джерела фінансування. Досліджено труднощі організації системи політичного управління соціально-трудовими конфлікатами й обгрунтовано можливості їх подолання за сучасних умов демократизації суспільства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф038 + Ф015.24 +
Шифр НБУВ: РА342895

Рубрики:

      
17.

Коршунов В.О. 
Політичний тероризм: інформаційні методи боротьби: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / В.О. Коршунов ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2008. — 18 с. — укp.

Комплексно проаналізовано, вивчено та розроблено інформаційні методи боротьби з тероризмом як соціально-політичним явищем. Розкрито суть політичного тероризму, проведено аналіз шляхів його трансформації та вивчено принципи сучасного еволюціонування політичного тероризму, а також висвітлено основні ідеологічні, психологічні чинники терористичної діяльності та з'ясовано у ній важливу роль інформації. Розглянуто інформаційну складову політичного тероризму та запропоновано комплекс заходів щодо інформаційної боротьби з ним. Досліджено інформаційні профілактичні заходи та надано конкретні пропозиції щодо їх організації для запобігання проявів цього тероризму. Проаналізовано проблеми регулювання діяльності засобів масової інформації під час терористичного акту та наведено шляхи їх вирішення. Надано конкретні пропозиції щодо внесення змін у чинне законодавство України щодо боротьби з тероризмом в аспекті оптимізації інформаційної протидії. Підготовлено Проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про боротьбу з тероризмом".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф015.24 + Ф018 +
Шифр НБУВ: РА357134

Рубрики:

      
18.

Дейниховська К. А. 
Політичні стратегії як засіб удосконалення управління охороною здоров'я: автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.01 / К. А. Дейниховська ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України, Харк. регіон. ін-т держ. упр. — Х., 2011. — 18 с. — укp.

Розглянуто актуальні теоретичні та практичні питання удосконалення державного управління сферою охорони здоров'я в Україні. Проаналізовано концептуальні підходи сучасних зарубіжних і вітчизняних вчених до визначення сутності та змісту формування та реалізації політичних стратегій як засобу ефективного розвитку галузі. Запропоновано шляхи реформування системи охорони здоров'я в Україні з урахуванням зарубіжного досвіду. На прикладі Франції, Великої Британії, Німеччини та інших розвинених країн описано сучасні моделі управління розвитком галузі, що можуть бути адаптовані до умов України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф015.24 + Р11(4УКР) к + Х819(4УКР)14
Шифр НБУВ: РА380111 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
19.

Романенко С.О. 
Проблема санкцій у зовнішній політиці США (1990 - 2000 рр.): Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / С.О. Романенко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Розкрито сутність санкційної політики США, проаналізовано досвід застосування односторонніх економічних санкцій з боку США у період 90-х рр. XX ст. та участь цієї країни у багатосторонніх санкціях під егідою ООН. Відображено найбільш актуальні проблеми, що виникають у процесі застосування санкцій з боку США. Здійснено порівняльний аналіз ефективності односторонніх і багатосторонніх режимів санкцій, висвітлено реформаторські процеси, що відбуваються в США в сфері застосування політики економічних санкцій. Зроблено висновки та надано рекомендації стосовно необхідності розробки в Україні стратегії щодо запобігання та вирішення кризових ситуацій, що можуть призвести до застосування односторонніх економічних санкцій з боку США та інших держав.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф015.24 + Т3(7США)64-6
Шифр НБУВ: РА316962 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Магда Є.В. 
Регіональний конфлікт на Близькому Сході у глобальному контексті: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / Є.В. Магда ; Ін-т світ. економіки та міжнар. відносин НАН України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Проаналізовано фактори впливу на розвиток близькосхідної кризи на основі інтенсифікації процесів глобалізації міжнародних відносин. Досліджено, що в період розпаду біполярної системи близькосхідний конфлікт позбавився "соціалістичного компонента" і проявляється в цивілізаційному вимірі. Визначено деструктивний вплив на формування спільної позиції світового співтовариства націй щодо близькосхідного врегулювання. Відзначено, що кожна нова фаза регіонального конфлікту стимулює розбіжність у підходах зовнішнього світу до причин та механізмів його розв'язання, конфлікт цивілізацій передбачає певну єдність, інтеграцію в межах ворогуючих сторін на державному рівні на відміну від ситуації в ісламському суспільстві. Наголошено, що зазначені умови сприятимуть поширенню міжнародного ісламського тероризму як зброї слабких проти сильних на основі диспропорцій розвитку країн регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф037.2 + Ф061 + Ф015.24 +
Шифр НБУВ: РА343031

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського