Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (7)Реферативна база даних (352)Книжкові видання та компакт-диски (206)Журнали та продовжувані видання (105)
Пошуковий запит: (<.>U=Ф015$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 53
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Авєріна О.І. 
Мінливість соціальних систем: теоретико-методологічний аналіз: автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.03 / О.І. Авєріна ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2008. — 18 с. — укp.

Розкрито принцип мінливості, його сутність, зміст, форму, а також роль в розвитку соціальних систем. Обгрунтовано, що для осягнення іманентної природи цих систем правомірним і продуктивним є застосування принципу мінливості, який разом з принципами спадкоємності та добору входить до відомих законів Ч.Дарвіна. Мінливість визначено як принцип, котрий обумовлює пластичність соціальних систем, забезпечує їх оновлення шляхом набуття якісно нових станів і форм існування з метою подальшого еволюційного розвитку. Запропоновано дві евристичні моделі соціальної мінливості: перша відображає її роль і функції в культурі соціуму, друга дає можливість описати механізм дії мінливості, визначити рушійні сили, умови, фактори, що її спричинюють, а також окреслити основні альтернативні варіанти вибору системою подальшого шляху розвитку. Визначено специфіку реалізації принципу мінливості в українському соціумі як суспільстві перехідного типу, яка зумовлюється певними ментальними рисами (соціальними обмеженнями), надмірною фрагментарністю політичного поля країни та сучасним глобалізаційним тиском.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф015.24 +
Шифр НБУВ: РА361241

Рубрики:

      
2.

Білоус О.М. 
Державно-церковні відносини як об'єкт політологічного аналізу: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / О.М. Білоус ; НАН України. Ін-т політ. і етнонац. дослідж. — К., 2004. — 20 с. — укp.

З'ясовано вплив конфесійного чинника на процеси формування національної ідентичності та зміцнення демократичних засад української державності. Запропоновано політологічне визначення поняття державно-церковних відносин як сукупності форм суспільно-політичних, правових, економічних і морально-етичних норм і зв'язків між інститутами держави та церкви релігійними центрами, управліннями, об'єднаннями, рухами, братствами, діяльність яких регламентується та регулюється конституційними й іншими нормативними актами, а також загальнолюдськими моральними принципами, традиційно усталеними для даної країни або народу звичаями. З використанням методу історичної реконструкції висвітлено еволюцію форм взаємодії органів державної влади та церковних установ на території України протягом різних етапів становлення та розвитку державних інституцій країни. На підставі системного підходу та теоретичного узагальнення тенденцій розвитку державно-церковних відносин здійснено їх моделювання в історичному та сучасному аспектах. Визначено пріоритети державної політики у сфері міжцерковних відносин і взаємодії церкви та держави.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф015.29 + Э211.5 +
Шифр НБУВ: РА332113

Рубрики:

      
3.

Барановський Ф.В. 
Економічна політика держави: політологічний аспект: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / Ф.В. Барановський ; НАН України. Ін-т політ. і етнонац. дослідж. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено детальному аналізу взаємовпливу та взаємодії політичної та економічної сфер суспільства. На основі дослідження великого світового досвіду формування та реалізації економічної політики в кризових умовах в історичному та просторовому масштабі пропонуються певні узагальнення щодо розробки та впровадження дійової економічної політики в Україні. Встановлюється взаємозалежність між створенням демократичної, соціальної, правової держави і формуванням економічної політики. Розглядається економічна сфера громадянського суспільства щодо впливу на економічну політику держави. Робиться спроба запропонувати інноваційний комплексний підхід дослідження політологічних концептуальних парадигм взаємовідношення і взаємодії державних інститутів і політичних та економічних процесів і визначити на цій основі політологічний аспект економічної політики держави.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф015.23

Рубрики:

      
4.

Боброва А.Г. 
Основні форми сучасного політичного насилля: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.01 / А.Г. Боброва ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 19 с. — укp.

На підставі вивчення сучасних наукових підходів щодо визначення сутності політичного насилля сформульовано визначення даного поняття як засобу влади, що полягає в обмеженні чи узурпації волі соціального суб'єкта (або групи соціальних суб'єктів), яке здійснюється за допомогою зовнішнього примусу, наслідком якого є нанесення шкоди матеріального та духовного (психологічного, емоційного) характеру. Відзначено, що політичне насилля необов'язково передбачає використання фізичного примусу. Доведено, що за сучасних умов для його реалізації активно використовуються засоби психологічного, ідеологічного або інших видів духовного примусу. Обгрунтовано необхідність впровадження нового критерію типологізації політичного насилля, яким є характер примусу, що використовується під час його здійснення. На підставі даної ознаки виділено традиційне та нетрадиційне насилля, розглянуто сучасні форми їх прояву, визначено причини виникнення та наслідки застосування. Проведено дослідження тероризму та етнічних війн як домінуючих форм традиційного політичного насилля. Встановлено транснаціональний характер тероризму, виникнення якого обумовлене процесами загальної глобалізації. З'ясовано, що етнічні війни як форма політичного насилля є наслідком опору культурній гомогенізації світу, виявом захисту власних ідентичностей від нав'язування однорідного способу життя. Вперше досліджено феномен нетрадиційного політичного насилля. Розглянуто його основні форми (символічне насилля, інформаційні, психологічні та консцієнтальні війни, характерною особливістю яких є використання інформаційних технологій та ведення бойових дій без фізичної участі людини).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф037.2 + Ф061 + Ф015.24 +
Шифр НБУВ: РА340084

Рубрики:

      
5.

Вакулич В.М. 
Компаративно-політичні виміри та глобалізаційні імперативи протидії міжнародному тероризмові: автореф. дис... д-ра політ. наук: 23.00.04 / В.М. Вакулич ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. віднос. — К., 2008. — 42 с. — укp.

Здійснено комплексне дослідження явища тероризму в контексті цивілізаційних процесів. Уперше зроблено спробу розглядати його як одну зі специфічних форм відносин між індивідами, суспільствами, або між певними режимами правління та громадянами. Досліджено формат "тероризм - антитероризм - цивілізаційний розвиток - демократія - ісламізм - глобалізація - геополітика", що дозволило визначити тероризм як явище, іманентне процесам розвитку, тобто спростувати існуючий стереотип сприйняття як суто деструктивного. Одновимірна парадигма зумовила акцентування уваги на наслідковому аспекті проблеми, що призвело до її відсутності щодо причинних аспектів (цивілізаційного та понятійно-дефініційного, отже, до перервності логічного причинно-наслідкового зв'язку). Запропоновано альтернативний концептуальний підхід, який грунтується на сприйнятті тероризму як складного суспільно-політичного явища, яке виконує у процесах розвитку специфічну рольову функцію, тобто не лише суто деструктивну. Проведено компаративістський аналіз з'ясування ступеня причетності до явища тероризму стабільних, розвинутих політичних систем і суспільств перехідного періоду, на підставі якого спростовано тезу про більшу вразливість синдромом тероризму саме стабільних систем. З урахуванням наслідків застосування антитерористичних методів силової боротьби з тероризмом зроблено висновок, що це лише паліативні заходи протистояння цьому суспільному явищу, оскільки не дають можливості усувати корінні причини його проявів у міжнародному масштабі. Участь України в антитерористичній кампанії відповідає її стратегічним імперативам входження до кола цивілізованої спільноти, тобто іміджеві держави, яка робить певний внесок до забезпечення миру та стабільності у світі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф015.24 + Ф087 + Ф023 + Х916.881.4 +
Шифр НБУВ: РА354985

Рубрики:

      
6.

Веселовський А.І. 
Східне Середземномор'я в системі регіональних пріоритетів України: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / А.І. Веселовський ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнарод. відносин. — К., 2003. — 16 с. — укp.

Досліджено проблематику Східного Середземномор'я з погляду національних інтересів України. Проаналізовано іноземні джерела щодо субрегіону у складі Лівії, АРЄ, Ізраїлю, Йорданії, Лівану, Сирії та Палестинської Автономії, яких співставлено з науковим доробком вітчизняної політології та сходознавства. Виявлено глибинну однорідність політичних культур сучасних держав субрегіону, які формувались у ході існування спільних східносередземноморських цивілізаційних просторів (фараонічний, античний, еллінізм) та імперій (Римської, Візантійської, Османської), що значною мірою є причиною повільної еволюції та протиріч зі світ-системою. Показано існування глибокої зацікавленості української держави, суспільства та ділових кіл у поглиблені існуючих політичних, торговельних, технологічних і гуманітарних зв'язків із субрегіоном, потреби надавати сприяння в розв'язанні безпекової проблематики. Зазначено стосовно наявності необхідних передумов для успішних дій у цих сферах, зокрема в енергетичній, починаючи з глибокої історичної пов'язаності України зі Східним Середземномор'ям, а у політичному плані - послідовної та виваженої зовнішньої політики рівнонаближеності України щодо основних протагоністів ізраїльсько-арабського конфлікту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф061 + Ф031.1 + Ф015.24 +
Шифр НБУВ: РА327400

Рубрики:

      
7.

Вознюк В.С. 
Міжнародний тероризм в сучасних глобалізаційних стратегіях: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / В.С. Вознюк ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2005. — 16 с. — укp.

Проведено комплексний аналіз тенденцій "антитерористичного світу", політики провідних країн за умов глобалізації та ескалації міжнародного тероризму. На концептуальному рівні досліджено явище антитероризму з погляду оцінки його не лише як лиховісного чинника загрози мирові та стабільним міжнародним відносинам, а й намагання використати його як привід для поглибленої інвазії західних цивілізаційних цінностей. Розглянуто особливості зовнішньополітичної доктрини США в аспекті традиційного сприйняття Білим домом поняття "національні інтереси" та застосованих механізмів їх "узгодження" з довкіллям. Визначено національні інтереси України в контексті формування нового європейського та світового порядку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф015.24 + Ф061 + Ф087 +
Шифр НБУВ: РА337250

Рубрики:

      
8.

Войналович В.А. 
Партійно-державна політика щодо релігії та релігійних інституцій в Україні 1940 - 1960-х років: політологічний дискурс: Автореф. дис... д-ра політ. наук: 23.00.02 / В.А. Войналович ; НАН України. Ін-т політ. і етнонац. дослідж. ім. І.Ф.Кураса. — К., 2006. — 38 с. — укp.

Наведено результати дослідження партійно-державної політики щодо релігії, релігійних інституцій та віруючих в Україні впродовж 1940 - 1960-х рр. Обгрунтовано теоретико-методологічні засади вивчення природи, характеру та напрямків еволюції цієї політики. З'ясовано зміст, взаємозв'язок внутрішньої та зовнішньої спричиненості, а також взаємодію об'єктивних і суб'єктивних чинників, які визначали параметри цієї політики на кожному з етапів її реалізації та стосовно кожного з об'єктів цієї політики. Визначено загальне й особливе у здійсненні партійно-радянської церковної політики в СССР та в Україні зокрема. З'ясовано суть впливу наслідків дослідженої політики на релігійно-суспільний і релігійно-інституційний розвиток у незалежній Україні, соціальну активність об'єднань віруюючих, стан міжконфесійних і внутрішньоконфесійних, а також державно-церковних відносин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф015.29 +
Шифр НБУВ: РА345594

Рубрики:

      
9.

Горяча М.С. 
Роль релігійного фактора в політичному житті України: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / М.С. Горяча ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2002. — 19 с. — укp.

На підставі аналізу ролі традиційних українських конфесій (православ'я та греко-католицизму) в політиці держави, в діяльності політичних партій, громадських організацій, рухів та їх впливу на процеси формування нації та державотворення виділено характерні особливості прояву релігійного фактора в Україні та доведено, що релігійні процеси суттєво впливали на політичний розвиток України. Розкрито важливість світоглядного потенціалу релігії. Зроблено спробу прогнозування подальшого розвитку державо-церковних відносин та пошуку оптимальної моделі релігійно-політичної системи для України. Розроблено ряд рекомендацій для забезпечення їх нормального співіснування політичних і релігійних організацій для вдосконалення законодавства про свободу совісті, та діяльності законодавчої та виконавчої влади, політичних, громадських та релігійних організацій і діячів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф015,29 + Э29(4УК)-110.0 +
Шифр НБУВ: РА321416

Рубрики:

      
10.

Грицанюк В.В. 
Середній клас як соціальна основа формування політики центризму: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / В.В. Грицанюк ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2007. — 20 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано та проаналізовано суть політики центризму. Розкрито зміст поняття "центризм". Систематизовано досвід щодо інтерпретації понять "політичний центризм" і "політика центризму". Досліджено середній клас як явище політики та визначено його роль у процесі формування даної політики. Розглянуто особливості формування середнього класу в Україні та визначено основні критерії належності до нього. На підставі результатів дослідження, проведеного у м.Львові, зроблено висновок, що львів'яни, які ідентифікують себе з середнім класом, є типовим середнім класом згідно з загальносвітовими стандартами. Внаслідок того, що соціальна структура у нашій державі перебуває на стадії формування, середній клас ще не виконує функції, реалізовані даним класом у державах сталої демократії. Доведено, що в Україні належність до певних соціальних прошарків не є визначальним чинником, який впливає на політичні вподобання населення. Експериментальним шляхом установлено, що на політичні вподобання в Україні більшою мірою впливає національність і географічний чинник (територія мешкання), ніж належність до певного соціального прошарку, що зумовлено нерозвиненістю середнього класу в Україні. Спостерігається посилення тенденції щодо його кількісного та якісного розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф015.24 +
Шифр НБУВ: РА354584

Рубрики:

      
11.

Громадська Н.А. 
Соціальний діалог як інструмент впровадження державної соціальної політики: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / Н.А. Громадська ; Миколаїв. держ. гуманіт. ун-т ім. П.Могили. — Миколаїв, 2008. — 16 с. — укp.

Здійснено політологічне дослідження соціального діалогу, розглянутого як новий підхід соціальної політики до вдосконалення системи соціально-трудових відносин. Розкрито суть співвідношення понять "соціальне партнерство" та "соціальний діалог". Вивчено еволюцію ідеї соціального діалогу та розглянуто його наявні моделі у сучасному світі. Значну увагу приділено аналізу міжнародного досвіду організації та використання соціального діалогу у політичному процесі, історичних і сучасних особливостей формування зазначеного явища в Україні, його законодавчих й інституціональних особливостей за умов сучасної політичної системи України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф015.24 +
Шифр НБУВ: РА356783

Рубрики:

      
12.

Гуцало М.Г. 
Організація протидії сучасному тероризму: політологічний аналіз: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / М.Г. Гуцало ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Проведено комплексний аналіз процесів розвитку тероризму та напрямів протидії йому, які реалізуються завдяки певним діям державних і недержавних суб'єктів. Сформульовано дефініцію понять "тероризм" і "організація протидії тероризму". Окреслено сутнісні ознаки феномену тероризму на підставі змістового дискурсу поняття "тероризм" протягом тривалого історичного періоду та виділено досліджене явище з-поміж схожих, однак неідентичних форм кримінального та політично вмотивованого насильства. Проаналізовано теоретико-методологічні підходи до з'ясування природи сучасного тероризму. Визначено основні геополітичні, соціально-економічні та конфесійні чинники його ескалації на сучасному етапі. Розглянуто напрями протидії тероризму на глобальному та регіональному рівнях, що здійснюються основними суб'єктами антитерористичної дії. З'ясовано концептуальну суть американської та європейської безпекової стратегії протидії тероризму. Проаналізовано підходи до реалізації антитерористичних стратегій провідними країнами світу (США, Ізраїлем, Німеччиною, Великобританією). Зазначено провідну роль невоєнних засобів безпеки. Розглянуто структуру державних систем протидії тероризму, сформованих у США та Росії. Визначено прямі й опосередковані соціально-політичні чинники, що впливають на визрівання терористичної загрози в Україні. Окреслено деякі теоретичні підходи щодо вдосконалення державної антитерористичної політики та розробки Національної програми протидії тероризму й екстремізму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф015.24 +
Шифр НБУВ: РА358650

Рубрики:

      
13.

Гуцман М.Я. 
Роль ООН у боротьбі проти міжнародного тероризму: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / М.Я. Гуцман ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено роль і місце Організації Об'єднаних Націй у боротьбі проти міжнародного тероризму. Проаналізовано основні теоретичні підходи щодо тлумачення понять "тероризм" і "міжнародний тероризм". Визначено характерні риси міжнародного тероризму як глобальної проблеми сучасності. Розглянуто процес становлення й еволюцію позицій ООН щодо міжнародного тероризму. Виявлено особливості формування та функціонування інституційних механізмів та інструментів протидії терористичним загрозам. Визначено пріоритетні напрямки міжнародного співробітництва з міждержавними регіональними організаціями (на прикладі НАТО, ЄС, ОбСЄ та РЄ). Значну увагу приділено вивченню проблем застосування сили для вирішення міжнародних конфліктів. Проаналізовано порушення прав людини у контексті боротьби проти міжнародного тероризму, які набули нового виміру після подій 11 вересня 2001 р. Встановлено роль і місце України у міжнародній антитерористичній боротьбі під егідою ООН. Досліджено існуючі національні правові й інституційні механізми боротьби проти міжнародного тероризму. Визначено ступінь виконання взятих на себе зобов'язань відповідно до стандартів ООН у даній сфері. Розроблено рекомендації щодо покращання антитерористичної діяльності в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х916.881.4 + Х915.212.03 + Ф015.24 +
Шифр НБУВ: РА357519

Рубрики:

      
14.

Давиденко В.В. 
Соціальний діалог в контексті взаємодії громадянського суспільства і держави: автореф. дис... д-ра політ. наук: 23.00.02 / В.В. Давиденко ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2008. — 35 с. — укp.

Досліджено зміст інституційної природи формування та розвитку соціального діалогу як реальної передумови досягнення нових стандартів добробуту у громадянському суспільстві. Визначено імперативи формування інституту соціального діалогу та характер оцінюваних підходів щодо його демократичних можливостей. Значну увагу приділено взаємозв'язку політічних і соціальних трансформацій в Україні, що визначають напрямки еволюції соціального діалогу. Досліджено вплив зазначеного інституту та шляхи модернізації українського суспільства. Проаналізовано складові процесу становлення та розвитку соціального діалогу, що можуть відігравати важливу роль у визначенні перспектив сучасної соціальної політики держави, демократичних процесів у суспільстві. На підставі результатів дослідження зроблено висновок, що інституціоналізовані групи, що входять до складу сторін-учасниць соціального діалогу, користуючись демократичним методом регулювання суспільних процесів, можуть значною мірою сприяти демократизації всіх соціальних і політичних процесів, досягненню нового рівня життя. Показано, що на певному етапі суспільного розвитку соціальний діалог може відігравати роль реального інструменту, соціально-політичної засади системної організації громадянського суспільства, формування нових управлінських моделей і сучасних політичних технологій. Розглянуто динаміку процесів, за яких кожне суспільство, не зважаючи на історичні умови його формування, як простору врегульованих відносин, постає перед фактом, коли сторони соціального діалогу є формою злагодженого та конструктивного вдосконалення будь-яких існуючих соціальних відносин і політичних процесів. Запропоновано комплекс політичних, правових і організаційних заходів, здійснення яких сприятиме гармонійному та збалансованому розвитку соціальних і політичних процесів в Україні з метою забезпечення балансу інтересів різних категорій населення, що є основою соціальної демократії та злагоди за умов формування громадянського суспільства та стабільної ринкової економіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф036 + Ф022.1 + Ф015.24 +
Шифр НБУВ: РА357293

Рубрики:

      
15.

Дейниховська К. А. 
Політичні стратегії як засіб удосконалення управління охороною здоров'я: автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.01 / К. А. Дейниховська ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України, Харк. регіон. ін-т держ. упр. — Х., 2011. — 18 с. — укp.

Розглянуто актуальні теоретичні та практичні питання удосконалення державного управління сферою охорони здоров'я в Україні. Проаналізовано концептуальні підходи сучасних зарубіжних і вітчизняних вчених до визначення сутності та змісту формування та реалізації політичних стратегій як засобу ефективного розвитку галузі. Запропоновано шляхи реформування системи охорони здоров'я в Україні з урахуванням зарубіжного досвіду. На прикладі Франції, Великої Британії, Німеччини та інших розвинених країн описано сучасні моделі управління розвитком галузі, що можуть бути адаптовані до умов України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф015.24 + Р11(4УКР) к + Х819(4УКР)14
Шифр НБУВ: РА380111 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
16.

Деменко А.М. 
Феномен тероризму в умовах глобалізаційної динаміки (соціально-філософський аналіз): автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.03 / А.М. Деменко ; Харк. ун-т Повітр. Сил ім. І.Кожедуба. — Х., 2008. — 19 с. — укp.

Досліджено особливості утворення та розвитку феномену тероризму за умов глобалізаційної динаміки. На підставі соціально-філософського аналізу здійснено комплексне дослідження теоретико-методологічних підходів, що існують у світовій соціально-філософській думці щодо поняття "тероризм" як суспільного явища. Охарактеризовано різні види тероризму в сучасному світі. Здійснено компаративний аналіз співвідношення тероризму з іншими формами насильства та розкрито його основні ознаки. Визначено передумови та причини активізації тероризму у світі, що глобалізується. Розкрито сутність і зміст домінантних форм сучасного тероризму. Розглянуто систему й основні принципи антитерористичної боротьби. Обгрунтовано пропозиції щодо визначення шляхів і способів протидії тероризму за умов глобалізаційної динаміки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*333.73 + Х916.881.4 + Ф015.24 + С5*666*333.732 +
Шифр НБУВ: РА357035

Рубрики:

      
17.

Дерега В.В. 
Політологічний аналіз формування та розвитку системи соціального захисту: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / В.В. Дерега ; Миколаїв. держ. гуманіт. ун-т ім. П.Могили. — Миколаїв, 2007. — 16 с. — укp.

Визначено сутність соціального захисту, історичні аспекти та політичні чинники еволюції. Виокремлено специфічні "ідеологічні типи" соціального захисту, проведено порівняльний політологічний аналіз світових моделей, розглянуто сучасні світові тенденції трансформації. Висвітлено особливості політико-правового регулювання системи соціального захисту в Україні, описано процес формування нормативних засад системи, наведено рекомендації щодо її удосконалення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф015.2 + С4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА350645

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
18.

Дорошенко А.Д. 
Фактор транснаціональної злочинності в сучасних міжнародних відносинах: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / А.Д. Дорошенко ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. віднос. — К., 2003. — 24 с. — укp.

Визначено та проаналізовано чинники інтернаціоналізації організованої злочинності наприкінці XX - початку XXI ст., виявлено їх роль як фактора в міжнародних відносинах. Наведено наукові рекомендації щодо удосконалення сучасної системи міжнародного співробітництва у боротьбі з транснаціональною злочинністю. Проаналізовано концептуально-теоретичний доробок західних, російських та вітчизняних науковцій щодо дослідженої проблеми. Доведено наукову неспроможність концепцій гіперболізації цього явища в актуальних міжнародних відносинах. Визначено домінуючі тенденції інтеграційних процесів між транснаціональними кримінальними організаціями. Проведено систематизацію та класифікацію цих альянсів, з'ясовано особливості їх функціонування. Конкретизовано принципи формування та реалізації державної політики України щодо боротьби з транснаціональною злочинністю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф015.24 + Ф4(0) + Ф4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА324569

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
19.

Жидков М.А. 
Тенденції розвитку міжконфесійних відносин в Автономній Республіці Крим: політологічний аналіз: автореф. дис. ... канд. політ. наук: 23.00.02 / М.А. Жидков ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2009. — 21 с. — укp.

Висвітлено процес міжконфесійних відносин на структурному, історичному, локальному та комунікаційному рівнях. Виявлено релігійну інформованість мешканців АР Крим. Розглянуто проблеми вивчення міжконфесійних відносин, специфіку конфесійних контактів за умов сучасності та релігійні засоби масової комунікації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф015.29 + Т3(4УКР-6КРМ)64-725 +
Шифр НБУВ: РА369484 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Жовтенко Т.Г. 
Інформаційне забезпечення політики держави у боротьбі з міжнародним тероризмом на прикладі США: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 21.01.01 / Т.Г. Жовтенко ; Рада нац. безпеки і оборони України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Проаналізовано основні підходи до трактування поняття "міжнародного тероризму" та терористичної загрози як чинника національної та міжнародної безпеки. Розглянуто особливості теоретичного планування та практичної реалізації інформаційного забезпечення політики держави за умов протидії загрозі міжнародного тероризму. Висвітлено зміст, особливості та форми інформаційного забезпечення державної політики США в сфері боротьби з тероризмом на сучасному етапі. Проаналізовано діяльність державного апарату США щодо практичного інформаційного забезпечення державної політики країни в боротьбі з міжнародним тероризмом під час Афганської (2001 - 2002 рр.) й Іракської (2003 р.) військових кампаній в рамках оголошеної Глобальної війни з міжнародним тероризмом з урахуванням новітніх концепцій інформаційно-психологічного впливу - принципів Мережно-центричного протиборства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(7СПО)64 в2:Ч62 + Ф015.24 + Ч620.4(7СПО)
Шифр НБУВ: РА374291 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського