Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (310)Книжкові видання та компакт-диски (227)Журнали та продовжувані видання (292)
Пошуковий запит: (<.>U=У9(4УКР)245$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 26
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Шалімова Н.С. 
Удосконалення методів обгрунтування розміру мінімальної заробітної плати: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.09.01 / Н.С. Шалімова ; НАН України. Рада по вивч. продукт. сил України. — К., 2001. — 20 с.: рис. — укp.

Висвітлено основні теорії щодо організації заробітної плати, зокрема, еволюцію поглядів на зміст категорій "заробітна плата" та "вартість робочої сили (послуг робочої сили)", а також принципи застосування показника "мінімальна заробітна плата", концептуальні підходи до визначення її розміру та підвищення соціальної та економічної ефективності. Визначено тенденції рівня та динаміки мінімальної заробітної плати в Україні на етапі трансформації економічних відносин, здійснено оцінку ефективності функціонування механізму її встановлення та регулювання, а також досліджено фактори, які впливають на визначення розміру мінімального рівня оплати праці. Методично обгрунтувано розмір мінімальної заробітної плати, зокрема, основні напрями та засоби підвищення ефективності державно-договірного її регулювання в Україні, розглянуто складові механізму забезпечення соціальної гарантованості мінімальної заробітної плати, а також запропоновано алгоритм моделювання розміру мінімальної заробітної плати за сучасних умов соціально-економічного розвитку держави.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)245
Шифр НБУВ: РА315285 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Чала О.М. 
Договірне регулювання оплати праці в Україні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.09.01 / О.М. Чала ; НАН України. Рада по вивченню продукт. сил України. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Розроблено комплекс правових, економічних, організаційних заходів щодо створення механізму договірного регулювання оплати праці в Україні. Запропоновано цілісну систему договірного регулювання оплати праці, уточнено основні її елементи, визначено функції та запроваджено класифікацію регулювання оплати праці в цілому та на виробничому рівні. На підставі критичного аналізу світового досвіду договірного регулювання оплати праці обгрунтовано доцільність його використання в Україні. Визначено місце держави в системі договірного регулювання оплати праці на різних рівнях. Значну увагу приділено питанням визначення розмірів заробітної плати.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)245
Шифр НБУВ: РА316726 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Тульчинський Р.В. 
Організаційно-економічні методи регулювання заробітної плати в ринкових умовах: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.09.01 / Р.В. Тульчинський ; НАН України. Ін-т екон.-прав. дослідж. — Донецьк, 2006. — 19 с. — укp.

Науково обгрунтовано теоретичні положення та практичні рекомендації щодо удосконалення організаційно-економічних методів регулювання заробітної плати за ринкових умов. На підставі узагальнення теоретичних підходів і практичного досвіду визначено основні функції заробітної плати й її роль у системі стимулювання праці. Розроблено комплекс заходів і запропоновано теоретичне обгрунтування встановлення регіональної мінімальної заробітної плати, яка базується на концепції врахування територіальних відмінностей відтворення робочої сили й одночасно державних гарантій соціального захисту працівників. На підставі критичного аналізу досвіду економічно розвинених країн обгрунтовано доцільність використання його окремих елементів в Україні. Розроблено методичні рекомендації щодо впровадження системи соціального партнерства та колективно-договірного регулювання заробітної плати й обгрунтовано варіант безтарифної системи оплати праці для підприємств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)245-21 +
Шифр НБУВ: РА348355

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Синяєва Л.В. 
Формування системи антикризового управління витратами на оплату праці в Україні: автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.00.07 / Л.В. Синяєва ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2009. — 40 с. — укp.

Висвітлено теоретико-методологічні основи формування системи антикризового управління витратами на оплату праці, проведено оцінку стану та проблем державного регулювання витрат на оплату праці в Україні. Розглянуто сутність нормування праці як чинника зростання конкурентоспроможності за умов економічної кризи, запропоновано напрями удосконалення правової бази нормування праці та формування комплексного механізму керування нормуванням праці в системі антикризового керування витратами на оплату праці. Проаналізовано динаміку розміру витрат на оплату праці на національному та галузевому рівнях економіки, досліджено причини розбалансованості реальних доходів населення в регіональному розрізі та за видами економічної діяльності. Розроблено алгоритм проведення аналізу й оцінки обгрунтування формування та розподілу витрат на оплату праці на рівні підприємства. Запропоновано концептуальні основи збільшення витрат на оплату праці за умов економічної кризи, визначено пріоритети оптимізації нормативно-правового забезпечення системи антикризового керування витратами на оплату праці та розроблено напрями формування системи даного керування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)245-97-21 +
Шифр НБУВ: РА369056

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Семикіна М.В. 
Соціально-економічна мотивація конкурентоспроможності у сфері праці: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.09.01 / М.В. Семикіна ; НАН України. Ін-т демографії та соц. дослідж. — К., 2004. — 36 с. — укp.

Розроблено методологію дослідження соціально-економічної мотивації конкурентоспроможності у сфері праці. Розкрито суть категорій "соціально-економічна мотивація праці", "мотивація конкурентоспроможності праці", "інноваційна мотивація". Запропоновано стратегію формування соціально-економічного мотиваційного механізму конкурентоспроможної праці, яка спрямована на реалізацію інноваційної моделі розвитку на підставі взаємодії соціальних партнерів на принципах мотивованості, адаптації, конкурентності, пріоритетності соціальних потреб, гнучкого мотиваційного регулювання конкурентоспроможності на всіх економічних рівнях. Обгрунтовано систему соціально-економічних індикаторів та критеріїв оцінювання ефективності мотивації праці на макро-, мезо-, мікроекономічному та локальному рівнях, що дає змогу оцінити соціальний, економічний та інноваційний ефект мотивації конкурентоспроможності праці. Виявлено залежність між доходом і соціальним ризиком та доведено, що політика "дешевого" працівника є ризикованою для конкурентних стратегій. Визначено фактори та напрями впливу конкурентних відносин на трансформацію мотиваційної системи. Уперше розкрито суть конкурентоспроможності у сфері праці, складовими якої визначено конкурентоспроможність робочої сили, результатів праці та мотиваційного забезпечення праці. Розроблено методологічні підходи до оцінювання та мінімізації ризику неконкурентоспроможності робочої сили як можливих економічних втрат, що виникають внаслідок невідповідності якісних і кількісних характеристик робочої сили ринковому попиту. Побудовано модель механізму підвищення конкурентоспроможності праці та обгрунтовано концепцію його мотиваційного забезпечення. Розроблено науково-практичні рекомендації щодо вдосконалення мотиваційного механізму підвищення конкурентоспроможності у сфері праці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)245 +
Шифр НБУВ: РА334757

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Самолюк Н.М. 
Договірне регулювання і управління витратами на робочу силу: автореф. дис. ... канд. екон. наук: 08.00.07 / Н.М. Самолюк ; Ін-т регіон. дослідж. НАН України. — Л., 2009. — 21 с. — укp.

Обгрунтовано концепцію та відповідні моделі договірного регулювання й оперативного управління витратами на робочу силу, в тому числі, метод і результати оцінювання диференціації заробітної плати та підприємницьких доходів, метод оцінювання реальної зарплати в оптимальних біоенергетичних одиницях споживання, модель договірного регулювання частки витрат на робочу силу у доданій вартості, модель персоніфікованого розподілу витрат на робочу силу. Рекомендовано перерозподіл структури витрат в сторону додаткового стимулювання найманих працівників з відповідною зміною джерел фінансування, що дозволить зменшити базу оподаткування та нарахування у соціальні фонди. Розроблено механізм розподілу соціальних послуг, в основі якого лежить система бальної оцінки - диференціація одержаної винагороди залежно від індивідуальних результатів праці кожного працівника.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)245 + У9(4УКР)290-640-862 +
Шифр НБУВ: РА369487 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Правільєв О.В. 
Державний механізм стимулювання економічної активності населення: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.03 / О.В. Правільєв ; Н.-д. екон. ін-т М-ва економіки України. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Досліджено теоретико-методлогічні, методичні та практичні питання державного регулювання економічної активності населення України. Виявлено основні тенденції економічної активності населення. Проаналізовано основні фактори мотивації населення до праці. Увагу приділено головному мотиваційному фактору - рівню доходів населення за сучасних ринкових умов. Запропоновано науково-методологічні положення державного механізму стимулювання економічної активностї населення, які грунтуються на мотивації зайнятого населення, створенні умов для забезпечення громадян робочими місцями та перерозподілі трудових ресурсів з урахуванням їх попиту та пропозиції. Визначено та науково обгрунтовано основні важелі реалізації економічних механізмів державного регулювання економічної активності шляхом розвитку підприємницької діяльності. Висвітлено основні напрями регулювання економічної активності на регіональному рівні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)245 +
Шифр НБУВ: РА363396

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Матюх С.А. 
Удосконалення оплати праці в Україні на основі використання досвіду країн Європейського Союзу: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.07 / С.А. Матюх ; НАН України. Ін-т регіон. дослідж. — Л., 2007. — 20 с. — укp.

Розроблено концептуальні засади удосконалення системи оплати праці в Україні на базі використання досвіду країн Європейського Союзу. Вперше розроблено систему розрахунку та встановлення постійної величини оплати праці у міжгалузевих і галузевих угодах, що сприяє підвищенню продуктивності праці в Україні. Створено рангово-диференційовану систему оплати праці, яка максимально відображає процеси її функціонування на макро- та мезорівнях і дозволяє диференційовано визначати кінцевий внесок працівника в результати діяльності підприємства. Удосконалено концептуальний механізм управління системою оплати праці в Україні на підставі досвіду країн ЄС та запропоновано комплекс заходів щодо її реформування на рівні держави, регіону та підприємства. Розглянуто схеми впливу сукупних витрат на рівень оплати праці, які розроблено міжнародними організаціями та світовою елітою науковців.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4)245 + У9(4УКР)245 +
Шифр НБУВ: РА351966

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Максимець Ю.В. 
Політико-економічний аналіз мотивації праці в трансформаційній економіці України: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.01 / Ю.В. Максимець ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретико-методологічні проблеми формування високоефективного мотиваційно-стимулювального механізму в Україні на етапі переходу до ринкової економіки. Проведено комплексний аналіз системи трудової мотивації, виокремлено чинники, що визначають мотиваційну політику на макро- та мікрорівнях. Проаналізовано взаємозв'язок між рівнем розвитку суспільного виробництва та мотиваційної поведінки зайнятих. Розкрито структуру трудової мотивації з використанням системного підходу. Досліджено еволюцію мотиваційного впливу економічних заоохочень і винагород, визначено роль зарплати у цих процесах. Обгрунтовано ефективні напрями інституційного регулювання мотиваційних відносин за умов нестабільного економічного розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.271.14 + У9(4УКР)245 +
Шифр НБУВ: РА370909 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
10.

Кучер Г.Я. 
Формування механізму організації заробітної плати в умовах становлення ринкової економіки: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / Г.Я. Кучер ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 17 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні проблеми організації заробітної плати у період становлення ринкових відносин. Визначено основні концептуальні положення формування ринкового механізму оплати праці. Обгрунтовлено нові методологічні підходи щодо удосконалення формування і розподілу коштів на оплату праці та організації державно-договірного регулювання заробітної плати. Запропоновано конкретні методологічні розробки стосовно формування тарифної системи оплати праці, введення нових методів матеріального стимулювання працівників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)245
Шифр НБУВ: РА309819 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Кроленко А.В. 
Оплата праці в умовах ринкової трансформації економіки: сутність, функції, напрямки реформування: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / А.В. Кроленко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2004. — 19 с.: рис. — укp.

Досліджено теоретичні аспекти змісту, функцій та основних напрямків подальшого реформування оплати праці в трансформаційній економіці. Виявлено та охарактеризовано етапи її реформування за умов ринкових перетворень. Доведено наявність перехідного неринкового стану організації оплати праці й загальну потребу мотиваційного етапу реформування. Поглиблено змістове розкриття трансформаційної функції оплати праці, за допомогою якої є можливим впровадження її мотиваційної моделі та розв'язання протиріч у системі організації оплати. Розроблено функціонально-секторну структуру її державно-нормативного регулювання та виявлено особливості впливу держави на даний фактор у різних секторах економіки. Запропоновано напрямки подальшого реформування оплати праці за сучасних умов України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)245 +
Шифр НБУВ: РА329929

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Колот А.М. 
Організаційно-економічний механізм регулювання заробітної плати і шляхи його вдосконалення (на матеріалах промислових підприємств України): Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.06.01 / А.М. Колот ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 1998. — 36 с. — укp.

Міститься наукове обгрунтування концептуальних засад щодо структури і змісту організаційно-економічного механізму регулювання заробітної плати на промислових підприємствах. Розроблено комплекс правових, економічних і організаційних заходів, спрямованих на підвищення ефективності державно-договірного регулювання заробітної плати, запропоновано наповнити принципово новим змістом генеральні, галузеві, регіональні угоди й колективні договори підприємств. Обгрунтовано концептуальні підходи та розроблено науково-практичні рекомендації щодо вдосконалення тарифного регулювання заробітної плати, вибору її форм і систем, запровадження нових принципів і правил матеріального заохочення, удосконалення нормування як засобу оптимізації міри праці та її оплати.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)245

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Кизима І.С. 
Стимулювання ефективності праці медичного персоналу: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.07 / І.С. Кизима ; НАН України. Ін-т демографії та соц. дослідж. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретико-методологічні та прикладні проблеми стимулювання ефективної праці медичного персоналу. На підставі аналізу розвитку наукових положень щодо даного питання, вивчення вітчизняного та зарубіжного досвіду визначено особливості стимулювання ефективної праці медичного персоналу на сучасному етапі розвитку України. Здійснено його комплексну оцінку на макро-, мезо- та мікроекономічному рівнях. Розроблено нові методологічні підходи до оцінки ефективності праці на рівні окремого медичного працівника. Обгрунтовано необхідність запровадження у сфері охорони здоров'я гнучкої тарифної сітки з оплати праці. Запропоновано науково-практичні рекомендації, спрямовані на вдосконалення механізму стимулювання ефективної праці медичного персоналу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)245 +
Шифр НБУВ: РА352080

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Золотарьова О. В. 
Механізм мотивації економічної діяльності найманих працівників: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.01 / О. В. Золотарьова ; Нац. гірн. ун-т. — Д., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні, методологічні та практичні аспекти механізму мотивації економічної діяльності найманих працівників. Визначено його сутність, елементи та функції. Обгрунтовано синархічний характер зв'язків між екзо- й ендогенною складовими мотиваційного механізму. Доведено, що власність на робочу силу є системотвірним підгрунтям даного механізму та конкретизовано мотиваційні характеристики її елементів, розподілених між роботодавцем-власником засобів виробництва та найманим працівником внаслідок купівлі-продажу робочої сили останнього. Виділено форми моніторингу та коригування співвідношення видів та інструментів мотивації до оптимального стану за критерієм підвищення ефективності виробництва. Проаналізовано особливості та негативні тенденції реалізації механізму мотивації економічної діяльності найманих працівників в Україні, надано рекомендації щодо його вдосконалення на макро-, мікро- та наноекономічному рівнях. Вдосконалено методику економічного оцінювання ефективності механізму мотивації на мікроекономічному рівні, використання якої на ряді підприємств дає змогу підвищити ефективність механізму мотивації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.271.14 + У9(4УКР)245
Шифр НБУВ: РА378949 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
15.

Дулуб Л.М. 
Організація праці та заробітної плати в ринковій економіці: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Л.М. Дулуб ; Харк. держ. екон. ун-т. — Х., 2000. — 16 с. — укp.

Розглянуто принципові положення та методичні підходи щодо організації праці та заробітної плати у ринковій економіці. Запропоновано ринковий та інноваційний піходи до організації праці. Розроблено методики та рекомендації щодо підвищення ефективності нормування праці. Визначено напрямки реформування організації заробітної плати з ринкових позицій. Наведено методику вибору форм і систем оплати праці. Запропоновано більш ефективні системи оплати праці та методики комплектного планування виробничих завдань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)242 + У9(4УКР)245
Шифр НБУВ: РА311353 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Додонов О.В. 
Механізм регулювання продуктивності та оплати праці в умовах ресурсозбереження: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.07 / О.В. Додонов ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2008. — 22 с. — укp.

Розроблено науково-практичні засади стосовно вдосконалення механізму регулювання продуктивності й оплати праці за умов ресурсоощадження. Грунтуючись на цьому механізмі, розкрито суть заробітної плати з урахуванням залежності її розміру від продуктивності та ступеня раціональності використання економічних ресурсів на будь-якому рівні економіки, визначено принципи формування й умови збільшення витрат на оплату праці за умов ресурсоощадження залежно від зміни продуктивності. Досліджено та надано оцінку продуктивності й оплаті праці в Україні. Вивчено мотивацію працівників до раціонального використання ресурсів на досліджених підприємствах. Проаналізовано, класифіковано й оцінено ресурсоощадні чинники, що дозволило визначити пріоритетні напрями прикладання ефективної праці з метою підвищення рівня продуктивності та на цій підставі - витрат на оплату праці. Розроблено науково-практичні засади та методичні рекомендації щодо вдосконалення механізму регулювання продуктивності й оплати праці за умов ресурсоощадження. Запропоновано шляхи вдосконалення складових елементів регулювання оплати праці - формування та розподілу відповідного фонду, застосування погодинно-преміальної системи оплати праці з доплатами за виконання нормативних завдань, тарифної системи, колективно-договірного регулювання, визначення розміру заробітної плати працівників. Розроблено напрями вдосконалення механізму регулювання продуктивності й оплати праці у контексті подальшого реформування оплати праці в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)241-21 + У9(4УКР)245-21 +
Шифр НБУВ: РА355599

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Дмитренко Н.М. 
Науково-методичні підходи до прогнозування фонду оплати праці у системі макропоказників: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / Н.М. Дмитренко ; Н.-д. екон. ін-т М-ва економіки та з питань європ. інтегр. України. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Розглянуто теоретичні, методичні та практичні питання прогнозування величини фонду оплати праці в системі макроекономічних показників та удосконалення державного регулювання оплати праці за сучасних економічних умов. Розкрито економічну сутність категорій оплати праці, зокрема їх місце в системі національних рахунків. Досліджено основні фактори, які впливають на величину фонду оплати праці. Розглянуто концептуальні підходи щодо її прогнозування та регулювання. Проаналізовано формування динаміки та структури фонду оплати праці. Розроблено методичні підходи щодо прогнозування обсягу фонду оплати праці й алгоритм його розрахунку на базі вивчення видів економічної діяльності, категорій працівників і рівня розвитку регіонів. Обгрунтовано організаційно-економічний механізм державного регулювання фонду оплати праці. Визначено основні напрями його удосконалення з урахуванням особливостей перехідної економіки. Наведено рекомендації щодо збільшення обсягів фонду оплати праці, розмірів заробітної плати та оптимізації чисельності й структури працівників. Основні результати наукового дослідження використано в процесі розробки заходів щодо реформування системи оплати праці та реалізації Стратегії подолання бідності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)245-230.38 +
Шифр НБУВ: РА336346

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Гунченко М.В. 
Мотивація праці в умовах трансформації економіки України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / М.В. Гунченко ; Дніпропетр. ун-т економіки та права. — Д., 2006. — 19 с. — укp.

Проведено теоретичні дослідження, розроблено науково-методичні та практичні рекомендації щодо побудови моделей мотивації праці за умов трансформації економіки України. Розглянуто еволюцію наукових уявлень та методології вивчення мотивації трудової діяльності в економічній теорії. Визначено зміст базових понять й охарактеризовано основні елементи механізму мотивації праці, встановлено порядок утворення взаємозв'язків між ними. Розроблено комплексну схему виникнення та функціонування механізму мотивації праці. Як основний критерій класифікації форм трудової діяльності (праці та творчості) запропоновано використовувати ознаки мотиваційного механізму їх виникнення. Доведено, що перехід від праці до творчості відбувається в результаті трансформації мотиваційного механізму виникнення та функціонування цих форм людської діяльності, зокрема шляхом усунення або згладжування мотиваційно-цільового резонансу на етапі прийняття стимулу та формування первинного абстрактного мотиву. На підставі аналізу мотиваційних систем населення України та країн з високорозвиненою економікою визначено проблемні питання побудови моделей мотивації праці, виявлено й охарактеризовано фактори створення сучасних мотиваційних систем. Визначено основні принципи формування сучасних підходів щодо побудови моделей мотивації праці. Встановлено критерії та принципи побудови, систему цілей та здійснено функціональний розподіл моделі мотивації праці, запропоновано методи, що можуть бути використані за умов її функціонування. Визначено пріоритетні напрямки державної політики у сфері регулювання моделей мотивації праці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.271.14 + У9(4УКР)245 +
Шифр НБУВ: РА344981

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
19.

Гольда А.В. 
Мотиваційний механізм підвищення ефективності використання трудового потенціалу: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.03 / А.В. Гольда ; Наук.-дослід. екон. ін-т. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено актуальні питання теорії та практики формування мотиваційного механізму підвищення ефективності використання трудового потенціалу за умов становлення ринкових відносин. На підставі узагальнення теоретичних розробок запропоновано структурно-логічну схему взаємодії основних елементів мотиваційного механізму на рівні держави, роботодавця та найманого працівника, що створює умови зростання результативності відтворення трудового потенціалу. Удосконалено науково-методичні засади еволюції його мотивації у системі економічних категорій і підходи стосовно необхідності обов'язкового врахування різниці між простою та складною працею, а також диференціації системи винагород для створення конкурентних переваг залученню й ефективному використанню фахівців. Наведено оцінку сучасного стану мотивації вітчизняного трудового потенціалу та визначено пріоритетні напрями подальшого розвитку системного державного регулювання мотиваційного механізму ефективності його використання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)245 +
Шифр НБУВ: РА354664

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Герасименко О.О. 
Економічний механізм стимулювання праці у сфері наукової і науково-технічної діяльності (на прикладі вищих навчальних закладів України): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.02 / О.О. Герасименко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 21 с.: рис., табл. — укp.

Досліджено теоретичні проблеми та практичні аспекти вдосконалення економічного механізму стимулювання праці у сфері наукової та науково-технічної діяльності вищого навчального закладу (ВНЗ) як чинника реалізації Концепції науково-технологічного та інноваційного розвитку України. Узагальнено сутнісні характеристики праці у сфері наукової та науково-технічної діяльності. Уточнено економічну суть та особливості стимулювання праці науковців. Визначено складові економічного механізму стимулювання праці у даній сфері. Проведено аналіз ефективності чинного економічного механізму стимулювання праці у сфері наукової та науково-технічної діяльності ВНЗ України. Обгрунтовано пропозиції щодо вдосконалення оплати праці, організації преміювання, інституційного забезпечення інтелектуальної власності наукових та науково-педагогічних працівників за умов трансформаційної економіки України. Розроблено економіко-математичну модель впливу рівня оплати праці на ефективність наукової та науково-технічної діяльності ВНЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)245 + У9(4УКР)49:Ч30/49 + Ч484(4УКР) е
Шифр НБУВ: РА326791

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського