Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (183)Реферативна база даних (1200)Книжкові видання та компакт-диски (1487)Журнали та продовжувані видання (216)
Пошуковий запит: (<.>U=У529$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 18
Представлено документи з 1 до 18

      
1.

Мотриченко В. М. 
Державне підприємство в системі ринкових відносин: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.01 / В. М. Мотриченко ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено еволюцію наукових поглядів на економічну сутність підприємства, державного підприємства, його функції та розкрито їх особливості. Доведено, що межі поширення підприємств державної форми власності в перехідних країнах залежать від обраної моделі переходу. Проаналізовано світовий досвід функціонування державних підприємств і виявлено інституційні фактори. Визначено особливості реформування державних підприємств України та виявлено переважання приватної форми власності. Доведено, що не державна форма власності є неефективною, а невміле господарювання та реформування доводить державні підприємства до банкрутства та знищення. Встановлено основні проблеми, управління державними підприємствами та державними корпоративними правами в економіці України. Обгрунтовано найефективніший механізм партнерства державного та приватного сектору - концесійний.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.352 + У529.11 + У9(4Укр)291.1
Шифр НБУВ: РА371071 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
2.

Рудник Р. В. 
Державне регулювання діяльності малих і середніх підприємств: домінанта національної стратегії: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.03 / Р. В. Рудник ; Ін-т законодавства ВР України. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Проаналізовано вкладу малих і середніх підприємств у розвиток національної економіки, проаналізовано вітчизняний досвід регулювання даними підприємствами. Виявлено проблеми, які стримують подальший розвиток даної сфери, та визначено суперечності державного регулювання діяльності малих і середніх підприємств. Розроблено оригінальну модель оптимальної взаємодії механізмів ринкового та державного регулювання діяльності малих і середніх підприємств. Запропоновано для її реалізації відповідні заходи економічного й адміністративного впливу. Надано методику рейтингування регіонів України за рівнем розвитку малих підприємств для більш раціонального використання фінансових ресурсів держави.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У529.19-21.01 + У9(4УКР)291.9-21,01
Шифр НБУВ: РА374561 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Марван Ісмаїл Слика 
Економічне стимулювання підприємств у поводженні з твердими відходами (на прикладі Сірійської Арабської Республіки): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.08.01 / Марван Ісмаїл Слика ; НАН України. Ін-т пробл. ринку та екон.-екол. дослідж. — О., 2001. — 19 с. — укp.

Розглянуто питання теоретичного обгрунтування та розробки методичної бази економічного стимулювання підприємств у поводженні з твердими відходами. Наведено оригінальний підхід до визначення джерел виникнення твердих відходів виробничих і господарських об'єктів. На концептуально-методологічному рівні розкрито основи економічного стимулювання підприємств у поводженні з твердими відходами. Розроблено ряд економічних методів та відповідний інструментарій, що забезпечує підвищення економічної зацікавленості підприємств Сірійської Арабської Республіки у впровадженні в їх виробничу і господарську діяльність маловідходних технологій і прийомів роботи, використанні твердих відходів як вторинної сировини для одержання додаткової готової продукції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У529.0-28 + У9(5СІР)290-28
Шифр НБУВ: РА314487 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Матей В. В. 
Економічні умови формування та розвитку ринків венчурного капіталу у світовій економіці: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.02 / В. В. Матей ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Розглянуто різні теоретичні підходи до визначення поняття венчурного капіталу, його основні функції, кругообіг венчурного капіталу в ринковій економіці, процесу утворення венчурних синдикатів. Проаналізовано етапи формування міжнародного ринку венчурного капіталу та становлення міжнародного венчурного інвестування. Визначено механізми формування ринків даного капіталу, а також попит і пропозицію у світовій економіці. Виявлено особливості формування попиту на венчурний капітал в Україні та в країнах з перехідною економікою. Оцінено джерела інвестиційних ресурсів на українському ринку даного капіталу. Розроблено фінансово-організаційний механізм формування ринку венчурного капіталу в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У529.33 + У9(4УКР)293.3
Шифр НБУВ: РА373260 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Шаповалов О.В. 
Інтернаціоналізація світової економіки через створення транснаціональних фінансово-промислових груп: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.02 / О.В. Шаповалов ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2008. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано науково-практичні рекомендації щодо інтеграції національних економік до світових інтернаціоналізаційних процесів шляхом створення транснаціональних фінансово-промислових груп. Досліджено теоретичні засади процесу інтернаціоналізації світової економіки. Визначено переваги формування інтегрованих господарських структур у контексті інтернаціоналізації їх діяльності. Наведено методи оцінки ефективності інтернаціоналізаційних процесів в інтегрованих структурах. Проаналізовано особливості формування інтегрованих господарських структур у світі. Досліджено динаміку світової інтеграції економіки, визначено особливості залучення України у даний процес. Розглянуто економіко-правові умови створення й функціонування транснаціональних фінансово-промислових груп в Україні. Запропоновано напрямки удосконалення системи державного регулювання діяльності транснаціональних фінансово-промислових груп. Виявлено потенціал транснаціонального корпоративного бізнесу в Україні. Розроблено механізм державного сприяння діяльності транснаціональних фінансово-промислових груп.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У529.23 + У9(4УКР)292.3 +
Шифр НБУВ: РА355268

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Дудкіна К.А. 
Кластери як форма ринкової централізації в умовах сучасних світогосподарських відносин: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / К.А. Дудкіна ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2004. — 18 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні аспекти кластерної моделі як форми ринкової централізації за умов сучасних світогосподарських відносин. Розкрито суть поняття "кластер", запропоновано його визначення. Проаналізовано кластери як чинник структурування економіки та побудови зовнішньоекономічної політики. Розкрито ринкові механізми та інструменти державного регулювання в діяльності внутрішніх і міжнародних кластерів. Встановлено, що глобалізація впливає на існування та діяльність сучасних кластерів. Досліджено специфіку дії економічного середовища Центрально-Східного регіону Європи на розвиток кластерів, проаналізовано практичні механізми їх формування на території України. Запропоновано рекомендації та нові підходи щодо стимулювання розвитку кластерної моделі як форми ринкової централізації за сучасних умов світового господарства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У529.0 +
Шифр НБУВ: РА330084

Рубрики:

      
7.

Волкова Н.О. 
Кріоконсервовані органні культури щитовидної залози при ало- та ксенотрансплантації: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.19 / Н.О. Волкова ; НАН України. Ін-т пробл. кріобіології і кріомедицини. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

Проведено морфофункціональний аналіз кріоконсервованих і нативних органних культур щитоподібних залоз кроликів та новонароджених поросят та їх вивчення in vitro (рекультивування) та in vivo у разі трансплантації субтонально тиреоїдектомованим самцям кроликів. Зроблено висновок про коригуючий вплив трансплантатів на гормональний статус тиреоїдектомованих тварин, що дає змогу використовувати ксеногенний матеріал, функціонування якого в організмі реципієнта пролонгується за умов використання сумісної трансплантації культур надниркових залоз.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У529.0-55
Шифр НБУВ: РА330801

Рубрики:

      
8.

Кендюхов О.В. 
Організаційно-економічний механізм управління інтелектуальним капіталом підприємства: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.00.04 / О.В. Кендюхов ; НАН України. Ін-т економіки пром-сті. — Донецьк, 2007. — 31 с. — укp.

Показано роль інтелектуального капіталу у сучасних економічних трансформаціях. З'ясовано його гносеологію, запропоновано визначення інтелектуального капіталу як об'єктивної економічної категорії. Проаналізовано його структуру, подано класифікацію. Розроблено концепцію організаційно-економічного механізму управління інтелектуальним капіталом підприємства. Розкрито суть і зміст керованої та керуючої підсистем даного механізму. Узагальнено та розвинено методологічні підходи до оцінки ефективності управління за різних типів інтелектуального капіталу. Виявлено та проаналізовано зовнішні та внутрішні фактори, що впливають на механізм управління даним капіталом підприємства. Обгрунтовано суть, зміст і завдання системи кадрового забезпечення цього механізму. Виявлено головні мотиви творчої інтелектуальної праці та розвинуто основні підходи до її мотивації. Розкрито особливості використання системного підходу в управлінні марочним капіталом. Показано роль позиціонування торговельної марки у діалектичному взаємозв'язку марочного та клієнтського капіталів. Розроблено методи та критерії оцінки ефективності позиціонування. Розроблено рекомендації стосовно організації управління інтелектуальним капіталом для підприємств і організацій з урахуванням галузевих особливостей їх функціонування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У529.0-141,1-21 + У9(4Укр)290-141,1-21 +
Шифр НБУВ: РА351788

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
9.

Полтарак Н.І. 
Оцінка якості цілових програм державної підтримкм розвитку малого бізнесу: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.03 / Н.І. Полтарак ; Н.-д. центр індустр. пробл. розв. НАН України. — Х., 2008. — 19 с. — укp.

Досліджено проблему методичного забезпечення процесу оцінювання якості програм державної підтримки розвитку малого бізнесу в країні. Узагальнено існуючі підходи до визначення поняття "малий бізнес" і сформовано систему критеріїв відношення підприємств до суб'єктів даного сектору. Розкрито теоретичні засади й економічну природу малого бізнесу, визначено його місце та роль в економіці України та країнах світу, описано механізм його державної підтримки. Удосконалено методику комплексного оцінювання рівня розвитку малого бізнесу. Проаналізовано існуючі програми державної підтримки його розвитку, виявлено їх недоліки, зокрема, у структурі, змістовому наповненні, ресурсному забезпеченні, механізмах реалізації та контролю. Розкрито сутність, технології та принципи програмно-цільового методу й обгрунтовано необхідність його використання під час формування та реалізації програм державної підтримки розвитку малого бізнесу в Україні, запропоновано структуру цільової програми. Доповнено систему класифікаційних ознак цільових програм. Уточнено зміст поняття "цільова програма державної підтримки розвитку малого бізнесу". Розроблено методику оцінювання якості програм державної підтримки розвитку малого бізнесу на основі показників узгодженості, структури, якості та реалізованості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У529.19 + У9(4УКР)291.9 +
Шифр НБУВ: РА362124

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
10.

Галан Н.І. 
Системи державної підтримки малого та середнього бізнесу в розвинутих країнах: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / Н.І. Галан ; Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана. — К., 2006. — 18 с. — укp.

Досліджено економічну природу, сучасний стан, особливості та тенденції розвитку малого та середнього бізнесу у розвинутих країнах. Систематизовано напрями, види, інструменти та програми державної підтримки у даних країнах. Значну увагу приділено питанню інноваційної підтримки як пріоритетного напряму державної підтримки малого та середнього бізнесу в країнах з високим конкурентним статусом. Поглиблено теоретико-методологічні засади аналізу структур і моделювання систем державної підтримки. Базуючись на розробленій типовій структурі та з урахуванням відмінностей систем державної підтримки у принципах формування, структурі функціональних підсистем, співвіднесенні фінансових і нефінансових складових, ступеня залучення приватних, громадянських і державних установ до надання підтримки малому та середньому бізнесу уточнено моделі систем державної підтримки даного бізнесу (американську, європейську та японську). Розкрито еволюцію систем державної підтримки малого та середнього бізнесу, визначено напрями їх конвергенції за умов глобалізації. Поглиблено стратегічні підходи до формування системи державної підтримки малого бізнесу відповідно до вимог Стамбульської декларації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У529.19 +
Шифр НБУВ: РА344837

Рубрики:

      
11.

Румі Х. 
Створення транснаціональних фінансово-промислових груп в Україні і країнах близькосхідного регіону: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / Х. Румі ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2002. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано необхідність формування фінансово-промислових груп (ФПГ) в Україні та країнах близькосхідного регіону. Визначено причини необхідності активізації процесу створення ФПГ, показано роль держави в даному процесі, особливо на етапі структурної та ринкової трансформації економіки. Надано рекомендацію щодо використання приватизації як інструмента формування ефективних корпоративних структур. Сформульовано принципи взаємодії держави та ФПГ з питань економічної безпеки та реалізації економічних і соціальних пріоритетів країни, створення та підтримки конкурентного середовища. Розкрито значення стратегії розвитку економіки країни для всіх процесів створення, функціонування та розвитку ФПГ. Відзначено, що структура та характер діяльності різних форм ФПГ, в тому числі інтегрованих, в різних країнах мають схожі риси, а також відмінності, зумовлені конкретними історичними обставинами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У529.23 + У9(4УКР)292.3
Шифр НБУВ: РА320285 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
12.

Таранич А.В. 
Стратегія зовнішньоекономічної діяльності кластерних утворень у контексті світового і регіонального розвитку: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.02 / А.В. Таранич ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні засади розвитку кластерних утворень на світовому та регіональному рівнях. Розкрито сутність даних утворень, особливості формування стратегій їх зовнішньоекономічної діяльності. Висвітлено розвиток світової металургії як базової галузі для створення кластерів. Здійснено аналіз зовнішньоекономічної діяльності металургійного комплексу України, зокрема його кластерних утворень, у контексті світових і регіональних інтеграційних процесів. Розроблено механізм створення кластерів і засади їх зовнішньоекономічної діяльності. Обгрунтовано самоорганізаційний підхід до формування кластерних утворень, визначено стратегію їх зовнішньоекономічної діяльності на світовому та регіональних ринках.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У529.23 + У9(4УКР)292.3
Шифр НБУВ: РА358558

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
13.

Горбатов В.М. 
Теоретичні основи конкурентоспроможності та розвитку інтегрованих структур бізнесу: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.06.01 / В.М. Горбатов ; Харк. нац. екон. ун-т. — Х., 2006. — 32 с. — укp.

Досліджено проблему забезпечення розвитку інтегрованих структур бізнесу (ІСБ) у новітній висококонцентрованій економіці шляхом підвищення їх конкурентоспроможності завдяки вибору більш ефективних стратегічних зон господарювання (СЗГ). На модельному рівні доведено гіпотези: високої якості життя населення досягають тільки конкурентоспроможні країни світу; високої конкурентоспромоності досягають тільки країни світу, що мають висококонцентровану економіку. Установлено, що основу висококонцентрованих економік країн світу становлять ІСБ, у першу чергу - промислові концерни, фінансово-промислові групи (ФПГ) і стратегічні альянси (СА). Досліджено типи ІСБ, їх характерні особливості та відмінні риси. На базі синергетичного підходу розроблено теоретичні засади оцінки конкурентоспроможності ІСБ. Запропоновано підхід до вибору пріоритетності розвитку СЗГ ІСБ на підставі їх позиціювання й оцінки привабливості. Розмежовано суть понять "розвиток" і "діловий цикл" ІСБ як якісної та кількісної характеристики зміни оцінюваної економіко-виробничої системи. Побудовано модель стадій розвитку ІСБ, що характеризує їх якісну зміну. Запропоновано критерії визначення цих стадій. Розроблено модель ділового циклу ІСБ, що описує кількісні зміни обсягу продажів суб'єктів господарювання (СГ), які входять до їх складу, залежно від зміни конкурентоспроможності. Розроблено класифікацію видів взаємодії між ІСБ. Запропоновано модель конкурентної боротьби між ІСБ, що дозволяє описати криві їх ділових циклів у СЗГ з урахуванням конкурентоспроможності та взаємодії з конкурентами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У529.0-13 + У9(4УКР)290-13 +
Шифр НБУВ: РА346404

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
14.

Томарева В.В. 
Транскордонні злиття та поглинання у процесі корпоративної консолідації: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.00 / В.В. Томарева ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості процесів транскордонних злиттів і поглинань (ЗіП) та їх вплив на економічний розвиток за умов глобальної корпоративної консолідації капіталу з метою створення "зовнішньої" економіки України шляхом її двосторонної транснаціоналізації. Проведено комплексний аналіз секторальних і регіональних особливостей концентрації капіталу ТНК у контексті посилення диспропорцій в економічному розвитку розвинених країн і країн, що розвиваються. Досліджено основні шляхи прямих іноземних інвестицій (ПІІ) в НДДКР і потенціал їх впливу на конкурентоспроможний розвиток країн, що приймають, з метою реалізації за участі ТНК високотехнологічних кластерних проектів. На підставі аналізу циклічності транскордонної консолідації запропоновано гіпотезу щодо початку нової хвилі транскордонних ЗіП, основними особливостями якої є значна частка мегаугод (45 % припливу ПІІ), за яких динаміка і масштаби транскордонних ЗіП залежать від факторів конкурентоспроможності, наявних в економіці та у системах цивілізаційних цінностей. З'ясовано відповідність внутрішнього середовища України для нарощування національного капіталу шляхом транскордонних ЗіПу контексті її інноваційного та інвестиційного розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У529.16 + У529.16
Шифр НБУВ: РА358562

Рубрики:

      
15.

Іларіонова Н.М. 
Удосконалення діяльності венчурних фондів України: регіональний аспект: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.05 / Н.М. Іларіонова ; Ужгород. нац. ун-т. — Ужгород, 2009. — 20 с. — укp.

Визначено місце венчурних фондів у системі інфраструктури регіональних інвестиційно-інноваційних процесів, визначено економічну роль венчурного капіталу у забезпеченні регіонального інноваційного розвитку та регіональні фактори середовища функціонування венчурних фондів. Досліджено регіональні особливості функціонування венчурних фондів у регіонах України та зарубіжних країнах. Висвітлено напрями удосконалення їх діяльності на регіональному рівні за рахунок застосування нечіткого моделювання у процесі прийняття венчурних інвестиційних рішень, створення асоціації венчурних і приватних інвестицій, оцінено перспективи залучення венчурних фондів до фінансування регіональних інноваційних проектів у деревообробній галузі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У529.33 + У9(4УКР)293.3 +
Шифр НБУВ: РА366650

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
16.

Русак Д.М. 
Удосконалення корпоративного управління в Україні в контексті світового досвіду: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.02 / Д.М. Русак ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 21 с. — укp.

Досліджено теоретичні аспекти функціонування сучасного корпоративного управління та світових тенденцій у сфері вдосконалення корпоративного управління та подальшого інкорпорування перспективних світових нововведень. Значну увагу приділено формуванню національної практики даного управління в акціонерних товариствах усіх форм власності, що є складовою частиною вирішення комплексного завдання відпрацювання ринкових механізмів для економіки України. Досліджено питання формування національної моделі корпоративного управління, яка має відповідати стратегічним вимогам побудови розвинутого й адаптованого до європейського правового поля корпоративного сектору економіки, вимогам інституційних інвесторів акціонерного сектору, а також світовим тенденціям у цій галузі. Розроблено класифікацію економічних умов та найбільш суттєвих чинників, які впливають на ефективність сучасного корпоративного управління, з урахуванням фактора концентрації корпоративної власності. Введено фактор ненульової та неоднорідної інформаційної проникності економічного середовища у теоретичну конструкцію корпоративного управління. Здійснено кореляційно-регресійний аналіз залежності між концентрацією акціонерного капіталу у провідних українських корпораціях і ефективністю даного управління. Запропоновано форми та методи покращання фінансової звітності акціонерних товариств за рахунок забезпечення на українських підприємствах інформаційної відкритості та прозорості відповідно до міжнародних стандартів. Наведено форми та механізми вдосконалення корпоративного управління в Україні за рахунок використання досвіду наднаціонального регулювання корпоративного управління у країнах ЄС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У529.16 + У9(4УКР)291.6 +
Шифр НБУВ: РА358350

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
17.

Ковальова Ю.М. 
Управління розвитком регіональної економіки на основі формування кластерів: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.03 / Ю.М. Ковальова ; Донец. держ. ун-т упр. — Донецьк, 2009. — 20 с. — укp.

Розроблено теоретико-методичні основи та практичні рекомендації щодо вдосконалення розвитку регіональної економіки на базі формування кластерів. Обгрунтовано дефініцію кластера. Систематизовано науковометодичні підходи до формування кластерів, виявлено їх основні характеристики та відмінні особливості. Побудовано модель організаційно-економічного механізму регулювання регіонального розвитку на базі кластерів. Узагальнено світовий і вітчизняний досвід функціонування кластерів. Виявлено особливості їх впливу на розвиток економіки регіону. Оцінено можливості вмонтування фінансових структур, а саме: банків, страхових компаній, недержавних пенсійних фондів у кластери. Сформульовано науково-практичні рекомендації щодо складових механізму формування кластера. Оцінено інтеграційні зв'язки між його суб'єктами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У529.23 + У9(4УКР)292.3 +
Шифр НБУВ: РА364532

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
18.

Дзядук Т. В. 
Формування та розвиток мережевої економіки: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.01 / Т. В. Дзядук ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Досліджено генезис концептуальних підходів представників різних наукових шкіл щодо розгляду сутності мережевої економіки, на основі якого проаналізовано сучасні процеси формування мережевих структур, виявлено їх переваги та суперечності розвитку за умов глобалізації. Запропоновано підхід до розгляду мережевої організації економіки як домінуючого типу інформаційного суспільства. Обгрунтовано, що формування мережевої економіки супроводжується переміщенням економічної активності з географічно-просторового до кіберпростору та підривом деяких глибинних властивостей сучасної економіки. Проаналізовано можливості оптимізації бізнес-процесів під впливом мережевої економіки за рахунок глобального масштабу діяльності, більш оперативної та ефективної взаємодії між економічними суб'єктами та використання гнучкіших форм організації та управління виробництвом і капіталом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.35 + У529.0
Шифр НБУВ: РА381495 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського