Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (56)Реферативна база даних (740)Книжкові видання та компакт-диски (1279)Журнали та продовжувані видання (1436)
Пошуковий запит: (<.>U=У010.295.3$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 81
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Євтушенко О. В. 
Трансакційні витрати в економіці послуг: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.01 / О. В. Євтушенко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н. Каразіна. — Х., 2010. — 19 с. — укp.

Визначено поняття "трансакційні витрати" на підставі аналізу та розвитку підходів неоінституціональної економічної теорії. Узагальнено теоретико-методичні підходи до класифікації трансакційних витрат на виробництво та надання послуг. Охарактеризовано особливості та відмінності послуги як економічного блага. Запропоновано модель функціонування контрактних відносин на ринку послуг, відмінність якого полягає у використанні комплексного підходу до ідентифікації й оцінювання трансакційних витрат на надання послуги. Обгрунтовано й апробовано методику вибору оптимального типу контракту в сфері послуг. Розвинено теоретичні підходи до визначення взаємозалежності та взаємовпливу інститутів і рівня трансакційних витрат у сервісний економіці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.321 + У9(4УКР)442.150-862
Шифр НБУВ: РА376666 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Ігнатюк А. І. 
Розвиток галузевих ринків в умовах глобалізації: автореф. дис. ... д-ра екон. наук : 08.00.01 / А. І. Ігнатюк ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2010. — 40 с. — укp.

Досліджено функціонування, закономірності розвитку галузевих ринків за умов глобалізації, надано обгрунтовані методичні та практичні рекомендації щодо ефективної державної галузевої політики. Проаналізовано еволюцію теорії галузевих ринків, запропоновано визначення галузевого ринку, глобального галузевого ринку, класифікацію ринків на рівні галузей економіки. Визначено головні тенденції та суперечності розвитку галузевих ринків за умов глобалізації, інституційне забезпечення їх розвитку. Висвітлено сутність, напрями, види галузевої політики й особливості її проведення в Україні. Обгрунтовано теоретико-методологічні підходи до визначення пріоритетних видів діяльності економіки на основі теорій довгострокового техніко-економічного розвитку, міжнародної торгівлі та конкурентоспроможності, а також стратегічних напрямів розвитку галузевих ринків в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.31 + У9(4УКР)0-17
Шифр НБУВ: РА376085 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Ігнатюк А. О. 
Фінансове посередництво як чинник суспільного добробуту: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.01 / А. О. Ігнатюк ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Досліджено фінансове посередництво та його вплив на суспільний добробут. Визначено теоретичні засади та розроблено практичні рекомендації щодо підвищення соціально-економічної ефективності функціонування фінансових посередників у національній економіці за умов глобалізації. Проаналізовано еволюцію наукових поглядів на сутність фінансового посередництва, основні напрями, механізм і суперечливі наслідки впливу фінансових посередників на суспільний добробут. Визначено відмінності між ринково- та банківсько-орієнтованою фінансовими системами, а також особливості їх впливу на економічний добробут у розвинених країнах. Виявлено сучасні тенденції та суперечності розвитку фінансового посередництва у трансформаційних економіках за умов глобалізації. Досліджено сучасний стан, проблеми та перспективи розвитку фінансових посередників в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.325.6 + У9(4УКР)261.1
Шифр НБУВ: РА385656 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Ільяшенко В.А. 
Державне регулювання продовольчого забезпечення регіону: автореф. дис... д-ра наук з держ. регулювання: 25.00.02 / В.А. Ільяшенко ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2008. — 40 с. — укp.

Визначено соціально-економічну суть, принципи та структуру системи продовольчого забезпечення. Конкретизовано методи, інструменти державного регулювання даного забезпечення у контексті вітчизняного та міжнародного досвіду. Розкрито суть і завдання регіонального підходу до вирішення проблеми продовольчого забезпечення. Визначено місце та роль регіональної системи в економічній системі держави, структурі її ринків, інститутів та інституцій. Теоретично обгрунтовано напрями ефективної взаємодії великого та малого підприємництва у системі продовольчого забезпечення. Проаналізовано сучасний стан продовольчого ринку України. Досліджено особливості вирішення економічних проблем у системі розвитку АПК. Запропоновано підхід до формування цінового та біржового механізмів впливу на розвиток системи продовольчого забезпечення. Удосконалено економічний механізм державного регулювання даного ринку. Запропоновано методику вибору й обгрунтовано необхідність застосування моделі координанації регіонального продовольчого ринку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.321.1 + У9(4УКР)0-982-21,01 +
Шифр НБУВ: РА361594

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Абрамов Ф. В. 
Економічний зміст корупції: інституційний підхід: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.01 / Ф. В. Абрамов ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено актуальну проблему визначення економічних мотивів, якими керуються клієнт під час укладання корупційної угоди та причин, через які відбуваються зростання рівня корумпованості в країнах з економікою перехідного типу. Виділено інституціональні чинники виникнення та поширення корупції. Показано неефективність таких антикорупційних заходів, як: репресивні заходи, заходи спрямовані на підвищення мотивації чиновника до сумлінного виконання службових обов'язків. Розроблено та запропоновано систему комплексної антикорупційної політики, заходи якої спрямовані на підвищення ефективності чинних формальних правил та ефективності їх реалізації для усунення економічної мотивації клієнта до складання корупційної угоди.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.336 + У50-962
Шифр НБУВ: РА375021 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Авілов А.О. 
Інституалізація ринку цінних паперів перехідної економічної системи в умовах глобалізації: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.01 / А.О. Авілов ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2007. — 18 с. — укp.

Розкрито суть інституціалізації ринку цінних паперів (РЦП) перехідної економічної системи як процесу еволюційного формування сукупності організацій, формальних і неформальних норм і правил, спрямованого на забезпечення ефективного руху капіталу. Обгрунтовано необхідність кількісного оцінювання процесів інституціалізації РЦП за умов ринкової трансформації та запропоновано систему показників його інституційного стану. Визначено чинники інституційної невпорядкованості інверсійного РЦП. Доведено наявність і боротьбу двох протилежних тенденцій розвитку РЦП в інверсійній економіці - кланово-орігархічної та цивілізаційно-демократичної. Виявлено парадокс впливу глобалізації на інституалізацію РЦП, що формується в інверсійній економіці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.325.621.2 +
Шифр НБУВ: РА353031

Рубрики:

      
7.

Азарян О.М. 
Організаційно-економічний механізм функціонування і регулювання споживчого ринку: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.02.03 / О.М. Азарян ; НАН України. Ін-т економіки пром-сті. — Донецьк, 2003. — 31 с.: рис. — укp.

Розроблено концепцію механізму функціонування та регулювання споживчого ринку за сформованих соціально-економічних умов. Визначено вплив процесів споживання на динаміку розвитку ринкового господарства. Доповнено понятійно-категоріальний апарат економічної науки новим трактуванням поняття "споживчий ринок". Виявлено основні тенденції розвитку сучасної світової економіки. Визначено місце та роль споживчого ринку у глобальній світогосподарській системі. Доведено, що розвиток споживчого ринку в Україні має свої особливості, пов'язані з кризовими явищами та інтеграцією держави в міжнародний ринковий простір. Розроблено організаційно-економічний механізм регулювання споживчого ринку на підставі виявлення взаємодії структурних одиниць. Запропоновано моделі реформування споживчого ринку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.321 + У9(4УКР)421.0 +
Шифр НБУВ: РА323878

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
8.

Баторшина А.Ф. 
Формування моделі ринку цінних паперів в трансформаційних економіках: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.02 / А.Ф. Баторшина ; Держ. вищ. навч. закл. "Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана". — К., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні питання формування ринку цінних паперів у трансформаційних економіках. Вивчено специфічні умови та чинники формування моделей даних ринків у період ринкових трансформацій. Визначено універсальні закономірності становлення ринку цінних паперів у досліджених економіках й особливості його інституційного оформлення. Охарактеризовано системну суть особливостей сучасного розвитку ринків цінних паперів, що розвиваються. Проаналізовано вплив інтеграційних процесів на розвиток інфраструктури фондових ринків у контексті глобалізації ринку капіталів на макро- та мікрорівні. Проведено аналітичне дослідження з метою визначення ступеня ефективності національного ринку цінних паперів України у аспекті конкуренції з іншими ринками цінних паперів за умов глобалізації ринку капіталів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.325.621.2 + У526.229.2 +
Шифр НБУВ: РА354232

Рубрики:

      
9.

Баула О.В. 
Формування інститутів ринку цінних паперів України: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.01 / О.В. Баула ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2007. — 21 с. — укp.

Досліджено процеси формування та розвитку інститутів вітчизняного ринку цінних паперів. Уточнено зміст поняття "ринок цінних паперів". Розроблено модель національного ринку цінних паперів як відкритої системи. Здійснено всебічний аналіз еволюції поглядів в економічній теорії щодо ролі інституцій ринку цінних паперів в економічній системі країни. Виділено та проаналізовано етапи розвитку інститутів ринку цінних паперів України, а також основні макроекономічні й інституційні чинники впливу на їх функціонування. Запропоновано методику визначення інституційної ефективності ринку цінних паперів України. Розроблено рекомендації щодо покращання інфраструктурного забезпечення вітчизняного ринку цінних паперів й удосконалення системи розкриття інформації їх учасниками. Наведено пропозиції щодо оптимізації механізму державного регулювання ринку цінних паперів України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.325.621.2 + У9(4УКР)262.292 +
Шифр НБУВ: РА354278

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
10.

Бобко В.В. 
Закономірності розвитку інформаційного ринку в сучасних умовах: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.01 / В.В. Бобко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретико-методичні засади виникнення закономірностей та суперечностей у процесі становлення інформаційно-економічних відносин. Розроблено теоретичні та концептуальні підходи щодо вивчення ринку інформаційних послуг в Україні, а також його подальшого удосконалення. Встановлено закономірності та специфіку ринку інформаційних послуг. Визначено місце та роль інформаційної послуги в системі ринкової економіки та макроекономічній політиці держави. Розкрито зміст економічної категорії "інформація" як особливого виду товару та ресурсу, в якого відсутня адекватна форма доходу. Запропоновано сегментацію ринку інформаційних продуктів та послуг. Досліджено світовий досвід забезпечення потреб в інформаційному продукті за ринкових умов його реалізації. Наведено класифікацію поширених у світовій практиці моделей інформаційних ринків та механізмів їх функціонування. Вперше розроблено модель ціноутворення на продукт інформаційного ринку, а також моделі інтеграції інформаційного ринку в управлінський процес на мікроекономічному рівні. Узагальнено європейський досвід правового регулювання інформаційного ринку й обгрунтовано можливості його використання в Україні. Визначено соціальні чинники виникнення інформаційної нерівності в суспільстві, обгрунтовано шляхи та механізми її подолання. Розроблено пропозиції щодо удосконалення механізму формування ринку інформаційних послуг в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.242.4 + У010.295.323 +
Шифр НБУВ: РА353834

Рубрики:

      
11.

Болдирєв К.О. 
Конкурентно-мотиваційний механізм інноваційного становлення ринку праці в трансформаційній економіці: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.01 / К.О. Болдирєв ; Держ. вищ. навч. закл. "Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана". — К., 2008. — 18 с. — укp.

Розроблено теоретико-методологічні та прикладні аспекти проблеми інноваційного формування конкурентно-мотиваційного механізму ринку праці у трансформаційній економіці. Розкрито конкурентно-мотиваційний характер здійснення відносин конкуренції у ринково-комерційному процесі, що реально відбувається на ринку праці у трансформаційній економіці. Виявлено особливості інноваційної трансформації конкурентно-комерційного механізму у конкурентно-мотиваційний механізм сучасного ринку праці. Визначено трансформаційну необхідність та інноваційну можливість формування конкурентно-мотиваційного механізму у сегменті кваліфікованої робочої сили сектору зайнятості ринку праці України. Розроблено методичні рекомендації щодо застосування конкурентних мотивів під час проведення інноваційної ринкової політики трансформаційного типу раціональної зайнятості працездатного населення України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.325.4 + У9(4УКР)240.523.3 +
Шифр НБУВ: РА358652

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
12.

Боришкевич О.В. 
Банки на валютному ринку України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / О.В. Боришкевич ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 1999. — 18 с. — укp.

Дисертація присвячена питанням діяльності банків на валютному ринку. Коло питань, які розглядаються у роботі, включає аналіз сучасного стану валютного ринку України та види операцій, які на ньому проводяться, питання формування валютного курсу. Значна увага приділена валютному регулюванню і валютному контролю як елементам макроекономічних перетворень в Україні. Проаналізовано перший досвід використання фінансових інструментів з метою забезпечення управління валютними ризиками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.325.61

Рубрики:

      
13.

Булкот О. В. 
Становлення біполярності світового валютного ринку як фактор валютної політики України: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.02 / О. В. Булкот ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 21 с. — укp.

Розглянуто концептуальні основи функціонування світового валютного ринку та визначено систему взаємозв'язків компонент глобального валютного середовища. Уточнено поняття валютного ринку на підставі поєднання функціональної, інституційної, організаційної та територіальної класифікаційних ознак. Розкрито сутнісні характеристики біполярності світового валютного ринку й ідентифіковано дане поняття. Проаналізовано теорії, що пояснюють взаємозв'язок вибору режиму курсоутворення з цілями загальної макроекономічної політики країни в цілому та валютної політики, зокрема. Виокремлено детермінанти розвитку міжнародного статусу валюти. Проведено компаративний аналіз позицій євро та долара США в світовій економіці, на підставі якого досліджено наслідки запровадження євро на регіональному та глобальному рівнях. Проаналізовано загрози стабільному міжнародному обігу євро. Виділено критерії оцінювання достатності золотовалютних резервів України та побудовано імітаційну модель для оцінювання їх дохідності. Запропоновано напрями вдосконалення валютної політики України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.325.61 + У582.661 + У9(4УКР)262.6-18
Шифр НБУВ: РА377543 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
14.

Вірченко В.В. 
Формування інституційної структури фінансового ринку в умовах транзитивної економіки: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.01 / В.В. Вірченко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 18 с. — укp.

Досліджено суть інституційної структури фінансового ринку, її склад, макроекономічні функції та типологізацію з використанням концептуального каркасу нової інституціональної економічної теорії. Висвітлено погляди провідних економістів щодо ролі фінансових інститутів та їх місця в економічній системі. На підставі аналізу результатів економетричного аналізу визначено механізм впливу інституційної структури фінансового ринку на суспільно-економічне зростання у процесі ринкової трансформації економіки країни. Виявлено головні закономірності, що характеризують процес формування та розвитку інституційної структури фінансового ринку за умов транзитивної економіки. Сформульовано основні теоретичні та практичні рекомендації щодо розвитку та вдосконалення механізму впливу функціонування фінансових інститутів, які є складовими інституційної структури вітчизняного фінансового ринку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.325.62 +
Шифр НБУВ: РА353586

Рубрики:

      
15.

Галаган Д. В. 
Статистичний аналіз ринку житлової нерухомості: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.10 / Д. В. Галаган ; Київ. нац. екон. ун-т ім. В. Гетьмана. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Розкрито сутність і специфічні риси ринку житлової нерухомості (РЖН) як об'єкта статистичного дослідження. Обгрунтовано комплекс факторів, що впливають на співвідношення попиту та пропозиції на ринку і визначають його цінову динаміку. Досліджено сучасні цінові тенденції на РЖН, що дозволило визначити перспективи його розвитку. Запропоновано методологічний підхід до вимірювання взаємозв'язків цінової динаміки первинного та вторинного РЖН за різної соціально-економічної ситуації на основі крос-кореляційного аналізу, що дозволяє виявити реакцію різних сегментів ринку на дисбаланс попиту та пропозиції і визначити пріоритети регуляторної політики держави щодо збалансованого розвитку ринку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.327.3 в611.326 + У9(4УКР)421.523.515 в611.326
Шифр НБУВ: РА380115 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
16.

Галенко О.М. 
Методи економічного аналізу цінних паперів для формування інвестиційного портфеля на фінансовому ринку України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / О.М. Галенко ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 1999. — 19 с. — укp.

В дисертації запропоновані та проілюстровані конкретними прикладами різноманітні варіанти розрахунків економічних показників для аналізу цінних паперів; виявлені основні прийоми побудови українських фондових індикаторів; запропонована і апробована нова методика розрахунку сукупного фондового індексу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.325.62

Рубрики:

      
17.

Гончар О.І. 
Регіональний ринок праці торгівлі в сучасних умовах (на матеріалах західних областей України): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.05 / О.І. Гончар ; Укоопспілка, Львівська комерційна академія. — Львів, 1998. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.325.4 + У9(4УКР)421.0-640.5

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
18.

Гончарова В.О. 
Взаємозв'язок офіційної та тіньової економіки в умовах ринкової трансформації: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / В.О. Гончарова ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2001. — 16 с. — укp.

Науково осмислено проблеми взаємозв'язку офіційної та тіньової економіки, формування та поширення тіньової економічної діяльності, а також можливості обмеження впливу тіньового сектора на економічну безпеку на етапі тотального розповсюдження. Теоретично обгрунтовано взаємозв'язок офіційної та тіньової економіки, носіями якого є капітал та праця, і який відбувається через складові елементи структури тіньової економіки. Доведено необхідність застосування заохочувальної економічної політики стосовно легалізації тіньової економіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.336 + У9(4УКР)0
Шифр НБУВ: РА316461 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
19.

Горбуненко Я. І. 
Управління інвестиційними ризиками на фондовому ринку України: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.08 / Я. І. Горбуненко ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 20 с.: табл., рис. — укp.

Узагальнено теоретичні підходи до визначення сутності та властивостей інвестиційних ризиків за умов глобалізації фінансового середовища. Розроблено модель управління інвестиційними ризиками на фондовому ринку з використанням системного підходу, визначено її особливості та ключові складові. Виявлено особливості розвитку фондового ринку України й узагальнено специфічні види вітчизняних інвестиційних ризиків. Аргументовано застосування адаптованих до українських реалій методів управління інвестиційними ризиками. Обгрунтовано рекомендації щодо побудови оптимального інвестиційного портфеля з акцій українських компаній на базі адаптивних нейронних мереж. Використано теорію асиметричної інформації для опису процесів на фондовому ринку України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.325.621 + У9(4УКР)262.295
Шифр НБУВ: РА386201 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
20.

Гриценко О.А. 
Ринок нерухомості: закономірності становлення та функціонування: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.01.01 / О.А. Гриценко ; НАН України. Ін-т екон. прогнозування. — К., 2003. — 32 с.: рис. — укp.

Розроблено концепцію ринку нерухомості як самостійної економічної підсистеми, що має специфічні закономірності розвитку та функціонування. Обгрунтовано підхід щодо визначення нерухомості як капіталу, зрощеного із землею. Виявлено особливі характеристики нерухомості як економічної категорії. У науковий обіг введено нові поняття: "трансферна рента", "інфраструктурна рента", "рента агломерації", інституційно-трансакційна структура". Розкрито особливості інверсійного характеру становлення ринку нерухомості. Обгрунтовано необхідність диференціації виробничої та комерційної нерухомості, виділено їх основні ознаки та властивості. З'ясовано специфіку нерухомості як інвестиційного активу, що бере участь у загальному русі фінансового капіталу. Встановлено особливості входження землі як просторової сфери у ринковий оборот, виявлено логіку становлення її товарної форми. Досліджено інституційно-трансакційну структуру ринку нерухомості, висвітлено процес його інституціоналізації, виділено три види інститутів (діяльності, обмежень, установи) та використано в аналізі три форми трансакцій (угоди, раціонування, управління). Зроблено висновок про необхідність існування інституціональної місії держави на ринку нерухомості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.327 +
Шифр НБУВ: РА324627

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського