Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (137)Реферативна база даних (1813)Книжкові видання та компакт-диски (2983)Журнали та продовжувані видання (1619)
Пошуковий запит: (<.>U=У010.29$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 154
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Червона С.П. 
Аналіз становлення фондового ринку в умовах приватизації: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.03.01 / С.П. Червона ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 1999. — 16 с. — укp.

Визначено особливості, притаманні структурі фондового ринку України, сформульовано основні напрямки статистичного аналізу фондового ринку в Україні, узагальнено і оновлено систему показників, що характеризують даний ринок. Розроблені методичні положення аналізу фондового ринку в Україні. Описана модель фондового ринку України, а також визначено особливості, які притаманні лише цій моделі. Дана характеристика приватизаційних процесів як фактору розвитку фондового ринку України. Проведено регіональний аналіз операцій з цінними паперами та статистико-економічний аналіз сертифікатної приватизації в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.325.621

Рубрики:

      
2.

Сухань В. О. 
Антиінфляційна політика в системі макроекономічного регулювання в умовах ринкової трансформації: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.01 / В. О. Сухань ; Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна. — Х., 2009. — 15 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.75 + У526.268.1 + У9(4УКР)262.681
Шифр НБУВ: РА370456 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
3.

Клименко А. В. 
Антимонопольна і конкурентна політика держави: інституціональний аспект: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.03 / А. В. Клименко ; Донец. держ. ун-т упр. — Донецьк, 2011. — 20 с. — укp.

Проаналізовано конкуренцію як інститут та основну характеристику ринкової економіки, визначено поняття конкуренції з точки зору системного підходу. Обгрунтовано завдання та механізми державної конкурентної політики. Проведено аналіз закордонного досвіду антимонопольного регулювання та захисту економічної конкуренції. Розглянуто конкуренцію як фактор національної конкурентоспроможності та культурний патерн. Виявлено розмаїтість культурних патернів і проведено дослідження способів їх аналізу. Сформульовано принципи, що дозволяють проектувати культурні моделі Г. Хофстеда на стан конкуренції в національній економіці, проведено порівняльний аналіз культурних моделей країн з розвиненою ринковою економікою. Розроблено теоретико-методологічний підхід, що забезпечує адекватність державної конкурентної політики та механізмів її реалізації домінуючим "культурним патернам". Розглянуто вплив культурних патернів на стан конкуренції в національній економіці України та запропоновано рекомендації щодо вдосконалення механізму антимонопольного регулювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.5 + У9(4УКР)0-13
Шифр НБУВ: РА382368 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Боришкевич О.В. 
Банки на валютному ринку України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / О.В. Боришкевич ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 1999. — 18 с. — укp.

Дисертація присвячена питанням діяльності банків на валютному ринку. Коло питань, які розглядаються у роботі, включає аналіз сучасного стану валютного ринку України та види операцій, які на ньому проводяться, питання формування валютного курсу. Значна увага приділена валютному регулюванню і валютному контролю як елементам макроекономічних перетворень в Україні. Проаналізовано перший досвід використання фінансових інструментів з метою забезпечення управління валютними ризиками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.325.61

Рубрики:

      
5.

Жукова Н.К. 
Банківське кредитування в системі суспільного відтворення: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / Н.К. Жукова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 17 с. — укp.

Досліджено теоретико-методичні та практичні засади банківського кредитування та визначено напрямки підвищення його ефективності на сучасному етапі. Розкрито складний зміст економічної категорії кредит, показано його об'єктивну необхідність у системі суспільного відтворення. Визначено сутність та структуру банківського кредиту за умов ринкової економіки, встановлено визначальну роль позичкового відсотка в системі кредитних відносин. З'ясовано, що універсальність зв'язків позичкового відсотка робить його активним фактором раціонального використання позичкового капіталу. На підставі вивчення основних форм і механізмів банківського кредитування на двох рівнях (Національного банку України як кредитора останньої інстанції та на рівні комерційних банків як кредиторів суб'єктів господарювання та населення) встановлено, що у сучасний період структура банківських кредитів є нераціональною, але за умов ринкової економіки можливе її подолання внаслідок зростання конкуренції. Досліджено сукупність ризиків, пов'язаних з кредитною діяльністю комерційних банків. Визначено основні шляхи підвищення ефективності системи банківського кредитування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.424 + У9(4УКР)262.2 +
Шифр НБУВ: РА348287

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Чорна О.М. 
Банківський капітал у системі відтворення: механізм накопичення і функціонування: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.01 / О.М. Чорна ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2010. — 20 с. — укp.

Розроблено сучасну концепцію механізму відтворення банківського капіталу в Україні, яка заснована на вдосконаленні системи управління відтворенням банківського капіталу на макро- та мікроекономічному рівні. Досліджено генезис банківського капіталу і його взаємозв'язок з іншими формами капіталу. Розкрито сутність банківського капіталу як економічної категорії та конкретизовано його визначення. Висвітлено роль банківського капіталу в створенні фундаментальних передумов соціально-економічного розвитку суспільства. Виявлено загальносвітові та національні тенденції накопичення банківського капіталу. Розглянуто інституціональне середовище банківського бізнесу, визначено сукупність критеріїв, відповідність яким дозволяє трактувати банківську діяльність як бізнес. Уточнено економічний зміст понять "банківський інститут" і "банківська інституція", доведено їх нетотожність. Наведено уточнення понять "інституціонального середовища банківського бізнесу" і "інституціонального середовища накопичення банківського капіталу".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.424 + У9(4УКР)262.10-93
Шифр НБУВ: РА371695 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
7.

Наумов О. О. 
Банківський кредит у системі чинників інноваційного розвитку економіки: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.01 / О. О. Наумов ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретико-методологічні та практичні проблеми банківського кредиту як джерела інноваційного кредитування трансформаційної економіки. Розкрито економічний зміст банківського кредитування. Визначено специфіку банківського кредитування інноваційного розвитку економіки інверсійного типу. Висвітлено сутність та механізм формування інвестиційних ресурсів у національній економіці, роль та значення внутрішніх і зовнішніх джерел інвестиційних грошей. Запропоновано шляхи та методи збільшення обсягів кредитування банками інноваційного розвитку економіки України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.425 + У9(4УКР)262.2
Шифр НБУВ: РА372974 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
8.

Макаренко М.І. 
Бюджетно-монетарне регулювання цін у трансформаційній економіці: Автореф. дис. д-ра екон. наук: 08.01.01 / М.І. Макаренко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2003. — 29 с. — укp.

Визначено суть, функції та структуру механізму бюджетно-монетарного регулювання цін. Встановлено, що в процесі ринкової трансформації економіки відбувається об'єктивна заміна прямих адміністративних інструментів цінорегулювання непрямими економічними, серед яких зростає роль податково-бюджентних, видатково-бюджетних і грошово-кредитних регуляторів. Визначено особливості впливу прямих, непрямих податків і субсидій на рівень, структуру і динаміку цін. Виявлено особливості функціонального зв'язку між динамікою цін та грошових агрегатів, запропоновано механізм досягнення макроекономічної цінової стабільності монетарними інструментами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.8 + У9(4УКР)0-861 +
Шифр НБУВ: РА328170

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
9.

Каушан І. В. 
Вартісна основа і механізм забезпечення стабільності грошової одиниці: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.01 / І. В. Каушан ; НАН України, Ін-т економіки та прогнозування. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Проаналізовано історичну еволюцію відносин вартості як однієї з основоположних категорій економічної теорії та доведено, що динаміка цін та обмінного курсу має єдину вартісну основу. З позицій представницької теорії грошей висвітлено їх природу, суть і функціональне призначення. Розкрито зміст стабільності грошової одиниці як відносної незмінності її вартості, показано її різні прояви та форми. Здійснено верифікацію відображення відносин вартості у своїх зовнішніх формах - ціні й обмінному курсі. Показано розрив між рухом реальної вартості та вартості, представленої грошима. Узагальнено міжнародний досвід підтримання стабільності грошової одиниці. Розкрито механізм забезпечення стабільності грошової одиниці в Україні. Введено до наукового термінологічного обороту поняття "вартісний курс" і надано його тлумачення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.70 + У9(4УКР)262.6
Шифр НБУВ: РА380078 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
10.

Заплітна Т.В. 
Вартісна оцінка факторів виробництва та динаміка їх ціни в трансформаційній економіці: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.01 / Т.В. Заплітна ; Держ. вищ. навч. закл. "Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана". — К., 2007. — 19 с. — укp.

Проведено ретроспективний порівняльний аналіз теорій трудової вартості, маржиналістської концепції, марксистської та інституціональної теорій, на базі яких обгрунтовано методологію вартісної оцінки факторів виробництва (землі та робочої сили), досліджено їх цінову динаміку. Визначено специфіку становлення оціночної діяльності у трансформаційній економіці. Синтезовано основні теоретичні принципи розглянутих теорій як методологічні засади вартісної оцінки. Показано вплив інституційних чинників та недосконалості ринкової інфраструктури на формування базових принципів теорії оцінювання у процесі визначення економічних параметрів трансформаційної економіки. Розроблено методику й охарактеризовано організаційні елементи механізму оцінки землі та робочої сили для перехідних економік. Наведено оцінку перспектив розвитку оціночної діяльності в Україні, розкрито її важливу роль як додаткового інструменту моніторингу ринків нерухомості та праці. Визначено сутність методології економічної теорії, зокрема, розкрито логіку формування вартості та доходів. Наведено рекомендації щодо підвищення ефективності оцінювання нерухомості в цілому та робочої сили, обгрунтовано доцільність використання даних пропозицій для дисконтування доходу від цільових трансакцій. Зроблено висновок, що структура національних ринків нерухомості та праці залежить від впливу трансформаційних процесів світового масштабу та економічної перебудови національної економіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.8 +
Шифр НБУВ: РА352807

Рубрики:

      
11.

Гончарова В.О. 
Взаємозв'язок офіційної та тіньової економіки в умовах ринкової трансформації: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / В.О. Гончарова ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2001. — 16 с. — укp.

Науково осмислено проблеми взаємозв'язку офіційної та тіньової економіки, формування та поширення тіньової економічної діяльності, а також можливості обмеження впливу тіньового сектора на економічну безпеку на етапі тотального розповсюдження. Теоретично обгрунтовано взаємозв'язок офіційної та тіньової економіки, носіями якого є капітал та праця, і який відбувається через складові елементи структури тіньової економіки. Доведено необхідність застосування заохочувальної економічної політики стосовно легалізації тіньової економіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.336 + У9(4УКР)0
Шифр НБУВ: РА316461 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
12.

Білоусенко М.В. 
Вплив поділу праці на соціально-економічну структуру господарської системи в період трансформації: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / М.В. Білоусенко ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2000. — 17 с. — укp.

Досліджено вплив поділу праці на виникнення та тривале функціонування ієрархічних соціальних груп. Обгрунтовано первинну роль поділу праці між управлінцями та тими, ким вони керують, у соціально-економічному структуруванні господарських систем, похідність права приватної власності та класової диференціації від даного поділу. Встановлено основні економічні закономірності виникнення управлінських структур для аграрного господарства та індустріального товарного суспільства. Виділено основні тенденції у формуванні соціально-економічної структури перехідних економік. Обгрунтовано заходи щодо нівелювання негативних складових частин даної структури, які заважають запуску ринкового механізму зростання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.29
Шифр НБУВ: РА311715 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Тимченко Б.П. 
Вплив тіньової економіки на формування доходів населення в умовах ринкової трансформації: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / Б.П. Тимченко ; Харків. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2003. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Відзначено, що за умов ринкової трансформації економіки формується нова модель доходів населення - факторна, основні доходи створюються за чинниками виробництва: працею, власністю, землею, підприємницькими здібностями. Виявлено, що створення, розподіл і перерозподіл доходів знаходиться під впливом тіньової економіки, яка набула в Україні масштабно-вибухового характеру. Тому саме потенціал факторних складових не одержав свого розвитку. Зазначено, що тіньові процеси стали невід'ємною рисою способу життя населення країни. Сформовано нові моделі поведінки - тіньові практики як стійкі та масові взаємодії суб'єктів різного рівня (макро-, мезо-, мікро-), спрямовані на одержання прихованого доходу та пов'язані з порушенням законів та інших формально-правових норм. Виявлено основні причини поглиблення та розширення тіньової економіки у перехідній економіці, де головними чинниками є тривала криза доходів, інституціональна несформованість факторних доходів, неефективність державного регулювання доходів. Показано, що серед тіньових доходів населення переважають такі, які сформувалися у сфері розподілу та перерозподілу, а не у сфері виробництва. Систематизовано основні методи оцінки масштабів тіньової економіки. Виявлено основні напрямки її впливу на доходи населення. Надано пропозиції стосовно мінімізації цього впливу на сукупні доходи населення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.336 + У9(4УКР)0-942 +
Шифр НБУВ: РА326256

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
14.

Соловейко О. М. 
Граничні теореми для цін похідних цінних паперів: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.01.05 / О. М. Соловейко ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Розглянуто моделі, які узагальнюють класичні моделі Блека -Шоулса та Мертона. Ропозділено задачі на дві групи: дослідження стійкості, робастності справедливих цін опціонів відносно зміни чи неточності вимірювання параметрів ринку, таких як відсоткова ставка, знос, волатильність, та умови збіжності справедливих цін опціонів за граничного переходу в моделі ринку з дискретним часом до моделі з неперервним часом. Доведено збіжність за параметром справедливої ціни платіжного зобов'язання на ринку зі стрибками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.325.621.2В611.311
Шифр НБУВ: РА374676 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Гончаров В.В. 
Гроші як предмет соціально-філософського дискурсу (аксіологічний аспект дослідження): автореф. дис. ... канд. філос. наук : 09.00.03 / В.В. Гончаров ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2010. — 18 с. — укp.

Проаналізовано феномен грошей, який розглядається як ціннісний за своєю природою соціальний прояв у культурі. Обгрунтовано ідею про аутентичність аксіології як методології пізнання феномену грошей. Розглянуто презентовані в історико-філософській думці гносеологічні підходи до розуміння й опису природи та сутності грошей. Простежено еволюцію розвитку філософської думки про гроші в будь-яку історичну епоху. Відбудовано онтологію грошей на базі атрибутивної моделі світу. Наведено світоглядно-конфесійні підходи до господарської етики (православ'я, протемтантизму, юдаїзму, католицизму), яка і формує етичний вимір грошей. Розглянуто вплив грошей на становлення особистості в контексті сенсу життя індивіда, його смислоустрою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*665-94 + Ю703.64 + У010.295.70
Шифр НБУВ: РА373890 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Хорошева Г. С. 
Грошово-кредитне регулювання в системі забезпечення економічної безпеки держави: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.01 / Г. С. Хорошева ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2011. — 20 с. — укp.

Вирішено завдання обгрунтування методології грошово-кредитного регулювання в системі забезпечення економічної безпеки держави з відкритим типом економіки. Виявлено пріоритетний вплив на забезпечення економічної безпеки держави таких законів, як закон відносної рідкості ресурсів, закон конкуренції, мілітаризації. Сформовано категоріальний апарат теорії грошово-кредитного регулювання в системі забезпечення економічної безпеки держави. Запропоновано концепцію забезпечення економічної безпеки держави засобами грошово-кредитного регулювання, що включає політико-правовий, організаційний й економічний механізми, синтез яких утворює грошово-кредитний механізм забезпечення економічної безпеки держави та передбачає поєднання монетарного та фіскального суверенітету за умови використання режиму таргетування інфляції. Визначено можливості формування ефективного грошово-кредитного механізму забезпечення економічної безпеки держави з урахуванням розвитку тенденцій міждержавної консолідації в сфері грошово-кредитного регулювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.20 + У010.295.70 + У9(4УКР)260-995
Шифр НБУВ: РА379536 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
17.

Поліщук 
Девелоперські компанії на ринку нерухомості: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.08 / Євгенія Анатоліївна Поліщук ; Державний вищий навчальний заклад "Київський національний економічний ун-т ім. В.Гетьмана". — К., 2009. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.327 + У9(4УКР)0-571.1
Шифр НБУВ: РА365905

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
18.

Гриценко 
Девіантна поведінка суб'єктів господарювання у трансформаційній економіці: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.01 / Світлана Андріївна Гриценко ; Державна установа "Інститут економіки та прогнозування НАН України". — К., 2008. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.336
Шифр НБУВ: РА359105

Рубрики:

      
19.

Черничко С.Ф. 
Державне регулювання інфляційних процесів в перехідних економіках: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / С.Ф. Черничко ; Ужгород. нац. ун-т. — Ужгород, 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено проблеми та перспективи застосування інструментів антиінфляційного регулювання як форми державного регулювання економіки України. Теоретично обгрунтовано доцільність застосування інструментів даної форми державного регулювання економіки з метою стабілізації соціально-економічного розвитку країни, а також покращення кількісних та якісних характеристик економічного зростання. Значну увагу приділено вивченню досвіду діяльності у даній сфері країн з розвинутою економікою та деяких постсоціалістичних країн. Визначено й охарактеризовано основні елементи реформування механізму грошово-кредитного та бюджетно-податкового регулювання економіки України. Проаналізовано теоретичні та практичні підходи щодо антиінфляційного регулювання як складової частини механізму державного регулювання економіки, зокрема розглянуто актуальні економічні, соціальні, політичні та національні проблеми. На підставі результатів системного аналізу впливу окремих інфляційних чинників на усталення темпів економічного зростання України запропоновано нові підходи щодо удосконалення механізму їх державного регулювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.75 + У9(4УКР)262.681-21 +
Шифр НБУВ: РА345409

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
20.

Ільяшенко В.А. 
Державне регулювання продовольчого забезпечення регіону: автореф. дис... д-ра наук з держ. регулювання: 25.00.02 / В.А. Ільяшенко ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2008. — 40 с. — укp.

Визначено соціально-економічну суть, принципи та структуру системи продовольчого забезпечення. Конкретизовано методи, інструменти державного регулювання даного забезпечення у контексті вітчизняного та міжнародного досвіду. Розкрито суть і завдання регіонального підходу до вирішення проблеми продовольчого забезпечення. Визначено місце та роль регіональної системи в економічній системі держави, структурі її ринків, інститутів та інституцій. Теоретично обгрунтовано напрями ефективної взаємодії великого та малого підприємництва у системі продовольчого забезпечення. Проаналізовано сучасний стан продовольчого ринку України. Досліджено особливості вирішення економічних проблем у системі розвитку АПК. Запропоновано підхід до формування цінового та біржового механізмів впливу на розвиток системи продовольчого забезпечення. Удосконалено економічний механізм державного регулювання даного ринку. Запропоновано методику вибору й обгрунтовано необхідність застосування моделі координанації регіонального продовольчого ринку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.321.1 + У9(4УКР)0-982-21,01 +
Шифр НБУВ: РА361594

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського