Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (129)Реферативна база даних (3163)Книжкові видання та компакт-диски (4144)Журнали та продовжувані видання (841)
Пошуковий запит: (<.>U=С5*6$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 286
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Шушпанов 
Принципи та методи демографічного обгрунтування розміщення виробництва товарів широкого вжитку (на матеріалах Тернопільської області): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.09.01 / Дмитро Георгійович Шушпанов ; НАН України, Рада по вивченню продуктивних сил України. — К., 1998. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР-4ТЕР)61 + С5*665 + С72(4УКР)
Шифр НБУВ: РА302066

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Каревіна О.В. 
Соціально-економічні орієнтації населення України на перехідному етапі: динаміка та фактори формування: Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.03 / О.В. Каревіна ; НАН України. Ін-т соціол. — К., 1998. — 23 с. — укp.

Дисертаційне дослідження містить аналіз та узагальнення досвіду вивчення соціально-економічних орієнтацій особи на етапі переходу до нового соціально-економічного устрою. У роботі розкривається зміст поняття "соціально-економічні орієнтації", розглядається структура економічних орієнтацій особи, фактори, з якими вони пов'язані, будується типологія економічних орієнтацій на перехідному етапі, аналізується зв'язок між соціально-економічним і політичним вибором, оцінюється міра узгодженості економічних і політичних орієнтацій особи . У дисертації використовуються результати низки емпіричних досліджень з проблематики роботи; застосовуються методи багатовимірної статистики (факторний, кластерний, дискримінантний аналіз).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*665(4УКР)

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Семенов Ю.Г. 
Роль мотивації в процесах виробничої адаптації за умов переходу до ринкової економіки: Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.04 / Ю.Г. Семенов ; НАН України. Ін-т соціології. — К., 1999. — 16 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням, пов'язаним з характеристикою та особливостями перебігу процесів виробничої адаптації за умов трансформації соціально-економічних відносин та змін, що відбуваються в структурі ціннісно-мотиваційної сфери персоналу підприємств. Подано новий підхід до аналізу та прогнозування виробничої адаптації на базі її багатофакторного соціологічного моніторингу, в основу якого покладено теоретично обгрунтований взаємозв'язок різновидів аспектів виробничої адаптації та структури мотиваційних очікувань працівників. Встановлено позитивну кореляційну залежність між рівнем актуалізації мотиваційного спектру працівників та мірою їхньої виробничої адаптації, проаналізовано питання щодо управління виробничо-адаптаційними процесами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*665

Рубрики:

      
4.

Лисиця Н.М. 
Реклама як соціальний інститут: Автореф. дис... д-ра соціол. наук: 22.00.03 / Н.М. Лисиця ; Ун-т внутр. справ. — Х., 1999. — 35 с. — укp.

Дисертацію присвячено розгляду реклами як соціального інституту сучасного українського суспільства. Пропонується комплексний і багаторівневий аналіз соціального інституту реклами, проаналізовані його явні і латентні функції, аналізуються дисфункції реклами. Розглядаються можливості впливу реклами на соціальні інститути суспільства, які сформувалися раніше, та на узагальненого споживача. Розроблено соціологічну модель прогнозування реклами і визначення її ефективності на основі дослідження рекламної акупунктури: цінностей, потреб, мотивів. Емоційний потенціал реклами розглядається як стимул до спілкування з узагальненим споживачем у процесі формування нових та підтримки старих потреб. Соціолінгвістика реклами використовується для вивчення соціології реклами. Вивчаються особливості інституціональної рефлексивності української реклами і визначаються напрямки її розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*665.42-803.81

Рубрики:

      
5.

Максимова Н.Л. 
Проблеми професійної підготовки та перепідготовки кадрів в умовах формування сучасного ринку праці (на матеріалах соціологічних досліджень Харківської області): Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.07 / Н.Л. Максимова ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 1999. — 17 с. — укp.

Дисертацію присвячено вивченню особливостей професійної підготовки кадрів в Україні. В рамках комплексного підходу розглянуто специфіку професійної підготовки як соціального інституту в сучасних умовах у зв'язку із становленням ринку праці. Проаналізовано типологію найбільш відомих моделей ринку праці й вперше на основі співвідношення активності зацікавлених сторін щодо підготовки робочої сили та врегулювання динаміки ринку праці охарактеризовано модель українського ринку праці. Розглянуто соціальні та соціально-психологічні характеристики випускників учбових закладів різного рівня і проведено їх порівняльний аналіз. Вперше висвітлено соціальні та соціально-психологічні характеристики осіб, які звернулись до державних центрів зайнятості з метою перепідготовки, проведено їх порівняльний аналіз з характеристиками випускників навчальних закладів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*665.24*4 + С5*333.641

Рубрики:

      
6.

Алексієвець М.О. 
Екологічний рух в Україні (історичний аспект): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / М.О. Алексієвець ; Чернів. держ. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 1999. — 19 с. — укp.

Дисертація присвячена дослідженню історико-географічних передумов, національних природоохоронних традицій виникнення та розвитку екологічного руху в Україні. У праці аналізуються його тенденції та особливості в контексті сучасного національно-державного відродження, а також розглядаються перспективи екоруху та посилення його ролі у природоохоронній справі. Матеріали дослідження можуть бути використані при вивченні історії України, соціоекології, у практичній діяльності вчителів загальноосвітніх шкіл, викладачів, студентів, природознавців.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*63*45

Рубрики:

      
7.

Шейко Р.В. 
Соціальний статус працівника органів внутрішніх справ в умовах трансформації суспільства: Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.03 / Р.В. Шейко ; Ун-т внутр. справ. — Х., 1999. — 17 с. — укp.

У дисертації розкривається поняття "соціальний статус працівника органів внутрішніх справ", пропонується система показників для його вимірювання, приводяться результати емпіричних досліджень престижу міліцейської професії в сучасному українському суспільстві, а також рівень його самооцінки з боку працівників органів внутрішніх справ. Результати досліджень дозволяють зробити висновок, що, з одного боку, міліція є силовою структурою, яка у змозі захистити інтереси тих, хто цього потребує. З другого боку, респонденти відмітили такі характеристики міліції як бюрократизм, грубість, байдужість до проблем населення, які не сприяють ефективності діяльності ОВС. Негативні оцінки української міліції превалюють серед населення і не зв'язані з їх соціальним статусом. Більшість розділяє думку, що міліція не заінтересована у захисті їх інтересів. Принцип, коли основним напрямком діяльності міліції повинна бути повага до інтересів особистості як до інтересів держави, є тільки декларативним. Виявлено зниження самооцінки престижу у залежності від посади, що вказує на гостру кризу індентифікації працівників органів внутрішніх справ з групою, кризу належності до неї.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*667.1

Рубрики:

      
8.

Толстих Н.В. 
Динаміка рівня життя населення України (соціологічний аналіз): Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.04 / Н.В. Толстих ; НАН України. Ін-т соціол. — К., 1999. — 24 с. — укp.

У дисертаційній роботі досліджуються тенденції, що склалися в динаміці рівня життя населення України під час проведення ринкових реформ. Розглянуто підходи до визначення поняття "рівень життя", систематизовано сучасні показники рівня життя та методики їх виміру, проаналізовано стан добробуту та соціально-економічну структуру населення, досліджено спрямованість та перспективи розвитку виявлених у динаміці рівня життя тенденцій, запропоновано можливі напрями подолання бідності. У роботі використано офіційні статистичні матеріали та результати низки соціологічних досліджень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*665-94

Рубрики:

      
9.

Саппа М.М. 
Ядерна енергетика як предмет соціо-екологічного діалогу (соціо-технологічний підхід): Автореф. дис... д-ра соціол. наук: 22.00.07 / М.М. Саппа ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 1999. — 35 с. — укp.

Дисертацію присвячено вивченню теоретичних та практичних аспектів соціо-екологічного діалогу, предметом якого є використання ядерної енергетики. Висунуто і обгрунтовано концепцію соціального діалогу як дворівневої системи соціо-технологічної діяльності. Показано спроможність концепції соціального діалогу як фундаментальної соціальної технології, що дає можливість використовувати соціальний діалог у соціальному управлінні під час вирішення конфліктів цінностей. Розглянуто партнерів соціо-екологічного діалогу, предметом якого є ядерна енергетика. Доведено: діяльність із використанням ядерної енергії є соціальним інститутом, що перебуває у фазі становлення, а всесвітній екологічний рух - рухом соціальним. Вивчено соціальні технології, що використовують партнери соціо-екологічного діалогу. Одержано більш глибокий розвиток теоретичних досліджень із створення узагальненого алгоритму формування соціальної технології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*63*333.641 + А734 + З46
Шифр НБУВ: РА307603 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Бірюкова М.В. 
Вища школа регіону як об'єкт соціального прогнозу: Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.06 / М.В. Бірюкова ; Харк. держ. ун-т. — Х., 1999. — 18 с. — укp.

Дисертація присвячена проблемі регіоналізації системи вищої освіти України в період трансформації суспільства і прогнозуванню її подальшого розвитку. У роботі розглядаються специфічні особливості територіального раціонального розміщення системи вищої освіти України. Введено поняття "освітнього регіону". Зазначені основні "проблемні синдроми" кризових процесів у вітчизняній системі вищої освіти і висунені цілі трьох рівнів дезагрегації регіональної моделі вищої школи. Оптимізація процесу цілепокладання на регіональному рівні зачіпає організаційні, структурні та змістовні аспекти системи вищої освіти регіону. Обгрунтовані основні критерії і принципи реформування системи вищої освіти з урахуванням регіональних особливостей. В якості механізму впровадження регіональної моделі вищої освіти запропоновані науково-освітньо-виробничі "парки".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*674

Рубрики:

      
11.

Петрунько О.В. 
Імпліцитні типології політичних лідерів у свідомості електорату України: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.05 / О.В. Петрунько ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Визначено поняття "імпліцитні типології політичних лідерів", як багатофункціонального когнітивного конструкту буденної свідомості, що опосередковує сприймання політиків електоратом. Розроблено концептуальну та емпіричну моделі дослідження, а також комплекс методів щодо емпіричного реконструювання та модельної репрезентації імпліцитних типологій політичних лідерів. Запропоновано трирівневу динамічну модель "розгортання" категоризаційного процесу під час сприймання та оцінювання політиків населенням. Відтворено універсальну систему еталонних типів політиків, з якими українські виборці зіставляють реальних політичних діячів за умов політичного вибору.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю954.05 + Ф08 + С5*666*332.6*4
Шифр НБУВ: РА310634 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Кобзін 
Соціальні зміни як детермінанта дисципліни в органах внутрішніх справ: Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.03 / Денис Олександрович Кобзін ; Університет внутрішніх справ. — Х., 2000. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*668 + Х819(4Укр)112.011.02
Шифр НБУВ: РА310807

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
13.

Дмитренко 
Человек на рынке труда: социальные проблемы занятости и безработицы: Автореф. дис... канд. социол. наук: 22.00.04 / Светлана Матусовна Дмитренко. — Кишинев, 2000. — 49 с. — Текст на молд. языке. - Описано по переводу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*665 + У9(4МОЛ)240.5
Шифр НБУВ: РА310002

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
14.

Пєша І.В. 
Соціальне становлення дітей в дитячих будинках сімейного типу: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.05 / І.В. Пєша ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему становлення особистості дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, за умов виховання у дитячому будинку сімейного типу, визначено особливості виховного впливу даного специфічного соціального інституту на вихованців. Теоретично обгрунтовано об'єктивні переваги педагогічного впливу сімейної опіки над дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування, перед іншими державними інституціями, що піклуються про дітей-сиріт. Розглянуто державну систему утримання та виховання таких дітей. Особливу увагу приділено сімейним формам опіки: усиновленню, піклуванню, дитячим будинкам сімейного типу, прийомним сім'ям. За результатами дослідження визначено особливості функціонування дитячих будинків сімейного типу, основні умови гармонійного розвитку у таких сім'ях особистості дитини, позбавленої батьківського піклування. Доведено необхідність та апробовано систему соціально-педагогічної підготовки кандидатів на створення дитячих будинків сімейного типу під час проведення соціально-педагогічних тренінгів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.432 + Ч424(4УКР)719.2 + С5*644.12
Шифр НБУВ: РА312260 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
15.

Лисенко О.М. 
Соціальні проблеми зайнятості населення в екстремальних умовах: Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.04 / О.М. Лисенко ; НАН України. Ін-т соціології. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Досліджено питання щодо ринку праці, зайнятості населення в цілому та особливості їх функціонування і розвиток в екстремальних умовах. Визначено та проаналізовано основні методологічні підходи до вивчення зайнятості та екстремальності, здійснено теоретичний пошук взаємозалежності екстремальних характеристик від параметрів, які характеризують ситуацію в сфері зайнятості населення. Розглянуто соціальні проблеми зайнятості населення в екстремальних умовах на мега- і макрорівні їх прояву, проаналізовано зарубіжний досвід в області регулювання зайнятості працездатного населення, запропоновано адекватні практичні заходи щодо зниження безробіття, пом'якшення його наслідків з врахуванням специфіки української ситуації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*665 + У9(4УКР)240.5
Шифр НБУВ: РА310784 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
16.

Козловська Л.В. 
Порівняльний аналіз формування української політичної еліти на зламних етапах XX століття (кінець 10-х і 90-ті роки): Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / Л.В. Козловська ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2000. — 16 с. — укp.

Висвітлено напрямки майбутнього розвитку політичної еліти в Україні, позитивні та негативні тенденції процесу формування української політичної еліти (УПЕ) двох вирішальних епох країни. Проаналізовано роль масонства у формуванні УПЕ кінця 10-х рр. ХХ ст. Розглянуто синтез еліт у сучасній Україні та в часи Визвольних змагань. Обгрунтовано політичну боротьбу в державі з погляду класової боротьби, конкуренції ідей та з точки зору еволюції політичної еліти. Досліджено роль підприємницької еліти та процес трансформації колишньої еліти - номенклатури СРСР в еліту незалежної України. Подано типологію УПЕ та охарактеризовано зміну генерацій в українській еліті. Проаналізовано можливості українських політичних партій з точки зору належності їх лідерів до політичної та економічної еліти. Досліджено регіональний аспект і місцеві особливості у формуванні політичної еліти за принципами партійності і земляцтва в сучасній Україні. Вперше проведено порівняльний аналіз еліти сучасної країни і Визвольних змагань, а також системне теоретико-методологічне осмислення проблем формування політичних еліт.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф038.5 + С5*666*422.12
Шифр НБУВ: РА310256 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Очкасова М.П. 
Особливості розвитку приватної вищої освіти в Україні: соціологічний аналіз: Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.06 / М.П. Очкасова ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2001. — 18 с. — укp.

Розроблено інтегративну систему критеріїв іституціоналізації приватної вищої школи України через синтез методологічних підходів класичного та нового інституціоналізму. Доведено, що ціннісні критерії є інтегруючими та мають особливе значення для інституту приватної вищої освіти - це пов'язано з включенням індивідів у духовну культуру суспільства. З застосуванням контент-аналізу виявлено ціннісно-нормативні характеристики, які підтверджують, що відбувається інституалізація організацій приватної вищої школи країни. Внаслідок проведеного теоретичного аналізу проблеми, компаративного аналізу становлення та розвитку приватної вищої школи в сучасному світі та залучення даних соціологічного дослідження доведено, що розвиток приватної вищої освіти в Україні відбувається у формі інституалізації організацій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч484(4Укр)70 + С5*674.58
Шифр НБУВ: РА316972 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
18.

Вишняк О.І. 
Електоральна соціологія: історія, теорії, методи: Автореф. дис... д-ра соціол. наук: 22.00.01 / О.І. Вишняк ; НАН України. Ін-т соціол. — К., 2001. — 29 с. — укp.

Висвітлено історію становлення теоретичних і прикладних електоральних досліджень та їх професіоналізації у країнах Заходу, України та Росії. На підставі аналізу основних теоретичних концепцій електоральної поведінки, розроблених соціологами західних країн, сформульовано концепцію факторів електоральної поведінки у суспільствах, що трансформуються. Визначено основні соціологічні показники у дослідженнях факторів електоральної поведінки. Обгрунтовано типологію цільових груп електорату України та визначено основні стратегії впливу на різні цільові групи виборців. Розкрито зміст, завдання та межі методів, довиборчих і поствиборчих електоральних досліджень. Охарактеризовано основні методи та моделі прогнозування рівня виборчої активності й виборчих переваг, їх теоретичну та прикладну значимість, можливості та межі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*666*332.6*4
Шифр НБУВ: РА312280 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Релігія   
19.

Паращевін М.А. 
Інтегративна функція релігії як соціального інституту в суспільстві: історико-соціологічний аналіз: Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.01 / М.А. Паращевін ; НАН України. Ін-т соціол. — К., 2001. — 15 с. — укp.

Проведено компаративний аналіз теорій інтегративної функції релігії в історії соціології, розглягуто місце поглядів на інтегративну роль релігії в працях класиків соціологічної думки. Здійснено спробу створити загальну концепцію релігії як інтегративної сили суспільства. Проаналізовано існуючі в соціології теорії і концепції соціальної ролі релігії. Розглянуто місце релігійних організацій і релігійної свідомості в сучасному українському суспільстві. Визначено, що питання інтегративної функції релігійних вірувань і релігійних організацій у суспільстві посідає одне із чільних місць в соціології релігії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э211 + С5*686.2
Шифр НБУВ: РА313947 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Москаленко В.Ф. 
Медико-соціальні аспекти ліквідації наслідків екологічної катастрофи в мегаполісі: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.02.03 / В.Ф. Москаленко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2001. — 35 с. — укp.

Досліджено сучасне уявлення про генезу техногенних і природних катастроф, їх наслідки. Науково обгрунтовано чотирифакторну концепцію ліквідації медико-соціальних наслідків аварії. Розроблено модель системного підходу до формування та здійснення службами, підпорядкованими медицині катастроф та медичною службою на місцях ліквідаційних заходів у випадку техногенних аварій. Запропоновано нову класифікацію надзвичайних станів природно-техногенних катастроф. Визначено основні принципи організаційних заходів щодо ліквідації наслідків екологічної катастрофи. Досліджено медичні, санітарно-гігієнічні та епідеміологічні аспекти надзвичайного стану в мегаполісі як наслідку аварії, зокрема, на міських очисних спорудах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)23 + Ц69,8(4УКР)-53 + С5*63*328.912 + А732
Шифр НБУВ: РА313022 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського