Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (6)Реферативна база даних (3794)Книжкові видання та компакт-диски (1419)Журнали та продовжувані видання (14)
Пошуковий запит: (<.>U=Р661$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 282
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Кучеренко О.М. 
Вплив антибактеріальних засобів на карієсогенні властивості зубного нальоту: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / О.М. Кучеренко ; Укр. мед. стомат. акад. — Полтава, 1998. — 17 с. — укp.

Вивчена роль антибактеріальних препаратів хлоргексидіну, фурагіну і А-бактерину в профілактичних заходах карієсу зубів у дітей 5-10 річного віку в зіставленні. В аналіз взяті результати п'ятирічного спостереження над 1205 дітьми. Встановлено, що всі дослідні антибактеріальні засоби пригнічують ріст Streptococcus, причому дослідний комплекс застосування А-бактерину та фурагіну має більш високі характеристики такого впливу. Випробувані в клініці засоби дозволили істотно знизити захворюваність на карієс зубів, причому комплекс фурагіну і А-бактерину знизив приріст інтенсивності карієсу удвічі в порівнянні з використанням хлоргексидіну.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.40-52

Рубрики:

      
2.

Мокрик О.Я. 
Лікування остеомієлітів нижньої щелепи із застосуванням комбінованого іонофорезу антибіотиків з димексидом та гепарину (експериментально-клінічне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / О.Я. Мокрик ; Львів. держ. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 1999. — 17 с. — укp.

Експерементально на безпородних кролях вивчено вплив димексиду (ДМСО) на процес накопичення антибіотиків у вогнищі гнійно-некротичного запалення, підтверджено доцільність поряд із загальним місцевого застосування антибіотиків для забезпечення оптимальної їх концентрації в ураженій щелепі. Простежено на тваринах морфологічні зміни в кістковій тканині в умовах гнійно-некротичного запалення при використанні комбінованого іонофорезу, суть якого полягає в поєднанні класичного іонофорезу антибіотику в розчині 20% димексиду з одномоментними внутрішньотканинними іонофорезом гепарину. Ефективність розробленої методики підтверджено при її використанні під час лікування 47 хворих з гострими остеомієлітами нижньої щелепи з різною важкістю перебігу. Скористався термін лікування хворих та відсоток ускладнень. Основні результати праці знайшли практичне впровадження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.3-52

      
3.

Довбиш Н.О. 
Порівняльна оцінка магнітотерапії, УВЧ-терапії, лазеротерапії при профілактиці та лікуванні травматичного остеомієліту нижньої щелепи: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Н.О. Довбиш ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 1999. — 16 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням покращення результатів профілактики та лікування травматичного остеомієліту нижньої щелепи за допомогою індивідуально підібраних методів фізіотерапії. В дисертації розроблено новий напрямок в плануванні та проведенні фізіотерапії вказаній групі хворих, який грунтується на визначенні закономірностей змін в лейкограмі периферічної крові відносно конкретного фізичного фактора. Розроблена, обгрунтована та впроваджена в клініку доступна система тестового контролю, яка має значення при плануванні та проведенні фізіотерапії, що сприяє покращенню результатів профілактики та лікування травматичного остеомієліту нижньої щелепи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.3-542

Рубрики:

      
4.

Ярова С.П. 
Оптимізація відновлювального лікування генералізованого пародонтиту з використанням низькоінтенсивного лазерного випромінювання: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.22 / С.П. Ярова ; Укр. мед. стоматол. акад. — Полтава, 1999. — 32 с. — укp.

У дисертації відображено відомості про те, що особливості перебігу і відновлення при експериментальному парадонті визначаються реактивністю організму. Низькоінтенсивне лазерне випромінювання змінює динаміку перекисного окислення ліпідів, біологічно активних речовин і ейкозаноїдів в крові in vitro. Його ефекти залежать від частоти і експозиції опромінення. У хворих на генералізований пародонтит після видалення зубного відкладення і грануляцій з пародонтальних кишень на фоні нормореактивності організму спостерігається неускладнене загоєння штучно-раневої поверхні, на фоні гіпореактивності - ускладнене. Запропонована диференційна лазеротерапія у хворих з гіпореактивністю організму призводить до оптимізації відновлення цілісності тканин пародонту, стійкій стабілізації процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.12-542

Рубрики:

      
5.

Гасюк Ю.А. 
Морфологічні особливості будови слизової оболонки верхньощелепної пазухи в нормі та при хронічному запаленні: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / Ю.А. Гасюк ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 1999. — 16 с. — укp.

Розглянуто морфологічні особливості будови слизової оболонки різних стінок верхньощелепної пазухи в нормі та її змін під час катаральних та гнійних формах хронічного гаймориту. На підставі комплексних морфологічних та морфометричних досліджень визначено різні види мерехтливого епітелію, які характеризуються особливою локалізацією клітин дифузної ендокринної системи; обгрунтовано регуляцію даними клітинами механізмів місцевого захисту, виявлено морфологічні зміни слизової оболонки та роль лаброцитів і клітин дифузної ендокринної системи (ДЕС) у випадку катаральної та гнійної форм хронічного гаймориту. Розроблено та впроваджено в практику комплексне гістохімічне забарвлення для покращання морфологічної ідентифікації різних видів лаброцитів і клітин ДЕС та поліхромне забарвлення напівтонких зрізів з наступним вміщенням їх у гліцерин - желатину для ідентифікації макрофагів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.3-2
Шифр НБУВ: РА308061 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Щербина І.М. 
Особливості перебігу та лікування хронічного періодонтиту у підлітків, інфікованих туберкульозом: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / І.М. Щербина ; Укр. мед. стоматол. акад. — Полтава, 1999. — 19 с. — укp.

За результатами стоматологічного обстеження 1440 осіб від 11 до 17 років визначено, що підлітки, інфіковані туберкульозом, мають значно вищий рівень поширеності карієсу та його ускладнень. На фоні інфікування туберкульозом встановлено тенденцію розвитку стану дефіциту загального та місцевого неспецифічного імунітету, який погіршується у підлітків з хронічним періодонтитом. Розроблено та запроваджено спосіб консервативного лікування хронічного періодонтиту у підлітків, інфікованих туберкульозом, з використанням А-бактерину та масляного 3,44% розчину ретінола ацетата, який сприяє зменшенню кількості ускладнень, скороченню строків лікування, розвитку позитивних віддалених результатів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.12-37

Рубрики:

      
7.

Стрельченя Т.М. 
Особливості клінічного перебігу, профілактики та лікування генералізованого гінгівіту і генералізованого парадонтиту у жінок, які страждають на залізодефіцитну анемію: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Т.М. Стрельченя ; Укр. мед. стоматол. акад. — Полтава, 1999. — 16 с. — укp.

Встановлена висока розповсюдженість геніралізованого гінгівіту та генералізованого пародонтиту у жінок, які страждають на залізодефіцитну анемію. При клініко-лабораторному дослідженні виявлено зниження неспецифічної місцевої резистентності, інтенсифікації перекисного окислення ліпідів і дефіцит антиоксидантної системи захисту. Доведена висока ефективність застосування антиоксиданту (токоферолу ацетату), метабологічного індуктору (етадену), імуномодулятору (левамізолу), місцевого застосування хіноксидина і даларгіна в комплексному лікуванні і профілактиці генералізованого гінгівіту та генералізованого пародонтиту у жінок, які страждають на залізодефіцитну анемію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.220.111-37

Рубрики:

      
8.

Кузняк Н.Б. 
Комплексне лікування гнійно-запальних процесів щелепно-лицевої ділянки препаратами с сорбційною дією: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Н.Б. Кузняк ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 1999. — 115 с. — укp.

В роботі проаналізовані білковосорбційна, водопоглинальна, бактерійзв'язуюча, протеолітична властивості групи медичних сорбентів. Досліджена клінічна ефективність застосування лізетоксу при альвеоліті. Розроблений метод лікування одонтогенних флегмон з використанням діалізуючого пристрою з напівпроникливої мембрани, заповненого сорбентами полісорбом та лізетоксом. Досягнуто підвищення ефективності лікування флегмон щелепно-лицевої ділянки за рахунок покращання дренування та очищення гнійної рани.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.3-52

Рубрики:

      
9.

Кокарь О.О. 
Особливості лікування червоного плескатого лишаю слизової оболонки порожнини рота в залежності від специфічних та неспецифічних факторів захисту: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / О.О. Кокарь ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 1999. — 22 с. — укp.

Клінічно обстежено 232 хворих з різними формами червоного плескатого лишаю (ЧПЛ). Виявлені особливості клінічного перебігу ЧПЛ у хворих в залежності від стоматологічного статуту. Виявлено порушення рівноваги між факторами місцевого захисту і факторами агресії (мікробного походження), що обумовлює розвиток різних форм захворювання. Видовий склад мікрофлори при запальних формах ЧПЛ поширюється за рахунок грибів роду Candida та мікроорганізмів, які мають фактори патогенності. Виявлений взаємозв'язок між клінічним перебігом ЧПЛ та показниками місцевого гуморального імунітету, про що свідчать зниження рівня мізоцилу і SlgA, підвищення ДК та МДА і порушення в Т- і В-системах імунітету. Розроблена схема комплексної терапії хворих передбачає використання при місцевому лікуванні лікувальних композицій "Мефенатгель" та "Мефезоль" і дозволяє досягти стійкої клінічної та лабораторної стабілізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.220.20-5

Рубрики:

      
10.

Панькевич 
Радіаційний сіалоз (клініко- експериментальне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Артур Іванович Панькевич ; Українська медична стоматологічна академія. — Полтава, 2000. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.25-3
Шифр НБУВ: РА309357

Рубрики:

      
11.

Фліс О.В. 
Магнітотерапія та альфакальцидол у комплексному лікуванні генералізованого пародонтиту: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / О.В. Фліс ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням підвищення ефективності лікування генералізованого пародонтиту. Проведено плацебо-контрольне дослідження ефективності магнітотерапії, традиційної медикаментозної терапії та їх комбінації щодо ступеня тяжкості і перебігу захворювання, а також об'єктивних пародонтальних індексів, функціональних проб та лабораторних спостережень. Розроблено спосіб оцінки структурно-функціонального стану мікроциркуляторного русла з розрахунком інтегрального показника мікроциркуляторних порушень. Досліджено вплив магнітотерапії з запропонованими фізичними характеристиками магнітного поля на патогенну мікрофлору пародонтальних кишень, фактори захисту порожнини рота, мікроструктуру ясен. Шляхом ультразвукової денситометрії, ехоостеометрії, рентгенографії з визначенням біохімічних маркерів кісткової резорбції у крові та сечі, вивченням динаміки пародонтальних індексів досліджено вплив магнітотерапії, магнітотерапії в комбінації з альфакальцилолом на структурно-функціональний стан кісткової тканини скелета, зокрема альвеолярного паростка, та перебіг генералізованого пародонтиту. Запропоновано диференційований підхід до застосування магнітотерапії, традиційної медикаментозної терапії та альфакальцидолу відповідно до ступеня тяжкості та перебігу генералізованого пародонтиту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.12-5
Шифр НБУВ: РА308526 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Колесник К.О. 
Особливості клініки, лікування і профілактики уражень слизової оболонки порожнини рота у робітників тепличного виробництва: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / К.О. Колесник ; Укр. мед. стоматол. акад. — Полтава, 2000. — 18 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням діагностики, профілактики та лікування уражень слизової оболонки порожнини рота у робітників тепличного виробництва. Визначено, що вплив отрутохімікатів в умовах теплиць потенціює частоту і важкість проявлень захворювань слизової оболонки порожнини рота у робітників, зайнятих у даній галузі сільського господарства. Запропоновано та експериментально обгрунтовано способи профілактики і лікування уражень слизової оболонки рота у робітників теплиць. Ефективність запропонованих комплексів доведено значним відсотком позитивних результатів у віддалені строки, а також клініко-імунологічними дослідженнями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.22-3
Шифр НБУВ: РА308035 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Бурдейний В.С. 
Карієспрофілактична ефективність таблеток Біотрит - Дента: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / В.С. Бурдейний ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2000. — 15 с. — укp.

Досліджено проблему профілактики карієсу зубів за допомогою гігієнічних таблеток. Розроблено рецептуру комплексного препарату "Біотрит-Дента", що містить адаптоген біотрит, солі кальцію, органічний фосфат, зменшені у порівнянні з загальноприйнятими дози фториду, вітамін С, цитрат, антисептик, замінник цукру, який більш ефективно запобігає розвиткк карієсу зубів, ніж NaF. У клініці в дітей віком 7 років карієспрофілактичний ефект досяг 35,5 %. Механізм протикаріозної дії нового препарату базується на стимуляції слинних залоз, збільшенні секреції у ротову порожнину кальцію, активації лужної фосфотази пульпи зубів, накопиченні цитрату в мінералізованих тканинах. Водночас "Біотрит-Дента" позитивно впливає на стан пародонта.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.40-5
Шифр НБУВ: РА312361 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Оконський Е.І. 
Застосування рефлексотерапії в комплексному лікуванні хворих на генералізований пародонтит: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Е.І. Оконський ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання обгрунтування та оцінки ефективності рефлексотерапії у комплексному лікуванні генералізованого пародонтиту. Запропоновано рецептуру ефективних точок акупунктури місцевого та загального впливу під час комплексного лікування хворих на генералізований пародонтит. Досліджено вплив рефлексотерапії на неспецифічні чинники захисту порожнини рота, бар'єрну функцію тканин пародонта, динаміку електробіопотенціалів шкіри у точках акупунктури. Встановлено, що застосування рефлексотерапії доцільно включати у комплексне лікування хворих на генералізований пародонтит хронічного та загостреного перебігу початкового - І, І - ІІ ступеня. Доведено, що голковколювання в поєднанні з фармакоакупунктурою вітаміном B12 сприяє активації захисних механізмів порожнини рота, стимулює трофічні та репаративні процеси у тканинах пародонта. Виявлено, що рефлексотерапія поліпшує результати комплексного лікування генералізованого пародонтиту, підтверджується динамікою, клініко-лабораторними та функціональними показниками, подовженням термінів ремісії, зменшує можливість прогресування захворювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.12-58
Шифр НБУВ: РА311581 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Лєснухіна Г.Л. 
Комплексне лікування генералізованого пародонтиту з корекцією порушень перекисного окислення ліпідів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Г.Л. Лєснухіна ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2000. — 19 с. — укp.

У хворих на генералізований пародонтит з різним характером перебігу та ступенем розвитку проведено комплексне дослідження процесів перекисного окислення ліпідів у слині, крові з ясен та тканинах пародонта. Виявлені порушення даних процесів позитивно корелюють зі ступенем розвитку хвороби та характером перебігу - загостренням дистрофічно-запального процесу. Встановлено пригнічення активності загальної антиокислювальної системи та різноспрямовані зміни активності окремих ферментів, що входять до її складу. Розроблено схему комплексної терапії генералізованого пародонтиту із застосуванням антиоксидантного препарату - кверцетину в гранулах. Проведені клініко-лабораторні дослідження підтверджують, що використання кверцетину сприяє зниженню ламкості капілярів, медіаторів запалення, продуктів пероксидації у вогнищі дистрофічно-запального процесу пародонту, підвищує показники неспецифічної резистентності та загальної антиокислювальної активності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.12
Шифр НБУВ: РА310780 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Марченко А.В. 
Особливості морфогенезу різців при флюорозі в аспекті їх одонтогліфіки: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.02 / А.В. Марченко ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2000. — 18 с. — укp.

Наведено результати антропоодонтологічного дослідження школярів Полтавщини. Виявлено розповсюдженість та три індивідуальні форми коронки верхніх центральних різців: прямокутної, трикутної, овоїдної. Одонтометрично визначено нерівномірний розвиток частин коронки в залежності від індивідуальної форми. Морфологічне дослідження товстих та тонких шліфів доводить, що процес вторинної та третинної мінералізації емалі на різних ділянках виражений неоднаково: за умов прямокутної форми - рівномірно, трикутної - в шийковій частині переважають ділянки вторинної мінералізації, овоїдної - в зоні ріжучого краю та екватора. Клінічно підтверджено, що вказана локалізація слабомінералізованих зон впливає на морфогенез початкових форм флюорозу. За умов прямокутної форми спостережено мозаїчне ураження емалі без специфічної локалізації, трикутної - ураження шийково-екваторіальної ділянки, а овоїдної - ріжучеекваторіальної.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.222-2
Шифр НБУВ: РА309106 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Гужевська Н.С. 
Клінічна ефективність застосування фітозасобів багатоспрямованої дії в комплексному лікуванні генералізованого пародонтиту: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Н.С. Гужевська ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням обгрунтування й оцінки ефективності застосування фітозасобів у комплексній терапії генералізованого пародонтиту. Наведено дані про потреби населення у лікуванні захворювань пародонту та зв'язок їх поширеності з сучасними чинниками - зростанням соматичних захворювань, неповноцінним харчуванням. Розроблено й обгрунтовано простий і доступний спосіб комплексного лікування хворих на генералізований пародонтит з використанням фітозасобів "Джерело", "Світанок", "Вітапектин", які мають протизапальну, антимікробну, сорбційну, антиоксидантну, мембраностабілізуючу, імуномодулюючу, детоксикуючу та стимулюючу репаративну регенераційну дію. Встановлено, що застосування комплексу фітозасобів для лікування генералізованого пародонтиту дає безпосередній клінічний ефект і сприяє довготривалій ремісії, що запобігає прогресуванню захворювання, зменшує медикаментозне навантаження на організм хворого.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.12-5
Шифр НБУВ: РА310298 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Добровольський О.В. 
Функціональна діагностика, клініка та лікування парафункцій жувальних м'язів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / О.В. Добровольський ; Укр. мед. стоматол. акад. — Полтава, 2000. — 18 с. — укp.

Досліджено поширеність парафункціональних порушень у організмі людей віком 16 - 30 років, на підставі чого створено можливість виділити так звану "групу ризику" із перспективною функціональної та психоемоціональної профілактики. Вперше визначено ступінь функціональних порушень у жувальних м'язах за умов парафункцій. Встановлено зв'язок парафункцій із станом центральної нервової системи та характером оклюзійних взаємовідношень у зубощелепній системі. Проведено систематизацію клінічних ознак та визначено показання щодо вибору оптимального комплексного лікування парафункцій. Розроблено конструкцію оклюзійної шини з метою лікування бруксизму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.3
Шифр НБУВ: РА309694 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Павлюк Т.Д. 
Особливості клінічного перебігу та лікування генералізованого пародонтиту, ускладненого кандидозом: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Т.Д. Павлюк ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості клінічного перебігу генералізованого пародонтиту, ускладненого кандидозом, а також розроблено патогенетичне лікування даної патології. Завдяки епідеміологічним та клініко-мікробіологічним дослідженням встановлено значну поширеність кандидозного обсіменіння пародонтальних кишень в Прикарпатському регіоні, яка складає 62,76 %. За даними клініко-лабораторних досліджень встановлено особливості клінічного перебігу захворювання. Наявність грибів роду Candida у вмісті пародонтальних кишень хворих на генералізований пародонтит обумовлює ряд характерних скарг, а клініко-лабораторні показники оцінки стану пародонту вірогідно перевищують аналогічні у разі неускладненого перебігу. На основі результатів клініко-мікробіологічних та імунологічних досліджень розроблено спосіб патогенетичного лікування генералізованого пародонтиту, ускладненого кандидозом, який включає: дактарин - препарат протигрибкової й антибактеріальної дії, імунал - препарат імунокоригуючої та протизапальної дії та "Силард П" - сорбент із детоксикаційною дією. Високу ефективність запропонованого комплексного лікування підтверджено результатами клініко-лабораторних досліджень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.12-3 + Р661.220.17-3
Шифр НБУВ: РА310307 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Скікевич М.Г. 
Стан привушних залоз і гомеостазу порожнини рота при хронічних неспецифічних захворюваннях легень: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / М.Г. Скікевич ; Укр. мед. стоматол. акад. — Полтава, 2000. — 12 с. — укp.

Подано відомості про функціональний стан привушних залоз у хворих, що страждають хронічними неспецифічними захворюваннями легенів. Об'єктивним проявом захворювання є зниження секреторної функції привушних залоз та об'єму ротової рідини, прозорості паротидного секрету, збільшення його в'язкості, показника зміщення водневого в кислий бік та порушення співвідношення мінеральних компонентів (хлору, заліза, кальцію). Хронічні захворювання легенів супроводжуються змінами концентрації секреторного імуноглобуліну A, а також імуноглобулінів A, G, M в сироватці крові. Термографічні дослідження констатують підвищення температури в ділянці привушних залоз (напруження секреторного процесу). Патоморфологічне дослідження дає змогу кваліфікувати зміни в залозах як хронічне продуктивне запалення. Розроблено схему комплексної терапії даної групи хворих, яка потребує активного спостереження та лікування у лікаря-стоматолога.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.3-3 + Р661.210.40-5
Шифр НБУВ: РА308240 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського