Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (18)Реферативна база даних (7075)Книжкові видання та компакт-диски (2901)Журнали та продовжувані видання (1585)
Пошуковий запит: (<.>U=Р66$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 541
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Кучеренко О.М. 
Вплив антибактеріальних засобів на карієсогенні властивості зубного нальоту: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / О.М. Кучеренко ; Укр. мед. стомат. акад. — Полтава, 1998. — 17 с. — укp.

Вивчена роль антибактеріальних препаратів хлоргексидіну, фурагіну і А-бактерину в профілактичних заходах карієсу зубів у дітей 5-10 річного віку в зіставленні. В аналіз взяті результати п'ятирічного спостереження над 1205 дітьми. Встановлено, що всі дослідні антибактеріальні засоби пригнічують ріст Streptococcus, причому дослідний комплекс застосування А-бактерину та фурагіну має більш високі характеристики такого впливу. Випробувані в клініці засоби дозволили істотно знизити захворюваність на карієс зубів, причому комплекс фурагіну і А-бактерину знизив приріст інтенсивності карієсу удвічі в порівнянні з використанням хлоргексидіну.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.40-52

Рубрики:

      
2.

Коваленко В.В. 
Особливості діагностики та лікування переломів нижньої щелепи у військовослужбовців: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / В.В. Коваленко ; Національний медичний ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 1998. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.808.8

Рубрики:

      
3.

Алтуніна С.В. 
Порівняльна характеристика пористих і непористих внутрішньокісткових стоматологічних танталових імплантантів (екcпериментально-клінічне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / С.В. Алтуніна ; Укр. мед. стомат. акад. — Полтава, 1998. — 18 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням порівняння пористих і непористих танталових імплантантів для обгрунтування подальшого впровадження в клінічну практику танталу як матеріалу для виготовлення внутрішньокісткових стоматологічних імплантантів. Вперше розроблена технологія виготовлення пористих стоматологічних імплантантів з танталу. Установлені в експерименті особливості реакції кісткової тканини на танталові імплантанти з різною характеристикою поверхні в сполученні танталу з трикальційфосфатом. Вивчено вплив танталу на концентрацію макро- і мікроелементів в органах і тканинах. Проведені клінічні випробування та освоєний випуск танталових імплантантів. Отримані позитивні клінічні результати підтверджують можливість використання танталових імплантантів з пористою поверхнею для практичної медицини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62с03

      
4.

Шевченко І.Б. 
Порівняльна характеристика консервативно-хірургічних методів лікування хронічного періодонтиту хворих різних вікових груп: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / І.Б. Шевченко ; Укр. мед. стоматол. акад. — Полтава, 1999. — 17 с. — укp.

Містяться основні положення, одержані в результаті клінічних досліджень різних методів оперативного втручання 284 хворих хронічним періодонтитом. За допомогою мікробіологічних рентгенологічних досліджень в різні строки загоювання без застосування препаратів, які сприяють регенерації кісткової тканини, а також із застосуванням таких препаратів, отримані дані, які дозволяють вибрати хірургічний метод лікування хворих в різні вікові періоди. Можливість застосування препаратів для регенерації вивчена на апараті Р.Фолля. Представлені віддалені результати відновлення для оперованих зубів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.621

Рубрики:

      
5.

Ілик Р.Р. 
Використання металевих та керамічних імплантатів при виготовленні незнімних зубних протезів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Р.Р. Ілик ; Укр. мед. стоматол. акад. — Полтава, 1999. — 17 с. — укp.

Дисертація присвячена вивченню питань використання металевих та керамічних імплантатів при заміщенні дефектів зубних рядів та виготовлення хворим незнімних зубних протезів. В динаміці вивчені результати безпосередньої та віддаленої імплантації металевих та керамічних імплантатів відкритим та закритим способами. Модифіковані методи імплантації та виготовлення незнімних зубних протезів. Встановлена електромеханічна вазаємодія між металевими імплантатами та металевими зубними протезами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62с

      
6.

Кріль А.Й. 
Використання натуральних зубів в ортопедичному лікуванні: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / А.Й. Кріль ; Укр. мед. стоматол. акад. — Полтава, 1999. — 18 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням протезування пацієнтів протезами, виготовленими з використанням коронкових частин видалених природних зубів. Вивчено динаміку виникнення і розвитку дефектів зубних рядів та потребу у різних конструкційних матеріалах для виготовлення протезів у жителів Івано-Франківська та області. Проведено експериментальне вивчення механічних та фізико-хімічних властивостей натуральних зубів на етапах виготовлення протезу. Розроблено раціональні технології виготовлення незнімних та знімних конструкцій зубних протезів з використанням видалених зубів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62с03

      
7.

Гурандо В.Р. 
Вивчення вікових змін оклюзійної площини зубних рядів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / В.Р. Гурандо ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 1999. — 20 с. — укp.

В дисертації на основі даних біометрії оклюзійної поверхні інтактних зубних рядів ортогнатичного та прямого прикусу та дослідження скронево-нижньощелепного суглобу встановлено взаємозв'язки між морфологічними характеристиками жувального апарату у віковому аспекті. Вперше проведено біометричне дослідження оклюзійної морфології сформованих зубних рядів у пацієнтів за віковими групами від 21 до 60 і старше років, розроблено комп'ютерну програму для побудови графіків оклюзійних кривих на основі даних біометричних вимірювань. Запропоновано критерії оцінки вікової норми на основі клініко-морфологічної характеристики жувального апарату. На основі отриманих результатів зроблено внесок в теоретичне пояснення будови зубо-щелепного апарату людини та розроблено рекомендації по створенню оклюзійної морфології штучних зубів і зубних рядів у залежності від віку пацієнта.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.6

Рубрики:

      
8.

Ярова С.П. 
Оптимізація відновлювального лікування генералізованого пародонтиту з використанням низькоінтенсивного лазерного випромінювання: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.22 / С.П. Ярова ; Укр. мед. стоматол. акад. — Полтава, 1999. — 32 с. — укp.

У дисертації відображено відомості про те, що особливості перебігу і відновлення при експериментальному парадонті визначаються реактивністю організму. Низькоінтенсивне лазерне випромінювання змінює динаміку перекисного окислення ліпідів, біологічно активних речовин і ейкозаноїдів в крові in vitro. Його ефекти залежать від частоти і експозиції опромінення. У хворих на генералізований пародонтит після видалення зубного відкладення і грануляцій з пародонтальних кишень на фоні нормореактивності організму спостерігається неускладнене загоєння штучно-раневої поверхні, на фоні гіпореактивності - ускладнене. Запропонована диференційна лазеротерапія у хворих з гіпореактивністю організму призводить до оптимізації відновлення цілісності тканин пародонту, стійкій стабілізації процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.12-542

Рубрики:

      
9.

Щербина І.М. 
Особливості перебігу та лікування хронічного періодонтиту у підлітків, інфікованих туберкульозом: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / І.М. Щербина ; Укр. мед. стоматол. акад. — Полтава, 1999. — 19 с. — укp.

За результатами стоматологічного обстеження 1440 осіб від 11 до 17 років визначено, що підлітки, інфіковані туберкульозом, мають значно вищий рівень поширеності карієсу та його ускладнень. На фоні інфікування туберкульозом встановлено тенденцію розвитку стану дефіциту загального та місцевого неспецифічного імунітету, який погіршується у підлітків з хронічним періодонтитом. Розроблено та запроваджено спосіб консервативного лікування хронічного періодонтиту у підлітків, інфікованих туберкульозом, з використанням А-бактерину та масляного 3,44% розчину ретінола ацетата, який сприяє зменшенню кількості ускладнень, скороченню строків лікування, розвитку позитивних віддалених результатів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.12-37

Рубрики:

      
10.

Стрельченя Т.М. 
Особливості клінічного перебігу, профілактики та лікування генералізованого гінгівіту і генералізованого парадонтиту у жінок, які страждають на залізодефіцитну анемію: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Т.М. Стрельченя ; Укр. мед. стоматол. акад. — Полтава, 1999. — 16 с. — укp.

Встановлена висока розповсюдженість геніралізованого гінгівіту та генералізованого пародонтиту у жінок, які страждають на залізодефіцитну анемію. При клініко-лабораторному дослідженні виявлено зниження неспецифічної місцевої резистентності, інтенсифікації перекисного окислення ліпідів і дефіцит антиоксидантної системи захисту. Доведена висока ефективність застосування антиоксиданту (токоферолу ацетату), метабологічного індуктору (етадену), імуномодулятору (левамізолу), місцевого застосування хіноксидина і даларгіна в комплексному лікуванні і профілактиці генералізованого гінгівіту та генералізованого пародонтиту у жінок, які страждають на залізодефіцитну анемію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.220.111-37

Рубрики:

      
11.

Довбиш Н.О. 
Порівняльна оцінка магнітотерапії, УВЧ-терапії, лазеротерапії при профілактиці та лікуванні травматичного остеомієліту нижньої щелепи: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Н.О. Довбиш ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 1999. — 16 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням покращення результатів профілактики та лікування травматичного остеомієліту нижньої щелепи за допомогою індивідуально підібраних методів фізіотерапії. В дисертації розроблено новий напрямок в плануванні та проведенні фізіотерапії вказаній групі хворих, який грунтується на визначенні закономірностей змін в лейкограмі периферічної крові відносно конкретного фізичного фактора. Розроблена, обгрунтована та впроваджена в клініку доступна система тестового контролю, яка має значення при плануванні та проведенні фізіотерапії, що сприяє покращенню результатів профілактики та лікування травматичного остеомієліту нижньої щелепи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.3-542

Рубрики:

      
12.

Король М.Д. 
Підготовка і ортопедичне лікування хворих із вторинними деформаціями зубних рядів: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.22 / М.Д. Король ; Укр. мед. стоматол. акад. — Полтава, 1999. — 33 с. — укp.

Робота присвячена комплексним (клінічним, біометричним, морфологічним і функціональним) дослідженням. Обстежено 324 особи віком від 21 до 40 років. Виявлено 107 осіб з дентоальвеолярною і 110 осіб з дентальною формами деформацій. Встановлено, що з віком відбуваються структурні і функціональні зміни в зубощелепній системі, збільшується кількість осіб, які втратили окремі зуби. У 31,7% випадків розвивається деформація зубних рядів. Визначені три типи будови сегментів зубних дуг: випуклий, увігнутий і прямий, а за типом витривалості тканин пародонта до навантаження: сильний тип - 18,5%; середній - 64,2%; слабкий - 17,3%. З'ясовано, що величина електрозбудливості пульпи зубів залежить від давності втрати зубів-антагоністів і ступеня деформації зубного ряду. Знижується інтенсивність кровопостачання пародонта у ділянці зубів, які обмежують дефект, і тих, які перебувають поза функцією. Запропоновано метод функціонального дозованого навантаження (ФДН) тканин пародонта. Вперше описані елаунінові волокна зв'язкового апарата зуба, визначені їхні морфологічні і структурні зміни, види резорбції кістки альвеолярного відростка. Результати дослідження дали можливість розробити критерії оцінки початкового функціонального стану тканин пародонта при дефектах і деформаціях зубних рядів, що дозволяє вибирати метод лікування і прогнозувати характер адаптаційних реакцій зубощелепної системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62с03

      
13.

Огоновський Р.З. 
Оптимізація консолідації зламів нижньої щелепи методом клітинної ксенобрефотрансплантації (експериментально-клінічне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Р.З. Огоновський ; Львів. держ. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 1999. — 16 с. — укp.

Дисертаційну роботу присвячено вивченню ефективності трансплантації суспензії ембріональних кістковомозкових курячих клітин при лікуванні неускладнених та ускладнених зламів нижньої щелепи. Експериментально, на підставі результатів радіоізотопного дослідження інтенсивності проліферації людських фібробластів в культурі in vitro встановлено ступінь ініціюючого та активуючого впливу трансплантату. Виявлено здатність суспензії ембріональних клітин формувати вогнища ектопічного остеогенезу при її підшкірній трансплантації. Аналіз результатів експериментальних досліджень підтвердив, що заповнення дірчастих дефектів нижньої щелепи щурів сприяє прискоренню процесів остеорегенерації. При використанні ксенобрефотрасплантації в комплексному лікуванні травматичних зламів нижньої щелепи виявлено скорочення термінів лікування на 4-5 дні. Ін'єкційне введення трансплантату при лікуванні ускладнених зламів нижньої щелепи сприяє загоєнню пошкодженої кістки у звичні терміни та повному відновленню тканинних структур на місці зламу через 6 місяців.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.808.8

Рубрики:

      
14.

Кокарь О.О. 
Особливості лікування червоного плескатого лишаю слизової оболонки порожнини рота в залежності від специфічних та неспецифічних факторів захисту: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / О.О. Кокарь ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 1999. — 22 с. — укp.

Клінічно обстежено 232 хворих з різними формами червоного плескатого лишаю (ЧПЛ). Виявлені особливості клінічного перебігу ЧПЛ у хворих в залежності від стоматологічного статуту. Виявлено порушення рівноваги між факторами місцевого захисту і факторами агресії (мікробного походження), що обумовлює розвиток різних форм захворювання. Видовий склад мікрофлори при запальних формах ЧПЛ поширюється за рахунок грибів роду Candida та мікроорганізмів, які мають фактори патогенності. Виявлений взаємозв'язок між клінічним перебігом ЧПЛ та показниками місцевого гуморального імунітету, про що свідчать зниження рівня мізоцилу і SlgA, підвищення ДК та МДА і порушення в Т- і В-системах імунітету. Розроблена схема комплексної терапії хворих передбачає використання при місцевому лікуванні лікувальних композицій "Мефенатгель" та "Мефезоль" і дозволяє досягти стійкої клінічної та лабораторної стабілізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.220.20-5

Рубрики:

      
15.

Левко В.П. 
Клініко-експериментальне обгрунтування підвищення процесів адаптації при лікуванні знімними видами зубних протезів в ранні терміни: Автореф. дис.. канд. мед. наук: 14.01.22 / В.П. Левко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 1999. — 20 с.: іл. — укp.

Дисертація присвячена вивченню питань покращання та пришвидшення процесів адаптації в ранні терміни пацієнтів, яким виготовляються знімні конструкції зубних протезів із акрилових пластмас. Експериментально вивчено і доведено, що введення тваринам компоненту акрилової пластмаси викликає різку активацію синтезу і виділення у кров гормонів щитовидної залози та кори наднирників; використання комбінації компоненту акрилової пластмаси і природнього адаптогена (в дозі 10 крапель) створюють умови для ефективної негайної адаптації організму тварин на дію розчину мономеру акрилової пластмаси. Розроблено і впроваджено в практику ортопедичної стоматології нову методику підвищення ефективності процесів адаптації до знімних конструкцій зубних протезів використанням природного адаптогену - елеутерокока. Ефективність цього методу обгрунтовано теоретично і підтверджено на практиці. Застосування його в клініці ортопедичної стоматології дозволяє покращити процес адаптації та прискорити термін адаптації у пацієнтів, яким виготовляються знімні конструкції зубних протезів із акрилових пластмас, як первинно, так і повторно.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62с03

      
16.

Куроєдова В.Д. 
Комплексна оцінка хвороби "зубощелепна аномалія" та прогноз лікування ортодонтичних пацієнтів: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.22 / В.Д. Куроєдова ; Укр. мед. стоматол. акад. — Полтава, 1999. — 32 с. — укp.

Представлені результати досліджень клінічних, генетичних, біологічних та психологічних досліджень щодо визначення спадковості, дизонтогенетичного типу розвитку організму та внутрішньої картини хвороби "зубощелепна аномалія" (ЗЩА), а також запропонована система прогнозування перспектив ортодонтичного лікування до його початку. Розроблено методи оцінки внутрішньої картини хвороби ЗЩА та виявлено її нозологічну специфіку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.605,0-57

      
17.

Гасюк Ю.А. 
Морфологічні особливості будови слизової оболонки верхньощелепної пазухи в нормі та при хронічному запаленні: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / Ю.А. Гасюк ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 1999. — 16 с. — укp.

Розглянуто морфологічні особливості будови слизової оболонки різних стінок верхньощелепної пазухи в нормі та її змін під час катаральних та гнійних формах хронічного гаймориту. На підставі комплексних морфологічних та морфометричних досліджень визначено різні види мерехтливого епітелію, які характеризуються особливою локалізацією клітин дифузної ендокринної системи; обгрунтовано регуляцію даними клітинами механізмів місцевого захисту, виявлено морфологічні зміни слизової оболонки та роль лаброцитів і клітин дифузної ендокринної системи (ДЕС) у випадку катаральної та гнійної форм хронічного гаймориту. Розроблено та впроваджено в практику комплексне гістохімічне забарвлення для покращання морфологічної ідентифікації різних видів лаброцитів і клітин ДЕС та поліхромне забарвлення напівтонких зрізів з наступним вміщенням їх у гліцерин - желатину для ідентифікації макрофагів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.3-2
Шифр НБУВ: РА308061 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Мєщерякова О.Г. 
Комплексне лікування хронічного травматичного та одонтогенного остеомієліту нижньої щелепи із застосуванням послабленого геомагнітного поля: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / О.Г. Мєщерякова ; Укр. мед. стоматол. акад. — Полтава, 1999. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.683.014-542

      
19.

Кузняк Н.Б. 
Комплексне лікування гнійно-запальних процесів щелепно-лицевої ділянки препаратами с сорбційною дією: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Н.Б. Кузняк ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 1999. — 115 с. — укp.

В роботі проаналізовані білковосорбційна, водопоглинальна, бактерійзв'язуюча, протеолітична властивості групи медичних сорбентів. Досліджена клінічна ефективність застосування лізетоксу при альвеоліті. Розроблений метод лікування одонтогенних флегмон з використанням діалізуючого пристрою з напівпроникливої мембрани, заповненого сорбентами полісорбом та лізетоксом. Досягнуто підвищення ефективності лікування флегмон щелепно-лицевої ділянки за рахунок покращання дренування та очищення гнійної рани.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.3-52

Рубрики:

      
20.

Мокрик О.Я. 
Лікування остеомієлітів нижньої щелепи із застосуванням комбінованого іонофорезу антибіотиків з димексидом та гепарину (експериментально-клінічне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / О.Я. Мокрик ; Львів. держ. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 1999. — 17 с. — укp.

Експерементально на безпородних кролях вивчено вплив димексиду (ДМСО) на процес накопичення антибіотиків у вогнищі гнійно-некротичного запалення, підтверджено доцільність поряд із загальним місцевого застосування антибіотиків для забезпечення оптимальної їх концентрації в ураженій щелепі. Простежено на тваринах морфологічні зміни в кістковій тканині в умовах гнійно-некротичного запалення при використанні комбінованого іонофорезу, суть якого полягає в поєднанні класичного іонофорезу антибіотику в розчині 20% димексиду з одномоментними внутрішньотканинними іонофорезом гепарину. Ефективність розробленої методики підтверджено при її використанні під час лікування 47 хворих з гострими остеомієлітами нижньої щелепи з різною важкістю перебігу. Скористався термін лікування хворих та відсоток ускладнень. Основні результати праці знайшли практичне впровадження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.3-52

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського