Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (86)Книжкові видання та компакт-диски (152)
Пошуковий запит: (<.>U=Р64-4$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
1.

Аршава І.Ф. 
Емоційна стійкість людини та її діагностика: Автореф. дис... д-ра психол. наук: 19.00.02 / І.Ф. Аршава ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2007. — 33 с. — укp.

На базі теоретичного й емпіричного дослідження функціональних станів людини як форми інтегрованого виявлення стійких властивостей особистості й особливостей перебігу психічних процесів, детермінованих можливою зміною психічних станів, зумовленою ускладненням ситуації професійної діяльності або життєдіяльності у цілому, обгрунтовано новий підхід до опосередкованої (відображеної) діагностики стійкості людини. Виникнення стану емоційної напруженості у разі ускладнень професійної діяльності або життєдіяльності чи збереження стану оптимального функціонування (гомеостазу) розглянуто як прояви відповідно емоційної вразливості й емоційної стійкості. Розроблено комп'ютерну модель для прогнозування емоційної стійкості людини за характеристиками ефективності виконання нею інформаційно-переробної когнітивної діяльності за умов передбаченої у моделі загрози стресу "неуспіху". Валідність моделі перевірено емпірично. Виявлено різноманітні форми відображеної (опосередкованої) оцінки емоційної стійкості людини за параметрами рівнів сформованості емоційного інтелекту, переважання в індивідуальному досвіді людини проблемно-орієнтованої стратегії стресоподолання, відсутності ознак психосоматичних розладів, особливостей реалізації вищих психічних функцій (мовлення, стилей гумору).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю935.21-69 с8 + Р64-4 +
Шифр НБУВ: РА351768

Рубрики:

      
2.

Первий В.С. 
Клініко- психопатологічний та психологічний аналіз агресивних форм поведінки у хворих з розладами особистості: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / В.С. Первий ; Український НДІ соціальної та судової психіатрії. — К., 1999. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р64-435

Рубрики:

      
3.

Вигдорчик М.І. 
Методи психодинамічної діагностики у комплексному медичному огляді моряків: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.34 / М.І. Вигдорчик ; Держ. п-во "Укр. НДІ мор. медицини". — О., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню та обгрунтуванню психодинамічних діагностичних методів у комплексному медичному огляді моряків. За даними проведеного обстеження груп моряків командного та урядового складів, осіб контрольної групи за допомогою психофізіологічних та експериментальних методик були виявлені специфічні для моряків властивості особи і латентні ознаки психічної дезадаптації. Науково обгрунтовані методи психодинамічної діагностики та модифікація інтерпретаційних засобів до традиційних психодинамічних методик у ситуації професійного відбору моряків. Одержані дані, які були розглянуті в психодинамічному ключі, дозволяють проводити ранню діагностику ознак психічної дезадаптації, психосоматичної предиспозиції та схильності до аддиктивної поведінки під час медичного огляду моряків. На основі проведених досліджень був створений та запропонований до застосування у професійному відборі моряків комп'ютерний психодіагностичний комплекс "Консул".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р64-435

Рубрики:

      
4.

Зеленкова М.В. 
Особливості застосування традиційної та комп'ютерної діагностики у медико-психологічних дослідженнях: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.04 / М.В. Зеленкова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 16 с. — укp.

Проаналізовано теоретичні та прикладні проблеми застосування комп'ютерних версій опитувальників особистості у медико-психологічних дослідженнях. Проведено порівняння головних психодіагностичних характеристик (надійність, валідність, дискримінативність та ін.) на прикладі бланкової та комп'ютерної форм опитувальника ММРІ та різних груп соматичних хворих. Запропоновано рекомендації для застосування комп'ютеризованих форм діагностичних опитувальників в медико-психологічних дослідженнях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р64-435с05
Шифр НБУВ: РА308229 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Шаллан І.В. 
Психологічні особливості і діагностика посттравматичних стресових станів жертв катастрофічних подій: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.04 / І.В. Шаллан ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 20 с.: рис. — укp.

Розглянуто психологічні аспекти посттравматичного стресового синдрому в осіб, що пережили катастрофи та інші психотравмуючі події, проаналізовано сучасні підходи до визначення посттравматичного стресового синдрому за діагностичними критеріями DSM-IV і МКХ-10. Особливості реакції особистості у випадку посттравматичного синдрому досліджено у 190 осіб, які перенесли психотравмуючі події (стали свідками катастрофи або перенесли тяжке захворювання). Проведено порівняння ефективності низки психодіагностичних засобів для оцінки реакції особистості та психотравмуючих подій. Запропоновано адаптовані опитувальники для діагностики посттравматичних станів. Узагальнено рекомендації щодо діагностики та профілактики розвитку посттравматичного стресу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р64-435
Шифр НБУВ: РА311508 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Пирков С.Г. 
Роль клінічних і соціальних чинників у виникненні суспільно небезпечних дій психічно хворих: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / С.Г. Пирков ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2002. — 18 с. — укp.

За результатами дисперсійного аналізу встановлено істотні відмінності в механізмах суспільно небезпечних дій, здійснюваних психічно хворими. В осіб з продуктивними розладами вони визначені на підставі змісту та інтенсивності хворобливих переживань, водночас як реалізація суспільно небезпечних дій у хворих з дефіцитарними розладами може відбуватися під впливом несприятливих соціальних умов. Доведено необхідність розробки диференційованих лікувально-реабілітаційних програм з урахуванням провідного психопатологічного синдрому. На підставі дослідження повторних суспільно небезпечних дій на різних етапах суспільного розвитку встановлено найбільш слабкі ланки у низці профілактичних заходів, спрямованих на їх запобігання, виділено найбільш небезпечний контингент хворих та обгрунтувано основні аспекти примусових заходів медичного характеру щодо них. Зроблено висновок про неадекватність традиційної уяви про ефективність тривалої ізоляції психічно хворих, які вчинили суспільно небезпечні дії, і обумовлює необхідність пошуку та впровадження інших заходів щодо їх запобігання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р64-43
Шифр НБУВ: РА319464 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Малєв О.Л. 
Роль окисної модифікації білків у діагностиці ендогенних та екзогенних психічних розладів: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / О.Л. Малєв ; Держ. установа "Ін-т неврології, психіатрії та наркології АМН України". — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Вивчено клінічний поліморфізм та його взаємозв'язок з окисною модифікацією білків плазми крові у разі психічних і поведінкових розладів. З використанням клініко-анамнестичного, клініко-психопатологічного, психометричного, біохімічного та статистичного методів вивчено особливості зміни окисної модифікації білків плазми крові залежно від клінічної групи, динамічних факторів психопатологічного процесу, клінічних симптомів у їх градації, а також від додаткових анамнестичних факторів. На підставі статистично значимої розбіжності показника окисної модифікації білків плазми крові для кожної клінічної та контрольної групи розроблено критерії їх диференційно-діагностичного розмежування, що дозволяє використати цей показник як додатковий диференційно-діагностичний тест у разі виникнення труднощів за умов диференціального діагностування на підставі феноменологічного підходу. Виявлено, що виразність відхилень цього показника щодо контрольної групи відповідає виразності клініко-психопатологічних симптомів і факторів тяжкості перебігу психопатологічного процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р64-4 +
Шифр НБУВ: РА363243

Рубрики:

      
8.

Чухраєва 
Характеристика особистісних та клініко- психопатологічних особливостей при різних формах дезадаптованої поведінки: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / Ганна Вікторівна Чухраєва ; Український НДІ соціальної і судової психіатрії та наркології. — К., 2000. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р64-435 + Ю948.43
Шифр НБУВ: РА313699

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського