Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (123)Книжкові видання та компакт-диски (173)
Пошуковий запит: (<.>U=Р627.703.0$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 37
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Черній О.В. 
Біоелектрична активність мозку при гострих порушеннях мозкового кровообігу в умовах фармакологічної блокади кальцієвих каналів: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.04 / О.В. Черній ; Харк. нац. мед. ун-т. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено функціональну активність мозку з використанням інтегрального кількісного аналізу електроенцефалографії (ЕЕГ). Доведено, що просторово-часова організація біоелектричної активності головного мозку залежить від віку обстежених і може бути кількісно описана з використанням спектральних характеристик різних частотних діапазонів та інтегральних коефіцієнтів. З'ясовано, що гострі порушення мозкового кровообігу виявляються істотними змінами кількісних характеристик біоелектричної активності головного мозку. Доведено ефективність застосування блокаторів кальцієвих каналів для відновлення електричної активності головного мозку після гострих порушень мозкового кровообігу різної етіології. Виявлено, що фармакологічна блокада кальцієвих каналів у разі ішемічних інсультів призводить до зниження дезорганізації біоелектричної активності ураження: помірного пригнічення патологічних дельта-, тета-ритмів та активації всіх нормальних частотних спектрів ЕЕГ. Встановлено, що ефект блокади кальцієвих каналів у разі геморагічних інсультів у праву півкулю головного мозку менш виражений, ніж у ліву. Доведено, що фармакологічна блокада кальцієвих каналів у разі геморагічних інсультів призводить до перерозподілу ЕЕГ-потужностей у збереженій півкулі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.0-5 +
Шифр НБУВ: РА368923

Рубрики:

      
2.

Морозова О.Г. 
Біоенергетичні зміни при хронічних порушеннях мозкового кровообігу: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.15 / О.Г. Морозова ; Харк. ін-т удоскон. лікарів. — Х., 1998. — 33 с. — укp.

На підставі комплексного експериментального, клінічного, біохімічного та інструментального дослідження доведено, що провідною ланкою патогенезу хронічної мозкової дисциркуляції є енергетичний дефіцит, який виникає внаслідок ішемії, тканинної гіпоксії, зниження активності мітохондріальних ферментів і сполучається з мембранною патологією, змінами в оксидантно-антиоксидантній системі та співвідношенні нейромедіаторних амінокислот. Встановлені взаємозв'язки між типом вегетативної регуляції, біоенергетичними, нейрогуморальними показниками та розвитком варіанту церебральної дисциркуляції. Виявлено адаптивні та дезадаптивні щодо розвитку і прогресування хронічної дисциркуляції варіанти вегетативно-біоенергетичних співвідношень. Доведена можливість прогнозування хронічних порушень мозкового кровообігу. Обгрунтована нейропротекторна роль терапії, спрямованої на покращення біоенергетичного гомеостазу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.0-43

Рубрики:

      
3.

Селезньова Т.Є. 
Віддалені результати медикаментозного і хірургічного лікування повторних ішемій при оклюзивних і стенозувальних процесах каротидного басейну: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / Т.Є. Селезньова ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертація присвячена питанням оптимізації лікувальної тактики у разі повторних ішемій головного мозку, які зумовлені оклюзивними та стенозувальними ураженнями судин каротидного басейну. На підставі здійснення комплексу сучасних клініко-інструментальних досліджень повторних ішемій головного мозку оклюзивно-стенозувального генезу систематизовані дані щодо особливостей клінічного перебігу гострої цереброваскулярної недостатності, спричиненої оклюзивними і стенозувальними процесами внутрішньої сонної артерії (ВСА), розроблені клінічні критерії для виявлення і уточнення оклюзивних і стенозувальних процесів ВСА, спосіб індивідуального підходу до вибору медикаментозного та хірургічного лікування. Базуючись на порівняльному аналізі віддалених результатів медикаментозного та хірургічного лікування хворих з ішемічними порушеннями мозкового кровообігу, спричиненими оклюзивними і стенозувальними процесами екстракраніальних відділів ВСА, доведено, що лікування цієї категорії хворих повинно бути комплексним і включати медикаментозну терапію, доповнену хірургічним втручанням, спрямованим на усунення причини, що утруднює кровотік.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.0-52

Рубрики:

      
4.

Корсунська Л.Л. 
Вікові особливості взаємозв'язків гемодинаміки, біоелектричної активності, метаболізму головного мозку у розвитку цереброваскулярної патології: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / Л.Л. Корсунська ; АМН України. Держ. установа "Ін-т неврології, психіатрії та наркології". — Х., 2007. — 36 с. — укp.

На підставі результатів комплексного обстеження практично здорових осіб різного віку установлено вікові зміни різних рівнів організації та функціонування центральної нервової системи (ЦНС) та визначено особливості внутрішньомозкових і міжсистемних взаємозв'язків церебральної гемодинаміки, метаболізму, біоенергетики мозку під час старіння. Установлено, що для старіння мозку характерними є не лише інволюційні процеси, але й формування нових міжсистемних і багаторівневих взаємозв'язків, що призводять до виникнення у системі регуляції ЦНС лімітувальних ланок, які збільшують ризик розвитку вікової патології. Показано ефективність комплексного, багатовекторного позитивного впливу профілактичної терапії, яка передбачає вживання ніцерголіну та прамірацетаму на стан мозкового кровообігу, біоелектричної активності мозку, когнітивних функцій і загальної суб'єктивної оцінки здоров'я в осіб похилого віку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.0-3 +
Шифр НБУВ: РА352210

Рубрики:

      
5.

Красиленко О.П. 
Вікові особливості структури судинних захворювань головного мозку та стану церебральної гемодинаміки в учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / О.П. Красиленко ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2003. — 21 с.: табл. — укp.

Установлено, що в учасників ліквідації наслідків аварії (ЛНА) на ЧАЕС, яких було обстежено через 13 - 15 років після аварії, мають місце зміни в регуляції церебральної гемодинаміки (ЦГ), що можуть розглядатися як прояв факторів ризику розвитку цереброваскулярної патології (ЦВП). Ці зміни полягають у зниженні надійності системи ауторегуляції мозкового кровообігу, звуженні діапазону компенсаторних можливостей ЦГ, порушенні гемодинамічно-метаболічних взаємовідносин. До груп високого ризику формування структурно-фунціональних змін у системі ЦГ через 13 - 15 років після аварії віднесено учасників ЛНА віком 30 - 39 років. Установлено однотипний характер змін у стані ЦГ та в її взаємовідносинах з біоелектричною активністю головного мозку в учасників ЛНА з негативним за інсультом сімейним анамнезом та в інтактних до радіаційного фактору родичів хворих на ішемічний інсульт у порівнянні з радіаційно інтактними особами, які мають необтяжений інсультом генеалогічний анамнез. Виявлено особливості змін ЦГ залежно від впливу чинників радіаційної аварії чи спадкового фактору: в учасників ЛНА переважають порушення в системі ауторегуляції гемодинаміки мозку, у родичів хворих на ішемічний інсульт - структурно-морфологічні зміни церебрального судинного русла.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.0-3 +
Шифр НБУВ: РА327446

Рубрики:

      
6.

Оржешковський 
Вплив транскраніальної електроанальгезії на деякі нейрофізіологічні показники у хворих на церебральну венозну дистонію: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / Василь Володимирович Оржешковський ; Київська медична академія післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2000. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.0-3
Шифр НБУВ: РА311580

Рубрики:

      
7.

Томах Н.В. 
Гемореологічні порушення та функціональний стан судинної стінки у хворих з ішемічними ураженнями головного мозку: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / Н.В. Томах ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Досліджено дисфункцію ендотелію за результатами визначення в крові активності маркера ендотеліальної дисфункції - фактора Віллабранда. Встановлено зв'язок між активністю фактора Віллебранда та гемореологічними показниками, які супроводжуються змінами церебральної гемодинаміки, а також зазначено їх роль у механізмах формування та розвитку різних форм ішемічних уражень головного мозку. Визначено, що застосування пентоксифіліну покращує стан гемореологічних показників і маркера ендотеліальної дисфункції у хворих з ранніми формами ішемічного ураження головного мозку. За результатами досліджень зроблено висновок про необхідність включення комплексного дослідження ендотеліальної функції та гемореологічних показників до числа провідних засобів діагностики для виявлення ранніх форм судинної патології й обгрунтування адекватних засобів лікування та профілактики ішемічних уражень головного мозку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.0-2 +
Шифр НБУВ: РА321470

Рубрики:

      
8.

Щербатий А.А. 
Діагностика і лікування початкових проявів недостатності кровопостачання мозку у осіб, що зазнали впливу малих доз іонізуючої радіації: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / А.А. Щербатий ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2001. — 20 с. — укp.

За результатами вивчення особливостей виникнення та розвитку початкових проявів недостатності кровопостачання мозку в осіб, які зазнали впливу малих доз іонізуючої радіації внаслідок аварії на ЧАЕС і мешкають на Київщині та Рівненщині розроблено методики виявлення й об'єктивізації розладів з використанням традиційних і нетрадиційних методів діагностики. Наведено методи об'єднаної медикаментозної та немедикаментозної терапії, призначені для виявлення початкових форм недостатності кровопостачання головного мозку у хворих, які зазнали дії іонізуючого випромінювання в малих дозах і мають патогенетичну направленість.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.0-3
Шифр НБУВ: РА316012 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Бєленічев І.Ф. 
Дослідження антиоксидантних властивостей в ряду похідних п'яти- та шестичленних азагетероциклів і визначення їх ефективності при ішемії головного мозку: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 14.03.05 / І.Ф. Бєленічев ; АМН України. Ін-т фармакології та токсикології. — К., 2003. — 35 с.: рис. — укp.

Досліджено антиоксидантні властивості 120-ти сполук - похідних 1,2,4-триазолу та хіназоліну в дослідах in vitro за ферментативного та неферментативного ініціювання вільнорадикального окиснення, інгібування супероксидрадикалу та за умов моделювання експериментальної ішемії головного мозку. Розроблено новий підхід щодо методів оцінки даних властивостей речовин. Зазначено, що в механізмі антиоксидантної дії досліджуваних сполук лежить їх здатність попереджати утворення активних форм кисню шляхом відновлення основних ланок енергетичного обміну та активувати ферменти даного захисту, а також власний антирадикальний ефект. Виявлено деяку закономірність "структури - дії" в ряду похідних 1,2,4-триазолу та хіназоліну, визначено основні структурні фрагменти молекул, що визначають наявність і силу антиоксидантної дії. Розроблено комбінований препарат "Ноотрил", який має ноотропну та церебропротективну дію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.0-52 +
Шифр НБУВ: РА325067

Рубрики:

      
10.

Азаров В.І. 
Дослідження порушень коронарного кровообігу ішемізованого серця та їх корекція: Автореф. дис... канд. біол. наук: 14.03.04 / В.І. Азаров ; НАН України. Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Досліджено порушення коронарного кровообігу ішемізованого серця. Завдяки новій моделі ішемії та реперфузії міокарда у собак з закритою грудною порожниною, за умов максимально наближених до фізіологічних, доведено, що ішемія та реперфузія міокарда впливає значним чином на коронарні судини "інтактної" зони серця та на коронарний колатеральний кровострумінь. Короткочасна та тривала локальна ішемія міокарда спричинили значне зменшення тонусу коронарних судин неішемізованої "інтактної" зони серця. Під час реперфузії відбувається тривале підвищення опору кровоструменя у судинах даної зони міокарда. Поряд з наростанням концентрації лейкотрієнів у коронарній крові та активацією прооксидантних процесів у разі тривалої ішемії відбувається прогресивне зменшення колатерального кровотоку. Залежно від тривалості ішемії реакції колатеральних судин на біологічно активні речовини істотно змінюються. Гальмування активності ліпоксигенази та вільнорадикальних процесів у разі ішемії та реперфузії міокарда за допомогою ліпосомального кверцетина поліпшує коронарний та колатеральний кровотоку та зменшує об'єм некротичного пошкодження серця.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.0-37 + Р410.11-3
Шифр НБУВ: РА311819 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Кравченко К.О. 
Експериментальна оцінка нейропротективної дії похідних бензотіазолу при церебральній ішемії: Автореф. дис... канд. біол. наук: 14.03.05 / К.О. Кравченко ; АМН України. Ін-т фармакології та токсикології. — К., 2006. — 20 с. — укp.

За результатами дослідів in vitro на моделі ішемії головного мозку серед ряду похідних бензотіазолу, найбільш церебропротективні властивості має сполука амдифлузол (2-аміно-6-дифторометоксібензотіазол). Ці властивості реалізуються зниженням летальності щурів з церебральною ішемією, послабленням нейродегенеративних процесів, зменшенням зони некрозу у головному мозку, зниженням розвитку неврологічного дефіциту у тварин, послабленням ознак порушення функціонального стану центральної нервової системи, гальмуванням надмірної активації процесів вільно-радикального окиснення та нормалізацією показників енергетичного обміну. На підставі нейрофізіологічних дослідів установлено, що амдифлузол ефективно блокує проведення збудження до інтернейронів спинного мозку, ефективно зменшує рефлекторне збуждення мотонейронів у моносинаптичній рефлекторній дузі. Досліджено нові похідні бензотіазолу у порівнянні з відомим блокатором глутаматергічної передачі рілутеком (МНН - рилузол, Aventis Pharma, Франція) і препаратом-генеретиком "Боризол" (МНН - рилузол, Борщагівський ХФЗ, Україна), зроблено припущення, що церебропротективні властивості базуються на здатності ефективного гальмування глутамат-кальцієвої ексайтотоксичності, яка виникає за умов ішемії головного мозку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.0-52 +
Шифр НБУВ: РА344732

Рубрики:

      
12.

Ніколаєва В.В. 
Експериментальне обгрунтування доцільності застосування донатора оксиду азоту глутаргіну та його комбінації з пірацетамом при гемічній гіпоксії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.05 / В.В. Ніколаєва ; АМН України. Ін-т фармакології та токсикології. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Вивчено профілактичну активність донаторів оксиду азоту (L-аргініну, глутаргіну) окремо та у комбінаціі з пірацетамом за циркуляторно-гемічної гіпоксії (ЦГГ), спричиненої інгаляційним впливом монооксиду вуглецю. Доведено, що попередники синтезу оксиду азоту - L-аргінін і глутаргін - запобігають розвитку істотних порушень показників системи прооксиданти - антиоксиданти та активності мітохондріальних ферментів за умов ЦГГ та гемічної гіпоксії (ГГ). Виявлено, що комбінація глутаргіну у дозі 100 мг/кг маси з пірацетамом у дозі 400 мг/кг маси чи монопрофілактика глутаргіном (100 мг/кг) є більш ефективнішими у запобіганні негативних змін за умов ЦГТ, ніж застосування з цією метою пірацетаму (400 мг/кг). Відзначено, що профілатичне введення глутаргіну, пірацетаму чи комбінації цих препаратів перед гострим отруєнням CO, підвищує працездатність тварин. Установлено, що механізм позитивного впливу глутаргіну значною мірою обумовлений підвищенням вмісту нітрит-аніону у гомогенатах внутрішніх органів. З'ясовано, що введення перед моделюванням ЦГГ чи ГГ блокатора NO-синтази N-нітро-L-аргініну у дозі 10 мг/кг маси, навпаки, призводить до погіршення всіх досліджуваних біохімічних показників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.0-52 +
Шифр НБУВ: РА338850

Рубрики:

      
13.

Белякова А.Г. 
Експериментальне обгрунтування профілактичного застосування L-лізину есцинату та контрикалу при порушеннях мозкового кровообігу в умовах моделювання загальної широкосмугової вібрації: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.05 / А.Г. Белякова ; АМН України ; Ін-т фармакології та токсикології. — К., 2009. — 24 с. — укp.

Вперше дано експериментальне обгрунтування нового підходу до фармакологічної профілактики та корекції целеброваскулярних порушень при загальній широкосмуговій вібрації (ЗШВ) за допомогою L-лізину есцинату та контрикалу. ЗШВ зменшує об'ємну швидкість локального мозкового кровотоку, пригнічує реактивність мозкових судин, викликає гіпоксію, ацидоз, активацію перекисного окислення ліпідів та обмеженого протеолізу, а також інгібує NO-синтезу, що призводить до набряково-дистрофічних змін та гліозу в тканинах мозку. Вивчено вплив L-лізину есцинату та контрикалу на зміни з боку системи мозкового кровообігу. Експериментально доведено, що висока ефективність вживання препаратів L-лізину есцинат краще усуває периваскулярний набряк, перешкоджає виникненню гістологічних змін у судинах та зниженню активності NO-синтетази в них. Доведено, що контрикал краще усуває гіпоксію, метаболічний ацидоз, внутрішньоклітинний набряк та дистрофічні зміни в тканинах, а також активацію обмеженого протеолізу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.0-5 + Р628.07-3
Шифр НБУВ: РА369319 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Віницький В.А. 
Застосування локальної дозованої гіпотермії сегментарної зони надниркових залоз при комплексному лікуванні хворих з початковими проявами гіпертонічної енцефалопатії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / В.А. Віницький ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2003. — 19 с. — укp.

Запропоновано використовувати сегментарну зону наднирників як рефлексогенну зону для холодового впливу на механізми судинної регуляції у хворих з початковими проявами гіпертонічної дисциркулярної енцефалопатії (ГДЕ). Одержано дані про ступінь впливу локального холодового впливу в даній зоні на функціональну активність мозкової та коркової речовини наднирників і зв'язку цього впливу зі станом гемодинамічних і клініко-неврологічних показників у хворих з початковими проявами ГДЕ. Виявлено, що локальна дозова гіпотермія (ЛДГ) сегментарної зони наднирників призводить до зниження артеріального тиску та здійснює регуляторний вплив на механізми формування судинного тонусу. Показано, що ЛДГ впливає на функціональний стан вегетативної нервової системи, що виражається в зменшенні проявів астеновегетативного синдрому у хворих з початковими виявами ГДЕ. Розширено арсенал фізіотерапевтичних методів лікування даних хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.0-57 + Р415.17-5 +
Шифр НБУВ: РА325266

Рубрики:

      
15.

Машкін О.М. 
Кількісний аналіз та топографічне картирування ЕЕГ при транзиторній ішемічній атаці у хворих на ранню цереброваскулярну патологію в динаміці медикаментозної корекції: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / О.М. Машкін ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2001. — 21 с. — укp.

Досліджено біоелектричну активність головного мозку методами кількісного аналізу та топографічного картирування електроенцефалограми (ЕЕГ) під час транзисторної ішемічної атаки у хворих на ранню цереброваскулярну патологію з метою встановлення та розробки діагностично-прогностичних критеріїв. З'ясовано, що внаслідок транзисторної ішемічної атаки відбуваються значні зміни біоелектричної активності - фокальні розлади, міжполушарна асиметрія та виразне послаблення біоелектрогенезу. Порушення функціонального стану головного мозку супроводжується розладами церебральної та центральної гемодинаміки. Після терапії інстеном відзначено позитивну динаміку біоелектричної активності. Отримані кількісні показники біоелектричної активності рекомендовано використовувати як діагностичні та прогностичні ЕЕГ-критерії для об'єктивної оцінки функціонального стану головного мозку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.11-37 + Р627.703.0-3
Шифр НБУВ: РА313021 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Міхаль Г.В. 
Клініко-допплерографічні особливості порушень мозкового кровообігу при стенотично-оклюзуючій патології судин вертебро-базилярного басейну: Автореф. дис. канд. мед. наук: 14.01.15 / Г.В. Міхаль ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2003. — 21 с.: рис., табл. — укp.

На основі комплексного клініко-інструментального дослідження 300-т хворих з розладами мозкового кровообігу на тлі стенотично-оклюзуючої патології артерій вертебро-базилярного басейну (ВББ), множинних стенозуючих уражень судин мозку, дисциркуляторної енцефалопатії без ознак гемодинамічно значущого стенозу артерій головного мозку вперше визначено варіанти типів порушення гемодинаміки у вертебро-базилярному басейні, інформативність і чутливість окремих ультразвукових допплерографій (УЗДГ) критеріїв для діагностики таких порушень. Удосконалено УЗДГ критерії оцінки колатерального кровопостачання та його компенсаторних можливостей, стану механізмів ауторегуляції церебральної гемодинаміки, обгрунтування показань та протипоказань до хірургічного лікування, вибору оптимальної тактики. Розроблений алгоритм діагностики та критерії виявлення порушення гемодинаміки у ВББ впроваджено в практичну діяльність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.0-3 +
Шифр НБУВ: РА328187

Рубрики:

      
17.

Чмир Г.С. 
Клініко-епідеміологічна характеристика цереброваскулярних захворювань та особливості факторів ризику їх розвитку в Західному регіоні України: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / Г.С. Чмир ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2002. — 21 с. — укp.

Вивчено розповсюдженість, захворюваність, смертність, а також фактори ризику та антиризику цереброваскулярних захворювань (ЦВЗ) в Західному регіоні України на моделі Івано-Франківської області, особливості клінічного перебігу хронічних форм ЦВЗ у хворих з високим ризиком розвитку мозкового інсульту (МІ). Розроблено профілактичні заходи, спрямовані на зменшення цієї патології. Показано, що з 1990 р. до 2000 р. на Івано-Франківщині показники поширеності захворювання та смертності від судинних захворювань мозку нижчі, ніж в середньому в Україні в 2 - 2,5 рази, а в гірських районах і передгір'ї Карпат вірогідно нижчі, ніж на рівнині. Проведено реєстр МІ за програмою ВООЗ, за яким одержано точні дані, його наслідки, якість надання меддопомоги. Виявлено, що смертність від інсульту складає лише 54 % в структурі смертності від ЦВЗ. Вивчено фактори ризику судинних захворювань мозку та фактори, що зумовлюють нижчий рівень розповсюдженості інсультів. Показано клініко-неврологічні особливості, стан гемодинаміки та структурні зміни головного мозку в осіб з високим ризиком розвитку інсульту. Проведено лікування двох груп даних осіб: кавінтоном (30 мг на добу) та аспірином (325 мг) на добу. Зроблено висновок, що лише аспірин запобігає виникненню інсульту. На підставі отриманих даних розроблено програму профілактики ЦВЗ на Івано-Франківщині.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.0-3
Шифр НБУВ: РА320203 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Олексюк А.Г. 
Клініко-параклінічна характеристика та лікування початкових проявів цереброваскулярної хвороби: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / А.Г. Олексюк ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2003. — 23 с. — укp.

Розглянуто проблему діагностики, профілактики та лікування початкових проявів цереброваскулярної хвороби (ППЦХ) на тлі атеросклерозу в поєднанні з артеріальною гіпертензією. Проведено аналіз діагностичної цінності сучасних методів обстеження (електроенцефалографії, реоенцефалографії, доплерографії та комп'ютерної томографії). Зазначено, що вперше застосована для дослідження цих хворих багатофакторна методика дослідження особистості, визначення нуклеазної активності сироватки крові хворих та вмісту нуклеїнових кислот і середніх молекул у сироватці крові дозволила розробити та обгрунтувати оптимальний алгоритм діагностичних заходів для обстеження та лікування хворих з ППЦХ. Установлено основні показники для диференціації характеру та тяжкості ураження судин головного мозку. На основі вивчення найближчих і віддалених результатів лікування доведено доцільність включення в терапевтичну схему лікування німотопу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.0-3 +
Шифр НБУВ: РА325611

Рубрики:

      
19.

Лобойко О.І. 
Клініко-патофізіологічна характеристика співвідношень церебральних та серцево-судинних порушень у віддалений період закритих черепно-мозкових травм: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / О.І. Лобойко ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2000. — 20 с. — укp.

Наведено результати епідеміологічних, а також клініко-інструментальних і деяких лабораторних досліджень хворих молодого віку з церебральними і серцево-судинними порушеннями, які розвинулись у віддалений період закритих черепно-мозкових травм (ЧМТ). Виявлено розповсюдженість гострої ЧМТ та її віддалених церебральних і серцево-судинних наслідків, середовищні і соціальні фактори ризику та антиризику декомпенсацій в умовах промислового регіону України. Розглянуто достовірні кореляційні зв'язки між визначеними післятравматичними неврологічними синдромами і конкретними нозологічними одиницями захворювань серцево-судинної системи. Визначено специфічні і вірогідні клініко-інструментальні показники, які можуть бути використані як критерії діагностики варіанту нейросоматичної форми травматичної хвороби головного мозку, що протікає з церебральними і серцево-судинними порушеннями. Обгрунтовано ефективність застосування мікрохвильової резонансної терапії хворих із нейропсихічними і серцево-судинними порушеннями у віддалений період закритої черепно-мозкової травми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р638.772-7 + Р627.703.0-37 + Р410-37
Шифр НБУВ: РА308005 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Зайцев І.А. 
Клінічні прояви, патогенез та лікування внутрішньочерепної гіпертензії при менінгітах різної етіології: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.13 / І.А. Зайцев ; АМН України. Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського. — К., 2002. — 40 с.: рис. — укp.

В основу поглибленого вивчення патогенезу лікворогіпертензивного синдрому покладено доктрину Монро - Келлі. Наслідком підвищення внутрішньочерепного тиску (ВЧТ) у хворих на менінгіт є збільшення об'єму спинномозкової рідини. Вивчено взаємовплив гемо- та ліквородинамічних параметрів у порожнині черепа, а також вплив ВЧТ на показники центральної гемодинаміки. Встановлено значення патоморфологічних змін в оболонках, хоріоїдальних сплетеннях та судинах головного мозку у розвитку ліквородинамічних порушень. Визначено місце синдрому неадекватного антидіурезу в патогенезі внутрішньочерепної гіпертензії (ВЧГ). Досліджено, що кровонаповнення головного мозку забезпечує розвиток компенсаторних реакцій на ВЧГ. Вивчено вплив малих доз осмотичних та петлевих діуретиків на внутрішньочерепний, перфузійний тиск та мозковий кровообіг у хворих на менінгіт. Розроблено алгоритм лікування ВЧГ. Обгрунтовано тактику реабілітації хворих залежно від характеру резидуальних проявів хвороби з використанням камер локальної декомпресії в період реконвалесценції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.016.1-3 + Р627.703.0-3
Шифр НБУВ: РА321301

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського