Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (4)Реферативна база даних (2487)Книжкові видання та компакт-диски (1019)Журнали та продовжувані видання (111)
Пошуковий запит: (<.>U=Р627.703$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 193
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Хоменко В.І. 
Аутоімунні реакції клітинного типу до нейроантигенів у постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС з цереброваскулярними захворюваннями: автореф. дис... канд. мед. наук: 03.00.01 / В.І. Хоменко ; Держ. установа "Наук. центр радіац. медицини" АМН України. — К., 2008. — 23 с. — укp.

У 1997 - 1998 рр. обстежено 134 постраждалих, з них 108 - учасники ліквідації наслідків аварії (УЛНА) на ЧАЕС 1986 - 1987 рр., 13 - мешканці Чорнобильської зони відчуження з цереброваскулярними захворюваннями, а також 13 - УЛНА з захворюваннями, що супроводжуються порушеннями гематоенцефалічного бар'єра (ГЕБ). До контрольної групи увійшли 66 практично здорових осіб. Показано, що зміни імунного статусу у хворих з цереброваскулярними захворюваннями характеризуються переважно порушеннями тимус-залежної ланки імунної системи. Установлено збільшення активаційних реакцій лімфоцитів на протеїн S-100 і основний білок мієліну (ОБМ) (за даними ДНК-цитометрії та лактації HLA-DR) в УЛНА на ЧАЕС і мешканців Чорнобильської зони відчуження з цереброваскулярними захворюваннями у порівнянні зі здоровими особами та їх тотожність в осіб з захворюваннями, що супроводжуються порушеннями ГЕБ. Установлено, що активаційні реакції лімфоцитів на 5 - 100 (за даними активації HLA-DR) в УЛНА з цереброваскулярними захворюваннями залежать від дози опромінення та вірогідно підвищені у хворих з більшими дозовими навантаженнями (від 300 до 940 мЗв у порівнянні з опроміненими у меншому діапазоні доз (до 300 мЗв). Комплексна судинно-ноотропна терапія в УЛНА з дисциркуляторною енцефалопатією призводить до вірогідного збільшення експресії HLA-DR антигену лімфоцитів на S-100. Установлено патогенетичне значення аутоімунних реакцій клітинного типу до S-100 і ОБМ у постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС у розвитку цереброваскулярної патології у віддалений період після опромінення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703-2 + Р361 +
Шифр НБУВ: РА359878

Рубрики:

      
2.

Черній О.В. 
Біоелектрична активність мозку при гострих порушеннях мозкового кровообігу в умовах фармакологічної блокади кальцієвих каналів: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.04 / О.В. Черній ; Харк. нац. мед. ун-т. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено функціональну активність мозку з використанням інтегрального кількісного аналізу електроенцефалографії (ЕЕГ). Доведено, що просторово-часова організація біоелектричної активності головного мозку залежить від віку обстежених і може бути кількісно описана з використанням спектральних характеристик різних частотних діапазонів та інтегральних коефіцієнтів. З'ясовано, що гострі порушення мозкового кровообігу виявляються істотними змінами кількісних характеристик біоелектричної активності головного мозку. Доведено ефективність застосування блокаторів кальцієвих каналів для відновлення електричної активності головного мозку після гострих порушень мозкового кровообігу різної етіології. Виявлено, що фармакологічна блокада кальцієвих каналів у разі ішемічних інсультів призводить до зниження дезорганізації біоелектричної активності ураження: помірного пригнічення патологічних дельта-, тета-ритмів та активації всіх нормальних частотних спектрів ЕЕГ. Встановлено, що ефект блокади кальцієвих каналів у разі геморагічних інсультів у праву півкулю головного мозку менш виражений, ніж у ліву. Доведено, що фармакологічна блокада кальцієвих каналів у разі геморагічних інсультів призводить до перерозподілу ЕЕГ-потужностей у збереженій півкулі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.0-5 +
Шифр НБУВ: РА368923

Рубрики:

      
3.

Морозова О.Г. 
Біоенергетичні зміни при хронічних порушеннях мозкового кровообігу: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.15 / О.Г. Морозова ; Харк. ін-т удоскон. лікарів. — Х., 1998. — 33 с. — укp.

На підставі комплексного експериментального, клінічного, біохімічного та інструментального дослідження доведено, що провідною ланкою патогенезу хронічної мозкової дисциркуляції є енергетичний дефіцит, який виникає внаслідок ішемії, тканинної гіпоксії, зниження активності мітохондріальних ферментів і сполучається з мембранною патологією, змінами в оксидантно-антиоксидантній системі та співвідношенні нейромедіаторних амінокислот. Встановлені взаємозв'язки між типом вегетативної регуляції, біоенергетичними, нейрогуморальними показниками та розвитком варіанту церебральної дисциркуляції. Виявлено адаптивні та дезадаптивні щодо розвитку і прогресування хронічної дисциркуляції варіанти вегетативно-біоенергетичних співвідношень. Доведена можливість прогнозування хронічних порушень мозкового кровообігу. Обгрунтована нейропротекторна роль терапії, спрямованої на покращення біоенергетичного гомеостазу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.0-43

Рубрики:

      
4.

Торгало Є.О. 
Біохімічні механізми дії кверцетину за умов експериментального геморагічного інсульту: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / Є.О. Торгало ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 18 с. — укp.

Досліджено особливості процесів вільнорадикального окиснення ліпідів за умов експериментального геморагічного інсульту, вивчено особливості дії антиоксидантних препаратів на розвиток даної патології для корекції захворювання за допомогою лікувально-профілактичних засобів. Встановлено, що цереброваскулярна патологія призводить до змін показників пероксидного окиснення ліпідів. Зазначено, що порушення процесів пероксидації в результаті геморагічного інсульту супроводжується зростанням рівня ТБК-активних продуктів, зниженням зміни активності ключових ферментів супероксиддисмутази (СОД) та каталази, а також вмісту глутатіону. Досліджено зниження активності глутатіон-залежних ферментів і ключового ферменту інтерферон-індукованого каскаду 2',5'-олігоаденілат-синтетази. Показано, що геморагічний інсульт супроводжується зниженням активності антиоксидантних ферментів у органах щурів, особливо в тканині головного мозку. Зазначено, що введення антиоксидантних препаратів суттєво покращує стан організму, особливо головного мозку, у якому негативні наслідки найбільш виражені - активність антиоксидантних ферментів зростає. Доведено, що введення лікувальних препаратів з властивостями антиоксидантів сприяє нормалізації процесів пероксидації. Запропоновано антиоксидантні препарати для профілактики та лікування цереброваскулярних захворювань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.1-52 +
Шифр НБУВ: РА360746

Рубрики:

      
5.

Римар В.В. 
Взаємозв'язок між станом різних відділів слухового аналізатора та мозкового кровообігу з урахуванням серцевої діяльності у осіб, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.19 / В.В. Римар ; АМН України. Ін-т отоларингології ім. О.С.Коломійченка. — К., 2004. — 36 с. — укp.

Уперше проведено кореляційний аналіз між часовими характеристиками коротколатентних слухових викликаних потенціалів (КСВП) і показниками РЕГ, які відповідно характеризують стан стовбуромозкових структур слухового аналізатора та мозковий кровообіг у хворих з початковою і помірно вираженою сенсоневральною приглухуватістю (СНП) радіаційного генезу. Установлено наявність високого кореляційного взаємозв'язку між часовими характеристиками КСВП (латентним періодом Y хвилі та міжпікового інтервалу I - V КСВП), а також часом верхньої та нижньої центральної провідної (міжпікові інтервали I - III і III - V КСВП відповідно) та показниками реоенцефалографії (тривалістю анакротичної та катакротичної фаз), особливо у вертебрально-базилярній системі, у разі початкової та помірно вираженої СНП радіаційного генезу. Уперше визначено взаємозв'язок між станом різних відділів слухового аналізатора та мозкового кровообігу з урахуванням серцевої діяльності у випадку дії радіації. Показано прямий і опосередкований вплив радіації на центральні відділи слухового аналізатора, стовбуромозкові та кіркові) через серцево-судинну систему, що зумовлено декоменсацією її адаптаційних резервів. Обгрунтовано принципи корекції та профілактики слухових порушень, які виникають за дії радіації, з урахуванням стану серцевої діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р683.71-3 + Р627.703-3 +
Шифр НБУВ: РА330143

Рубрики:

      
6.

Іванюк О.С. 
Використання інфіта- та лазеротерапії у санаторно-курортній реабілітації хворих з наслідками інфаркту мозку: автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.33 / О.С. Іванюк ; Укр. НДІ мед. реабілітації та курортології МОЗ України. — О., 2009. — 22 с. — укp.

Вивчено ефективність санаторно-курортної реабілітації хворих з наслідками інфаркту мозку (ІМ) з урахуванням клініко-патогенетичних особливостей захворювання та термінів початку відновлювальних заходів з використанням інфіта- та лазеротерапії. Встановлено, що залучення інфіта- та лазеротерапії до реабілітаційного комплексу сприяє позитивній динаміці клінічних показників, функціонального стану центральної та приферичної гемодинаміки, відновленню когнітивних функцій і психоемоційного статусу. Комплексне застосування інфіта- та лазеротерапії в реабілітації хворих з наслідками ІМ сприяє підвищенню ефективності ранньої санаторно-курортної реабілітації за рахунок суттєвого регресу скарг, неврологічної симптоматики, покращання центральної та периферичної гемодинаміки, ліпідного обміну та реолого-коагуляційних властивостей крові, підвищення м'язової сили та покращання опороспроможності, а також відновлення когнітивних функцій, що значно перевищує дані, одержані у разі окремого використання інфіта- та лазеротерапії. Встановлено, що їх комплексне застосування позитивно впливає на відновлення порушених функцій у хворих з наслідками ІМ на пізньому відновлювальному та резидуальному періодах реабілітації, але ефективність лікування зменшується зі збільшенням терміну після перенесеного ІМ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.1-5 +
Шифр НБУВ: РА364890

Рубрики:

      
7.

Селезньова Т.Є. 
Віддалені результати медикаментозного і хірургічного лікування повторних ішемій при оклюзивних і стенозувальних процесах каротидного басейну: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / Т.Є. Селезньова ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертація присвячена питанням оптимізації лікувальної тактики у разі повторних ішемій головного мозку, які зумовлені оклюзивними та стенозувальними ураженнями судин каротидного басейну. На підставі здійснення комплексу сучасних клініко-інструментальних досліджень повторних ішемій головного мозку оклюзивно-стенозувального генезу систематизовані дані щодо особливостей клінічного перебігу гострої цереброваскулярної недостатності, спричиненої оклюзивними і стенозувальними процесами внутрішньої сонної артерії (ВСА), розроблені клінічні критерії для виявлення і уточнення оклюзивних і стенозувальних процесів ВСА, спосіб індивідуального підходу до вибору медикаментозного та хірургічного лікування. Базуючись на порівняльному аналізі віддалених результатів медикаментозного та хірургічного лікування хворих з ішемічними порушеннями мозкового кровообігу, спричиненими оклюзивними і стенозувальними процесами екстракраніальних відділів ВСА, доведено, що лікування цієї категорії хворих повинно бути комплексним і включати медикаментозну терапію, доповнену хірургічним втручанням, спрямованим на усунення причини, що утруднює кровотік.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.0-52

Рубрики:

      
8.

Сащук М.М. 
Вікові аспекти імунологічної дизрегуляції при неповній глобальній ішемії мозку в самців-щурів: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.04 / М.М. Сащук ; Держ. вищ. навч. закл. "Терноп. держ. мед. ун-т ім. І.Я.Горбачевського". — Т., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено вікові особливості імунологічної дизрегуляції, яка виникає у самців-щурів під впливом неповної глобальної ішемії головного мозку й обгрунтовано можливості застосування для корекції її проявів емоксипіну. Виявелно, що неповна глобальна ішемія гловного мозку у всіх структурно-функціональних зонах тимуса тварин обох вікових груп обумовлює зміни сумарної щільності тимоцитів, їх морфометричних і денситометричних показників, а також перерозподіл у структурі лімфоїдної популяції. Виявлено, що за даними структури лімфоїдної популяції, найбільш чутливими до неповної глобальної ішемії головного мозку є субкапсулярна та глибока кіркова зони тимуса тварин обох вікових груп. Доведено, що вплив ішемії мозку на морфометричні параметри різних форм тимоцитів найбільш суттєвий у внутрішньочастинкових периваскулярних просторах тимуса тварин обох вікових груп і медулярній зоні залози тримісячних щурів. Встановлено, що протягом постнатального онтогенезу відбувається зміна пріоритетності різних зон тимуса, що містять катехоламіни, у реагуванні на ішемію мозку, яка порушує інтратимічні взаємовідносини катехоламінвмісних структур залози. Незалежно від віку тварин, на шостий день після неповної глобальної ішемії головного мозку у різних структурно-функціональних зонах типуса виявлено ознаки виснаження прооксидантно-антиоксидантного гомеостазу. Виявлено антиішемічні ефекти емоксипіну щодо більшості досліджених параметрів у всіх структурно-функціональних зонах тимуса тварин обох вікових груп, за винятком мозкової, в якій переважають проішемічні впливи препарату. Обгрунтовано доцільність застосування за умов ішемічного пошкодження головного мозку не лише нейропротекторної, а й залежної від віку імунокоригувальної терапії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703-29 +
Шифр НБУВ: РА358663

Рубрики:

      
9.

Корсунська Л.Л. 
Вікові особливості взаємозв'язків гемодинаміки, біоелектричної активності, метаболізму головного мозку у розвитку цереброваскулярної патології: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / Л.Л. Корсунська ; АМН України. Держ. установа "Ін-т неврології, психіатрії та наркології". — Х., 2007. — 36 с. — укp.

На підставі результатів комплексного обстеження практично здорових осіб різного віку установлено вікові зміни різних рівнів організації та функціонування центральної нервової системи (ЦНС) та визначено особливості внутрішньомозкових і міжсистемних взаємозв'язків церебральної гемодинаміки, метаболізму, біоенергетики мозку під час старіння. Установлено, що для старіння мозку характерними є не лише інволюційні процеси, але й формування нових міжсистемних і багаторівневих взаємозв'язків, що призводять до виникнення у системі регуляції ЦНС лімітувальних ланок, які збільшують ризик розвитку вікової патології. Показано ефективність комплексного, багатовекторного позитивного впливу профілактичної терапії, яка передбачає вживання ніцерголіну та прамірацетаму на стан мозкового кровообігу, біоелектричної активності мозку, когнітивних функцій і загальної суб'єктивної оцінки здоров'я в осіб похилого віку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.0-3 +
Шифр НБУВ: РА352210

Рубрики:

      
10.

Тимофійчук І.Р. 
Вікові особливості ішемічно-реперфузійної реорганізації катехоламінергічних систем лімбіко-гіпоталамічних структур мозку та стрес-реактивності в самців щурів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.04 / І.Р. Тимофійчук ; Терноп. держ. мед. ун-т ім. І.Я.Горбачевського. — Т., 2006. — 20 с. — укp.

Наведено результати дослідження гормональних, нейрохімічних і біохімічних показників функціонального стану систем стрес-реалізації та стрес-обмеження в одно- та тримісячних самців щурів з неповною глобальною ішемією мозку та впливу на ці показники препарату "Емоксипін". Установлено, що у пізньому постішемічному періоді в одномісячних щурів реакція гормональних показників стрес-реактивності збережена, а в тримісячних - має місце її виснаження. Вікові особливості церебральних проявів стрес-реактивності полягають у більш значному зниженні в лімбіко-гіпоталамічних структурах мозку тримісячних щурів інтенсивності флуоресценції катехоламінів, суттєвому порушенні показників ліпопероксидації та антиоксидантного захисту, а також в обширних структурних змінах вмісту окиснювальної модифікації білків і показників фібринолітичної активності. З'ясовано, що вплив емоксипіну на патогенетичні ланки ішемічно-реперфузійного пошкодження мозку також залежать від віку тварин. За впливу на постішемічні зміни інтенсивності флуоресценції катехоламінів, активності антиоксидантних ферментів, фібрино- та протеолітичної активності емоксипін має більш широкі та вагомі впливи у тварин молодшої вікової групи, а позитивна дія препарату щодо змін окиснювальної модифікації білків переважає у структурах мозку тримісячних щурів. Доведено, що механізми стрес-реактивності, які активуються за умов ішемії мозку, в одномісячних щурів остаточно не сформовані і зазнають подальших онтогенетичних змін, а корекція їх порушень потребує врахування віку тварин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703-29 +
Шифр НБУВ: РА343602

Рубрики:

      
11.

Красиленко О.П. 
Вікові особливості структури судинних захворювань головного мозку та стану церебральної гемодинаміки в учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / О.П. Красиленко ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2003. — 21 с.: табл. — укp.

Установлено, що в учасників ліквідації наслідків аварії (ЛНА) на ЧАЕС, яких було обстежено через 13 - 15 років після аварії, мають місце зміни в регуляції церебральної гемодинаміки (ЦГ), що можуть розглядатися як прояв факторів ризику розвитку цереброваскулярної патології (ЦВП). Ці зміни полягають у зниженні надійності системи ауторегуляції мозкового кровообігу, звуженні діапазону компенсаторних можливостей ЦГ, порушенні гемодинамічно-метаболічних взаємовідносин. До груп високого ризику формування структурно-фунціональних змін у системі ЦГ через 13 - 15 років після аварії віднесено учасників ЛНА віком 30 - 39 років. Установлено однотипний характер змін у стані ЦГ та в її взаємовідносинах з біоелектричною активністю головного мозку в учасників ЛНА з негативним за інсультом сімейним анамнезом та в інтактних до радіаційного фактору родичів хворих на ішемічний інсульт у порівнянні з радіаційно інтактними особами, які мають необтяжений інсультом генеалогічний анамнез. Виявлено особливості змін ЦГ залежно від впливу чинників радіаційної аварії чи спадкового фактору: в учасників ЛНА переважають порушення в системі ауторегуляції гемодинаміки мозку, у родичів хворих на ішемічний інсульт - структурно-морфологічні зміни церебрального судинного русла.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.0-3 +
Шифр НБУВ: РА327446

Рубрики:

      
12.

Ейяд М.С.Алар 
Вікові особливості церебральної гемодинаміки та ліпідного обміну у хворих на ішемічний інсульт: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / Ейяд М.С.Алар ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Уперше на підставі комплексного аналізу стану церебральної гемодинаміки у хворих на ішемічний інсульт (ІІ) середнього та похилого віку наведено характеристику вікових особливостей патогенетичних механізмів цереброваскулярних синдромів, що формуються після інсульту, зокрема ризику розвитку повторних порушень мозкового кровообігу у хворих на ІІ. Так, у хворих середнього віку виявлено більш виражені порушення церебральної гемодинаміки (висока частота зустрічаємості стенозування понад 75 % просвіту судини, менші внутрішні розміри загальної сонної артерії, превалювання гіпоехогенних атеросклеротичних бляшок, більш низький рівень лінійної й об'ємної швидкості кровотоку в судинах каротидного басейну), чим у хворих похилого віку. Надано характеристику структури взаємозв'язків між показниками церебральної та системно-інтракардіальної гемодинаміки у хворих на ІІ різного віку в реабілітаційному періоді. Відзначено, що дані про вікові особливості церебро-кардіальних взаємозв'язків є теоретичним обгрунтуванням для розробки системи їх фармакологічної корекції. Уперше за результатами комплексного обстеження установлено особливості взаємозв'язків між показниками церебральної гемодинаміки в інтактній та ураженій півкулях і станом ліпідного обміну у зазначених хворих похилого віку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.1-3 +
Шифр НБУВ: РА329535

Рубрики:

      
13.

Романюк Т.Ю. 
Вікові особливості церебральної, системної та інтракардіальної гемодинаміки у хворих на артеріальну гіпертензію, які перенесли ішемічний інсульт: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / Т.Ю. Романюк ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

З застосуванням етапного та комплексного підходів проаналізовано вікові особливості стану мозкової, системної та інтракардіальної гемодинаміки у практично здорових людей, у хворих на артеріальну гіпертензію (АГ) та пацієнтів, які перенесли ішемічний інсульт на фоні АГ. Вивчено та розширено уявлення про механізми розвитку цереброваскулярних розладів на фоні АГ за даними ультразвукової допплерографії та ехокардіографії. Виявлено, що у хворих, які перенесли ішемічний інсульт на фоні АГ зміни церебральної гемодинаміки, шляхи компенсаторно-колатерального кровообігу визначаються віком і локалізацією вогнища ішемії. Встановлено вікові особливості структури кореляційних зв'язків між показниками церебральної та системної, інтракардіальної гемодинаміки у хворих на ішемічний інсульт на фоні АГ, які залежать від локалізації вогнища ішемії. Показано необхідність комплексного обстеження хворих з цереброваскулярною патологією на фоні АГ з метою оптимізації лікування та профілактики інсульту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-37 + Р627.703.1-3 +
Шифр НБУВ: РА324311

Рубрики:

      
14.

Козій Т.П. 
Властивості вищої нервової діяльності у людей зрілого віку з порушеннями системного та церебрального кровообігу: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / Т.П. Козій ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено властивості вищої нервової діяльності у чоловіків віком 40 - 49-ти і 50 - 59-ти років з порушеннями системного та церебрального кровообігу на фоні артеріальної гіпертензії. Встановлено вірогідно низький рівень показників параметрів функціональної рухливості та сили нервових процесів, простих і складних зорово-моторних реакцій, а також пам'яті й уваги в чоловіків з помірною артеріальною гіпертензією у порівнянні з нормою. Це свідчить про схильність до інертності та слабкості їх нервових процесів, до брадифренції їх мнестичної діяльності та зниження тонусу та працездатності кори головного мозку. Виявлено тенденцію до зниження рівнів усіх досліджених нейрофізіологічних функцій в осіб віком 50 - 59-ти років у порівнянні з 40 - 49-річними чоловіками, але статистично значущі відмінності встановлено переважно в групі осіб з норальним кровообігом. За результатами кореляційного аналізу міжсистемних зв'язків визначено провідні гемодинамічні параметри, що пригнічують властивості вищої нервової діяльності, а саме: високий артеріальний тиск, збільшені об'єми лівого шлуночка та знижена скорочувальна здатність серця, а також високий периферичний опір і тонус дрібних судин головного мозку та венозний застій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410 + Р627.703 + Р252.797.78 +
Шифр НБУВ: РА364135

Рубрики:

      
15.

Даценко І.В. 
Вплив магнітолазерної та медикаментозної терапії на функціональний стан ЦНС у хворих похилого віку, що перенесли ішемічний інсульт: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / І.В. Даценко ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2009. — 22 с. — укp.

Комплексно вивчено церебральну гемодинаміку, біоелектричну активність головного мозку та їх взаємовпливи у хворих похилого віку у ранньому відновному періоді атеротромботичного інсульту у каротидному басейні. У хворих на інсульт з урахуванням півкульної локалізації ішемічного вогнища встановлено особливості компенсаторних механізмів у системі постінсультної реорганізації мозку під впливом магнітолазерної терапії, іпідакрину. У хворих з локалізацією інсульту в лівій гемісфері більш виражені зміни мозкового кровотоку й електрогенезу мозку під впливом магнітолазерної терапії, іпідакрину, ніж у хворих з локалізацією вогнища у правій гемісфері, а також наявна більш виражена зміна показників церебральної гемодинаміки й електроенцефалографії у порівнянні з контрольною групою. Стандартне медикаментозне лікування іпідакрином, магнітолазерною терапією більш ефективне та важливе для медичної реабілітації хворих похилого віку, що перенесли ішемічний інсульт, оскільки сприяє відновленню функціональної активності морфологічно збережених, але тимчасово дезорганізованих нейронів (згідно з даними електроенцефалографії) та підвищує ефективність реабілітації. Ефективність такої комплексної медичної реабілітації грунтується на застосуванні методів з різними механізмами дії, а саме: магнітолазерна терапія більшою мірою впливає на біоелекричну активність головного мозку, іпідакрин - на показники церебральної гемодинаміки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.1-5 +
Шифр НБУВ: РА363833

Рубрики:

      
16.

Ракова І.О. 
Вплив мозкового інсульту на стан серцевої діяльності в залежності від його характеру та перебігу: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / І.О. Ракова ; Ін-т неврології, психіатрії та наркології АМН України. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Встановлено, що в гострий період інсульту розвиваються зміни електрокардіографічних показників у вигляді порушень серцевого ритму, провідності та реполяризації, частота яких залежить від характеру та локалізації інсульту. Визначено особливості пошкодження центральних вегетативних механізмів регуляції, які полягають в загальній тенденції до пригнічення варіабельності серцевого ритму та зростанні симпатичної активації. Виявлено міжпівкульну асиметрію та зв'язок цих змін з тяжкістю інсульту. Зазначено, що зміни на електрокардіограмі супроводжуються появою в сироватці крові маркера некрозу міокарда тропоніну І, що був статистично значуще вище за геморагічного інсульту та субарахноїдального крововиливу, ніж за ішемічного інсульту та зростає залежно від тяжкості інсульту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.1 + Р410.1-37 +
Шифр НБУВ: РА368366

Рубрики:

      
17.

Кривчун А. М. 
Вплив поліморфізму генів рецепторів ангіотензину II першого типу на клінічний перебіг та лікування гіпертонічної дисциркуляторної енцефалопатії: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.15 / А. М. Кривчун ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л. Шупика. — К., 2011. — 16 с. — укp.

Одержано дані щодо розподілу частот генотипів генів рецепторів АТІР (поліморфний маркер А1166С) у хворих на гіпертонічну дисциркуляторну енцефалопатію (ГДЕ) - жителів Полтавщини. Доведено взаємозв'язок генотипів рецепторів АТІР з сімейним анамнезом щодо інсульту та АГ, факторами ризику розвитку ГДЕ (гіперліпідемія, ожиріння, паління). Уточнено вплив поліморфізму генів рецепторів АТІР на клінічний перебіг ГДЕ. Встановлено залежність клінічного ефекту кандесартану в комплексній терапії хворих на ГДЕ II стадії від структури гена рецептора АТІР. На підставі аналізу даних епідеміологічного обстеження, вивченого взаємозв'язку між генотипами генів рецепторів АТІР та розвитком і перебігом ГДЕ, запропоновано визначення у пацієнтів наявності поліморфних варіантів А1166С гена рецептора АТІР з метою прогнозування розвитку АГ та ГДЕ, формування групи ризику для профілактики виникнення ускладнень і вибору гіпотензивної терапії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703-37 + Р410.030-37
Шифр НБУВ: РА381136 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Таряник К.А. 
Вплив поляризованого світла на маркери гемостазу та перебіг дисциркуляторної енцефалопатії ІІ ступеня різного генезу (клініко-експериментальне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / К.А. Таряник ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2007. — 16 с. — укp.

Досліджено вплив поляризованого світла на показники гемостазу, гемодинаміку та перебіг дисциркуляторної енцефалопатії (ДЕ) II ст. на фоні гіпертонічної хвороби (ГХ) II ст., ДЕ II ст. у ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС та в експерименті на щурах лінії Wistar у разі розвитку в них гострого та хронічного порушення мозкового кровообігу. Проаналізовано вплив різних схем лікування (медикаментозного та немедикаментозного) хворих з ДЕ II ст. різного генезу. Показано модулювальний вплив поляризованого світла на загальний оксид азоту у разі ДЕ II ст. та встановлено прямий кореляційний зв'язок з малоновим діальдегідом, поліпшення показників гемодинаміки, згортання крові та фібринолізу, позитивну динаміку перебігу захворювання. Виявлено відновлення право-лівої асиметрії показників згортання крові, фібринолізу та антиоксидантної системи під впливом поляризованого світла лампи "Біоптрон" у хворих на ДЕ II ст. різного генезу, яка характерна для здорових осіб.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703-3 +
Шифр НБУВ: РА350879

Рубрики:

      
19.

Оржешковський 
Вплив транскраніальної електроанальгезії на деякі нейрофізіологічні показники у хворих на церебральну венозну дистонію: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / Василь Володимирович Оржешковський ; Київська медична академія післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2000. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.0-3
Шифр НБУВ: РА311580

Рубрики:

      
20.

Дорогий Ю.А. 
Гемодинамічне обгрунтування застосування антагоністів кальцію в комплексній терапії ішемічного й геморагічного інсультів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / Ю.А. Дорогий ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Досліджено вплив нейропротекторів з кальційблокуючим ефектом (фенігідин, ділтіазем, німодипін) на стан центральної гемодинаміки у 126 хворих на ішемічний і геморагічний інсульти у гострому періоді. Отримано нові дані про спільні та відмінні особливості циркуляційного гемостазу внаслідок інфаркту та гематоми мозку. Показано динаміку серцевого, а також мозкового кровотоку під впливом антагоністів залежно від характеру інсульту. Запропоновано і впроваджено у практику новий метод диференційного призначення вивчених ангіонейропротекторів, який обмежує їх небажані гемодинамічні фармоефекти, уточнює показання й протипоказання до застосування та підвищує клінічну ефективність у гострому періоді інсульту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.1-52
Шифр НБУВ: РА314291 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського