Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (306)Книжкові видання та компакт-диски (183)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>U=Р419.180.11$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 43
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Єрмолаєва М.В. 
Ураження легенів у хворих на системні захворювання сполучної тканини: діагностика, патогенез, лікування (клініко-експериментальне дослідження): Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.12 / М.В. Єрмолаєва ; Донец. держ. мед. ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 2005. — 40 с. — укp.

Уперше визначено респіраторне вологовиділення, фізико-хімічні властивості експіратів, легеневий синтез і дихальне виведення небілкових азотистих сполук, ліпідів, ліпопротеїдів, продуктів перекисного окиснння ліпідів і антиоксидантного захисту за системних захворювань сполучної тканини, установлено їх значення у ранній діагностиці пневмопатій і зв'язок з функцією бронхолегеневої системи. Уперше доведено порушення сурфактантної системи легенів у випадку системного червоного вовчака (СЧВ), системної склеродермії, ревматоїдного артриту й обгрунтовано використання у комплексній терапії пульмональної патології стимулянтів синтезу легеневого сурфактанта і синглетно-кисневої терапії. Уперше у такої категорії хворих установлено розвиток легеневої інтоксикації. Уперше у разі СЧВ продемонстровано взаємозв'язок змін окремих морфологічних структур респіраторної системи з особливостями клініко-лабораторного перебігу захворювання. Уперше на експериментальній моделі аутоімунного захворювання у тварин визначено морфологічні зміни альвеол, бронхів і легеневих судин, патогенетичний вплив на них порушень системи імунітету і NO, патоморфоз за дії глюкокортикоїдних гормонів і цитостатиків. Доведено роль дисбалансу про- й антиоксидантної систем, клітинного та гуморального імунітету з розвитком гіперчутливості сповільненого типу, а також пульмонального синтезу прозапальних і регуляторних цитокінів у патогенезі уражень легенів за умов ситемних захворювань сполучної тканини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р419.180.11-52 + Р412.3-52 +
Шифр НБУВ: РА339946

Рубрики:

      
2.

Карасевська Т.А. 
Структурно-функціональний стан кісткової тканини в жінок різного віку, хворих на ревматоїдний артрит: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.12 / Т.А. Карасевська ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2010. — 16 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи оптимізації методів діагностики, профілактики та лікування остеопорозу та його ускладнень у жінок різного віку, хворих на ревматоїдний артрит (РА) з використанням результатів дослідження структурно-функціонального стану кісткової тканини й основних факторів ризику її втрати. Визначно основні фактори ризику втрати кісткової тканини у даного контингенту хворих. Оцінено частоту остеопорозу у жінок різного віку, хворих на РА. Досліджено вікові особливості стану кісткової тканини, проаналізовано зв'язок між її станом і характером перебігу РА. Проаналізовано частоту та структуру остеопоротичних переломів. Визначено особливості динаміки стану кісткової тканини залежно від віку. Вивчено ефективність і безпечність біофосфонатів (препаратів памідронової й алендронової кислот) у лікуванні остеопорозу, профілактиці втрати кісткової тканини у різних ділянках скелета, зменшенні вираженості вертебрального больового синдрому та покращенні якості життя жінок, хворих на РА.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р419.180.11-3 + Р418.11-5
Шифр НБУВ: РА372785 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Борткевич О.П. 
Системні і локальні ураження кісткової тканини та суглобового апарата у хворих на ревматичні захворювання суглобів, їх прогнозування та моніторинг: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.12 / О.П. Борткевич ; АМН України. Ін-т кардіології ім. М.Д.Стражеска. — К., 2004. — 43 с.: рис., табл. — укp.

Проведено клініко-інструментальне дослідження змін кісткової тканини (Ктк), суглобового апарата (СА) та функціональної недостатності суглобів (ФНС) у хворих на ревматичні захворювання суглобів (РЗС): ревматоїдний артрит (РА), остероартроз (ОА) та анкілозуючий спондилоартрит (АС). Вивчено особливості їх прогресування та розроблено прогноз розвитку. Визначено вплив на ці зміни демографічних, клініко-лабораторних та інструментальних показників. Установлено закономірності розвитку змін Ктк, СА та розвитку ФНС у хворих на РЗС, визначено типи прогресування та розроблено моделі прогнозу цих процесів. Виявлено взаємозв'язки між системними та локальними змінами Ктк та їх прогресуванням зі ступенем ФНС хворих. З'ясовано значення ультразвукового дослідження в ранній діагностиці та оцінці прогресування локальних змін Ктк та СА за умов РЗС. Створено методи ранньої та диференційної діагностики РА, ОА та АС, розроблено ультразвукові критерії оцінки СА цих хворих. На базі рентгенографічного дослідження розроблено нові методики оцінки уражень суглобів та визначення їх прогресування у хворих на РЗС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р419.180.11-3 +
Шифр НБУВ: РА330441

Рубрики:

      
4.

Борткевич О.П. 
Рання діагностика порушень мінеральної щільності кісткової тканини у хворих на ревматоїдний артрит: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.12 / О.П. Борткевич ; Укр. НДІ кардіології ім. М.Д.Стражеска. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертація присвячена проблемі ранньої діагностики порушень мінеральної щільності кісткової тканини (КТ) у вигляді остеопеній і остеопорозу (ОП) у хворих на ревматоїдний артрит. У роботі за допомогою методу фотонної денситометрії, рентгенологічного і деяких інших інструментальних методів дослідження та оцінки клінічних, лабораторних даних встановлені особливості втрати КТ мінерального компонента у хворих на ревматоїдний артрит залежно від віку, статі, особливостей перебігу захворювання та його тривалості, функціонального статусу хворих, клінічних і лабораторних показників, характеру лікування (особливо у разі застосування глюкокортикостероїдів).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р419.180.11-41

Рубрики:

      
5.

Котлубєй О.В. 
Променева діагностика кістково-суглобних змін у хворих на ревматоїдний артрит: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.23 / О.В. Котлубєй ; Укр. НДІ онкології та радіології. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено підвищенню ефективності діагностики кістково-суглобних змін у хворих на ревматоїдний артрит. На підставі обстеження 111 хворих доведено, що фотоденситометрія звичайних рентгенограм дозволяє виявити остеопороз вже на 0 стадії захворювання, коли явні рентгенологічні прояви його ще відсутні. Мінеральна насиченість кісток при ревматоїдному артриті зменшується зі зростанням стадії захворювання та ступеню активності запального процесу. Зниження рівня мінералізації виражено більше в епіфізах кісток. Щільність діафізів зменшується головним чином на III стадії, а при переході до стадії IV щільність кісткової тканини вже практично не змінюється. Частота виявлення остеопорозу у чоловіків і жінок приблизно однакова, однак ступінь вираженості його більший у представників чоловічої статі. У пацієнтів з ревматоїдним артритом остеопороз носить гіпертрофічний характер, про що свідчать дані гістографічного аналізу комп'ютерних томограм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р419.180.11-436.7

Рубрики:

      
6.

Прохоров І. Є. 
Патогенетичне обгрунтування та оптимізація протизапальної терапії суглобової форми ювенільного ревматоїдного артриту: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.10 / І. Є. Прохоров ; Донец. нац. мед. ун-т ім. М. Горького. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено підвищення ефективності протизапальної терапії активної стадії суглобової форми (СФ) ювенільного ревматоїдного артриту (ЮРА) на основі вивчення результатів клінічного, біохімічного, імунологічного обстеження. Обстежено та спостережено 79 хворих у віці від 6-ти до 16-ти років в активній стадії СФ ЮРА. Експериментально доведено, що найбільш інформативними критеріями активності суглобного синдрому виявлено індекс припухлості, тривалість ранкової скутості, вміст сіалових кислот, гіперлейкоцитоз, рівень серомукоїду. Встановлено, що активна стадія СФ ЮРА супроводжується вираженими порушеннями імунного статусу у вигляді збільшення відносного вмісту Т-лімфоцитів, зниження відносного вмісту CD8, збільшення вмісту Ig, підвищення активності інтерлейкіну-8 (ІЛ-8), фактор некрозу пухлин- , ІЛ-1, ІЛ-6 та підвищення рівня активності антитіл до колагену.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р419.180.11-5
Шифр НБУВ: РА369552 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Слаба У.С. 
Патогенетичне обгрунтування ентеросорбції та цитопротекції для профілактики та лікування гастропатій у хворих на ревматоїдний артрит: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / У.С. Слаба ; Івано-Франків. держ. мед. акад. — Івано-Франківськ, 2001. — 20 с. — укp.

Висвітлено результати клінічних, лабораторно-інструментальних досліджень хворих на ревматоїдний артрит (РА). Докладно вивчено зв'язки клініко-патогенетичних варіантів перебігу РА з імунологічними, мембранодеструктивними, сполучнотканинними змінами, із рівнем ендогенної інтоксикації; клінічні та ендоскопічні характеристики уражень слизової оболонки гастродоуденальної зони та фактори, що їх спричинили. Наведено патогенетичне обгрунтування застосування ентеросорбції в лікуванні хворих на РА з метою посилення ефекту базової терапії та зниження дози нестероїдних протизапальних препаратів (НПЗП) для профілактики ятрогенного ураження слизової оболонки гастродоуденальної зони, викликаного даними препаратами. Доведено профілактичний та лікувальний вплив цитотеку на слизову оболонку гастродуоденальної зони у разі застосування терапії НПЗП. Розроблено диференційований підхід до застосування ентеросорбенту залежно від ступеня активності запального процесу та цитотеку залежно від ендоскопічної картини ураження слизової оболонки ГДЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р419.180.11-3 + Р413.201.1-3
Шифр НБУВ: РА314874 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Фаражалла А.І. 
Оцінка ефективності застосування даларгіну при ураженні серцево-судинної системи у хворих на ревматоїдний артрит: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.12 / А.І. Фаражалла ; АМН України. Ін-т кардіології ім. М.Д.Стражеска. — К., 2006. — 21 с. — укp.

Одержано нові дані про особливості ураження міокарда у хворих на ревматоїдний артрит (РА) залежно від ступеня активності запального процесу. Вивчено ефективність дії даларгіну для ін'єкцій на перебіг РА II - III ступенів активності за умов ураження серця з урахуванням клінічних показників, показників ураження серця та загального гомеостазу. Доведено властивість даларгіну знижувати активність запального процесу та позитивно впливати на ремоделювання лівого шлуночка у хворих на РА II - III ступеня активності з супутнім ураженням серця. Обгрунтовано доцільність призначення даларгіну хворих на РА для профілактики гастропатій на тлі призначення препаратів базисної терапії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р419.180.11-52 + Р410-52 +
Шифр НБУВ: РА341994

Рубрики:

      
9.

Гарміш О.О. 
Оцінка впливу базисної терапії на морфо-функційний стан суглобів у хворих на ревматоїдний артрит: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.12 / О.О. Гарміш ; АМН України. Ін-т кардіології ім. М.Д.Стражеска. — К., 2005. — 22 с. — укp.

Розглянуто питання підвищення ефективності та безпечності застосування лефлуноміду (ЛФ), ауротіомалату натрію (АН) та метотрексату (МТ) у терапії ревматоїдного артриту (РА). Встановлено вплив даних лікарських засобів на функціональний стан пацієнтів і темпи рентгенологічного прогресування хвороби за результатами динамічного спостереження протягом року. Встановлено переваги тривалої терапії ЛФ щодо застосування АН та МТ і відзначено її позитивний вплив на уповільнення рентгенологічного прогресування, відновлення функціональної здатності пацієнтів та підвищення частоти розвитку ремісії хвороби. Визначено доцільність застосування магнітно-резонансної томографії (МРТ) у ранній (до 12 місяців) діагностиці кісткових ерозій у хворих на РА, а також для здійснення контролю прогресування хвороби та визначення ефективності терапії. Розроблено рекомендації щодо раціонального застосування засобів базисної терапії та використання МРТ за РА.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р419.180.11-52 +
Шифр НБУВ: РА339506

Рубрики:

      
10.

Шілкіна 
Особливості комплексного лікування ревматоїдного артриту, поєднаного з остеоартрозом: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Людмила Миколаївна Шілкіна ; Харківський держ. медичний ун-т. — Х., 1998. — 21 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р419.180.11-5 + Р418.12-5
Шифр НБУВ: РА306342

Рубрики:

      
11.

Гриценко В.І. 
Особливості клінічних, ендоскопічних і морфофункціональних проявів гастропатій у хворих ревматоїдним артритом та їх лікування: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / В.І. Гриценко ; Запоріз. держ. мед. ун-т. — Запоріжжя, 2001. — 21 с. — укp.

Встановлено, що у хворих на ревматоїдний артрит (РА) на фоні лікування нестероїдними протизапальними препаратами (НПЗП) є характерним формування запально-дистрофічних і ерозивно-виразкових уражень слизової оболонки (СО) шлунка та дванадцятипалої кишки. Показано, що ці ураження протікають атипово з ослабленням маніфестності клінічних проявів та є резистентними до лікування. На їх перебіг суттєво впливає інвазія пілоричних хелікобактерій (НР), які у даних пацієнтів здебільшого володіють підвищеними токсигенними властивостями за рахунок індукції синтезу антитіл до НР, з'єднаних з IgG, та наявністю в геномі бактерії ланок, відповідальних за продукцію CagA та VacA. Обгрунтовано підходи до лікування ГДП, обумовлених вживанням НПЗП залежно від стану кислотоутворювальної функції шлунка та наявності НР. За НР-позитивних форм ГДП запропоновано використовувати "потрійну" антихелікобактерну терапію в поєднанні з блоківниками кислотності (фамотідин, омепразол, ланзапрозол), НР-негативних форм - протизапальну та цитопротекторну терапію (колоїдний субцитрат вісмуту, вентер).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.201.1-37 + Р419.180.11-37
Шифр НБУВ: РА314260 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Лисенко Н.В. 
Особливості клінічних виявів, стану запального процесу та показників функції ендотелію у хворих на ревматоїдний артрит, асоційований із синдромом Рейно: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.12 / Н.В. Лисенко ; АМН України. Ін-т кардіології ім. М.Д.Стражеска. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Показано, що ревматоїдний артрит (РА), асоційований з синдромом Рейно (СР), виявляється в більш істотних запальних змінах у суглобах і вищій частоті зустрічальності супутніх захворювань та системних виявів за рахунок міжкісткової м'язової атрофії, шкірного васкуліту, артеріальної гіпертензії та полінейропатії, більш частому виявленні сироваткового ревматоїдного фактора (РФ) з низьким рівнем комплементарної активності сироватки крові (CH50) та C4 компонента системи комплементу, а також підвищеним вмістом плазмового фібринектину (ФН) без істотних змін імуноглобулінів (Ig) та циркулюючих імунних комплексів (ЦІК). За умов холодового навантаження в хворих на РА, асоційований з СР, виявлено порушення функції ендотелію, які полягають у достовірному підвищенні вмісту ендотеліну-1 поза змінами - циклічного гуанозінмонофосфата (цГМФ) плазми крові та найбільш чітко визначаються у зв'язку СР з шкірним васкулітом, артеріальною гіпертензією, полінейропатією та трофічними розладами. Знайдені достовірні кореляційні зв'язки між рядом показників запалення й функціонального стану ендотелію свідчать про наявну взаємодію в цих процесах у випадку поєднання РА з СР. Встановлено, що доповнення стандартної терапії РА, асоційованого з СР, ніфедипіном, сприяє нормалізації функціонального стану ендотелію за рахунок зростання вазодилятуючої субстанції - цГМФ, яка виявляється за умов холодового навантаження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р419.180.11-3 + Р628.063.1-3
Шифр НБУВ: РА321111

Рубрики:

      
13.

Ніколенко А.Є. 
Особливості діагностики пограничних психічних порушень у хворих на ревматоїдний артрит і шляхи їх корекції: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / А.Є. Ніколенко ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2003. — 17 с. — укp.

Установлено основні форми пограничних розладів у хворих на ревматоїдний артрит (РА): органічний емоційно-лабільний (астенічний) розлад, неврастенію, тривожно-фобічні розлади особистості - збудливий, істеричний, ананкастний, тривожний та залежний. Виявлено провідні синдроми: тривожно-депресивний (46,15 %), астено-депресивний (39,74 %) та іпохондричний (14,11 %). За результатами експериментально-психологічних досліджень зроблено висновок стосовно певної однотиповості показників - рівня тривоги, типу відношення до хвороби, рівня фрустації та індексу алекситімії у хворих на РА та невротичні розлади. Відзначено, що основними клінічними факторами РА, які впливають на формування та розвиток пограничних психічних розладів, є активність і тривалість хвороби. Розроблено нову функцію та спосіб діагностування та прогнозування психічного стану хворих на РА, принципи психо- та фармакотерапії пограничних психічних розладів, які використовуються у ревматологічних, ортопедо-травматологічних та психо-соматичних закладах охорони здоров'я.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р419.180.11-3 + Р419.180.11-3 + Р419.180.11-3
Шифр НБУВ: РА328154

Рубрики:

      
14.

Шолохова Л.Б. 
Обгрунтування та оцінка ефективності комбінованої фармакотерапії хворих на остеоартроз: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.12 / Л.Б. Шолохова ; АМН України. Ін-т кардіології ім. М.Д.Стражеска. — К., 2002. — 21 с.: рис. — укp.

Визначено шляхи підвищення ефективності та безпечності комплексного лікування остеоартрозу (ОА) для досягнення та збереження довготривалого стійкого клінічного ефекту, запобігання прогресуванню хвороби, зниження частоти виникнення побічних явищ на базі комбінованої терапії з хондопротекторами (ХП), нестероїдними протизапальними засобами (НПЗЗ) та системною ензимотерапією (СЕТ). На підставі одержаних результатів визначено ефективність курсової терапії у комбінаціях з ХП, СЕТ і НПЗЗ (у 96,7 %) у порівнянні з монотерапією НПЗЗ (у 46,7 %). За віддаленими результатами лікування встановлено, що комбінація ХП, СЕТ і НПЗЗ переважає комбінацію СЕТ і НПЗЗ і монотерапію НПЗЗ. Відзначено, що безпечність комбінованої терапії з використанням ХП, СЕТ і НПЗЗ не відрізняється від монотерапії НПЗЗ. Циклооксигеназа-2 селективний НПЗЗ німесулід більш безпечний у порівнянні з неселективним НПЗЗ диклофенаком, проте не поступається йому за ефективністю та віддаленими результатами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р419.180.11-52
Шифр НБУВ: РА321357

Рубрики:

      
15.

Шевчук С.В. 
Обгрунтування та вибір базисної терапії ревматоїдного артриту на основі лефлуноміду та метотрексату: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.12 / С.В. Шевчук ; АМН України. Ін-т кардіології ім. М.Д.Стражеска. — К., 2003. — 24 с.: табл. — укp.

Доведено, що комбінація метотрексату та лефлуноміду в хворих на ревматоїдний артрит (РА) навіть в мінімально ефективних дозах супроводжується посиленням протизапальної дії, однак характеризується одночасним зростанням частоти та виразності побічних ефектів. Уперше у хворих на РА оцінено вплив комплексу біофлавоноїдів діосміну та гесперидину на терапевтичну активність і безпечність лікування хворих на РА метотрексатом. Установлено наявність власної протизапальної властивості комплексу біофлавоноїдів та показано їх здатність посилювати терапевтичний ефект метотрексату та лефлуноміду на печінку та кишечник щурів і функціональний стан печінки у хворих на РА. Досліджено вплив комбінованої терапії субоптимальними дозами метотрексату та лефлуноміду та поєднанням метотрексату з комплексом біофлавоноїдів на цитокіновий профіль сироватки крові пацієнтів з РА та встановлено, що співвідношення вмісту запального цитокіну туморонекротичного фактора альфа до протизапального цитокіну (ІЛ-10) адекватно відображає активність захворювання та ефективність лікування базисними засобами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р419.180.11-52 +
Шифр НБУВ: РА326024

Рубрики:

      
16.

Пішак О.В. 
Обгрунтування і оцінка ефективності протизапальної та імуномодулюючої дії системної ензимотерапії у хворих на остеоартроз і ревматоїдний артрит: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.12 / О.В. Пішак ; АМН України. Ін-т кардіології ім. М.Д.Стражеска. — К., 2002. — 43 с. — укp.

Досліджено вплив системної ензимотерапії (СЕТ) на основні механізми розвитку запального процесу в суглобах на ранніх етапах розвитку експериментального остеоартрозу (ЕОА) й ад'ювантного артриту Пірсона (ААП). Визначено динаміку змін вмісту цитокінів у сироватці крові та основних клініко-біохімічних параметрів у хворих на ОА та ревматоїдний артрит (РА) за курсової та довготривалої СЕТ. Проаналізовано її вплив на метаболізм сполучної тканини та інтенсивність протеолізу у хворих на ОА та РА, а також на динаміку змін мінеральної щільності кісткової тканини у хворих на ОА та РА. Визначено механізми клінічної ефективності курсової та довготривалої СЕТ у процесі лікування хворих на ОА та РА. Запропоновано концепцію протизапального впливу курсової та довготривалої СЕТ на цитокінову регуляцію імунологічної реактивності у хворих на ОА та РА.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р418.110.40-52 + Р419.180.11-52
Шифр НБУВ: РА318200 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Заічко Н.В. 
Лікувальна ефективність амізону у хворих на ревматоїдний артрит та остеоартроз (клініко-експериментальне дослідження): Автореф. дис. канд. мед. наук: 14.01.28 / Н.В. Заічко ; АМН України. Ін-т фармакології та токсикології. — К., 2003. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Уперше за клінічних та експериментальних умов оцінено протизапальну, аналгетичну та імуномодулюючу дію амізону у випадку патології суглобів. Доведено, що амізон ефективно гальмує прогресування експериментального остеоартрозу щурів, сприяє збереженню суглобового хряща, активує репаративні процеси переважно в кістковій тканині і, на відміну від індометацину, є хондробезпечним препаратом. Виявлено, що амізон в дозі 1500 мг на добу забезпечує терапевтичний ефект у разі остеоартрозу I - II рентгенологічної стадії та ревматоїдного артриту з мінімальною активністю запального процесу на фоні базисної терапії. Встановлено, що за протизапальною активністю амізон відповідає німесуліду і поступається індометацину. Доведено, що фармакотерапія суглобового синдрому амізоном є більш безпечною, ніж індометацином та німесулідом, і не супроводжується розвитком побічних ефектів, які потребують відміни препарату.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р419.180.11-52 + Р418.12-52 +
Шифр НБУВ: РА327822

Рубрики:

      
18.

Бабко А.М. 
Комплексне ортопедичне лікування синовіту колінного суглоба у хворих на ревматоїдний артрит: Автореф. дис. канд... мед. наук: 14.01.21 / А.М. Бабко ; Вінниц. нац. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова МОЗ України. — Вінниця, 2002. — 18 с. — укp.

Розроблено новий діагностичний симптом, характерний для синовіту колінного суглоба у разі ревматоїдного артриту (РА). Проведено інтерпретацію результатів біохімічного дослідження ферментів обміну колагену на ранніх стадіях РА. Застосовано метод ультразвукової діагностики з доплерівським дослідженням судин синовіальної оболонки та метод артрофонографії з комп'ютерною обробкою результатів для визначення внутрішньосуглобових змін у хворих на РА та контролю за цими змінами в процесі лікування. Клінічно та лабораторно підтверджено доцільність використання в комплексному ортопедичному лікуванні антигомотоксичного препарату "Traumeel S" у вигляді внутрішньосуглобових ін'єкцій та мазевої форми за допомогою фонофорезу. Досліджено показання та протипоказання до ортопедичних - консервативних та оперативних методів лікування хворих на РА з раннім ураженням колінного суглоба, визначено оптимальні строки оперативних втручань. Розроблено нову схему імунокорегувальної терапії як елемент комплексного ортопедичного лікування синовіту колінного суглоба ревматоїдного генезу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.285.4 + Р419.180.11
Шифр НБУВ: РА321763

Рубрики:

      
19.

Жеребкін В.В. 
Комплексне лікування суглобових захворювань (ревматоїдного артриту, остеоартрозу та хронічного подагричного поліартриту) із застосуванням голкорефлексотерапії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.12 / В.В. Жеребкін ; АМН України. Ін-т кардіології ім. М.Д.Стражеска. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено апробації нових способів лікування ревматоїдного артриту, остеоартрозу та хронічного подагричного поліартриту з використанням голкорефлексотерапії. В результаті дослідження клінічної ефективності запропонованих методик голкорефлексотерапії при ревматоїдному артриті та хронічному подагричному поліартриті, які включають вплив на стандартні точки меридіанів, доведено доцільність застосування голкорефлексотерапії при цих захворюваннях з вираженою та високою активністю (2 та 3 ступені) та значними (2 та 3 стадії) рентгенологічними змінами в суглобах, а також пи остеоартрозі великих суглобів 2 та 3 стадії. Показано, що голкорефлексотерапія, проведена відповідно до розробленої методики, підвищує ефективність медикаментозного лікування важких форм цих захворювань в термін госпіталізації без збільшення побічних дій. Уточнено характер лікувальної дії голкорефлексотерапії та проведено порівняльну оцінку її ефективності при суглобових захворюваннях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р418.12-58 + Р419.180.11-58

Рубрики:

      
20.

Ярош В.В. 
Клінічний перебіг та активність запального процесу у хворих на ревматоїдний артрит під впливом терапії статинами: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.12 / В.В. Ярош ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — Х., 2010. — 21 с. — укp.

Встановлено, що застосування статинів на додаток до проведеної терапії у хворих на ревматоїдний артрит покращує клінічний перебіг захворювання і є визначеним незалежно від стану ліпідного профілю. Проаналізовано, що сприятливий вплив статинів забезпечується їх протизапальними й імуномодулювальними властивостями, що підтверджується не лише змінами клінічних показників активності процесу, але й зміною цитокінового профілю. Зазначено, що застосування статинів змінює рівень діагностичного та прогностичного маркера цитрулінового виментину убік його зменшення. Розкрито імуномодулювальну дію симвастатину, яка проявляється в зменшенні деструктивних змін у суглобах, незалежному від застосованої дози.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р419.180.11-52 + Р418.12-52
Шифр НБУВ: РА372657 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського