Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (6)Реферативна база даних (884)Книжкові видання та компакт-диски (334)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=Р418.12$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 53
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Гаріб Реза Юнесі Кутанаі 
Артропластика в комплексному лікуванні уражень ліктьового суглоба при ревматоїдному артриті: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / Гаріб Реза Юнесі Кутанаі ; Ін-т патології хребта та суглобів ім. М.І.Ситенка АМН України. — Х., 2007 — укp.

З'ясовано, що на ревматоїдний артрит (РА) хворіє від 0,8 до 5 % населення. РА призводить до втрати працездатності й інвалідності пацієнтів. Проведено обстеження та лікування 68-ти пацієнтів з ураженнями ліктьового суглоба на III стадії патологічного процесу. Ураження ліктьового суглоба за РА виявлено у 75 % випадків уражень інших відділів опорно-рухової системи. Клінічна картина уражень ліктьового суглоба залежить від стадії та форми ураження, а також ступеня активності процесу. У хворих з ураженнями ліктьового суглоба за РА консервативне лікування не завжди забезпечує позитивний результат, а на стадії анкілозування воно зовсім не ефективне. Серед оперативних способів на цій стадії найчастіше застосовується артропластика. З метою вдосконалення існуючих способів артропластики проведено комплексні біомеханічні дослідження, вивчено особливості напружено-деформованого стану суглобових кінців на моделях ліктьового суглоба у нормі та за умов артропластики. Обгрунтовано використання апаратів зовнішньої фіксації за ревматоїдних уражень дослідженої локалізації. На підставі біомеханічих і клінічних результатів визначено абсолютні та відносні показання до оперативного лікування, тактика лікування у перед- та післяопераційному періоді. Виважена тактика, планування обсягу та характеру оперативного лікування, застосування адекватних лікувальних заходів у післяопераційному періоді дозволили одержати хороші результати лікування у 43-х (63,6 %) пацієнтів, задовільні - у 13-ти (18,5 %), незадовільні - 12-ти (17,9 %).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р418.120.161-5 + Р458.284.4-5 +
Шифр НБУВ: РА348506

Рубрики:

      
2.

Гойдаш І.М. 
Вивчення шлунково-кишкових і кардіоваскулярних уражень, обумовлених нестероїдними протизапальними препаратами, та ефективності цитопротекторних посередників за ревматоїдного артриту та остеоартрозу: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / І.М. Гойдаш ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2008. — 22 с. — укp.

Досліджено шлунково-кишкові та кардіоваскулярні ускладнення, що виникають в результаті побічної дії нестероїдних протизапальних препаратів (НПЗП) й обгрунтовано доцільність призначення цитопротекторних лікарських засобів для лікування даних патологій. Встановлено, що серед неселективних інгібіторів циклооксигенази (ЦОГ) найбільш небезпечно впливає на гастродуоденальну зону (ГДЗ) індометацин. Виявлено, що застосування ібупрофену практично не викликає ерозивних і виразкових уражень слизової оболонки (СО) ГДЗ. З'ясовано, що препарати "Ібупрофен" та "Целекоксиб" достовірно не підвищують ризик виникнення серцево-судинних ускладнень. Доведено, що прийом медикаментів значно погіршує олужнювальну функцію шлунка, що є однією з причини виникнення гастродуоденопатії (ГДП). Обгрунтовано доцільність включення до комплексного лікування хворих з ГДП, ускладненою побічною дією НПЗП, цитопротекторних препаратів. Встановлено їх позитивний вплив на репаративні процеси в СО ГДЗ, що сприяє підвищенню ефективності лікування даної категорії хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р418.12-52 + Р410-3 + Р413-3 +
Шифр НБУВ: РА355283

Рубрики:

      
3.

Сірман В. М. 
Вплив прогеніторних клітин ембріона щура на патофізіологічні механізми ураження нирок при ад'ювантному артриті Пірсона (експериментальне дослідження): автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.04 / В. М. Сірман ; Терноп. держ. мед. ун-т ім. І.Я.Горбачевського. — Т., 2010. — 20 с. — укp.

Показано, що моделювання у щурів експериментального артриту Пірсона супроводжується комплексним прогресуючим порушенням функції нирок. Через 2 міс. від початку розвитку артриту виявляються чіткі ознаки порушення екскреторної й іонорегулювальної функції нирок. Порушення функції нирок зумовлене збільшенням протизапальних цитокінів, активацією пероксидного окиснення ліпідів і тканинного протеолізу. Виявлені функціонально-біохімічні порушення нирок прогресують та досягають максимуму через 12 міс. спостереження та поєднуються з морфологічними ознаками пошкодження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р414.-29 + Р418.12-29
Шифр НБУВ: РА374550 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Добровинська О. В. 
Гендерні особливості остеодефіциту у хворих на остеоартроз: клініка, патогенез, лікування: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.12 / О. В. Добровинська ; Донец. нац. мед. ун-т ім. М. Горького. — Донецьк, 2011. — 20 с. — укp.

Встановлено особливості перебігу різних варіантів остеоартрозу (ОА) в чоловіків і жінок, доведено гендерні відмінності остеодефіциту (ОП, Он) за ОА за МКІ й МПК, статевий диморфізм рівнів МКМ (ПТ, КТ, ОК, Кз, Ін, ЛФ) і ОХЕ (Al, Ca, Cd, Со, Cu, Fe, Li, Mg, Mn, P, Pb, Sr, Zn) у волоссі хворих на ОА, патогенетичну значущість окремих параметрів МКМ і ОХЕ в представників різної статі, взаємозв'язок їх зі складовими компонентами МС, вмістом в організмі запальних білків і характером цитокінової мережі, залежність ефективності використання терапевтичних засобів від вихідного стану кісткового метаболізму, визначено характер змін таких показників під впливом лікування в чоловіків і жінок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р418.12
Шифр НБУВ: РА379231 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Котюк В.В. 
Діагностика та лікування уражень кисті при псоріатичному артриті: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / В.В. Котюк ; Держ. установа "Ін-т травматології та ортопедії АМН України". — К., 2009. — 20 с. — укp.

Уперше досліджено еволюцію структурно-функціональних змін і визначено прогностичні критерії перебігу псоріатичного артриту (ПА) з переважним ураженням суглобів кисті. Проаналізовано ультрасонографічну картину суглобів кисті у хворих ПА. За результатами термографії кисті визначено топографічні орієнтири суглобів пальців кисті та розроблено схему та методику кількісного оцінювання термограм кисті. Розроблено систему комплексного діагностування та лікування уражень кисті за умов ПА. Встановлено й обгрунтовано показання до оперативних втручань залежно від характеру уражень суглобів. Одержано відомості про жорсткість зв'язкового апарата п'ястково-фалангових і проксимальних міжфалангових суглобів пальців кисті. Визначено необхідну жорсткість апаратів зовнішньої фіксації для цих суглобів. Обгрунтовано застосування компресійно-дистракційного шарнірного апарата зовнішньої фіксації, який не вимагає проведення осьової спиці, дозволяє коригувати похибки під час проведення спиць або стрижнів. Вивчено питання стосовно вибору матеріалу та діаметра спиць і стрижнів для компресійно-дистракційних шарнірних апаратів зовнішньої фіксації для п'ястково-фалангових і проксимальних міжфалангових суглобів пальців кисті залежно від очікуваних рівнів навантаження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р418.120.9 + Р601.74 +
Шифр НБУВ: РА364812

Рубрики:

      
6.

Ідріс Мусаб І. Ф. 
Діагностика та лікування хворих з ураженнями колінного суглобу при псоріатичному артриті: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / Мусаб І. Ф. Ідріс ; АМН України; Інститут травматології та ортопедії. — К., 2006. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р418.120.9-5 + Р458.198.54-5
Шифр НБУВ: РА342299

Рубрики:

      
7.

Білоконь А.М. 
Діагностика уражень нирок і легенів у хворих на ревматоїдний артрит та їх корекція: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / А.М. Білоконь ; Луган. держ. мед. ун-т. — Луганськ, 2002. — 20 с. — укp.

Удосконалено діагностику уражень нирок і легенів у хворих на ревматоїдний артрит завдяки використанню міжфазної тензіореометрії сечі і конденсату вологи видихуваного повітря. Визначено окремі чинники, які впливають на частоту і перебіг ревматоїдного гломерулонефриту, інтерстиціального нефриту, амілоїдозу нирок, плевриту, дифузного інтерстиціального фіброзу, фіброзувального альвеоліту, ревматоїдних легеневих вузликів. Проаналізовано стан легеневого сурфактанту у тварин з експериментальним ад'ювантним артритом. За допомогою фізико-хімічних методів дослідження патологія нирок і легенів діагностується в 4,2 і 4,7 разів частіше, ніж під час загальновизнаного обстеження, а ефективність терапії нефропатії і пневмопатії залежить від початкових фізико-хімічних властивостей сечі і вологи видихуваного повітря. Глюкокортикоїдні гормони позитивно впливають на біофізичний стан сечі, а системна ензимотерапія - на параметри видихуваного повітря.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р418.120.161-5 + Р414-4 + Р412.3-4
Шифр НБУВ: РА319414 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Бондарчук О. Д. 
Діагностичні підходи у виборі методу лікування хворих на хронічний тонзиліт при хронічних захворюваннях суглобів і нирок: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.19 / О. Д. Бондарчук ; Ін-т отоларингології ім. О.С.Коломійченка АМН України. — К., 2010. — 18 с. — укp.

Досліджено параметри місцевого імунітету, включаючи імуноглобуліни, цитокіни у хворих на хронічний тонзиліт пацієнтів, які мають хронічні захворювання нирок і суглобів. Надано розгорнуту порівняльну клінічну, імунологічну, біохімічну характеристику хворих на хронічний тонзиліт із сполученими захворюваннями після стимуляції тканини мигдаликів. Розроблено клініко-імунологічний діагностичний алгоритм для об'єктивізації вибору методу лікування хронічного тонзиліту за його сполучення з іншими хронічними захворюваннями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р682.540.116-4 + Р418.12-37 + Р414-37
Шифр НБУВ: РА373459 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Зупанець К. О. 
Експериментальне об|рунтування комбінованого застосування похідних глюкозаміну з кверцетином при різних варіантах перебігу остеоартриту: автореф. дис. ... канд. фармац. наук : 14.03.05 / К. О. Зупанець ; Нац. фармац. ун-т. — Х., 2011. — 20 с. — укp.

Доведено відсутність фізико-хімічної взаємодії компонентів даної композиції за результатами комп'ютерного моделювання. Встановлено найбільш оптимальне співвідношення активних інгредієнтів - суміші аміноцукрів і кверцетину, що складає (3:1) у дозі 81,85 мг/кг. Показано, що сумісне застосування похідних глюкозаміну з кверцетином призводить до виникнення ефекту фармакодинамічного синергізму у вигляді потенціювання дії, що підтверджено на моделях ексудативного, альтеративного та проліферативного запалення. Встановлено, що дана композиція належить до відносно нешкідливих речовин. Комбіноване застосування кверцетину з похідними глюкозаміну сприяє модифікації його фармакокінетичних параметрів, збільшуючи його біодоступність і сприяючи пролонгації фармакокінетичного профілю. На моделях різних варіантів остеоартриту показано високу протизапальну та хондропротекторну активність композиції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р418.12-5
Шифр НБУВ: РА379412 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Черняк В.П. 
Ендопротезування колінного суглоба у хворих на ревматоїдний артрит: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / В.П. Черняк ; Держ. установа "Ін-т травматології та ортопедії АМН України". — К., 2008. — 16 с. — укp.

Досліджено питання підвищення ефективності лікування хворих на пізніх стадіях ревматоїдного артриту (РА) з ураженням колінного суглоба (КС). Розроблено систему передопераційної підготовки й удосконалення технології ендопротезування. На підставі аналізу лікування 78-ми хворих на РА, яким виконано 104 операції тотального ендопротезування КС, визначено анатомо-функціональні зміни у КС й ураженій кінцівці. Розроблено систему підготовки до ендопротезування КС, яка передбачає усунення згинальних контрактур у КС шляхом поетапних редресацій з накладання гіпсових пов'язок, а за стійких контактур - апарата Волкова - Оганесяна. Удосконалено технологію ендопротезування за випадків тугорухомості та анкілозу КС. Доведено необхідність застосування кісткової аутопластики дефектів кісток, що утворюють КС. Вивчено структурно-функціональний стан кісткової тканини й обгрунтовано необхідність проведення скринінгового обстеження стану кісткової тканини та відповідної медикаментозної корекції у перед- та післяопераційному періодах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р418.120.161-5 + Р458.285.4-5 +
Шифр НБУВ: РА358165

Рубрики:

      
11.

Солдатенко І. В. 
Ефективність контролю коморбідної з остеоартрозом артеріальної гіпертензії в залежності від типів ортостатичних реакцій та добових профілів артеріального тиску: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.02 / І. В. Солдатенко ; Донец. нац. мед. ун-т ім. М. Горького. — Донецьк, 2011. — 20 с. — укp.

Вперше визначено, що у хворих на коморбідну з остеоартрозом (OA) артеріальну гіпертензію (АГ) спостерігалися три типи ортостатичних реакцій (OP) систолічного артеріального тиску (CAT) і діагностичного артеріального тиску (ДАТ) за переважання гіпертензивного та три типи добового профілю (ДП) CAT з переважанням non-dipper, чотири типи ДП ДАТ з переважанням dipper. Доведено, що коморбідна з OA АГ у порівнянні з ізольованою, незалежно від типів ОР і ДП АТ, характеризувалася більшими частотами виникнення більш важких ступенів і стадій АГ та серцевої недостатності (СН). Вперше встановлено, що коморбідність АГ з OA не впливала на вихідні показники варіабельності серцевого ритму (ВСР), але за цього порушувала реакції на ортостаз. Вперше продемонстровано, що адекватний контроль АТ забезпечує поліпшення показників ВСР у хворих з різними типами ОР і ДП АТ з відновленням правильних реакцій на ортостаз. Вперше вивчено міграцію OP АТ у хворих на коморбідну з OA АГ на етапах терапії та встановлено, що міграція CAT у більшій мірі відбувалася в гіпертензивний тип, ДАТ - в гіпотензивний. Показано, що хворим з гіпотензивною й ізотензивною OP, dipper і night-peaker ДП CAT і night-peaker ДП ДАТ - необхідна більш інтенсивна антигіпертензивна терапія.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р418.12-37 + Р410.109-37 + Р410.030-37
Шифр НБУВ: РА380987 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Арват 
Застосування контрастної кріотерапії у комплексному санаторно-курортному лікуванні хворих на остеоартроз: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.33 / Альбіна Миколаївна Арват ; Український НДІ медичної реабілітації та курортології МОЗ України. — О., 2009. — 26 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р418.12-54 + Р458.280.40-54
Шифр НБУВ: РА365986

Рубрики:

      
13.

Козинська І.А. 
Клініка і патогенез остеоартрозу у шахтарів, ефективність лікування та реабілітації таких хворих: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.12 / І.А. Козинська ; Донец. держ. мед. ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 2006. — 20 с. — укp.

Визначено особливості клініко-рентгенологічного перебігу і взаємозв'язок периферичного остеоартрозу (ОА), спондилоартрозу й остеохондрозу хребта у шахтарів різних професійних груп з урахуванням силового навантаження на колінні суглоби. Доведено роль порушень перекисного окиснення ліпідів, антиоксидантного захисту, метаболізму NO, ейкозаноїдів, глюкокортикоїдних і статевих гормонів у патогенезі захворювання та розвитку вторинного реактивного синовіту, залежність цих показників від гірничогеологічних умов шахт. Показано ефективність комплексного використання нестероїдних протизапальних препаратів, антиагрегантів, поліферментних сумішей, хондромодифікаторів, голкорефлексотерапії, електромагнітного поля, променів лазера, бальнео- та пелоїдопроцедур у прохідників, підземних гірників, гірників очисного вибою, підземних електрослюсарів і кріпильників, що страждають на ОА.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р418.12-3 + Р124.506.1-4 +
Шифр НБУВ: РА346300

Рубрики:

      
14.

Білявська 
Клініко-діагностична значущість сироваткового рівня антитіл до циклічного цитрулінованого пептиду у пацієнтів з різною тривалістю ревматоїдного артриту: автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.12 / Юлія Вікторівна Білявська ; АМН України; Національний науковий центр "Інститут кардіології ім. М.Д.Стражеска". — К., 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р418.120.161
Шифр НБУВ: РА364941

Рубрики:

      
15.

Жураєв Р.К. 
Клініко-імунологічне обгрунтування застосування флуренізиду в комплексному лікуванні хворих на реактивні артрити, поєднані з хронічним урогенітальним хламідіозом: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Р.К. Жураєв ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано можливість суттєвого підвищення ефективності лікування хворих на реактивні артрити (РеА), поєднані з хронічним урогенітальним хламідіозом, шляхом включення в терапевтичний комплекс нового антихламідійного засобу флуренізиду. Вперше досліджено ефективність флуренізиду в комплексному лікуванні реактивних хламідій-асоційованих артритів, встановлено його виражений антихламідійний ефект, а також позитивний вплив на перебіг суглобового синдрому у хворих на РеА, поєднані з хронічним урогенітальним хламідіозом. Розроблено нову методику лікування РеА, поєднаних з хронічним урогенітальним хламідіозом. Удосконалено методологічний підхід щодо діагностики та лікування даних патологій. Розроблено загальний комплексний показник у балах для оцінки ефективності лікування РеА, поєднаних з хронічним урогенітальним хламідіозом. Розширено спектр показань для нового українського препарату "Флуренізид".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р418.12-5 + Р696.016-3 +
Шифр НБУВ: РА350218

Рубрики:

      
16.

Ткаченко В.І. 
Клініко-патогенетична характеристика артропатій у хворих з гіпотиреозом: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / В.І. Ткаченко ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Вивчено патогенетичні механізми розвитку артропатій на підставі аналізу клініко-імунологічних показників у хворих з тиреоїдною чи супутньою патологією суглобів - остеоартрозом і ревматоїдним артритом. Застосування нестероїдних протизапальних препаратів і хондропротекторів за умов комплексного лікування хворих на гіпотиреоз з артропатіями покращує результати лікування, сприяє нормалізації імунних показників і цитокінового профілю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.120.23-3 + Р418.12-3 +
Шифр НБУВ: РА348528

Рубрики:

      
17.

Северін М.О. 
Клініко-патогенетичне значення змін вмісту металів в організмі хворих на остеоартроз: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.12 / М.О. Северін ; Донец. нац. мед. ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 2008. — 20 с. — укp.

На основі вивчення концентрації есенціальних і токсичних істинних, лужних й лужноземельних металів (Al, Ba, Be, Bi, Ca, Cd, Co, Cr, Cu, Fe, K, Li, Mg, Mn, Mo, Na, Ni, Pb, Sb, Sn, Sr, V, Zn) у волосcі та крові хворих на остеоартроз, pівставлення результатів зі станом процесів перекисного окиснення ліпідів і антиоксидантного захисту в організмі, а також з рівнем металів у довкіллі (грунті, грунтових водах) доведено клініко-патогенетичну роль окремих металів. Встановлено вплив патогенетичної терапії на вміст мікро- та макроелементів в організмі таких хворих. Визначено критерії, що дозволяють прогнозувати перебіг захворювання та ефективність подальших лікувальних заходів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р418.12-3 +
Шифр НБУВ: РА361354

Рубрики:

      
18.

Гомозова О.А. 
Клініко-патогенетичне значення змін пуринового обміну, мікроелементного статусу та їх корекція у хворих на ревматоїдний і реактивний артрити: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.12 / О.А. Гомозова ; Донец. нац. мед. ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 2008. — 20 с. — укp.

Визначено патогенетичну роль порушень пуринового обміну та мікроелементного складу у разі ревматоїдного та хламідійіндукованого артриту на підставі результатів вивчення рівнів сечової кислоти у крові, сечі, експіратах, її ниркового кліренсу, активностей у сироватці ксантиноксидази (КО), аденозиндезамінази (АДА), 5-нуклеотидази, параметрів наявності у волоссі молібдену, марганцю, міді та цинку. Показано взаємозв'язок зазначених показників з окремими клініко-лабораторними ознаками хвороб. Визначено критерії, які дозволяють прогнозувати перебіг і ефективність лікування захворювань, а в результаті застосування інгібіторів КО і АДА покращано результати терапії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р418.120.161 + Р419.180.11 +
Шифр НБУВ: РА359320

Рубрики:

      
19.

Антіпова Н.М. 
Клініко-патогенетичне обгрунтування застосування електромагнітних хвиль дециметрового та міліметрового діапазонів у комплексному відновлювальному лікуванні хворих на реактивні артрити: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.33 / Н.М. Антіпова ; Укр. НДІ мед. реабілітації та курортології. — О., 2001. — 25 с. — укp.

Охарактеризовано особливості проявів суглобового синдрому, запальних реакцій, зміни в імунному статусі, системах перекисного окиснення ліпідів (ПОЛ) та антиоксидантній системі (АОС) у хворих на реактивні артрити (РеА) на госпітальному етапі відновлювального лікування. Установлено, що зміни в імунному гомеостазі виявляються вираженими порушеннями у клітинній ланці імунітету, які свідчать про наявність вторинного Т-клітинного імунодефіциту з недостатністю хелперної та супресорної популяцій Т-лімфоцитів, зниження фагоцитарної активності нейтрофілів, у гуморальній ланці у вигляді дисімуноглобулінемії. Вперше вивчено дію фармако-фізіотерапевтичних комплексів, які включають електромагнітні дециметрові або міліметрові хвилі у хворих на РеА на госпітальному етапі роботи. Вперше встановлено, що включення до фармако-фізіотерапевтичного комплексу електромагнітних дециметрових хвиль на ділянку надниркових залоз або міліметрових хвиль на ділянку тимуса здійснює виражений терапевтичний ефект на прояви суглобового синдрому, позасуглобові ураження, сприяє нормалізації лабораторних показників запалення, відновленню порушень в імунному гомеостазі, системах ПОЛ і АОС. Визначено умови перебігу РеА, за наявності яких можливості застосування фармако-фізіотерапевтичних лікувально реабілітаційних комплексів обмежені.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р418.12-542
Шифр НБУВ: РА315299 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Грабовська О.А. 
Клініко-патогенетичне обгрунтування застосування магнітотерапії та кальцеміну у комплексному лікуванні хворих на артроз: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.33 / О.А. Грабовська ; Укр. НДІ мед. реабілітації та курортології. — О., 2004. — 24 с. — укp.

За результатами проведеного комплексного клініко-лабораторного та інструментального дослідження у 37 % хворих на артроз уперше виявлено зміни кісткової тканини - зниження її мінеральної щільності, тобто наявності хвороб остеопорозу та остеопенії. Визначено, що ступінь порушень процесів ремоделювання кісткової тканини у хворих на артроз залежить від стадії дегенеративно-дистрофічного процесу та корелює зі статтю та віком (у жінок залежить від тривалості менопаузи). Доведено доцільність призначення магнітотерапії хворим на артроз зі змінами мінеральної щільності кісткової тканини. Виявлено особливості механізму дії магнітотерапії та кальцеміну у комплексному лікуванні даних хворих та з'ясовано їх сприятливу дію на процеси кісткового ремоделювання. Установлено, що застосування комплексного лікування, що передбачає отримання кальцеміну позитивно впливає на процеси кісткового ремоделювання, сприяє зростанню щільності кісткової тканини, а за умов лікування з використанням магнітотерапії - стабілізації втрат кісткової маси у даних хворих. За результатами клінічних, лабораторних і остеоденситометричних досліджень показано ефективність комплексного лікування, що передбачає застосування магнітотерапії та кальцеміну.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р418.12-5 + Р418.110.408-5 +
Шифр НБУВ: РА331154

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського