Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (53)Книжкові видання та компакт-диски (28)
Пошуковий запит: (<.>U=Р418.110.40-3$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

      
1.

Нікіфорова С.П. 
Клінічні, параклінічні особливості постменопаузального остеопорозу, який індукований тотальною оваріоектомією у жінок репродуктивного віку: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / С.П. Нікіфорова ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Наведено результати комлексного клініко-лабораторного, гормонального, інструментального, біохімічного досліджень 159 жінок у постменопаузі: 120 жінок після тотальної оваріоектомії у репродуктивному віці та 39 жінок у фізіологічній постменопаузі. Виявлено особливості клінічного перебігу синдрому після тотальної оваріоектомії у жінок репродуктивного віку. Визначено вплив двостороннього хірургічного видалення яєчників на зміни гормонального профілю, розвиток постменопаузального остеопорозу та порушення показників фосфорно-кальцієвого обміну у жінок репродуктивного віку для оптимізації профілактики наслідків тотальної оваріоектомії. Встановлено, що стан постменопаузи у жінок репродуктивного віку, як наслідок тотальної оваріоектомії, супроводжується більш вираженим клінічним перебігом, ніж за фізіологічної постменопаузи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р418.110.40-3 + Р712.59-3
Шифр НБУВ: РА317410 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Бабінець Л.С. 
Мінеральна щільність кісткової тканини при первинному остеоартрозі: клініко-патогенетичні аспекти, підходи до лікування: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Л.С. Бабінець ; Івано-Франків. держ. мед. акад. — Івано-Франківськ, 2000. — 19 с. — укp.

Досліджено стан кісткової тканини у хворих на первинний остеоартрит (ОА) за допомогою двофотонної рентгенівської денситометрії у залежності від віку та стану репродуктивної функції у жінок. Вивчено особливості клінічних проявів, стан показників ендогенної інтоксикації у хворих на ОА у залежності від біологічного віку, рентгенологічної стадії захворювання, ступеня функціональної недостатності суглобів, неявності реактивного синовіту та стану кісткової тканини. Проаналізовано вплив дії загальноприйнятого лікування, а також комплексного лікування із включенням класичної акупунктури на клінічні прояви, стан показників ендогенної інтоксикації та мінеральну щільність кісткової тканини у хворих на первинний ОА. З'ясовано терапевтичну ефективність дії фосамаксу на клінічні прояви, стан показників ендогенної інтоксикації та мінеральну щільність кіскової тканини у жінок з первинним ОА та остеопенією чи остеопорозом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р418.110.40-3
Шифр НБУВ: РА310451 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Крицький І.О. 
Особливості будови та формоутворення довгих кісток під впливом стресорно-шокогенних факторів та їх корекція препаратами антицитокінового спрямування (експериментально-клінічне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / І.О. Крицький ; Терноп. держ. мед. акад. ім. І.Я.Горбачевського. — Тернопіль, 2002. — 20 с. — укp.

Досліджено ріст, будову та хімічний склад довгих кісток під впливом стресорно-шокогенних факторів, а також можливість корекції наслідків негативних явищ під час лікування переломів у дітей. Вперше в експерименті на білих безпородних щурах п'ятимісячного віку масою 100 - 200 г розглянуто особливості росту, будови та хімічного складу довгих кісток під впливом стресорно-шокогенних факторів (імобілізаційного стресу). Експериментально доведено можливість корекції виявлених змін за допомогою препаратів антицитокінового спрямування (трентал, месулід). На підставі рентген-денситометричних досліджень обгрунтовано клінічне застосування тренталу та месуліду для профілактики остеопенії у випадках переломів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р418.110.40-3
Шифр НБУВ: РА318976 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Гінчицька Л.В. 
Особливості перебігу остеопорозу у жінок з фізіологічною менопаузою та після тотальної оваріоектомії: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Л.В. Гінчицька ; Держ. вищ. навч. закл. "Терноп. держ. мед. ун-т ім. І.Я.Горбачевського". — Т., 2008. — 20 с. — укp.

Вивчено певні аспекти етіопатогенезу, клініки, діагностики та лікування остеопорозу у жінок з фізіологічною менопаузою та після тотальної оваріоектомії. Установлено, що дисбаланс статевих і гонадотропних гормонів під час менопаузи призводить до порушення ремоделювання кісткової тканини та фосфорно-кальцієвого обміну, що сприяє розвитку остеопорозу. За хірургічної менопаузи остеопороз розвивається значно швидше. На підставі проведеного клініко-параклінічного обстеження установлено закономірності патогенетичного перебігу цієї хвороби в жінок з фізіологічною менопаузою та після тотальної оваріоектомії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р418.110.40-3 + Р418.110.40-3 + Р418.110.40-3 + Р418.110.40-3
Шифр НБУВ: РА358070

Рубрики:

      
5.

Митник З.М. 
Остеопороз і остеопенічний синдром при хронічних захворюваннях печінки: чинники ризику, механізми розвитку, діагностика, лікування: Автореф. дис. д-ра мед. наук: 14.01.02 / З.М. Митник ; Івано-Франків. держ. мед. акад. — Івано-Франківськ, 2003. — 40 с. — укp.

Представлено результати дослідження структурно-функціонального стану кісткової тканини, мінерального обміну, кісткового метаболізму і кальцій-регулюючих гормонів у хворих на хронічні захворювання печінки (хронічний алкогольний гепатит, цирози печінки різної етіології). Мінеральну щільність кісткової тканини досліджено методом двофотонної рентгенівської абсорбціометрії. Сформульовано концепцію виникнення структурно-функціональних порушень кісткової тканини під час хронічного алкогольного гепатиту і цирозів печінки алкогольної, HCV- і HBV-етіології, що проявляється у розвитку гепатогенного остеопорозу і остеопенічного синдрому. Доведено, що формування гепатогенної остеопатії патогенетично пов'язане з перебігом хронічних захворювань печінки і постає важливим симптомокомплексом хронічних алкогольних гепатитів і цирозів печінки. Визначено основні фактори прогресуючих втрат кісткової маси за цих недуг. Досліджено порушення кальцій-фосфорного обміну, метаболізму кісткової тканини, дисбалансу кальцій-регулюючих гормонів, тестостерону, їх участь у формуванні остеопенічного синдрому й остеопорозу під час хронічних захворювань печінки. Встановлено роль цитокінопосередкованих механізмів у патогенезі гепатогенних остеопеній і остеопорозу, встановлено зв'язок між ступенем запалення і мінеральною щільністю кісткової тканини. Обгрунтовано доцільність застосування препаратів кальцію і вітаміну <$Eroman D sub 3> під час комплексного лікування гепатогенних остеопатій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р418.110.40-37 + Р413.51-3 +
Шифр НБУВ: РА327885

Рубрики:

      
6.

Дубоссарська Ю.О. 
Прогнозування, діагностика та лікування остеопорозу у жінок з ендокринним безпліддям: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Ю.О. Дубоссарська ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2000. — 19 с. — укp.

Визначено прогностичну значимість нейроендокринних порушень у разі синдрому полікістозних яєчників (СПКЯ), який супроводжується безпліддям, у виникненні остеопенії та остеопорозу, а також важливість діагностичних технологій, насамперед, периферичної денситометрії для доклінічного виявлення системного остеопорозу і мамографії для профілактики патології молочних залоз. На основі математичної моделі визначено клінічні предиктори ефективності гормонального та інших видів лікування у початкових проявах остеопорозу у хворих на ендокринне безпліддя, особливо з урахуванням преморбідного фону та раніше проведеної терапії. Розроблено диференційовані показання для своєчасної профілактики та фармакологічної корекції остеопорозу у хворих з СПКЯ надниркового генезу із функціональною гіперпролактинемією з використанням препаратів кальцію та вітаміна Д, системної ензимотерапії, фітоестрогенів, збалансованої дієти, режиму рухової активності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.54-37 + Р418.110.40-3
Шифр НБУВ: РА308787 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Таварткіладзе Н.Є. 
Профілактика та лікування вторинного остеопорозу (експериментально-клінічне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / Н.Є. Таварткіладзе ; АМН України. Ін-т травматології та ортопедії. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано та розроблено методику профілактики та лікування вторинного остеопорозу, спрямовану на попередження дегенеративно-дистрофічних змін кісткової тканини, з урахуванням патогенетичних аспектів захворювання. Спостереження проведено за експериментальних умов з застосуванням моделі остеопорозу в щурів. Досліджено стан пацієнтів після резекції проксимального відділу тонкого кишечнику та хворих на хронічний панкреатит (ХП). Отримано нові дані про патофізіологічні механізми формування остеопоротичних змін у хворих з резекцією проксимального відділу тонкого кишечнику та у хворих на ХП з терміном захворювання більше 6 років. Розроблено рекомендації щодо профілактики остеопорозу у вказаних категорій хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р418.110.40-3
Шифр НБУВ: РА316813 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Головач І.Ю. 
Ревматоїд-асоційована остеопенія і глюкокортикоїд-індукований остеопороз: механізми виникнення, діагностика, профілактика і лікування: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.02 / І.Ю. Головач ; Івано-Франків. держ. мед. акад. — Івано-Франківськ, 2000. — 36 с. — укp.

Наведено результати дослідження структурно-функціонального стану кісткової тканини, кальцій-фосфорного обміну, кісткового метаболізу і гормонального статусу у хворих на ревматоїдний артрит, а також у пацієнтів, що тривало приймали глюкокортикоїди. Сформульовано концепцію розвитку структурно-функціональних порушень кісткової тканини у випадку ревматоїдного артриту та тривалої глюкокортикоїдної терапії; визначено фактори ризику і їх вагомість; досліджено темпи втрат кісткової речовини залежно від віку, особливостей клінічного перебігу ревматоїдного артриту, дози і тривалості глюкортикоїдної терапії; встановлено розповсюдженість переломів кісток. Сформовано уявлення стосовно феноменів ревматоїд-асоційованої остеопенії і глюкокортикоїд-індукованого остеопорозу. Досліджено порушення кальцій-фосфорного обміну, метаболізм кісткової тканини, дисбаланс статевих гормонів, їх участь у формуванні остеопенічного синдрому і остеопорозу за умов ревматоїдного артриту і тривалої глюкортикоїдної терапії. Розроблено оригінальну технологію застосування протиостеопоротичних препаратів залежно від структурно-функціонального стану кісткової тканини і активності її метаболізму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р418.110.40-3
Шифр НБУВ: РА310776 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Мерецький В.М. 
Ріст та формоутворення кісток скелета за умов корекції вторинного остеопорозу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / В.М. Мерецький ; Терноп. держ. мед. акад. ім. І.Я.Горбачевського. — Т., 2003. — 19 с. — укp.

Наведено дані стосовно морфофункціонального стану довгих кісток тварин після оваріектомії та динаміки стану мінеральної щільності кісткової тканини в жінок із посткастраційним синдромом. Установлено зміни структури та мінерального складу довгих кісток самок щурів після видалення яєчників. Доведено, що застосування комплексного препарату кальцію "Сандокал-Д" на фоні помірних динамічних фізичних навантажень має найоптимальніший позитивний вплив на остеометричні, морфометричні, гістологічні, електронномікроскопічні показники та мінеральний склад довгих кісток. Вивчено в динаміці стан мінеральної щільності кісткової тканини в жінок із посткастраційним синдромом за результатами двохфотонної рентгенівської денсиометрії поперекового відділу хребта.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р418.110.40-3 +
Шифр НБУВ: РА324510

Рубрики:

      
10.

Богдан А.С. 
Структурно-функціональний стан пародонта і опорного скелета у жінок в пре- та постменопаузі та шляхи корекції їх порушень: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / А.С. Богдан ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Вивчено структурно-функціональний стан пародонта й опорного скелета у жінок у різні вікові періоди залежно від функції яєчників. Визначено взаємозв'язок між розвитком захворювань пародонта та станом кісткової системи опорного скелета у жінок у пре- та постменопаузальний періоди. Проведено порівняльний аналіз стану тканини пародонта у жінок репродуктивного віку в дані періоди - залежно від структурно-функціонального стану кісткової системи. Розглянуто клінічні особливості перебігу захворювань пародонта у пре- та постменопаузі. Досліджено стан тканин пародонта та перебіг даної хвороби у жінок, які отримують остеотропну та замісну гормональну терапію. Розроблено схеми профілактично-лікувальних заходів щодо профілактики та лікування генералізованих захворюваннях пародонта у жінок у зазначені періоди.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.12-37 + Р418.110.40-37 + Р712.59-3
Шифр НБУВ: РА317507 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Пузанова О.Г. 
Ураження шлунка та дванадцятипалої кишки, асоційовані із застосуванням нестероїдних протизапальних препаратів, у хворих на остеоартроз: особливості діагностики, профілактики, лікування: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / О.Г. Пузанова ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Вперше на підставі комплексного клініко-інструментального обстеження хворих на остеоартроз показано високу частоту виникнення асоційованих нестероїдним протизапальними препаратами (НПЗП) ерозивно-виразкових уражень шлунка та дванадцятипалої кишки (ДПК). Підтверджено, що особливістю діагностики таких уражень є низька інформативність клінічних симптомів, та вказано на доцільність проведення ендоскопічного дослідження гастродуоденальної зони незалежно від наявності чинників ризику НПЗП-гастродуоденопатій. З'ясовано, що ендоскопічними особливостями уражень, що виникають в перші дні лікування НПЗП, є переважна локалізація їх у верхніх відділах шлунка, на відміну від характерної локалізації ерозій та виразок, виявлених на третьому тижні лікування, в антральному відділі. Встановлено, що застосування кишковорозчинної або парентеральної форми такого засобу, як диклофенак натрію, ефективно запобігає його ушкоджуючим впливам на слизову оболонку шлунка в початковий період НПЗП-терапії. Показано особливості еволюції гострих ерозій, виявлених в перші дні дослідження, у випадку продовження НПЗП-терапії. Зазначено, що у разі збереження клініко-лабораторних ознак синовіту та необхідності подальшого лікування засобами даної групи найменшу частоту гастродуоденальних ускладнень відзначено за умов застосування комбінації простої таблетованої форми диклофенаку натрію з синтетичним простагладином (Pgh) E1 - мізопростолом, а також застосування ЦОГ-2-селективного НПЗП-мелоксикаму. Додатковою перевагою останнього є краща суб'єктивна переносність. Розроблено спосіб профілактики НПЗП-асоційованих ерозивно-виразкових уражень шлунка та ДПК, який враховує значущість місцевих ушкоджуючих впливів препаратів на початку лікування ним та переважну роль в подальшому системних простагладин-залежних ефектів. Зареєстровано високу частоту Helicobacter pylori-інфікованості хворих на остеоартроз. Доведено, що супутній гелібактеріоз не впливає на суб'єктивну переносність НПЗП і частоту появи гастродуоденальних ерозій та виразок протягом тритижневого курсу лікування даним препаратами, а також не обтяжує їх перебіг у пацієнтів даної категорії. Вперше встановлено несприятливий вплив НПЗП-терапії на організм людей, хворих на гіпереортизолемію. Розвинуто напрямок патогенетично обгрунтованого лікування НПЗП-асоційованих гастродуоденальних виразок мізопростолом. Високу ефективність засобу доведено під час лікування хворих на остеоартроз.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р418.110.40-37
Шифр НБУВ: РА315207 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського