Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (1332)Книжкові видання та компакт-диски (584)
Пошуковий запит: (<.>U=Р410.030-5$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 138
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Семко О.Б. 
Психосоматичні співвідношення у хворих артеріальною гіпертензією із надмірною вагою тіла та їх психотерапевтична корекція: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / О.Б. Семко ; Харк. ін-т удоскон. лікарів. — Х., 1998. — 16 с. — укp.

У роботі при обстеженні 120 хворих артеріальною гіпертензією із надмірною вагою тіла вивчені особливості, стан нервово-психічної сфери, відношення до свого захворювання. Визначені особливості динаміки психологічних і вегетативних показників, а також показників центральної і периферійної гемодинаміки в обстежених хворих у різних вікових групах під впливом психотерапії. Встановлені психофізіологічні кореляти змін вищих психічних функцій у порівняльній оцінці впливу "директивних" і "недирективних" методів психотерапії. Розроблені диференційовані підходи до психотерапевтичної корекції артеріальної гіпертензії для різних вікових груп хворих із надмірною вагою тіла, що дозволяє скоротити термін лікування і збільшити тривалість ремісії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-5

Рубрики:

      
2.

Питецька Н.І. 
Кореляти емоційного напруження у родичів хворих на гіпертонічну хворобу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / Н.І. Питецька ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 1998. — 17 с. — укp.

Дисертація присвячена вивченню кардіоваскулярної реактивності, стану симпатико-адреналової системи, перекисного окислення ліпідів у здорових осіб та у хворих з м'якою артеріальною гіпертензією в процесі моделювання психо-емоційного напруження. Встановлено вплив фенотипу батьків по гіпертонічній хворобі на гемодинаміку та гормональну відповідь, рівень адаптивних реакцій організму. Визначено зв'язок між частотою інтровертованості з емоційною нестабільністю, реактивністю серцево-судинної системи та обтяженою спадковістю. Створена математична модель для оцінки генетичної детермінації гіпертензивної реакції артеріального тиску при стресі. На підставі вивчених показників розроблено спосіб прогнозування гіпертонічної хвороби.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-5

Рубрики:

      
3.

Ломакіна О.В. 
Диференційоване призначення інгібіторів ангіотензинперетворюючого ферменту та блокаторів рецепторів ангіотензина II при різних стадіях есенціальної гіпертензії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / О.В. Ломакіна ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 1999. — 17 с. — укp.

Проведені дослідження присвячені впливу терапії еналаприлом і лозартаном на функцію ендотелія, електро- та ехокардіографічні показники у хворих з артеріальною гіпертензією (АГ), а також клінічній ефективності і безпечності терапії, яка проводилась. При зпівставній клінічній ефективності, безпечність терапії лозартаном була вищою. На ранніх стадіях АГ відношення вазоконстриктори/вазодилататори (ЕТ-1/цГМФ) за рахунок компенсаторного підвищення рівня цГМФ знаходиться в рамках нормальних значень, тоді як прогресування АГ супроводжується підвищенням даного співвідношення. Терапія еналаприла малеатом і лозартаном приводить до вірогідного зменшення відношення ЕТ-1/цГМФ, як за рахунок зниження рівня ЕТ-1, так і за рахунок підвищення вмісту цГМФ. Зниження ризику несприятливого виходу за даними електрокардіографічного прогностичного індекса вірогідно вище на фоні терапії лозартаном. Терапія блокаторами ренін-ангіотензинової системи позитивно впливає на гемодинамічні показники вже в перші тижні лікування і приводить до зменшення перед- і післянавантаження, причому терапія еналаприлом супроводжується більш вираженим зниженням загального периферичного опору в порівнянні з терапією лозартаном.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-52

Рубрики:

      
4.

Бурдейна Л.В. 
Корекція порушень гемодинаміки, добового ритму артеріального тиску та стану перекисного окислення ліпідів у хворих на гіпертонічну хворобу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / Л.В. Бурдейна ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено аналізу порушень гемодинаміки, структурно-функціонального стану серця, добового ритму артеріального тиску, процесів ліпопероксидації та рівня пептидів середньої молекулярної маси у хворих на гіпертонічну хворобу із різною стадією захворювання, ступенем та типом гіпертрофії лівого шлуночка. Встановлено, що прогресування гіпертонічної хвороби супроводжується ремоделюванням серця, змінами добового профілю артеріального тиску, накопиченням у плазмі продуктів перекисного окислення ліпідів та пептидів середньої молекулярної маси. Інгібітори ангіотензинперетворюючого ферменту (каптоприл та еналаприл) і антагоніст рецепторів ангіотензину II (лозартан) мають нормалізуючий вплив на гемодинаміку, скорочувальну здатність міокарда, добовий ритм артеріального тиску, ліпідний склад крові, знижують активність ліпопероксидації та рівень пептидів середньої молекулярної маси, мають антиоксидантний ефект.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-52

Рубрики:

      
5.

Семикопна Т.В. 
Антигіпертензивна ефективність антагоністів кальцію дигідропіридинового ряду пролонгованої дії у співставленні зі станом клітинної мембрани еритроцитів та NO-системи: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / Т.В. Семикопна ; АМН України. Ін-т кардіології ім. М.Д.Стражеска. — К., 1999. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-52

Рубрики:

      
6.

Костіна Н.А. 
Вплив санаторного бальнеолікування сульфідними та іодобромними ваннами на канальцеві функції нирок хворих на гіпертонічну хворобу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Н.А. Костіна ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2000. — 20 с. — укp.

На підставі дослідження 155 хворих на гіпертонічну хворобу (ГХ) І та ІІ стадії у санаторії "Красмашевский" м.Сочі встановлено, що після курсу сульфідних ванн у хворих на ГХ знижуються артеріальний тиск і концентрація іонів натрію в плазмі, підвищується їх екскреція з сечею, зростає діурез. Екскреція іонів амонію знижується, а екскреція титрованих кислот здійснюється за рахунок утворення нелетких кислот. Доведено, що іодобромні ванни у випадку ГХ І стадії не впливають на зміни концентрації іонів натрію в плазмі, але призводять до підвищення екскреції іонів амонію та титрованих кислот, зниження концентрації креатиніну в крові, зростання його екскреції. У випадку ГХ ІІ стадії підвищується концентрація іонів калію в плазмі, знижується їх екскреція та екскреція креатиніну з сечею.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-54
Шифр НБУВ: РА312276 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Божко В.В. 
Ендотеліальні і тромбоцитарні фактори у хворих на гіпертонічну хворобу в динаміці моно- та комбінованої терапії з використанням інгібіторів ангіотензинперетворюючого ферменту: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / В.В. Божко ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2000. — 18 с. — укp.

Розроблено нові схеми лікування гіпертонічної хвороби (ГХ) з використанням інгібіторів ангіотензинперетворювального ферменту (ІАПФ). Вивчено можливості використання ІАПФ у монотерапії та в комбінації з діуретиками, антагоністами кальцію, кардіоселективними бета-адреноблокаторами у лікуванні хворих на ГХ, зокрема її резистентного перебігу, вплив даної терапії на ендотеліальні та тромбоцитарні фактори патогенезу захворювання. Встановлено, що комбінована антигіпертензивна терапія з використанням сучасних препаратів дозволила суттєво покращити стан ендотеліальних систем, тромбоцитарних факторів прогресування ГХ. Запропоновано раціональні комбінації ІАПФ із тиазідовими діуретиками, антагоністами кальцію, кардіоселективними бета-адреноблокаторами для лікування хворих на ГХ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-52
Шифр НБУВ: РА312365 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Томіч 
Психосоматичні співвідношення у ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції та їх психотерапевтична корекція: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / Лілія Миколаївна Томіч ; Харківська медична академія післядипломної освіти. — Х., 2000. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.093.3-57 + Р410.030-57
Шифр НБУВ: РА315355

Рубрики:

      
9.

Головаха Л.М. 
Комплексне лікування м'якої та помірної есенціальної гіпертензії у учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС з використанням кріопунктури: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / Л.М. Головаха ; АМН України. Ін-т кардіології ім. М.Д.Стражеска. — К., 2000. — 18 с. — укp.

Вивчено можливості використання кріопунктури в комплексному лікуванні м'якої та помірної есенціальної гіпертензії 100 учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Під час проведення клініко-функціонального дослідження зроблено об'єктивну оцінку лікувального ефекту дії кріопунктури та розроблено схему її використання в комплексному лікуванні м'якої та помірної есенціальної гіпертензії. Доведено більш високу ефективність кріопунктури в комплексі з фармакотерапією в порівнянні з фармакотерапією тими ж препаратами (адельфаном або клофеліном). Для досягнення максимального впливу кріопунктури визначено необхідність встановлення індивідуального циркадного ритму підвищення артеріального тиску, використання фармакотерапії та кріопунктури за 60-75 хвилин до очікуваного індивідуального підвищення АТ. Доведено, що поряд з ефективністю та доступністю даної методики, процедура є безболісною, може проводитися в амбулаторних умовах, не викликає ускладнень, виявляє пролонгований ефект, є атравматичною, займає не більше 1 хвилини, добре переноситься хворими, при цьому відсутні побічні ефекти й алергічні реакції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-5
Шифр НБУВ: РА308234 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Сидорова Н.Ю. 
Виявлення та медикаментозна корекція діастолічної дисфункції лівого шлуночка у хворих на гіпертонічну хворобу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Н.Ю. Сидорова ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Сімф., 2001. — 19 с. — укp.

Досліджено діастолічну дисфункцію лівого шлуночка (ЛШ) у хворих на гіпертонічну хворобу. Встановлено, що у хворих з різними типами діастолічної дисфункції домінують різні напрямки ремоделювання ЛШ. Доведено існування у хворих на гіпертонічну хворобу прихованої у стані спокою діастолічної дисфункції лівого шлуночка, яку можна виявити за допомогою проби з ізометричним фізичним навантаженням на великі м'язові масиви. Визначено, що у хворих на гіпертонічну хворобу І стадії та нейроциркуляторну дистонію існують суттєві відмінності в стані діастолічної функції лівого шлуночка. На основі аналізу впливу антигіпертензивних препаратів еналаприлу, ніфедипіну-ретард та атенололу на стан діастолічної функції лівого шлуночка з різними типами порушень розроблено критерії диференціального застосування цих препаратів для лікування гіпертонічної хвороби з діастолічною дисфункцією лівого шлуночка.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-52
Шифр НБУВ: РА313961 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Манойленко Н.Ю. 
Застосування нормобаричної гіпоксичної терапії у хворих на гіпертонічну хворобу різних стадій у поліклінічних умовах: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.33 / Н.Ю. Манойленко ; Укр. НДІ мед. реабілітації та курортології. — О., 2001. — 24 с.: рис. — укp.

Обгрунтовано можливості застосування нормобаричної гіпоксичної терапії у хворих на гіпертонічну хворобу II стадії з визначенням оптимальних параметрів впливу, а також вивчено ефективність диференційованого застосування методу за умов поліклініки. Розроблено методику та визначено оптимальні параметри для застосування методу для хворих на гіпертонічну хворобу II стадії. Встановлено, що використання нормобаричної гіпоксичної терапії має значний гіпотензивний ефект та нормалізуючий адаптогенний вплив на стан вегетативної нервової системи, поліпшує церебральну гемодинаміку, нормалізує скорочувальну здатність і біоелектричні властивості міокарда.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-54
Шифр НБУВ: РА314217 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Шувалова І.М. 
Санаторно-курортне лікування хворих на артеріальну гіпертензію із застосуванням різних видів лазерного випромінювання з урахуванням адаптаційних реакцій організму: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.33 / І.М. Шувалова ; Укр. НДІ мед. реабілітації та курортології. — О., 2001. — 40 с. — укp.

Узагальнено результати досліджень щодо впливу різних видів лазерного випромінювання на адаптаційні можливості хворих на артеріальну гіпертензію (АГ) в сполученні з ішемічною хворобою серця за санаторно-курортних умов. Доведено, що низькоінтенсивне лазерне випромінювання (НІЛВ) викликає інтенсифікацію компенсаторно-пристосовних реакцій на всіх рівнях біологічної організації. Визначено, що під дією НІЛВ у сполученні з фізичними факторами змінюється рівень функціонального стану організму, розширюєтться діапазон генофенотипічних властивостей адаптації, вдосконалюються адаптивні компенсаторні реакції. Обгрунтовано новий напрямок спряженого застосування НІЛВ - гідро- та бальнеолазерна терапія. За результатами дослідження сформульовано наукову концепцію коригувальної дії НІЛВ на гомеостаз хворих на АГ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-542
Шифр НБУВ: РА316371 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Валітова І.А. 
Ефективність і безпечність комбінованого застосування ірбесартану та еналаприлу при артеріальній гіпертензії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.28 / І.А. Валітова ; АМН України. Ін-т фармакології та токсикології. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано доцільність комбінованого застосування блокаторів ангіотензину 1-Р та інгібіторів ангіотензинперетворювального ферменту у разі артеріальної гіпертензії (АГ). Запропоновано дозовий режим комбінованого застосування ірбесартану та еналаприлу за АГ - 75 - 150 мг/добу і 5 - 10 мг/добу відповідно. Показано, що комбінована терапія у розробленому дозовому режимі більш ефективна та безпечна, ніж монотерапія цими препаратами в дозах 150 - 300 мг/добу (ірбесартан) і 5 - 40 мг/добу (еналаприл). Комбінована терапія ірбесартаном та еналаприлом за АГ у запропонованому дозовому режимі знижує активність ренін-ангіотензинової системи, зменшує активність реніну і рівень альдостерону в крові та зменшує рівень холестерину і тригліцеридів у плазмі крові, усуває дисліпопротеідемію, що свідчить про зменшення ризику атерогенного ушкодження судин у хворих на АГ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-52
Шифр НБУВ: РА314269 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Ванджура В.М. 
Порівняння антиангінальної та антигіпертензивної ефективності фелодипіну та амлодипіну у хворих на хронічну ішемічну хворобу серця із супутньою артеріальною гіпертензією: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / В.М. Ванджура ; АМН України. Ін-т кардіології ім. М.Д.Стражеска. — К., 2001. — 21 с. — укp.

Встановлено, що фелодипін і амлодипін поліпшують толерантність до фізичного навантаження (за даними велоергометрії) після 3 тижнів лікування. За результатами холтерівського моніторування ЕКГ, проведеного протягом доби, виявлено, що фелодипін та амлодипін суттєво зменшують кількість і тривалість больових ішемічних епізодів. Встановлено, що амлодипін зменшує асимптомну ішемію міокарда, а фелодипін знижує систолічний та діастолічний артеріальний тиск (АТ); амлодипін також зменшує варіабельність АТ хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.11-52 + Р410.030-52
Шифр НБУВ: РА316834 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Шум М.І. 
Динаміка рівня здоров'я у процесі фізичної реабілітації осіб, які зазнали впливу комплексу факторів Чорнобильської аварії: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.02 / М.І. Шум ; Нац. ун-т фіз. виховання і спорту України. — К., 2001. — 18 с. — укp.

Визначено інтенсивність фізичного навантаження у процесі реабілітаційних заходів, їх індивідуалізацію (особливо у випадку кількох інтеркурентних захворювань), оцінено ефективність реабілітації. Запропоновано як критерій толерантності до фізичного навантаження та можливості індивідуалізації, оцінки ефективності фізичної реабілітації використовувати рівень соматичного здоров'я. Зазначено, що рівень здоров'я є критерієм планування та контролю процесу фізичної реабілітації осіб, які зазнали впливу комплексу факторів після аварії на Чорнобильській АЕС. Розроблено алгоритм фізичної реабілітації з урахуванням кількісних показників здоров'я.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361.0 + Р410.030-541
Шифр НБУВ: РА316994 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Бабійчук В.Г. 
Дія ритмічних холодових впливів на кардіорегуляторні механізми функціонування гематоенцефалічного бар'єра при стрес-індукованій гіпертензії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.35 / В.Г. Бабійчук ; НАН України. Ін-т пробл. кріобіології і кріомедицини. — Х., 2002. — 19 с. — укp.

Наведено теоретичні узагальнення та новий підхід до розв'язання наукової задачі щодо корекції стану серцево-судинної та нервової систем у разі стрес індукованої гіпертензії за допомогою стимуляції функціональної активності гематоенцефалічного бар'єра (ГЕБ) за ритмічних холодових впливів на організм 12- та 24-місячних щурів. Визначено роль проникності ГЕБ до норадреналіну та ацетилхоліну в розвитку загального адаптаційного синдрома. На підставі застосування гіпотермічного навантаження виявлено діапазон адаптаційних можливостей ГЕБ старих тварин. У 12-місячних щурів ритмічна гіпотемія (РГ) з частотою 0,05 - 0,2 Гц однаково ефективно підвищує проникність ГЕБ, що викликає характерний паттерн біоелектричної активності мозку з домінуванням у спектрі частот 0,1 - 0,4 Гц (феномен подвоєння ритму), а у 24-місячних тварин для зниження резистентності проникності ГЕБ і гіпертензії, найбільш ефективною є РГ з частотою 0,05 - 0,1 Гц. Центральна нервова система дворічних щурів є менш пластичною, не відслідковує верхній діапазон впливів у секундному ритмі. Динаміка проникності ГЕБ щурів, що перенесли тривалий емоційно-больовий стрес, після 0,1 РГ стабілізується та відповідає природному резонансно посиленому гіпотермією ритму. За результатами експериментальних досліджень встановлено, що ритмічний холодовий вплив на організм із частотою ~ 0,1 Гц навіть в перші 10 - 15 хв. призводить до підвищення проникності ГЕБ, достатнього для прояву центральних (парадоксальних) ефектів системно введених кардіотропних препаратів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-5
Шифр НБУВ: РА319972 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Каушанська О.В. 
Особливості стану системи гемостазу, морфофункціональні зміни еритроцитів, порушення толерантності до глюкози при гіпертонічній хворобі у хворих різного віку, шляхи корекції: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / О.В. Каушанська ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2002. — 20 с. — укp.

Встановлено взаємозв'язки між показниками системи гемостазу, ліпопероксидації, показниками спектру ліпопротеїнів у хворих з різним станом толерантності до глюкози. Доведено, що приєднання сорбогелю до монотерапії еналаприлом малеатом (еднітом) сприяє швидкій нормалізації процесів ліпопероксидації та ліпідного спектру крові. Удосконалено діагностичний алгоритм метаболічного синдрому. Показано, що за порушеної толерантності до глюкози вміст інсуліну в еритроцитах досягає максимальних величин і не змінюється після цукрового навантаження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-52
Шифр НБУВ: РА321288

Рубрики:

      
18.

Бондар В.М. 
Застосування низькочастотної магніто- та електросонтерапії для коригування процесів кардіоремоделювання у відновлювальному лікуванні хворих на гіпертонічну хворобу з гіпертензивним серцем: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.33 / В.М. Бондар ; Укр. НДІ мед. реабілітації та курортології. — О., 2002. — 18 с. — укp.

Розроблено нові підходи щодо лікування хворих на гіпертонічну хворобу з гіпертензивним серцем на підставі комплексного тривалого застосування низькочастотної магніто- та електросонтерапії. За результатами проведеного комплексного лікування з застосуванням даних методів виявлено вірогідне зростання антигіпертензивної ефективності, покращання діастолічної функції серця та показників трансмітрального кровоплину, значний кардіорепаративний ефект, що викликає регрес гіпертрофії міокарда лівого шлуночка. Зазначено, що антигіпертензивний і кардіорепаративний ефекти магніто- та електросонтерапії реалізуються завдяки зниженню активності симпато-адреналової системи, що проявляється в зменшенні концентрації адреналіну та норадреналіну в крові та внутріклітинної концентрації іонізованого кальцію. Включення низькочастотної магніто- та електросонтарапії в комплексне лікування хворих на гіпертонічну хворобу з гіпертензивним серцем сприяє регресу структурних змін в серці, оптимізує лікування даної категорії хворих, покращує гемодинамічні та структурно-функціональні показники серцево-судинної системи, що є підставою для відновлювального лікування та медичної реабілітації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-542
Шифр НБУВ: РА321114

Рубрики:

      
19.

Саламатіна М.В. 
Інтра-екстракорпоральна гемокорекція в лікуванні гіпертонічної хвороби, асоційованої з ішемічною хворобою серця: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / М.В. Саламатіна ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2002. — 20 с. — укp.

Виявлено, що висока активність імуно-запального процесу є однією з причин фармакорезистентності. Доведено, що перебіг ГХ, асоційований з ІХС, проявляється формуванням синдрому ендогенної інтоксикації, яке пов'язано з появою нефізіологічних концентрацій регуляторних речовин, в результаті чого порушується функція еритроцитів, як і фізіологічних адсорбентів-переносників медикаментів. Вперше вивчено особливості лікувального впливу еферентних методів на гемодинамічні, електрокардіографічні, біохімічні, імунологічні показники в хворих на ГХ, асоційовану з ІХС. Встановлено підвищення ефективності лікування за умов проведення медикаментозної терапії у комплексі з інтра-екстракорпоральною гемокорекцією.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-52 + Р410.11-52
Шифр НБУВ: РА321739

Рубрики:

      
20.

Клименко В.І. 
Діастолічна функція міокарда та особливості гемодинаміки малого кола кровообігу у хворих на гіпертонічну хворобу і їх медикаментозна корекція: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / В.І. Клименко ; АМН України. Ін-т кардіології ім. М.Д.Стражеска. — К., 2002. — 22 с. — укp.

З урахуванням активності симпатико-адреналової та ренін-ангіотензинальдостеронової систем досліджено залежності показників легеневої гемодинаміки від вираженості діастолічної дисфункції лівого шлуночка. Наведено оцінку стану легеневої гемодинаміки в процесі еволюції гіпертонічної хвороби. На підставі комплексного обстеження хворих на гіпертонічну хворобу встановлено, що ступінь легеневої гіпертензії залежить від рівня системного артеріального тиску та вираженості діастолічної дисфункції лівого шлуночка. Підтверджено існування загальних взаєморегулювальних механізмів розвитку та становлення порушень у малому та великому колах кровообігу за допомогою кореляційних зв'язків між основними показниками діастолічної та систолічної функцій лівого шлуночка, системної та легеневої гемодинамік, а також пресорних нейро-гуморальних факторів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-52
Шифр НБУВ: РА318677 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського