Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (194)Книжкові видання та компакт-диски (197)Журнали та продовжувані видання (13)
Пошуковий запит: (<.>U=Р284.12$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 23
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Іванова Л.П. 
Вікова чутливість репродуктивної системи до дії антихолінестеразних інсектицидів диметоату та карбофурану (експериментальні дослідження): автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.06 / Л.П. Іванова ; Держ. установа "Ін-т фармакології та токсикології" АМН України. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Експериментально вивчено дію диметоату та карбофурану на організм, зокрема, на репродуктивну систему тварин. Встановлено залежність чутливості їх репродуктивної системи до токсичної дії даних препаратів від віку, а саме: у самці пубертатного періоду виявлено підвищену чутливість до токсичного впливу диметоату та карбофурану у порівнянні зі статевозрілими тваринами. У самок таку залежність не було виявлено. Показано, що найбільш чутливим до токсичного впливу на репродуктивну систему вивчених пестицидів є статевозрілі щури чоловічої статі. На цій підставі обгрунтовано доцільність їх використання для вивчення гонадотоксичності ксенобіотиків для найбільш вірогідного встановлення впливу пестицидів на репродуктивну систему. За результатами проведених експериментальних досліджень науково обгрунтовано необхідність перегляду існуючих в Україні величин ДДД діючих речовин пестицидів диметоату та карбофурану з урахуванням токсичної дії на репродуктивну систему молодого організму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р284.129 + Р284.6 + Р419.46-29 +
Шифр НБУВ: РА364327

Рубрики:

      
2.

Рогозіна О.В. 
Вікові зміни передньої частки гіпофізу за звичайних умов середовища, при хронічній свинцевій інтоксикації та застосуванні коригуючих засобів: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.09 / О.В. Рогозіна ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Сімф., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено вікові зміни в аденогіпофізі за звичайних умов середовища, під впливом хронічної свинцевої інтоксикації й у разі застосування фармакологічних препаратів. За допомогою комплексу морфологічних методів (світлової й електронної мікроскопії, морфометрії) проаналізовано вікові особливості будови аденоцитів. Встановлено, що хронічна свинцева інтоксикація викликає дистрофічні та деструктивні зміни аденогіпофізу та репаративні процеси, ступінь яких залежить від тривалості надходження ацетату свинцю. Визначено кількісні показники, які характеризують ушкодження та відповідні адаптаційні реакції, забезпечують фазність реагування аденоцитів. Встановлено, що застосування alpha-токоферолу у разі свинцевої інтоксикації значно зменшує деструктивні зміни, але найбільшу протекторну дію на структуру аденогіпофізу забезпечує ербісол.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р284.125 + Р419.441.4-29 +
Шифр НБУВ: РА362024

Рубрики:

      
3.

Висоцька В.Г. 
Вплив комбінованої дії солей важких металів і стресу на хроноритми функціональної, фібринолітичної та протеолітичної активності нирок (експериментальне дослідження): автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.04 / В.Г. Висоцька ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2009. — 23 с. — укp.

Досліджено вплив комбінованої дії солей важких металів та іммобілізаційного стресу на хроноритми функціональної, фібринолітичної, протеолітичної активності нирок й обгрунтовано доцільність призначення мелатоніну з метою корекції порушень, обумовлених ксенобіотиками. Вперше з використанням сучасних методів дослідження визначено добові хроноритми функціональної, фібринолітичної та протеолітичної активності нирок і біологічних рідин за умов дії одногодинного іммобілізаційного стресу, поєданного з введенням комбінованої суміші хлоридів талію, свинцю й алюмінію. Встановлено роль епіфізарного гормону мелатоніну у регуляції циркадіанних порушень, які виникають у результаті дії патогенних чинників різної етіології (іммобілізаційного стресу та солей важких металів). Встановлено, що даний індол шишкоподібної залози відзначається вираженими нефропротективними властивостями. Доведено, що введення мелатоніну за одну годину до іммобілізаційного стресу, поєднаного з комбінованою дією суміші солей талію, свинцю й алюмінію у різні періоди доби сприяє покращанню показників діурезу, ниркового транспорту іонів натрію, процесів ацидогенезу, функціонального стану нефрона, фібринолітичної та протеолітичної активності нирок і біологічних рідин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р414-29 + Р284.124 +
Шифр НБУВ: РА363145

Рубрики:

      
4.

Павлов О.О. 
Діагностика та лікування синдрому ендогенної інтоксикації: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.30 / О.О. Павлов ; М-во охорони здоров'я. Дніпропетр. держ. мед. акад.. — Д., 2002. — 16 с.: рис. — укp.

Зазначено, що оптимізація діагностики синдрому ендогенної інтоксикації проводиться на підставі розробленої експрес-методики. Наведено метод адекватної комбінації засобів екстракорпоральної детоксикації. Встановлено, що критерієм визначення засобу комбінації є врахування позитивних та негативних рис методу детоксикації. Розроблено індекс функціональності, що визначає здатність власного організму до детоксикації аутотоксинів. Доведено, що використання розробленої методики дозволяє ефективно проводити детоксикацію організму та знижувати рівень токсемії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р284.12 +
Шифр НБУВ: РА321818

Рубрики:

      
5.

Батухіна І.В. 
Зміни окиснювального метаболізму у патогенезі порушень органів травлення білих щурів при дії відпрацьованого автомобільного масла на тлі хронічної інтоксикації нітратом натрію: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.04 / І.В. Батухіна ; Харк. нац. мед. ун-т. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Уперше виявлено, що введення відпрацьованого машинного масла(ВММ) у разі хронічної інтоксикації нітратом натрію збільшує, у порівнянні з ізольованою дією останнього, продукцію супероксидного аніон-радикала НАДФН-оксидазою лейкоцитів у тканинах пародонта, слизової оболонки шлунка (СОШ) і тонкої кишки білих щурів, а також продукцію супероксидного аніон-радикала мітохондріальним електронно-транспортним ланцюгом у тканинах пародонта. Встановлено, що сукупна дія нітрату натрію та ВММ обмежує, у порівнянні з ізольованою дією останнього, зростання продукції супероксидного аніон-радикала мікросомальним електронно-транспортним ланцюгом (у тканинах СОШ і тонкої кишки). Вперше виявлено, що введення ВММ у разі хронічної інтоксикації нітратом натрію підвищує, у порівнянні з ізольованою дією останнього, активність пероксидного окиснення ліпідів (ПОЛ) у тканинах пародонта, СОШ і тонкої кишки та неоднозначно впливає на активність антиоксидантних ферментів - синергічно щодо пригнічення активності супероксиддисмутази (СОД) у тканинах СОШ і тонкої кишки та антагоністично, що виявляється у запобіганні зниження активності каталази у тканинах СОШ. Вперше виявлено, що сукупна дія ВММ і нітрату натрію потенціює у порівнянні з ізольованим їх впливом, дезорганізацію сполучнотканинних структур у пародонті, СОШ і тонкій кишці білих щурів, істотно збільшує частоту ерозивно-виразкових уражень СОШ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р284.123
Шифр НБУВ: РА369934 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Остап'як І.З. 
Клініко-експериментальне дослідження впливу солей важких металів на тканини пародонта та особливості медикаментозної корекції виявлених порушень: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / І.З. Остап'як ; Івано-Франків. нац. мед. ун-т. — Івано-Франківськ, 2009. — 19 с. — укp.

Вивчено вплив солей важких металів на тканини пародонта й особливості медикаментозної корекції виявлених порушень у 125-ти хворих на генералізований пародонтит (ГП) хронічного перебігу I та II ступенів - у працівників Бурштинської ТЕС та у 84-х білих рандомбредних щурів за експериментальних умов. Вивчено стан пародонта, показники кальцій-фосфорного обміну, мікроелементний спректр крові і ротової рідини у хворих на ГП. З використанням моделі кадмієвої інтоксикації досліджено морфологічні та біохімічні показники й обгрунтовано патогенетичні напрямки корекції встановлених порушень. Розроблено та впроваджено в практику лікувальний комплекс (Вітрум Остеомаг, Силікс і Метрогіл Дента) у хворих на ГП, які зазнають впливу малих доз солей важких металів. Доведено ефективність запропонованого лікувального комплексу за даними клінічних, біохімічних показників у найближчі та віддалені терміни спостережень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.12 + Р284.12 +
Шифр НБУВ: РА364559

Рубрики:

      
7.

Парахін А. А. 
Кровоносні капіляри кори лобових часток півкуль великого мозку в нормі і під дією метилтретбутилового ефіру в експерименті у щурів: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.01 / А. А. Парахін ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Вивчено кровоносні капіляри кори лобових ділянок півкуль великого мозку в нормі та під дією різних доз метилтретбутилового ефіру. Встановлено, що під впливом різних доз метилтретбутилового ефіру розвивається набряк ендотеліоцитів, перицитів і паравазальних астроцитів, з'являються ознаки плазморагії, прояви змін реологічних властивостей крові. Встановлено, що на ультраструктурному рівні основними проявами є еритропедез, апоптоз ендотеліоцитів і деендотелізація судинної стінки. Вперше описано, що ультраструктурні зміни нервових клітин кори півкуль великого мозку супроводжуються порушеннями міжнейрональних зв'язків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р284.126 + Р284.51 + Е60*732.135
Шифр НБУВ: РА373154 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Пришляк А.М. 
Морфофункціональні закономірності адаптаційних і дизадаптаційних змін серцевого м'яза при його токсичних ураженнях: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.03.01 / А.М. Пришляк ; Держ. вищ. навч. закл. "Терноп. держ. мед. ун-т ім. І.Я.Горбачевського". — Т., 2009. — 36 с. — укp.

Проведено комплексне морфологічне вивчення закономірностей адаптаційних і дизадаптаційних процесів у серцевому м'язі дослідних тварин у разі дії на їх організм хлориду кадмію та чотирихлористого вуглецю. Наведено теоретичне узагальнення відмінностей структурно-функціональних особливостей міокарда білих щурів залежно від їх чутливості до гіпоксії. Встановлено, що довготривала дія на організм тварин чотирихлористого вуглецю та хлориду кадмію призводить до виражених морфологічних змін міокарда на всіх рівнях його структурної організації. За цього виявлено суттєве збільшення мас частин серця, дилятацію їх камер, збільшення в них відносних об'ємів стромальних структур, уражених кардіоміоцитів ендотеліоцитів, зменшення резервних об'ємів шлуночків, секреторної активності кардіоміоцитів передсердь, капілярно-кардіоміоцитарних відношень, зниження пропускної здатності артерій, приносної та обмінної ланок мікрогемоциркуляторного русла, розширення його венозної частини, ендотеліальну дисфункцію та гіпоксію. З'ясовано, що за умов інтоксикації хлоридом кадмію більш виражені морфологічні зміни виникають у лівому шлуночку та лівому передсерді, а чотирихлористий вуглець більшою мірою уражає правий шлуночок і праве передсердя. У разі тривалого отруєння тварин дослідженими хімічними речовинами більш виражені структурні зміни у частинах серця домінують у білих щурів з низькою стійкістю до гіпоксії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р284.120 + Е60*732.12-641 +
Шифр НБУВ: РА363332

Рубрики:

      
9.

Приходько О. О. 
Морфофункціональні зміни крові в умовах техногенних мікроелементозів: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.09 / О. О. Приходько ; ДВНЗ "Івано-Франків. нац. мед. ун-т". — Івано-Франківськ, 2011. — 20 с. — укp.

Використано мікро-, субмікроскопічний, лабораторні методи дослідження, статистичну обробку даних. Встановлено розвиток гіпохромної анемії, зміни рельєфу поверхні та форм еритроцитів, збільшення індексу трансформації еритроцитів, зміни біохімічного статусу та дисбаланс мікроелементів у щурів різних вікових груп , що свідчить про токсичну дію комбінації важких металів на систему крові та організм у цілому. Доведено, що зміни більшості показників крові за умов техногенного мікроелементозу односпрямовані впродовж усього терміну експерименту в усіх вікових групах тварин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р284.121 + Е60*732.2-641.2
Шифр НБУВ: РА381877 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Кулинич Г.Б. 
Морфофункціональні зміни печінки під впливом пестициду 2,4-Д амінної солі (дихлорфеноксиоцтової кислоти) та їх корекція глутаргіном: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.09 / Г.Б. Кулинич ; Івано-Франків. нац. мед. ун-т. — Івано-Франківськ, 2009. — 20 с. — укp.

Вивчено вплив пестициду 2,4-Д на печінку та можливості його корекції глутаргіном з використанням комп'ютерного, морфометричного, гістохімічного, ультрамікроскопічного, біохімічного методів (основні параметри крові, стан процесів перекисного окиснення ліпідів і антиоксидантної системи). Встановлено, що у печінці під дією пестициду 2,4-Д на тлі оксидативного стресу виникають реактивні, альтернативні та компенсаторно-пристосувальні процеси (14 діб). Після припинення введення пестициду 2,4-Д (21 - 30-ти діб) у гепатоцитах виявлено відновлювальні процеси, а саме: гіпертрофію ядер, появу двоядерних клітин. Від 30-ї доби відбувався зрив адаптаційних процесів. Установлено, що одночасне введення глутаргіну та пестициду 2,4-Д внутрішньошлунково позитивно впливає на морфометричний стан печінки, але не досягає завершеності. Визначено позитивні ефекти глутаргіну та недоліки у разі його внутрішньошлункового та внутрішньоочеревинного введення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р284.123 + Р419.46-29 + Р413.51-29 +
Шифр НБУВ: РА364331

Рубрики:

      
11.

Шевченко О.А. 
Наукове обгрунтування еколого-гігієнічних заходів щодо попередження впливу токсичних промислових відходів на довкілля та здоров'я населення: автореф. дис... д-ра мед. наук: 03.00.16 / О.А. Шевченко ; Держ. установа "Ін-т гігієни та мед. екол. ім. О.М.Марзєєва" АМН України. — К., 2009. — 38 с. — укp.

Мета дослідження - розробка наукових основ профілактики шкідливої дії промислових відходів (ПВ) шляхом ідентифікації та оцінювання їх потоків, встановлення медичних та екологічних ризиків, відновлення безпеки забруднених грунтів, розробки способів безпечного використання та удосконалення розрахункових методів оцінювання ПВ в інтересах збереження здоров'я та навколишнього середовища. Обгрунтовано методичні підходи до гігієнічного оцінювання потоків ПВ техногенно навантажених територій. Визначено особливості впливу на об'єкти довкілля відходів металургійної та гірничодобувної промисловості. Встановлено гігієнічну значимість окремих показників здоров'я населення для оцінювання негативної дії ПВ. Науково обгрунтовано та експериментально підтверджено ефективність використання хімічних сорбентів у забруднених промисловими відходами грунтах. Розроблено принципи застосування відходів комунальних підприємств для прискореного відновлення техногенних ландшафтів. Удосконалено методику розрахункового обгрунтування класу небезпеки ПВ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.501 + Р284.12 +
Шифр НБУВ: РА368678

Рубрики:

      
12.

Лаврушенко Л.Ф. 
Окисні процеси в мітохондріях під впливом ксенобіотиків та їх аліментарна корекція: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.04 / Л.Ф. Лаврушенко ; Київ. ун-т ім. Тараса Шевченка. — К., 1998. — 32 с. — укp.

Містяться результати досліджень впливу ксенобіотиків довкілля (нітрати, фториди, тетрахлорметан), контамінантів їжі, а також натуральних харчових добавок та одержаних шляхом хімічного синтезу на окисні процеси в мітохондріях. Встановлено, що порушення процесів окисного фосфорилювання, активності ферментів циклу Кребса та синтезу макроергічних сполук під впливом чужорідних речовин пов'язано з посиленням процесів пероксидного окислення ліпідів. Незбалансований по ліпідному компоненту раціон також стимулює процеси пероксидного окислення ліпідів в організмі. Окремі харчові компоненти (вітаміни, фосфоліпіди) та спеціалізовані продукти харчування , діючи спрямовано на метаболізм у клітині, сприяють нормалізації окисних процесів у мітохондріях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р284.123

Рубрики:

      
13.

Лисенко В.Й. 
Особливості патогенезу та інтенсивної терапії токсикогіпоксичних і метаболічних порушень в критичних станах при отруєннях нейротропними речовинами (клініко-експериментальне дослідження): Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.30 / В.Й. Лисенко ; Дніпропетр. держ. мед. акад. — Д., 2006. — 40 с. — укp.

Експериментально досліджено функціонально-метаболічні порушення й ультраструктурні ушкодження гепатоцитів у випадках отруєнь фенобарбіталом і хлорофосом. Показано їх роль у патогенезі шоку та встановлено вплив фармапрепаратів ("Цитохром C", "Оксибутират Na", Сукцинат Na", "Бемітил") на структурно-метаболічні порушення та виживання тварин. Здійснено поглиблене дослідження порушень кисневого режиму, церебрального кровотоку, активності мітохондріальних дегідрогеназ, пероксидазних процесів і функціонально-метаболічних порушень за екзотоксиичного шоку. Визначено 5 категорій порушень енергокисневого статусу (ЕКС). Розроблено концепцію його відновлення та запроваджено принцип упереджувальної інтенсивної терапії. Відповідно до стадії шоку, виду отруєння та категорії порушень ЕКС розроблено 4 варіанти програм фармакометаболічної корекції, застосування яких зменшило тривалість коматозного стану, кількість легеневих ускладнень, забезпечило виключення летальності за компенсованого шоку та зниження 22,9 % у разі декомпенсованого шоку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.702-29 + Р284.126-29 +
Шифр НБУВ: РА341240

Рубрики:

      
14.

Яременко О.Л. 
Особливості уражень нервової системи при гострих отруєннях монооксидом вуглецю у гірників та їх комплексне лікування: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / О.Л. Яременко ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Вперше визначено частоту основних синдромів токсико-гіпоксичної енцефалопатії за гострих отруєнь монооксидом вуглецю у гірників вугільних шахт та уточнено найчастотніші симптоми за умов отруєння гірників монооксидом вуглецю. Виявлено, що отруєння монооксидом вуглецю вплинуло у гірників на розвиток симпатикотонічної відповіді, викликаючи порушення функціонування вегетативної нервової системи переважно за симпатикотонічним типом. Вперше встановлено, що після отруєння монооксидом вуглецю у хворих відзначалося підвищення тонусу судин головного мозку, зменшення кровообігу в магістральних судинах і збільшення його асиметрії. Вперше доведено ефективність використання інстенону спільно з сеансами гіпербаричної оксигенації в комплексному лікуванні гірників з отруєннями монооксидом вуглецю за результатами вегетативних і вестибулярних проб.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р620.7-5 + Р284.126 + Р124.432.422 +
Шифр НБУВ: РА364627

Рубрики:

      
15.

Шпак 
Патогенетичні механізми розвитку хронічної токсичної нефропатії: автореф. дис... д-ра мед. наук : 14.03.04 / В'ячеслав Станіславович Шпак ; Одеський держ. медичний ун-т. — О., 2009. — 32 с. : рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р414-29 + Р284.124
Шифр НБУВ: РА365354

Рубрики:

      
16.

Карчаускас В.Ю. 
Патофізіологія нирок і осмотичного гомеостазу за умов кадмієвої нефропатії: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.04 / В.Ю. Карчаускас ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2009. — 20 с. — укp.

Вивчено патогенетичні механізми порушень функції нирок білих щурів за умов одноразового надходження до організму тварин дихлориду кадмію за дози 0,1 мг і 1 мг/кг маси тіла через 2 і 7 діб після введення солі кадмію за умов індукованого діурезу (водного навантаження в об'ємі 5 % від маси тіла й осмотичного навантаження 3 % розчином хлориду натрію в об'ємі 5 % від маси тіла внутрішньошлунково). Встановлено, що через дві доби після введення солі кадмію за дози 0,1 мг/кг маси тіла на тлі виражених ознак пошкодження канальцевого відділу нефрона (протеінурія та підвищення ниркових витрат осмотично активних речовин) має місце зниження величини швидкості клубочкової фільтрації та зменшення екстреції ендогенних нітратів. За цього осмотичне навантаження сприяє посиленню протеінурії через дві доби та через 7 діб. Показано, що через 7 діб після введення ксенобіотика за умов водного навантаження відбувається зниження протеінурії та відновлення швидкості клубочкової фільтрації та екскреції ендогенних нітратів. На підставі аналізу реакції нирок щурів на водне й осмотичне навантаження через 7 діб після введення дихлориду кадмію за дози 1 мг/кг маси тіла установлено негативну динаміку перебігу кадмій-індукованої ниркової недостатності у даних тварин, а саме: зниження рівня вихідного рівня та стимульованих значень швидкості клубочкової фільтрації та протеінурії. Зроблено висновок, що нефротоксичний ефект іонів кадмію зумовлений ушкодженням судинно-клубочкового апарату нирок, який має прояв у зменшенні кліренса креатиніну та відсутності приросту клубочкової фільтрації у відповідь на навантаження сольовим розчином, тобто у блокуванні механізмів ниркового функціонального резерву на тлі порушення функції каналів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р284.129 + Р414-29 +
Шифр НБУВ: РА364334

Рубрики:

      
17.

Століка О. І. 
Роль кверцетину в профілактиці гострої кардіотоксичної дії антрациклінових антибіотиків: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.11 / О. І. Століка ; Донец. нац. мед. ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 2010. — 20 с. — укp.

Доведено ефективність кверцетину для профілактики гострого ушкодження міокарда антрациклінами у експериментальних тварин. Визначено роль тканинної Д-ЕхоКГ у діагностиці систолічної і діастолічної дисфункції, що розвинулася під впливом гострої кардіотоксичної дії антрациклінових антибіотиків. Проаналізовано взаємозв'язок між тривалістю ішемії міокарда в першу добу після введення антрациклінів і ступенем сегментарної діастолічної дисфункції міокарда. Встановлено, що підвищення рівня МДА більше 5,0 мкмоль/л, тривалість ішемії більше 200 хв за даними добового моні торування ЕКГ, зниження пікової систолічної швидкості руху фіброзного кільця мітрального клапану (Sm) менше 7 см/с, а також відношення ранньої діастолічної швидкісті руху фіброзного кільця мітрального клапана (Em) до пізньої діастолічної швидкісті руху фіброзного кільця мітрального (Am) менше 0,8 за результатами тканинної Д-ЕхоКГ є предикторами збереження дисфункції міокарда через місяць після введення антрациклінів. Розроблено спосіб профілактики гострої кардіотоксичної дії антрациклінів за допомогою кверцетину.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.82-7 + Р284.120 + Р410.1-5
Шифр НБУВ: РА377540 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Захама С. 
Роль кверцетину в профілактиці хронічної кардіотоксичної дії антрациклінових антибіотиків: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / Захама С. ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Сімф., 2007. — 20 с. — укp.

Уперше у пацієнтів, які вживали антрациклінові антибіотики, проаналізовано вплив кверцетину на стан перекисного окиснення ліпідів, антиоксидантної системи, рівень тропоніна T у крові, зміни біоелектричної активності міокарда та варіабельність серцевого ритму, систолічну та діастолічну функції серця. Вивчено динаміку маркерів ушкодження міокарда у експериментальних тварин. Доведено ефективність кверцетину стосовно запобігання морфологічних ушкоджень міокарда на моделі експериментальної антрациклінової кардіоміопатії. Розроблено спосіб профілактики хронічної кардіотоксичної дії антрациклінових антибіотиків за умов використання кверцетину.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р284.120 + Р410.1-5 +
Шифр НБУВ: РА352596

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
19.

Кондро М.М. 
Роль компонентів локальної стрес-лімітуючої системи печінки при токсичному дисгомеостазі: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.03 / М.М. Кондро ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2008. — 21 с. — укp.

Досліджено функціонування локальної стрес-лімітувальної системи печінки білих щурів за дисгомеостазу, викликаного введенням різних доз ацетату свинцю й у разі його поєднання із соціальним стресом. Виявлено активацію процесів ліпопероксидації у гомогенаті печінки за умов ізольованої дії різних доз ацетату свинцю. У діапазоні досліджуваних доз (3,45 мг/кг, 34,5 мг/кг, 345 мг/кг) ацетату свинцю встановлено, що збільшення вмісту малонового диальдегіду в гомогенаті печінки залежить від дози ацетату свинцю та не залежить від тривалості інтоксикації. З'ясовано, що вміст малонового диальдегіду в крові зростає пропорційно тривалості введення ацетату свинцю. Доведено, що трансформація перекисного окиснення ліпідів супроводжується змінами активності ферментів антиоксидантного захисту в тканині печінки та крові. Встановлено, що порушення прооксидантно-антиоксидантної рівноваги в тканині печінки у змодельованих експериментальних дослідженнях супроводжуються різними порушеннями функціонально метаболічного стану печінки та зміною активності ферментів печінкового походження залежно від дози та тривалості введення ацетату свинцю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*734.26-641 + Р284.123 +
Шифр НБУВ: РА361343

Рубрики:

      
20.

Охріменко В.О. 
Роль процесів ПОЛ в механізмі токсичної дії метил-біс-(beta-хлоретил)-аміну на репродуктивну систему (експериментальні дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.06 / В.О. Охріменко ; АМН України. Ін-т фармакології та токсикології. — К., 2002. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р284.129
Шифр НБУВ: РА318060 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського