Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (16)Реферативна база даних (805)Книжкові видання та компакт-диски (783)Журнали та продовжувані видання (439)
Пошуковий запит: (<.>U=Р284$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 65
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Кобзиста 
Антибіотичні властивості мікотоксинів та деякі напрямки їх практичного використання: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.07 / Оксана Петрівна Кобзиста ; НАН України; Інститут мікробіології і вірусології ім. Д.К.Заболотного. — К., 2002. — 20 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р284.1 с + П857.9 + Р284.91
Шифр НБУВ: РА321827

Рубрики:

      
2.

Тугай Т.І. 
Вивчення механізму дії макроциклічних трихотеценів із Dendrodochium toxicum Pidopl. et Bilai: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.07 / Т.І. Тугай ; Ін-т мікробіології і вірусології ім. Д.К.Заболотного НАН України. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Розглянуто деякі аспекти механізму дії макроциклічних трихотеценів (МЦТЦ), які синтезовано Dendrodochium toxicum, щодо тест-культур і модельних систем. Проаналізовано вплив на синтез білка і нуклеїнових кислот у тест-організмі. З'ясовано, що досліджувані токсини у залежності від концентрації спричиняють інгибуючу і активуючу дію на їх синтез у найпростішого представника прокаріот Acholeplasma laidlawii й інгибуючу дію на синтез даних сполук у представників еукаріот Saccharomyces cerevisiae та Chlorella vulgaris. Вперше виявлено, що досліджувані МЦТЦ впливають на синтез білка дріжджів на етапі транскрипції, з порушенням функціонування основного ферменту даного етапу ДНК-залежної РНК-полімерази. Проаналізовано дії досліджуваних токсинів щодо росту і синтезу пігментів у хлорели за різних умов культивування. Виявлено зниження сумарного вмісту АТФ у клітинах хлорели за умов освітлення під дією досліджуваних МЦТЦ. Встановлено здатність досліджуваних токсинів підвищувати проникність мембран саркоплазматичного ретикулуму щодо іонів кальцію з порушенням його градієнт на мембрані, аналогічно з метою впливу відомого кальцієвого іонофору А 23187.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р284.91
Шифр НБУВ: РА308612 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Іванова Л.П. 
Вікова чутливість репродуктивної системи до дії антихолінестеразних інсектицидів диметоату та карбофурану (експериментальні дослідження): автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.06 / Л.П. Іванова ; Держ. установа "Ін-т фармакології та токсикології" АМН України. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Експериментально вивчено дію диметоату та карбофурану на організм, зокрема, на репродуктивну систему тварин. Встановлено залежність чутливості їх репродуктивної системи до токсичної дії даних препаратів від віку, а саме: у самці пубертатного періоду виявлено підвищену чутливість до токсичного впливу диметоату та карбофурану у порівнянні зі статевозрілими тваринами. У самок таку залежність не було виявлено. Показано, що найбільш чутливим до токсичного впливу на репродуктивну систему вивчених пестицидів є статевозрілі щури чоловічої статі. На цій підставі обгрунтовано доцільність їх використання для вивчення гонадотоксичності ксенобіотиків для найбільш вірогідного встановлення впливу пестицидів на репродуктивну систему. За результатами проведених експериментальних досліджень науково обгрунтовано необхідність перегляду існуючих в Україні величин ДДД діючих речовин пестицидів диметоату та карбофурану з урахуванням токсичної дії на репродуктивну систему молодого організму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р284.129 + Р284.6 + Р419.46-29 +
Шифр НБУВ: РА364327

Рубрики:

      
4.

Рогозіна О.В. 
Вікові зміни передньої частки гіпофізу за звичайних умов середовища, при хронічній свинцевій інтоксикації та застосуванні коригуючих засобів: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.09 / О.В. Рогозіна ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Сімф., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено вікові зміни в аденогіпофізі за звичайних умов середовища, під впливом хронічної свинцевої інтоксикації й у разі застосування фармакологічних препаратів. За допомогою комплексу морфологічних методів (світлової й електронної мікроскопії, морфометрії) проаналізовано вікові особливості будови аденоцитів. Встановлено, що хронічна свинцева інтоксикація викликає дистрофічні та деструктивні зміни аденогіпофізу та репаративні процеси, ступінь яких залежить від тривалості надходження ацетату свинцю. Визначено кількісні показники, які характеризують ушкодження та відповідні адаптаційні реакції, забезпечують фазність реагування аденоцитів. Встановлено, що застосування alpha-токоферолу у разі свинцевої інтоксикації значно зменшує деструктивні зміни, але найбільшу протекторну дію на структуру аденогіпофізу забезпечує ербісол.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р284.125 + Р419.441.4-29 +
Шифр НБУВ: РА362024

Рубрики:

      
5.

Матолінець О.М. 
Вікові особливості антиоксидантної та імунної систем у тварин з кадмієвою інтоксикацією і корекція їх за допомогою антиоксидантів і ентеросорбентів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.04 / О.М. Матолінець ; Терноп. держ. мед. акад. ім. І.Я.Горбачевського. — Т., 2000. — 20 с. — укp.

Вивчено стан антиоксидантної та імунної систем у тварин різного віку із кадмієвою інтоксикацією та їх корекцію за допомогою антиоксидантів та ентеросорбентів. Виявлено, що кадмієва інтоксикація викликає пригнічення більшості показників антиоксидантної системи у печінці тварин 3, 6 та 18 місяців, причому найбільш виразні зміни спостережено у тварин 3-місячного віку. Введення хлориду кадмію пригнічує імунітет, особливо у 18-місячних тварин. Під впливом кадмію у печінці дорослих тварин суттєво порушується вуглеводний, ліпідний, білковий обміни та інтенсифікуються катаболічні процеси. Корекція кадмієвої інтоксикації ліпосомами з антиоксидантами сприяє нормалізації показників антиоксидантної та імунної систем у всіх тварин, особливо 18-місячного віку. Стан даних систем зазнає позитивних змін у всіх тварин внаслідок введення прополісу. Використання його із фібрабетом має частковий нормалізуючий вплив на тварин з кадмієвою інтоксикацією. Визначено експериментальну основу для розробки заходів профілактики пошкоджень печінки кадмієм з урахуванням вікового аспекту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р284.412-29
Шифр НБУВ: РА310858 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Осадчук С. В. 
Вплив важких і токсичних металів на розвиток гіпотрофії плода та методи її корекції: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.01 / С. В. Осадчук ; Нац. мед. ун-т ім. О.О. Богомольця. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Вперше вивчено вміст комплексу важких металів (свинцю, кадмію, хрому, нікелю, ртуті, цинку, міді) у біосубстратах вагітних (крові, плаценті) і новонароджених (пуповинній крові) за синдрому затримки розвитку плода. Проаналізовано особливості соматичного й акушерсько-гінекологічного анамнезу породіль з малою масою плода, виділено такі, що можуть бути критерієм для виділення групи ризику вагітних за розвитком даного ускладнення. Вперше встановлено взаємозв'язок комплексного впливу важких металів на перебіг вагітності та пологів, стан плода та новонародженого за синдромом затримки розвитку плода. Доповнено дані, що характеризують вплив важких металів на гемодинаміку та гормональну функцію фетоплацентарної системи. Розроблено критерії визначення негативного впливу важких металів на стан фетоплацентарного комплексу. Встановлено метод профілактики та лікування плацентарної дисфункції за умов впливу важких металів, який доповнює загальноприйняті методи лікування даної патології. Одержані дані поглиблюють розуміння патогенетичних механізмів, що є основою гіпотрофії плода, спричиненої впливом важких і токсичних металів (надлишок ксенобіотичних і дефіцит есенціальних металів).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.212 + Р284.41
Шифр НБУВ: РА384064 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Палагіна І.А. 
Вплив дисперсних азобарвників на біосинтез нуклеїнових кислот і білків з урахуванням віддалених ефектів: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / І.А. Палагіна ; Харк. держ. ун-т. — Х., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено вивченю біосинтезу ДНК, РНК, гістонових, негістонових і глобулінових білків у ядрах клітин печінки, сім'яників та кісткового мозку щурів під впливом дисперсних азобарвників (ДАБ) з урахуванням віддалених ефектів. Встановлено, що короткочасна дія ДАБ спричиняє різноспрямовані зміни біосинтезу нуклеїнових кислот і білків з порушенням кореляції цих процесів. ДНК-синтезуюча активність ядерного апарату після дії ДАБ пригнічується з подальшою стимуляцією за відсутністю змін біосинтезу РНК. За цих умов біосинтез гістонових білків (ГБ) змінюється протилежно до динаміки біосинтезу ДНК, гальмується біосинтез негістонових і глобулінових білків. Хронічна дія ДАБ призводить до активізації біосинтезу ДНК, РНК і ГБ. Найбільші зміни біосинтезу спостерігаються у печінці, менш виражені у сім'яниках та не виникають у кістковому мозку. Всі ці зміни пов'язані з мутагенним та гонадотропним ефектами ДАБ. Визначені критерії генотоксичної і гонадотропної дії використано при обгрунтуванні гранично допустимих концентрацій (ГДК) для ДАБ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р284.55

Рубрики:

      
8.

Висоцька В.Г. 
Вплив комбінованої дії солей важких металів і стресу на хроноритми функціональної, фібринолітичної та протеолітичної активності нирок (експериментальне дослідження): автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.04 / В.Г. Висоцька ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2009. — 23 с. — укp.

Досліджено вплив комбінованої дії солей важких металів та іммобілізаційного стресу на хроноритми функціональної, фібринолітичної, протеолітичної активності нирок й обгрунтовано доцільність призначення мелатоніну з метою корекції порушень, обумовлених ксенобіотиками. Вперше з використанням сучасних методів дослідження визначено добові хроноритми функціональної, фібринолітичної та протеолітичної активності нирок і біологічних рідин за умов дії одногодинного іммобілізаційного стресу, поєданного з введенням комбінованої суміші хлоридів талію, свинцю й алюмінію. Встановлено роль епіфізарного гормону мелатоніну у регуляції циркадіанних порушень, які виникають у результаті дії патогенних чинників різної етіології (іммобілізаційного стресу та солей важких металів). Встановлено, що даний індол шишкоподібної залози відзначається вираженими нефропротективними властивостями. Доведено, що введення мелатоніну за одну годину до іммобілізаційного стресу, поєднаного з комбінованою дією суміші солей талію, свинцю й алюмінію у різні періоди доби сприяє покращанню показників діурезу, ниркового транспорту іонів натрію, процесів ацидогенезу, функціонального стану нефрона, фібринолітичної та протеолітичної активності нирок і біологічних рідин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р414-29 + Р284.124 +
Шифр НБУВ: РА363145

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
9.

Чорна М.В. 
Вплив солей кадмію і кобальту на виникнення оксидативного стресу в білих щурів та корекція порушень металокомплексами й ентеросорбентом "Фібрабет": автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.04 / М.В. Чорна ; Ін-т біології тварин Нац. акад. аграр. наук України. — Л., 2010. — 20 с. — укp.

Встановлено, що за комбінованої дії важких металів в організмі тварин утворення вільних радикалів відбувається інтенсивніше, ніж за дії кожного з них окремо. Проаналізовано, що кадмію та кобальту хлориди виступають активаторами ланцюгового пероксидного окиснення ліпідів і білків, а також розбалансовують систему антиоксидантного захисту. Зазначено, що використання тирозинату цинку з метою корекції даних метаболічних порушень сприяє зменшенню утворення радикалів, пригніченню вільнорадикального окиснення ліпідів і білків, а також відновленню активності антиоксидантних ферментів. Визначено, що поєднана дія тирозинату цинку й ентеросорбенту фібрабет призводить до ефективнішого зменшення продукції вільних радикалів, показників ліпопероксидації й окиснювальної модифікації білків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*723.4-604.2 + Р284.418
Шифр НБУВ: РА371696 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Бошицька Н.В. 
Вплив структури і дисперсності порошків тугоплавких нітридів на їх взаємодію з біохімічними та неорганічними середовищами: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.16.06 / Н.В. Бошицька ; Ін-т пробл. матеріалознавства ім. І.М.Францевича НАН України. — К., 2001. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л428.853-1 + Р284.420
Шифр НБУВ: РА312786 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Шабі Боні Крістоф Дье-Донне 
Вплив хлориду ртуті та хлориду кобальту на перекисне окислення ліпідів та активність деяких антиоксидантних ферментів у печінці, нирках та легенях щурів: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / Шабі Боні Крістоф Дье-Донне ; Харк. держ. ун-т. — Х., 1999. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р284.41

Рубрики:

      
12.

Репінська О. В. 
Впливи вмісту цинку в організмі на нейро- та імунологічні характеристики людини: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.13 / О. В. Репінська ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2010. — 20 с. — укp.

Одержано нові натурні дані, які доповнюють уявлення про фізіологічну роль такого есенціального елемента, як цинк, щодо функціонального стану центральної нервової системи й імунної системи організму людини. Встановлено, що вміст цинку в організмі наближається до нижньої межі умовної норми або є недостатнім у міських дітей-учнів середної школи різного віку та знаходиться в межах норми у сільських дітей. Зниження вмісту цинку в організмі, який розвивається, сприяє підвищенню інтегральної потужності електричної активності мозку. Вперше виявлено, що у міських і сільських школярів 12 - 15-ти років має місце дефіцитний стан гуморальної ланки імунітету.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р284.412 + Е70*743-641.1:Г122.4 + Е70*739-641.1:Г122.4
Шифр НБУВ: РА372852 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Матвієнко Т.М. 
Гігієнічна оцінка впливу фтору на стан здоров'я ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.01 / Т.М. Матвієнко ; Ін-т гігієни та мед. екології ім. О.М.Марзеєва АМН України. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Встановлено, що патологічні зрушення, викликані поєднаним впливом фтору та іонізуючого випромінювання, мають місце через посилення ліпідної пероксидації та послаблення антиоксидантного захисту в крові та тканинах. З'ясовано, що в ліквідаторів, мешканців ендемічних районів, значно вищі рівні захворюваності новоутвореннями; мають місце порушення обміну речовин та імунітету, психічні розлади; вони також потерпають через хвороби ендокринної системи та системи кровообігу. Виявлено кореляційний зв'язок між станом здоров'я ліквідаторів і концентрацією фтору в питній воді.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р368 + Р284.428
Шифр НБУВ: РА319944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Флекей Н.В. 
Гігієнічна оцінка кадмію при вживанні питної води з різними концентраціями іонів натрію: автореф. дис. ... канд. мед. наук: 14.02.01 / Н.В. Флекей ; Ін-т гігієни та мед. екології ім. О.М.Марзєєва АМН України. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано орієнтовно допустимі рівні комбінації іонів кадмію і натрію у питній воді. За умов гострого і підгострого санітарно-токсикологічного дослідів підтверджено, що хлориди кадмію і натрію в субтоксичних дозах у разі надходження з питною водою негативно впливають на організм піддослідних тварин, викликаючи порушення зі сторони системи антиоксидантного захисту, процесів пероксидного окиснення ліпідів, трансферазної та імунної активності крові. Висвітлено характер комбінованої дії солей кадмію і натрію за умов гострого і підгострого дослідів на організм білих щурів. Встановлено, що іони кадмію і натрію в субтоксичних дозах у питній воді викликають зміни в організмі білих щурів, проявляючи більш ніж адитивну дію (потенціювання). Зазначено, що нетоксичні концентрації іонів натрію у питній воді можуть потенціювати токсичну дію кадмію в максимально недіючих дозах за тривалого сумісного поступання їх в організм споживачів з питною водою, що необхідно враховувати за гігієнічного нормування і санітарного контролю за джерелами водопостачання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р121.53 + Р284.412
Шифр НБУВ: РА370682 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Кметь Т.І. 
Гігієнічне значення комбінованої дії нітрату натрію та хлориду кадмію з урахуванням вікових особливостей та характеру метаболізму: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.01 / Т.І. Кметь ; Ін-т гігієни та мед. екології ім. О.М.Марзеєва АМН України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано доцільність використання у гігієнічних дослідженнях фенотипу ацетилювання як біомаркера схильності до несприятливого впливу хімічних речовин. Запропоновано застосування настоянки ехінацеї пурпурової як засобу біопрофілактики їх шкіливої дії. На моделях гострого та підгострого впливу нітрату натрію та хлориду кадмію з'ясовано вікові особливості та гігієнічне значення біохімічних змін як критеріїв шкідливої дії. З'ясовано, що внутрішньошлункове введення спиртової настоянки ехінацеї пурпурової у дозі 0,25 мл/кг за умов підгострого впливу нітрату натрію та хлориду кадмію забезпечує більш виражену нормалізацію показників центральної нервової системи, стабілізацію рівня гемоглобіну та зниження метгемоглобінемії у молодих осіб з "повільним" типом ацетилювання, а у дорослих і старих - зі "швидким".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р121.2 + Р284.412 +
Шифр НБУВ: РА344082

Рубрики:

      
16.

Большой Д.В. 
Гігієнічне значення особливостей токсикокінетики, токсикодинаміки і біотрансформації малих доз ртуті: автореф. дис... канд. біол. наук: 14.02.01 / Д.В. Большой ; Ін-т медицини праці АМН України. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Систематизовано існуючі та розроблено нові методичні підходи щодо проведення комплексних лабораторних досліджень об'єктів довкілля, сировини та харчових продуктів, біологічних субстратів з метою визначення ступеня й еколого-гігієнічної значущості їх забруднення ртуттю з застосуванням сучасних фізико-хімічних методів і біомаркерів, урахуванням виявлених форм, доз і концентрацій, а також більш чітких та раціональних способів обробки одержаних результатів. Розкрито сутність малої дози ртуті та її сполук у санітарно-гігієнічних дослідженнях. Встановлено кількісні закономірності та пов'язані з дозою особливості накопичення, розподілення, взаємоперетворення та виведення різних сполук і форм ртуті в організмі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р284.412 + Р120.1 +
Шифр НБУВ: РА352818

Рубрики:

      
17.

Дема О.В. 
Гігієнічне обгрунтування регламентів використання у сільському господарстві гербіцидів на основі імазетапіру: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.01 / О.В. Дема ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2007. — 23 с. — укp.

Здійснено гігієнічне оцінювання нових імідазолонових гербіцидів "Півот", 10 %-го водорозчинного концентрату (в.р.к.), "Патріот", 10 %-го в.р.к. та "ДТ-03", в.р.к. та їх діючої речовини - імазетапіру для захисту посівів бобових культур від бур'янів. Установлено закономірності поведінки імазетапіру в об'єктах навколишнього середовища. Оцінено екотоксикологічний ризик, умови праці та ризик шкідливого впливу на здоров'я працюючих. Науково обгрунтовано межово допустиму концентрацію імазетапіру у грунті та гігієнічні регламенти безпечного застосування досліджених гербіцидів. Розроблено аналітичні методи визначення імазетапіру в об'єктах навколишнього середовища, продуктах харчування та сільськогосподарській сировині.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.432.6 + Р124.54 + Р284.6 +
Шифр НБУВ: РА354726

Рубрики:

      
18.

Зенкіна В.І. 
Гігієнічне прогнозування токсичності епоксидних сполук на основі методів статистики і квантової хімії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.01 / В.І. Зенкіна ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2002. — 20 с.: рис. — укp.

Вивчено залежності токсичності епоксидних сполук від їх фізико-хімічних властивостей, розроблено методи прискореного визначення токсичності зазначених речовин та досліджено механізм взаємодії епоксидних речовин з людським сироватковим альбуміном на молекулярному рівні для доповнення та розширення уявлення про ушкоджувальну дію епоксидних сполук, створено багатоаспектну фактографічну базу даних їх фізико-хімічних і токсико-логічних властивостей. Встановлено, що між хімічною будовою епоксидних сполук і токсичністю існують об'єктивні зв'язки. Виділено групу статистично значимих фізико-хімічних факторів, що впливають на токсичність епоксидних сполук. Розроблено основні критеріальні ознаки визначення класу небезпечності епоксидних сполук за молекулярною масою. Запропоновано 7 математичних моделей, за якими розроблено прогностичний алгоритм і створено програму для експресного визначення токсичності епоксидних сполук. Розроблено квантово-хімічну модель механізму взаємодії епоксидних сполук з людським сироватковим альбуміном. Проведено квантово-хімічний розрахунок активного центру людського сироваткового альбуміну та молекули оксиду етилену, за результатами якого доведено велику імовірність їх взаємодії з утворенням тимчасових хімічних зв'язків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.432 + Р284.58 +
Шифр НБУВ: РА322352

Рубрики:

      
19.

Павлов О.О. 
Діагностика та лікування синдрому ендогенної інтоксикації: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.30 / О.О. Павлов ; М-во охорони здоров'я. Дніпропетр. держ. мед. акад.. — Д., 2002. — 16 с.: рис. — укp.

Зазначено, що оптимізація діагностики синдрому ендогенної інтоксикації проводиться на підставі розробленої експрес-методики. Наведено метод адекватної комбінації засобів екстракорпоральної детоксикації. Встановлено, що критерієм визначення засобу комбінації є врахування позитивних та негативних рис методу детоксикації. Розроблено індекс функціональності, що визначає здатність власного організму до детоксикації аутотоксинів. Доведено, що використання розробленої методики дозволяє ефективно проводити детоксикацію організму та знижувати рівень токсемії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р284.12 +
Шифр НБУВ: РА321818

Рубрики:

      
20.

Григоренко Л. В. 
Еколого-гігієнічна оцінка забруднення грунту кадмієм та свинцем в умовах техногенного навантаження на довкілля (на прикладі Дніпропетровської області): автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.02.01 / Л. В. Григоренко ; Ін-т гігієни та мед. екології ім. О.М.Марзєєва АМН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Встановлено, що в індустріальних центрах Дніпропетровщини відбувається стійке забруднення грунту речовинами техногенного походження, які є характерними для металургійних і гірничо-видобувних галузей промисловості: важкими металами - кадмієм і свинцем. Визначено за загальносанітарним показником шкідливості мінімальну порогову концентрацію за грунтово-кліматичних умов. Розроблено провідні напрями профілактичних заходів із запобігання негативним наслідкам техногенного забруднення грунту кадмієм і свинцем: моніторинг стану забруднення чорнозему типового важкими металами кадмієм і свинцем установами санітарно-епідеміологічної служби. Розглянуто детоксикацію забруднених важкими металами грунтів із застосуванням неорганічних калійних сполук.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р120.136 + Р284.414 + Р284.412 + П032.518
Шифр НБУВ: РА374786 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського