Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (7)Реферативна база даних (365)Книжкові видання та компакт-диски (285)Журнали та продовжувані видання (335)
Пошуковий запит: (<.>U=Р252.2$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 35
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Кутіков О.Є. 
Вікові особливості емоційно-больового стресу та вмісту мікро- і макроелементів у щурів під впливом загального охолодження: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.19 / О.Є. Кутіков ; НАН України. Ін-т пробл. кріобіології і кріомедицини. — Х., 2000. — 19 с. — укp.

Комплексно досліджено вплив попереднього періодичного помірного загального охолодження щурів-самців віком 3 та 6 місяців на формування і наслідки емоційно-больового стресу під час визначення функціонального стану церебральних механізмів регуляції загальної активності (за даними ЕЕГ, динаміки вмісту мікро- та макроелементів у структурах головного мозку, сироватці крові та деяких внутрішніх органах, морфологічних змін структур головного мозку та надниркових залоз). Отримані результати свідчать, що попереднє загальне охолодження знижує прояви неспецифічної реактивності та пом'якшує наслідки дії стресогенного фактора з високою вірогідністю у тварин пубертатного віку, що може бути обумовлено більшою пластичністю церебральних механізмів регуляції функцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.2
Шифр НБУВ: РА310411 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Новікова І.В. 
Вільні амінокислоти крові в діагностиці спадкових хвороб обміну у дітей високого генетичного ризику: автореф. дис... канд. мед. наук: 03.00.15 / І.В. Новікова ; Укр. ін-т клініч. генетики Харк. держ. мед. ун-ту. — Х., 2008. — 19 с. — укp.

Визначено та кількісно охарактеризовано рівні вільних амінокислот (АК) крові у здорових дітей та дітей з ознаками метаболічних захворювань (МЗ) у популяції Харківщини. Визначено умови проведення аналізу вільних АК крові, зокрема підготовки зразків для дослідження, хроматографічне розподілення й аналіз одержаних даних. Вивчено фенотипові особливості з урахуванням вмісту вільних АК крові у дітей з клінічними ознаками МЗ. Виявлено спадкові порушення обміну амінокислот (СПО АК) у дітей, родини яких звернулися за медико-генетичною допомогою до Харківського спеціалізованого медико-генетичного центру. Показано можливість раннього діагностування СПО АК з використанням клініко-біохімічного підходу. Розроблено та впроваджено систему такого підходу в дігностиці СПО АК, що дозволило збільшити кількість верифікованих нозологічних одиниць. На підгрунті комплексного оцінювання клінічних і біохімічних показників установлено фенотипові особливості у дітей з підвищеним рівнем певних АК крові, а саме: глютамінової кислоти; гліцину, аланіну, проліну. Установлено особливості фенотипу дітей з СПО АК.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.215 + Р733-2 +
Шифр НБУВ: РА355753

Рубрики:

      
3.

Левашов О.М. 
Вплив гіпокінезії на біоелектичні властивості кістки: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.04 / О.М. Левашов ; НАН України. Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця. — К., 2008. — 23 с. — укp.

Наведено результати досліджень впливу низького функціонального навантаження на біоелектричні властивості кістки, які одержано за методом відведення потенціалу навантаження (ПН) з поверхні стегнової кістки щурів лінії Вістар та її мультичастотного імпедансометричного тестування за умов дозованого механічного навантаження та жорсткого 28- та 45-добового обмеження рухливості. Установлено, що гіпокінезія вірогідно зменшує ПН, особливо у діапазоні навантажень фізіологічного рівня. Розвиток гіпокінетичної остеопенії супроводжується зменшенням імпедансу, активного та реактивного опорів і значним збільшенням ємності кістки. Жорстка тривала гіпокінезія зменшує напруження кисню у ненавантажених м'язах і швидкість споживання кисню кістковою тканиною. Використання переривчастої нормобаричної гіпоксії (ПНГ) дозволяє зменшити порушення кисневого метаболізму й активувати анаболічні процеси у кістковому матриксі, що зумовлює покращання пасивних електричних властивостей кістки. Найбільший остеопротекторний ефект виявлено за умов використання ПНГ на етапі преадаптації та всього періоду обмеження рухливості. Одержані результати про закономірності змін активних і пасивних електричних властивостей кістки за умов гіпокінезії можуть бути використані для розробки нових методів діагностики та корекції патології кісткової системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р418.1-29 + Р252.262.4 + Е70*738 +
Шифр НБУВ: РА356652

Рубрики:

      
4.

Прокопенко 
Вплив факторів ліній електропередачі змінного струму надвисокої напруги на морфофункціональний стан міокарда та печінки білих щурів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.04 / Сергій Васильович Прокопенко ; Тернопільська держ. медична академія ім. І.Я.Горбачевського. — Т., 2000. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.211
Шифр НБУВ: РА310905

Рубрики:

      
5.

Соболь М. В. 
Генетично-молекулярні основи синдрому іхтіозу і передчасного народження та ізольованої дисплазії нігтів: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.15 / М. В. Соболь ; ДУ "Наук. центр радіац. медицини НАМН України". — К., 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Досліджено генетичні і молекулярні основи двох ектодермальних захворювань - синдрому іхтіозу та передчасного народження й ізольованої дисплазії нігтів. Визначено три нові мутації гена FATP4, асоційовані з синдромом іхтіозу та передчасного народження: p.G35X, p.V477D та p.R504H. Виявлено дві вже відомі мутації цього гена: p.C168X, p.Q300R. Обстежені пацієнти є компаунд-гетерозиготами або гомозиготами за нонсенс-мутацією p.C168X. На підставі відсутності кореляцій між природою даних мутацій і патологічним фенотипом з'ясовано, що міссенс-мутації мають вплив на функціонування FATP4, подібний до ефектів нонсенс-мутацій. Встановлено, що ізольована дисплазія нігтів викликається мутаціями гена FZD6: нонсенс мутацією p.E584X і міссенс-мутацію p.R511C, причому перша поєднана з тяжкими ураженнями нігтів, а друга викликає більш легку форму дисплазії нігтів. У пацієнтів спостерігаються розлади регуляції кількох FZD6-залежних метаболічних шляхів, які необхідні для правильного формування, розвитку та регенерації нігтів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р602.71 + Р252.215
Шифр НБУВ: РА386247 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Анцупова В.В. 
Динаміка генетико-демографічної структури луганської популяції та обтяженість вродженою та спадковою патологією: Автореф. дис... канд. мед. наук: 03.00.15 / В.В. Анцупова ; Держ. установа "Ін-т гігієни та мед. екології ім. О.М.Марзеєва АМН України". — К., 2007. — 21 с. — укp.

Вперше досліджено генетико-демографічну структуру луганської популяції. Визначено спрямованість генетико-демографічних процесів у Луганську. Розраховано коефіцієнти шлюбної асортативності (А) та поліхорічний показник шлюбного зв'язку (К). Здійснено генетичний розподіл луганської популяції за національністю, місцем народження та професією. Із використанням моделі ізоляції відстанню Малеко для оцінки рівня інбридингу визначено генетичні параметри міграції. Виявлено, що протягом 1960 - 1990 рр., ізоляція відстанню (b) в луганській популяції була відносно стабільною, а в 2000 р. даний показник знизився в 2,5 рази, що може вплинути на рівень гетерозиготності популяції. Проведено порівняльне дослідження генетико-демографічних показників батьків у групі новонароджених з вродженими вадами розвитку та спадковою патологією та в групі здорових дітей. На прикладі населення Луганська показано залежність вродженої та спадкової патології у новонароджених з генетично значущими демографічними ознаками батьків. Виявлено, що факторами підвищеного ризику щодо вродженої та спадкової патології новонароджених Луганська є наявність батька дальнього мігранта, його приналежність до не слав'янської національності та низький рівень освіти батьків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР-4ЛУГ)026 + Р252.215 +
Шифр НБУВ: РА352530

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
7.

Кравченко 
Дисліпопротеїдемія, Xbal рестрикційний поліморфізм та структура 3'- гіперваріабельної області гена апо В: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.15 / Ніна Олексіївна Кравченко ; Харківський національний ун-т. — Х., 2000. — 21 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.215
Шифр НБУВ: РА308258

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
8.

Нечипоренко М.В. 
Дослідження мутацій та поліморфізмів послідовності ДНК гена фенілаланінгідроксилази в родинах високого ризику фенілкетонурії: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.26 / М.В. Нечипоренко ; НАН України. Ін-т молекуляр. біології і генетики. — К., 2002. — 18 с. — укp.

Вивчено молекулярно-генетичну природу фенілкетонурії (ФКУ) в Україні. Проаналізовано 140 різних мутацій гена фенілаланінгідроксилази (ФАГ). Ідентифіковано 11 різних мутацій та встановлено, що мажорною для популяції України є мутація R408W, частота зустрічальності якої у групі хворих на ФКУ становить 57 %. Інші 10 мутацій зустрічаються з частотою від 0,5 до 3,7 %. Доведено, що мутація R408W зчеплена з мінігаплотипом VNTR03 / STR238, що вказує на одноподійне виникнення та балто-слов'янське походження даної мутації в Україні. Показано асоціацію мажорної мутації різної природи гена ФАГ на формування клінічного фенотипу за умов ризвитку ФКУ. Розроблено стратегію використання прямого аналізу мутацій гена ФАГ, а також проаналізовано зчеплення мутантного гена з STR- та VNTR-поліморфними маркерами з метою пренатальної діагностики ФКУ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*441.221.3 + Р252.215
Шифр НБУВ: РА319275 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Бугайова О.В. 
Зіставлення клінічних та біохімічних фенотипів при синдромі Елерса - Данлоса: автореф. дис... канд. мед. наук: 03.00.15 / О.В. Бугайова ; Укр. ін-т клін. генетики Харк. нац. мед. ун-ту. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Визначено клінічний і біохімічний поліморфізм, встановлено широту плейотропної дії генів у разі синдрому Елерса - Данлоса (СЕД) у регіоні дослідження з метою підвищення ефективності його діагностики, розробки адекватної терапії та профілактики. Вперше використано принципи сучасної клінічної протеогеноміки - одночасне вивчення клінічних, біохімічних і молекулярно-генетичних характеристик СЕД у реальному масштабі часу. Визначено частоту синдромальних форм сполучнотканинної дисплазії у регіоні обстеження, встановлено критерії підтвердження діагнозу нових варіантів СЕД. Описано клініко-біохімічні характеристики варіантів СЕД, які не включені в існуючу класифікацію. Досліджено динаміку основних показників обміну сполучної тканини у разі СЕД, зіставлено клінічні та біохімічні фенотипи для адекватної диференційної діагностики й обгрунтування напрямків патогенетичного лікування та профілактики даної патології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.215 +
Шифр НБУВ: РА362682

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
10.

Терпиляк О.І. 
Імуногенетичні маркери формування анеуплоїдного потомства: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.15 / О.І. Терпиляк ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2001. — 19 с. — укp.

Досліджено вплив антигенів головного комплексу гістосумісності у взаємодії з іншими факторами на схильність до формування анеуплоїдного потомства людини. На підставі імуногенетичного обстеження 231 людини доведено, що на формування анеуплоїдного потомства людини вагомий вплив мають: наявність у батьків А10, В40, В41, В51 антигенів І-го класу й алелі DQA1*0301 гена DQA1 ІІ-го класу HLA-системи; порушення функції щитовидної залози, зокрема, аутоімунний тиреоїдит; звичне невиношування вагітності в анамнезі. Встановлено, що антигени В40 і В51 одночасно є маркерами схильності до порушень функції щитовидної залози, а наявність антигена В51 і алелі DQA1*0301 може розглядатися як фактор ризику до аутоімунного тиреоїду. На підставі отриманих результатів розроблено підходи до формування груп ризику для пренатальної діагностики хромосомної патології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*441.221.33 + Р252.215
Шифр НБУВ: РА317192 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Заставна Д.В. 
Імуногенетичні фактори реалізації генетично обумовленої патології: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.15 / Д.В. Заставна ; НАН України. Ін-т клітин. біології та генет. інженерії. — К., 2004. — 36 с.: рис., табл. — укp.

За результатами обстежень 2196 осіб доведено, що на формування природженої хромосомної патології у потомстві людини вагомий вплив мають: наявність у батьків A10, B40, D41, D51 антигенів HLA I класу, алель QA1*0301 гена DQA1 LA II класу та порушення функції щитовидної залози аутоімунного характеру, особливо у матерів, а фенотипічні прояви моногенного спадкового захворювання муковісцитозу залежать від особливостей розподілу алелей гена DQA1 головного комплексу гістосумісності. З'ясовано важливу роль інтерферонової системи матері у підтримці та розвитку вагітності в нормі, а підвищені показники спонтанного інтерферону у сироватці крові та амніотичній рідині вагітної жінки є одним з критеріїв природжених вад розвитку плода. Рекомендовано у разі формування груп ризику для пренатальної діагностики хромосомної патології враховувати імуногенетичні особливості подружніх пар у комплексі з ендокринним моніторингом та обстеженням інтерферонового статусу, а для вибору коректних схем лікування пацієнтів, хворих на муковісцитоз, обов'язковим є молекулярно-генетичне обстеження гена ТРБМ у комплексі з дослідженнями генів-модифікаторів, зокрема DQA1-гена.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.215 +
Шифр НБУВ: РА329926

Рубрики:

      
12.

Димов В.С. 
Інформаційна підтримка прийняття рішень для медико-генетичної консультації: автореф. дис... канд. техн. наук : 05.13.06 / В.С. Димов ; Херсон. нац. техн. ун-т. — Херсон, 2009. — 23 с. — укp.

Досліджено актуальну проблему підвищення ефективності функціонування медико-генетичної консультації за рахунок введення в практику обстеження пацієнтів нових методів та алгоритмів прогнозування виникнення та діагностики вроджених вад розвитку та генетичних відхилень. Вперше запропоновано комплекс математичних моделей та інформаційну технологію для розв'язання задач ранньої диференціальної діагностики вроджених вад розвитку та генетичних відхилень. Проведено структуризацію та визначено функціональний склад системи підтримки прийняття рішень (СППР) лікаря-генетика, до якої включено підсистеми, які реалізують усі етапи процесу обстеження пацієнта. Досліджено джерела негативного впливу зовнішнього середовища на материнський організм і плід. Розроблено модель оцінювання негативного впливу забруднення повітряного басейну викидами промислових підприємств та автотранспорту на організм людини. На підставі вивчення кількісного та якісного складу викидів встановлено коефіцієнт небезпеки підприємства, а також узагальнений коефіцієнт шкідливості їх впливу на людину. Для реалізації діагностичного алгоритму запропоновано метод головних компонент. Як засіб опису взаємної залежності симптомів використано кореляційні матриці нозологічних форм. Запропоновано використовувати методику аналізу власних значень кореляційних матриць "зразків" захворювань і вектора обстеження пацієнта для їх опису за допомогою меншого числа прихованих внутрішніх чинників за умови збереження основної інформативності. Для пошуку власних значень кореляційних матриць запропоновано використовувати нейронну мережу, що працює на основі правила навчання Хебба та дозволяє істотно прискорити обчислювальний процес і скоротити об'єм оброблюваних даних. На підставі вивчення результатів моделювання роботи системи виявлено достатньо високу імовірність постановки правильного діагнозу за умови скорочення об'єму оброблюваних даних і часу обробки. Наведено рекомендації щодо використання результатів наукового дослідження у процесі підготовки майбутніх лікарів для інформаційної підтримки діагностичного процесу й оцінювання екологічного стану міста.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.215 + Р716.21-4 +
Шифр НБУВ: РА367041

Рубрики:

      
13.

Забродська Л.В. 
Клініко-імунологічні і біохімічні аспекти патогенезу, діагностики і лікування спадкової форми ангіоневротичного набряку: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.08 / Л.В. Забродська ; Нац. мед. ун-т імені О.О.Богомольця. — К., 2010. — 23 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р41,2-14 + Р252.215
Шифр НБУВ: РА372214 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Козовий Р.В. 
Комплексне оцінювання генетичних наслідків забруднення навколишнього середовища і шляхи їхнього попередження: Автореф. дис... канд. мед. наук: 03.00.15 / Р.В. Козовий ; Ін-т гігієни та мед. екології ім. О.М.Марзеєва АМН України. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Вивчено динаміку генетичних змін у дітей різних груп дитячого населення Івано-Франківської області за 1989 - 2002 рр. за позитивними та негативними індикаторами їх здоров'я, а також показниками функціонального стану геному, мікроядерного тесту, частотою хромосомних аберацій і асоціацій акроцентричних хромосом у соматичних клітинах дітей. Впроваджено новий тест-об'єкт - трансгенні лінії Arbidopsis thaliana BAR Bin AR/RPD3-9 та N1DC4 no. 651 pMEX/SIR2-3, які у поєднанні з класичним Allium cepa дали змогу об'єктивно відобразити гено- та цитотоксичність довкілля, зумовлену хімічними та радіаційними чинниками. Проаналізовано ефективність профілактики вживання фолієвої кислоти та природних адаптогенів за показниками функціонального стану геному вагітних (зниження мікроядерного індексу та кількості морфологічно змінених ядер відповідно у 1,2 та 1,4 рази у порівнянні з контролем).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.215 +
Шифр НБУВ: РА337155

Рубрики:

      
15.

Ніколенко М. І. 
Концепція пренатального генетичного скринінгу на основі уніфікованих лабораторних стандартів та системи контролю якості: автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 03.00.15 / М. І. Ніколенко ; Наук. центр радіац. медицини НАМН України. — К., 2011. — 36 с. — укp.

Розроблено цілісну концепцію пренатального генетичного скринінгу на основі уніфікації лабораторних стандартів, створення єдиних діагностичних критеріїв і системи контролю якості кожного етапу допологового обстеження. Обчислено нормативні значення біохімічних маркерів першого та другого триместрів залежно від гестаційного терміну, аналітичного методу та тест-систем, представлених в Україні. Показано найбільшу специфічність зниження РЛРР-Л у першому триместрі для виявлення хромосомної патології та можливість використання даного маркера у прогнозуванні акушерських ускладнень, сумарна частота яких, у тому числі тяжкість прееклампсії, зворотно корелювала з рівнем РАРР-А. За даними статистичного моделювання та мета-аналізу доведено, що ранжирована стратегія пренатального скринінгу, яка базується на оцінці біохімічних та ультразвукових маркерів першого триместру й обстеженні у другому триместрі лише вагітних з проміжним ризиком, є найбільш оптимальною за критерієм співвідношення ступеня виявлення патології (94,1 %) та числа хибно-позитивних результатів (1,2 %). Розроблено трирівневу систему контролю пренатального генетичного скринінгу, засновану на принципах стандартизації кожного етапу обстеження, внутрішньому та зовнішньому моніторингу результатів. Обгрунтовано конкретні практичні заходи щодо організації ефективної пренатальної діагностики в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.215 + Р716.114 + Р716.21-4
Шифр НБУВ: РА381246 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Салех Дж. М. Абу Жаяб 
Корекція андрогенної функції у експериментальних тварин шляхом трансплантації нативних і кріоконсервованих органних культур сім'яників: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.14 / Салех Дж. М. Абу Жаяб ; Ін-т ендокринології та обміну речовин ім. В.П.Комісаренка АМН України. — К., 2004. — 22 с. — укp.

Проведено порівняльний аналіз стану кріоконсервованих і нативних органотипових культур з сім'яників щурів і новонароджених поросят in vitro та in vivo за ало- та ксенотрансплантації орхіектомованим тваринам або тваринам з експериментальним гіпогонадизмом, спричиненим введенням хлориду кадмію. Зазначено, що кріоконсервований матеріал під час його трансплантації експериментальним тваринам сприяє достовірному підвищенню рівня тестостерону у плазмі крові. Встановлено функціональну активність кріоконсервованого матеріалу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.18-5 + Р252.221 +
Шифр НБУВ: РА331398

Рубрики:

      
17.

Галаган В.О. 
Медико-генетичне консультування в системі генетичного моніторингу населення: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 03.00.15 / В.О. Галаган ; Ін-т гігієни та мед. екології ім. О.М.Марзеєва АМН України. — К., 2004. — 42 с. — укp.

Обгрунтовано значення медико-генетичного консультування в системі генетичного моніторингу. Проаналізовано вроджену та спадкову патологію серед сімей, яким надано медико-генетичне консультування протягом 1999 - 2002 рр., визначено рівень сегрегаційної та мутаційної компоненти. Виявлено чинники ризику формування вродженої патології серед новонароджених, самовільних викиднів, неплідних шлюбів (вік подружжя, його хронічні інфекційні та екстрагенітальні захворювання, професійні шкідливості, шкідливі звички). Наголошено на необхідності медико-генетичного консультування всіх вагітних жінок та подружніх пар з питань планування вагітності. Показано, що для верифікації діагнозу та лікування патології у роботі лікаря-генетика необхідна етапність. Розроблено систему збору та обробки інформації для прогнозування генетичних процесів серед населення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.114.3 + Р252.215 +
Шифр НБУВ: РА331184

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
18.

Дибський С. С. 
"Мішеневі" та "немішеневі" цитогенетичні ефекти в соматичних клітинах осіб, які зазнали впливу іонізуючої радіації внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС: автореф. дис. ... д-ра біол. наук : 03.00.15 / С. С. Дибський ; Наук. центр радіац. медицини АМН України. — К., 2010. — 39 с. — укp.

Наведено теоретичне узагальнення та нове вирішення актуальної проблеми - визначення закономірностей реалізації впливу іонізуючого випромінювання на спадкові структури соматичних клітин людини з плином часу й обгрунтування нових підходів для формування "груп ризику" серед осіб з різними формами хромосомної нестабільності на підставі вдосконалення існуючих методів оцінки стабільності геному. Запропоновано нові підходи та розроблено відповідні модельні системи, які дозволяють виявити й оцінити "немішеневі" цитогенетичні ефекти у віддалені строки після опромінення людини. Досліджено модифікуючий вплив іонізуючого випромінювання в широкому діапазоні доз на генетично детерміновану індивідуальну чутливість людини до мутагенної дії. Встановлено особливості перебігу радіаційно-індукованого соматичного хромосомного мутагенезу у людини з плином часу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*441.221.2-638.23 + Р252.215
Шифр НБУВ: РА374495 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
19.

Ліссов П. М. 
Моделювальний комплекс для дослідження гемодинаміки людини в умовах змінного атмосферного тиску: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.09 / П. М. Ліссов ; НАН України, М-во освіти і науки, молоді та спорту України, Міжнар. наук.-навч. центр інформ. технологій та систем. — К., 2011. — 24 с.: рис., табл. — укp.

Розроблено комплесну математичну модель, що описує функціонування серцево-судинної й екскреторної систем, барорецепторну регуляцію гемодинаміки за умов змінного атмосферного тиску з урахуванням динаміки рідин у між-, внутрішньоклітинному та лімфатичному просторах. Запропоновано технологію моделювання, яка полягає в розбитті комплексної моделі на ряд окремих математичних моделей функціональних систем організму та реалізації кожної з них як окремого програмного модуля з визначеним інтерфейсом. Встановлено адекватність моделі та зроблено висновок, що перерозподіл рідини всередині організму пояснює чутливість людини до динаміки атмосферного тиску та стабілізацію стану за довільного сталого рівня тиску.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*732.13*01*801.1-6 + Р252.211
Шифр НБУВ: РА380159 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Євсеєнкова О.Г. 
Молекулярно-цитогенетична характеристика синдромів сегментних анеусомій: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.15 / О.Г. Євсеєнкова ; Наук. центр радіац. медицини АМН України. — К., 2008. — 22 с. — укp.

Визначено шляхи оптимізації ранньої лабораторної генетичної верифікації діагнозу в осіб з підозрою на синдром сегментних анеусомій (ССА). Показано, що встановлення діагнозу ускладнено гетерогенністю клінічних ознак і цитогенетичних характеристик. З використанням стандартного цитогенетичного методу попередній клінічний діагноз ССА підтверджено у 8,97 % пацієнтів, а у разі застосування високочутливого методу - у 3,85 % пацієнтів. Загальна інформативність цитогенетичних методів становила 12,82 %. Інформативність FISH-методу становила 78,2 %. Комплексне застосування цитогенетичних методів дозволило верифікувати діагноз у 93,6 % пацієнтів з підозрою на ССА. На підставі одержаних даних розроблено алгоритм генетичного обстеження пацієнтів з підозрою на ССА.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.215 + Р252.215
Шифр НБУВ: РА356504

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського