Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (64)Реферативна база даних (594)Книжкові видання та компакт-диски (1205)Журнали та продовжувані видання (1789)
Пошуковий запит: (<.>U=Р120.4$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 15
Представлено документи з 1 до 15

      
1.

Горбунова С.М. 
Валеологія: філософсько-антропологічні аспекти: Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.04 / С.М. Горбунова ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2000. — 18 с. — укp.

Визначено ключові особливості парадигми валеологічного мислення: цілісний підхід до здоров'я людини, що об'єднує медичний, соціальний, психологічний, екологічний та духовний аспекти, гармонія людини і природи та розгляд людини як частини Космосу, єдність розуму душі та тіла людини, а також єдність холістичного та індивідуального підходів. Досліджено закономірність переходу медико-біологічного поняття "здоров'я" у філософську категорію, а також з'ясовано онтологічний, аксіологічний та гносеологічний аспекти категорії "здоров'я".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю216.22 + Ю252:Р + Р120.4в + Р11(4УКР),1в
Шифр НБУВ: РА308485 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
  

      
2.

Рейзвіх О.Е. 
Ефективність професійної гігієни порожнини рота та особливості її проведення у дітей молодшого шкільного віку: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / О.Е. Рейзвіх ; Держ. установа "Ін-т стоматології АМН України". — О., 2008. — 21 с. — укp.

Досліджено питання підвищення ефективності профілактики основних стоматологічних захворювань дітей, а також вдосконалення стоматологічної допомоги населенню України у аспекті їх профілактики. Показано особливе значення професійної гігієни порожнини рота (ПГПР) значення у системі профілактики карієсу та захворювань пародонту в дітей. Розроблено оптимальний склад пасти для використання у практиці дитячої стоматології. Як абразивний компонент пасти "Дентик" використано силікат кремнію, як активний наповнювач - амінофторид. В експерименті на щурах показано, що паста для чищення та поліровки зубів "Дентик" нешкідлива для організму, не має подразнювальної і сенсибілізувальної дії, є ефективною щодо карієсопрофілактики, проявляє помірну абразивну дію. На підставі результатів клінічної апробації запропонованої схеми проведення комплексу ПГПР у дітей молодшого шкільного віку показано виражений карієспрофілактичний та пародонтопротекторний ефект. Розроблено алгоритм навчання дітей правильному чищенню зубів, алгоритм контрольованого чищення й алгоритм проведення професійного чищення зубів з урахуванням усіх особливостей дитячого віку. Розроблено основні положення з організації роботи кабінетів гігієни порожнини рота стосовно проведення профілактики стоматологічних захворювань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.661.2-8 + Р120.42 +
Шифр НБУВ: РА360528

Рубрики:

      
3.

Пальоха О.М. 
Ефективність профілактики впливу моніторів комп'ютерів на орган зору: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.18 / О.М. Пальоха ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2006. — 20 с. — укp.

На підставі вивчення змін функціонального стану органа зору практично здорових користувачів комп'ютерів, які не мають професійного досвіду роботи за монітором комп'ютера, розроблено комплексний спосіб профілактики його негативної дії, який полягає в закапуванні за 1 - 3 хвилини до початку роботи препарату "Гемодез-Н" та використанні окулярів із захисним світлофільтром для ультрафіолетової або синьої частини спектра. Встановлено, що використання запропонованого способу профілактики сприяє збереженню на вихідному рівні часу фотострес-тесту та показників зволоження ока (часу розриву сльозової плівки та сльозопродукції за тестом Ширмера). За даними анкетування показано, що новий спосіб профілактики дозволяє зменшити суб'єктивні негативні відчуття у користувачів комп'ютера на 64 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р120.43 +
Шифр НБУВ: РА348366

Рубрики:

      
4.

Сайківська Л. Ф. 
Інформаційна технологія оцінки функціонального стану оператора зорового профілю: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.09 / Л. Ф. Сайківська ; НАН України, М-во освіти і науки, молоді та спорту України, Міжнар. наук.-навч. центр інформ. технологій та систем. — К., 2011. — 19 с.: рис. — укp.

Вперше сформовано інформаційну модель функціонального стану оператора зорового профілю, яка об'єднує стан зорової системи та психофізіологічний стан, визначено комплекс інформативних показників функціонального стану в ході вирішення зорових завдань. Вперше розроблено метод визначення функціонального стану цього оператора в процесі зорової діяльності з різними видами візуального навантаження. Вперше запропоновано узагальнені показники стомлення (S) та втоми центральної нервної системи (I), а також комплекс критеріїв для оцінювання функціонального стану оператора зорового профілю. Наведено алгоритм класифікації візуально діючих факторів за ступенем впливу на організм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р120.43 + Р124.426.7
Шифр НБУВ: РА380145 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Беличенко Ю.М. 
Клініко-лабораторне обгрунтування вибору засобів профілактики карієсу зубів у підлітків Криму: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Ю.М. Беличенко ; Вищ. держ. навч. закл. України "Укр. мед. стомат. акад.". — Полтава, 2007. — 17 с. — укp.

Запропоновано новий підхід щодо профілактики карієсу в підлітків. Підтверджено зв'язок між зміною функціональної активності факторів неспецифічного захисту ротової рідини, її змивів і станом інтенсивності карієсу в підлітків Кримського регіону. Запропоновано та впроваджено метод індивідуального вибору засобів профілактики карієсу на базі тестування pH ротової рідини за домашніх умов за допомогою тесту "Redentis (pH)". З урахуванням показника pH ротової рідини обгрунтовано показання щодо призначення ендо- й екзогенних засобів і полімінерально-вітамінного комплексу, використання для догляду за порожниною рота паст спрямованої лікувально-профілактичної дії. Експериментально підтверджено ефективність нового комплексу заходів профілактики карієсу, зокрема, виявлено підвищення імунного статусу у підлітків на загальному та місцевому рівнях, покращання мінералізації ротової рідини порожнини рота, що сприяє зменшенню поширеності та зниженню інтенсивності захворювання у даній віковій групі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.661.21-5 + Р120.42 +
Шифр НБУВ: РА354195

Рубрики:

      
6.

Гимер Н. О. 
Лексика косметики та косметології сучасної української мови: автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.01 / Н. О. Гимер ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2010. — 16 с. — укp.

Досліджено фахову лексику косметики та косметології сучасної української мови. Простежено шляхи її формування, запропоновано періодизацію її розвитку з урахуванням впливу мовних і позамовних чинників. Проаналізовано склад термінологічної лексики косметики та косметології з погляду походження та виділено своєрідні пласти, які увійшли в неї на різних етапах формування, визначено шляхи поповнення термінофонду. Доведено, що термінолексика косметики та косметології становить цілісну систему ієрархічно організованих мовних одиниць. Визначено лексико-семантичні, структурні та словотвірні особливості термінології косметики та косметології, тематичні та словотвірні гнізда. Встановлено, що фаховій лексиці косметики та косметології властиві явища гіперо-гіпонімія, синонімія, полісемія, антонімія, наявність яких свідчить про розвиток лексико-семантичних відношень всередині даної системи. Розглянуто проблеми її практичного застосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-34:Р120.416 + Р120.416 в4
Шифр НБУВ: РА376208 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Лепський 
Лікувально-профілактична ефективність зубних паси з про- та пребіотиками: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Вячеслав Володимирович Лепський ; Державна установа "Інститут стоматології АМН України". — О., 2009. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.2-5 + Р120.42
Шифр НБУВ: РА365479

Рубрики:

      
8.

Лепський В.В. 
Лікувально-профілактична ефективність зубних паст з про- та пребіотиками: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / В.В. Лепський ; Держ. установа "Ін-т стоматології АМН України". — О., 2009. — 19 с. — укp.

Розроблено рецептуру лікувально-профілактичної зубної пасти, що містить про- і пребіотики, для корекції мікробіоценозу порожнини рота та вивчено її специфічну дію у разі захворювань тканин порожнини рота. За результатами проведених мікробіологічних і біохімічних досліджень доведено, що чистка зубів протягом чотирьох тижнів з застосуванням розробленої пасти "Бактулін" сприяє збільшенню кількості біфідумбактерій на слизовій оболонці рота майже у 100 разів, лактобацил - в 10 разів та зниженню кількості стрептококів, що свідчить про нормалізацію мікробіоценозу порожнини рота. На підставі результатів досліджень, проведених in vitro зроблено висновок, що аніонактивний детергент додецилсульфат натрію (лаурилсульфат) пригнічує активність лізоциму, а катіонактивний детергент цетавлон сприяє активації цього антимікробного ферменту. За результатами біохімічних досліджень ротової рідини пацієнтів з хронічним рецидивним афтозним стоматитом, у комплексній терапії яких застосовували зубну пасту "Бактулін" показано, що її регулярне використання забезпечує зниження інтенсивності процесів вільнорадикального окиснення ліпідів, підвищення неспецифічної резистентності, нормалізації мікробіоценозу порожнини рота та скорочення термінів лікування. Відзначено, що застосування зубної пасти "Бактулін" на тлі комплексного лікування захворювань тканин пародонта сприяє більш швидкому зменшенню запальних процесів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.2-5 + Р120.42 +
Шифр НБУВ: РА365479

Рубрики:

      
9.

Новікова Ж. О. 
Обгрунтування та принципи індивідуального вибору засобів гігієни порожнини рота при карієсі зубів: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.22 / Ж. О. Новікова ; АМН України ; Ін-т стоматології. — О., 2010. — 20 с. — укp.

Показано, що в осіб з високим індексом інтенсивності карієсу (карієс, пломба, видалений) найбільш висока кореляція з високою розчинністю емалі та зниженою функціональною активністю слинних залоз. Індивідуальний вибір системи догляду за порожниною рота та засобів гігієни проводився залежно від інтенсивності карієсу, приросту карієсу за один рік і виразності конкретних факторів карієсогенної ситуації. Дослідження показали, що через один рік приріст карієсу був незначний. Вивчені показники свідчили про покращання гігієнічного стану порожнини рота, збільшення швидкості слиновиділення і кислотність середовища (рН) ротової рідини, підвищення мінералізуючого потенціалу ротової рідини та резистентності емалі, нормалізація мікробіоценозу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.40-5 + Р120.42
Шифр НБУВ: РА377567 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Ковтун М.І. 
Організація адаптаційних процесів у зоровій системі користувачів у динаміці роботи на комп'ютері: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.03 / М.І. Ковтун ; Донец. нац. мед. ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 2008. — 22 с. — укp.

Досліджено функціональні показники зорової системи користувачів ПК молодого віку у процесі роботи та гри на комп'ютері. Показано, що у користувачів ПК в результаті роботи або гри формується або підсилюється (що стосується професійних користувачів) функціональна система адаптації зорової системи за міопічним типом, що характеризується розвитком або збереженням специфічної структури зв'язків між показниками, які є акомодаційно-конвергентною системою. Установлено, що у користувачів молодого віку в результаті роботи з відеодисплейним терміналом передчасно розвивається зорове стомлення, яке має прояв у зниженні працездатності, активності, настрою, самопочуття. Виявлено, що у процесі роботи або гри на комп'ютері контрастна чутливість на середніх і високих частотах вірогідно знижується у професійних користувачів та у підлітків, що є ознакою розвитку зорового стомлення. У професійних користувачів формується "асиметрична функціональна система контрастної чутливості", в якій значна асиметрія у роботі каналів контрастної чутливості правого та лівого очей у процесі зорової праці не змінюється. Доведено, що комп'ютерні ігри, пов'язані з підвищеною зоровою напругою, негативно впливають на акомодаційно-конвергентну систему підлітків (що призводить до росту асиметрії акомодаційної функції, збільшення значень резервів акомодації, наближення найближчих точок ясного зору, зниження контрастної чутливості на середніх і високих частотах), чим спричиняють прискорений розвиток зорової перевтоми. Розроблено заходи та підтверджено ефективність їх застосування для профілактики зорового стомлення та комп'ютерного зорового синдрому у користувачів молодого віку з використанням препарату мідріацил.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р120.43 + Р128.385 +
Шифр НБУВ: РА361407

Рубрики:

      
11.

Мінухін А.С. 
Причини, умови розвитку та психотерапія сексуально-поведінкової дезадаптації молодого подружжя: автореф. дис... канд. мед. наук: 19.00.04 / А.С. Мінухін ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

На підставі системного міждисциплінарного підходу з урахуванням парного характеру сексуальної функції визначено причини та механізми розвитку у молодого подружжя сексуально-поведінкової дезадаптації, виявлено й описано її чотири основні клінічні форми - соціокультурну, сексуально-еротичну, статеворольову та конституціональну. Розкрито роль психогенних, соціогенних, негативних соціально-психологічних і біологічних чинників у формуванні дезадаптивних сексуально-поведінкових патернів у молодого подружжя на ранніх етапах сексуального адаптогенезу. Визначено причини, механізми розвитку, особливості перебігу та прояви сексуально-поведінкової дезадаптації у перші роки сімейного життя, розроблено диференційно-діагностичні критерії виявлення даних порушень. Розроблено систему діагностики та психотерапевтичної корекції первинних форм сексуально-поведінкової дезадаптації у молодого подружжя, експериментально підтверджено її високу ефективність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р120.45 + Р120.45 + Р120.45
Шифр НБУВ: РА358424

Рубрики:

      
12.

Леванова І.Л. 
Психологічні особливості сімейних стосунків сексуально дезадаптованих подружніх пар: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.01 / І.Л. Леванова ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено програму психологічної профілактики та корекції сексуальної дезадаптації подружжів на підставі вивчення гендерних, комунікативних, поведінкових, особистісних і статеворольових особливостей подружньої взаємодії. Визначено характеристики особистості подружжів, зумовлені виникненням сексуальної дезадаптації, а також специфіку подружньої комунікації. Запропоновано програму психологічної профілактики та корекції сексуальної дезадаптації у шлюбі, побудовану на інтегративному поєднанні клієнт-центрованого та системного підходів з залученням технік сексуального тренінгу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю956-73 + Ю952.14 + Ю949.246 + Р120.451 +
Шифр НБУВ: РА345049

Рубрики:

      
13.

Басалюков В.В. 
Психотерапія сексуальної дисгармонії подружньої пари на моделі тренінгу особистісного росту: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / В.В. Басалюков ; Укр. НДІ соц. та суд. психіатрії. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Проведено всебічне комплексне клінічне, експериментально-психологічне та соціологічне обстеження 161 подружжя з різними формами первинної сексуальної дезадаптації, а також сексуальної дисфункції у подружжя. На підставі здобутих результатів розроблено триетапну модель тренінгу особистісного росту як методу психотерапевтичної корекції сексуальної дисгармонії подружжя. Досліджено короткострокові та довгострокові ефекти тренінгу, а також виявлено позитивну динаміку особистісних особливостей та характеру взаємодії подружжя. Визначено оптимальний - компромісний стиль ведення тренінгової групи. Доведено високу ефективність тренінгу особистісного росту у разі невротичних розладів, що супроводжують сексуальну дисгармонію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р120.451 + Р698-3 + Р712.5-3
Шифр НБУВ: РА309696 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Чуб О.В. 
Розробка складу і технології депігментуючого тоніку: автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.01 / О.В. Чуб ; Нац. фармац. ун-т. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Комплексно досліджено процес створення відбілювального засобу - депігментувального тоніка для корекції та лікування гіпермелазонів різної етіології. Розроблений тонік призначений для всіх типів шкіри. За результатами проведених фізико-хімічних, фармако-технологічних, мікробіологічних досліджень науково обгрунтовано склад і технологію виготовлення депігментувального тоніку, що містить високоефективні речовини, а саме: койеву кислоту, яка є інгібітором ферменту тирозинази та натрію аскорбилфосфат, які пригнічують синтез меланіну. Досліджено фізико-хімічні властивості тоніка та доведено його стабільність у процесі зберігання протягом двох років. Доведено високу відбілювальну активність і нешкідливість депігментувального тоніка. Розроблено технологічну інструкцію для виготовлення даного тоніка.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л686.2 + Р120.416.2 +
Шифр НБУВ: РА3636646

Рубрики:

      
15.

Копа В.М. 
Соціальна цінність модусу здоров'я: Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.03 / В.М. Копа ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2006. — 18 с. — укp.

Розглянуто проблему модусу здоров'я у єдності аксіологічного, наукового та валеологічного аспектів. Суть життєвого модусу здоров'я розкрито як процес розгортання природного та соціального, здорового та хворобливого, свідомого та генетично уродженого, сутнісних сил людини та ціннісних імперативів суспільства. Модус здоров'я визначено як культурно історично визначену та виправдану іманентну властивість, що об'єднує суспільне й індивідуальне у ціннісному полі. На відміну від здорового способу життя модус здоров'я є культурно-історично визначеною життєспроможністю людини до реабілітації та продуктивної діяльності у супільстві, певним модусом служіння та соціальної значущості, зміст якого не редукується до цінностей "слава", "власність", "влада". Досліджено валеологічні норми модусу здоров'я, механізм реалізації здорового способу життя, його параметри, аксіологічні, соціальні й іманентні характеристики. Доведено, що аксіологічний вимір модусу здоров'я виявляє його суспільну цінність та визначає практичні напрямки державного регулювання й охорони здоров'я громадян.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*65 + Ю6*35 + Р120.4 в +
Шифр НБУВ: РА343860

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського