Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (229)Книжкові видання та компакт-диски (279)Журнали та продовжувані видання (4)
Пошуковий запит: (<.>U=П478.13$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 54
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Азарков 
Біологічне обгрунтування заходів зниження інфекційного потенціалу збудників в'янення томата роду Fusarium Link ex Fr. в плівкових теплицях у Лісостепу України: автореф. дис... канд. біол. наук: 06.01.11 / Олексій Михайлович Азарков ; Національний ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2009. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П478.139 Fusarium Link + П478.149 Pseudomonas + П491.416.1
Шифр НБУВ: РА364567

Рубрики:

      
2.

Акулов 
Біологічні особливості Bipolaris sorokiniana (Sacc. in Sorokin) Shoemaker і діагностика збудників кореневої гнилі та чорного зародку ярого ячменю: Автореф. дис... канд. біол. наук: 06.01.11 / Олександр Юрійович Акулов ; Національний аграрний ун-т. — К., 2007. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П478.139 Bipolaris sorokiniana + П491.121.270.5
Шифр НБУВ: РА349553

Рубрики:

      
3.

Андрійчук А.В. 
Мікобіота зерна ячменю, біосинтез і біологічна дія охратоксину А: автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.03 / А.В. Андрійчук ; Одес. держ. аграр. ун-т. — О., 2007. — 19 с. — укp.

Вивчено мікобіоту зерна ячменю, вирощеного в Україні. Установлено її токсигенність і види токсинів, що продукують контамінанти зерна. Досліджено біологічну дію охратоксину (ОТА) A та становлено антитоксичну ефективність L-фенілаланіну у разі охратоксикозу перепелів. Досліжено кількісний і якісний склад епіфітної та ендофітної мікобіоти зерна ячменю різних фізико-географічних регіонів України. Серед виділених мікроміцетів виявлено продуценти T-2, F-2 токсинів, дезоксиніваленолу, моніліформіну, ОТА A, пеніцилової, коєвої та аспергілової кислот. Уперше в Україні серед мікобіоти зерна ячменю виявлено штами A. niger, які можуть продукувати ОТА A. Експериментально визначено оптимальні умови для одержання максимальної кількості ОТА за умов культивування штамів A. ochraceus. Вивчено вплив ОТА на організм перепела японського та встановлено протективну дію L-фенілаланіну у разі охратоксикозу. Розроблено експресивний метод визначення здатності грибів роду Fusarium продукувати зеараленон.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П478.139 Fusarium + П491.121.27 +
Шифр НБУВ: РА355012

Рубрики:

      
4.

Білик 
Мікобіота зерна кукурудзи та токсигенні властивості грибів родів Fusarium та Aspergillus: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.03 / Сергій Анатолійович Білик ; Одеський держ. аграрний ун-т. — О., 2006. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П491.122 + П478.13
Шифр НБУВ: РА345951

Рубрики:

      
5.

Біловус Г.Я. 
Плямистості ячменю та заходи з обмеження їх розвитку в умовах західного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.11 / Г.Я. Біловус ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано систему захисних заходів ярого ячменю від темно-бурої, смугастої та сітчастої плямистостей з урахуванням біологічних особливостей збудників хвороб. Уперше за умов західного Лісостепу України вивчено розвиток плямистостей листя на ярому ячмені. Досліджено видовий склад збудників зазначених плямистостей листя, їх шкодочинність, вплив абіотичних факторів на їх розвиток. Установлено, що коефіцієнт шкодочинності на природному фоні за максимального ураження (90 %) темно-бурою плямистістю становив 0,38 %, сітчастою - 0,52 %, смугастою - 0,66 %. Виявлено, що за 90 % розвитку плямистостей листя ячменю відбулося зменшення кількості зерен на 5,1 - 6,1 штук. У порівнянні зі здоровими рослинами за цього маса зерна в колосі знижувалась на 0,15 - 0,17 г., маса 1 000 зерен - на 3 - 3,7 г. Досліджено роль попередників, добрив, строків сівби та норм висіву насінння в обмеженні розвитку плямистостей листя. Проведено оцінку стійкості сортів ярого ячменю до ураження збудниками Bipolaris sorokiтiana Shoem, Drechslera graminea ito, Drechslera teres ito. Серед досліджуваних сортів, стійких до зазначених захворювань не виявлено. Установлено ефективність дії застосування протруйників і фунгіцидів проти плямистостей листя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П478.13-5(4УКР) + П491.127(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА345210

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Баджурак О.В. 
Біологічні особливості популяції Phytophthora infestans (Mont.) de Bary при паразитизмі на томатах у Лісостепу України: Автореф. дис... канд. біол. наук: 06.01.11 / О.В. Баджурак ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2004. — 17 с. — укp.

На підставі результатів проведених досліджень встановлено, що у популяції Phetophthora infestans на томатах домінує високовірулентна раса T1, яка здатна уражати всі комерційні та перспективні сорти. З'ясовано її вплив на рівень розвитку та поширення хвороби. Виявлено високу поліморфність расового складу збудника за "картопляним" тест-набором, що імовірно свідчить про наявність у популяції інтенсивних формотвірних процесів, пов'язаних з відновленням інфекції через ооспори. Встановлено самофертильність ізолятів збудника та їх здатність формувати ооспори за природних умов і зроблено висновок про наявність властивості фітопатогена накопичувати інокулюм у грунті. За допомогою речовини-стимулятора виконано пророщування ооспор. Виявлено низький відсоток пророслих ооспор, що не дає підстави вважати їх основним джерелом відновлення інфекції. Встановлено значення ооспор у підвищенні мінливості популяції та ранньому відновленні хвороби. Виявлено ряд перспективних сортів томатів з середньою стійкістю листя та високою стійкістю плодів до збудника хвороби, які рекомендовано використовувати як джерала стійкості у селекції на імунітет.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П478.139 phytophthora +
Шифр НБУВ: РА333361

Рубрики:

      
7.

Башта О.В. 
Мікобіота колосу озимої пшениці в Лісостепу України, її антибіотичні та токсигенні властивості: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 06.01.11 / О.В. Башта ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2010. — 24 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П478.139 + П491.121
Шифр НБУВ: РА372651 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Бородай В.В. 
Гнилі моркви в період зберігання та стійкість до них районованих і перспективних сортів в умовах Правобережного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. біол. наук: 06.01.11 / В.В. Бородай ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено біологічному обгрунтуванню шляхів та методів зменшення втрат моркви від гнилей у період зберігання. Вивчено еколого-біологічні особливості, поширення та шкідливість білої, сірої, чорної гнилей та фомозу під час зберігання. Встановлено оптимальні температури, поживні середовища та їх кислотність з метою розвитку Sclerotinia sclerotiorum de Bary, Botrytis cinerea Pers., Alternaria radicina M.D.et E. і Phoma rostrupii Sacc. Вперше виявлено термінальний тип утворення склероціїв S.sclerotiorum. Доведено, що одним із джерел інфекції білої гнилі є мікроконідії збудника хвороби. Проаналізовано стійкість до комплексу гнилей районованих і перспективних сортів моркви. Простежено тісний взаємозв'язок між стійкістю моркви до гнилей та анатомо-морфологічними ознаками і комплексним вмістом біохімічних сполук. Досліджено фізіолого-біохімічні зміни в корнеплодах моркви в період зберігання стійких та сприйнятливих сортів. Розроблено методику визначення конкурентоспроможності сортів моркви з урахуванням їх урожайності, хімічного складу та стійкості до хвороб у період зберігання. Досліджено ефективність ряду заходів захисту моркви від хвороб.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П491.413.107(4УКР-4КИЇ),022 + П478.13(4УКР-4КИЇ),022
Шифр НБУВ: РА310315 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Булат А.Г. 
Особливості ураження кореневою губкою соснових насаджень Харківщини та заходи щодо профілактики хвороби: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.03.03 / А.Г. Булат ; Укр. НДІ ліс. госп-ва та агролісомеліорації ім. Г.М.Висоцького. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

Вперше визначено динаміку сили струмопровідності прикамбіального шару дерев сосни різного санітарного стану залежно від віку насаджень, сезону та часу доби. Встановлено зв'язок між механічним складом грунтів і санітарним станом насадження, ураженого кореневою губкою. Для профілактики масового поширення захворювання вперше запропоновано штами гливи звичайної, що характеризуються високою дереворуйнівною активністю стосовно деревини сосни.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П478.139 коренева губка + П496.911 +
Шифр НБУВ: РА343326

Рубрики:

      
10.

Бурлака В.С. 
Філостиктоз яблуні та удосконалення заходів захисту в центральному Лісостепу України: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.11 / В.С. Бурлака ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Встановлено взаємозв'язок між метеорологічними умовами та розвитком хвороби. Досліджено біологічні та екологічні особливості збудника Ph. mali. , а також динаміку розвитку хвороби на різних за стійкістю сортах яблуні. Уточнено спосіб перезимівлі збудника та весняного відновлення інфекції. Визначено вплив філостикозу на процес метаболізму в листках яблуні. Виявлено найефективніші фунгіциди (хорус 75 % WG 0,25 кг/га, стробі 50 % в.г. 0,2 кг/га, флінт 50 % в.г. 0,15 кг/га, топаз 100 E к.с. 0,3 л/га, скор 250 EC к.с. 0,2 л/га.) проти філостиктозу. Розроблено доцільну систему захисту багаторічних насаджень яблуні, що орієнтована на застосування нових ефективних препаратів і агротехнічних прийомів, зокрема, формування крон за типом площинного веретена та суперверетена, утримання міжрядь під чорним паром, проведення літньої обрізки. Показано біологічну ефективність даної системи захисту проти філостиктозу яблуні, її вплив на підвищення урожаю та його якості, обгрунтовано економічну доцільність застосування. Проведено оцінку стійкості 94-х сортів та 8-ми перспективних гібридних форм яблуні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П478.139 Phyllosticta + П491.551 +
Шифр НБУВ: РА366667

Рубрики:

      
11.

Васянович О.М. 
Біотехнологія Т-2 токсину та обгрунтування максимально допустимого рівня його в кормах для молодняку великої рогатої худоби на відгодівлі: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.20 / О.М. Васянович ; Білоцерків. держ. аграр. ун-т. — Біла Церква, 2007. — 20 с. — укp.

Розроблено біотехнологію виробництва T-2 токсину й обгрунтовано максимально допустимий рівень (МДР) у кормах для молодняку великої рогатої худоби (ВРХ) для умов відгодівлі. Удосконалено методику очищення, кристалізації та ідентифікації T-2 токсину. Досліджено чутливість телят до цього токсину за умов гострого та хронічного перебігу експериментального T-2 токсикозу. Визначено коефіцієнт кумуляції T-2 токсину в організмі тварин. Максимально недіюча, підпорогова та порогова концентрації T-2 токсину в кормах для молодняку ВРХ відповідно мають значення у межах: 0,53 - 0,8; 1,07 - 1,6; 2,13 - 3,2 мг/кг. Допустима добова доза очищеного T-2 токсину у кормах для телят становить і,53 мг/кг. Теоретично й експериментально обгрунтовано МДР T-2 токсину у кормах для молодняку ВРХ за умов відгодівлі. Розроблено науково-технічну документацію стосовно виробництва токсину, що дозволяє забезпечувати лабораторії різних профілів T-2 токсином для мікологічних досліджень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П478.139 Fusarium + П60-44 + П60-451.1 +
Шифр НБУВ: РА354234

Рубрики:

      
12.

Власюк О. С. 
Плямистості листків цукрових буряків та заходи обмеження їх розвитку в умовах західного Лісостепу України: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.11 / О. С. Власюк ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Розроблено математичні моделі, що дозволяють здійснити короткостроковий прогноз появи та розвитку церкоспорозу та поширення зональної плямистості цукрових буряків за умов західного Лісостепу України. Надано оцінювання стійкості до церкоспорозу, альтернаріозу та фомозу районованих у західному Лісостепу сортів і гібридів цукрових буряків. Визначено, що заорювання у грунт соломи попередника сприяє зменшенню розвитку церкоспорозу, порівняно з контролем, тоді як великі дози мінеральних та органічних добрив сприяють посиленню даної хвороби, проте знижують поширення альтернаріозної та фомозної плямистостей цукрових буряків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П478.13 + П491.152
Шифр НБУВ: РА374650 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Вусатий 
Вірулентність Pseudocercosporella herpotrichoides (Fron.) Deighton та розробка методів створення донорів стійкості озимої пшениці до збудника очкової плямистості: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.11 / Роман Олександрович Вусатий ; Харківський національний аграрний ун-т ім. В.В.Докучаєва. — Х., 2005. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.103-317 + П478.139
Шифр НБУВ: РА339574

Рубрики:

      
14.

Гентош 
Кореневі гнилі гороху, прогноз їх розвитку та обгрунтування заходів зниження шкідливості в правобережному Лісостепу України: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.11 / Дмитро Тарасович Гентош ; Національний аграрний ун-т. — К., 2008. — 20 с.: табл. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П478.13-1(4УКР) + П491.133(4УКР)
Шифр НБУВ: РА359133

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Голячук Ю. С. 
Фітофтороз картоплі та імунологічний метод захисту в умовах Західного Лісостепу України: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 06.01.11 / Ю. С. Голячук ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2011. — 20 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П478.13 + П491.151
Шифр НБУВ: РА385431 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Деревенець К.А. 
Мікофлора насіння кукурудзи при зберіганні та обгрунтування заходів обмеження її розвитку: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 06.01.11 / К.А. Деревенець ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

За умов степу України протягом 2005 - 2007 рр. досліджено основні етапи заселення й ураження насіння кукурудзи мікофлорою, встановлено ступінь її шкодочинності залежно від видового складу патогенного комплексу. Проаналізовано особливості розвитку грибів за різних умов зберігання насіннєвого матеріалу. Встановлено режими зберігання зерна, за яких розвиток пліснявіння максимально пригнічується. Виявлено здатність окремих видів грибів посилювати свої антагоністичні властивості за відповідних умов. Одержано результати з фітотоксичності збудників пліснявіння насіння та проростків кукурудзи. Обгрунтовано заходи щодо обмеження розвитку пліснявіння, доведено високу біологічну ефективність препартів Мікосан-Н і Агат-25К щодо основних збудників пліснявіння зерна кукурудзи. Проаналізовано критичні етапи розвитку пліснявіння, на яких гриби сприячиняють погіршення якості насіння.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П478.139 + П491.122
Шифр НБУВ: РА372800 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Дерменко О.П. 
Основні грибні хвороби озимого тритикале та джерела стійкості до них в умовах Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.11 / О.П. Дерменко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Наведено результати вивчення грибних хвороб озимого тритикале за умов Лісостепу України. Виділено й ідентифіковано 16 видів патогенних грибів, що належать до 11-ти родів, 7-родин, 6-ти порядків і 4-х класів. У посівах озимого тритикале найбільшого поширення та розвитку набувають бура листова іржа, борошниста роса, септоріоз листя, фузаріоз колоса, кореневі гнилі та снігова пліснява. За умов досліду у патогенному комплексі насіння переважали гриби роду Fusarium. Виявлено особливості розвитку збудників хвороб на різних за стійкістю сортозразках. Проаналізовано расовий склад збудника листкової іржі озимого тритикале. Вивчено вплив доз мінеральних добрив на розвиток борошнистої роси та септоріозу листя. Установлено можливі втрати врожаю озимого тритикале залежно від розвитку цих хвороб. Оцінено стійкість сортів і ліній грибних хвороб на природному та штучному інфекційних фонах. Виділені сортозразки з комплексною стійкістю проти хвороб рекомендовано використовувати у селекційному процесі для створення нових стійких сортів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П478.13(4УКР) + П491.129.1(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА351992

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Джам М.А. 
Особливості розвитку фузаріозу колоса зернових колосових культур в умовах Полісся України та вдосконалення захисних заходів: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.11 / М.А. Джам ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Уперше за умов Полісся України ідентифіковано видовий склад збудників фузаріозу колоса на озимій пшениці, тритікале та житі. Установлено, що найбільшу питому частку у комплексі збудників фузаріозу колоса має на озимій пшениці - F. graminearum (35,0 %), тритікале - F. graminearum (27,4 %), житі - F. culmorum (32,8 %). З'ясовано наявність кореляційного зв'язку між кількістю опадів за період цвітіння, молочною стиглістю та питомою часткою видів F. graminearum (r = 0,589), F. avenaceaum (r = 0,875) і F. sporotrichiella var. poae (r = -0,647) та побудовано відповідні моделі. Доведено залежність між інтенсивністю ураження та показниками маси зерен з колоса, маси 1 000 зерен і схожості. Виділено стійкі та помірно стійкі сорти озимої пшениці, тритікале та жита щодо збудників фузаріозу колоса. За умов in vitro установлено високу фунгіцидну активність препаратів "Фолікур БТ", к.е., "Колосаль", к.е. та бінарної суміші "Агат 25 К", т.п. і "Альто Супер 330 ЕС", к.е. щодо інгібування конодій F. graminearum, F. culmorum, F. sporotrichiella var. poae. Експериментально визначено, що застосування суміші біопрепарату "Агат 25 К", т.п. і фунгіциду "Альто Супер 330 ЕС", к.е. перешкоджає накопиченню токсинів у зерні озимої пшениці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П478.139 фузаріоз + П491.12 +
Шифр НБУВ: РА340769

Рубрики:

      
19.

Ельясі Гомарі Сарханг 
Біологічні особливості, спеціалізація і поліморфізм вірулентності Puccinia recondita Rob. Et Desm. f. sp. tritici Erikss. - збудника бурої листкової іржі пшениці у східній частині Лісостепу України: Автореф. дис... канд. біол. наук: 06.01.11 / Ельясі Гомарі Сарханг ; Національний аграрний ун-т. — К., 2006. — 19 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П478.139 Puccinia (4УКР) + П491.121
Шифр НБУВ: РА344437

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
20.

Зіад Б.А. Равашдех 
Септоріоз озимої пшениці і обгрунтування захисних заходів у східному Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.11 / Зіад Б.А. Равашдех ; Харк. нац. аграр. ун-т ім. В.В.Докучаєва. — Х., 2005. — 19 с.: табл. — укp.

Досліджено особливості поширення та розвитку септоріозу на посівах озимої пшениці (ОП) за умов східного Лісостепу України. Уточнено видовий склад і біологічні особливості розвитку збудників хвороби. Установлено, що основним збудником захворювання є гриб Septoria tritical ROB. et Desm. Вивчено механізм і визначено розміри потенційної шкодочинності захворювання, надано оцінку стійкості районованих і перспективних сортів ОП до септоріозу. Розроблено формули та модель сезонного прогнозу септоріозу ОП, проаналізовано вплив інших хвороб у випадку сполучених інфекцій. Установлено ефективність агротехнічних заходів і фунгіцидів в обмеженні розвитку та шкодочинності септоріозу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П478.139 септоріоз + П491.121.03 +
Шифр НБУВ: РА336555

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського