Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (247)Книжкові видання та компакт-диски (332)Журнали та продовжувані видання (494)
Пошуковий запит: (<.>U=П26$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 54
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Джемакулов 
Особливості агротехніки винограду в передгірській зоні Криму в умовах кризи: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.08 / Валерій Бубакірович Джемакулов ; УААН, Інститут винограду і вина "Магарач". — Ялта, 1999. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П26-4(4УКР-4ДНІ),022
Шифр НБУВ: РА309978

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Ляхова С.В. 
Регіональна оцінка агрокліматичних ресурсів та їх районування на території України у зв'язку з продуктивністю винограду: Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.09 / С.В. Ляхова ; Одес. гідрометеорол. ін-т. — О., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню агрокліматичних ресурсів та їх районуванню на території України у зв'язку з продуктивністю винограду. Вперше кількісно оцінено просторово-часову мінливість виробничих урожаїв ягід винограду в межах Одеської області та інших регіонів. Запропоновано методи розрахунків показників радіаційно-світлових та теплових ресурсів і зроблене їх агрокліматичне районування на території України з урахуванням мікроклімату схилів. Запропоновані методи розрахунків показників морозонебезпечності взимку та зроблене їх комплексне агрокліматичне районування на території України з імовірнісною оцінкою й урахуванням мікроклімату складного рельєфу. Розглянута та адаптована до винограду фізико-статистична модель продуктивності, на її основі зроблено регіональну агрокліматичну оцінку урожаїв цієї культури різного виду й рівня в ареалі виробничого виноградарства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П26-280.2(4УКР),022

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Меметова 
Розробка способу настільної окуліровки винограду: Автореф. дис... канд. с.- г. наук: 06.01.08 / Еміна Шевкетівна Меметова ; УААН, Інститут винограду і вина "Магарач". — Ялта, 1999. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П262.453.3,022
Шифр НБУВ: РА309134

Рубрики:

      
4.

Ігнатов А.П. 
Агрогосподарська оцінка нових стійких столових сортів винограду в умовах західної передгірсько-приморської зони Криму: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.08 / А.П. Ігнатов ; УААН; Ін-т винограду і вина "Магарач". — Ялта, 2000. — 17 с. — укp.

Вивчено нові перспективні столові сорти винограду зі стійкістю до хвороб і несприятливих умов середовища, впровадження яких у виробництво дозволить знизити застосування ядохімікатів і збільшити виробництво винограду. Наведено агрогосподарську характеристику нових стійких столових сортів за умов західної передгірсько-приморської зони Криму. Виділено сорти з найвищими показниками плодоношення. Кліматичні умови за роки досліджувань відзначалися великою різноманітністю, що дозволило вивчати сорти за несприятливих погодних умов (засуха, надмірні опади). Відзначено, що ряд сортів виділялись за урожайністю та продуктивністю навіть за несприятливих умов. Вивчено стійкість нових сортів до морозу, хвороб. Внаслідок заморожування в холодильній камері та візуального обстеження виділено сорти, що виявили найбільшу морозостійкість і стійкість до хвороб (оідіум, мільдью, сіра гниль). За результатами досліджень встановлено, що ряд нових стійких столових сортів перевершили за продуктивністю, якістю урожаю та ефективністю обробітку контрольні сорти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П26-366(4УКР-6КРМ),022
Шифр НБУВ: РА310547 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Цуцук В.О. 
Агроекологічна і біологічна оцінка ресурсів Молдови для виробництва і зберігання столового винограду: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 05.18.03 / В.О. Цуцук ; УААН. Ін-т винограду і вина "Магарач". — Ялта, 2000. — 32 с. — укp.

Вивчено, оцінено та узагальнено агрокліматичні ресурси, які забезпечують отримання столового винограду для тривалого зберігання у всіх зонах республіки Молдови. Наведено біологічну та технологічну характеристики сортів винограду за їх якістю, лежкоздатністю та транспортабельністю. Розроблено прогнози ефективності зберігання винограду за умов теплозабезпечення, вологості, сонячної радіації природних зон, а також принципи створення сортового та екологічного конвеєрів виробництва і споживання столового винограду у період збору та зберігання. Удосконалено математичні підходи щодо визначення впливу метеорологічних факторів на лежкоздатність винограду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л91-309 + П26-99(4Мол),022
Шифр НБУВ: РА308604 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Авідзба А.М. 
Агроекологічні ресурси як основа стратегії відродження виноградарства Криму: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.01.08 / А.М. Авідзба ; УААН; Ін-т винограду і вина "Магарач". — Ялта, 2000. — 30 с. — укp.

Оцінено стан та визначено основні напрями розвитку виноградарства та виноробства Автономної Республіки (АР) Крим на найближчу перспективу. Розроблено багатомірні регресійні моделі, що описують зв'язок кількості, якості та напрямів використання урожаїв з конкретними ампелоекологічними ресурсами місцевості, сортами, а також технологіями ведення насаджень. Проаналізовано енергоємність сталих технологій закладання та вирощування виноградних насаджень Криму. Наведено пропозиції щодо раціонального використання ампелоекологічних, технологічних та агробіологічних ресурсів, а також розміщення й вирощування нових селекційних сортів за умов Криму. Запропоновано рекомендації з метою формування спеціалізованих зон виробництва високоякісної виноградо-виноробної продукції АР. Науково обгрунтовано прогноз розвитку виноградарства АР Крим до 2015 р.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П26-99(4УКР-6КРМ),022
Шифр НБУВ: РА310490 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Дрягін В.Б. 
Рівень нагрузки винограду сортів Ркацителі, Мускат Оттонель, Трамінер рожевий в умовах нижньої передгірської зони Криму при використанні врожаю для приготування виноградного сиропу: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.08 / В.Б. Дрягін ; УААН. Ін-т винограду і вина "Магарач". — Ялта, 2001. — 16 с. — укp.

Вивчено особливості росту кущів сортів Ркацителі, Мускат Оттонель, Трамінер рожевий, наведено оцінку величини та якості врожаю для приготування виноградного сиропу. Встановлено зв'язки та розраховано рівняння залежності сили росту кущів, показників продуктивності та якості винограду від величини навантаження. Визначено економічну ефективність вирощування винограду для приготування сиропів за різними рівнями навантаження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П26-468.1(4УКР-4КРИ) + У9(4Укр)325.154.2
Шифр НБУВ: РА317150 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
8.

Брановицька Т.Ю. 
Дія гібереліну на ріст, розвиток та деякі біохімічні показники сортів винограду Бастардо магарацький, Каберне Совіньон, Сапераві: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.08 / Т.Ю. Брановицька ; УААН. Ін-т винограду і вина "Магарач". — Ялта, 2001. — 17 с. — укp.

Досліджено вплив гібереліну на насіннєві сорти винограду: Бастардо магарацький, Каберне-Совіньон, Сапераві за умов Південного берега Криму. На підставі проведених досліджень встановлено, що гіберелін сприяє посиленню ростових процесів під час обробки ним через 10 днів після цвітіння винограду в концентрації 40 мг/л. Багаторічна обробка гібереліном також стимулює ріст пагонів. Показано позитивний вплив гібереліну на врожайність винограду. Гіберелін не впливає негативно на плодоношення винограду на другий і наступні роки обробки. Внаслідок дії гібереліну показано збільшення загального вмісту вільних амінокислот. Виявлено, що екзогенний гіберелін сприяє підвищенню якості винограду. Показано господарську та економичну доцільність використання гібереліну на даних сортах винограду. Розроблено рекомендації щодо обприскування виноградних плантацій розчином гібереліну.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П26-272.537.8
Шифр НБУВ: РА314681 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Мананкова О.П. 
Дія гібереліну на морфофізіологічні ознаки та плодоутворення винограду: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.12 / О.П. Мананкова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Вивчено дію гібереліну на морфофізіологічні ознаки та плодоутворення різних сортів винограду: Кардинал, Мускат янтарний, Мускат гамбурзький, Бєлградський безнасінний, Чауш, Кишмиш чорний, Кишмиш білий, Карабурну, Каберне-Совіньон, Сапераві, Бастардо магарачський, Тербаш, Ізабелла, Кокур червоний. Зазначено, що під впливом гібереліну у виноградної рослини збільшуються довжина стебла, площа листової пластинки, підсилюється спіралізація вусиків та їх здерев'яніння, зростає маса грона, покращується плодоутворення. Доведено, що залежно від концентрацій препарату, термінів та методів застосування гібереліну врожайність усіх дослідних сортів підвищується на 30 - 100 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П26-272.537.8
Шифр НБУВ: РА316466 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Каменева Н.В. 
Застосування органічних кислот і солі для підвищення врожаю, якості ягід і вина сортів Пино сірий і Бастардо магарацький в умовах південного степу України: Автореф. дис... канд. с.- г. наук: 06.01.08 / Н.В. Каменева ; УААН. Ін-т винограду і вина "Магарач". — Ялта, 2001. — 19 с.: мал. — укp.

За умов Одеської області вивчено вплив органічних кислот і солі титану на ріст, розвиток і продуктивність винограду сортів Пино сірий і Бастардо магарацький, схильних до високого цукронакопичення. Обгрунтовано можливість спільного застосування бордоської рідини, органічних кислот і солі титану для позакореневого підживлення з метою одержання високо кондиційного врожаю, а надалі якісних виноматеріалів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П26-272.539(4УКР-4КРМ)
Шифр НБУВ: РА314517 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Сілаков В.В. 
Інтенсивна культура винограду в умовах Західної передгірсько-приморської підзони Криму: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.08 / В.В. Сілаков ; УААН. Ін-т винограду і вина "Магарач". — Ялта, 2001. — 18 с. — укp.

Наведено основні результати досліджень і розробок раціональних для умов агрофірми "Золота балка" систем ведення виноградних насаджень, а також технічних засобів їх реалізації. Надано оцінку зв'язку факторів ампелоекологічного середовища на ділянках і технологічним прийомам закладення, вирощування виноградних насаджень агрофірми з отриманням виноградно-виноробної продукції. Визначено раціональні параметри розмірів насаджень, стану їх рельєфу і порядку розташування рослин на ділянці, що забезпечують стійке отримання основних типів її виноградної та виноробної продукції. Здійснено комплексний і поелементний аналізи енергоємності технологій закладення й обробітку виноградних насаджень, висвітлено основні напрями зниження сукупних енергозатрат у галузі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П26-468.2(4УКР-4КРИ) + П491.6
Шифр НБУВ: РА317092 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Молчанова Ю.В. 
Агробіологічна і технологічна оцінка нових технічних форм винограду селекції ІВіВ ім. В.Є.Таїрова: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.08 / Ю.В. Молчанова ; УААН. Ін-т винограду і вина "Магарач". — Ялта, 2002. — 18 с. — укp.

Розглянуто питання виділення на підставі агробіологічної та технологічної оцінки 12 нових стійких гібридних форм технічного винограду селекції Інституту винограду і вина ім. В.Є.Таїрова перспективних для сортаменту винограду України і селекційних цілей. Встановлено ступінь стійкості проти морозу та порівняльну стійкість вегетативних і генеративних органів куща проти мілдью, оїдіуму, гнилі ягід і чорної плямистості - найбільших грибних хвороб у степовій зоні півдня України. Визначено особливості варіювання головних селекційних ознак і рівень їх стабільності. Доведено принципову можливість виділення серед нових гібридних форм високопродуктивних, придатних для виготовлення якісних сухих вин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П26-275.11-47 + П26-275.9-47 + У9(4Укр)325.154.2
Шифр НБУВ: РА317079 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
13.

Павлова І.О. 
Особливості культивування стеноспермокарпічного насіння винограду в селекції на безнасінність: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.20 / І.О. Павлова ; УААН. Нікіт. ботан. сад - Нац. наук. центр. — Ялта, 2002. — 17 с.: рис. — укp.

Досліджено проблему постзиготичної абортивності у стеноспермокарпічних сортів і гібридів винограду та запропоновано шляхи її подолання. На підставі досліджень розроблено спосіб одержання рослин з стеноспермокарпічного насіння винограду з використанням культури in vitro, що дає змогу протягом року одержувати селекційні форми, їх розмножити, адаптувати до умов in vivo і виростити їх повноцінне вегетативне потомство. Виявлено біологічні особливості проростання стеноспермокарпічного насіння, росту та розвитку ювенільних рослин за умов культури. Встановлено залежність тривалості періоду проростання від гормонального складу середовища культивування. Визначено шляхи формування рослин експериментальних популяцій, а також вплив взаємодії бензиламінопуріну та генотипу конкретного гібрида на розвиток рослин, одержаних зі стеноспермокарпічного насіння винограду. За результатами аналізу поліморфізу за частотою морф трьох ознак (кількості та зростання сім'ядольних листків і пігментації першого справжнього листка) виявлено диференціацію в рівномірності розподілу рослин за рідкісними морфами та морф за популяціями. Показано різницю досліджених експериментальних популяцій винограду за різноманітністю спостережуваних морф. Виявлено явище поліембріонії в потомстві експериментальних комбінацій та встановлено вплив генотипу сорту Ялтинського безнасінного на ступінь її експресії. Виділено безнасінну форму, яка має ранній строк достигання, польову стійкість до оїдіуму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П26-31 +
Шифр НБУВ: РА323597

Рубрики:

      
14.

Григоришен А.І. 
Агробіологічна оцінка технічних гібридних форм винограду в умовах півдня України: Автореф. дис.. канд. с.-г. наук: 06.01.08 / А.І. Григоришен ; УААН. Ін-т винограду і вина "Магарач". — Ялта, 2002. — 17 с. — укp.

Вивчено агробіологічні та технологічні властивості нових гібридних технічних форм винограду селекції Інституту виноградарства і виноробства ім. В.Є.Таїрова. За результатами фенологічних спостережень встановлено, що досліджені форми за показником тривалості продукційного періоду є пізніми та дуже пізніми, відзначено їх високу плодоносність та середньорослість. Для більшості гібридів характерним є добре або посереднє визрівання однорічних пагонів, а також висока зимо- та морозостійкість. Досліджено стійкість зразків до грибних хвороб (мілді, оїдіуму), а також до гнилі ягід і чорної плямистості на жорсткому інфекційному фоні, виявлено шість форм, стійких до трьох і одну (34 - 4 - 49) - до чотирьох хвороб винограду. Значна продуктивність і адаптивність більшості гібридних форм поряд з високою якістю виноматеріалів дозволяє зробити висновок щодо доцільності вирощування кращих з них за промислових умов, зокрема, чорноягідної Хаджибей (31 - 53 - 37) і білоягідної Загрей (34 - 4 - 49), білоягідну форму 39 - 35 - 88 рекомендовано використати для подальшої селекційної роботи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П26-4(4УКР)
Шифр НБУВ: РА318516 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Волинкін В.О. 
Удосконалення сортименту і виведення нових поколінь сортів винограду на основі селекційних моделей: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.01.08 / В.О. Волинкін ; УААН. Ін-т винограду і вина "Магарач". — Ялта, 2003. — 32 с.: рис. — укp.

Розроблено моделі виведення столових і технічних сортів винограду, сформульовано концепцію та визначено перелік 16-ти провідних селекційних ознак. Рекомендовано для оцінки сортів винограду використовувати критерій - рівень максимального цукронагромадження, як генетично обгрунтований показник можливого цукронагромадження даним сортом. Вивчено структуру продукційного періоду в різних за походженням і рівнем цукронагромадження груп сортів. Установлено відсутність зв'язку між рівнем цукронагромадження та наступанням фенофаз розвитку. Зазначено, що це дозволяє цілеспрямовано виводити сорти винограду різних термінів дозрівання та біологічних рівнів цукронагромадження. Виявлено відсутність впливу на ефективність гібридизації у винограді походження батьківських форм, у якій, материнській або батьківській формі, використовуються сорти різних видів, міжвидові гібриди, а також статі материнської форми. Доведено, що вона знижується, коли як материнська форма використовуються сорти раннього терміну дозрівання. Показано відсутність зв'язку між наслідуванням стійкості винограду до збудників мілдью, оїдіуму, сирої гнилі з біологією цих патогенів, та корелювання з їх походженням, еколого-географічним розміщенням і спряженою еволюцією. Запропоновано та затверджено удосконалений метод селекції та сортовивчення винограду, що дозволяє скоротити термін від гібридизації до районування нового сорту до 10-ти років. Зазначено, що він реалізований на шести організованих ділянках Державного сортовипробування винограду при ІВіВ "Магарач", на яких оцінено 33 виведених сорти. З'ясовано, що економічний ефект вирощування нових районованих сортів винограду, стійких до біологічних факторів, складає більше ніж 2,9 тис. грн. на 1 га.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П26-31 +
Шифр НБУВ: РА325607

Рубрики:

      
16.

Кривошей І.О. 
Потенційна плодоносність сорту Кокур білий, інших аборигенних сортів винограду і її реалізація в гірсько-долинному приморському районі Криму: Автореф. дис. канд. с.-х. наук: 06.01.08 / І.О. Кривошей ; УААН. Ін-т винограду і вина "Магарач". — Ялта, 2003. — 18 с. — укp.

Встановлено основні закономірності формування та реалізації потенційної плодоносності центральних бруньок у сорту винограду Кокур білий у гірсько-долинному приморському районі Криму. Визначено, що серед аборигенних сортів винограду Криму є сорти з дуже низькою, середньою і дуже високою потенційною плодоносністю центральних бруньок. Виявлено, що потенційна плодоносність змінюється в тих самих сортів залежно від району та умов рельєфу. На основі методу оцінки адаптаційної здатності, визначено потенційні можливості генотипу сорту Кокур білий. Досліджено вплив довжини обрізки плодових лоз на масу однорічного приросту у сорту Кокур білий. Встановлено, що найбільш висока урожайність відзначається у досліджуваного сорту за довжини обрізки на 12 вічок. Отримано рівняння регресії для прогнозування урожаю сорту Кокур білий.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П26-4 +
Шифр НБУВ: РА328361

Рубрики:

      
17.

Власов В.В. 
Агроекологічне обгрунтування розміщення виноградних насаджень у Північному Причорномор'ї (на прикладі Овідіопольського району Одеської області): Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / В.В. Власов ; УААН. Ін-т агроекології та біотехнології. — К., 2003. — 17 с.: рис., табл. — укp.

Детально досліджено природні та агрокліматичні особливості Північного Причорномор'я та виділено три мезорайони, агрокліматичні показники яких залежать від впливу Чорного моря та Дністровського лиману. На території мезорайонів виділено мікрокліматичні зони, в межах яких на розвиток виноградарства позитивно впливають один чи декілька природних факторів, які разом з грунтовими умовами та біологічними особливостями сорту можуть забезпечити вирощування унікальної для виноробства сировини. Для трьох базових господарств регіону зроблено детальну ампелоекологічну характеристику території з виділенням ампелоекотопів та рекомендовано сорти винограду для кожного з них. Надано агробіологічну характеристику нових комплексостійких сортів, впровадження яких доцільне для підвищення стійкості ампелоценозу та сталого виробництва винопродукції. Розроблено довгострокову комплексну програму розвитку виноградарства та виноробства Овідіопольського району Одещини на 2003 - 2015 рр. Наведено рекомендації щодо оцінки та використання агроекологічних ресурсів під час проектування та закладання виноградників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П26(4УКР-4ОДЕ) +
Шифр НБУВ: РА326351

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Мазуренко Н.А. 
Підвищення якості урожаю винограду сорту Мускат білий шляхом короткочасного впливу водним стресом в умовах Південного берегу Криму: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.08 / Н.А. Мазуренко ; УААН. Ін-т винограду і вина "Магарач". — Ялта, 2004. — 17 с.: рис. — укp.

Досліджено можливість підвищення кількості та якості урожаю під час зрошення винограду сорту Мускат білий шляхом впливу короткочасним водним стресом різної глибини в різні фази вегетації. Виявлено, що в результаті короткочасного стресового впливу (I період фази росту, зразу після зав'язування усіх ягід можливе підвищення якості урожаю винограду сорту Мускат білий. Визначено кількісну міру необхідного стресового впливу в термінах передранкових значень водних потенціалів листя (-0,5 - 0,6 Мпа). Встановлено, що реалізація стратегії зрошення короткочасним водним стресом даної глибини приводить до інтенсивного цукронакопичення у ягодах сорту Мускат білий, зміни у структурі грона та зниження ушкодженості грибковими захворюваннями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П26-462(4УКР) + П26-47(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА328852

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Баранець Л.О. 
Вплив рівня забур'яненості на розвиток оїдіума і продуктивність виноградної рослини в умовах Південного берега Криму: Автореф. дис... канд. с.- г. наук: 06.01.08 / Л.О. Баранець ; УААН. Ін-т винограду і вина "Магарач". — Ялта, 2004. — 19 с.: рис., табл. — укp.

Досліджено проблему захисту рослин від бур'янів за допомогою хімічних засобів боротьби в поєднанні з механічними операціями на виноградниках. Встановлено вплив гербіцидів на видовий склад бур'янів, поширення та шкідливість оїдіума за умов Південного берега Криму. Доведено, що для ефективного захисту винограду від бур'янів доцільно застосовувати наступні препарати: глифосат, 48 % в.р., поаст плюс, 20 % к.е., базагран-М, 37,5 % в.р. За новою технологією захисту винограду від бур'янів передбачено одну обробку гербіцидом у ряду і дві культивації міжрядь. Виявлено, що запропонована технологія дозволяє знизити забур'яненість ділянок на 78 - 98 %, у даному разі є можливість одержувати урожай високої якості. Зазначено, що застосування хімічної прополки сприяє збільшенню продуктивності роботи листового апарату приблизно удвічі. Встановлено позитивний вплив хімічної прополки на ступінь визрівання лози та фотосинтетичну продуктивність виноградної рослини. Надано економічну оцінку застосування гербіцидів для захисту винограду від бур'янів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П26-467(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА328809

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Щербина А.В. 
Діагностика вірусних хвороб в процесі одержання здорового садивного матеріалу винограду: Автореф. дис... канд. біол. наук: 06.01.11 / А.В. Щербина ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2004. — 21 с. — укp.

На підставі проведених досліджень відпрацьовано та вперше застосовано в Україні для одержання здорового матеріалу клонів винограду методи імуноферментного виявлення вірусу мармуровості та вірусу A винограду. Визначено ступінь ураження вірусом мармуровості сортів і кущів клонів винограду. Показано можливість цілорічного виявлення вірусу коротковузля винограду. Встановлено оптимальний тип матеріалу та час відбору зразків для детекції вірусів коротковузля, скручування листя та мармуровості винограду. Для тестування садивного матеріалу, ввезеного в Україну з-за кордону, відпрацьовано та вперше застосовано методи імуноферментної детекції вірусів з родини Comoviridae, роду Nepovirus (розеткової мозаїки бруньок персика, кільцевої плямистості томату та тютюну, мозаїки резухи). Розроблено молекулярно-біологічні методи виявлення вірусу скручування листя винограду. Вперше в Україні показано роль кокцид у переносі даного вірусу. Методом термотерапії та культури меристеми одержано здоровий садивний матеріал сортів Голубок, Рубін Таїровський та селекційних форм 1-55/8, L-4-9-18.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П478.2 + П262.4 +
Шифр НБУВ: РА333797

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського