Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (989)Книжкові видання та компакт-диски (653)Журнали та продовжувані видання (11)
Пошуковий запит: (<.>U=П213$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 117
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Ільєнко 
Оптимізація прийомів формування врожайності сої різних груп стиглості в умовах північної частини Степу України: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / Олександр Вікторович Ільєнко ; Інститут зернового господарства УААН. — Д., 2008. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.6-47
Шифр НБУВ: РА359690

Рубрики:

      
2.

Абу Ахмадіх Валід Ібрагім Хусеін 
Формування врожайності соняшнику, гороху і кукурудзи залежно від прийомів догляду за посівами в умовах північного Степу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / Валід Ібрагім Хусеін Абу Ахмадіх ; Ін-т земл-ва УААН. — К., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Вивчено особливості росту та формування врожайності польових культур з застосуванням агротехнічних та хімічних методів боротьби з бур'янами. Встановлено, що під час вирощування соняшнику високу технічну, господарську та економічну ефективність має варіант з внесенням 1,5 л/га фронт'єру (90 % к.е.) після сівби до сходів з заробкою бороною. У цьому разі знижується собівартість насіння, збільшується чистий прибуток на 158,2 грн/га з рентабільністю 133 %. Для вирощування гороху кращим виявлено варіанти з застосуванням 0,8 л/га півоту (10 % к.е.) у фазі 3 - 4-х справжніх листків, або 0,5 л/га півоту та боронування посіву. За цих умов собівартість зерна гороху зменшується, а чистий прибуток зростає на 270 грн/га із рентабельністю 180 %. Стосовно посівів кукурудзи встановлено, що більш ефективним є застосування 1,0 л/га фронт'єру та проведення однієї культивації грунту в міжряддях, чистий прибуток зростає на 305 грн/га. З'ясовано, що застосування вказаних гербіцидів у досліджуваних дозах тимчасово пригнічує розвиток бур'янів та мікрофлори грунту. Після збирання культур в урожаї на грунті наявність гербіцидів виявлено у допустимих кількостях, а активність та кількість мікрофлори в грунті нівелюються. Під час вирощування озимої пшениці після гороху, а ячменю після кукурудзи забур'яненість посівів вирівнюється, а продуктивність культур кращих варіантів має тенденцію до збільшення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-4(4УКР) + П213.3-4(4УКР) + П214.11-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА324984

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Антипін Р.А. 
Оптимізація технологічних прийомів вирощування гороху в умовах правобережного Лісостепу України: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / Р.А. Антипін ; УААН. Вінниц. держ. аграр. ун-т УААН. Ін-т кормів. — Вінниця, 2007. — 19 с. — укp.

За умов правобережного Лісостепу України уперше встановлено залежності впливу доз мінеральних добрив і способів передпосівної обробки насіння з метою росту, розвитку та формування зернової продуктивності сортів гороху. Виявлено сортову специфіку у формуванні фотосинтетичного та симбіотичного апаратів в онтогенезі рослин. Обгрунтовано вплив доз мінеральних добрив і способів передпосівної обробки насіння на величину врожайності та якість зерна гороху. Проведено економічне й енергетичне оцінювання моделей технологій вирощування даної рослини та опис їх щодо конкурентоспроможності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.3-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА353168

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Артеменко 
Проліферативна активність клітин кореневої меристеми гороху (Pisum sativum L.) за умов кліностатування: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.11 / Ольга Анатоліївна Артеменко ; НАН України; Інститут клітинної біології та генетичної інженерії. — К., 2007. — 23 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.3-264.11
Шифр НБУВ: РА349068

Рубрики:

      
5.

Бараненко В.В. 
Пероксидне окиснення ліпідів та активність супероксиддисмутази в рослинах гороху за умов кліностатування: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.11 / В.В. Бараненко ; НАН України. Ін-т клітин. біології та генет. інженерії. — К., 2003. — 24 с.: рис. — укp.

Наведено результати вивчення інтенсивності перекисного окиснення ліпідів (ПОЛ) у листках, коренях і хлоропластах рослин гороху за умов кліностатування (7 і 14 діб) у зв'язку з можливою участю активації ПОЛ у перебудовах рослинних клітин у процесі зміненої сили тяжіння. Встановлено інтенсифікацію ПОЛ за обох термінів впливу, причому значнішу за 14-добового кліностатування. Виявлено посилене утворення активних форм кисню - ініціаторів ПОЛ - у клітинах та тканинах рослин гороху зі зміною співвідношення між ними. Відзначено адаптивне зростання загального вмісту ліпідів і ненасичених жирних кислот за 7-добового кліностатування. За 14-добового впливу спостерігалось незначне зниження їх вмісту. Зафіксовано зниження швидкості електронного транспорту на рівні окремих фотосистем та у повному ланцюзі за умов кліностатування. Відзначено адаптивне зростання активності супероксиддисмутази у клітинах та тканинах гороху за 7-добового кліностатування; за 14-добового впливу активність ферменту незначно підвищувала контрольні зразки. На підставі результатів дослідження доведено, що активація ПОЛ є одним з механізмів перебудов у рослинних клітинах і тканинах за умов зміненої сили тяжіння.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.3-272.5 +
Шифр НБУВ: РА324361

Рубрики:

      
6.

Барвінченко О.В. 
Оцінка та створення вихідного матеріалу бобів кормових (Vicia faba L.) для селекції на продуктивність: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / О.В. Барвінченко ; Ін-т земл-ва УААН. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Проведено дослідження модифікаційної мінливості абсолютних та відносних ознак рослин бобів кормових, встановлено їх кореляційні взаємозв'язки та вплив на формування насіннєвої продуктивності у межах сорту та виду. Визначено екологічно-стабільні ознаки, що корелюють з показником маси насіння з однієї рослини. Запропоновано критерії ідентифікації генотипів бобів кормових та розроблено рекомендації щодо їх використання у селекційному процесі під час проведення відборів. Встановлено вплив умов довкілля на реалізацію генетичного потенціалу продуктивності досліджуваної сільськогосподарської культури. Наведено оцінку 104-х зразків бобів кормових колекції Інституту кормів УААН за продуктивністю та елементами, що її формують, пластичністю та стабільністю, стійкістю проти хвороб, за хімічними показниками якості насіння та іншими господарсько цінними ознаками, що значно ефективніше дозволяє проводити підбір батьківських пар для схрещувань у процесі створення нових сортів із заданими параметрами. Розглянуто прояви комбінаційної здатності ряду сортів бобів кормових за господарсько цінними ознаками, проведено їх аналіз за коефіцієнтами успадкування та прояву ефекту гетерозису та визначено генетичні донори. Створено нові сорти бобів кормових - Білун та Візир.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.20-31 +
Шифр НБУВ: РА339573

      
7.

Бардаков В.А. 
Створення і використання в селекції генофонду люпину жовтого за ознаками ранньостиглості та фузаріозостійкості: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / В.А. Бардаков ; Нац. наук. центр "Ін-т землеробства УААН". — К., 2007. — 21 с. — укp.

Наведено дані експериментальних досліджень, здійснених за умов Полісся України. Показано, що вивчення колекційного матеріалу люпину жовтого за ознаками скоростиглості сортозразків з більш короткими періодами сходи - цвітіння і цвітіння - дозрівання, продуктивності рослин за насінням та зеленою масою, стійкістю до фузаріозу дозволяє виділити з потрібними ознаками та властивостями для використання їх у селекційній практиці. Виявлено закономірності у розподілі джерел скоростиглості залежно від тривалості періоду сходи - цвітіння та цвітіння - дозрівання у різних географічно віддалених форм люпину жовтого. Виділено нові джерела селекційно-цінних ознак для використання у подальшій селекційній роботі. Запропоновано використання джерел окремих і комплексу господарсько-цінних ознак для залучення до селекційного процесу за умов Полісся. Створено новий гібридний селекційний матеріал, який у результаті генетичної рекомбінації поєднує ознаки скоростиглості, високої продуктивності та стійкості до фузаріозу за умов Полісся. На базі цього матеріалу відібрано перспективні константні лінії люпину жовтого, які є ранньостиглими (період вегетації 100 - 103 дні) з підвищеною врожайністю насіння та зеленої маси у порівнянні зі стандартом на 5,2 - 43,0 %, високою стійкістю до фузаріозу (ураження на інфекційному фоні 1,9 - 7,4 %). Створено вископродуктивні, фузаріозостійкі сорти "Прогресивний" і "Чернігівець".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.4-31 +
Шифр НБУВ: РА348697

Рубрики:

      
8.

Баташова М.Е. 
Успадкування деяких маркерних ознак гороху та їх взаємозв'язок із продуктивністю: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.15 / М.Е. Баташова ; НАН України. Ін-т фізіології рослин і генетики. — К., 2005. — 20 с. — укp.

На підставі результатів проведених схрещувань і наступного гібридологічного аналізу розкрито особливості генетичного контролю певних ознак гороху, зокрема, ярусної гетерофілії (хамелеону) та люпиноїду. Уперше встановлено мінливість кількісних ознак вегетативних і генеративних органів гороху залежно від морфотипу його рослин. З'ясовано, що морфотип значною мірою впливає на величини та мінливість господарсько-корисних ознак. Вивчено закономірності прояву та мінливості генотипічних й екологічних коефіцієнтів кореляції між кількісними ознаками й індексами та встановлено, що кореляційні зв'язки змінюються залежно від морфотипу, умов року вирощування та ступеня гомозиготності досліджуваних гібридних генотипів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.3-31 +
Шифр НБУВ: РА340011

Рубрики:

      
9.

Бахмат О.М. 
Агротехнічне і екологічне обгрунтування сортової технології вирощування сої в умовах південної частини Західного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / О.М. Бахмат ; Вінниц. держ. аграр. ун-т, УААН. Ін-т кормів. — Вінниця, 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено вплив різних способів сівби, удобрення та інокуляції насіння на ріст, розвиток та продуктивність сої. Встановлено оптимальну дозу застосування екограну та мінеральних добрив у припосівному удобренні сої. Проведено порівняльний аналіз ефективності обробки насіння сої ризоторфіном і вермистимом та використання визначених норм мінеральних добрив та екограну. Виявлено сортові особливості рослин сої за динамікою формування фотосинтетичних показників і коефіцієнтів використання фотосинтетично активної радіації за умов південної частини Західного Лісостепу України. Оптимізовано сортову технологію вирощування сої, використання якої забезпечує одержання стабільної врожайності та підвищення якості насіння сої. Встановлено енергетично-економічну доцільність використання удосконаленої технології вирощування сої. Впроваджено у виробництво нові елементи сортової технології вирощування сої сортів Київська 27 та Подільська 1 для господарств різної форми власності, що суттєво підвищує продуктивність сільськогосподарської культури за умов південної частини Західного Лісостепу України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.6-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА337177

Рубрики:
 Соя 

Географічні рубрики:

      
10.

Безуглий І.М. 
Створення вихідного матеріалу для селекції сортів гороху з детермінантним типом росту: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / І.М. Безуглий ; Ін-т рослинництва ім. В.Я.Юр'єва УААН. — Х., 2004. — 16 с. — укp.

Виявлено закономірності онтогенезу детермінантних форм гороху різних моделей за умов східного Лісостепу України. Доведено перспективність використання детермінантів як вихідного матеріалу для селекції більш технологічних та продуктивних сортів гороху. Створено новий цінний вихідний матеріал для селекції детермінантних сортів гороху. Виявлено специфічність корелятивних зв'язків елементів продуктивності у гороху детермінантного та індетермінантного типів росту. Визначено орієнтовні параметри для оптимальної моделі детермінантного сорту гороху. Виведено у співавторстві на базі детермінантного вихідного матеріалу сорт гороху "Благодатний", який вивчається у державному сортовипробуванні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.3-31 +
Шифр НБУВ: РА330884

Рубрики:

      
11.

Бельдій Н.М. 
Вплив елементів біологізації зерно-картопляної сівозміни на екологічний стан дерново-підзолистого грунту та врожайність люпину жовтого: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / Н.М. Бельдій ; УААН. Ін-т агроекології та біотехнологіЇ. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Викладено результати досліджень впливу тривалого застосування різних систем удобрення та бактеріального препарату "Ризоторфіну" (штам 5500/4) на екологічний і біологічний стан дерново-підзолистого грунту та врожай люпину жовтого. Проведено оцінку поживного режиму грунту та стану гумусу за умов сівозміни типової для Полісся України. Надано детальну характеристику мікробного ценозу грунту та його біологічної активності на фоні післядії органічних (гнію, сидерату, соломи) і прямої дії мінеральних добрив з паралельною бактеризацією насіння препаратом. Передпосівна бактеризація насіння люпину азотфіксуючими мікроорганізмами сприяє більшому накопиченню сухої речовини органами рослин, інтенсивнішому формуванню азотфіксуючого апарату. Відзначено підвищення продуктивності та покращання якості врожаю. Рекомендовано збільшувати частку органічних добрив у системі удобрення сівозміни та застосовувати передпосівну бактеризацію насіння для легких дерново-підзолистих грунтів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П141.8 + П040.11 + П213.4-47
Шифр НБУВ: РА320117 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Блащук М.І. 
Продуктивність сортів сої залежно від технологічних прийомів вирощування в умовах правобережного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / М.І. Блащук ; Вінниц. держ. аграр. ун-т, Ін-т кормів УААН. — Вінниця, 2007. — 19 с. — укp.

Уперше за умов нестійкого зволоження правобережної частини Лісостепу доведено доцільність сівби сортів сої за умовно ранній термін на підставі позитивних змін індивідуальної продуктивності рослин. З'ясовано особливості формування врожаю та його якості залежно від умов мінерального живлення. Виявлено оптимальні параметри застосування мінеральних добрив та інокуляції насіння за умов зональної технології вирощування сої. Обгрунтовано економічно-енергетичну доцільність застосування удосконалених елементів технології вирощування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.6-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА350131

Рубрики:
 Соя 

Географічні рубрики:

      
13.

Борук Г.А. 
Продуктивність міжсортових і міжвидових агрофітоценозів гороху в умовах північного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / Г.А. Борук ; Ін-т земл-ва УААН. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Зроблено аналіз і оцінку парметрів формування врожаїв агрофітоценозів залежно від біологічних властивостей компонентів. Наведено результати досліджень оцінки ефективності міжсортових агрофітоценозів гороху. Визначено норми висіву та співвідношення компонентів під час вирощування в суміші гороху з ячменем з урахуванням сортової реакції гороху. За результатами проведених досліджень визначено кормову цінність сумішей ячменю з горохом залежно від сортового підбору компонентів для північного Лісостепу України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.3-4(4УКР)
Шифр НБУВ: РА312906 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Брик О.Ф. 
ПЛР-аналіз молекулярно-генетичного поліморфізму культурної сої I(Glycine max L.)/I: Автореф. дис... канд. біол. наук / О.Ф. Брик ; НАН України. Ін-т молекуляр. біології і генетики. — К., 2002. — 16 с. — укp.

Проведено ДП-ПЛР-аналіз 150 селекційних форм сої. На основі генетичних дистанцій визначено найменш і найбільш віддалені один від одного сорти сої. За допомогою аналізу ДНК - патернів диференційовано досліджені 32 сорти сої різного еколого-географічного походження. Розподіл більшості сортів на отриманій дендрограмі відповідає їх еколого-географічному походженню. Доведено, що для диференціації сортів найефективніший - ДП-ПЛР. Охарактеризовано генотипічну чистоту матеріалу, детектовано гомо- та гетерозиготні генотипи. Розроблено принцип ідентифікації та паспортизації генотипів сої на основі ПЛР-аналізу. Запропоновано уніфіковані літеро-цифрові форми запису алельного стану фіксованих локусів, що відображають специфічність даного генотипу і дозволяють його унікально ідентифікувати.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.6-314 + Е522.926.13Fab*446.33
Шифр НБУВ: РА317731 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 Соя 

      
15.

Булавенко Л.В. 
Біологічні властивості фосфатмобілізуючих бактерій і їх вплив на формування бобово-ризобіального симбіозу у рослин сої: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.07 / Л.В. Булавенко ; НАН України. Ін-т мікробіології і вірусології ім. Д.К.Заболотного. — К., 2004. — 20 с.: рис. — укp.

Досліджено біологічні властивості фосфатмобілізуючих бактерій і їх вплив на формування бобово-ризобіального симбіозу у рослин сої. Виділено та відібрано перспективні штами фосфатмобілізуючих бактерій, які запропоновано для виготовлення бактеріальних препаратів комплексної дії. Досліджено здатність виділених бактерій мінералізувати органічні та розчиняти важкорозчинні неорганічні сполуки фосфору. Вивчено залежність фосфатазної активності B.subtilis 5 від температури, pH середовища, стадії розвитку культури, вмісту катіонів деяких металів та неорганічного фосфату. Виявлено стимулюючий вплив на фосфатазну активність B.subtilis 5 природних глинистих мінералів монтморилоніту і палигорськіту, які є компонентами багатьох типів грунтів. У вегетаційних дослідах встановлено, що бактеризація насіння сої штамами Bradyrhizobium japanicum, фосфатмобілізуючими бактеріями роду Bacillus, а також бактеріями роду Azotobacter, супроводжується збільшенням кількості нормально сформованих проростків, а також значним стимулюванням формування бобово-ризобіального симбіозу у рослин сої. На підставі одержаних результатів відібрано нові мікробні композиції, перспективні для вирощування сої.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П058.1 + Е422.25 + П213.6-273.162.3 +
Шифр НБУВ: РА329735

Рубрики:
 Соя 

      
16.

Бушулян О.В. 
Селекційна цінність сортозразків нуту різного походження в умовах степової зони України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / О.В. Бушулян ; УААН, Селекц.-генет. ін-т, Нац. центр насіннєзнав. та сортовивчення. — О., 2001. — 16 с. — укp.

Розроблено модель сорту нуту для півдня України, з поліпшеними показниками швидкостиглості та якістю, підвищеною продуктивністю, стійкістю бдо фузаріїв, Досліджено характер успадкування основних господарсько цінних ознак у гібридних популяціях, що розщеплюються. Створено нові селекційні лінії з комплексом господарсько цінних ознак методом добору з гібридних комбінацій внаслідок схрещування кращих колекційних форм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.5-317(4УКР)
Шифр НБУВ: РА316392 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 Нут 

Географічні рубрики:

      
17.

Василенко А.О. 
Закономірності формування стійкості до вилягання різних за морфотипом сортів гороху: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / А.О. Василенко ; Ін-т рослинництва ім. В.Я.Юр'єва УААН. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Визначено механічну щільність стебла у процесі вегетації рослин сортів гороху різних морфотипів і напрямків використання. Удосконалено метод визначення лінійної щільності стебла. Установлено динаміку мінливості механічної та лінійної щільності сортозразків різних морфотипів. Показано вплив морфометричних (лінійної щільності та діаметра стебла), хімічних (вмісту калію) та анатомічних (механічної щільності стебла) показників на формування стійкості до вилягання. Виявлено різний рівень кореляції між показниками, що формують продуктивність у сортозразків гороху різних напрямів використання. Установлено специфічність формування продуктивності у сортозразків гороху різних морфотипів і напрямів використання, а також прямий і непрямий вплив на продуктивність рослин гороху її складових. Визначено рівень адаптивного потенціалу різних за морфотипом і напрямками використання колекційних сортозразків гороху. Показано ефективність визначення цінного селекційного матеріалу та створення сортів гороху з високою продуктивністю та стійкістю до вилягання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.3-317(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА351676

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Василюк 
Фізіологічні особливості взаємодії сої та люпину з новими штамами повільнорослих бульбочкових бактерій (Bradyrhizobium), отриманими транспозоновим мутагенезом: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.12 / Вікторія Миколаївна Василюк ; НАН України; Інститут фізіології рослин і генетики. — К., 2008. — 21 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.4-273.162.3 + П213.6-273.162.3
Шифр НБУВ: РА357088

Рубрики:
 Соя 

      
19.

Венедіктов О.М. 
Формування урожайності і якості сої залежно від технологічних прийомів вирощування в умовах Правобережного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / О.М. Венедіктов ; Вінниц. держ. аграр. ун-т М-ва аграр. політики України. — Вінниця, 2006. — 19 с. — укp.

Наведено результати досліджень з вивчення особливостей росту, розвитку та формування фотосинтетичної, симбіотичної та насіннєвої продуктивності сої залежно від строку сівби і заходів захисту від хвороб. Виявлено вплив строку сівби, передпосівної обробки насіння протруйником та післяходового обприскування посівів фунгіцидом на ступінь ураження сої хворобами й обгрунтовано шляхи контролю шкодочинних патогенів. Проведено біоенергетичну й економічну оцінку технологій вирощування сої та встановлено їх конкурентоздатність. Узагальнено дані, одержані в результаті дослідження, що дозволяє рекомендувати до впровадження у виробництво моделі технологій вирощування сої, які забезпечать стале одержання врожаю насіння за умов Правобережного Лісостепу України на рівні 2,96 - 3,01 т/га.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.6-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА346775

Рубрики:
 Соя 

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
20.

Воробець Н.М. 
Ендогенні механізми формування стійкості рослин до дії свинцю за участю аскорбат-глутатіонової системи: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.04 / Н.М. Воробець ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2004. — 36 с.: рис. — укp.

Проведено комплексне дослідження та надано оцінку активності антиоксидантного захисту рослин внаслідок дії іонів свинцю. Визначено, що їх вплив змінює активність ферментів азотного обміну, концентрацію фотосинтетичних пігментів, зокрема компонентів віолаксантинового циклу, встановлено залежність водного статусу рослин від даного процесу. Виявлено активацію антиоксидантної аскорбат-глутатіонової системи в результаті дії низьких концентрацій іонів свинцю і пригнічення її високими протягом періоду проростання та початкового росту рослин. Встановлено, що іони селеніту за низьких концентрацій позитивно впливають на ріст та розвиток рослин, активуючи процеси азотного метаболізму та фотосинтезу. Доведено, що за умов дії на рослини іонів свинцю антиоксидантний захист активується екзогенною реакцією селеніту та абсцизової кислоти. На поживних середовищах з ацетатом свинцю абсцизова кислота завдяки активації ферментів асиміляції аміаку та відновленню водного статусу стимулює ростову активність коренів і пагонів рослин. Вперше виявлено, що інтенсивність проростання насіння рослин за умов наявності іонів свинцю залежить від рівня вимушеного спокою насіння та існування початкового рівня аскорбінової кислоти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*801.1-641.1 + П213.7-272.53 + П214.11-272.53 +
Шифр НБУВ: РА328977

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського