Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (376)Книжкові видання та компакт-диски (303)
Пошуковий запит: (<.>U=П212.103-4$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 60
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Єськов С.В. 
Формування високопродуктивних посівів озимої твердої пшениці після різних попередників у передгірному Криму: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / С.В. Єськов ; Півден. філіал "Крим. агротехнол. ун-т" Нац. аграр. ун-ту. — Сімф., 2007. — 17 с. — укp.

Наведено результати досліджень, здійснених у передгірній зоні Криму, а також вивчення факторів зовнішнього середовища й агротехнічних заходів на основні показники продуктивності посіву озимої твердої пшениці, схожість, густоту та коефіцієнт кущіння рослин, наростання біомаси, забур'яненість посіву, елементи структури врожаю та його якість, економічну ефективність. Більш продуктивні посіви озимої пшениці формуються на парових попередниках, за яких умови росту та розвитку більшою мірою відповідають біології даної культури. У разі погіршання комплексу цих умов на непарових попередниках формуються посіви з невисокою (стосовно кукурудзи та силосу) та низькою продуктивністю (щодо соняшника та парової озимини). Оптимізація рівня азотного живлення не впливає на зміну польової схожості та густоти рослин, але підвищує їх продуктивність. З'ясовано, що за умов внесення азотних мінеральних добрив збільшуються показники, що характеризують структуру посіву та його продуктивність. Значний вплив цей фактор має на поліпшення показників якості зерна, що визначають його товарний клас і вартість. Найбільш раціонально за сформованої у сучасну добу кон'юнктури ринку на суходолі у передгірній зоні Криму розміщувати озиму тверду пшеницю після парових попередників (чорного та зайнятого пару).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.103-419(4УКР-6КРИ) +
Шифр НБУВ: РА351763

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Іванов Ф.А. 
Агроекологічне обгрунтування та ефективність вирощування кукурудзи і озимої пшениці у сівозмінній ланці в умовах південного Степу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / Ф.А. Іванов ; Херсон. держ. аграр. ун-т. — Херсон, 2000. — 16 с. — укp.

Розглянуто особливості вегетації та продуктивність кукурудзи на зерно та силос за умов літньої сівби з міжряддями 210 см. Доведено, що посів кукурудзи у II декаді червня, за рахунок зміщення вегетації на період з більш сприятливими метеорологічними показниками впливає на ріст та розвиток рослин, зокрема, спостерігається поліпшення режимів мінерального живлення та водоспоживання. Встановлено, що критичний період рослин кукурудзи залежить від зниження температури повітря та підвищення його вологості. Урожайність кукурудзи на силос та зерно у порівнянні з основними посівами зростає на 30%. Вирощування кукурудзи літньої сівби з міжряддями 210 см дозволяє використовувати їх до збирання культури з метою посіву озимої пшениці. Запаси доступної вологи у грунті достатні для отримання нормальних сходів пшениці. Встановлено, що збирання кукурудзи на силос до появи сходів не суттєво впливає на стан посівів озимої пшениці. Негативних наслідків збирання кукурудзи на зерно за умов мерзлого грунту не виявлено. Доведено, що вирощування озимої пшениці у міжряддях кукурудзи літньої сівби дозволяє отримувати стабільний урожай продовольчого зерна. Зазначено, що продуктивність сівозмінних ланок у цілому зростає в 1,5 - 1,6 рази.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.103-41(4УКР-4МИК),022 + П212.2-41(4УКР-4МИК),022
Шифр НБУВ: РА308755 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Ізотов А.М. 
Розробка агробіологічних основ адаптування технології вирощування озимої пшениці в Криму: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.01.09 / А.М. Ізотов ; Півд. філ. "Крим. агротехнол. ун-т" Нац. аграр. ун-ту. — Сімф., 2006. — 43 с. — укp.

Розглянуто питання розробки агробіологічних засад адаптування параметрів елементів технології вирощування озимої пшениці адаптування параметрів елементів технології вирощування озимої пшениці в Криму до конкретних, фактичних погодних, економічних та господарських умов. Показано, що для степової та передгірської зон Криму встановлено кращі попередники озимої пшенці, найбільш дешевий спосіб обробітку грунту, адаптивно-оптимальні строки сівби та норми висіву, а також рівні азотного живлення до сівби та у ранній весняний період за умов урахування забезпеченості грунту нітратним азотом. Виявлено умови вирощування пшениці без застосування гербіцидів. Вивчено дію гідротермічних умов та агрономічних чинників на формування якості зерна у випадку некореневого підживлення та сенікації посівів. Розроблено математико-статистичні моделі комплексної дії гідротермічних умов та елементів технології на формування врожаю озимої пшениці. На їх базі створено комп'ютерні експертно-консультаційні системи адаптування параметрів елементів технології вирощування озимої пшениці до реальних умов. Доведено, що дані системи дозволяють раціонально витрачати ресурси, одержувати високі та стабільні врожаї зерна високої якості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.103-4(4УКР-4КРИ) +
Шифр НБУВ: РА344215

Рубрики:

      
4.

Ільїн О.В. 
Вплив поєднання систем обробітку грунту та удобрення на агрономічні показники чорнозему південного Криму і продуктивність культур в сівозмінній ланці еспарцет - озима пшениця: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.01 / О.В. Ільїн ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2003. — 19 с. — укp.

Досліджено тривалий вплив систем обробітку грунту в поєднанні з мінеральними та органо-мінеральними добривами, сидератами і соломою на основні агрофізичні, біологічні та агрохімічні показники родючості грунту, забур'яненість посівів та урожайність сільськогосподарських культур, економічну та енергетичну ефективність. Встановлено однакову ефективність органічних та мінеральних добрив під час комбінованої та ресурсозберігаючої систем обробітку в сівозміні, що дозволяє обмежитись економічно вигіднішим мілким обробітком дисковими знаряддями під озиму пшеницю після еспарцету та забезпечити сталу врожайність зерна високої якості. За такого поєднання ефективно використовується післядія сидератів і соломи в сівозміні, забезпечується підвищення основних показників родючості грунту з ознаками розширеного відтворення. Подальше зростання врожайності озимої пшениці проявляється на фоні диференційованого хімічного контролю бур'янів у сівозміні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П040.11 + П040.173 + П212.103-4 +
Шифр НБУВ: РА327229

Рубрики:

      
5.

Ільницький М.В. 
Агроекологічна оцінка обробітку грунту і гербіцидів в ресурсоощадній технології вирощування озимої пшениці: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.01 / М.В. Ільницький ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2006. — 19 с. — укp.

На підставі результатів досліджень, проведених у 1998 - 2001 рр. на темно-сірих опідзолених легкосуглинкових грунтах Західного Лісостепу України визначено вплив глибини їх основного обробітку та використання сучасного покоління гербіцидів на рівень забур'яненості, формування врожаю та якості зерна озимої пшениці після різних попередників (конюшини лучної та кукурудзи на силос). Наведено комплексну оцінку дії зазначених чинників на широкий спектр показників грунтової родючості, фітосанітарного стану посівів і грунту; обгрунтовано економічну й енергетичну доцільність їх використання. Встановлено, що зменшення глибини обробітку грунту та застосування нового покоління гербіцидів у разі посіву озимої пшениці після конюшини лучної забезпечує економію затрат 384,5, а після кукурудзи на силос - 348,1 МДж/га.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.103-4 +
Шифр НБУВ: РА344540

Рубрики:

      
6.

Болехівський В.П. 
Особливості формування врожаю та якості зерна сортів озимої пшениці різних екологічних типів у ресурсозберігаючій технології вирощування в умовах західного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / В.П. Болехівський ; УААН. Ін-н землеробства. — К., 2004. — 19 с. — укp.

За результатами досліджень, проведених у 1999 - 2001 рр. на сірих лісових поверхнево оглеєних грунтах визначено вплив різних доз і строків внесення мінеральних добрив та біостимуляторів "Емістим С" та "Вермистим" на врожайність та якість зерна сортів озимої пшениці різних екологічних типів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.103-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА333759

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Бондаренко А.С. 
Удосконалення заходів догляду за різновіковими посівами озимої пшениці в північному Степу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / А.С. Бондаренко ; Ін-т зерн. госп. УААН. — Д., 2004. — 16 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано й експериментально доведено можливість стабільного покращання умов росту, розвитку та формування зернової продуктивності рослин озимої пшениці в північному Степу України шляхом створення сприятливих умов вирощування під час застосування гербіцидів нового покоління в різні строки. Встановлено оптимальні параметри контролю за окремими видами бур'янів та хворобами за допомогою хімічних засобів догляду за посівами озимої пшениці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.103-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА329993

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Бордюжа Н.П. 
Оптимізація живлення і удобрення пшениці озимої на лучно-чорноземному карбонатному грунті Правобережнього лісостепу України: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.04 / Н.П. Бордюжа ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

На підставі результатів проведених досліджень показано, що тривале застосування добрив у сівозміні та їх безпосереднє внесення під пшеницю озиму зумовлює підвищення вмісту рухомих форм макроелементів в орному та підорному шарах лучно-чорноземного карбонатного грунту, а також сприяє оптимізації його фізичних параметрів (структурності та щільності складення). Проведення позакореневого підживлення комплексними водорозчинними добривами нового покоління Folicare за схемою, що передбачає внесення добрива зі спеціально підібраним співвідношенням макроелементів у відповідні фази росту та розвитку рослин, підвищує ефективність основного удобрення та сприяє оптимальному функціонуванню листків першого та другого ярусу, зумовлює зростання врожайності та покращання якості зерна. Встановлено економічну ефективність застосування позакореневого підживлення одночасно з кореневим удобренням посівів пшениці озимої на лучно-чорноземному карбонатному грунті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.103-434.2 +
Шифр НБУВ: РА363693

Рубрики:

      
9.

Винницький В.М. 
Урожай і якість зерна пшениці озимої залежно від технологічних прийомів вирощування в умовах західного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / В.М. Винницький ; Вінниц. держ. аграр. ун-т. — Вінниця, 2004. — 20 с.: рис., табл. — укp.

На підставі вивчення екологобіологічних особливостей росту і розвитку рослин сортів озимої пшениці та формування структури урожаю встановлено оптимальні строки і норми висіву насіння, що сприяють підвищенню врожайності і поліпшенню якості зерна. За умов західного Лісостепу вперше досліджено взаємовплив азотних добрив і способів використання емістиму С на формування зернової продуктивності пшениці. Надано комплексну оцінку запропонованих агротехнічних прийомів підвищення урожаю і поліпшення якості зерна районованих і перспективних сортів пшениці озимої.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.103-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА329788

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Волкогон М.В. 
Оптимізація продукційного процесу рослин озимої пшениці за використання регулятора росту природного походження, створеного на основі вермикомпосту: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.12 / М.В. Волкогон ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Г.Шевченка. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Показано вплив рістрегулювального препарату природного походження, створеного на базі застосування вермикомпосту та мікроелементів, на фізіологічні механізми оптимізації продукційного процесу рослин озимої пшениці у процесі онтогенезу. Досліджено фітогормональний комплекс вермикомпосту фізико-хімічними методами аналізу та за допомогою специфічних біотестів. Лабораторними дослідженнями встановлено оптимальні концентрації препарату для різних сортів озимої пшениці. Результатами польових випробувань підтверджено його високу ефективність. Вивчено динаміку змін функціонування фотосинтетичного апарату рослин озимої пшениці, а також вплив нового препарату на структуру урожаю та продуктивність. Показано, як змінюється склад мікробного угруповання резосфери пшениці за використання біовітрексу, а також антифунгальна активність, зокрема, за його застосування проти септоріозу листя озимої пшениці. Теоретично обгрунтовано можливості використання препарату як важливого елементу технології вирощування озимої пшениці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.103-4 +
Шифр НБУВ: РА348861

Рубрики:

      
11.

Гармашов В.В. 
Адаптивність сортів озимої пшениці й еколого-біологічні основи регуляції їхньої продуктивності в південному Степу України: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.01.09 / В.В. Гармашов ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2002. — 40 с. — укp.

Визначено шляхи оптимізації процесу функціонування агроценозу за рахунок стимуляції препаратами асоціативних азотфіксувальних і фосфатмобілізувальних бактерій, а також мікробіолоічними препаратами, які мають фунгіцидні властивості, що обмежує застосування техногенних засобів. Виявлено вплив факторів навколишнього середовища, хімічних засобів стимуляції агроценозу та їх біологічних налогів на динаміку формування адаптивного потенціалу сортів, зокрема, польову схожість насіння, зимо- і морозостійкість рослин, генотипну специфіку постфлорального фотосинтезу, особливості перерозподілу та надходження азоту в зерно залежно від умов вирощування. Обгрунтовано суть і генетичну природу формування продукційного потенціалу на підставі морфофізіологічного аналізу, визначенні впливу азотфіксаторів на потенційну продуктивність напівкарликових і середньорослих сортів. З'ясовано вплив загальноприйнятих агротехнічних заходів та елементів біологічної технології на формування продуктивності озимої пшениці залежно від агрометереологічних і біологічних факторів, в тому числі, динаміки водного та мікробіологічного режимів грунту та фітосанітарного стану посівів. Визначено умови формування врожайності та якості зерна різних сортів пшениці у разі застосування штамів і препаратів азотфіксувальних і фосфатмобілізувальних бактерій та біологічних препаратів для захисту рослин від хвороб у порівнянні з дією їх хімічних аналогів за роздільного та комплексного застосування, на підставі чого встановлено ряд нових, теоретичних і практичних положень і обгрунтовано доцільність переходу до технології вирощування озимої пшениці з елементами біологізації з урахуванням сортових особливостей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.103-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА322400

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Гасанова І.І. 
Підвищення якості зерна нових сортів озимої пшениці в степу України при енергозберігаючих технологіях: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / І.І. Гасанова ; Ін-т зерн. госп-ва. — Д., 2000. — 17 с. — укp.

Визначено залежність якості зерна нових сортів озимої пшениці від рівня агрофону та їх стійкості до шкідливої черепашки (Eurygaster integriceps). Показано вплив на якість зерна попередників, мінеральних добрив, виявлено низьку ефективність вуглеамонійних солей в порівнянні з карбомідом за умов позакореневих підживлень на початку молочної стиглості зерна. Вивчено залежність пошкодженості зерна від агротехнічних заходів та шляхи оптимізації захисту посівів озимої пшениці від личинок клопа. Визначено найбільш раціональні з економічної точки зору агротехнічні заходи підвищення якості зерна в Степу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.103-476(4УКР-4ДНІ),022 + П212.103-4(4УКР-4ДНІ),022
Шифр НБУВ: РА310976 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Гончар Л. М. 
Морфофізіологічні особливості та шляхи управління формуванням продуктивності пшениці озимої в Правобережному Лісостепу України: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.09 / Л. М. Гончар ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2010. — 21 с. — укp.

Виявлено морфофізіологічні особливості формування та реалізації біологічного потенціалу продуктивності сортів пшениці озимої залежно від грунтово-кліматичних умов та елементів технології вирощування. Встановлено особливості впливу досліджуваних елементів технології вирощування, зокрема удобрення, норми висіву насіння. Встановлено взаємозв'язок між елементами структури врожаю та шляхи регулювання їх параметрів за допомогою елементів технології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.103-27 + П212.103-47
Шифр НБУВ: РА373762 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Горбач Н.В. 
Шкідливість бур'янів і вдосконалення системи захисту озимої пшениці в умовах зони Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.13 / Н.В. Горбач ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2002. — 21 с. — укp.

Вперше на основі комплексного вивчення шкідливості бур'янів обгрунтовано вдосконалення системи захисту озимої пшениці за умов зони Лісостепу України гербіцидами сучасного асортименту. Проведено випробування гербіцидів естерон 60,85 % к.е.(діюча речовина: 2-етилгексиловий ефір 2,4-Д, термін реєстрації до 31.12.2003 р.), дербі, 17,5 % в.р.к. (діюча речовина: флорасулам 75 г/л + флуметсулам 100 г/л, в офіційному виданні переліку пестицидів та агрохімікатів, дозволених для використання в Україні від 2001 р., інформація щодо реєстрації відсутня), пріма, 30,6 % с.е. (діюча речовина: 2-етилгексиловий ефір 2,4-Д 452,42 г/л + флорасулам 6,25 г/л, термін реєстрації до 31.12.2006 р.) та хармоні, 75 % в.г. (діюча речовина: тифенсульфуронметил, термін реєстрації до 31.12.2003 р.) з додаванням 200 мл/га ПАР тренд 90 з метою порівняння з гербіцидами 2,4-Д амінна сіль, 82,5 % в.р. та діален С, 40 % в.р.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.103-467(4УКР)
Шифр НБУВ: РА317511 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Гордій М.М. 
Формування продуктивності озимої пшениці при використанні макро- і мікродобрив в північних районах Степу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / М.М. Гордій ; Ін-т зерн. госп-ва УААН. — Д., 2000. — 15 с. — укp.

Розглянуто питання комплексного використання макро- і мікродобрив під час вирощування озимої пшениці (сорт Альбатрос одеський) у північних районах Степу України. Визначено умови росту та розвитку озимої пшениці за різних строків та доз внесення азотних добрив. Виявлено ефективність обробки насіння і обприскування посівів мікродобривами у фазі виходу рослин у трубку. Досліджено енергетичні та матеріальні витрати під час застосування нових елементів інтенсивної технології вирощування. Розроблено рекомендації щодо виробництва, які забезпечують максимальний збір зерна озимої пшениці з високими показниками якості з найменшими витратами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.103-434(4УКР-4ДНІ),022
Шифр НБУВ: РА308678 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Горобець Н.М. 
Ріст та формування продуктивності озимої пшениці при використанні азотних добрив і регулятору росту рослин в північному Степу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / Н.М. Горобець ; Ін-т зерн. госп-ва УААН. — Д., 2000. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.103-434(4УКР-4ДНІ),022 + П212.103-468.5(4УКР-4ДНІ),022
Шифр НБУВ: РА307880 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Грицай О.Д. 
Строк сівби, норма висіву та система застосування азотних добрив при вирощуванні твердої озимої пшениці в степовому Криму: Автореф. дис... канд. с.- г. наук: 06.01.09 / О.Д. Грицай ; УААН, Інститут ефіроолійних і лікарських рослин. — Сімф., 1999. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.103-434(2УКР-4КРЫ),022 + П212.103-451(2УКР-4КРЫ),022

Рубрики:

      
18.

Дубовий О.І. 
Сортова реакція озимої пшениці на технологічні прийоми вирощування в східній частині північного Степу України: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / О.І. Дубовий ; Ін-т зерн. госп-ва. — Д., 2010. — 18 с. — укp.

Встановлено параметри нагромадження та споживання рослинами озимої пшениці різних строків сівби продуктивної вологи, закономірності формування оптимальної щільності продуктивного стеблостою різними формами та фазами її росту та розвитку, структурних показників врожаю залежно від строків сівби та норм висіву. Виявлено біологічні особливості та реакцію сортів озимої пшениці Українка одеська та Селянка на строки сівби та норми висіву. Зазначено, що для умов східної частини північного Степу України розроблено та визначено більш досконалі строки сівби та норми висіву залежно від гідротермічних умов року, що дає можливість цілеспрямовано впливати на реалізацію продуктивного потенціалу рослин озимої пшениці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.103-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА370107 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Желязков О. І. 
Формування врожайності та якості зерна пшениці озимої залежно від попередників, строків сівби та норм висіву в умовах Присивашшя: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.09 / О. І. Желязков ; Ін-т зерн. госп-ва НААН України. — Д., 2010. — 20 с. — укp.

Вперше за умов гостропосушливого південного регіону Степу України (Присивашшя) проведено комплексні дослідження щодо вивчення впливу попередників, строків сівби та норм висіву насіння на урожайність та якість зерна пшениці озимої, а також встановлено параметри мінливості їх показників. Виявлено особливості росту рослин пшениці озимої залежно від попередників, строків сівби та норм висіву. Для грунтово-кліматичних умов зони удосконалено строки сівби та норми висіву залежно від гідротехнічних умов року. Визначено економічну ефективність вирощування пшениці озимої після соняшнику, ячменю ярого та чорного пару.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.103-4
Шифр НБУВ: РА379966 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Житова Л.В. 
Вплив умов вирощування і післязбирального дозрівання на якість насіння і товарного зерна озимої пшениці в Криму: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / Л.В. Житова ; Півд. філіал Нац. ун-ту біоресурсів і природокористування України "Крим. агротехнол. ун-т". — Сімф., 2009. — 21 с. — укp.

Наведено результати вивчення змін посівних і технологічних якостей зерна озимої пшениці у період післязбирального дозрівання та у процесі подальшого зберігання. На підставі аналізу одержаних даних встановлено, що у зерні м'якої та твердої пшениці процес післязбирального дозрівання відбувається неоднаково. Темпи цього періоду щодо зерна м'якої пшениці значно перевищували темпи стосовно зерна твердої. Відзначено, щдо сортові особливості зерна впливають на швидкість та інтенсивність післязбирального періоду. Досліджені сорти розподілено за трьома групами - з швидкими, середніми та повільними темпами післязбирального дозрівання. Визначено, що вирощування зерна на високому агрофоні сприяє зростанню темпів дозрівання, його різні умови впливають на динаміку посівних і технологічних якостей, зокрема, у разі площадки з навісом скорочується період дозрівання на 10 - 15 днів. За результатами проведених досліджень зроблено висновок, що за умов Криму оптимальний режимом зберігання доцільно рахувати такий, що на даний час є економічно доцільним.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.103-47(4УКР-6КРИ) + Л821.01-13 +
Шифр НБУВ: РА363805

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського