Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (3473)Книжкові видання та компакт-диски (2415)Журнали та продовжувані видання (231)
Пошуковий запит: (<.>U=П212$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 416
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Євтушенко Г.О. 
Елементи екологічно безпечної технології вирощування цукрової кукурудзи в умовах Сходу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / Г.О. Євтушенко ; Ін-т зерн. госп-ва УААН. — Д., 2000. — 19 с. — укp.

Вперше розроблено елементи екологічно безпечної технології вирощування цукрової кукурудзи з урахуванням біологічних особливостей нових сортів. Встановлено: для одержання стабільних і високих урожаїв качанів цукрової кукурудзи, зменшення забур'яненості посівів без застосування гербіцидів і постачання їх протягом тривалого часу до споживача, на Сході України необхідно висівати ранньостиглі сорти - Ромашка, Делікатесна, середньоранній сорт Ароматна, середньостиглі - Апетитна 5 та Дабл Світ з густотою стояння рослин 80 тис/га. З метою зниження матеріальних та енергетичних витрат, а також підтримки високої мікробіологічної активності орного шару грунту й отримання високоякісної продукції замість мінеральних добрив або їх частини доцільно використовувати біопрепарати діазотрофних бактерій: різоагрін, різоентерін, агрофіл. Впровадження даних елементів технології у виробництво забезпечує врожайність качанів на рівні 80-95 ц/га у ранньостиглих, 120-136 ц/га у середньоранніх та 135-150 ц/га у середньостиглих сортів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-4(4УКР-4ЛУГ),022
Шифр НБУВ: РА308681 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Єгорова Т.В. 
Ефективність поєднання діалельних схрещувань та методу генетичного маркування для гібридологічного аналізу вівса посівного (IAvena sativa L./I): Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.15 / Т.В. Єгорова ; НАН України. Ін-т клітин. біології та генет. інженерії. — К., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Встановлено роздільну здатність гібридологічного аналізу культурного вівса за кількісними ознаками у разі використання даних оцінки перших гібридних поколінь у сполученні з генетичним аналізом вихідних форм за генами-маркерами.Виявлено зчеплення генів-маркерів Pt4, N4, N5 і Ave1 з генами, які можуть розглядатися як ідентифіковані QTLs.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.5-314 +
Шифр НБУВ: РА324224

Рубрики:

      
3.

Єгупова Т.В. 
Продуктивність тритікале залежно від комплексного застосування добрив, регуляторів росту рослин та пестицидів в умовах північного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / Т.В. Єгупова ; Ін-т земл-ва УААН. — К., 2002. — 19 с.: рис. — укp.

Виявлено фізіологічні, морфофізіологічні особливості продукційного процесу посівів тритікале залежно від застосування добрив, пестицидів і регуляторів росту. Встановлено, що ефективність кожного з елементів технології зростає у разі комбінованого їх застосування: приріст від добрив складає 78 - 124 %; добрив та інтегрованої системи захисту - 98 - 152 %; добрив, інтегрованої системи та триману - 108 - 176 %, за урожайності у контрольному варіанті 25,7 ц/га, що дозволяє біологізувати технології вирощування тритікале за рахунок зниження доз добрив і застосування інтегрованої системи захисту та регуляторів росту. Доведено, що найбільш ефективними вітчизняними стимуляторами росту є "Агростимулін", "Емістим C", "Триман", "Гарт" і "Рістз".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.91-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА324689

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Єремко Л.С. 
Формування продуктивності кукурудзи залежно від скоростиглості гібридів і густоти посіву в умовах зрошення південного Степу: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / Л.С. Єремко ; Ін-т зерн. гос-ва УААН. — Д., 2003. — 18 с. — укp.

Досліджено вплив густоти стояння рослин (60, 70, 80, 90 тис./га) на фотосинтетичну діяльність, урожайність та збиральну вологість зерна гібридів кукурудзи різних груп стиглості за умов зрошення південного Степу. Висвітлено особливості росту і розвитку надземної частини рослини, формування листкової поверхні, поглинання фотосинтетично активної радіації, нагромадження абсолютно сухої речовини, водоспоживання, формування основних господарсько-цінних ознак залежно від морфо-біологічних особливостей гібридів і густоти стояння рослин. Обгрунтовано економічну ефективність вирощування гібридів залежно від їх урожайності та збиральної вологості зерна.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА327108

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Єськов С.В. 
Формування високопродуктивних посівів озимої твердої пшениці після різних попередників у передгірному Криму: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / С.В. Єськов ; Півден. філіал "Крим. агротехнол. ун-т" Нац. аграр. ун-ту. — Сімф., 2007. — 17 с. — укp.

Наведено результати досліджень, здійснених у передгірній зоні Криму, а також вивчення факторів зовнішнього середовища й агротехнічних заходів на основні показники продуктивності посіву озимої твердої пшениці, схожість, густоту та коефіцієнт кущіння рослин, наростання біомаси, забур'яненість посіву, елементи структури врожаю та його якість, економічну ефективність. Більш продуктивні посіви озимої пшениці формуються на парових попередниках, за яких умови росту та розвитку більшою мірою відповідають біології даної культури. У разі погіршання комплексу цих умов на непарових попередниках формуються посіви з невисокою (стосовно кукурудзи та силосу) та низькою продуктивністю (щодо соняшника та парової озимини). Оптимізація рівня азотного живлення не впливає на зміну польової схожості та густоти рослин, але підвищує їх продуктивність. З'ясовано, що за умов внесення азотних мінеральних добрив збільшуються показники, що характеризують структуру посіву та його продуктивність. Значний вплив цей фактор має на поліпшення показників якості зерна, що визначають його товарний клас і вартість. Найбільш раціонально за сформованої у сучасну добу кон'юнктури ринку на суходолі у передгірній зоні Криму розміщувати озиму тверду пшеницю після парових попередників (чорного та зайнятого пару).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.103-419(4УКР-6КРИ) +
Шифр НБУВ: РА351763

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Єськова О.В. 
Анатомо-морфологічні і генетичні особливості гетероспермії кукурудзи і їх використання у селекції і насінництві: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.14 / О.В. Єськова ; Крим. держ. агротехнол. ун-т. — Сімф., 2005. — 18 с. — укp.

Встановлено, що кожному гібриду та сорту властива певна форма зернівки, кращою з яких є найбільш наближена до середньої, оптимальної для даного гібриду. З метою визначення ступеня деформування насіння використано параметр "індекс деформування" (Id). На підставі поділу насіння гібрида Дніпровський 310 МВ на фракції у діапазоні Id від 0,005 до 0,37 виявлено, що для посіву необхідно відбирати насіння 1, 2 і 3 фракції, індекс деформування якого складає менше 0,20. Зазначено, що у вихідному зразку такого насіння міститься близько 60 %. На підставі дослідження всіх генетичних форм кукурудзи (гібридів і ліній) встановлено, що найкращими урожайними властивостями відзначається насіння з центральним (S-форми) та правобічним (D-форми) розташуванням зародків. Проведено дослідження успадкування ознаки "просторова орієнтація зародка" відносно осі ендосперму та встановлено, що число зерен у качані з різним розташуванням зародка контролюється генами, яким властивий ефект понаддомінування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-37 +
Шифр НБУВ: РА334584

Рубрики:

      
7.

Іванів М. О. 
Агроекологічна оцінка гібридів кукурудзи різних груп стиглості в умовах Південного Степу: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.09 / М. О. Іванів ; ДВНЗ "Херсон. держ. аграр. ун-т". — Херсон, 2011. — 20 с. — укp.

Визначено особливості росту, розвитку та рівень продуктивності рослин кукурудзи на товарних посівах залежно від рівня грунтово-екологічного градієнта, а також вплив кількісних ознак гібридів кукурудзи різних груп стиглості на урожайність зерна. Вивчення основних параметрів гібридів дозволило економічно й енергетично обгрунтувати доцільність використання гібридів кукурудзи з певними адаптивними параметрами за умов зрошення південного регіону України. Визначено гібриди кукурудзи, що мають підвищену адаптивну здатність до умов зрошення Південного Степу. Оптимізовано гібридний склад кукурудзи з метою надання рекомендацій виробництву щодо використання певного типу гібриду для одержання максимальної економічної ефективності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-314.8
Шифр НБУВ: РА380571 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Іванов Ф.А. 
Агроекологічне обгрунтування та ефективність вирощування кукурудзи і озимої пшениці у сівозмінній ланці в умовах південного Степу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / Ф.А. Іванов ; Херсон. держ. аграр. ун-т. — Херсон, 2000. — 16 с. — укp.

Розглянуто особливості вегетації та продуктивність кукурудзи на зерно та силос за умов літньої сівби з міжряддями 210 см. Доведено, що посів кукурудзи у II декаді червня, за рахунок зміщення вегетації на період з більш сприятливими метеорологічними показниками впливає на ріст та розвиток рослин, зокрема, спостерігається поліпшення режимів мінерального живлення та водоспоживання. Встановлено, що критичний період рослин кукурудзи залежить від зниження температури повітря та підвищення його вологості. Урожайність кукурудзи на силос та зерно у порівнянні з основними посівами зростає на 30%. Вирощування кукурудзи літньої сівби з міжряддями 210 см дозволяє використовувати їх до збирання культури з метою посіву озимої пшениці. Запаси доступної вологи у грунті достатні для отримання нормальних сходів пшениці. Встановлено, що збирання кукурудзи на силос до появи сходів не суттєво впливає на стан посівів озимої пшениці. Негативних наслідків збирання кукурудзи на зерно за умов мерзлого грунту не виявлено. Доведено, що вирощування озимої пшениці у міжряддях кукурудзи літньої сівби дозволяє отримувати стабільний урожай продовольчого зерна. Зазначено, що продуктивність сівозмінних ланок у цілому зростає в 1,5 - 1,6 рази.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.103-41(4УКР-4МИК),022 + П212.2-41(4УКР-4МИК),022
Шифр НБУВ: РА308755 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Іванова Н.В. 
Закономірності прояву безостості, короткоостості та довгоостості в селекції ячменю ярого: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / Н.В. Іванова ; Ін-т рослинництва ім. В.Я.Юр'єва УААН. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.705-31 +
Шифр НБУВ: РА369078

Рубрики:

      
10.

Іващук П.В. 
Оптимізація технології вирощування кукурудзи на зерно в умовах Західного Лісостепу України: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / П.В. Іващук ; Поділ. держ. аграр.-техн. ун-т. — Кам'янець-Подільський, 2007. — 20 с. — укp.

Вперше за умов Західного Лісостепу України обгрунтовано групу зрілості гібридів кукурудзи. Вивчено особливості росту, розвитку, утворення плодоелементів і формування зернової й індивідуальної продуктивності рослин кукурудзи залежно від строку сівби та норми висіву. Встановлено кореляційні зв'язки між продуктивністю гібридів кукурудзи та навколишнім середовищем. Виявлено закономірності формування їх фотосинтетичної продуктивності залежно від строку сівби та норми висіву насіння. Наведено економічну й енергетичну оцінку технологій вирощування кукурудзи на зерно у зоні Західного Лісостепу України. Досліджено вплив строків сівби та норм висіву насіння на якісні показники та поживність зерна кукурудзи, проаналізовано мінливість його хімічного складу залежно від даних чинників. Встановлено оптимальні строки сівби та норми висіву насіння гібридів кукурудзи. Наведено рекомендації щодо використання найбільш економічно вигідних моделей технології вирощування кукурудзи на зерно гібридів Сандріна, Титан-220 СВ і Генерал за умов Західного Лісостепу України, що забезпечують урожайність зерна на рівні 7,84 - 8,86 т/га.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА355335

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Ізотов А.М. 
Розробка агробіологічних основ адаптування технології вирощування озимої пшениці в Криму: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.01.09 / А.М. Ізотов ; Півд. філ. "Крим. агротехнол. ун-т" Нац. аграр. ун-ту. — Сімф., 2006. — 43 с. — укp.

Розглянуто питання розробки агробіологічних засад адаптування параметрів елементів технології вирощування озимої пшениці адаптування параметрів елементів технології вирощування озимої пшениці в Криму до конкретних, фактичних погодних, економічних та господарських умов. Показано, що для степової та передгірської зон Криму встановлено кращі попередники озимої пшенці, найбільш дешевий спосіб обробітку грунту, адаптивно-оптимальні строки сівби та норми висіву, а також рівні азотного живлення до сівби та у ранній весняний період за умов урахування забезпеченості грунту нітратним азотом. Виявлено умови вирощування пшениці без застосування гербіцидів. Вивчено дію гідротермічних умов та агрономічних чинників на формування якості зерна у випадку некореневого підживлення та сенікації посівів. Розроблено математико-статистичні моделі комплексної дії гідротермічних умов та елементів технології на формування врожаю озимої пшениці. На їх базі створено комп'ютерні експертно-консультаційні системи адаптування параметрів елементів технології вирощування озимої пшениці до реальних умов. Доведено, що дані системи дозволяють раціонально витрачати ресурси, одержувати високі та стабільні врожаї зерна високої якості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.103-4(4УКР-4КРИ) +
Шифр НБУВ: РА344215

Рубрики:

      
12.

Ільїн О.В. 
Вплив поєднання систем обробітку грунту та удобрення на агрономічні показники чорнозему південного Криму і продуктивність культур в сівозмінній ланці еспарцет - озима пшениця: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.01 / О.В. Ільїн ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2003. — 19 с. — укp.

Досліджено тривалий вплив систем обробітку грунту в поєднанні з мінеральними та органо-мінеральними добривами, сидератами і соломою на основні агрофізичні, біологічні та агрохімічні показники родючості грунту, забур'яненість посівів та урожайність сільськогосподарських культур, економічну та енергетичну ефективність. Встановлено однакову ефективність органічних та мінеральних добрив під час комбінованої та ресурсозберігаючої систем обробітку в сівозміні, що дозволяє обмежитись економічно вигіднішим мілким обробітком дисковими знаряддями під озиму пшеницю після еспарцету та забезпечити сталу врожайність зерна високої якості. За такого поєднання ефективно використовується післядія сидератів і соломи в сівозміні, забезпечується підвищення основних показників родючості грунту з ознаками розширеного відтворення. Подальше зростання врожайності озимої пшениці проявляється на фоні диференційованого хімічного контролю бур'янів у сівозміні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П040.11 + П040.173 + П212.103-4 +
Шифр НБУВ: РА327229

Рубрики:

      
13.

Ільницький М.В. 
Агроекологічна оцінка обробітку грунту і гербіцидів в ресурсоощадній технології вирощування озимої пшениці: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.01 / М.В. Ільницький ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2006. — 19 с. — укp.

На підставі результатів досліджень, проведених у 1998 - 2001 рр. на темно-сірих опідзолених легкосуглинкових грунтах Західного Лісостепу України визначено вплив глибини їх основного обробітку та використання сучасного покоління гербіцидів на рівень забур'яненості, формування врожаю та якості зерна озимої пшениці після різних попередників (конюшини лучної та кукурудзи на силос). Наведено комплексну оцінку дії зазначених чинників на широкий спектр показників грунтової родючості, фітосанітарного стану посівів і грунту; обгрунтовано економічну й енергетичну доцільність їх використання. Встановлено, що зменшення глибини обробітку грунту та застосування нового покоління гербіцидів у разі посіву озимої пшениці після конюшини лучної забезпечує економію затрат 384,5, а після кукурудзи на силос - 348,1 МДж/га.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.103-4 +
Шифр НБУВ: РА344540

Рубрики:

      
14.

Ільченко Л.А. 
Комбінаційна цінність кращих рекомбінантів синтетичної популяції кукурудзи Дніпровська 1 (Cv1D) в різних генераціях інбридингу: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / Л.А. Ільченко ; Ін-т зерн. госп-ва УААН. — Д., 2001. — 20 с. — укp.

Встановлено, що добір кращих за загальною комбінаційною здатністю сімей у ранніх генераціях самозапилення збільшує імовірність успадкування позитивних ефектів ЗКЗ за ознакою "урожайність зерна" та дозволяє вибракувати на ранніх етапах гірші з них. Доведено результативність добору на високу комбінаційну здатність серед сімей рекомбінантних груп 1, 2, 4. У тесткросів рекомбінантних сімей кукурудзи різного ступеня інбредності визначено варіювання основних господарсько-цінних ознак - урожайності зерна, збиральної вологості зерна, тривалості вегетаційного періоду, висоти рослин і прикріплення качана - для доцільності проведення добору відносно зазначених ознак і виділення цінних генотипів. Наведено морфо-біологічну характеристику ліній кукурудзи, створених на основі різних рекомбінантних груп.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.3-314.6
Шифр НБУВ: РА315379 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 Рис 

      
15.

Ісаєнков В. В. 
Технологічні заходи вирощування батьківських форм гібридів кукурудзи різних груп стиглості в північному Степу: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.09 / В. В. Ісаєнков ; Ін-т зерн. госп-ва НААН України. — Д., 2010. — 18 с. — укp.

Вперше розроблено в північному Степу основні заходи щодо сортової технології батьківських форм різних за скороспілістю гібридів. Визначено взаємозв'язки рівня насіннєвої продуктивності за умов теплозабезпечення рослин і строками сівби. Виявлено реакцію самозапильних ліній і стерильних гібридів на зміну умов зовнішнього середовища, рівень агротехнічного фону та щільність посіву. Теоретично обгрунтовано та запропоновано новий підхід до визначення оптимальної густоти стояння рослин середньопізніх вихідних форм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-4
Шифр НБУВ: РА373373 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Іщук 
Екологічна толерантність Tritikum aestivum L. в агрофітоценозах Полісся: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / Оксана Василівна Іщук ; Державний агроекологічний ун-т. — Житомир, 2007. — 21 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.105
Шифр НБУВ: РА352753

Рубрики:

      
17.

Абдурат Н.К. 
Мінливість господарсько цінних ознак гібридів пшениці озимої та можливість її використання в селекції: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / Н.К. Абдурат ; Ін-т зерн. госп-ва УААН. — Д., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено взаємозв'язки ознак продуктивності та якості зерна пшениці озимої, встановлено закономірності їх успадкування та мінливості. Доведено, що підбір батьківських форм для схрещування необхідно проводити з обов'язковим урахуванням взаємозв'язків ознак пшениці озимої. Виявлено, що найбільший вплив на урожайність мають такі ознаки продуктивності, як площа прапорцевого та підпрапорцевого листків, висота та маса стебла, кількість зерен у колосі й озерненість колоса (відношення кількості зерен у колосі до його довжини), маса 1 000 зерен. Доведено цінність для селекції на продуктивність індексу озерненості колоса та йорданського індексу (відношення маси 1 000 зерен до маси стебла). Зроблено висновок, що у процесі селекції на якість зерна необхідно підбирати батьківські форми з високими показниками якості з застосуванням для аналізу числа седиментації. Встановлено, що показники якості успадковуються за тими ж механізмами, що й інші селекційні ознаки. Доведено, що вияв трангресивних форм за цінними селекційними ознаками залежить від підбору батьківських форм і характеру успадкування. З'ясовано, що виділення трансгресій необхідно проводити за умови збереження ефекта гетерозису у другому поколінні гібридів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.103-31 +
Шифр НБУВ: РА370000 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Абу Ахмадіх Валід Ібрагім Хусеін 
Формування врожайності соняшнику, гороху і кукурудзи залежно від прийомів догляду за посівами в умовах північного Степу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / Валід Ібрагім Хусеін Абу Ахмадіх ; Ін-т земл-ва УААН. — К., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Вивчено особливості росту та формування врожайності польових культур з застосуванням агротехнічних та хімічних методів боротьби з бур'янами. Встановлено, що під час вирощування соняшнику високу технічну, господарську та економічну ефективність має варіант з внесенням 1,5 л/га фронт'єру (90 % к.е.) після сівби до сходів з заробкою бороною. У цьому разі знижується собівартість насіння, збільшується чистий прибуток на 158,2 грн/га з рентабільністю 133 %. Для вирощування гороху кращим виявлено варіанти з застосуванням 0,8 л/га півоту (10 % к.е.) у фазі 3 - 4-х справжніх листків, або 0,5 л/га півоту та боронування посіву. За цих умов собівартість зерна гороху зменшується, а чистий прибуток зростає на 270 грн/га із рентабельністю 180 %. Стосовно посівів кукурудзи встановлено, що більш ефективним є застосування 1,0 л/га фронт'єру та проведення однієї культивації грунту в міжряддях, чистий прибуток зростає на 305 грн/га. З'ясовано, що застосування вказаних гербіцидів у досліджуваних дозах тимчасово пригнічує розвиток бур'янів та мікрофлори грунту. Після збирання культур в урожаї на грунті наявність гербіцидів виявлено у допустимих кількостях, а активність та кількість мікрофлори в грунті нівелюються. Під час вирощування озимої пшениці після гороху, а ячменю після кукурудзи забур'яненість посівів вирівнюється, а продуктивність культур кращих варіантів має тенденцію до збільшення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-4(4УКР) + П213.3-4(4УКР) + П214.11-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА324984

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Аверчев Ю.В. 
Агротехнічні умови підвищення врожайності гречки в проміжних посівах на зрошуваних землях Півдня України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.02 / Ю.В. Аверчев ; Херсон. держ. аграр. ун-т. — Херсон, 2002. — 16 с. — укp.

На підставі проведення багатофакторних польових дослідів вивчено й обгрунтовано способи обробітку грунту, строки, способи сівби та норми висіву, доведено ефективність мінерального живлення пожнивної гречки за зрошуваних умов південного степу України. Досліджено агробіологічні особливості росту та розвитку гречки, її продуктивність залежно від дії та взаємодії факторів досліджуваного агрономічного комплексу вирощування її в проміжних посівах. Вивчено агротехнічні властивості грунту, водоспоживання, засміченість посівів, якість зерна гречки. Удосконалено технології вирощування гречки проміжного посіву за умов зрошення, встановлено економічну ефективність і біоенергетичну доцільність її посівів після збирання попередника.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.8-408(4УКР)
Шифр НБУВ: РА317414 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Авксентьєва О.О. 
Роль білкової системи у формуванні адаптивних реакцій до посухи на ранніх етапах онтогенезу озимої пшениці: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.12 / О.О. Авксентьєва ; НАН України. Ін-т фізіології рослин і генетики. — К., 2005. — 21 с.: рис. — укp.

Вивчено ростову, фізіологічну та метаболічну реакції озимої м'якої пшениці різних за ступенем посухостійкості сортів на грунтову посуху. Встановлено, що гальмування росту та процесів водообміну за посухи супроводжується адаптаційними перебудовами білкової системи в листках та коренях сортів озимої пшениці. Під час цього відбуваються суттєві зміни в амінокислотному пулі, складі азотвмісних сполук, кількості загального та легкорозчинного білка, а також активності ферментів білкового обміну - амінотрансфераз, протеаз, аміноацил-т-РНК синтетаз. Зафіксовано сортові відмінності функціонування окремих компонентів білкової системи за умов оптимального та недостатнього вологозабезпечення. Виявлено різну швидкість реакцій на дію посухи у стійкого та менш стійкого сортів озимої м'якої пшениці. Досліджено роль кореневої системи в стрес-реакції цілісної рослини у сортів озимої пшениці контрастних за ступенем посухостійкості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.103-275.92 +
Шифр НБУВ: РА335399

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського