Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (39)Книжкові видання та компакт-диски (79)
Пошуковий запит: (<.>U=М57$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
1.

Мокроусова О.Р. 
Використання сполук цирконію у хутровому виробництві для підвищення якості виробів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.19.05 / О.Р. Мокроусова ; Держ. акад. лег. пром-сті України. — К., 1999. — 17 с. — укp.

Дисертація присвячена розробці способу дублення шубної овчини сполуками цирконію на базі основного карбонату цирконію та сульфатоцирконату натрію. В результаті проведених дослідів були отримані стабільні дубильні розчини сполук цирконію, установлені закономірності формування якісної шубної овчини з використанням отриманих сполук, вивчена природа взаємодії сполук цирконію з функціональними групами колагену, розроблена технологія суміщення процесів пікелювання, дублення та жирування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М571.024

Рубрики:

      
2.

Білоцька Л.Б. 
Забезпечення високої якості швейних виробів з натурального хутра на основі системного підходу та принципів оптимізації: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.19.04 / Л.Б. Білоцька ; Держ. акад. лег. пром-сті України. — К., 1998. — 19 с. — укp.

Розроблено науково обгрунтовані методи забезпечення високої якості швейних виробів з натурального хутра (ВНХ) на стадіях їхнього проектування та виготовлення при обмежених витратах матеріальних та трудових ресурсів. Представлено узагальнену ієрархічну структурну схему одиничних та групових властивостей ВНХ. Проведено обгрунтування вибору математичної форми подання комплексного показника якості ВНХ і формалізація одиничних показників якості. Розроблено методики: обробки результатів експертного опитування, що забезпечує підвищення вірогідності оцінок значень коефіцієнтів вагомості показників якості швейних виробів за рахунок автоматичного вилучення зі складу групи тих експертів, чия компетентність викликає сумнів або думка яких суттєво відмінна від думки більшості; оптимізації одиничних або групових показників, що забезпечує можливість максимізації комплексного показника якості ВНХ при обмеженнях на матеріальні та трудові ресурси; вибору раціонального варіанту технологічного процесу виготовлення ВНХ, що забезпечує можливість мінімізації матеріальних витрат при заданій трудомістськості. Високу ефективність запропонованих методик обгрунтовано теоретично та підтверджено практично.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М572.2

Рубрики:

      
3.

Смачило О.В. 
Застосування емульсійних систем зворотного типу для оборобки хутра: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.18 / О.В. Смачило ; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. — К., 2008. — 24 с. — укp.

Обгрунтовано застосування у хутровому виробництві емульсійних систем зворотного типу, що містять перхлоретилен, для знежирення та знежирення-вибілювання хутрових шкур. Установлено, що суттю впливу перхлоретилену та пероксиду водню на волос у процесі знежирення та вибілювання є видозміна пептидних зв'язків та руйнування дисульфідних зв'язків кератину, а також попередній гідроліз і наступне окиснення похідних цистеїну та сульфенової кислоти. Доведено можливість стабілізації кератину волосу моноетаноламідом за умов утворення на поверхні волосу гідрофобізувальної плівки та зміщення реакційної рівноваги розпаду кератинів волосу завдяки наявному у моноетаноламіді амідному угрупуванню. Одержано математичні моделі процесу знежирення зворотними емульсіями, що дозволило оптимізувати процеси знежирення та знежирення-вибілювання для забезпечення необхідних властивостей хутрового напівфабрикату.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М571.021.3-1
Шифр НБУВ: РА358216

Рубрики:

      
4.

Данилкович А.Г. 
Наукові основи ресурсоенергозберігаючих технологій формування структури шкіри та хутра в дубильно-оздоблювальних процесах: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.19.05 / А.Г. Данилкович ; Київ. держ. ун-т технологій та дизайну. — К., 2000. — 40 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М52-1 + М57-1
Шифр НБУВ: РА312118 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Плаван В. П. 
Наукові основи технологій органічно-мінерального дублення для виробництва шкіри та хутра з поліпшеними властивостями: автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.18.18 / В. П. Плаван ; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. — К., 2011. — 41 с.: рис., табл. — укp.

Визначено квантово-хімічні особливості будови рослинних поліфенолів різних класів та їх вплив на взаємодію з мінеральними дубильними реагентами в ході органічно-мінерального дублення. Встановлено квантово-хімічний механізм процесу цього дублення з використанням рослинних поліфенолів різних класів і дубильних сполук алюмінію. Досліджено навність кооперативного ефекту між силами слабкої взаємодії, які виникають завдяки водневим зв'язкам різних типів, що утворюються під час танідного дублення в значній кількості, та синергетичного ефекту у разі комбінованого дублення від застосування конденсованих танідів та органічних дубильних сполук. Доведено, що значне підвищення температури зварювання шкіри фосфонієвого дублення відбувається в результаті реакції конденсації внаслідок утворення ковалентних зв'язків між атомами вуглецю сполук фосфонію й азотом аміногрупи колагену дерми, а не тільки за рахунок водневих зв'язків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М520.37-1 + М571.024-1
Шифр НБУВ: РА380286 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Козарь О.П. 
Розробка способів інтенсифікації забарвлення натурального хутра: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.19.05 / О.П. Козарь ; Київ. держ. ун-т технологій та дизайну. — К., 1999. — 16 с. — укp.

Дисертацію присвячено удосконаленню відомих та розробці нових способів фарбування натурального хутра з метою вилучення з фарбувальних розчинів токсичних хімматеріалів та підвищення інтенсивності забарвлення волосяного покрову хутра. Удосконалено існуючий та розроблено новий спосіб фарбування хутра у чорний колір окислювальними барвниками без пірокатехіну, а також кислотними барвниками та композиціями на їх основі шляхом узгодження в єдину систему технологічних параметрів, статистичної оптимізації останніх. Одержано адекватні, відтворювані математичні моделі фарбування хутра окислювальними та кислотними барвниками, композиціями кислотних та катіонних барвників. Визначено характер взаємодії кератину волосяного покриву хутра з кислотними та катіонними барвниками. Виконані дослідження поглиблюють теоретичні знання про процес фарбування, поширюють можливості використання вітчизняних хімічних матеріалів із отриманням якісної конкурентноздатної продукції хутряних виробів з інтенсивно забарвленим волосяним покривом, міцною пластичною шкірною тканиною.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М571.03
Шифр НБУВ: РА307838 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Козарь 
Розробка способів інтенсифікації забарвлення натурального хутра: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.19.05 / Оксана Петрівна Козарь ; Київський держ. ун-т технологій та дизайну. — К., 1999. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М571.03
Шифр НБУВ: РА307838

Рубрики:

      
8.

Калашник О. В. 
Товарознавча оцінка шкурок хутрового кроля: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.18.15 / О. В. Калашник ; Київ. нац. торг.-екон. ун-т. — К., 2011. — 22 с. — укp.

Вперше проведено комплексне товарознавче оцінювання шкурок хутрового кроля, законсервованих без застосування хімічних матеріалів і препаратів. Встановлено показники біостійкості шкурок хутрового кроля, шкірна тканина яких оброблена УФ-променями, та виявлено пригнічення мікроорганізмів, які розвиваються на шкурках хутрового кроля, оброблених УФ-опромінюванням під час зберігання. Науково обгрунтовано можливість застосування УФ-опромінювання для покращання фізико-механічних властивостей шкірної тканини хутрового кроля та підвищення виходу хутрового напівфабрикату за площею. Визначено дози УФ-опромінювання, які викликають ефект структурування, та дози, що призводять до деструкції колагену дерми шкірної тканини шкурок хутрового кроля. Розроблено модифікований графічний метод оцінювання конкурентоспроможності шкурок хутрового кроля із застосуванням інформаційних технологій для забезпечення оперативності та достовірності розрахунків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М571.23
Шифр НБУВ: РА379654 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Савченко Г. В. 
Удосконалення технологічного процесу формостворення верху взуття зі шкурок кроля: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.18.18 / Г. В. Савченко ; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. — К., 2011. — 20 с.: рис. — укp.

Теоретично й експериментально обгрунтовано вдосконалення процесу формостворення верху взуття з використанням аноліту в процесах вичинки шкурок кроля та виготовлення з них взуттєвих виробів. Розроблено математичну модель процесу формостворення верху взуття зі шкурок, що мають задану структуру та покращені фізико-механічні властивості. Встановлено залежність зміни показника формостійкості від технологічних режимів сушіння за термофіксації заданої форми верху взуття зі шкурок кроля, виготовлених з використанням аноліту. Визначено закономірності впливу водневого показника та температури аноліту на вологовміст шкурок кроля в процесі їх відмочування. Встановлено закономірності впливу технологічних параметрів виготовлення шкурок у разі використання аноліту на їх структуру та фізико-механічні властивості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М550.22 + М572.1/7
Шифр НБУВ: РА384823 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського