Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (7)Реферативна база даних (285)Книжкові видання та компакт-диски (577)Журнали та продовжувані видання (84)
Пошуковий запит: (<.>U=М5$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 68
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Якимчук Д. М. 
Вдосконалення пресів для вирубування деталей виробів легкої промисловості: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.05.10 / Д. М. Якимчук ; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Вперше встановлено тенденції розвитку вирубувальних пресів в легкій промисловості та перевірено ефективність їх використання. Розроблено математичну модель технологічного процесу вирубування на електрогідравлічному пресовому обладнанні консольного типу. Вперше визначено залежності зміни спожитої енергії та тиску масла в системі від часу роботи пресового обладнання для кожної з ділянок вирубування. Одержано аналітичні залежності зміни спожитої потужності від периметрів різака для різних видів матеріалу та моментів інерцій маховика.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М402.23-51-02 + М550.1-5-02
Шифр НБУВ: РА383572 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Врона І.Т. 
Вдосконалення процесу проектування формованих підошов: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.19.06 / І.Т. Врона ; Хмельниц. нац. ун-т. — Хмельниц., 2005. — 19 с. — укp.

Розроблено метод визначення ступеня спресування пакетів матеріалів верху в процесі формування їх на колодці (деклараційний патент України на винахід). Запропоновано аналітичні методи визначення міцності кріплення формованих підошов з бортиком до верху взуття, встановлено їх геометричні параметри. Розглянуто математичні моделі та алгоритм автоматизованого проектування підошов з урахуванням ступеня спресування заготовки в процесі формування її на колодці та нормативного рівня міцності їх клейового кріплення до верху взуття.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М555.104 +
Шифр НБУВ: РА340504

Рубрики:

      
3.

Кулік Т.І. 
Вдосконалення технологічного процесу лиття комбінованих взуттєвих виробів із полімерних матеріалів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.19.06 / Т.І. Кулік ; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. — К., 2006. — 22 с.: рис. — укp.

Установлено закономірності технологічного процесу лиття комбінованих взуттєвих виробів з підвищеними споживчими властивостями на базі диференційованого використання полімерних матеріалів, що мають різні механічні властивості. Запропоновано математичні моделі процесу лиття комбінованих взуттєвих виробів, які дозволяють установити залежності механічних властивостей полімерних матеріалів від технологічних параметрів. Визначено закономірності процесу з'єднання складових частин комбінованих взуттєвих виробів у прес-формі за умов лиття полімерних матеріалів під тиском. Розроблено методи проектування удосконаленого технологічного обладнання та процесу лиття для виготовлення комбінованих взуттєвих виробів, які базуються на даних математичного моделювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М555.6 +
Шифр НБУВ: РА346145

Рубрики:

      
4.

Мокроусова О.Р. 
Використання сполук цирконію у хутровому виробництві для підвищення якості виробів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.19.05 / О.Р. Мокроусова ; Держ. акад. лег. пром-сті України. — К., 1999. — 17 с. — укp.

Дисертація присвячена розробці способу дублення шубної овчини сполуками цирконію на базі основного карбонату цирконію та сульфатоцирконату натрію. В результаті проведених дослідів були отримані стабільні дубильні розчини сполук цирконію, установлені закономірності формування якісної шубної овчини з використанням отриманих сполук, вивчена природа взаємодії сполук цирконію з функціональними групами колагену, розроблена технологія суміщення процесів пікелювання, дублення та жирування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М571.024

Рубрики:

      
5.

Романюк О.О. 
Дослідження властивостей матеріалів із натуральної шкіри, пластифікованих різними способами: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.01 / О.О. Романюк ; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. — К., 2005. — 24 с. — укp.

Теоретично обгрунтувано пінний спосіб зволоження та проведено порівняльні дослідження комплексу вологообмінних, деформаційно-релаксаційних, фізико-механічних властивостей натуральної шкіри під час зволоження водою та піною. Відзначено зниження напружень в процесі вологовидалення, збільшення повної деформації та її складових (пружної й еластичної), у порівнянні зі зразками зволоженими водою, у яких спостерігається значна жорсткість, більша міцність та менше видовження у разі розривання. Визначено оптимальні режимні параметри формостворення заготовки взуття у разі її попереднього пінного зволоження. Розроблено пінний спосіб зволоження шляхом підігрівання пінного розчину за результатами проведених досліджень залежності початкового вологовмісту капілярно-пористих матеріалів від температури пінного розчину. Наведено технологічну схему й описано конструкцію зволожувальної установки для реалізації пінного способу зволоження заготовок верху взуття.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М522.052 + М550.22 +
Шифр НБУВ: РА342509

Рубрики:

      
6.

Бунчак О. М. 
Еколого-агротехнічне обгрунтування утилізації відходів шкіряного виробництва та осаду очисних споруд: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 03.00.16 / О. М. Бунчак ; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. — Д., 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Експериментальними та виробничими дослідженнями вперше в Україні розроблено, запатентовано та впроваджено у виробництво технологію та систему переробки органічних відходів шкіряного виробництва й осаду очисних споруд методом прискореної аеробної біологічної ферментації в органічні добрива універсальної дії. Визначено вплив цих добрив нового покоління на агрохімічні, мікробіологічні та екологічні властивості грунтів, ріст і розвиток рослин картоплі, їх продуктивність та якість.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М520.9
Шифр НБУВ: РА380377 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Білоцька Л.Б. 
Забезпечення високої якості швейних виробів з натурального хутра на основі системного підходу та принципів оптимізації: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.19.04 / Л.Б. Білоцька ; Держ. акад. лег. пром-сті України. — К., 1998. — 19 с. — укp.

Розроблено науково обгрунтовані методи забезпечення високої якості швейних виробів з натурального хутра (ВНХ) на стадіях їхнього проектування та виготовлення при обмежених витратах матеріальних та трудових ресурсів. Представлено узагальнену ієрархічну структурну схему одиничних та групових властивостей ВНХ. Проведено обгрунтування вибору математичної форми подання комплексного показника якості ВНХ і формалізація одиничних показників якості. Розроблено методики: обробки результатів експертного опитування, що забезпечує підвищення вірогідності оцінок значень коефіцієнтів вагомості показників якості швейних виробів за рахунок автоматичного вилучення зі складу групи тих експертів, чия компетентність викликає сумнів або думка яких суттєво відмінна від думки більшості; оптимізації одиничних або групових показників, що забезпечує можливість максимізації комплексного показника якості ВНХ при обмеженнях на матеріальні та трудові ресурси; вибору раціонального варіанту технологічного процесу виготовлення ВНХ, що забезпечує можливість мінімізації матеріальних витрат при заданій трудомістськості. Високу ефективність запропонованих методик обгрунтовано теоретично та підтверджено практично.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М572.2

Рубрики:

      
8.

Смачило О.В. 
Застосування емульсійних систем зворотного типу для оборобки хутра: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.18 / О.В. Смачило ; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. — К., 2008. — 24 с. — укp.

Обгрунтовано застосування у хутровому виробництві емульсійних систем зворотного типу, що містять перхлоретилен, для знежирення та знежирення-вибілювання хутрових шкур. Установлено, що суттю впливу перхлоретилену та пероксиду водню на волос у процесі знежирення та вибілювання є видозміна пептидних зв'язків та руйнування дисульфідних зв'язків кератину, а також попередній гідроліз і наступне окиснення похідних цистеїну та сульфенової кислоти. Доведено можливість стабілізації кератину волосу моноетаноламідом за умов утворення на поверхні волосу гідрофобізувальної плівки та зміщення реакційної рівноваги розпаду кератинів волосу завдяки наявному у моноетаноламіді амідному угрупуванню. Одержано математичні моделі процесу знежирення зворотними емульсіями, що дозволило оптимізувати процеси знежирення та знежирення-вибілювання для забезпечення необхідних властивостей хутрового напівфабрикату.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М571.021.3-1
Шифр НБУВ: РА358216

Рубрики:

      
9.

Сатіанарайан Паніграхі 
Застосування колагенвмісних продуктів, які модифіковані триетаноламіном, у виробництві шкір: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.19.05 / Сатіанарайан Паніграхі ; Держ. акад. лег. пром-сті України. — К., 1999. — 18 с. — укp.

Дисертація присвячена одержанню, дослідженню та застосуванню у виробництві шкір модифікованих триетаноламіном колагенвмісних продуктів - гідролізатів колагену. Встановлена взаємодія вихідних колагенвмісних продуктів з триетаноламіном, модифікованих - з хромовим дубитилем та барвником. Доведена доцільність використання модифікованих колагенвмісних продуктів у шкіряному виробництві: у переддубильно-дубильних та фарбувально-жирувальних процесах, при оздоблюванні. При цьому підвищується активність ферментних препаратів, прискорюється процес хромового дублення, поліпшуються використання хімічних матеріалів, якість та вихід шкір по площі. Розроблену методику виробництва шкір хромового дублення для верху взуття із застосуванням модифікованого триетаноламіном продукту КФО (гідролізат після обробки ферментами та пероксидом водню) апробовано у виробничих умовах. Виконані дослідження поглиблюють теоретичні знання про властивості колагену, як високомолекулярної сполуки, розширюють його практичне використання, підвищують рентабельність як основної продукції, так і вторинної сировини в шкіряному виробництві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М52-3

Рубрики:

      
10.

Байдакова І. М. 
Комплексна оцінка якості натуральних шкір для верху взуття: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.18.15 / І. М. Байдакова ; Луц. нац. техн. ун-т. — Луцьк, 2010. — 20 с. — укp.

Розроблено метод визначення коефіцієнтів вагомості одиничних показників якості шкір для верху взуття на базі їх кореляційно-регресійного аналізу. Визначено та реалізовано основні етапи для побудови комплексного показника якості шкір для верху взуття. Вперше розроблено комп'ютерну пpoгрaмy для автоматизованого розрахунку комплексного показника даної якості. Запропоновано методику оцінки якості шкіряного взуття. Доведено, що потрібно переглянути систему класифікації показників. Зазначено, що необхідно ввести вимоги безпеки, обов'язкові для застосування та виконання відносно будь-яких видів продукції, що випускається шкіряно-взуттєвою промисловістю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М522
Шифр НБУВ: РА374487 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Екель Н.В. 
Комплексне дослідження властивостей льоновмісних текстильних матеріалів для взуття: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.01 / Н.В. Екель ; Київ. держ. ун-т технологій та дизайну. — К., 2001. — 21 с. — укp.

Теоретичне та практично обгрунтувано доцільність використання льоновмісних текстильних матеріалів у взуттєвому виробництві. Розроблено асортимент льоновмісних одно- та багатошарових текстильних взуттєвих матеріалів. Висвітлено комплексну модель багатошарового льоновмісного текстильного матеріалу, який використовувається взуттєвую промисловістю. Проаналізовано існуючі методи дублювання та запропоновано новий технологічний режим, який базується на способі з'єднання шарів матеріалу водяною емульсією полівінілацетату за точковим методом. Обгрунтовано вибір асортименту взуття з використанням нових льоновмісних матеріалів. Оцінено експлуатаційні можливості розроблених моделей взуття. Наведено класифікацію показників якості взуття з багатошарових текстильних матеріалів. Для оцінки гігієнічних властивостей взуття з льоновмісних текстильних матеріалів розроблено методи визначення: бактерицидної дії матеріалів, впливу поту на експлуатаційні показники взуття. Оцінювати комфортність взуття запропоновано за комплексним показником, згідно з розробленою формулою. Встановлено вплив радіаційного випромінювання на характеристики міцності льоновмісних взуттєвих матеріалів. Визначено економічний ефект від впровадження напівчеревиків чоловічих з комбінованим верхом (тканина + шкіра), який становить 13,9 тис. грн на 1000 пар взуття.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М55-32
Шифр НБУВ: РА314956 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Ліщук В. І. 
Наукові основи відмочувально-зольних процесів у виробництві шкіри: автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.18.18 / В. І. Ліщук ; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. — К., 2011. — 39 с. — укp.

Розроблено ефективні технології одно- та двостадійного зоління. Вирішення цієї важливої науково-технічної проблеми забезпечило скороченням тривалості обробки у 1,8 - 2,1 раза, підвищення індексу якості продукції підприємства на 58 %, зниження витрати води у 2,3 раза й екологічно-шкідливих хімічних матеріалів чи їх повну заміну техногенно безпечними. Відповідно знижена концентрація у промислових стічних водах таких екологічно небезпечних матеріалів як сульфіди та гідроксид кальцію відповідно у 1,7 і 4,0 раза, а продуктів деструкції кератину - у 30 разів. Протягом 1995 - 2010-х рр. розроблені технології одно- та двостадійного зоління зі збереженням волосу впроваджені в промислове виробництво.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М520.2
Шифр НБУВ: РА381339 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Панасюк І.В. 
Наукові основи проектування технологічних процесів обробки деталей взуття та фурнітури з пластмас і металів: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.19.06 / І.В. Панасюк ; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. — К., 2004. — 36 с. — укp.

Вперше створено науково обгрунтовані теоретичні засади проектування технологічних процесів оздоблювально-зачищувальної обробки деталей взуття та фурнітури з пластмас і металів у планетарно-відцентрових барабанах. На підставі математичного моделювання динаміки руху та властивостей робочого середовища у барабанах з різними видами планетарного руху встановлено функціональні взаємозв'язки параметрів робочого середовища з технологічними та конструктивними характеристиками устаткування. Розроблено математичну модель взаємодії оброблюваної деталі з частинками наповнювача різної форми, наведено рекомендації щодо їх технологічного використання. Створено аналітичні методи розрахунку об'єму матеріалу, що видаляється, тривалості обробки під час видалення ливників, шліфування та полірування. Запропоновано алгоритми проектування технологічних процесів обробки дрібних деталей взуття та фурнітури з пластмас і металів у планетарно-відцентрових установках, розроблено відповідні програми для ПЕОМ. Визначено технологічні режими обробки та технічні завдання для проектування планетарно-відцентрових установок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М550.5 +
Шифр НБУВ: РА332124

Рубрики:

      
14.

Данилкович А.Г. 
Наукові основи ресурсоенергозберігаючих технологій формування структури шкіри та хутра в дубильно-оздоблювальних процесах: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.19.05 / А.Г. Данилкович ; Київ. держ. ун-т технологій та дизайну. — К., 2000. — 40 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М52-1 + М57-1
Шифр НБУВ: РА312118 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Андреєва О.А. 
Наукові основи ресурсозберігаючих технологій дублення та оздоблювання шкір з використанням поліфункціональних сполук: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.19.05 / О.А. Андреєва ; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. — К., 2005. — 45 с. — укp.

Теоретично й експериментально підтверджено гіпотезу організації внутрішньої просторової структури колагену шляхом повнішого залучення його активних, насамперед пептидних, груп до взаємодії з хімічними матеріалами з утворенням зв'язків певного типу з метою надання необхідних властивостей шкірі. Розроблено теоретичні положення щодо впливу одержаних поліфункціональних сполук на формування структури та показники дерми на різних рівнях морфологічної будови колагену, а саме: на мікрорівні - шляхом утворення термостійких, рухомих зв'язків, зумовлених наявністю окиснених вуглеводнів; на макрорівні - завдяки наповнювальній дії модифікованих похідних колагену або пластифікації сірковмісними сполуками. Відзначено, що це дозволяє формувати структуру та властивості шкіри у сучасних технологіях дублення та оздоблювання, а також у технологіях створення продукції нового асортименту. З урахуванням виведених теоретичних положень розроблено п'ять ресурсоощадних технологій обробки шкір хромового та безхромового методу дублення для верху взуття, які, у порівнянні з діючими технологіями, забезпечують підвищення якості готової продукції за більш раціонального використання сировини та хімічних матеріалів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М52-1 + М520.3 + М520.4/5 +
Шифр НБУВ: РА340856

Рубрики:

      
16.

Скиба М.Є. 
Наукові основи ресурсозберігаючих технологій переробки відходів натуральних шкір у матеріали та вироби взуттєвого виробництва: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.19.06 / М.Є. Скиба ; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. — К., 2004. — 44 с. — укp.

Обгрунтовано теоретичні засади проектування ресурсоощадних технологій для переробки відходів натуральних шкір. Розроблено модель волокнистої структури шкіри, на основі якої визначено теоретичні засади технологій переробки шкіряних відходів. Одержано аналітичні залежності між основними технологічними параметрами операції розволокнення структури та конструктивними параметрами технологічного обладнання. Запропоновано удосконалену модель гідродинамічного розволокнення, на базі якої розроблено метод інтенсифікації гідродинамічного розволокнення шкіряних відходів. Експериментально підтверджено правомірність основних положень теорії технологічних процесів розволокнення волокнистої структури шкір и. На підставі дослідження експлуатаційних властивостей підошов і взуттєвих картонів, виготовлених з домішками шкіряних волокон, підтверджено високі якісні показники одержаних виробів та ефективність запропонованих технологій розволокнення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М520.9 +
Шифр НБУВ: РА331887

Рубрики:

      
17.

Плаван В. П. 
Наукові основи технологій органічно-мінерального дублення для виробництва шкіри та хутра з поліпшеними властивостями: автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.18.18 / В. П. Плаван ; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. — К., 2011. — 41 с.: рис., табл. — укp.

Визначено квантово-хімічні особливості будови рослинних поліфенолів різних класів та їх вплив на взаємодію з мінеральними дубильними реагентами в ході органічно-мінерального дублення. Встановлено квантово-хімічний механізм процесу цього дублення з використанням рослинних поліфенолів різних класів і дубильних сполук алюмінію. Досліджено навність кооперативного ефекту між силами слабкої взаємодії, які виникають завдяки водневим зв'язкам різних типів, що утворюються під час танідного дублення в значній кількості, та синергетичного ефекту у разі комбінованого дублення від застосування конденсованих танідів та органічних дубильних сполук. Доведено, що значне підвищення температури зварювання шкіри фосфонієвого дублення відбувається в результаті реакції конденсації внаслідок утворення ковалентних зв'язків між атомами вуглецю сполук фосфонію й азотом аміногрупи колагену дерми, а не тільки за рахунок водневих зв'язків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М520.37-1 + М571.024-1
Шифр НБУВ: РА380286 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Горбачов А.А. 
Наукові основи технологічних процесів виробництва шкіри та похідних колагену з позиції термодинаміки: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.19.05 / А.А. Горбачов ; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. — К., 2002. — 44 с. — укp.

Розроблено наукові основи технологічних процесів виробництва шкіри та похідних колагену з позиції термодинаміки. Винайдено нові технічні рішення перетворення дерми на шкіру. Теоретично виведено й експериментально доведено функціональні залежності виходу шкір за площею від їх фізико-механічних показників і дзета-потенціалу. Встановлено, що об'єм, який займає дубитель внаслідок вказаної взаємодії, за формою наближається до куба, грані якого співмірні з відстанню між триплетами колагену. Визначено, що в утвореному під час дублення термостійкому зв'язку кожен атом металу має здатність взаємодіяти з бічними аміно- та карбоксильними, а також з пептидними групами основного ланцюга. Розглянуто явище солюбілізації вуглеводнів у шкірі, як фактор, що визначає об'єм неупорядкованої зони структури колагену дерми та щільність упакування триспіральних спіралей в упорядкованій зоні. Уточнено уявлення та знайдено характеристики граничної поверхні між упорядкованою та неупрядкованою зонами структури колагену. На підставі термодинамічного опису виплавлення похідних колагену, як процесу перетворення вільноз'єднаного високомолекулярного ланцюга колагену на його низькомолекулярні похідні, знайдено залежності показників, що характеризують якість готового продукту. Розроблено методологію створення технологій шкір та похідних колагену. Зроблено висновок, що термодинамічні основи дозволяють створювати ресурсоощадні технології з запланованими властивостями готової продукції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М52-1
Шифр НБУВ: РА318997 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Колиско О.З. 
Оптимізація схем розкрою матеріалів на деталі шкіргалантерейних виробів: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.18 / О.З. Колиско ; Київ. нац. ун-т технол. та дизайну. — К., 2009. — 22 с. — укp.

Висвітлено питання оптимізації автоматизованої побудови розкрійних схем деталей шкіргалантерейних виробів на рулонних матеріалах з урахуванням комплектності деталей. Встановлено, що основним напрямком вдосконалення схем розкрою є одержання за допомогою обчислювальної техніки множини технологічних рішень і вибір з них оптимального. Виявлено застосування перебірних методів і евристик, які накладають обмеження на кількість розглянутих варіантів. Розроблено модифікації генетичного алгоритму, які комбінують перебірний і градієнтний методи, що дозволило зняти обмеження на кількість різновидів деталей у секції, розширити коло пошуку раціональних розкрійних схем. Зазначено, що обрані структури подання інформації передбачають автоматизацію введення інформації про контури, автоматичні обрахунки лінійних ефектів від щільного суміщення деталей у схемах та інших параметрів щільних укладок, автоматичне дотримання накладених обмежень, можливість візуалізації розкрійних схем або передачі їх для автоматизованого розкрою. Структурована математична модель дозволила створити цільове програмне забезпечення для автоматизованої побудови раціональних розкрійних схем, їх перегляду й інтерактивного коригування. Зазначено, що використання програмного забезпечення дозволяє підвищити продуктивність праці інженера-технолога та рівень використання матеріалу, скоротити час на освоєння нових виробів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М564 +
Шифр НБУВ: РА367955

Рубрики:

      
20.

Дубровкіна М.В. 
Підвищення достовірності розпізнавання коду при ідентифікації шкіри в процесі її обробки: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / М.В. Дубровкіна ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2009. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи підвищення достовірності розпізнавання коду в процесі ідентифікації шкіри під час її обробки. Проаналізовано результати дослідження впливу технологічного процесу обробки шкіри на достовірність коду. Встановлено, що під час обробки відбувається деформація коду внаслідок зміни геометрії його елементів та їх взаємного розташування, що призводить до помилкового визначення місцеположення елементів коду під час розпізнавання. Виявлено, що світлотехнічні характеристики шкіри у разі використання підсвічування суттєво залежать від її особливостей, що обумовлює непомітність на фоні шкіри і втрату частини коду та знижує достовірність його розпізнавання. Досліджено вплив взаємного розташування підсвічування та коду на контраст зображення для кожної з визначених груп шкір. З'ясовано, що у разі контрасту зображення не менше 20 % розпізнавання відбувається з ймовірністю не менше ніж 94 % (площа освітленої (затіненої) області елемента коду повинна перевищувати 68 % площі елемента коду з урахуванням його деформації). Запропоновано метод розпізнавання коду, який базується на визначенні радіус-векторів від центру ваги інформаційних елементів коду до центру кожного з цих елементів, що забезпечує ймовірність розпізнавання коду не менш ніж 98 %. Розроблено алгоритм і систему розпізнавання коду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М52 +
Шифр НБУВ: РА363431

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського