Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (4)Реферативна база даних (972)Книжкові видання та компакт-диски (438)Журнали та продовжувані видання (54)
Пошуковий запит: (<.>U=Л719.9$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 51
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Панченко І.М. 
Вплив електричних полів на вологообмінні процеси в металонаповнених гнучколанцюгових полімерах: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.19 / І.М. Панченко ; Рівнен. держ. пед. ін-т. — Рівне, 1998. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням впливу постійних і змінних (50 Гц), однорідних і неоднорідних електричних полів на процеси статики і кінетики сорбції, дифузії та проникнення вологи через ненаповнені і наповнені високодисперсним порошком міді плівки полівінілхлориду різної товщини. Досліджено, що присутність металевого наповнювача в полімері змінює характер протікання цих процесів як без поля, так і в полях. Встановлена наявність критичних параметрів відносної вологості повітря, температури, напруженості електричного поля, за яких адсорбуюча дія розряду переходить в десорбуючу. Існує також гранична товщина плівок ПВХ, починаючи з якої стимулююча сорбцію дія електричного поля практично зникає. На основі структурної моделі наповненого полімера і діркової моделі сорбції та дифузії молекул води і гідратованих іонів з урахуванням фізико-хімічних процесів, з'ясовані механізми і закономірності впливу дорозрядних і розрядних електричних полів на коефіцієнти сорбції, дифузії та вологопроникності ПВХ і його композицій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л719.943

Рубрики:

      
2.

Обіженко Т.М. 
Епоксидні композиційні матеріали для протипожежного захисту виробів будівельного та електротехнічного призначення: Автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.02 / Т.М. Обіженко ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2000. — 18 с. — укp.

Створено епоксидні композиційні матеріали зі зниженою горючістю, що не містять галогенів. Розглянуто проблеми одержання на їх основі захисно-декоративних та електроізоляційних матеріалів для протипожежного захисту виробів будівельного й електротехнічного призначення. Досліджено процеси горіння та термоокиснювальної деструкції епоксиполімерів. Проведено комплексну оцінку пожежної небезпеки композиційних матеріалів, розраховано параметри розвитку пожежі у разі використання полімерів у виробах. Вивчено технологічні, структурні та експлуатаційні характеристики полімерів зі зниженою горючістю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л719.9
Шифр НБУВ: РА311761 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Арламова Н.Т. 
Розробка та дослідження властивостей композитів на основі фенілону для вузлів тертя посівних машин: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.06 / Н.Т. Арламова ; Укр. держ. хіміко-технол. ун-т. — Д., 2000. — 16 с. — укp.

Розроблено нові антифрикційні зносостійкі композиційні матеріали на базі ароматичного поліаміду фенілон С-2. Виявлено наявність фізико-хімічної взаємодії полімерної матриці та наповнювачів на межі поділу фаз у гетерогенній системі та її вплив на основні експлуатаційні характеристики та структуру композитів. Визначено оптимальний режим переробки фенілону та композитів на його основі. Встановлено підвищення теплофізичних показників і зносостійкості композитів відповідно в 2-4 та 6-21 рази, зниження коефіцієнта тертя в 2 - 2,5 та коефіцієнта демпфірування в 2,3 рази. Доведено доцільність застосування композитів на базі фенілону у вузлах тертя посівних машин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л719.96:П
Шифр НБУВ: РА312138 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
4.

Шевчук О.М. 
Реакційноздатні пероксидвмісні колоїдні металополімери та радикальні реакції за їх участю: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.06 / О.М. Шевчук ; Держ. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2000. — 17 с. — укp.

Дисертацію присвячено проблемам одержання колоїдних металічних та металоксидних наповнювачів з активною поверхнею та їх подальшого використання з метою створення композиційних матеріалів. Розроблено новий метод одержання колоїдних пероксидвмісних металополімерів, який полягає у нуклеації частинок металу у розчинах їх солей у присутності гетерофункціональних поліпероксидів. Досліджено вплив різних чинників (у тому числі природи та концентрації поліпероксиду) на кінетику відновлення металу, а також хімічні та колоїдно-хімічні властивості одержаних металополімерів. Підтверджено існування активних центрів радикальної природи на поверхні металополімеру. Апробовано низькотемпературну полімеризацію ванільних мономерів, ініційовану з поверхні твердої фази. З'ясовано можливість використання одержаних металополімерів як наповнювачів композиційних матеріалів із спеціальними властивостями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л719.943
Шифр НБУВ: РА309245 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Хромишев В.О. 
Розробка та дослідження полімерних композиційних матеріалів для футерування гальванічних ванн: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.06 / В.О. Хромишев ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2002. — 17 с.: рис. — укp.

Проаналізовано літературні джерела щодо хімічно стійких матеріалів, які застосовуваються у гальванічному виробництві, а також сучасний стан застосування фізичних методів модифікації полімерних композиційних матеріалів (ПКМ). Розроблено полімерні компаунди та досліджено процеси інтенсифікації структурування ПКМ на основі поліестерних сполучних у полі низькочастотної вібрації. Визначено оптимальні рецептури ПКМ та режими структурування ПКМ у полі низькочастотної вібрації. Досліджено хімічну стійкість ПКМ та встановлено, що низькочастотна вібрація та механоактиваційна обробка наповнювача впливають на технологічні, фізико-механічні та експлуатаційні властивості досліджуваних ПКМ. На підставі одержаних результатів розроблено маловідхідну тенологію футерування гальванічних ван за рахунок комплексного використання вихідних матеріалів, яка дозволяє забезпечити стабільність і незмінність властивостей ПКМ у процесі експлуатації, а також сприяє підвищення терміну служби гальванічного обладнання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К663.054.1-5-03 + К722.56 + Л719.96:К +
Шифр НБУВ: РА321472

Рубрики:

      
6.

Гончаренко Я.М. 
Високодисперсні кремнеземисті порошки для стоматологічних пластмас: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.11 / Я.М. Гончаренко ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2002. — 18 с. — укp.

Розроблено кремнеземисті порошки для стоматологічних пластмас із регульованим показником заломлення в інтервалі 1,480 - 1,510 з кроком 0,01 і розміром частинок у межах 5 - 10 мкм за допомогою золь - гель технології. Вивчено взаємозв'язок передісторії етилсилікатних гелів і фізико-хімічних властивостей порошків. Запропоновано безпомельну технологію синтезу кремнеземистого порошку. Випробування композиційних матеріалів на основі розроблених порошків виявили можливість ефективного їх застосування як наповнювача для стоматологічних матеріалів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л71-382.2 + Л719.96:Р
Шифр НБУВ: РА319289 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Гриценко О.М. 
Технологічні закономірності синтезу кополімерів на основі полівінілпіролідон-олігомерних композицій в присутності йонів металів змінної валентності: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.06 / О.М. Гриценко ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2002. — 20 с. — укp.

Вперше виявлено ініціюмлювальний ефект комплексу іон металу змінної влентності - полівінілпіролідон у полімеризації (мет)акрилових мономерів. Встановлено закономірності полімеризації полівінілпіролідон-олігомерних композицій у присутності солей металів змінної валентності за кімнатної температури, в присутності кисню квантово-механічними розрахунками підтверджено хімізм каталізу через комплексоутворення з переносом заряду. З'ясовано вплив природи каталізатора, розчинників, композиційного складу на технологічні параметри синтезу кополімерів полівінілпіролідону, їх структуру та властивості, доведено високу реакційну здатність композицій у водних середовищах на повітрі. Розроблено нові технологічні умови синтезу полімерних гідрогелів і встановлено взаємозв'язок структури синтезованих кополімерів і режимів їх синтезу. Здійснено математичне планування композиційних складів і виведено математичну залежність основних експлуатаційних властивостей гідрогелів від складу вихідної композиції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л719.96 + Л719.96
Шифр НБУВ: РА317039 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Суха І.В. 
Розробка полімерних композитів з наповнювачами, модифікованими полімерними четвертинними амонієвими солями: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.06 / І.В. Суха ; Укр. держ. хім.-технолог. ун-т. — Д., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Розроблено полімерні композиційні матеріали на базі еластомерних і термопластичних полімерних матриць з підвищеним комплексом технологічних і фізико-механічних характеристик. Досліджено вплив модифікації наповнювачів на властивості полімерних композиційних матеріалів. Розглянуто механізм адсорбції полімерних четвертинних амонієвих солей (ПЧАС). Встановлено, що модифікований ПЧАС сапоніт у разі введення у малих дозах сприяє підвищенню міцності зв'язку між гумою і латуньованим металокордом у 1,2 - 1,5 рази.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л719.94
Шифр НБУВ: РА327004

Рубрики:

      
9.

Караман В.М. 
Термо- і в'язкопружність термопластичних нанокомпозитів на основі поліпропілену та поліаміду 6: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.19 / В.М. Караман ; НАН України. Ін-т хімії високомолекуляр. сполук. — К., 2003. — 19 с.: рис., табл. — укp.

Досліджено вплив природи та вмісту наповнювача на термо- та в'язкопружні властивості нанокомпозитів у твердому та розплавленому станах. Показано принципову подібність властивостей класичних нанокомпозитів на базі шаруватих анізометричних наповнювачів з властивостями нанокомпозитів на основі нанонаповнювачів іншої природи. Дослідження в'язкопружних властивостей дало змогу встановити виникнення суцільної структурної сітки наночастинок у розплавах нанокомпозитів за надзвичайно низького вмісту наповнювача (4 - 5 %). На підставі аналізу експериментальних даних запропоновано структурну модель нанокомпозита в твердому стані, яка передбачає перехід певної частини прохідних ланцюгів у міжламелярних прошарках до розтягнутої конформації як причину надзвичайно великого перевищення модулів пружності та одночасного зменшення коефіцієнта термічного розширення у порівнянні з існуючими теоретичними розрахунками. Запропоновано новий "структурний" критерій високонаповненого термопластичного нанокомпозита.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л719.92-106
Шифр НБУВ: РА326876

Рубрики:

      
10.

Жернова Л.М. 
Синтез і дослідження властивостей біологічно активних полімерних матеріалів на основі лінійних поліуретанів: Автореф. дис... канд. хім. наук / Л.М. Жернова ; НАН України. Ін-т біоорган. хімії та нафтохімії. — К., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Створено біологічно активні полімерні матеріали на базі лінійних поліуретанів. Синтезовано нові біосумісні та біостабільні поліуретани, що мають ароматичні фторовані фрагменти в жорсткому блоці полімерного ланцюга. Доведено будову синтезованих поліуретанів, проведено їх фізико-хімічні, фізико-механічні та біологічні дослідження. Показано, що пара-заміщений фторовмісний поліуретан має більш високу біостабільність та фізико-хімічні показники, ніж мета-, орто-заміщені на нефторовані аналоги та може бути використаний як матеріал для імплантатів тривалої дії. Одержано нові біологічно активні полімерні композиції з пролонгованою лікувальною дією модифікацією гідрогелями поліуретанової матриці, що містить антибіотики цефалоспоринового ряду та антисептичний препарат декаметоксин. Одержано нові біологічно активні полімерні композиції з пролонгованою лікувальною дією. Показано, що введенням гідрогелів у поліуретанову матрицю можна регулювати швидкість надходження лікарської речовини до оточуючого водного середовища, а також одержувати матеріали з заданими фізико-хімічними та фізико-механічними характеристиками. На базі полімерних композицій одержано плівкові матеріали з стійкою антибактеріальною дією, які можна використовувати в хірургічній практиці для пригнічення дії патогенних мікроорганізмів у разі операцій на черевній порожнині.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л719.96:Р
Шифр НБУВ: РА323474

Рубрики:

      
11.

Пахаренко В.В. 
Розробка технології одержання базальтонаповнених поліпропіленових композицій з пониженою горючістю: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.06 / В.В. Пахаренко ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2003. — 18 с.: рис. — укp.

Розроблено вогнестійкі композиції на базі поліпропілену, наповненого синергічними сумішами антипіренів та базальтовим волокном. Встановлено вплив антипіренових домішок на реологічні та фізико-механічні властивості поліпропіленової композиції та закономірності їх зміни. Показано вплив способу обробки базальтового волокна на фізико-хімічні процеси взаємодії між полімерною матрицею та волокном та на зміну міцнісних властивостей полімерної композиції. Досліджено закономірності диспергування базальтового волокна та характер течії у процесі переробки поліпропіленової композиції залежно від конструктивно-технологічних параметрів черв'ячно-дискової еструзії та вплив довжини волокна на властивості полімерного матеріалу. Визначено раціональні параметри переробки та розроблено технологію виготовлення даної композиції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л719.945 +
Шифр НБУВ: РА324640

Рубрики:

      
12.

Семенець О.А. 
Розробка абразивостійких матеріалів на основі термопластичних поліуретанів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.06 / О.А. Семенець ; Укр. держ. хім.-технол. ун-т. — Д., 2004. — 18 с.: рис. — укp.

Встановлено взаємозв'язок між умовами синтезу та переробки термопластичних поліуретанів (ТПУ) та їх структурою, фізико-механічними та триботехнічними властивостями. Запропоновано шляхи підвищення абразивостійкості ТПУ за рахунок синтезу з оптимальних вихідних матеріалів. Здійснено розрахунки та прогнозування зношування поліуретанових термопластів у потоці абразивних частинок з урахуванням зміни структурних параметрів (концентрації жорстких блоків, молекулярної маси), визначено природу та вид вихідних компонентів, а також експлуатаційні характеристики (швидкість потоку абразивних частинок, кута атаки). Розроблено практичні рекомендації щодо використання абразивостійких поліуретанів за умов газоабразивного зношування. Виявлено визначальний вплив хімічної будови, природи та виду вихідних компонентів, їх співвідношення на стадії синтезу, а також молекулярної маси поліуретанових термопластів на їх фізико-механічні та триботехнічні характеристики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л713.41-106 + Л719.96:Ж +
Шифр НБУВ: РА330476

Рубрики:

      
13.

Літвиненко М.В. 
Підвищення функціональних та експлуатаційних характеристик оптичних полістирольних виробів, отриманих фрезеруванням: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.01 / М.В. Літвиненко ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2004. — 21 с.: рис. — укp.

Розв'язано науково-технічну задачу забезпечення необхідних параметрів макро- та мікрогеометрії поверхні, стану поверхневого шару оптичних полістирольних виробів шляхом призначення раціональних умов фрезерування внутрішніх і зовнішніх поверхонь, що забезпечують високі експлуатаційні властивості. Визначено особливості зносу дрібнозернистого різального інструменту зі швидкорізальної сталі за умов фрезерування канавок. Розроблено методику контролю й ефективної оцінки якості поверхні оптичних полімерних виробів, що базується на теорії імовірностей. Доведено, що застосування даної методики дає змогу безпомилково визначити функціональну придатність оптичного виробу. Наведено результати дослідження величини зміненого шару оптичних полістирольних виробів після механічної обробки. Розроблено рекомендації щодо покращення процесу обробки оптичних полістирольних виробів "Tile", використання яких забезпечує підвищення стійкості дрібнорозмірного інструменту та одержання необхідної якості поверхневого шару, дає змогу створити вироби з високими функціональними та експлуатаційними властивостями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л719.942 +
Шифр НБУВ: РА331629

      
Категорія: Будівництво   
14.

Биковська Н.В. 
Застосування гідродинамічно-активних полімерних композицій для підвищення ефективності роботи систем протипожежної техніки і аварійної відкачки води: Автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.01 / Н.В. Биковська ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2004. — 24 с.: рис. — укp.

Розроблено наукові засади технології приготування рідких (тонкодисперсних суспензій) та твердих (брикетів) полімерних композицій на основі високомолекулярних поліетиленоксиду (ПЕО) та поліакриламіду (ПАА). Одержано нові експериментальні дані щодо впливу полімерних домішок з водорозчинних полімерних композицій на величини турбулентного тертя у трубах, особливо за малих концентрацій полімерів. Теоретично обгрунтовано та експериментально підтверджено можливість застосування рідких та твердих полімерних композицій для покращання роботи протипожежної техніки (зниження турбулентного тертя, поліпшення властивостей вогнегасних рідин) та підвищення пропускної здатності систем аварійної відкачки води, включаючи каналізаційні. Розроблено математичні моделі зниження гідродинамічного опору тертя у турбулентних потоках розчинів високомолекулярних полімерів. Обгрунтовано умови, за яких застосування полімерних домішок для зниження турбулентного тертя є технічно та економічно вигідним.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.203 + Н960.2-511 + Л719.96:Н +
Шифр НБУВ: РА331565

Рубрики:

      
15.

Войцев А.В. 
Підсистема оперативного календарного планування гнучкої виробничої системи: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.20 / А.В. Войцев ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено питання оперативного планування з застосуванням нового оригінального підходу, який базується на динамічному синтезі розкладів, що дало змогу удосконалити структуру системи управління оперативним календарним плануванням роботи гнучкої дільниці виробництва полімерного харчового устаткування, мінімізувати його склад та забезпечити високу ефективність використання. Розроблено метод подання інформації про послідовність виконання запланованих операцій для об'єктів дослідженої гнучкої виробничої системи (ГВС), особливість якої полягає у багатоваріантності технологічних маршрутів виробництва продукції. Створено методику символьного подання варіантів рішень у процесі пошуку квазіоптимальних розкладів з використанням генетичних алгоритмів. Модифіковано метод побудови зазначених розкладів шляхом застосування генетичних алгоритмів, що забезпечує одержання квазіоптимальних графіків роботи устаткування за малі інтервали часу. Теоретично оцінено та сформувальовано вимоги щодо надійності розкладів, що дозволяє враховувати стохастичність процесів, які відбуваються у системі та визначати часові параметри початку і завершення з високою точністю усіх операцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л719.96:Л80 + У9(4УКР)306.0-23 +
Шифр НБУВ: РА338001

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
16.

Бужанська М.В. 
Синтез і фізико-хімічні властивості полімер-ванадійоксидних композитів: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / М.В. Бужанська ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2005. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г727.54 + Л719.943 +
Шифр НБУВ: РА341125

Рубрики:

      
17.

Кирик Г.В. 
Структура та властивості полімерних композиційних матеріалів, сформованих у магнітному полі: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / Г.В. Кирик ; Сум. держ. ун-т. — Суми, 2005. — 19 с. — укp.

Сформульовано основні закономірності формування структури та властивостей полімерних композиційних матеріалів за дії обертового магнітного поля. Узагальнено результати експериментальних досліджень полімерних композитів на основі полі-4-метилпентену-1, фторопласту-2М, пентапласту, які містять сильно- та слабкомагнітні наповнювачі. З використанням методів електронної мікроскопії, рентгеноструктурного аналізу, а також магнітного, теплофізичного, електрофізичного установлено зміни у матеріалах на різних рівнях організації. Виявлено взаємозв'язок між переходом від анізотропного розподілу сильномагнітного наповнювача та комплексом фізико-механічних характеристик. Описано фізичні засади одержання радіопоглинаючих полімерних матеріалів з шаруватою структурою, сформованою за дії обертового магнітного поля.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л719.96 + К663.7 +
Шифр НБУВ: РА338779

Рубрики:

      
18.

Василенко С.Л. 
Теплофізичні і електрофізичні властивості та релаксаційні процеси в металонаповнених епоксидних полімерах: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.14 / С.Л. Василенко ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2005. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л719.943 +
Шифр НБУВ: РА340802

Рубрики:

      
19.

Сперкач С.О. 
Акустична спектроскопія полімерних електролітів на основі поліпропіленгліколь - LiClOsub4/sub: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.19 / С.О. Сперкач ; НАН України. Ін-т хімії високомолекуляр. сполук. — К., 2005. — 19 с.: рис. — укp.

Досліджено полімер-солеві розчини різних концентрацій, до складу яких входять поліпропіленгліколь з молекулярною масою 2025 (ППГ-2025) та поліетиленгліколь з молекулярною масою 300 (ПЕГ-300) як розчинники перхлорату літію та ПЕГ-300 як розчинник амонійної солі. Вивчено рідкі олігомери, зокрема, ППГ-2080 з ацильними та гідроксильними кінцевими групами, ППГ-1052 та ППГ-400 з гідроксильними кінцевими групами, ПЕГ-300 з гідроксильними кінцевими групами, як чисті олігомерні рідини. Одержано частотні залежності акустичних характеристик складних систем, зокрема, ізотерм поглинання та швидкості поширення звуку, у частотному інтервалі 3 - 2 500 МГц і температурному режимі 293 - 303 К. Проаналізовано вплив даних факторів на акустичні спектри, зокрема, на властивості часів релаксації нормальних і сегментальних мод, релаксаційних сил і швидкості звуку в рідких олігомерах та олігомер-солевих розчинах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л719.9-1 с +
Шифр НБУВ: РА335707

Рубрики:

      
20.

Байгушев В.В. 
Технологія виробництва композиційних вуглець-вуглецевих матеріалів електротермічного призначення: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.06 / В.В. Байгушев ; Укр. держ. хім.-технол. ун-т. — Д., 2006. — 17 с. — укp.

Розроблено та досліджено властивості вуглець-вуглецевого композиту в електротермії з високими експлуатаційними характеристиками. Вперше встановлено залежність властивостей (міцнісних, електрофізичних, теплофізичних, а також площі розшарувань і деформації) композита на різних стадіях виготовлення від хімічного складу та параметрів технологічних процесів (затвердіння, карбонізації у захисному середовищі, високотемпературної обробки у вакуумі, піроущільнення під час піролізу природного газу у вакуумі). Виявлено, що застосування електропровідного в'яжучого у розробленій вуглепластиковій композиції сприяє збільшенню теплопровідності на 23 - 28 %, міцності під час розтягу на 36 - 65 %, а також зменшує термічний коефіцієнт лінійного розширення на 6 - 21 %. Вперше встановлено залежність швидкості осадження піровуглецю з вуглеводнів у вакуумі на поверхню вуглець-вуглецевого композиту за температури поверхні 1 223 - 1 323 К від паціального тиску водню. Експериментально визначено оптимальні технологічні параметри складових і режими одержання готових виробів з розмірами листової (до 1 500 мм) та циліндричної (діаметром 35 - 2 200 мм, довжиною до 4 000 мм) заготовок для нагрівачів та екранів. Технологію виготовлення виробів з гібридного вуглець-вуглецевого композиту впроваджено на Державному заводі "Вуглекомпозит", Запоріжжя. Наведено оцінку експлуатаційної надійності, екологічної безпеки та економічної ефективності виробництва нових композиційних вуглець-вуглецевих матеріалів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л719.945 + Л719.945
Шифр НБУВ: РА344166

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського