Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (242)Книжкові видання та компакт-диски (82)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>U=К663.2$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
1.

Бик С. В. 
Анодні процеси на сріблі у боратно-фосфатно-карбонатному електроліті: автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.05 / С. В. Бик ; НАН України, Ін-т заг. та неорган. хімії ім. В.І. Вернадського. — К., 2011. — 17 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г576.523,0 + К663.234.2
Шифр НБУВ: РА381719 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Буряк В.В. 
Використання часткової електромагнітної левітації металевого розплаву в пристрої гарячефазного нанесення цинкових покриттів з вертикальною протяжкою сталевого листа: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.16.02 / В.В. Буряк ; Фізико-технол. ін-т металів та сплавів. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено електромагнітні, теплофізичні та гідродинамічні процеси у вертикальному переміщенні сталевого листа з великою швидкістю знизу до гори через цинковий розплав у тиглі без дна за умов масткової електромагнітної левітації рідкого металу та використання закономірностей для розробки спеціалізованого електромагнітного цинкувального пристрою, який дозволяє забезпечити суттєве скорочення часу контакту сталевого прокату з рідким цинком, виключити з цинкувального тигля залізовмісне обладнання для протяжки сталевого листа, зменшити масу розплаву покриття у ємкості, покращати якість покриття та зменшити витрати електроенергії та підтримання високотемпературного стану металу. Визначено теоретично й експериментально характеристики обладнання, під час яких реалізується принцип часткової електромагнітної левітації металевого розплаву. Вперше запропоновано та науково обгрунтовано концепцію та принципову технологічну схему нового електромагнітного цинкувального пристрою, що живиться змінним струмом промислової частоти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К663.232.5 +
Шифр НБУВ: РА364285

Рубрики:

      
3.

Бутиріна Т.Є. 
Електроосадження хрому з розчинів Cr (III). Кінетичні закономірності, вплив полімерних добавок: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.05 / Т.Є. Бутиріна ; Укр. держ. хім.-технол. ун-т. — Д., 2006. — 20 с. — укp.

Вивчено процес електроосадження хрому з форміатних й оксалатних розчинів на основі солей Cr (III). Для встановлення кінетичних закономірностей і механізму розряду комплексних іонів хрому (III), а також для визначення характеру впливу водорозчинних синтетичних полімерів на фізико-хімічні процеси, що відбуваються під час хромування, та для вивчення властивостей хромових осадів здійснено комплекс досліджень, що грунтуються на застосуванні стаціонарної та інверсійної вольтамперометрії, гравіметрії, волюмометрії, оптичних, колориметричних, рентгенографічних та інших методів. Розроблено кінетичну модель ступінчастого розряду іонів Cr (III). Установлено флокувальну дію водорозчинних полімерів на золь Cr(OH)3, який утворюється у приелектродному шарі. Показано можливість одержання якісних товстошарових осадів з форміатного електроліту за присутності полімерної домішки. Показано, що ці покриття мають цінні властивості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г576.63,0 + К663.225 +
Шифр НБУВ: РА346374

Рубрики:

      
4.

Шейкіна О.Г. 
Електроосадження цинку із розбавлених слабокислих електролітів імпульсним струмом: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.03 / О.Г. Шейкіна ; Укр. держ. хім.-технол. ун-т. — Д., 1999. — 18 с. — укp.

Дисертацію присвячено розробці і впровадженню нових технологічних процесів електроосадження цинку із низькоконцентрованих, зокрема, слабокислих, електролітів. Вивчена кінетика катодних процесів електроосадження металу із розбавлених електролітів при сумісному використанні поверхнево-активних речовин типу "ДХТІ" та імпульсного поляризуючого струму. Встановлені закономірності впливу параметрів поляризуючого струму різних форм на основні технологічні показники процесу осадження одношарових (масивних) цинкових покриттів. Одержано із одного електроліта і електролізера та досліджено багатошарові мікрошарові цинкові осади.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К663.232.5

Рубрики:

      
5.

Колесник Є.В. 
Особливості структуроутворення тонких електрохімічних олов'яних покриттів на консервній жерсті: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.16.01 / Є.В. Колесник ; Нац. металург. акад. України. — Д., 2007. — 19 с. — укp.

З'ясовано, що головною причиною утворення тривимірних дефектів в олов'яних покриттях на консервній жерсті є адсорбція бульбашок молекулярного водню на її поверхні під час електроосадження. Установлено, що кристалографічна текстура олов'яних покриттів на жерсті описується двома аксіальними орієнтаціями (101)[hkl] та (100)hkl], перпендикулярними до поверхні і невпорядкованим компонентом. Виявлено особливості зміни кількісних характеристик основного аксіального компонента (101)[hkl] текстури олова залежно від параметрів осадження. Установлено кількісну залежність захисної здатності олов'яних покриттів на консервній жерсті від їх текстури та визначено оптимальний режим їх одержання. Показано, що підвищення досконалості аксіального компонента (100)[hkl] текстури олов'яних покриттів сприяє поліпшенню їх захисної здатності. З використанням результатів дослідження розроблено технологію лудження консервної жерсті у малотоксичних сірчанокислих електролітах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К663.232.7 + К846 +
Шифр НБУВ: РА354064

Рубрики:

      
6.

Горбань В.Ф. 
Розробка матеріалів з легованих сплавів хрому і покриттів з них з метою захисту виробів від зносу та підвищення їх жарокорозійної стійкості: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.02.01 / В.Ф. Горбань ; НАН України. Ін-т пробл. матеріалознавства ім. І.М.Францевича. — К., 2005. — 40 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К663.225 + К225 +
Шифр НБУВ: РА335516

Рубрики:

      
7.

Бобков Д.В. 
Удосконалення процесів осадження олова та сплаву олово-нікель з сульфаматних електролітів: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.03 / Д.В. Бобков ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2007. — 19 с. — укp.

Розроблено стабільні, екологічно безпечні електроліти осадження олова й сплаву олово - нікель на основі солей сульфамінової кислоти. Встановлено кінетичні параметри та вплив компонентів сульфаматних електролітів на катодне осадження олова. Досліджено вплив компонентів сульфаматних електролітів та їх концентрації на перебіг електродних реакцій спільного відновлення іонів олова й нікелю та на склад одержаних покрить. На підставі аналізу поляризаційних залежностей встановлено, що розряд гідратованих іонів олова з сульфаматних розчинів може проходити під впливом адсорбційної поляризації, обумовленої ПАР, та під електрохімічним і дифузійним контролем. Виявлено вплив концентрації потенціалвизначальних іонів і технологічних параметрів осадження сплаву на склад одержаних покрить. Розроблено математичну модель, що відображає вплив технологічних параметрів осадження сплаву та концентрації потенціалвизначальних іонів на склад одержаного покриття. Визначено оптимальний склад електроліту та режими катодного осадження сплаву олово - нікель. Вивчено каталітичні властивості покриттів із запропонованих електролітів, які активізують окиснення CO у повітряній суміші (вміст CO не більше 3 %).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К663.232.7 + К663.054-3 +
Шифр НБУВ: РА355330

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського