Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (162)Реферативна база даних (6172)Книжкові видання та компакт-диски (2605)Журнали та продовжувані видання (2559)
Пошуковий запит: (<.>U=З81$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 225
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Єфіменко С.М. 
Інструментальні засоби для дослідження та застосування методів моделювання за статистичними даними: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / С.М. Єфіменко ; НАН України, МОН України, Міжнар. наук.-навч. центр інформ. технологій та систем. — К., 2009. — 20 с. — укp.

У дослідженні вперше розроблено рекурентні модифікації методів Гауса та Грама - Шмідта розв'язування систем лінійних рівнянь. За допомогою тестових випробувань та теоретично показано ефективність використання запропонованих модифікацій в задачі оцінювання параметрів послідовно ускладнюваних структур моделей. Розроблено загальну методику комплексного дослідження методів моделювання за даними спостережень та їх компонентів за допомогою числових експериментів. Розроблено інтегрований комплекс інструментальних засобів, який передбачає використання рекурентних алгоритмів оцінювання параметрів та грунтується на запропонованій методиці дослідження методів моделювання. Інструментальні засоби застосовувалися в Інституті космічних досліджень природних ресурсів Азейбарджанського Національного космічного агенства та ЗАТ "Новокраматорський машинобудівний завод". Виконано порівняльне тестування методів моделювання та їх компонентів. Запропоновано рекомендації щодо їх ефективного використання для моделювання за даними спостережень. За допомогою комплексу інструментальних засобів розв'язано практичні задачі моделювання, що мають важливе економічне значення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В195.1 с51 + З813.4 +
Шифр НБУВ: РА368688

Рубрики:

      
2.

Ієвлєв О.М. 
Моделювання і дослідження поліфакторних впливів-відгуків у вузлі управління складної біотехнічної системи: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.02 / О.М. Ієвлєв ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2005. — 20 с. — укp.

Проаналізовано сучасні підходи щодо моделювання біотехнічних систем. На підставі одержаних результатів доведено актуальність вирішення задачі прогнозування відгуку вузла управління складної біотехнічної системи на поліфакторні впливи з використанням функції відгуку. Встановлено перелік психосоматичних ознак індивіда релевантних його відгуку у вузлі управління на невербальні компоненти поліфакторних впливів. З урахуванням результатів статистичної обробки експериментальних даних і з використанням математичного апарату нечітких лінгвістичних змінних розроблено оригінальну математичну модель оцінки впливу невербальних компонентів поліфакторних впливів на відгук вузла управління та створено нову математичну модель вузла управління біотехнічної системи. Результати наукового дослідження використано під час утворення і модернізації моделей експрес-технологій профпридатності та профвідбору, формування методів прогнозування параметрів відгуку працівників Державної пожежної інспекції Львівської області та впроваджено у навчальний процес Учбового Центру Дослідницького Центру Міністерства освіти та науки України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З818.1 +
Шифр НБУВ: РА335469

Рубрики:

      
3.

Іванілов 
Реляційні засоби побудови моделей логічних мереж та їх застосування в штучному інтелекті: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.23 / Артем Олександрович Іванілов ; Харківський національний ун-т радіоелектроніки. — Х., 2009. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З810.2 + З970.66
Шифр НБУВ: РА365293

Рубрики:

      
4.

Іваницька Л.В. 
Суспільно-політичні та науково-організаційні аспекти становлення і розвитку кібернетичної науки в Україні в другій половині XX - на початку XXI століття: Автореф. дис. канд. іст. наук: 07.00.01 / Л.В. Іваницька ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 16 с. — укp.

Досліджено питання зародження кібернетичної науки та її становлення в Україні, створення та розвитку матеріально-технічної та наукової бази, підготовки наукових та технічних кадрів в галузі кібернетики. Визначено вплив досягнень кібернетичної науки на розвиток економіки країни. Проаналізовано основні причини помилок, допущених у процесі розвитку кібернетики в Україні, вказано на наслідки цих прорахунків. Запропоновано власну концепцію розвитку вітчизняної кібернетичної науки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)63-7 + З81 г +
Шифр НБУВ: РА328086

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Іванюк В.А. 
Комп'ютерне моделювання динамічних об'єктів на основі ланцюгово-дробової апроксимації складих передатних функцій: автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.02 / В.А. Іванюк ; Черкас. держ. технол. ун-т. — Черкаси, 2009. — 20 с. — укp.

Змодельовано динамічні об'єкти, що описуються складними передатними функціями, шляхом ланцюгово-дробової апроксимації. Розвинуто ідею застосування ланцюгових дробів під час побудови апроксимаційних моделей динамічних об'єктів. Розроблено алгоритми апроксимації дробово-раціональних передатних функцій високого порядку, побудови апроксимаційних моделей об'єктів з розподіленими параметрами, що описуються ірраціональними передатними функціями. Розроблено пакет прикладних програм, що містить модулі, які реалізують алгоритми побудови ланцюгово-дробових апроксимаційних моделей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З813.11 +
Шифр НБУВ: РА364056

Рубрики:

      
6.

Іващенко В.В. 
Методи та алгоритми компараторної ідентифікації статичних сенсорних систем при обмеженні на вхідну інформацію: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.23 / В.В. Іващенко ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон.. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

Розроблено загальну методологію математичного моделювання й ідентифікації на основі компараторного методу, обгрунтовано необхідність розвитку і поширення методу компараторної ідентифікації на інтелектуальні системи. Виділено і досліджено два типи бінарних предикатних моделей - лінійні предикати еквівалентності та предикати діфункціональності. Предикатні моделі визначено на всьому просторі вхідних сигналів та на його частині, що визначається фізичною інтерпретацією даної моделі. На базі мови лінійних предикатів надано опис множини вхідних сигналів у вигляді скінченновимірного лінійного простору. Вперше сформульовано характеристичні властивості лінійних предикатів, заданих на опуклій множині лінійного простору. Розроблені методи застосовано для визначення структури функцій попиту фінансових ресурсів. Створено обчислювальні методики для розробки пристроїв розпізнавання колірних відтінків. Запропоновано процедуру автоматичного сортування купюр з відбракуванням старих, створену на основі аналізу кольоровості купюр.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З813.4 +
Шифр НБУВ: РА328777

Рубрики:

      
7.

Агаджанов С.Г. 
Рекурентні алгоритми ідентифікації лінійних об'єктів в умовах обмежених завад: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.03 / С.Г. Агаджанов ; Харк. держ. техн. ун-т радіоелектрон. — Х., 1998. — 18 с. — укp.

Запропоновано рекурентні алгоритми, що мають зону нечуйності, для оцінювання стаціонарних та нестаціонарних параметрів динамічних об'єктів при наявності обмежених завад. Досліджені питання збіжності алгоритмів та впливу їх параметрів (зокрема, зони нечуйності) на властивості оцінок. Для оцінювання нестаціонарних параметрів запропоновано однокрокові алгоритми з адаптивною настройкою зони нечуйності, багатокрокові та модифіковані алгоритми рекурентного методу найменших квадратів, які мають зону нечуйності та враховують експоненційне зважування інформації або використовують обмежену коваріаційну матрицю. Розроблено систему експертного моделювання алгоритмів параметричної ідентифікації, яка дозволяє всебічно досліджувати рекурентні алгоритми. Приведено результати аналізу роботи алгоритмів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З813-01

Рубрики:

      
8.

Агаджанян А. Р. 
Застосування частотно-часових методів до обробки нестаціонарних сигналів в реальному масштабі часу: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.12.13 / А. Р. Агаджанян ; Одес. нац. акад. зв'язку ім. О.С. Попова. — О., 2011. — 25 с. — укp.

Визначено зв'язок між часовими, частотними та частотно-часовими методами обробки сигналів. Показано можливість й користь використання обвідних у цих методах. Побудовано математичну модель з використанням методу динамічного коефіцієнта передачі (ДКП) для розв'язання задачі визначення динамічних спотворень у вузькосмугових цифрових колах у разі проходження сигналів з амплітудною модуляцією (АМ) і частотною модуляцією (ЧМ). Показано, що на підставі розробленого методу вейвлет-перетворення можливо визначення патології для кардіосигналів. Визначено імовірнісні параметри селективного кола. Під час порівняння алгоритмів частотно-часового аналізу однозначно визначено галузі застосування кожного з методів. Запропоновано метод корекції динамічних спотворень на підставі методу ДКП. Проаналізовано вплив зміни частоти вхідного сигналу відносно резонансної частоти на амплітуду, частоту та фазу вихідного сигналу коливального контуру.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З811.5
Шифр НБУВ: РА383877 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Айман Найєф Ахмад Альхалайбєх 
Мережеве нейро-фаззі регулювання інформаційних потоків між об'єктами з різною продуктивністю: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.23 / Айман Найєф Ахмад Альхалайбєх ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2006. — 19 с. — укp.

Розглянуто принципи самоорганізації під час взаємодії між вузлами розподілених інформаційно-обчислювальних систем, що розрізняються за рівнем інтелектуальності. Запропоновано та досліджено моделювання на мережах Петрі оцінки залежності складності взаємодіючих об'єктів щодо рівня їх інтелектуальності. Описано принципи моделювання інформаційного обміну між елементами розподілених інформаційно-обчислювальних систем. Розглянуто ієрархію структур з інтелектуальним регулюванням характеристик інформаційного обміну між технічною системою та людиною-оператором. Наведено принципи побудови інтелектуального інтерфейсу "технічна система - людина-оператор" з нечітким регулюванням у межах формалізму Мамдані-Заде. Розроблено навчальну систему - тренажер швидкочитання з багаторівневим нечітким регулюванням.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З810.2 +
Шифр НБУВ: РА343647

Рубрики:

      
10.

Алі Оллєік 
Малорозрядні пристрої вейвлет-перетворення: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.12 / Алі Оллєік ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2009. — 20 с. — укp.

Розроблено шумову модель алгоритму пари дзеркальних фільтрів дискретного вейвлет-перетворення (ДВП). Проведено експериментальні дослідження для реальних сигналів і зображень, на підставі їх результатів розроблено методику вибору розрядності коефіцієнтів фільтрів і арифметичних операцій залежно від допустимого рівня погрішності квантування. Запропоновано методику проектування ліфтингового алгоритму з урахуванням погрішностей обчислень. Розроблено шумову модель ліфтингового алгоритму ДВП. Проведено експериментальні дослідження для реальних сигналів і зображень, на підставі яких розроблено методику вибору розрядності коефіцієнта фільтрів і арифметичних операцій залежно від допустимого рівня шумів квантування. У порівняльному аспекті проаналізовано ліфтинговий алгоритм пари дзеркальних фільтрів з урахуванням квантування коефіцієнтів фільтрів і результатів арифметичних операцій. Розроблено програму реалізації ліфтингового алгоритму на мікроконтролерах, яка передбачає реалізацію операцій множення з накопиченням, замінених простими командами зрушення та складання. В них речові коефіцієнти наведені у вигляді раціональних дробів. На підставі результатів проведених експериментальних досліджень доведено можливість реалізації ДВП на мікроконтролерах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З811.34 + З970.60-013.4 +
Шифр НБУВ: РА366359

Рубрики:

      
11.

Арутюнян А. Л. 
Система м'яких обчислень на базі нейронних мереж адаптивного резонансу для розв'язання задач САПР: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.12 / А. Л. Арутюнян ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2010. — 19 с. — укp.

Розроблено та теоретично обгрунтовано архітектуру та модель функціонування нової гібридної нейронної мережі адаптивного резонансу. Встановлено та теоретично обгрунтовано методики навчання. Надано новий вид функціонала Тихонова з використанням структурної та сигнальної константи Ліпшиця, яка дозволяє проводити теоретичні дослідження властивостей систем м'яких обчислень. Запропоновано використовувати гібридний метод нелінійного нормування даних для нормування вхідних даних експертних систем і нейронних мереж, який є оборотним.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З810.22 + З965.912-01
Шифр НБУВ: РА371816 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Арутюнян А. Л. 
Система м'яких обчислень на базі нейронних мереж адаптивного резонансу для розв'язання задач САПР: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.12 / А. Л. Арутюнян ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2010. — 19 с. — укp.

Розроблено та теоретично обгрунтовано архітектуру та модель функціонування нової гібридної нейронної мережі адаптивного резонансу. Встановлено та теоретично обгрунтовано методики навчання. Надано новий вид функціонала Тихонова з використанням структурної та сигнальної константи Ліпшиця, яка дозволяє проводити теоретичні дослідження властивостей систем м'яких обчислень. Запропоновано використовувати гібридний метод нелінійного нормування даних для нормування вхідних даних експертних систем і нейронних мереж, який є оборотним.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З810.22 + З965.912-01
Шифр НБУВ: РА371816 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Архіпова С.А. 
Ідентифікація апроксимативних моделей методом варіювання даних: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.03 / С.А. Архіпова ; Київ. міжнар. ун-т цив. авіації. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Встановлено, що на функцію розподілу значень залишкової моделі об'єкта суттєво впливає метод оцінювання застосовуваних параметрів. Отримано висновки про неможливість відновлення параметризованого виду розподілу помилки вимірювань за результатами апостерірного аналізу залишків моделі. Розроблено методику структурно-параметричної ідентифікації лінійних апроксимативних моделей за відсутності інформації про вид розподілу помилки у даних. Запропоновано скалярний показник якості параметричної ідентифікації моделі, що комплексно враховує такі фактори як складність моделі, рівень розсіювання оцінок параметрів та характер інформаційної матриці. Досліджено: методи варіювання даних, а також селекції кращої моделі у разі наявності надлишкових моделей. Запроваджено метод групового оцінювання параметрів моделі та проаналізовано ефективність застосування даного методу залежно від рівнів кореляції та дисперсій окремих складових групової оцінки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В195.1,022 + З813.4
Шифр НБУВ: РА310202 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Ахмад Бадер 
Методи оптимізації пристроїв керування з гетерогенною структурою: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.13 / Ахмад Бадер ; Держ. вищ. навч. закл. "Донец. нац. техн. ун-т". — Донецьк, 2007. — 18 с. — укp.

За результатами теоретичних і експериментальних досліджень запропоновано нові структури та формальні методи синтезу керувальних автоматів з "жорсткою" логікою (АЖЛ). Показано, що оптимізація апаратурних витрат у схемах формування змінних може бути одержана у разі використання методу кодування наборів фрагмента змінних. Запропоновано застосовувати метод кодування наборів фрагмента змінних у структурах керуючого автомату Мілі з кодуванням наборів мікрооперацій та кодуванням рядків прямої структурної таблиці, а також у структурах керуючого автомата Мура з кодуванням наборів мікрооперацій та з кодуванням класів псевдоеквівалентних станів. Розроблено нові структури та методи синтезу для структур автоматів Мілі та Мура з кодуванням наборів фрагмента змінних. Використання запропонованих методів дозволяє зменшити апаратурні витрати у схемах автомата Мілі до 20 % та у схемах автомата Мура до 10 % у порівнянні з відомими структурами. Одержано результати аналітичного оцінювання ефективності запропонованих структур АЖЛ у аспекті апаратурних витрат як функції від параметрів граф-схеми алгоритму. За результатами дослідження визначено область ефективного використання запропонованих структур мікропрограмних автоматів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З973-044.3 + З815.7 +
Шифр НБУВ: РА352323

Рубрики:

      
15.

Бєляков К.І. 
Організаційно-правове та наукове забезпечення інформатизації в Україні: проблеми теорії та практики: автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.07 / К.І. Бєляков ; Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького НАН України. — К., 2009. — 38 с. — укp.

Проаналізовано процес переходу до інформаційного суспільства з погляду проблем організаційного та правового забезпечення, зміни наукових парадигм, їх впливу на юриспруденцію та практику соціального управління. Викладено основи інноваційного наукового напряму в юридичній науці - правничої інформаціології. Охарактеризовано, що інформаціологічна теорія права є реалізацією ідей вчених-юристів відносно інтеграції наукових знань про інформаційні процеси в правовій науці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х840 + Х849(4УКР) + З811в2 +
Шифр НБУВ: РА366311

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
16.

Білецький Б.О. 
Ефективність байєсівських методів розпізнавання: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.05.01 / Б.О. Білецький ; НАН України. Ін-т кібернетики ім. В.М.Глушкова. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Побудовано верхні та нижні похибки байєсівської процедури розпізнавання для незалежних ознак. Одержано оцінки у вигляді поліному залежно від входу задачі (розмірів класів навчаючої вибірки, кількості ознак та числа значень ознак). Верхня та нижня оцінки похибки є точними та відрізняються на абсолютну константу. Зроблено висновок, що байєсівська процедура розпізнавання є оптимальною на незалежних ознаках. Показано, що байєсівські процедури розпізнавання можна застосовувати на об'єктах, що описуються моделями ланцюгів Маркова. Для цього досліджено поведінку оцінок нестаціонарних перехідних ймовірностей. Показано, що оцінки перехідних ймовірностей, побудованих у вигляді частот, асимптотично нормальні, одержано дисперсії та коваріації цього межового розподілу. Доведено, що оцінки похибки байєсівської процедури розпізнавання на ланцюгах Маркова в асимптотиці збігаються з оцінками похибки на незалежних ознаках. З застосуванням байєсівської процедури розпізнавання здійснено прогнозування вторинної структури білка. Доведено необхідність за одержаною на вході амінокислотною послідовністю та за послідовностями з відомими вторинними структурами визначити вторинну структуру вихідної послідовності. За цього для визначення вторинної структури білка здійснюється послідовне визначення вторинної структури кожної амінокислоти, що входить до його складу.розпізнавання на ланцюгах Маркова. Амінокислотна послідовність білка описувалась нестаціонарним ланцюгом Маркова з 20-ма станами (кожен стан відповідає певному типу амінокислотних залишків). Перехідні ймовірності оцінено за навчаючими вибірками, в їх якості використано інформацію з відкритих баз даних генетичної інформації NCBI. Середня точність розпізнавання, підрахована на множині з 23 000 білків, перевищує 80 %. Як приклад наведено результати розпізнавання вторинної структури певних білків, а саме: гемоглобіну людини, лізоциму людини, білків ВІЛ p17 та p24. У процесі дослідження відповідності амінокислотних послідовностей білків моделям ланцюгів Маркова проаналізовано понад 50-ти геномів бактерій і рослин. Показано, що у геномах цих організмів мають місце закономірності комплементарності за одним з ланцюжків ДНК.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З810.424 +
Шифр НБУВ: РА354839

Рубрики:

      
17.

Білоус Т.М. 
Роль ідеалізації в сучасній формальній епістемології: Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.01 / Т.М. Білоус ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 18 с. — укp.

Розглянуто існуючі підходи щодо моделювання статики та динаміки переконань у сучасних формально орієнтованих напрямах аналітичної епістемології. Проаналізовано роль процедури ідеалізації у процесі утворення когнітивних структур раціонального агента пізнання. Доведено її значення як необхідної умови побудови формальних моделей, в яких на нормативному рівні визначено оптимальну поведінку раціональних агентів. Зазначено, що дані ідеалізовані моделі є предметом дослідження формальної епістемології. Встановлено відносну самостійність і науковий характер нової галузі та її тісний зв'язок з комп'ютерними дослідженнями. Доведено перспективність використання формальної епістемології у сфері комп'ютерного моделювання та теорії штучного інтелекту, які є методами її емпіричної перевірки як наукової дисципліни.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю22 в017:Ю4 + Ю212.25 + З810.4 +
Шифр НБУВ: РА334872

Рубрики:

      
18.

Бірюков Д.С. 
Аналіз та оптимізація надійності складних систем з багатьма станами: автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.04 / Д.С. Бірюков ; Київ. нац. ун-т ім. Тараса Шевченка. — К., 2009. — 20 с. — укp.

У дослідженні розв'язано актуальну науково-практичну задачу - забезпечення надійності функціонування складних систем, що складаються з неоднорідних підсистем та елементів з багатьма станами (СНБС). Розроблено математичну модель надійності СНБС та алгоритм обчислення нестаціонарних ймовірностей станів системи, що враховує залежність між станами підсистем, модифікацію методу дерев відмов - дерева станів. Сформульовано задачі оптимізації надійності СНБС: оптимального навантаженого та ненавантаженого різнотипного резервування; оптимального технічного обслуговування з урахуванням обмежень на ресурси, умов повернення довгострокових інвестицій, умов сумісності виконання технічного обслуговування елементів. Для розв'язування задач розроблено метаевристичні алгоритми на основі генетичного алгоритму та методу послідовного аналізу варіантів, ефективність яких підтвердилась обчислювальними експериментами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж14 + з813 +
Шифр НБУВ: РА368675

Рубрики:

      
19.

Бабенко Є.А. 
Застосування варіювання вибірки у задачах ідентифікації: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.03 / Є.А. Бабенко ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2005. — 21 с. — укp.

Досліджено методи структурно-параметричної ідентифікації апроксимативних моделей, що базуються на варіюванні вибірки. Особливу увагу приділено таким методам, як ковзний контроль та варіювання рядків матриці. На базі одержаних результатів створено апроксимативну модель процесу різання монолітними твердосплавними кінцевими фрезами, призначену для оптимізації геометрії інструменту та режимів різання з метою підвищення стійкості інструменту. Встановлено переваги застосування методу варіювання рядків матриці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З813.4 + К634-1 +
Шифр НБУВ: РА336338

Рубрики:

      
20.

Бадьора С.П. 
Декомпозиційні методи моделювання розвитку розподілених технологічних систем: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.02 / С.П. Бадьора ; Вінниц. нац. техн. ун-т. — Вінниця, 2007. — 20 с. — укp.

Розглянуто задачі моделювання та оптимізації процесів розвитку розподілених технологічних схем. Проаналізовано актуальні задачі моделювання процесів інноваційного розвитку виробничих систем. Запропоновано узагальнені декомпозиційні структури для побудови математичних моделей процесів даного розвитку. Розроблено агреговану модель такого процесу. За методом принципу максимуму розв'язано варіаційну задачу оптимізації процесу розвитку з урахуванням ефектів освоєння виробництва. Досліджено властивості оптимальних стратегій розвитку. Розроблено математичні моделі процесів розвитку багатопродуктивної децентралізованої системи виробників, які є альтернативою агрегованій моделі. Запропоновано ризикове управління такою системою за умов невизначеності, яке передбачає концентрацію ресурсів на її розвиток. Моделюванням доведено переваги ризикового управління. Одержано теоретичне обгрунтування відомих емпіричних стратегій розвитку. Поставлено та розв'язано задачу оптимізації живучості розподіленої системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З813.18 +
Шифр НБУВ: РА350151

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського