Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (12)Реферативна база даних (363)Книжкові видання та компакт-диски (266)Журнали та продовжувані видання (200)
Пошуковий запит: (<.>U=Ж182$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 23
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Даниленко В.Я. 
Дизайн України у світовому контексті художньо-проектної культури ХХ століття (національний та глобалізаційний аспекти): Автореф. дис... д-ра мистецтвознав.: 05.01.03 / В.Я. Даниленко ; Львів. нац. акад. мистец. — Л., 2006. — 36 с. — укp.

Досліджено розвиток дизайну України протягом XX ст. у зіставленні основних його складників з відповідниками у розвинених країнах світу. Розглянуто термінологію й основні параметри з дослідженого питання. Висвітлено двоїсту суть дизайну в контексті глобалізаційної та національної його складових. Проаналізовано основні особливості дизайну у різних країнах світу. Запропоновано підходи до творення національно орієнтованого українського дизайну.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ129.053(4УКР)6 + Ж182(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА341586

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Козак Т.С. 
Дипломне проектування як засіб формування готовності майбутніх дизайнерів до професійної діяльності: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.04 / Т.С. Козак ; Вінниц. держ. пед. ун-т ім. М.Коцюбинського. — Вінниця, 2010. — 20 с. — укp.

Визначено педагогічні умови формування готовності до професійної діяльності (ПД) майбутніх дизайнерів (МД) у процесі дипломного проектування (ДП) - виділення та розробки компонентів готовності до ПД МД на підставі компетентнісного підходу, виявлення складових ДП МД з використанням інтегративного підходу та їх інтеграції. Охарактеризовано взаємодію компонентів професійної готовності та складових ДП з урахуванням впливу на результативність проектування суб'єктивних чинників. Виділено компоненти готовності МД до ПД: мотиваційний, цільовий, змістовий, діяльнісний, аксіологічний, організаційний, креативний і результативний. Наведено методичні рекомендації та навчальні матеріали з проблеми дослідження. Розроблено критерії сформованості компонентів готовності до ПД МД, визначено рівні готовності до ПД МД під час ДП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч481.252.45 + Ж182 р(4УКР)3-368
Шифр НБУВ: РА372318 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Золотухін Ю.В. 
Еволюція функціонально-ділової графіки в контексті графічного дизайну: автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.07 / Ю.В. Золотухін ; Харк. держ. акад. дизайну і мистец. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Вивчено художні, технологічні та функціональні аспекти знакових і формально-графічних систем функціонально-ділової графіки. У структурі функціонально-ділової графіки сформульовано класи формально-графічних і знакових систем, побудовано модель структурних відношень між ними. Розроблено класифікацію формально-графічних і знакових систем. Проведено комплексне дослідження еволюції графічних знакових систем у контексті графічного дизайну. На прикладі генезису маркувальної та штемпельної графіки простежено еволюцію їх морфологічних ознак. Стверджено виникнення формотворчих тенденцій і принципів композиційної побудови печатки (штемпелю або формовідтиску) з IV тис. до н.е. Досліджено витоки знакової ідентифікації в античних і середньовічних системах. Підтверджено прецедент формування фірмового знаку в Європі у період XII - XVI ст. Виявлено факт зародження формальних ознак графічного дизайну за умов становлення товарно-виробничих відносин в елліністичному та середньовічному періодах. До наукового обігу введено терміни "функціонально-ділова графіка", "штемпельна графіка", маркірувальна графіка", "формовідбиток". Проведено семіотичний аналіз античної та середньовічної маркірувальної графіки, виявлено схожі та відмінні риси її формальних і змістових ознак. Доведено, що стародавні знакові системи розв'язували практичні задачі, актуальні для графічного дизайну і в сучасний період, зокрема: проектування візуальних комунікацій і самої візуальної "мови". Зроблено висновок, що сучасний графічний дизайн як і стародавня функціонально-ділова графіка трансформує невізуальний зміст у візуальні знаки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж182 г + Щ158.4 +
Шифр НБУВ: РА362455

Рубрики:

      
4.

Орлова О.О. 
Екологічний фактор формоутворення в дизайні: Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 05.01.03 / О.О. Орлова ; Харк. держ. акад. дизайну і мистец. — Х., 2003. — 20 с. — укp.

Уперше у вітчизняній теорії дизайну узагальнено закономірності та проаналізовано тенденції розвитку формоутворення об'єктів дизайну з урахуванням екологічного фактора. Виявлено специфічні ознаки, що визначають ступінь урахування даного фактора у формоутворенні зазначених об'єктів. Описано феномен мультисенсорного дизайну та розкрито зміст його принципів, розроблених доктором П.Люксенором (ФРН). Уточнено та доповнено критерії оцінки якості формоутворення об'єктів дизайну. Окреслено підходи до вдосконалення традиційної структури процесу дизайнерського проектування з метою розробки моделі екологічного проектування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж182 +
Шифр НБУВ: РА327413

Рубрики:

      
5.

Савенко І.В. 
Зміст і методика профільного навчання старшокласників основам графічного дизайну: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / І.В. Савенко ; Черніг. держ. пед. ун-т ім. Т.Г.Шевченка. — Чернігів, 2009. — 20 с. — укp.

У дослідженні охарактеризовано вітчизняний і зарубіжний досвід профільної диференціації навчання, проведено історико-культурологічний аналіз розвитку графічного дизайнерського мистецтва та розкрито пізнавальний, виховний і розвивальний потенціал графічного дизайну у розвитку особистості старшокласника. Обгрунтовано змість інтегрованого курсу "Основи графічного дизайну", доведено, що використання інноваційної методики у процесі його вивчення старшокласниками дозволяє організувати справжню дослідницьку, творчу, самостійну діяльність школярів, застосовувати прогресивні педагогічні технології, використовувати різноманітні форми організації навчально-трудової діяльності учнів, методи та засоби навчання. Зазначений підхід до вивчення основ графічного дизайну в процесі профільного навчання старшокласників сприяє інтелектуальному та соціальному становленню учнів, розвиває їх пізнавальні інтереси, робить навчальний матеріал більш доступним, створює умови для професійного самовизначення старшокласників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.204 + Ч421.202 + Ж182р(4УКР)2 +
Шифр НБУВ: РА368114

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
6.

Бессарабова О. В. 
Імпресивна графоаналітична модель в проектуванні об'єктів дизайну: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.01.03 / О. В. Бессарабова ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2011. — 20 с.: табл., рис. — укp.

Розроблено імпресивну графоаналітичну модель для проектування об'єктів дизайну, що дозволяє врахувати їх інформативність і вплив іррадіаційних полів (ІРП) на розміщення декору та конструктивних елементів. Підтверджено гіпотезу існування ІРП зображення за допомогою хвильової теорії світла та фізіології зору. Встановлено вплив довжини хвилі й яскравості об'єкта сприйняття на розміри створюваного ним ІРП. З'ясовано вплив об'єктивного середовища (простору занурення) на ІРП об'єкта дизайну, що сприймається. Визначено вплив кольору й яскравості об'єкта сприйняття на його інформативність. Набуло подальшого розвитку визначення порівняльної інформативності об'єктів з урахуванням зовнішнього контуру, конструктивних елементів та колористики) для визначення імпресивної складової за сприйняття об'єкта дизайну.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж182
Шифр НБУВ: РА384741 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Соболєв О.В. 
Інтеграція дизайну і маркетингу в сучасній проектній культурі: Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 05.01.03 / О.В. Соболєв ; Харк. держ. акад. дизайну і мистец. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

Розглянуто основні еволюційні зміни в дизайні, висвітлено специфічні стратегії проектування у дизайн-процесі. На підставі проведеного аналізу даного процесу виявлено особливості інтеграції дизайну та маркетингу, що безпосередньо впливають на створення об'єктів дизайну. Вивчено й введено в теорію та професійну практику дизайну методологічні принципи та форми організації нового напрямку в проектній культурі у межах дослідженого етапу - маркетингові дослідження в дизайні. Проаналізовано роботи українських, російських, а також закордонних дизайнерів і фахівців у сфері маркетингу та реклами кінця XX - на початку XXI ст., визначено характерні риси аналітичної функції маркетингу в дизайні. Відзначено, що інтеграція дизайну та маркетингу, що посилилася на сучасному етапі розвитку у проектній культурі виявляє важливість і актуальність впровадження аналітичної функції маркетингу на дослідному етапі проектно-художньої діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж182 +
Шифр НБУВ: РА332157

Рубрики:

      
8.

Божко Т. О. 
Методичні основи удосконалення проектування продукції графічного дизайну: автореф. дис. ... канд. мистецтвознав. : 17.00.07 / Т. О. Божко ; Київ. нац. ун-т культури і мистецтв. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Проаналізовано причини масового поширення візуальних комунікацій, невідповідних вимогам якості закріплення інформації та тривалості її фіксації споживачами. Систематизовано, уточнено та доповнено чинники впливу на властивості продукції графічного дизайну (ГД), що визначають вимоги до проектної ситуації у ГД. Деталізований аналіз функцій й елементів візуальної мови кожного з продуктів дозволив встановити типологію продукції ГД, з трьома ієрархічними рівнями складності. На основі типології здійснено прогноз щодо можливих подальших розгалужень спеціалізації ГД і визначено структуру проектування. Встановлено умови адаптації методів стимуляції конструктивного мислення й інженерного проектування до властивостей рекламно-графічної продукції та специфічних відмінностей проектування у ГД. Визначено критерії оцінки якості результатів проектування, запропоновано методичні положення щодо умов вдосконалення проектування продукції ГД.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж182
Шифр НБУВ: РА382857 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Васіна О.В. 
Національний чинник як складова дизайну Харківського регіону першої третини ХХ ст.: Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 05.01.03 / О.В. Васіна ; Харк. держ. акад. дизайну і мистецтв. — Х., 2006. — 19 с. — укp.

Вперше системно розглянуто національну складову художньо-промислової сфери Харківського регіону першої третини XX ст. в історичному та культурологічному контексті. Розкрито роль національного чинника у процесі формування дизайну Харківського регіону - потужного осередку вітчизняного дизайну. Наведено нові матеріали щодо особливостей формотворення виробів українського декоративно-ужиткового та промислового мистецтва. Охарактеризовано структурні складники матеріальної культури Слобожанщини, зокрема, розглянуто її семантичний, естетичний і технологічний аспекти. Показано специфіку розвитку загальноєвропейських стилів першої третини XX ст. - модерну й авангарду в контексті формування матеріальної культури України. Визначено шляхи трансляції відповідних складників національного чинника у мистецьке середовище, проектно-художню діяльність та сферу промисловості. Визначено роль національної складової як ідентифікуючої в процесі розвитку дизайну Харківського регіону першої третини XX ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ129.053(4УКР-4ХАР)61-17 + Ж182 г(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА344647

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Косів В.М. 
Національні моделі і глобалізація графічного дизайну другої половини XX ст.: Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 05.01.03 / В.М. Косів ; Харк. держ. акад. дизайну і мистец. — Х., 2003. — 20 с. — укp.

Уведено нове поняття "національна модель графічного дизайну", яке окреслюється як унікальна система комунікативних та образно-формальних особливостей творів у межах однієї країни. Вивчено японську, корейську, іранську, швейцарську, італійську та польську національні моделі. За способом формування дані моделі розділено на дві групи: сформовані національними мистецькими традиціями країни та стильовими особливостями. Окремо виділено графічний дизайн в Україні та країнах, які перебувають на стадії теоретичного обгрунтування власних моделей. Глобалізацію графічного дизайну другої половини ХХ ст. розглянуто у контексті "інтернаціонального стилю", "типографічного експресіонізму", розробки піктограм як наднаціональної візуальної мови. Іншими чинниками його глобалізації визначено: зв'язок з економікою та візуальною ідентифікацією транснаціональних корпорацій, міжнародні контакти професіоналів та інформативність про творчість колег за кордоном, використання стилістики синхронних глобальних напрямків мистецтва та постмодерністичне використання відомих історичних стилів, комп'ютерні технології та засоби телекомунікації. Установлено особливості використання мотивів національного мистецтва у творах графічного дизайну як засобу візуальної ідентифікації та їх місце у творах, пов'язаних з естетикою постмодернізму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж182г(4УКР) + Щ129.053(0)63-17 +
Шифр НБУВ: РА324683

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Прусак В.Ф. 
Організаційно-педагогічні засади підготовки майбутніх дизайнерів у вищих навчальних закладах України: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / В.Ф. Прусак ; Вінниц. держ. пед. ун-т ім. М.Коцюбинського. — Вінниця, 2006. — 20 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано педагогічні засади готовності дизайнера до професійної діяльності. У загальній схемі підготовки дизайнера використано основні принципи дидактики, а саме: принципи фундаменталізації, інтегративності, неперервності та варіативності змісту знань, які має засвоїти майбутній дизайнер, поєднуючи напрями - загальнотеоретичний, загальнохудожній, професійно орієнтований, інженерно-технічний і технологічний, а також організаційно-технічний. Виділено етапи підготовки майбутніх дизайнерів у вищих навчальних закладах. Завдяки організації та формуванню змісту їх підготовки з використанням запропонованих кваліфікаційних характеристик, а також освітньо-професійних програм, спостережено позитивну динаміку розвитку рівнів професійних умінь студентів експериментальної та контрольної груп, поліпшення успішності студентів, зросла динаміка сформованості творчого ставлення до професійних знань і ефективність підготовки за видами діяльності (проектна, виконавська та науково-дослідна), підвищився рівень готовності до виконання функціональних обов'язків дизайнера.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ129.05 р(4УКР)3-3 + Ж182 р(4УКР)3-3 +
Шифр НБУВ: РА346174

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Алєксєєва С. В. 
Організація дослідницької діяльності учнів з дизайну у професійних навчальних закладах художнього профілю: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.04 / С. В. Алєксєєва ; Ін-т пед. освіти і освіти дорослих НАПН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Розкрито сутність дослідницької діяльності учнів з дизайну, визначено її вплив на розвиток творчої особистості майбутнього фахівця та формування професійно важливих якостей. Проаналізовано стан проблеми організації дослідницької діяльності учнів з дизайну в професійних НЗ художнього профілю. Теоретично обгрунтовано концептуальні засади даної діяльності учнів з дизайну, визначено педагогічні умови її організації. Обгрунтовано принципи відбору та структурування змісту навчального матеріалу для даної роботи учнів. Розроблено й експериментально перевірено технологію організації даної діяльності майбутніх дизайнерів, методику діагностування візуально-творчих здібностей учнів і програму самопідготовки керівників дослідницькою роботою учнів. Встановлено методичні рекомендації щодо організації даної діяльності учнів з дизайну в професійних НЗ художнього профілю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч461.268 + Ж182 р(4УКР)2
Шифр НБУВ: РА376495 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
13.

Турчин В.В. 
Особливості формування проектно-образного мислення дизайнера: Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 05.01.03 / В.В. Турчин ; Харк. держ. акад. дизайну і мистецтв. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

Досліджено комплекс проблем специфіки процесу формуванння проектно-образного мислення дизайнера як основної складової його професійної підготовки. Введено нові поняття щодо професійного та проектно-образного мислення дизайнера. Розглянуто існуючі фундаментальні, евристичні та навчально-методичні засоби активізації даного мислення, використання яких сприяє розвитку відчуття форми, ритму, кольору, матеріалу. Проаналізовано принципи формування професійного мислення за різних історичних умов. Значну увагу приділено дослідженню принципів, методів і прийомів навчання сучасних європейських шкіл дизайну, що ефективно впливають на процес формування професійного мислення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж182 р +
Шифр НБУВ: РА332247

Рубрики:

      
14.

Трошкін О.В. 
Педагогічні умови розвитку ініціативності майбутніх дизайнерів у процесі навчально-творчої діяльності: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / О.В. Трошкін ; Луган. нац. пед. ун-т ім. Т.Шевченка. — Луганськ, 2004. — 20 с. — укp.

На основі особистісно орієнтованого підходу щодо організації навчально-творчої діяльності (НТД) визначено сутність поняття ініціативності майбутнього дизайнера, обгрунтовано умови її розвитку. Встановлено особливості структурно-технологічної схеми НТД та її вплив на формування ініціативності студентів. Експериментально перевірено програму, методи та засоби розвитку ініціативності майбутніх дизайнерів у процесі організації їх групової та індивідуальної образотворчої діяльності. Встановлено залежність між компонентами ініціативності та її інтегративними й функціональними показниками. Виявлено провідне місце групової та індивідуальної форм організації НТД у розвитку ініціативності. Обгрунтовано необхідність інтегративного навчального курсу "Основи композиції", обумовленого специфікою професійно-практичної діяльності дизайнера. Розроблено методичні рекомендації щодо проведення лекційних і практичних занять.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж182р(4УКР)3-3 +
Шифр НБУВ: РА331860

Географічні рубрики:

      
15.

Дерев'янко Н. В. 
Педагогічні умови формування проектно-образного мислення майбутніх дизайнерів у вищому навчальному закладі: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.04 / Н. В. Дерев'янко ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему формування проектно-образного мислення у майбутніх дизайнерів у ВНЗ. Визначено та науково обгрунтовано сутність феномену проектно-образного мислення дизайнера як свідомого та цілеспрямованого процесу миследіяльності фахівця, у результаті якого відбувається вирішення професійних завдань дизайн-діяльності шляхом усвідомлення умов проблемної ситуації, породження образу й оперування ним за допомогою проектних дій. Встановлено й апробовано сукупність педагогічних умов, які забезпечують успішність освітнього процесу й експериментально доведено їх ефективність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж182 р(4УКР)3-3 + Ю935.131.3
Шифр НБУВ: РА377576 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
16.

Зінченко С.В. 
Підготовка майбутніх дизайнерів у вищих навчальних закладах до викладацької діяльності: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / С.В. Зінченко ; Ін-т пед. освіти і освіти доросл. АПН України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено історичні, професійні, мистецькі, психолого-педагогічні основи підготовки майбутніх дизайнерів у ВНЗ до викладацької діяльності. Проаналізовано історичний досвід даної підготовки. Розглянуто психолого-педагогічну підготовку майбутніх дизайнерів до викладацької діяльності як проблему сучасної професійної освіти. Розроблено модель зазначеної підготовки у системі вищої професійної освіти, програми дисциплін психолого-педагогічного циклу та медичні рекомендації щодо організації та проведення педагогічної практики для студентів-дизайнерів ВНЗ. Проаналізовано стан готовності майбутніх дизайнерів до викладацької діяльності. Запропоновано методику формувального експерименту стосовно їх підготовки у ВНЗ до даної діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж182р(4УКР)3 +
Шифр НБУВ: РА362085

Географічні рубрики:

      
17.

Оружа Л. В. 
Підготовка майбутніх фахівців з дизайну у вищому навчальному закладі: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.04 / Л. В. Оружа ; Нац. пед. ун-т ім. М.П. Драгоманова. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Розглянуто історико-педагогічні аспекти становлення та розвитку дизайнерської освіти в Україні та світі, здійснено структурно-змістову характеристику дизайнерської освіти. Визначено та розроблено організаційну структуру та дидактичні основи змісту підготовки майбутніх фахівців з дизайну у ВНЗ в аспекті різноманітних компонентів, розглянуто організаційні форми та методи навчання студентів. Розроблено методику педагогічної оцінки рівня професійної компетентності майбутніх фахівців з дизайну у ВНЗ, в основу якої покладено структурно-компонентний аналіз показників сформованості професійної компетентності студента, а критеріями оцінки обрані ознаки даної компетентності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж182 р(4УКР)3
Шифр НБУВ: РА381091 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Пагута М.В. 
Розвиток творчих здібностей учнів 5 - 9 класів засобами ергодизайну у процесі трудового навчання: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / М.В. Пагута ; Черніг. держ. пед. ун-т ім. Т.Г.Шевченка. — Чернігів, 2009. — 20 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано й експериментально перевірено модель розвитку творчих здібностей учнів 5 - 9 класів засобами ергодизайну. Проаналізовано психолого-педагогічні підходи та закономірності розвитку творчих здібностей учнів. Розкрито особливості впливу ергодизайнерської діяльності на розвиток творчих здібностей учнів 5 - 9 класів у процесі трудового навчання. Обгрунтовано методичні прийоми залучення учнів до творчої ергодизайнерської діяльності у процесі трудового навчання на підставі застосування особистісно-орієнтованого підходу. Розкрито можливості застосування методів оптимізації шляхів розв'язку техніко-твочих задач у процесі ергодизайнерської діяльності школярів. Наведено рекомендації щодо використання рольової гри "ергодизайнерське бюро" як форми організації навчально-творчої ергодизайнерської діяльності учнів у процесі трудового навчання. Встановлено критерії оцінювання ефективності розвитку творчих здібностей учнів 5 - 9 класів засобами ергодизайну у процесі трудового навчання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.266 + Ч421.220 + Ю984.51-724 + Ж182р(4УКР)2 +
Шифр НБУВ: РА361949

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
  

      
19.

Яворик Ю.В. 
Система застосування графічних комп'ютерних програм у підготовці майбутніх фахівців з дизайну: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / Ю.В. Яворик ; Ін-т вищ. освіти АПН України. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему застосування графічних комп'ютерних програм у підготовці майбутніх фахівців з дизайну. На підставі критичного аналізу філософської, психолого-педагогічної літератури розглянуто теоретичні засади дослідженої проблеми. Розкрито суть і зміст відповідних методик з графічними комп'ютерними технологіями у ВНЗ мистецького напрямку. Доведено необхідність удосконалення процесу навчання використання даних програм. Запропоновано обгрунтовану систему їх застосування у процесі підготовки фахівців з дизайну. Розроблено модель навчання майбутніх дизайнерів. Доведено, що застосування комп'ютерних програм у навчанні даних студентів є педагогічно доцільним. Експериментально перевірено ефективність запропонованої системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж182р(4УКР)3-36 +
Шифр НБУВ: РА359974

Географічні рубрики:

      
20.

Вергунов С. В. 
Тривимірне моделювання у промисловому дизайні України кінця XX - початку XXI ст.: автореф. дис. ... канд. мистецтвознав. : 17.00.07 / С. В. Вергунов ; Харк. держ. акад. дизайну і мистец. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Визначено й уведено до наукового обігу поняття "системи для віртуального проектування (СВП)" і "системи для промислового проектування (СПП)" у промисловому дизайні, зазначено їх принципові відмінності. Наведено поняття "3D-моделі" та "процесу тривимірного моделювання" в контексті промислового дизайну, визначено типи 3D-моделей. Розглянуто основні етапи процесу створення нового продукту на базі параметричної тривимірної моделі в промисловому дизайні. Виявлено основні переваги процесу тривимірного моделювання, що мають значення в промисловому дизайні. Показано способи та форми застосування тривимірного моделювання в промисловому дизайні України й інших країн.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж182(4УКР) + Щ129.053(0)64
Шифр НБУВ: РА376712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського