Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (261)Книжкові видання та компакт-диски (180)Журнали та продовжувані видання (127)
Пошуковий запит: (<.>U=Е0*551.7$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Крисанова Н. В. 
Акумуляція та вивільнення глутамату нервовими терміналями головного мозку щурів за умов гіпергравітації: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.04 / Н. В. Крисанова ; НАН України, Ін-т біохімії ім. О.В. Палладіна. — К., 2011. — 20 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*739.177*02 + Е0*551.7*715.733-631
Шифр НБУВ: РА383388 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Сакун О.В. 
Аналіз ефективності кріоконсервування клітинних суспензій з постійною та змінною швидкістю охолодження: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.19 / О.В. Сакун ; НАН України; Інститут проблем кріобіології і кріомедицини. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Мета дослідження - побудова та експериментальне підтвердження кількісної моделі кріопошкодження суспензії дріжджоподібних грибів Saccharomyces cerevisiae у розчині "диметилсульфоксид (10 об.%) - 0,135 М хлориду натрію - вода" за лінійних та нелінійних режимів охолодження на етапі її кристалізації. Методами вольюмометрії, світлової мікроскопії та термодинаміки необоротних процесів визначено величину осмотично неактивного об'єму дріжджових клітин, значення коефіцієнтів проникності для води та кріопротекторів крізь плазматичну мембрану Saccharomyces cerevisiae та енергії активації процесів їх проникання. Показано, що 1,2-пропандіол впливає на плазматичну мембрану Saccharomyces cerevisiae, знижуючи енергію активації проникання молекул води крізь неї. Розроблено кількісну модель кріопошкодження клітин на етапі кристалізації, яка створює можливість визначати оптимальні умови їх охолодження, спираючись на невелику кількість даних про транспортні та геометричні параметри цих клітин. У моделі враховано внесок у кріопошкодження двох основних чинників, які протилежно залежать від швидкості охолодження - ефектів розчину та внутрішньоклітинної кристалізації. На основі моделі визначено оптимальні з точки зору двофакторної теорії кріопошкодження лінійний і нелінійний режими охолодження суспензії мікроорганізмів Saccharomyces cerevisiae. Доведено, що механізм кріозахисної дії швидкого двоступінчатого охолодження принципово не відрізняється від оптимального з точки зору двофакторної теорії кріопошкодження режиму охолодження зі сталою швидкістю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е521.551.1Sac*551.7*715.7-636-601.2 + Е0*551.7*715.7-636-601.2 +
Шифр НБУВ: РА 368111

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
3.

Трусова В.М. 
Взаємодія лізоциму з модельними ліпідними мембранами: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук : 03.00.02 / В.М. Трусова ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2008. — 18 с. : рис. — укp.

Досліджено молекулярні механізми взаємодії лізоциму з модельними ліпідними мембранами різного складу. У межах континуальних моделей електростатично-контрольованої адсорбції визначено рівноважні параметри зв'язування білка з ліпідами. Одержано дані стосовно утворення агрегатів лізоциму за умов підвищення поверхневого електростатичного потенціалу ліпідного бішару. Виявлено обмеження внутрішньомолекулярної рухливості лізоциму у разі зв'язування з ліпосомами. Установлено, що асоціація лізоциму з ліпідами призводить до зменшення вільного об'єму мембрани, дегідратації бішару, упорядкування ацильних ланцюгів ліпідів, латерального перерозподілу ліпідних молекул. Охарактеризовано просторову організацію лізоцим-ліпідних комплексів. Запропоновано концептуальну модель взаємодії лізоциму з мембранами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*725.1117432 + Е0*551.7 в605
Шифр НБУВ: РА359033

Рубрики:

      
4.

Хмарська Л. О. 
Вплив комплексних сполук, Ni(II), Cu(II) та Zn(II) на провідність бішарових ліпідних мембран: автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.05 / Л. О. Хмарська ; ДВНЗ " Укр. держ. хім.-технол. ун-т". — Д., 2011. — 20 с.: рис. — укp.

Вперше досліджено протонофорну здатність нижчих карбонових кислот і продемонстровано її залежність від довжини вуглеводного радикала кислоти. Визначено форми іонів металів (аквакомплекси), здатних до взаємодії з бішаровими ліпідними мембранами (БЛМ), за рахунок впливу на її електрохімічні параметри. Вперше досліджено методом вольтамперометрії взаємодію аміно- та карбоксилатних координаційних сполук з БЛМ. Показано, що взаємодія іонів металу(II) (нікель, купрум, цинк) з аміно- або карбоксилатними лігандами призводить до зростання провідності БЛМ внаслідок зміни ліпофільно-ліпофобного балансу комплексного іона. За значенням впливу комплексних іонів на електрохімічні параметри БЛМ вперше встановлено, що більшу проникність крізь ліпідний бішар мають комплексні іони з зарядом "+1" і "+2" та зі значенням ліпофільності від "-1" до "+1,5". На підставі електрохімічних досліджень запропоновано механізм взаємодії комплексних частинок з БЛМ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г585,0 + Е0*551.7 в605
Шифр НБУВ: РА385054 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Ременяк О. В. 
Генерування активних форм кисню фотозбудженими вуглецевими нанотрубками та їхня гіпертермічна дія в системі in vitro: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.02 / О. В. Ременяк ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Встановлено токсичну дію вуглецевих нанотрубок (ВНТ) у суспензіях нормальних і трансформованих клітин, їх здатність генерувати активну форму кисню під дією ближнього інфрачервоного опромінення та викликати гіпертермічний ефект за умов in vitro. Досліджено агрегацію ВНТ у воді за різних концентрацій з використанням спектроскопії оптичного поглинання у видимій та інфрачервоній ділянках і комбінаційного розсіювання світла. Розглянуто вплив ВНТ на життєздатність нормальних (тимоцити) та трансформованих клітин (асцитна карцинома Ерліха). Досліджено фототермічну дію ВНТ у системі in vitro.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г124.1-18 + Е0*551.7*715.7 + Р569-5
Шифр НБУВ: РА377835 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
6.

Доманов Є.О. 
Індуктивно-резонансний перенос енергії в мембранних системах: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 03.00.02 / Є.О. Доманов ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2005. — 19 с. — укp.

Досліджено індуктивно-резонансний перенос енергії (ІРПЕ) в модельних ліпідних та білково-ліпідних мембранах, розглянуто питання розвитку і застосування ІРПЕ як кількісного методу досліджень. Проаналізовано систему моделей ІРПЕ для опису найбільш важливих ситуацій в біофізичних дослідженнях мембран. Висвітлено вплив орієнтаційних ефектів на ефективність переносу енергії в мембранах. Розроблено методологію вимірювання і аналізу багатовимірних масивів даних ІРПЕ в мембранах, що забезпечує отримання найбільш повної і статистично достовірної структурної інформації за даними стаціонарної флуоресцентної спектроскопії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*551.7*715.7 +
Шифр НБУВ: РА336151

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
7.

Босак В.З. 
Розробка методів отримання гідрофільних полісульфонових мембран із зарядженою поверхнею та бактерицидними властивостями: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.18 / В.З. Босак ; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Проведено систематичні дослідження процесів формування та фізико-хімічного модифікування полісульфонових (ПС) мембран олігомерними біанкерними сполуками, аміно-похідними акрилової кислоти, комплексами полівінілпіролідонйоду, частинками колоїдного срібла з метою гідрофілізації їх поверхні та надання їм специфічних розділювальних характеристик за рахунок утворення на них функціональних груп. Нові методи модифікування представлено у двох варіантах: для фізико-хімічного модифікування та створення композиційних мембран шляхом їх наповнення функціоналізаторами різної хімічної природи. Шляхом модифікування поверхні ПС мембран біанкерних поверхнево-активними речовинами одержано заряджені (катіоно-, аніоноактивні) та бактерицидні мембрани. Обгрунтовано принципову можливість регулювання розділювальних властивостей ПС мембран методом фізико-хімічної адсорбції на їх поверхні, хімічного модифікування та шляхом наповнення біанкерними поверхнево-активними речовинами різної концентрації. Досліджено вплив фізико-хімічного модифікування на функціональні характеристики мембран функціоналізованих олігомерними біанкерними сполуками, амін-похідними акрилової кислоти, комплексами полівінілпіролідонйоду. Встановлено, що гідрофілізація та поява заряду на поверхні мембран істотно змінюють ці характеристики, що пов'язано з характером і величиною адсорбції та механізмом розділення речовин різної хімічної природи на модифікованих мембранах. Виконано дослідження з наповнення мембран гуанідинвмісними олігомерами, частинками колоїдного срібла та модифікування мембран комплексами полівінілпіролідонйоду, виявлено їх високу бактерицидну ефективність протягом тривалого часу. Показано можливість використання одержаних модифікованих ПС мембран за допомогою технології очищення та концентрування екстракту білкових, фізіологічно активних речовин, зокрема простатилену.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*551.7 в605 +
Шифр НБУВ: РА360073

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
8.

Сергеєва Т.А. 
Створення та дослідження полімерів-біоміметиків для сенсорної технології та твердофазової екстракції: автореф. дис. ... д-ра біол. наук : 03.00.20 / Т.А. Сергеєва ; Ін-т молекуляр. біології і генетики НАН України. — К., 2010. — 40 с. — укp.

Розроблено нові принципи й універсальні методи синтезу аналогів рецепторних і каталітичних сайтів біомакромолекул у структурі полімерних мембран і тонких плівок. Створено лабораторні прототипи електрохімічних та оптичних біосенсорних пристроїв на основі молекулярно імпринтованих полімерних (МІП) мембран і тонких плівок як з рецепторними, так і каталітичними властивостями для визначення забруднювачів довкілля та харчових токсинів. Показано, що вони забезпечують високоселективне та високочутливе визначення відповідних аналітів (межі визначення 1 - 100 нМ), за цього стабільність одержаних полімерів-біоміметиків істотно перевищує стабільність природних макромолекул. Передбачено й оптимізовано структуру рецепторних сайтів зв'язування токсичних молекул у МІП мембранах за допомогою методів комп'ютерного моделювання та у порівнянні зі структурою їх природних аналогів. Проаналізовано підходи до підвищення чутливості створених біосенсорних пристроїв.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е. с5 + Е0*551.7*71 + Л719.9
Шифр НБУВ: РА374992 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
9.

Тимофєєва О.В. 
Фізична модель ендоцитозу: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 03.00.02 / О.В. Тимофєєва ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2005. — 19 с. — укp.

Базуючись на фундаментальних фізичних принципах та уявленнях про автоколивальний хімічний процес релаксаційного типу, сформульовано фізичну модель ендоцитозу, згідно з якою об'єм клітини, яка здійснює ендоцитоз, спочатку повільно зростає, а потім швидко зменшується. Під час зростання об'єму клітини в її цитоплазматичній мембрані виникає ізотропний натяг, який за визначених умов призводить до утворення у мембрані білкового домену. З'ясовано, що у процесі наступної стадії швидкого зневоднення клітини в області домену, що утворився за попередньої стадії, утворюється інвагінація, відокремлена від основної частини мембрани вузьким, нестабільним щодо теплових флуктуацій, перешийком. Уперше обгрунтовано можливість здійснення механізму спряження, який раніше не розглядався, між скалярними біохімічними реакціями, що відбуваються всередині клітини та векторним процесом трнасмембранного переносу речовин ззовні в клітину. За методом світлової мікроскопії досліджено особливості гіпотонічного лізису гепатоцитів щурів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*551.7*715.731 +
Шифр НБУВ: РА338967

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
10.

Ващенко О.В. 
Фізичні властивості рідкокристалічних моделей біомембран: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 03.00.02 / О.В. Ващенко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2001. — 19 с. — укp.

Висвітлено ефекти, пов'язані з надмолекулярною впорядкованістю ліпідної компоненти біологічних мембран. Досліджено низку модельних біомембран на базі ліотропних і термотропних рідкокристалічних (РК) систем, які містять біомолекули різних хімічних класів. Для обох типів систем показано чітке розрізнення ефектів, обумовлені особливостями фазового стану та тих, які пов'язані з поглинанням на молекулярному рівні. Встановлено, що зміну калориметричних параметрів фазових переходів фосфоліпідних мультишарів обумовлено хімічною природою введених біомолекул. Запропоновано використання РК-систем на основі ефірів холестерину як рідкокристалічної моделі біомембран. Отримано дані про зміни надмолекулярних структурних параметрів холестеричних систем, що містять продукти синтезу вітаміну D, які мають практичний інтерес з точки зору біоеквівалентності ультрафіолетової дозиметрії. У рамках методів термічного аналізу отримано параметри гідратних оболонок ліотропних модельних мембран.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*551.7 в605 + Е0*715.72*725.1
Шифр НБУВ: РА313522 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського