Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (121)Книжкові видання та компакт-диски (130)Журнали та продовжувані видання (274)
Пошуковий запит: (<.>U=Д31$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
Категорія: Науки про Землю   
1.

Тарасов В.М. 
Відображення зон молодої активізації на території України в геофізичних полях та ізотопії гелію: Автореф. дис... канд. геолог. наук: 04.00.22 / В.М. Тарасов ; НАН України. Ін-т геофізики ім. С.І.Субботіна. — К., 1999. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д317.5с521.2

      
Категорія: Науки про Землю   
2.

Карабин В.В. 
Геохімія техногенезу нафтогазоносних площ Бориславсько-Покутської підзони Передкарпатського прогину (на прикладі Південностинавського та Блажівського родовищ): Автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.02 / В.В. Карабин ; НАН України. НАК "Нафтогаз України", Ін-т геології і геохімії горюч. копалин. — Л., 2002. — 20 с. — укp.

Встановлено геохімію природного стану приповерхневих ділянок гідро- та літосфери Південностинавської та Блажівської площ. Досліджено хімічний склад потенційних джерел забруднювачів та здійснено їх класифікацію. Оптимізовано комплекс основних параметрів геохімічного контролю за станом ландшафтно-геохімічних систем на ділянках будівництва нафтогазових свердловин. Виявлено динаміку техногенного навантаження на довкілля в процесі будівництва глибоких свердловин і розроблено критерії оцінки відносного часу надходження забруднювачів у ландшафт. Встановлено парагенетичні асоціації елементів і сполук. Виявлені закономірності формалізовано у динамічній геохімічній моделі. Запропоновано методологію створення системи керованого контролю за станом довкілля нафтогазоносних районів та оптимізовано превентивні заходи щодо зменшення техногенного навантаження на ділянках будівництва нафтогазових сведловин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д312.8 + Д453(45УКР3)1 + Д59(45УКР3)453
Шифр НБУВ: РА319254 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
3.

Жук О. А. 
Екзогенні сольові ореоли літію (пошукові та екологічні аспекти): автореф. дис. ... канд. геол. наук : 04.00.02 / О. А. Жук ; НАН України, Ін-т геохімії, мінералогії та рудоутворення ім. М.П. Семененка. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Визначено основні асоціації літію з іншими хімічними елементами в сольових ореолах природного та техногенного походження. Встановлено параметричні та непараметричні характеристики екзогенних сольових ореолів літію. Встановлено закономірності розподілу валового вмісту літію та вмісту його рухомих форм у поверхневих відкладах території УЩ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д312.2
Шифр НБУВ: РА380479 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
4.

Петрова Л.О. 
Закономірності розподілу важких металів у зоні аерації Південно-Східного Донбасу: автореф. дис. ... канд. геол. наук : 04.00.02 / Л.О. Петрова ; Ін-т геохімії, мінералогії та рудоутворення ім. М.П.Семененка НАН України. — К., 2010. — 22 с. — укp.

Досліджено техногенні аномалії та встановлено, що їх нижня межа для даної території простежується до глибини 35 см. Розглянуто геохімічні та мінералогічні перетворення порід вуглевидобутку, встановлено стадії їх перетворення та доведено здатність геологічного середовища до геохімічної автостабілізації. Визначено, що межею геохімічної автостабілізації є фон таксономічної одиниці зони гіпергенезу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д311.1 + Д491.04
Шифр НБУВ: РА371855 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
5.

Купльовський Б.Є. 
Моделювання внутрішньої будови земної кори на основі розв'язання прямої динамічної задачі сейсміки методом скінчених елементів: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 04.00.22 / Б.Є. Купльовський ; НАН України. Ін-т геофізики ім. С.І.Субботіна. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Запропоновано методику (інтерактивний алгоритм і програму) моделювання та вивчення хвильового поля у вертикально- та горизонтально-неоднорідному півпросторі за методом скінченних елементів, яка дозволяє шляхом інтерактивного задання та корекції параметрів моделі з використанням персонального комп'ютера досліджувати вплив зміни динамічних параметрів хвильового поля та теоретичні сейсмограми у межах практичних значень геометричних координат та частотного діапазону задач інженерної сейсміки, сейсморозвідки та сейсмології. Розроблено методику (алгоритм) моделювання розподілу напружень, деформацій і переміщень у сейсмо-геологічному перетині з метою прогнозування напружено-деформованого стану в розрізі зі свердловиною, пробуреною для видобутку нафти та газу, яка передбачає вивчення ситуації у разі зміни напряму стовбура свердловини у неоднорідному геологічному середовищі. Здійснено корекцію точності розрахункового алгоритму моделювання динаміки хвильового поля на підставі оцінки та корекції збіжності рекурентних схем методу скінченних елементів шляхом введення параметра-коефіцієнта кроку за часом і вступу хвиль від характерних структурних елементів моделі. Для контрольних моделей оцінено точність розрахунків. З метою оцінювання напружено-деформованого стану сеймічного розрізу, підготовленого для буріння, змодельовано карти ізоліній напружень, деформацій і переміщень на прикладі сеймогеологічного розрізу зі свердловиною. Виявлено зміни напружень і деформацій залежно від збільшення довжини стовбура свердловини. Проведено часово-спектральний аналіз модельних трас хвильового поля для оцінки сеймічної небезпеки, характерних геометричних розмірів пластів, впливу особливостей будови вертикально- і горизонтально-неоднорідних структур сейсмологічних розрізів. Вивчено повільне (низькочастотне) та швидке (високочастотне) хвильове поле для інженерного об'єкта історичного заповідника "Софія Київська" та Чорнобильської атомної електростанції з метою дослідження небезпеки коливання грунтів під інженерними забудовами у широкому діапазоні частот. Досліджено сейсмічне хвильове поле для нафтогазових об'єктів Карпатського регіону, Донецько-Дніпровської Западини, Чорноморського шельфу з метою оцінювання хвильових показників відбитих-заломлених і дифрагованих хвиль на неоднорідних щодо вертикального та горизонтального напрямків сеймогеологічних структурах, уточнення геометрії нафтогазових пасток та їх глибини залягання за ознаками хвильового поля. Змодельовано синтетичні сеймограми у районі перетину профілів I, II, III території Українських Карпат. Побудовано уточнену карту ізоліній сейсмічної активності Карпатського регіону. Проаналізовано історичні та загальні геолого-геофізичні регіональні дані.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д311.1 +
Шифр НБУВ: РА355352

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
6.

Хоха Ю.В. 
Термодинамічні умовини утворення нафтоподібних систем в надрах землі за співвідношенням стабільних ізотопів вуглецю в індивідуальних вуглеводнях: автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.17 / Ю.В. Хоха ; НАН України; Ін-т геології і геохімії горючих копалин. — Л., 2009. — 17 с. — укp.

Досліджено процес перерозподілу стабільних ізотопів вуглецю у системах насичених вуглеводів зі зміною тиску та температури і встановлено термодинамічні умови та глибину утворення нафтоподібних систем. Досліджено та проаналізовано закономірності зміни інтенсивних параметрів індивідуальних сполук зі вмістом ізотопів вуглецю, на базі яких створено рівняння стану. Визначено зміни компонентного складу нафтоподібних систем, складених з алканів, зі зміною тиску та температури. Встановлено діапазони тисків, температур та глибин утворення нафтоподібних систем за ізотопним складом вузьких фракцій нафти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д311.2 + Д453.1-43 +
Шифр НБУВ: РА365094

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського