Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (1010)Книжкові видання та компакт-диски (289)Журнали та продовжувані видання (17)
Пошуковий запит: (<.>U=Г583.2$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 42
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Горбанюк 
Адсорбоелектричні ефекти в багатошарових структурах, стимульовані композитними плівками (CuхPd): Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / Тетяна Іванівна Горбанюк ; НАН України; Інститут фізики напівпровідників ім. В.Є.Лашкарьова. — К., 2005. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г583.25 + В379.225
Шифр НБУВ: РА338790

Рубрики:

      
2.

Вашпанов Ю.О. 
Адсорбційна чутливість напівпровідникових матеріалів групи Аsub2/subВsub6/sub, оксидів важких металів та поруватого кремнію з реальною поверхнею з кластерними структурами: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.10 / Ю.О. Вашпанов ; Одес. держ. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 1999. — 32 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.225,022 + Г583.2

Рубрики:

      
3.

Севериновська О.В. 
Адсорбція білірубіну із індивідуальних та сумісних з біологічно активними сполуками розчинів на поверхні кремнеземних адсорбентів: автореф. дис. ... канд. хім. наук : 01.04.18 / О.В. Севериновська ; Прикарпат. нац. ун-т ім. В.Стефаника. — Івано-Франківськ, 2010. — 16 с. — укp.

Встановлено механізм адсорбції білірубіну (Bil) на поверхні високодисперсних кремнеземів (ВДК) з різними властивостями поверхні. Визначено вплив на адсорбцію Bil іонної сили та pH розчину. Показано, що гідрофобність поверхні є вирішальним чинником для адсорбції Bil і жовчних солей (BS) з індивідуальних і сумісних розчинів. Встановлено, що з сумісних з BS розчинів на поверхні адсорбується лише незв'язаний Bil на противагу до розчинів з сироватковим альбуміном (BSA), з яких Bil сорбується у вигляді комплексу з білком. Показано, що адсорбція Bil визначається процесами комплексоутворення в розчині. Визначено кількісні характеристики процесів комплексоутворення й адсорбції. На модельних системах показано, що для видалення надлишків Bil найбільш придатним є ВДК зі змішаними гідрофільно-гідрофобними властивостями поверхні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г583.26, 0 + Е0*725.153 + Р413.5-52
Шифр НБУВ: РА370554 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Михайлова І.В. 
Адсорбція катіонних поверхнево-активних речовин і білків та її вплив на стабільність суспензій високодисперсного кремнезему: Автореф. дис... канд. хім. наук: 01.04.18 / І.В. Михайлова ; НАН України. Ін-т хімії поверхні. — К., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Експериментально встановлено, що заповнення поверхні кремнезему молекулами катіонних поверхнево-активних речовин (КПАР) - моно- та біс-четвертинних амонієвих сполук - відбувається одночасно на поверхневих центрах двох типів (заряджених і нейтральних), що відповідає моношаровій моделі адсорбції. Визначено, що порушення агрегативної стійкості суспензій високодисперсного кремнезему відбувається через нейтралізацію негативного заряду поверхні та в результаті флокулюючої дії КПАР. Показано, що адсорбція КПАР на високодисперсному кремнеземі може супроводжуватися агрегуванням молекул на поверхні, що призводить до зростання швидкості флокуляції суспензій. Досліджено закономірності флокуляції суспензій високодисперсного кремнезему в присутності деяких альбумінів, гемоглобіну людини та желатину та встановлено, що в присутності білків стабільність даних суспензій в цілому описується в межах електростатичного механізму. За умов незначних заповнень поверхні та у разі pH, близьких до ізоелектричної точки кремнезему, концентраційні залежності швидкості флокуляції суспензій максимальні: із збільшенням адсорбції білків одночасно з флокуляцією відбувається руйнування агрегатів частинок кремнезему, присутніх у суспензіях за невисоких pH. Визначено, що характер флокулюючої дії сироваткових альбумінів залежить від способу їх одержання. Зауважено щодо наявності домішок ліпідів, яка обумовлює збільшення адсорбції білків і призводить до зростання швидкості флокуляції, особливо у разі високих pH за умов електростатичного відштовхування від поверхні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г583.2 + Г661-6 +
Шифр НБУВ: РА324641

Рубрики:

      
5.

Сукретний В.Г. 
Адсорбція кисню на гранях монокристала вольфраму при кріогенних температурах: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.04 / В.Г. Сукретний ; НАН України. Ін-т фізики. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Створено надвисоковакуумну установку типу "чорна камера" для комплексного дослідження адсорбційно-десорбційних процесів у широкому діапазоні температур дослідженого зразка (5 - 2500 К) і газу у джерелі молекулярного пучка (80 - 550 К). Вперше отримано спектри слабкозв'язаних низькоенергетичних адсорбційних станів молекулярного кисню, адсорбованого за умов 5 К, для досліджуваних граней вольфраму, а також отримано залежності імовірності прилипання кисню за температури підкладок 5 К та їх зміну з температурою поверхні адсорбента, газу та ступеня покриття. Прослідковані різні механізми кінетики залежно від умов адсорбції та виявлено, що дисоціативна адсорбція кисню на досліджених гранях вольфраму відбувається за температури 5 К. Встановлено, що після заповнення першого моношару на всіх підкладках виявляються ознаки адсорбції через зовнішній передстан, у ролі якого, можливо, виступає адсорбційний стан слабкої молекулярної хемосорбції АС45 (АС60 для W(III)). Досліджено ефект амортизації в області закінчення заселення хемосорбованого атомарного моношару та початку утворення слабкозв'язаного молекулярного моношару за температури адсорбції ~ 5 К, величина якого збільшується у разі збільшення температури газу в ефузивному джерелі. Доведено, що енерегетичні характеристики фізадсорбованих шарів у даних системах не залежать від електронної та атомної структур поверхні та, в основному, відзначаються фізико-хімічними властивостями кисню, а характер кінетики адсорбції дає змогу конкретизувати хід потенціалу взаємодії газ - поверхня.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г583.2
Шифр НБУВ: РА318303 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Магльована 
Адсорбція молібдену (VI), вольфраму (VI) та ванадію (V) на поверхні модифікованих силікагелів: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.01 / Тетяна В'ячеславівна Магльована ; Київський національний ун-т ім. Тараса Шевченка. — К., 2007. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г583.2,0
Шифр НБУВ: РА352392

Рубрики:

      
7.

Кармазіна Т.В. 
Адсорбція ПАР та динамічний стан молекул води в системі вода - ПАР - твердий сорбент: Автореф. дис... д-ра хім. наук: 02.00.11 / Т.В. Кармазіна ; НАН України. Ін-т колоїд. хімії та хімії води ім. А.В.Думанського. — К., 1999. — 35 с. — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню властивостей рідкої та твердої фаз адсорбційних систем вода - міцелоутворююча поверхнево-активна речовина (ПАР) - твердий сорбент по даним нейтронної спектроскопії. Запропонований та обгрунтований новий підхід до дослідження колоїдних явищ у цих системах на основі аналізу змін молекулярно-динамічного стану води під впливом компонентів систем. Виявлено, що контакт водного розчину неіонної ПАР із твердим сорбентом призводить до суттєвого зменшення внеску колективних та збільшення внеску одночасткових рухів молекул води в її динамічний стан. Кількісно оцінена роль механізмів трансляційних рухів молекул води у вивчених системах. В термінах запропонованої моделі пояснені явища адсорбції та міцелоутворення. Досліджені характеристики міцелярних водних розчинів ПАР; характер взаємодії між міцелами; вплив електроліту на них; дисперсії сажі, оцінено поверхневий натяг міцел. Метод непружного розсіяння повільних нейтронів адаптований до дослідження адсорбційних шарів ПАР на вуглецевих сорбентах; доведено, що будова поверхневого шару неіонної ПАР на силікагелі залежить від способу контакту рідкої та твердої фаз. Узагальнені чинники, які впливають на будову адсорбційних шарів ПАР на твердих сорбентах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г583.2

Рубрики:

      
8.

Єрецький Є.Л. 
Адсорбція сироваткового альбуміну людини сферичними і волокнистими вуглецевими сорбентами: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.11 / Є.Л. Єрецький ; НАН України. Ін-т колоїд. хімії і хімії води ім. А.В.Думанського. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Наведено результати дослідження адсорбції сироваткового альбуміну людини (САЛ) на сферичних (СКН) і волокнистих (АУТ-М) вуглецевих сорбентах. Досліджено пористу структуру обох типів сорбентів. Визначено різницю в параметрах пористої структури між дослідженими сорбентами. Знайдено температурну залежність адсорбції САЛ на вуглецевій поверхні. Запропоновано загальний механізм адсорбції САЛ на волокнистих і сферичних вуглецевих сорбентах. Встановлено вплив окремих параметрів пористої структури вуглецевих сорбентів на адсорбцію САЛ. Виявлено "виміряну негативну адсорбцію" під час проведення оцінки адсорбції САЛ на АУТ-М непрямими методами. Даний феномен пояснено на підставі гіпотези про комплексний вплив процесів адсорбції-десорбції САЛ і конформаційних перетворень білкових молекул на результати вимірювання. Під час оцінки адсорбції САЛ прямими методами феномену "негативної адсорбції" не спостережено. Розроблено теоретичні моделі адсорбційних процесів і, на підставі отриманих експериментальних даних адсорбції САЛ на СКН і АУТ-М, розраховано окремі їх параметри. Висвітлено причини різниці у механізмах тромбоутворення на волокнистих і сферичних вуглецевих сорбентах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г583.2
Шифр НБУВ: РА312529 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Тодосійчук Т.Т. 
Адсорбція сумішей полімерів на твердих поверхнях: Автореф. дис... д-ра хім. наук: 02.00.06 / Т.Т. Тодосійчук ; НАН України. Ін-т хімії високомолекуляр. сполук. — К., 2002. — 34 с. — укp.

Визначено фундаментальні закономірності адсорбції сумішей полімерів на твердих поверхнях. Узагальнено результати комплексних досліджень адсорбції з сумішей сумісних і несумісних полімерів у широкому концентраційному інтервалі з урахуванням критичних концентрацій перекривання макромолекулярних клубків, термодинамічної взаємодії компонентів і процесів молекулярної агрегації в досліджуваних системах. Експериментально доведено селективність адсорбції одного з компонентів суміші для розчинів і розплавів полімерів, обумовлену одночасним протіканням конкуруючої адсорбції обох компонентів. Встановлені закономірності є загальними для всіх пар полімерів, що характеризується певним рівнем термодинамічної сумісності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г583.2
Шифр НБУВ: РА317206 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Крупська Т. В. 
Будова і властивості нанокомпозитів дисперсний кремнезум/левоміцетин: автореф. дис. ... канд. хім. наук : 01.04.18 / Т. В. Крупська ; Національна академія наук України ; Інститут хімії поверхні ім. О.О. Чуйка . — К., 2009. — 20 с.: a-рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г583.26 + Г124.231-27 + Р281.811.1 + Е521.551.1 Sac*334.2
Шифр НБУВ: РА370462 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Клименко Н. Ю. 
Взаємодія аміноцукрів із поверхнею модифікованих альбуміном високодисперсних оксидів та властивості нанокомпозитів на їх основі: автореф. дис. ... канд. хім. наук : 01.04.18 / Н. Ю. Клименко ; НАН України, Ін-т хімії поверхні ім. О.О. Чуйка. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено вплив природи поверхні високодисперсних оксидів, зокрема, високодисперсного кремнезему, титано- й алюмокремнеземів на адсорбцію аміноцукрів. Встановлено відмінності в термолізі альбуміну в залежності від pH його розчину та природи поверхні дисперсних оксидів. Показано можливість використання виділення з сірководню за термолізу білка як тестового піку на змішаних оксидах із білковим покриттям. Методом ІЧ-спектроскопії досліджено зміни в будові альбуміну на поверхні дисперсних оксидів, завдяки чому зроблено припущення щодо просторового розташування бичачого сироваткового альбуміну на вказаних оксидах. Методом термостимульованої деполяризації показано, що у розчині альбуміну значна частина води зв'язана водневими зв'язками з молекулами білка, порівняно з системою "нанооксид/бичачий сироватковий альбумін/вода", для якої кількість зв'язаної води зменшується внаслідок сильної взаємодії макромолекул з наночастинками оксидів з утворенням агрегатів. Встановлено, що стан води за дегідратації гамет бика залежить від наявності кріоконсерванта - диметилсульфоксиду. Показано, що присутність бичачого сироваткового альбуміну стабілізує аміноцукор, зменшуючи біоактивність нанокомпозиту. Доведено, що від природи й особливостей поверхневого шару адсорбентів суттєво залежить їх біоактивність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г124.231-27 + Г583.252.1 + Е0*725.111.311
Шифр НБУВ: РА384334 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Турова А.А. 
Взаємодія біоактивних кремнеземних матриць з водою та макромолекулами: автореф. дис... канд. хім. наук: 01.04.18 / А.А. Турова ; Ін-т хімії поверхні ім. О.О.Чуйка НАН України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено взаємодію вихідних і модифікованих адсорбентів з водою та біомакромолекулами. Встановлено, що вихідний нанокремнезем і його модифіковані форми значною мірою впливають на структуру гелів крохмалю. Виявлено, що модифіковані кремнеземи зменшують гемоліз еритроцитів і впливають на біоактивність дріжджових мікроорганізмів. Показано, що за присутності води значно підвищується адсорбція метану на різних адсорбентах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г583.252.1 +
Шифр НБУВ: РА364149

Рубрики:

      
13.

Жолоб С.А. 
Вивчення закономірностей кінетики адсорбції поверхнево-активних речовин на рідких межах розділу: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.11 / С.А. Жолоб ; НАН України. Ін-т біоколоїд. хімії ім. Ф.Д.Овчаренка. — К., 2001. — 17 с. — укp.

Теоретично та експериментально досліджено адсорбцію поверхнево-активних речовин на міжфазній межі (рідина - рідина та рідина - газ) за нерівноважних умов. Дослідження виконано методами об'єму краплі та максимального тиску в бульбашці. Розвинено математичну модель кінетики адсорбції на поверхні зростаючої краплі з урахуванням масопереносу в суміжну фазу. За методом об'єму краплі визначено величину адсорбції на свіжоутвореній поверхні краплі. Експериментально визначено залежність коефіцієнта розподілу октилфенілового ефіру поліетиленгліколей від довжини оксиетильного ланцюга та природи міжфазної межі. Наведено опис поведінки молекул поверхнево-активних речовин у нерівноважних адсорбційних шарах з урахуванням можливої переорієнтації молекул. Визначено ефективний час адсорбції для вивчених методів. Теоретично та практично обгрунтовано застосування режиму зупиненого потоку за методом максимального тиску в бульбашці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г583.2
Шифр НБУВ: РА312627 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Хромишева О.О. 
Вилучення іоногенних поверхнево-активних речовин із водних розчинів методом осаджувальної та сорбційної мікрофлотації: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.11 / О.О. Хромишева ; НАН України. Ін-т біоколоїд. хімії ім. Ф.Д.Овчаренка. — К., 2008. — 16 с. — укp.

Встановлено колоїдно-хімічні закономірності вилучення іоногенних поверхнево-активних речовин (ПАР) із водних розчинів методами осаджувальної та сорбційної мікрофлотації у порівнянні з методом пінного функціонування. Розроблено нові ефективні способи очистки техногенних розчинів, що містять ПАР. Виявлено найбільш дієві методи колоїдно-хімічного впливу на даний процес, які дозволяють підвищити його ефективність. Показано можливість застосування запропонованих методів колоїдно-хімічного впливу з метою управління процесом очищення техногенних розчинів, що містять ПАР. Еспериментально підтверджено можливість інтенсифікації процесу флотаційного вилучення ПАР (хлоридів алкіламонію й алкілпіридинію, ГІПХ-3, цетазолу, піназоліну, додецилсульфату натрію (ДДСН) і сульфонолу НП-3) шляхом введення в їх розчини неорганічних осаджувачів (калію гексацианоферату (III, II) або сорбентів (калій-манган гексаціаноферату (II), н-окталекану, силіцій оксиду, феруму (III) та алюмінію гідроксиду). Наведено рекомендації щодо використання даних осаджувачів для покращання якості флотаційної очистки техногенних розчинів, забруднених ПАР. Термодинамічно обгрунтовано доцільність використання алкілсульфатів натрію як ефективних осаджувачів та одночасно флотаційних збирачів досліджуваних катіонних ПАР. Виявлено закономірності адсорбції іоногенних ПАР на межі поділу фаз розчин ПАР - тверде тіло для пояснення та прогнозування ефективності процесу їх вилучення із водних розчинів методом сорбційної мікрофлотації. Розроблено новий флотаційний спосіб вилучення катіонних ПАР (ГІПХ-3а, цетазолу, піназоліну) за допомогою сорбенту - раковини морських молюсків. Наведено рекомендації щодо використання флотації для очистки стічних вод машинобудівних, олійноекстракційних і лакофарбових підприємств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г583.26 + Н761.204.3 +
Шифр НБУВ: РА356169

Рубрики:

      
15.

Нечипор О.В. 
Вплив адсорбованих молекул на гідратаційні властивості кремнезему та сироваткового альбуміну людини: автореф. дис... канд. хім. наук: 01.04.18 / О.В. Нечипор ; НАН України. Ін-т хімії поверхні ім. О.О.Чуйка. — К., 2007. — 21 с. — укp.

Досліджено особливості впливу хімічного (гексаметилдісилазаном) та адсорбційного (фенольними сполуками) модифікування поверхні кремнезему на його гідратаційні властивості. Вивчено дані властивості вільного (адсорбованого на поверхні кремнезему) сироваткового альбуміну людини в присутності органічних розчинників. Проаналізовано гідратаційні властивості кремнезему залежно від концентрації хімічно прищеплених триметилсилільних груп, а також за адсорбційного модифікування його поверхні одноядерними (флороглюцин, галова кислота) та біядерними (1,5- та 1,6-діоксинафталіни) фенольними сполуками. Визначено гідратаційні характеристики сироваткового альбуміну людини у вільному та адсорбованому на поверхні кремнезему станах в присутності органічних розчинників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г124.231-27 + Г583.2,0 + Е70*725.111.311в73 +
Шифр НБУВ: РА352742

Рубрики:

      
16.

Смірнова О.В. 
Вплив природи адсорбата та розчинника на взаємодію феноксикарбонових кислот з поверхнею нанодисперсного кремнезему: автореф. дис. ... канд. хім. наук : 01.04.18 / О.В. Смірнова ; НАН України, Ін-т хімії поверхні ім. О.О.Чуйка. — К., 2010. — 22 с. — укp.

Досліджено особливості впливу природи розчинника та модифікування поверхні кремнезему (гексаметилдисілазаном) на адсорбцію оксикарбонових кислот. За допомогою квантово-хімічних розрахунків встановлено кореляцію між сорбційними та сольватаційними ефектами. Вперше показано, що полярність розчинника та його електронодонорна здатність визначають величини вільної енергії Гібса адсобції карбонових кислот. Проведено порівняльне дослідження величин адсорбції та десорбції оксикарбонових кислот і встановлено їх залежність від ступеня модифікування поверхні кремнезему. Запропоновано механізм адсорбції оксикарбонових кислот на поверхні кремнезему. З'ясовано, що з поверхневими центрами карбонові кислоти реагують за гідрофільним і гідрофобним механізмами. Вперше встановлено залежність адсорбції оксикоричних кислот і пирокатехіну від pKa на метильованій поверхні кремнезему. Описано структури адсорбційних комплексів на поверхні кремнезему для асоційованих кислот.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г252.641-2 + Г583.22,0
Шифр НБУВ: РА372526 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Образцов В.Б. 
Вплив природи електрода на інгібуючу дію поверхнево-активних органічних речовин: Автореф. дис... д-ра хім. наук: 02.00.05 / В.Б. Образцов ; Укр. держ. хім.-технол. ун-т. — Д., 2004. — 36 с. — укp.

На основі систематичних експериментальних досліджень кінетики реакцій іонного та електронного переносу на твердих та амальгамних електродах за умов адсорбції органічних сполук виявлено істотне зниження інгібуючої дії в процесі переходу від амальгамних до полікристалічних електродів. Розглянуто можливі причини даного ефекту з одночасною оцінкою впливу мікронеоднорідності твердої поверхні та утворення нової фази на результати релаксаційних вимірювань та зміну структури подвійного електричного шару. Виявлено, що перші два фактори на поновлюваних зрізом твердих електродах не можуть вносити істотні відхилення в значення адсорбційних і кінетичних параметрів, одержаних кулоностатичним методом. Встановлено, що основною причиною спостереженого ефекту є зміна орієнтації адсорбату і пов'язаної з нею іон-дипольної взаємодії активованого комплексу з органічними молекулами у поверхневому шарі. На основі обчислень енергії електростатичної взаємодії, здійснених у межах моделі "фіксованої решітки" для різної орієнтації диполів, встановлено узгодження між експериментальними і теоретичними залежностями. З використанням одержаних закономірностей адсорбції та інгібуючої дії поліелектролітів створено серію нових інгібіторів кислотної корозії сталі, проведено їх промислові випробування і встановлено, що за технологічними, екологічними і економічними показниками вони перевищують вітчизняні аналоги. Здійснено всебічний розвиток релаксаційних вимірів кулоностатичним методом на твердих електродах, що включає врахування елемента сталої фази в теорії методу, розробку різноманітних варіантів апаратурного оформлення, створення нових хімічно модифікованих електродів на основі водорозчинних полімерів і розробку методичного та програмного забезпечення для корозійних, аналітичних і фундаментальних досліджень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г576.2 + Г583.23 +
Шифр НБУВ: РА329397

Рубрики:

      
18.

Касьян Н.В. 
Вплив природи темплату на структуру і сорбційні властивості силікатних та германатних екстраширокопористих цеолітів: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / Н.В. Касьян ; НАН України. Ін-т фіз. хімії ім. Л.В.Писаржевського. — К., 2007. — 19 с. — укp.

З'ясовано особливості впливу певних факторів (природи темплату та лужного катіону, концентрації реагентів, співвідношення Si і Al, тривалості старіння реакційної суміші, температури та тривалості гідротермальної обробки) на утворення нових висококремнеземних цеолітів ІРС-1 і ІРС-2. Показано, що в Si-, Al-, Ti-вмісних реакційних середовищах має місце явище селективного, детермінованого особливостями побудови вторинних структурних одиниць цеоліту, включення кремнію, алюмінію та титану в кристалічну гратку ІРС-3 залежно від їх природи, зокрема координаційного числа за киснем. Установлено, що атоми германію відіграють найвагоміщу роль у формуванні головної вторинної структурної одиниці - здвоєних чотиричленних кілець, утворення яких є характерною особливістю кристалізації з германій-вмісних середовищ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г583.252,0 + Л293.7 +
Шифр НБУВ: РА353069

Рубрики:

      
19.

Солнцев В. С. 
Електрофізичні властивості багатошарових структур на основі модифікованого пористого кремнію при адсорбції газів: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.07 / В. С. Солнцев ; Ін-т фізики напівпровідників ім. В.Є.Лашкарьова НАН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено, що значні зміни хімічного складу шарів пористого кремнію під впливом термічних обробок спостерігаєгься у зразках, відпалених за Т > 250 °С. Показано, що механізм газової чутливості структур з шаром пористого кремнію за адсорбції водню або сірководню полягає у вбудові додаткового заряду на межу поділу Pd/пористого кремню (ПК). Висвітлено зміни морфології поверхні та хімічного складу шару ПК за електрохімічного осадження міді та показано, що використання таких шарів в газових сенсорах призводить до підвищення чутливості структур до дії сірководню.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.271,022 + В379.226,022 + Г583.25,0
Шифр НБУВ: РА374530 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Закутевський 
Закономірності сорбіції іонів U(VI) з водних розчинів на неорганічних іонітах та окиснених вуглецевих сорбентах: автореф. дис... канд. хім. наук: 21.06.01 / Олег Ігорович Закутевський ; НАН України; Інститут колоїдної хімії та хімії води ім. А.В.Думанського. — К., 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г583.26,0
Шифр НБУВ: РА365850

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського