Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (837)Книжкові видання та компакт-диски (324)Журнали та продовжувані видання (12)
Пошуковий запит: (<.>U=Г576$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 58
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Вязовікіна Н.В. 
Анодне розчинення і пасивація d-перехідних металів та їх сплавів у водних розчинах електролітів: Автореф. дис... д-ра хім. наук: 02.00.05 / Н.В. Вязовікіна ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2000. — 35 с. — укp.

Розвинуто перспективний науковий напрямок: електрохімія міжфазної взаємодії багатокомпонентних металевих систем із водними розчинами електролітів. Визначено кінетику процесів анодного розчинення і пасивації скандію, хрому та молібдену у розчинах електролітів, а також розроблено їх механізми. Нестаціонарними електрохімічними методами встановлено селективне розчинення твердих розчинів системи хром-залізо за умов їх взаємодії з кислими розчинами в активному стані у початковий період та наведено його механізм. Теоретично обгрунтовано та експериментально доведено на модельних сплавах системи хром-залізо принципову можливість підвищення пасивування сплавів d-перехідних металів шляхом їх легування електрохімічно негативними металами. На основі теорії селективного розчинення запропоновано механізми підвищення пасивування сплавів негативними металами. Доведено, що позитивний вплив анодних додатків на корозійно-електрохімічні властивості сплавів на основі, яка має пасивуватися, підтверджено на модельних та виплавлених за промислових умов сплавах системи хром-залізо-алюміній, що містять 15 - 60 мас.% Cr, 2 - 5% Al і високоміцнісні сплави алюмінію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г576.75
Шифр НБУВ: РА308666 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Тульський Г.Г. 
Анодні процеси на оксидах неблагородних металів в електрохімічному синтезі неорганічних речовин: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.17.03 / Г.Г. Тульський ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2007. — 36 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г576.7,0 + К663.054-1 +
Шифр НБУВ: РА353079

Рубрики:

      
3.

Коваленко Ю.І. 
Анодні процеси на сплавах магнію з цинком і свинцем в хімічних джерелах струму і пристроях протикорозійного захисту: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.03 / Ю.І. Коваленко ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2006. — 18 с. — укp.

Досліджено анодну поведінку магнієвого сплаву з домішкою свинцю (МС), який завдяки унікальним електрохімічним властивостям дозволить суттєво удосконалити анодні характеристики існуючих електронних матеріалів. Визначено електрохімічні параметри електродів на основі запропонованого магнієвого сплаву, модифікованого свинцем, і встановлено можливість його використання як анодного матеріалу в хімічних джерелах струму та пристроях протикорозійного захисту. На підставі дослідження анодної поведінки магнієвих сплавів у розчинах хлориду та сульфату натрію та комплексного вивчення диференц-ефекту встановлено, що новий магнієвий сплав з свинцем більш рівномірно розчиняється, має меншу швидкість розчинення у порівнянні з існуючими магнієвими сплавами. Досліджено особливості анодної поведінки сплавів магнію в хлоридно-сульфатно-нітратних розчинах, вплив інгібіторів на анодне розчинення сплаву МС у хлоридному розчині та анодну поведінку сплавів магнію у хлоридамонійних розчинах. Запропоновано хімічне джерело струму мангано-магнієвої системи наливного типу для роботи за стаціонарних умов аналогічної існуючим мангано-цинковим елементам, електричні характеристики якого у 1,2 - 1,3 рази вищі за розрядною напругою і коефіцієнтом використання у порівнянні з елементами МЦ-системи. На підставі результатів випробувань властивостей магнієвих сплавів доведено безумовну перевагу сплаву МС у хлоридних, сульфатних розчинах і воді промислового та побутового призначення у порівнянні з магнієвими сплавами, які використовують.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К233.206 + Г576.75,0 +
Шифр НБУВ: РА344957

Рубрики:

      
4.

Бик С. В. 
Анодні процеси на сріблі у боратно-фосфатно-карбонатному електроліті: автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.05 / С. В. Бик ; НАН України, Ін-т заг. та неорган. хімії ім. В.І. Вернадського. — К., 2011. — 17 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г576.523,0 + К663.234.2
Шифр НБУВ: РА381719 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Борщевич Л.В. 
Анодні реакції в розчинах солей хрому (III): автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.05 / Л.В. Борщевич ; ДВНЗ "Укр. держ. хім.-технол. ун-т". — Д., 2008. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г576.72 + Г576.1 + Г126.31-27 +
Шифр НБУВ: РА359694

Рубрики:

      
6.

Хрульова О.Д. 
Вплив комплексоутворюючих речовин на процеси анодної розчинності ніобію. Теорія та практика: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.03 / О.Д. Хрульова ; Укр. держ. хім.-техн. ун-т. — Д., 2000. — 18 с. — укp.

Наведено результати досліджень щодо впливу головних факторів, які визначають керованість технологічним процесом електрохімічного полірування (ЕХП) ніобію, що безпосередньо зв'язані з присутністю комплексоутворюючих компонентів у розчинах, їх природою та формою поляризуючого напруження. Розроблено метод контролю та аналізу розчинів для ЕХП виробів з ніобію. Розглянуто вольтамперні характеристики ніобію у багатокомпонентних електролітах, що дозволило науково обгрунтувати умови розчинності ніобію та його сполук, а також вплив на процеси електрохімічної обробки карбаміду та його похідних. Запропоновано новий електроліт та нову технологію ЕХП ніобію, яка забезпечує керування процесами обробки надпровідних виробів для прискорювачів елементарних частинок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г576.7
Шифр НБУВ: РА307772 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Максюта І.М. 
Вплив пасивуючої плівки на електрохімічну поведінку літієвого електроду в джерелах струму з неводним електролітом: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.03 / І.М. Максюта ; Укр. держ. хім.-технол. ун-т. — Д., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Досліджено поляризаційні характеристики літієвого електрода залежно від складу електроліту, часу зберігання електрода в електроліті, методу модифікації його поверхні. Визначено електричні параметри пасивуючої плівки та оцінено їх вклад у повний імпеданс системи. Установлено, що у процесі формування даної плівки одночасно зі збільшенням її товщини зменшується провідність унаслідок змінення концентрації та рухомості носіїв заряду. Показано можливість зниження швидкості пасивації та підвищення стабільності літієвого електрода шляхом попередньої анодної обробки та модифікації його поверхні літій-алюмінієвим сплавом. Досліджено вплив складу електроліту, режиму поляризації, природи основи, часу знаходження електрода у зарядженому стані на ефективність і тривалість циклування даного електрода. Одержані дані щодо впливу різних факторів на ефективність анодного розчинення осадів літію рекомендовано для використання у процесі розробки літієвих акумуляторів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г576.633 + К663.054-1 +
Шифр НБУВ: РА324904

Рубрики:

      
8.

Образцов В.Б. 
Вплив природи електрода на інгібуючу дію поверхнево-активних органічних речовин: Автореф. дис... д-ра хім. наук: 02.00.05 / В.Б. Образцов ; Укр. держ. хім.-технол. ун-т. — Д., 2004. — 36 с. — укp.

На основі систематичних експериментальних досліджень кінетики реакцій іонного та електронного переносу на твердих та амальгамних електродах за умов адсорбції органічних сполук виявлено істотне зниження інгібуючої дії в процесі переходу від амальгамних до полікристалічних електродів. Розглянуто можливі причини даного ефекту з одночасною оцінкою впливу мікронеоднорідності твердої поверхні та утворення нової фази на результати релаксаційних вимірювань та зміну структури подвійного електричного шару. Виявлено, що перші два фактори на поновлюваних зрізом твердих електродах не можуть вносити істотні відхилення в значення адсорбційних і кінетичних параметрів, одержаних кулоностатичним методом. Встановлено, що основною причиною спостереженого ефекту є зміна орієнтації адсорбату і пов'язаної з нею іон-дипольної взаємодії активованого комплексу з органічними молекулами у поверхневому шарі. На основі обчислень енергії електростатичної взаємодії, здійснених у межах моделі "фіксованої решітки" для різної орієнтації диполів, встановлено узгодження між експериментальними і теоретичними залежностями. З використанням одержаних закономірностей адсорбції та інгібуючої дії поліелектролітів створено серію нових інгібіторів кислотної корозії сталі, проведено їх промислові випробування і встановлено, що за технологічними, екологічними і економічними показниками вони перевищують вітчизняні аналоги. Здійснено всебічний розвиток релаксаційних вимірів кулоностатичним методом на твердих електродах, що включає врахування елемента сталої фази в теорії методу, розробку різноманітних варіантів апаратурного оформлення, створення нових хімічно модифікованих електродів на основі водорозчинних полімерів і розробку методичного та програмного забезпечення для корозійних, аналітичних і фундаментальних досліджень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г576.2 + Г583.23 +
Шифр НБУВ: РА329397

Рубрики:

      
9.

Скіп Б.В. 
Вплив просторового дисипативного структурування на процес електролізу системи твердий електрод - розчин електроліту: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.05 / Б.В. Скіп ; НАН України. Ін-т загал. та неорган. хімії ім. В.І.Вернадського. — К., 2001. — 16 с. — укp.

Досліджено режими просторового дисипативного структурування в електрохімічних системах, їх вплив на швидкість транспорту електроактивних компонент. Вивчено поведінку системи з Релей - Бенарівською нестійкістю залежно від величин кутів нахилу електродів до горизонту, а також від міжелектродної відстані. Визначено кореляцію електричних параметрів з умовами проведення електролізу; дію магнітного поля на процеси самоструктурування шару електроліту; вплив складу електроліту та орієнтації електродів у концентрованих ваннах на процес сольової пасивації анода. Побудовано математичну модель електрохімічної системи з певними реальними граничними умовами, яка дозволила адекватно встановити поріг появи нестійкості механічно-рівноважного стану з утворенням просторових дисипативних структур, а також отримано кореляції між прикладеними до системи зовнішніми силами та деякими електрохімічними параметрами системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г576.4
Шифр НБУВ: РА313221 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Воробець М. М. 
Вплив фінішної хімічної обробки на формування і властивості поруватого кремнію та кадмій телуриду: автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.04 / М. М. Воробець ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю. Федьковича. — Чернівці, 2011. — 21 с.: табл., рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г124.2-1 + Г122.425-1 + Г576.75
Шифр НБУВ: РА385100 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Болотін О.В. 
Динамічні властивості анодно поляризованих метал-оксидних систем: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.05 / О.В. Болотін ; ДВНЗ "Укр. держ. хім.-технол. ун-т". — Д., 2008. — 20 с. — укp.

Запропоновано базову математичну модель, яка грунтується на нелінійних диференційних рівняннях. Здійснено аналіз даної моделі за першим наближенням та виявлено великі області нестійкості системи у просторі своїх параметрів. На підставі результатів аналізу щодо першого наближення одержаної моделі й обчислювального експерименту показано можливість стабілізації такої системи за допомогою слабкого параметричного збудження. Для стабілізації нестійкого динамічного режиму запропоновано використовувати параметричне збудження електрохімічної системи без зворотного зв'язку накладанням на потенціал робочого електрода синусоїдальної пульсації малої амплітуди. Результати експериментальних досліджень і запропоновані математичні моделі можуть бути застосовані з метою оптимізації різних тенологічних процесів, які здійснюються з використанням метал-оксидних електродів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г576.2,0 + Г576.7,0 +
Шифр НБУВ: РА355639

Рубрики:

      
12.

Проценко В.С. 
Електровідновлення сполук, що містять хром, у присутності мурашиної та амінооцтової кислот: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.05 / В.С. Проценко ; Український держ. хіміко- технологічний ун-т. — Д., 1999. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г576.64

Рубрики:

      
13.

Гайдін О. В. 
Електрокапілярні явища, кінетика та механізм розряду-іонізації галію в лужних фторидно-галатних електролітах: автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.05 / О. В. Гайдін ; Ін-т загал. та неорган. хімії ім. В.І.Вернадського НАН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г574.3,0 + Г576.1,0
Шифр НБУВ: РА377093 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Пірський Ю. К. 
Електрокаталізатори відновлення кисню на основі прекурсорів - координаційних сполук 3d-елементів: автореф. дис. ... д-ра хім. наук : 02.00.05 / Ю. К. Пірський ; НАН України ; Інститут загальної та неорганічної хімії ім. В.І.Вернадського. — К., 2009. — 36 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г576.64,0 + Г576.64,0
Шифр НБУВ: РА369644 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Баранова О.О. 
Електрокаталізатори на базі диоксиду свинцю, модифікованого іонами групи заліза: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.05 / О.О. Баранова ; Укр. держ. хім.-технол. ун-т. — Д., 2003. — 17 с. — укp.

Виявлено збільшення каталітичної активності електродів стосовно процесу електроокиснення чотири-хлорфенолу в системах, модифікованих ферумом і нікелем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г576.7 + Г576.7
Шифр НБУВ: РА322977

Рубрики:

      
16.

Нефедов В.Г. 
Електроліз води: механізми утворення та руху газових бульбашок; роль електричних та гравітаційних факторів: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.17.03 / В.Г. Нефедов ; Укр. держ. хім.-технол. ун-т. — Д., 1999. — 26 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г576.8

Рубрики:

      
17.

Книш 
Електроосадження композиційних оксидних матеріалів PbO2-TiO2 і PbO2-ZrO2 із суспензійних електролітів: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.05 / Валентина Олександрівна Книш ; ДВНЗ "Український держ. хіміко-технологічний ун-т". — Д., 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г576.63,0 + К391.91
Шифр НБУВ: РА367761

Рубрики:

      
18.

Ковальов С.В. 
Електроосадження та властивості діоксиду свинцю: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.05 / С.В. Ковальов ; Укр. держ. хім.-технол. ун-т. — Д., 2001. — 20 с. — укp.

Розкрито нові уявлення про механізм електроосадження діоксиду свинцю з нітратних розчині.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г576.63
Шифр НБУВ: РА312617 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Бутиріна Т.Є. 
Електроосадження хрому з розчинів Cr (III). Кінетичні закономірності, вплив полімерних добавок: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.05 / Т.Є. Бутиріна ; Укр. держ. хім.-технол. ун-т. — Д., 2006. — 20 с. — укp.

Вивчено процес електроосадження хрому з форміатних й оксалатних розчинів на основі солей Cr (III). Для встановлення кінетичних закономірностей і механізму розряду комплексних іонів хрому (III), а також для визначення характеру впливу водорозчинних синтетичних полімерів на фізико-хімічні процеси, що відбуваються під час хромування, та для вивчення властивостей хромових осадів здійснено комплекс досліджень, що грунтуються на застосуванні стаціонарної та інверсійної вольтамперометрії, гравіметрії, волюмометрії, оптичних, колориметричних, рентгенографічних та інших методів. Розроблено кінетичну модель ступінчастого розряду іонів Cr (III). Установлено флокувальну дію водорозчинних полімерів на золь Cr(OH)3, який утворюється у приелектродному шарі. Показано можливість одержання якісних товстошарових осадів з форміатного електроліту за присутності полімерної домішки. Показано, що ці покриття мають цінні властивості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г576.63,0 + К663.225 +
Шифр НБУВ: РА346374

Рубрики:

      
20.

Новохатько О.В. 
Електротитриметрія аргентуму (І), паладію (ІІ), ауруму (ІІІ) у їх сумішах промислового походження: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.02 / О.В. Новохатько ; Укр. держ. хім.-техн. ун-т. — Д., 2001. — 17 с. — укp.

Вивчено взаємодію аргентуму (І), паладію (ІІ), ауруму (ІІІ) з органічним - 8-меркаптохіноліном і неорганічним титрантом - сумішшю калій йодиду та йоду (умовно - калій трийодиду) в різних середовищах (тіосульфатному, аміачному, ацетатному). На підставі методу ІЧ- та електронної спектроскопії, елементного аналізу, амперометрії з двома індикаторними електродами, потенціометрії встановлено утворення різнолігандних комплексів. Досліджено вплив природи та кислотності середовища, отримано оптимальні умови визначення даних елементів. Розроблено комплекс методик визначення аргентуму (І), паладію (ІІ), ауруму (ІІІ) в промислових об'єктах і вторинній сировині.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г576.63 + Ж692
Шифр НБУВ: РА316710 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського