Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (89)Книжкові видання та компакт-диски (240)Журнали та продовжувані видання (4)
Пошуковий запит: (<.>U=В379.2,022$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 63
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Покладок Н. Т. 
3d-інтеркаляційна модифікація шаруватих кристалів для пристроїв спінтроніки та молекулярної енергетики: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 01.04.07 / Н. Т. Покладок ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2011. — 20 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.2,022 + В371.236,022
Шифр НБУВ: РА383728 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Гомоннай О.В. 
Індуковані високоенергетичним опроміненням ефекти у фосфідних і халькогенідних напівпровідниках: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.10 / О.В. Гомоннай ; Ін-т фізики напівпровідників ім. В.Є.Лашкарьова НАН України. — К., 2004. — 32 с.: рис. — укp.

Встановлено основні закономірності впливу ефектів розупорядкування на оптичні властивості фосфідних та халькогенідних кристалів, зокрема нанокристалів, вивчено фізичні процеси, що відбуваються в них під дією високоенергетичного опромінення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.2,022
Шифр НБУВ: РА330994

Рубрики:

      
3.

Богословська 
Інженерно-термічні та рекомбінаційні процеси в багатобар'єрних A3B5 - напівпровідникових випромінювачів інфрачервоного діапазону: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.01 / Алла Борисівна Богословська ; Інститут фізики напівпровідників ім. В.Є.Лашкарьова НАН України. — К., 2005. — 19 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.2,022 + З861-5
Шифр НБУВ: РА339514

Рубрики:

      
4.

Москаленко В.В. 
Взаємодія електромагнітних хвиль з активними хвилями в періодичних напівпровідникових структурах: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.03 / В.В. Москаленко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2005. — 16 с. — укp.

Уперше показано, що додаткова симетрія шарувато-періодичного середовища зумовлює зменшення фазової швидкості поверхневих хвиль. Одержано інкременти (декременти) наростання (згасання) хвиль за умов взаємодії кінетичних хвиль з власними хвилями структури, утвореної напівобмеженим шарувато-періодичним середовищем та плазмоподібним напівпростором. Доведено можливість ефективної взаємодії надповільних поверхневих хвиль з носіями заряду, що рухаються. Досліджено нелінійну взаємодію та вперше одержано матричні елементи нелінійної трихвильової взаємодії хвиль у напівпровідниковій структурі, а також визначено існування стаціонарного стану та необхідну умову його існування. З'ясовано умову стійкості цього стану за нелінійної трихвильової взаємодії у дослідженій структурі. Установлено, що стаціонарний стан стійкий, якщо зростає амплітуда лише однієї з хвиль і це зростання менше за сумарні втрати двох інших хвиль.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.2,022 +
Шифр НБУВ: РА341731

Рубрики:

      
5.

Янчук І.Б. 
Взаємозв'язок структурних особливостей вуглецевих матеріалів з їх оптичними та механічними властивостями: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / І.Б. Янчук ; НАН України. Ін-т фізики напівпровідників ім. В.Є.Лашкарьова. — К., 2005. — 17 с.: рис. — укp.

Наведено результати комплексного дослідження впливу умов одержання та модифікації вуглецевих матеріалів на їх структурну досконалість, оптичні та механічні властивості. Вивчено полікристалічні алмазні й аморфні алмазоподібні вуглецеві плівки та нанопористі вуглецеві компоненти з використанням методів комбінаційного розсіювання світла та дослідження анізотропії електричного опору. Установлено, що попереднє нанесення алмазних нанопрекурсорів на поверхню підкладки сприяє підвищенню структурної досконалості та твердості осаджуваної алмазної плівки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.2,022 +
Шифр НБУВ: РА335186

Рубрики:

      
6.

Тавріна Т.В. 
Вплив відхилу від стехіометрії та введення сульфіду кадмію на структуру і фізичні властивості CuInSeV2D: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.10 / Т.В. Тавріна ; НАН України. Наук.-технол. концерн "Ін-т монокристалів", Ін-т монокристалів. — Х., 2002. — 19 с. — укp.

Визначено основні типи дефектів та енергії активації пов'язаних з ними енергетичних рівнів. Виявлено немонотонний характер зміни властивостей у межах гомогенності, пов'язаний із процесами колективної взаємодії та можливим упорядкуванням домішкових дефектів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.2,022
Шифр НБУВ: РА319756 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Шелест 
Вплив вакансій селену на електрофізичні властивості квазінизьковимірних систем NbSe2 та NbSe3: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / Тетяна Миколаївна Шелест ; НАН України; Інститут електрофізики і радіаційних технологій. — Х., 2007. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.2,022
Шифр НБУВ: РА352755

Рубрики:

      
8.

Даньків О.О. 
Вплив деформації на електронні та діркові стани в напружених квантових точках InAs/GaAs: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.10 / О.О. Даньків ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2007. — 20 с. — укp.

Теоретично досліджено перебудову локалізованих електронних та діркових рівнів у напружених сферичних і циліндричних квантових точках InAs/GaAs різних розмірів під впливом самоузгодженої деформації матеріалу квантової точки й оточуючої матриці та зовнішнього тиску. Удосконалено метод розрахунку баричного коефіцієнта в квантово-розмірних нульвимірних напіпровідникових структурах. Досліджено вплив пружної взаємодії між квантовими точками, лапласівського тиску на межі квантова точка - матриця, температури росту та домішки в квантовій точці InAs на енергію основного оптичного переходу. Вперше теоретично встановлено залежності ефективних мас електрона та дірки від латерального розміру напруженої циліндричної квантової точки у площині росту та напрямі перпендикулярному до неї.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.2,022 +
Шифр НБУВ: РА350109

Рубрики:

      
9.

Цибуляк Б.З. 
Вплив зовнішніх факторів на електрофізичні властивості приповерхневого шару базисних граней кристалів CdS: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.10 / Б.З. Цибуляк ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2006. — 20 с. — укp.

Вивчено процеси перебудови дефектної структури приповерхневого шару базисних граней кристалів CdS. Установлено явище емісії електронів з базисних граней кристалів CdS без попереднього збудження поверхні за умов їх охолодження від кімнатної температури до температури залежності поверхневої провідності. Інтенсивність потоку електронної емісії з Cd-грані сульфіду кадмію залежить від провідності монокристалів та дії зовнішніх факторів: попереднього вакуумного термічного відпалу, електричного поля, рентгенівського опромінення. Запропоновано механізм перебудови структурних дефектів приповерхневого шару грані (0001) CdS під час охолодження, суть якого полягає у термостильованій (охолодженням) зміні конфігурації принаймні двох структурних дефектів з метастабільних у стабільні положення з вивільнення певної кількості додаткових вільних електронів, які під дією пірополя емітують у вакуум. Установлено межові дози опромінення, які дозволяють покращити та стабілізувати параметри приладів на базі бар'єрів Шотткі метал - CdS, зокрема, 0,2 Кл/кг для низько- та 0,4 Кл/кг для високоомних кристалів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.2,022 + З843.3 +
Шифр НБУВ: РА346776

Рубрики:

      
10.

Соловко Я.Т. 
Вплив лазерного опромінення на поведінку домішок і дефектів у Ві-заміщених ферит-гранатових плівках: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.18 / Я.Т. Соловко ; Прикарпат. нац. ун-т ім. В.Стефаника. — Івано-Франківськ, 2004. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.2,022 + В372.5,022 +
Шифр НБУВ: РА334948

Рубрики:

      
11.

Пацай Б.Д. 
Вплив локальних структурних дефектів на розсіяння рентгенівських променів та магнітну сприйнятливість кисневомістких кристалів кремнію: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / Б.Д. Пацай ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 20 с.: рис. — укp.

Досліджено вплив попереднього нейтронного опромінення, кінцевої ультразвукової обробки та легування ізовалентними домішками Pb та Sn на дефектну структуру кристалів кремнію. Дослідження проведено за методом трикристальної дифрактометрії. Здійснено порівняльний аналіз різних методів обчислення. Обробку дифрактометричних даних й обчислення параметрів дефектів проведено за допомогою спеціальної програми, створеної згідно з розробленою методикою. Для всіх зразків обчислено радіуси та концентрації кластерів і дислокаційних петель. Побудовано залежності показника статичного Дебая - Валлера від температури термообробки. З метою вивчення природи дефектів здійснено вимірювання магнітної сприйнятливості кисневмісних кристалів кремнію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.2,022 +
Шифр НБУВ: РА334640

Рубрики:

      
12.

Павловський Ю.В. 
Вплив термічних дефектів на магнітні властивості монокристалічного та ниткоподібного кремнію: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / Ю.В. Павловський ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2007. — 20 с. — укp.

Установлено, що зміни магнітної сприйнятливості взаємопов'язані з генерацією кластерів та дислокаційних петель. Показано, що попереднє опромінення швидкими нейтронами прискорює генерацію парамагнітних центрів за наступних термічних обробок. Кінетика зміни магнітної сприйнятливості з тривалістю відпалу корелює з кінетикою процесів преципітації кисню у досліджених кристалах. Виявлено, що за вищої концентрації атомарного вуглецю у зразках більше вводиться парамагнітних центрів за процесу термообробки. Наявність у цих зразках ізовалентної домішки свинцю дещо сповільнює ведення парамагнітних центрів. Зроблено припущення, що взаємопов'язано з тим, що свинець утворює з частиною вуглецю нейтральні комплекси PbC, виключаючи останній з процесів термічного дефектоутворення. Установлено, що магнітні властивості ниткоподібних кристалів кремнію суттєво відрізняються від магнітних властивостей об'ємного матеріалу і пояснюються особливостями їх кристалічної структури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.2,022 +
Шифр НБУВ: РА350135

Рубрики:

      
13.

Захарчук Д.А. 
Вплив технологічних та радіаційних дефектів на явища переносу в багатодолинних напівпровідниках In-Ge/I та In-Si/I: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.10 / Д.А. Захарчук ; Волин. держ. ун-т ім. Л.Українки. — Луцьк, 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено характер змін температурної залежності положення рівня Фермі у монокристалах германію n- та p-типу провідності за наявності у забороненій зоні глибоких енергетичних рівнів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.2,022 +
Шифр НБУВ: РА335487

Рубрики:

      
14.

Скришевський В.А. 
Генераційно - рекомбінаційні процеси в гетероструктурах з тонкими шарами поруватого кремнію та оксиду кремнію: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.10 / В.А. Скришевський ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 32 с. — укp.

Наведено результати дослідження електрофізичних властивостей анодних шарів поруватого кремнію на поверхні Si та в контакті метал - Si. Експериментально визначено вплив режимів формування, додаткового ультрафіолетового освітлення й адсорбції молекул на параметри локалізованих станів і рекомбінаційні характеристики поруватого кремнію. Запропоновано модель контакту метал - тонкий поруватий кремній - Si та визначено параметри поверхневих станів. На базі теоретичної моделі проаналізовано чутливість структур "каталітичний метал - поруватий кремній (5 - 100 нм) - Si" у процесі адсорбції водню. Доведено їх переваги над звичайними кремнієвими МОН структурами. Висвітлено нові версії оптоелектронних приладів на основі гетероструктур з шарами поруватого кремнію (лавинний фотодіод, оптично керований холодний катод, сонячний елемент з селективними дифузорами), визначено їх характеристики. Підтверджено практичне значення отриманих результатів на прикладі підвищення ефективності сонячних елементів за рахунок створення включень поруватого кремнію. Досліджено процеси структурно-хімічної перебудови у тонких оксидних шарах та її вплив на електрофізичні характеристики поверхнево-бар'єрних структур.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.2,022
Шифр НБУВ: РА316082 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Сунцов О.М. 
Дефектна структура, явища переносу, люмінесценція і радіаційні властивості нестехіометричних гетеросистем alpha - SiOsub2-x/sub [Osubi/sub, (Osub2/sub)subi/sub ] I Znsubx/subCdsub1-x/subS [ Osubs/sub ]: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.10 / О.М. Сунцов ; Запоріз. держ. ун-т. — Запоріжжя, 2004. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.2,022 +
Шифр НБУВ: РА333959

Рубрики:

      
16.

Митровцій В.В. 
Динаміка гратки і структурні фазові переходи в гіпо(селено)-дифосфатах з шаруватою кристалічною структурою: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.10 / В.В. Митровцій ; Ужгород. нац. ун-т. — Ужгород, 2000. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.2,022
Шифр НБУВ: РА312308 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Крупа М.М. 
Дрейф електронів і атомів в полі лазерного випромінювання і його вплив на оптичні та магнітні характеристики монокристалів та наномірних плівок: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.07 / М.М. Крупа ; НАН України. Донец. фіз.-техн. ін-т ім. О.О.Галкіна. — Донецьк, 2005. — 35 с.: рис. — укp.

Наведено результати експериментальних досліджень впливу дрейфу електронів і атомів, який виникає у полі лазерного випромінювання (ЛІД), на оптичні, магнітні та електричні характеристики напівровідникових кристалів та нановимірних багатошарових плівок. Показано, що причиною ЛІД атомів є кулонівська взаємодія іонізованих атомів з полем просторового заряду ЛІД електронів. Установлено, що ЛІД електронів призводить до значної зміни показника заломлення напівпровідників і намагнічування немагнітних плівок. З використанням результатів досліджень створено методи сканування та скорочення наносекундних і пікосекундних лазерних імпульсів, очистки оптичних матеріалів, компенсації деполяризаційного фону у магнітооптичних системах запису інформації. Розроблено технологію формування субмікронних фазових структур та створено дослідні зразки оптичних дисків, описано нові схеми безкінематичних оптичних і магнітоакустичних систем запису інформації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.2,022 + З86-013.2 +
Шифр НБУВ: РА336902

Рубрики:

      
18.

Кунець В.П. 
Еволюція фізичних властивостей напівпровідників $Ebold roman {A sup II B sup VI } гексагональної сингонії при переході до розмірів квантових масштабів: Автореф. дис... д-ра фіз.- мат. наук: 01.04.10 / В.П. Кунець ; Ін-т фізики напівпровідників ім. В.Є.Лашкарьова НАН України. — К., 2004. — 32 с. — укp.

У порівнянні з даними для масивних кристалів з'ясовано: вплив ефектів розмірного квантування руху електронів та дірок, кулонівської взаємодії, поляризаційних та поляронних ефектів, анізотропії ефективних мас дірок, динамічної та статичної невпорядкованостей кристалічної гратки; особливості електрон-фононної взаємодії, природу акцепторних станів, причини та механізм деградації домішково-дефектної фотолюмінесценції, роль гідрогенізації поверхні квантових точок у збільшенні квантового виходу екситонної фотолюмінесценції. Досліджено ефекти поляризаційного самовпливу оптичних хвиль за умови насичення поглинання у масивних кристалах та квантових точках. На основі встановлених закономірностей запропоновано та обгрунтовано оптичні методи визначення фізичних параметрів квантових точок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.2,022 + В371.3,022
Шифр НБУВ: РА331108

Рубрики:

      
19.

Булатецька 
Електричні і оптичні властивості монокристалів CdS, AgCd2GaS4 та A2IHgCIVD4VI (AI-Cu,Ag; CIV-Ge,Sn; DIV-S,Se) з дефектами структури: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Леся Віталіївна Булатецька ; Волинський національний ун-т ім. Лесі Українки. — Луцьк, 2008. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.2,022
Шифр НБУВ: РА361561

Рубрики:

      
20.

Гасан-заде С.Г. 
Електронні явища в вузькощілинних та безщілинних напівпровідникових сполуках за умов регулювання параметрами енергетичної структури: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.10 / С.Г. Гасан-заде ; Ін-т фізики напівпровідників ім. В.Е.Лашкарьова НАН України. — К., 2004. — 32 с.: рис. — укp.

Досліджено закономірності змін та особливості нерівноважних процесів, механізмів рекомбінації та фото- і електрофізичних властивостей вузькощілинних (ВН) та безщілинних (БН) напівпровідників, що відбуваються внаслідок перебудови енергетичної структури під впливом пружної одноосьової деформації (ОД), магнітного поля Н або пасивації поверхні анодним окислом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.2,022 +
Шифр НБУВ: РА329414

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського